Sver Malen - Hledání lanýžů

Zde se odehrávají výpravy postav bez vedení moderátora.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Vortex
Učedník
Učedník
Příspěvky: 83
Registrován: 08.4.2017 22:59:43
Afghanistan

Sver Malen - Hledání lanýžů

Příspěvek od Vortex »

Ubikace, korveta třídy Marauder(8BBY)
Konečně tě povýšili z kadeta na vojína! Během této slavnostní ceremonie byli stormtroopeři rozděleni do jednotlivých jednotek. Přestože jsi byl jen neschopný červ, jak ti toho dne řekl tvůj výcvikový důstojník, tak se ti dostalo něčeho, co většina kadetů považovala za velkou čest. Byl jsi přidělen k jednotkám moffa! Moffa jménem Kam Doofe.

Svého vrchního nadřízeného jsi ovšem nikdy neviděl. Byl jsi poslán civilním spojem na jednu bezvýznamnou planetu, kde jsi se stal členem čety rychlého nasazení imperiální korvety třídy Marauder, Rudé hvězdy. Dorazil jsi společně se třemi dalšími čerstvě povýšenými stormtroopery, které jsi ale neznal. Aby ne, když vás na akademii cvičili tisíce. Na ubikacích jste se stihli pouze pozdravit s kudrnatým zjizveným stormtrooperem, když do místnosti vstoupil důstojník v uniformě imperiální rozvědky. Dva červené čtverce vedle jednoho žlutého ti mohli prozradit, že se jedná o zkušeného důstojníka v hodnosti agent senior.

"Kadeti!" oslovil vás agent s dokonale hladkou tváří hodností, která vám již nepříslušela. Ostatní nováčci okamžitě zasalutovali. "Četl jsem vaše složky, takže vím, co za ubožáky jste! To nevadí. Však on z vás poručík Archer udělá správné vojáky. Buď to nebo se nedožijete první dovolené. Jiste jste plní radosti, že hned po vašem zařazení dostanete možnost zemřít za Impérium. Takové výsady se nedostane každému. Možná by vás mohlo zajímat, kdo jsem. Jsem Arten Ryra. Vrchní velitel této mise, takže moje rozkazy jsou nadřízené všem ostatním důstojníkům. Jasné? Už jste mě stáli moc cenného času, takže na vaše dotazy odpoví tady seržant Athan." Kývl směrem na kudrnatého vojáka.
Naposledy upravil(a) Vortex dne 04.2.2020 17:03:34, celkem upraveno 2 x.
"Zkázou republiky bude její korupce a zkázou Řádu Jedi jeho váhavost."
- mistr Jedi Blasuo Kaat

Uživatelský avatar
Mandalorian
Pilot Impéria
Pilot Impéria
Příspěvky: 643
Registrován: 20.4.2009 20:29:23
Israel

Re: Sver Malen - Hledání lanýžů

Příspěvek od Mandalorian »

Ubikace, korveta třídy Marauder

Korveta Marauder.
Chtěl jsem teda spíše na nějaký destruktor, ale s tím jaké jsem měl výsledky... můžu být rád, že sloužím na lodi a ne na nějaké planetě.
Ale jen necelých 200 metrů!
Zoufám si, a hledám lepší stránku v tom, že je zde menší kontingent nás stormtrooperů, Císařovy Elity.... elity. Menší loď možná bude nasazována častěji do nějakých akcí. Více akcí, více šancí rozdrit nepřátele Impéria.
Z akademie jse sem přicestoval se třemi dalšími stormtroopery. Vím o nich kulový. Asi jsem se měl trošku socializovat, ale vstřebával jsem, že jsem uspěl. Nicméně předpokládám, že jeden z nich by mohl být horší než já. Statisticky by to tak mělo být, ale jestli je to pravda se zjistí později.
Saltuji automaticky nadřízenému důstojníkovi a rozhodnu se přejít, naše neaktuální oslovení. Vyslechnu si jeho projev a jsem trošku otráven
To se toho zupáckého přístupu nezbavím ani tady? Hmm... ten projev byl trošku krátký...
Po výlevu důstonika Ryry se otočím k seržantovi, zasaltuji mu a zeptám se
Pane, této mise se kromě nás účastní jaké síly?
6 A4, 2 969 slov, 17 919 znaku s mezerami, 79 odstavcu, 252 radku
6 A4, 2 511 slov, 15 152 znaku s mezerami, 119 odstavcu, 254 radku
4 A4, 3 036 slov, 18 502 znaku s mezerami, 47 odstavcu, 209 radku

