Podrobný timeline období Mandalorianských válek(3,976-3,960)

Archív obsahující informace z období od starých sithských válek, přes mandalorianské války až po občanskou válku Jedi.

Moderátor: Archiváři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Podrobný timeline období Mandalorianských válek(3,976-3,960)

Příspěvek od Heinz »

3,976 BBY (323 BTC – před Coruscantskou smlouvou)
- Mandalore Nejvyšší (Mandalore the Ultimate) se svými Neokřižáky napadá nezávislé světy Vnějšího pásu. Začínají Mandalorianské války.

Počátky Mandalorianských válek sahají až do roku 3996 BBY, období Velké sithské války, kdy Mandalore Nezkrotný (Mandalore the Indomitable) provedl invazi do systému Císařovny Tety. Systému, jemuž v té době vládl Ulic Qel-Droma, vládce sithské sekty Krath. Ten se s Mandalorem střetl na planetě Kuar a zvítězil nad ním, čímž si získal jeho věrnost. Pod velením Ulica a jeho mistra, Exara Kuna, pak Mandalore se svými křižáky napadl Republiku. Bitva na Onderonu se ale stala pro Mandalora Nezkrotného osudnou, zemřel na onderonském měsíci Dxunu, kde ho později našel jiný Mandalorian a vzal si jeho masku. Stal novým Mandalorem, známým jako Mandalore Nejvyšší. V období známém jako Doba obnovy (období míru, v kterém se galaxie zotavovala ze škod způsobených Velkou sithskou válkou) svolal nový Mandalore své válečníky. Mnoho jich však nezůstalo. Proto se rozhodl rozšířit řady Mandalorianů i o jiné rasy, než jsou původní Taungové. Tak brzy získal velkou armádu známou jako Neokřižáci.

Obrázek
Zrod Mandalora Nejvyššího

- Nejspíše v tomto roce* se odehraje bitva o Quelii, v které Mandaloriané zdevastují rodnou planetu Aleka Squinquargesimuse (později známého jako Malaka). Alekovi se podaří uniknout.
* přesný rok bitvy nikdy nebyl upřesněn, jen se odhaduje

- V Dolním městě na Tarisu začíná válka mezi dvěma kluzákovými (swoop) gangy, Černými Vulkary a Skrytými Beky. Zatímco Černí Vulkaři pod vedením tajemného Benna nejsou víc než běžní kriminálníci, kteří obtěžují místní, Skrytí Beci vedení Gadonem Thekem jsou považováni za nejsilnější a nejrespektovanější gang v Dolním městě a těší se mezi obyvateli velké oblibě. Místem soupeření gangů ale stále zůstává závodiště kluzáků.

Mezi lety 3,976 – 3,973 BBY
- První bitva o Althir (viz bitvy)

3,973 BBY (320 BTC)
- Odehraje se bitva o Cathar, která vejde do historie jako Catharská genocida. (viz bitvy)

3,970 BBY (317 BTC)
- Začíná konflikt známý jako Kanzské nepokoje.

Ačkoli Kanzský sektor, domov rasy argazdanů, patřil od roku 4200 BBY do republikového prostoru, argazdané s Republikou nevycházeli nejlépe, nenáviděli ji pro její zkorumpovanost a nespolehlivost. Jediným důvodem, proč se k Republice přidali, byla potřeba ochrany před útoky ereesijských pirátů do doby, než si vybudují svou vlastní armádu. Během Velké sithské války jejich společnost ovládli Myrialité, fundalentalistická odnož náboženství Vianismu. Vládkyní se stala zakladatelka sekty, Myrial.

V roce 3,970 BBY Kanzský sektor vystupuje z Republiky. V následné revoluci Myrialité popravují všechny republikové stoupence a vytváří nezávislý, separátní stát jménem Argazdanská Tvrz (Argazdan Redoubt). Argazdanská flotila pak zdevastuje Ereesus, domovskou planetu ereesiů, a vyhladí na ní veškerý život. Agrese myrialitských Argazdanů pokračuje anexí (= násilné přičlenění jednoho státního celku k druhému) ostatních planet Kanzského sektoru, včetně Amaltanny a Lorrdu, což vyvolá na prvním jmenovaném vzpouru. Amaltannanský odpor, podporovaný Lorrdem, je však potlačen. Rasa lorrdianů je v následné odvetné akci Myriality zotročena. Totalita, kterou Myrialité nastolí, vydrží 300 let, do roku 3,670 BBY.

