Duologie Agenti Chaosu

Knihy, které již vyšly v češtině

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6469
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Duologie Agenti Chaosu

Příspěvek od Jordi Linx »

Autorem duologie je James Luceno

Agenti Chaosu: Hrdinova Zkouška
Obrázek

Vongové pokračují v tažení galaxií a chystají plán, jak se zbavit jejich největší překážky - Jediů. A troufnou si dokonce natolik, že se pokusí nastrčit agentku v podobě přeběhlice a její asistentky. Han Solo se mezitím loučí se svým nešťastně zesnulým přítelem z jehož ztráty se stále nevzpamatoval a trpí tím jak on, tak především jeho rodina. Na popud od starého známého však vyrazí do akce, aby zastavil další osobu ze své minulosti, která se rozhodla spolupracovat s Mírovou Brigádou. Mírová Brigáda je organizace, která se otevřeně hlásá k Vongům a kolaboruje s nimi, čímž ještě více ztěžuje situaci Republice. K Hanu Solovi se nakonec přidá nový přítel, jemuž se rozhodne pomoci v nalezené jeho rodiny.

Agenti Chaosu: Zatmění Síly
Obrázek
V návaznosti na předchozí díl pokračuje Han v hledání Dromovo rodiny, zatímco jeho manželka Leia se snaží udělat vše, co je v jejích silách aby pomohla uprchlíkům z dobytých planet. Vongové hrozí dalším útokem a Republika chystá protiopatření, zatímco je zajat Wurth Skidder- mladý a sebevědomý Jedi, který skrývajíc svou totožnost čeká na svou šanci. Republika se mezitím snaží vymyslet past na Vongy spočívající v jejich přilákání ke Corellii a smrtící stanici Centerpoint. Situaci navíc ztíží uzavření huttského spojenectví s vongy, nebo snad mají huttové vlastní plán ? Vše skončí zvratem nečekaných událostí, kde se všichni naši známí znovu sejdou na jednom místě a pokusí se zastavit další vongský útok.

I když Luceno nepatří mezi mé oblíbené autory, tak tato duologie je docela slušným příspěvkem k vongské krizi. Nebyl jsem jí uchvácen natolik, abych četl od rána do večera, ale četla se poměrně slušně a plynule. Představuje zde několik zajímavých charakterů a hodně se zaměřuje na Hana Sola a věnuje se více postavám, kteří se neřadí k Řádu Jedi. Co musím označit za povedené je nastínění vongských plánů, aneb za tyto strategie by se nemusel stydět ani Thrawn. Zajímavě zde vykresluje i intriky Noma Anora, který sic málo viděn hraje ve všem mnohem větší roli, než by si kdo mohl myslet a jeho černá práce přináší zralé ovoce. Z jeho knížek tyto rozhodně řadím mezi ty lepší, i když na mého oblíbence Zahna stále nemá.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Recenze knih“