Uživatelský avatar
Vortex
Učedník
Učedník
Příspěvky: 83
Registrován: 08.4.2017 22:59:43
Afghanistan

Re: Sver Malen - Hledání lanýžů

Příspěvek od Vortex »

Ubikace, korveta třídy Marauder
"Síly?" zamračil se seržant Athan. "Dvě čety rychlého nasazení... Dvanáct stíhačů TIE, jeden výsadkový raketoplán Lambda a jeden bombardér GAT-12. Jistě si říkáte, že nás není mnoho. Máte pravdu. Není. Nejdeme taky do bitvy. Rebelové mají prý na planetě základnu. Guvernér, který má až moc dobré styky s místní aristokracií, tvrdí, že nechal planetu prohledat. Možná si říkáte: Jakou planetu? Jos-Tashara. Tak se tahle díra jmenuje. Kdyby jste byli zbohatlíci, tak by se vám jistě líbila. Horko, pláže, kasína... K vaší smůle máme na starosti jiné věci, než je rekreace. Severní polovina planety se vám bude jistě líbit více, než ta jižní," ušklíbl se seržant a napil se něčeho hnědého co sladce vonělo.
"Je to tam samá skála, samej strom... A bažiny. Neumíte si představit kolik je tam bažin. Před lety jsem tam sloužil. Hledali jsme pod velením lorda Vadera Jedijskou špínu. Byla to velká operace, tisíce vojáků. Proto se nedivte, že místní nemají stormtroopery moc rádi. Tasharové - obyvatelé tohoto světa - vás nebudou mít rádi. To si nemusíte brát osobně, ti nemají rádi nikoho. Uprchlíci z dob klonových válek vás taky neuvidí rádi. Pár tisíc jsme jich tehdy... eliminovali. Místní aristokracii budete též vadit. Zdejší ozbrojené složky, které mají tu drzost říkat si vojáci, nás budou nenávidět. My létáme po celé galaxii, bojujeme v slavných bitvách a prosazujeme mír. Alespoň tak se to říká."
Seržant Athan se zazubil na rozvědčíka, který v reakci na to zvedl oči v sloup a odešel.

Jeden z nováčků, pohledný mladík s krátkými černými vlasy, řekl: "To jsou podmínky, na které nás připravili, pane!"
"
Vážně?" zašklebil se seržant. Zvedl se z křesílka a změřil si vás zkoumavým pohledem. "Uvidíme. Tashara je speciální. Zmizíte pod nějaký kořen v bažině aniž by jste si toho všimli. Nikde nechoďte sami. I tři znamená sami. Místní jsou dokonalí partyzáni. Horší jsou ale uprchlíci, kteří se k nim přidávají. Kriminální živly, které se schovávají před spravedlností. Ti si to zabíjení velmi užívají. Domorodce poznáte snadno. Tmavě rudá kůže, hnědé oblečení a ocelové oštěpy. Pokud je uvidíte jinde, než je jejich vesnice, tak okamžitě zahajte palbu. Protože jinak pravděpodobně zemřete. Na vojáky planetárních sil raději nestřílejte. Ne jako první. Jsou to sice naprosté lopaty, ale mají obrovskou přesilu, když je to potřeba."
Odmlčel se a doslova do sebe kopl zbytek nápoje. "Naším úkolem je vypátrat továrnu Rebelů. Zajmout tam důležité lidi, zbytek popravit. A až bude po všem, tak to místo nemilosrdně vybombardujeme. Nějaké otázky?"
"Zkázou republiky bude její korupce a zkázou Řádu Jedi jeho váhavost."
- mistr Jedi Blasuo Kaat

Uživatelský avatar
Mandalorian
Pilot Impéria
Pilot Impéria
Příspěvky: 643
Registrován: 20.4.2009 20:29:23
Israel

Re: Sver Malen - Hledání lanýžů

Příspěvek od Mandalorian »