Obrázek
Zotročení lorrdianů
Naposledy upravil(a) Heinz dne 05.2.2016 18:38:51, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Podrobný timeline období Mandalorianských válek

Příspěvek od Heinz »

3,968 BBY (315 BTC)
- Arkanianská biomechanická korporace Adasca (zkráceně Adaskorp) začíná svým zaměstnancům, patřícím k arkanianské subrase zvané Arkanianská odnož (Arkanian Off-shoot), nabízet tzv. „genetické řešení“.
Lord Arkoh Adasca plánuje během jedné generace zlepšit Arkanianské odnoži imunitní systém, zvýšit tak „životnost“ svých pracovníků a zároveň získat veškeré informace pro jejich zničení. Bude tak mít nad jejich osudem plnou moc.

Arkaniané byli vždy známi svými dovednostmi na poli genetiky, jejich fascinace genetickými experimenty dokonce vedla k vytvoření nové rasy, Arkanianské odnože. Subrasa ale byla velice náchylná k nemocem, které byly pro čistokrevné arkaniany téměř neškodné.
Rasističtí arkaniané považovali příslušníky Odnože za méněcenné, mnozí je brali jen jako nástroje, otroky pro práci v dolech na drahé kameny. A pak, když byly veškeré drahé kameny vytěženy, se důlní kolonie staly jediným místem, kde mohli příslušníci subrasy žít. Většina Odnože arkanianů se smířila se se svým podřízeným postavením a přijala život v separaci. Prarodič Arkoha, Lord Argaloh Adasca, dokonce rozšířil mezi Odnoží, ve snaze je vyhladit, mor.


3,966 BBY (313 BTC)
- Neokřižáci ohrožují planety Vanquo, Tarnith, Suurja a Jebble. (viz bitvy) Ohrožení těchto strategických míst donutí Taris přijmout místo v Galaktickém senátu, doufá, že republikové vojsko planetu ochrání. Značný podíl na tomto rozhodnutí má i společnost Lhosan Industries, která zaměstnává mnoho lidí z Dolního města Tarisu.

- V sektoru Neznámého vesmíru Ugroth, jenž je v pod nadvládou obnoveného Sithského Impéria, dochází k nepokojům, které hrozí propuknout v povstání. Jejich vůdcem je vojevůdce Ugroth. Z toho důvodu Císař do sektoru posílá pod vedením sithské lady Darth Nyriss imperiální síly. Ugroth nakonec přísahá věrnost Darth Nyriss, krátce nato získává lady sama titul vojevůdkyně.

3,964 BBY (311 BTC)
- Odehraje se bitva o stanici Flashpoint a čtyři bitvy o planetu Suurja. (viz bitvy) Ačkoli se v obou konfliktech angažují republikové síly, stále se bojuje ve Vnějším okraji.

- Tarisem otřásne událost známá jako Tarisský padawanský masakr, zavraždění čtyř padawanů, Shada Jelavana, Kamlin, Oojoha a Gharna, jejich vlastními mistry během ceremoniálu pasování na rytíře. Pátým zavražděným měl být Zayne Carrick, nicméně tomu se daří uniknout.

Obrázek
Zayne Carrick svědkem vraždy padawanů

Pětice mistrů, Feln, Q'Anilia, Raana Tey, Xamar a Lucien Draay, patřila k tajné jedijské sektě zvané Jedijská Úmluva. Ta vznikla krátce po Velkých sithských válkách z popudu Lucienovi matky Kryndy Draay proto, aby zabránila novému vzestupu Sithů. Skládala se ze čtyř nejlepších věštců Řádu a bojovníka Luciena Draaye, jakožto jejich ochránce. Všechny čtyři věštce při meditaci přepadla vize, v které se stali svědky okupace Tarisu Mandaloriany a Sithy a destrukce Tarisské jedijské Akademie. Zároveň každý z nich zahlédl svou vlastní smrt. Feln zemřel při holokaustu svých vlastních lidí na domovské planetě Odrynu, Xamar byl zasažen přátelskou palbou republikové lodě, Q'Anilia viděla Jedijský Chrám v ruinách, s mrtvými Jedii všude kolem, a Raaně Tey se její smrt vyjevila během napadení Tarisu, z rukou někoho, kdo ovládá světelný meč. Ve všech vizích se objevil sithský lord, který měl být příčinou jejich zániku. Sith byl oblečený v červeném ochranném obleku, který se podobal tomu, jenž měli na sobě jejich vlastní padawané, když plnili misi na nedaleké planetce přezdívané Měsíc pašeráků. Z této podobnosti mistři usoudili, že budoucí sithský lord bude jeden z jejich učedníků, rozhodli se je proto zavraždit. Ve skutečnosti dostali rozkaz jen předvést padawany na Coruscant, do sídla lady Draay, nicméně mistři rozkaz neposlechli a při ceremoniálu pasování na rytíře svůj plán uskutečnili. Čtyři učedníci byli zabiti, ale pátý, Zayne Carrick, přišel pozdě, což mu zachránilo život. Stal se svědkem vraždy svých přátel, ale dokázal utéct. Následně byl z padawanské vraždy falešně obviněn.

Obrázek
Temná věštba Xamara a Q'Aniliy

- I přes pronásledování se Zaynovi daří uniknout z Tarisu, což silně otřese dobrou pověstí Jediů u běžných obyvatel. Stále více se ozývají proti-jedijské hlasy, a proto se Řád rozhodne Taris opustit. Tarisská Akademie je zavřena a Jediové jsou odvoláni na Coruscant. Jejich odchod přinutí Lhosan Industries, společnost poskytující práci většině obyvatel Dolního města, přestěhovat se z Tarisu na bezpečnější místo. Mnoho Tarisanů tak přijde o práci, což vyústí v obrovské nepokoje, které postihnou především Dolní a Střední Taris a přivedou planetu do anarchie a ochlokracie (vláda lůzy). Díky tomu Taris opustí i republikové vojsko, celou planetu tak zůstane bránit jenom malá vojenská základna.
Naposledy upravil(a) Heinz dne 05.2.2016 18:39:56, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Podrobný timeline období Mandalorianských válek(3,976-3,

Příspěvek od Heinz »

3,963 BBY (310 BTC)
- Po letech bojů na planetách Vnějších systémů Mandaloriané konečně zahajují masivní invazi do republikových systémů. Odehraje se první bitva o Onderon a současně první bitva o Dxun. Následuje bitva o Vanquo (viz bitvy)

- Mandaloriané útočí na zabracké kolonie. Po útocích se mnoho zabraků přidává do republikové armády. Jedním z nich je i Bao-Dur.

- Po falešném útoku, majícím simulovat vpád republikových vojsk, Mandaloriané opouští planetu Flashpoint a výzkumná stanice, kterou doktor Demagol používal pro výzkumy, je zničena. Demagol omráčí Rohlana Dyreho, mandalorianského dezertéra, a v převlečení za něj se přidává k bývalému padawanovi Zayne Carrickovi. Skutečný Rohlan je v brnění Demagola poslán na Coruscant, kde má být souzen jako válečný zločinec.

- Mandaloriané napadají oslabený Taris. První bitva o Taris vejde ve známost též jako začátek obléhání Tarisu. (viz bitvy)
Obrázek
Napadení Tarisu


- V bitvě o Serroco (viz bitvy) Mandaloriané nukleárními zbraněmi vybombardují města sterebů, primitivní, serrocké domorodé rasy.

- Odehraje se bitva v systému Omonoth (viz bitvy), kde je zničena Arkanian Legacy, obrovská loď sloužící jako sídlo společnosti Adascorp.

- V Dolním městě na Tarisu je nalezen Muurův talisman, který zde stovky let šířil Rakhoulský mor. Ačkoli sekta, Jedijská Úmluva, pro amulet vyšle mistryni Celeste Morne, Muurův talisman je první ukořistěn Mandaloriany vedenými Neokřižákem Pulpisherem. Ti talisman převezou na Jebble.

Muurův talisman je sithský amulet vytvořený alchymistou Sorzusem Synem pro Sithského lorda Karnesse Muura. Amulet umožňoval vlastníkovi přeměnit téměř jakoukoli myslící bytost na rakghoula, sithskou magií přetvořeného mutanta poslouchajícího na slovo. Po smrti Muura se talisman ztratil, než byl na Tarisu nalezen Úmluvou a Neokřižáky.

- Na Jebble se začne šířit Rakghoulský mor, Cassus Fett Jebble vybombarduje a veškeré rakghouly vyvraždí. Událost vejde ve známost jako bitva o Jebble. (viz bitvy)

- Revan a jeho společníci jsou při vyšetřování catharského masakru přepadeni vizí genocidy, kterou Mandaloriané na catharském lidu vykonali. Revan přísahá Mandalorianům pomstu a Jediové se pod jeho velením oficiálně přidávají do Mandalorianských válek. První bitva, které se prokazatelně učastní, je bitva o Dagary Minor.