Ubikace, korveta třídy Marauder

Fajn…
ulevilo se mi. Není to mise jen pro nás, čerstvé nováčky. Z toho jak důležitě důstojník rozvědky začal a přitom neřekl nic jiného než že velí on jsem měl pocit, že to bude jen na nás. Neměl jsem strach, že bychom mohli selhat, jen akce přímo pod rozvědkou je známkou kriticky důležité akce. Poslat na takovou akci víceméně jen nováčky bych nenazval zrovna činem kompetentního důstojníka.
Třeba ten Ryra nebude tak špatnej jak se mi zatím zdá….
A nechám Ryru Ryrou a poslouchám pozorně výklad seržanta. Tak to máme nepříjemnou planetu, nepříjemné obyvatelé a přídavkem místní armádu. A jako bonbónek továrnu rebelů. Jestli se do nás pustí všichni, tak se tam asi zdržíme. I když se mi nelíbí nechat místní armádu dát první ránu. Ale rozkaz je rozkaz. A být svědkem bombardování za tyhle problémy stojí.
Pane, kdy začínáme?
Položím seržantu otázku, když nám na ně dá prostor.
6 A4, 2 969 slov, 17 919 znaku s mezerami, 79 odstavcu, 252 radku
6 A4, 2 511 slov, 15 152 znaku s mezerami, 119 odstavcu, 254 radku
4 A4, 3 036 slov, 18 502 znaku s mezerami, 47 odstavcu, 209 radku

Uživatelský avatar
Vortex
Učedník
Učedník
Příspěvky: 83
Registrován: 08.4.2017 22:59:43
Afghanistan

Re: Sver Malen - Hledání lanýžů

Příspěvek od Vortex »

Ubikace, korveta třídy Marauder
Ve chvíli, kdy jsi se seržanta zeptal, kdy vyrazíte, ti známé trhnutí celou lodí prozradilo, že jste právě vstoupili do hyperprostoru. Seržant Athan se pousmál a ani se nenamáhal odpovídat na něco, co bylo již zřejmé. Cesta hyperprostorem znamenala jediné: zanedlouho budete v cílové lokaci a s nejvyšší pravděpodobností začne akce. Akce která změní tvůj život. A možná ho i ukončí. Do nynější chvíle jsi s v podstatě na vojáka impéria jen hrál, ale nyní jsi jím měl opravdu být.

"Doporučuji vám jediné," řekl seržant a posadil se zpět do svého křesílka. "Najíst se. Dejte si na co máte chuť. Možná už pak nebude dlouho šance dát si cokoliv lepšího, než je polní strava. Energeticky a výživově je prý v pořádku, ale přejí se vám. To mi věřte. Ale než to uděláte, tak si dejte osobní věci, pokud nějaké máte, na ubikaci. Pokoj C-14 je váš." Seržant ukázal směrem do chodby, která vedla ze společenské místnosti dál do hlubin korvety.

Do místnosti vstoupili další dva stormtroopeři. Vypadali velmi podobně. Oba dva měli hnědé vlasy a stejně ledové oči. Jeden byl o pár centimetrů vyšší než druhý. Když spatřili vás, nováčky, tak kývli na pozdrav.
"Další maso pro kulomety?" zeptal se smrtelně vážně urostlejší z nich, zatímco druhý si vás zkoumavě prohlížel.
"Přesně tak, Orene," řekl seržant Athan. "Pánové, tohle je Oren Byzz, desátník z vašeho družstva. Jeho rady se vyplatí poslouchat, pokud chcete přežít. A tohle Poel Byzz, náš největší expert na zbraně a munici."
"Nestraš je hned," řekl Poel a mávl rukou směrem do chodby. "Provedu vás tady a ukážu vám, jak to tady chodí."
"Zkázou republiky bude její korupce a zkázou Řádu Jedi jeho váhavost."
- mistr Jedi Blasuo Kaat

Uživatelský avatar
Mandalorian
Pilot Impéria
Pilot Impéria
Příspěvky: 643
Registrován: 20.4.2009 20:29:23
Israel

Re: Sver Malen - Hledání lanýžů

Příspěvek od Mandalorian »

Ubikace, korveta třídy Marauder

Najíst se… dobrý vtip. Mám docela stažený žaludek, tak nebudu pokoušet štěstí a budu případně fungovat na polní stravě.
Myslím si, zatímco si dávám těch pár věcí co mám do skříňky v kajutě C-14. Mrknu přitom na postel. Vypadá v pohodě. Teď jen ještě zjistit kde je výsernice a jídelna a budu asi zabydlený. Takže asi využiji nabídky Poela Byzze, který před chvílí říkal, že nás tady provede a ukáže co a jak. Pokud by se jednalo o stručnou prohlídku, zalezu zpátky na pokoj a začnu si kontrolovat a čistit vybavení před samotnou akcí.
6 A4, 2 969 slov, 17 919 znaku s mezerami, 79 odstavcu, 252 radku
6 A4, 2 511 slov, 15 152 znaku s mezerami, 119 odstavcu, 254 radku
4 A4, 3 036 slov, 18 502 znaku s mezerami, 47 odstavcu, 209 radku