Revanšisti jsou skupina Jediů-renegátů, kteří se rozhodli angažovat v Mandalorianském konfliktu i navzdory odmítavému rozhodnutí Rady. Mimo Revanova padawana Aleka (později známého jako Malak) patří mezi známé Revanšisty i rytířka Meetra Surik, po Mandalorianských válkách přezdívána jako Vypovězená.) Vznik Revanšistů, někdy přezdívaných Jedijští Křižáci, se datuje už do roku 3,964 BBY, kdy rytíři sloužili proti vůli Rady jako průzkumníci republikové armády ve světech Vnějšího pásu. Po vyšetřování na Catharu Revan převedl Revanšisty pod prapor republikových Mírových sborů - vojenské organizace, v které sloužili dobrovolníci - čímž donutil Radu formálně deklarovat zapojení se Jediů do Mandalorianských válek.
Revanšisté se zúčastnili a pomohli vyhrát mnoho bitev, včetně té poslední, bitvy na Malachoru V v roce 3960 BBY. Mnoho Jediů v bitvě o Malachor V zemřelo, a většina přeživších nakonec padla na Temnou stranu. Příštího roku se Revan a Malak se svými vojsky vrátili jako Temní lordi ze Sithu a vyhlásili válku Republice a Radě Jediů, čímž započala Jedijská občanská válka.

Obrázek
Revan na Catharu přísahá Mandalorianům pomstu


- Na Coruscantu Jedijská Úmluva v čele se sithským akolytou Haazenem povstává proti Řádu Jediů, oficiálně chce sekta „očistit a zachránit“ zkorumpovaný Jedijský Řád, ve skutečnosti se ale Haazen snaží vytvořit vlastní řád, jenž spojuje Jedie a Sithy pod jednu organizaci. Krycí slovo, které započíná povstání, je Vindication („Očista“).

Jedijská konzulka Krynda Draay krátce po Velké sithské válce založila sektu věštců, Jedijskou Úmluvu, která měla za úkol předpovědět další příchod Sithů. Jedním z členů sekty se stal i Haazen, nejlepší přítel zemřelého manžela Kryndy, jenž měl mimo jiné za úkol trénovat syna Draayů, Luciena. Časem však převzal vedení nad celou organizací sekty, namísto její zakladatelky Kryndy Draay.
Haazen již ve Velké sithské válce padl na Temnou stranu a zradil Jedie. Zamítl však učení Sithů a namísto toho začal budovat svůj vlastní směr, chtěl sjednotit Sithy a Jedie v jeden celek, který by byl plně oddán pouze jemu. Lucien se stal jeho figurkou, s kterou manipuloval a kterou chtěl obrátit na Temnou stranu, aby pro něj trénovala armádu Sithů. Konání Úmluvy ale neušlo pozornosti Řádu Jedi a vzbudilo jeho podezření.
Vše začalo příchodem Zayna Carricka v převlečení za Temného Jediho do Draay Estate. Krátce nato na sídlo Draayů zaútočili rytíři Jedi, což Haazena donutilo vydat rozkaz k povstání - Vindication. Zároveň aktovoval zbraňové systémy na lodích republikové flotily, jež sídlila nad Coruscantem, a ty začaly město bombardovat. Vzápětí odhalil svou příslušnost k Temné straně.
Carrick nakonec usekl Haazenovi ruku s rukavicí Kresshe mladšího, která akolytu chránila před útokem všech zbraní a zároveň v ní bylo zabudované ovládání systémů republikových lodí. Lucien Draay pak obrátil bombardování na Draay Estate, čímž připravil Haazena o život. Tím povstání skončilo, zvítězil Řád Jedi.

Obrázek
Haazen odhaluje svou pravou totožnost


- V bitvě o Ithor (viz bitvy) Republika poráží Mandaloriany.

- Následuje první a druhá bitva o Iridonii (viz bitvy), po druhé bitvě, v které Republika vyhraje, dochází k dalšímu masovému náboru zabraků do republikové armády.

- Mandaloriané rozdrtí republikové síly v bitvě o Myrkr. (viz bitvy)

- Na Coruscantu se probouzí Rohlan v převleku za Demagola. Před odsouzením ho uchrání Carrick, který rozpozná zaměnu identity a pomůže Dyremu utéct.

- V bitvě o Dagary Minor (viz bitvy) se poprvé s jistotou angažují Revanšisté.