Uživatelský avatar
Vortex
Učedník
Učedník
Příspěvky: 83
Registrován: 08.4.2017 22:59:43
Afghanistan

Re: Sver Malen - Hledání lanýžů

Příspěvek od Vortex »

Ubikace, korveta třídy Marauder
Sociální vybavení korvety bylo jednoduché, prosté, ale zdálo se, že je zcela dostačující. Poel Byzz vám nováčkům ukázal, kde jsou sprchy, jídelna, kde jsou uložené zbraně a další důležitá místa. Mohl jsi vidět skupinku stormtrooperů, kteří pečlivě čistili zbraně a připravovali různou potřebnou výbavu, jako jsou různé detonační nálože nebo malé balíčky s jídlem. Přestože lodě třídy Marauder nepatří mezi ty větší, tak zde byly desítky členů posádky.

"Pravděpodobně jste během výcviku nepatřili mezi ty nejlepší," řekl Poel Byzz. "Já taky ne. Sice si to možná neuvědomujete, le v podstatě se jedná o výhru v loterii. Ti nejlepší kadeti končí jako osobní stráže moffů, guvernérů a všech vysoce postavených politiků, úředníků či vojáků impéria. Ti se do pořádné akce nikdy nepodívají a nikdy se nestanou skutečnými vojáky."

Jos-Tashara, orbita
Korveta právě opustila hyperprostor. Naskytl se vám výhled na planetu. Mateřskou loď okamžitě opustilo šest stíhačů TIE, kteří se vydali směrem k severní části Jos-Tashary. Výhled jste si moc neužili, protože do zbrojnice, kde jsi si čistil vybavení, vstoupil Oren Byzz, tvůj nadřízený důstojník. "Za deset minut nástup před vásadkovým raketoplánem," řekl a vzal ze stolu jednu pušku DLT-20A.

Před raketoplátem Lambda se postupně řadili desítky stormtrooperů v plné výbavě. Dvě plně vyzbrojené čety těch nejlepších vojáků, jaké mělo Impérium k dispozici, byly připravené rozsévat smrt a zkázu ve jménu Císaře. Brzy piloti stíhačů TIE potvrdí, že místo přistání u vybydlené obytné části průmyslového komplexu, kde se nachází základna nepřátel Impéria, je bezpečné a vhodné pro výsadek.
"Zkázou republiky bude její korupce a zkázou Řádu Jedi jeho váhavost."
- mistr Jedi Blasuo Kaat

Uživatelský avatar
Mandalorian
Pilot Impéria
Pilot Impéria
Příspěvky: 643
Registrován: 20.4.2009 20:29:23
Israel

Re: Sver Malen - Hledání lanýžů

Příspěvek od Mandalorian »

Jos-Tashara, orbita

Tak to bychom měli
říkám si, když se v hangáru řadím k nástupu do výsadkového plavidla. Výstroj zkontrolována a vyčištěna. Zbroj bez poskvrnky, silná puška v rukou, záložní zbraň v pouzdře na stehně a v mysli… chaos.
Hlavně nenechat na sobě nic poznat… o nic nejde…
Při výcviku říkali, že čekání před samotnou akcí je nejhorší. Začínám na vlastní kůži poznávat pravdivost jejich tvrzení. Na druhou stranu, ještě o nic nejde. Nejsem ještě ve výsadkovém plavidle. Není na moji hlavu namířen dělostřelecký přepad. Nestřílí po mě z granátometu. Ani na mě nikdo nemíří.
Pitomé nervy
Pomalu se zhluboka nadechnu a vydechnu
Uklidni se
Postavím zbraň k levé noze, přidržuji ji levačkou a podívám se na pravou ruku. Netřese se. Roztáhnu prsty na pravačce a pak ji sevřu v pěst. Netřese se
To bude dobrý
Usměju se
Za císaře a Nový řád těm budižkničemům dole ukážeme…
myslím se a čekám na povel k nalodění.
6 A4, 2 969 slov, 17 919 znaku s mezerami, 79 odstavcu, 252 radku
6 A4, 2 511 slov, 15 152 znaku s mezerami, 119 odstavcu, 254 radku
4 A4, 3 036 slov, 18 502 znaku s mezerami, 47 odstavcu, 209 radku

Zamčeno

Zpět na „Výpravy I“