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Podrobný timeline období Mandalorianských válek(3,976-3,

Příspěvek od Heinz »

3,962 BBY (309 BTC)
- Ačkoliv hlavní tažení probíhá v jiné části galaxie, na počátku roku 3,962 BBY Mandaloriané ovládnou sektor Halthor. Odehrají se tři vojenské střety: bitva o Essien, bitva o Halthor a téměř nenásilné obsazení komunikační vesmírné stanice Phaedacomm (viz bitvy). Tažení vedou Mandalorianští rytíři, kdysi Rytíři Jedi, kteří zradili Republiku a přidali se k Mandalorianům. V jejich čele stojí bývalý člen Nejvyšší rady, Dorjander Kace. Toto tažení má jediný účel, útok na planetu Dantooine a její Akademii Jedi.

Mistra Dorjandera Kace zajali ve Velké sithské válce Mandalorianští křižáci. V zajetí přijal mandalorianský způsob života a zamiloval se do ženy, Vardy, která s ním otěhotněla. Předtím než však porodila, zemřela následkem bombardování, které vedl člen Řádu Jedi. Hluboce raněný Kace se po konci války vrátil do Řádu. Ač mu zdánlivě věrně sloužil (dokonce se dostal mezi členy Nejvyšší rady) nikdy nezapomněl smrt své milované ani svou mandalorianskou příslušnost. Proto patřil k těm Mistrům, kteří nejvíce bránili Revanovi a jeho následovníkům ve vstupu do války. Byl tak horlivý odpůrce, že si získal mnoho nepřátel ve vysokých kruzích Republiky a ti se následně postarali o to, aby ztratil své místo v Radě a byl nahrazen Lucienem Draayem. Dorjander znechucený Republikou, kterou vnímal jako zkorumpovanou, shromáždil skupinu příznivců v Řádu a společně se naoko přidali na stranu Revanšistů. To však jen proto, aby obelhali republikové síly, jejich skutečná loajalita patřila Mandalorianům. Kace věřil, že svérázná kultura Mandalorianských křižáků neumožňuje bujení korupce, a proto je jedinou nadějí pro galaxii. Jediné, co tomu brání, je jejich násilný způsob života. Odstranění této překážky, jak byl přesvědčen, mohou Mandaloriané dosáhnout pod vedením Jediů, a z toho důvodu je nutné budoucí generaci Jediů vychovat v mandalorianském způsobu života na planetě Ordo. S povolením Mandalora vytvořil plán únosu younglingů z Dantooine, který vyžadoval obsazení Essienu, Halthoru a komunikační vesmírné stanice Phaedacomm nad planetou Phaeda. Únos v poslední chvíli překazil Zayne Carrick s pomocí některých mandalorianských válečníků, kteří nesouhlasili s Kacem a následovali jej pouze z rozkazu Mandalora. Kace byl následně souzen na Coruscantu za velezradu.

Obrázek
Souboj Carricka a Kaceho na Dantooine

- Započne vítězné tažení Mandalorianů do centra galaxie, známé jako Mandalorianský triumf, ve kterém se Křižáci dostanou až na planetu jádra, Duro. Útok je veden na dvou frontách: první započne na planetě Boonta v sektoru Suolriep, pokračuje do systému Charros a skončí v systému Randos, kde ho zastaví republiková vojska.
Druhá fronta je vedena přes Eres III, Azure, Contruum a další světy. Na již dříve obsazeném Onderonu Mandaloriané doplní stavy, aby se přes Zeltros a Quellor dostali na planetu Duro. V bitvě o Duro Křižáci vyhrají.

- Po mandalorianském vítězství v bitvě o Duro jmenuje Nejvyšší kancléř Tol Cressa do čela velení republikových vojsk Revana.


3,961–3,960 BBY (308–307 BTC)

- Revan a Malak nacházejí první hvězdnou mapu na Kashyyyku. Následovat budou mapy na Dantooine, Manaanu, Tatooine a Korribanu.

Hvězdné mapy byly zkonstruovány rakatanským Nekonečným impériem jako oslava jeho velikosti. Obsahovali informace o planetách a dalších klíčových lokacích, které mělo Impérium pod kontrolou. Nejdůležitějším obsaženým údajem byla lokace Star Forge, gigantické výrobní stanice schopné vytvořit obrovské množství lodí, droidů a dalšího válečného materiálu. Stanice se nacházela v systému Lehon.

- Pod vedením Revana Republika podniká úspěšné útoky proti Mandalorianům, které vyvrcholí roku 3,960 BBY bitvou o Malachor V.

Předpokládané pořadí bitev (pořadí bitev nejasné)
Osvobození Tarisu (3,961 BBY)
Bitva o Althir III (3,961-3960 BBY)
Tažení ze systému Yablari (3,961-3960 BBY):
  • Bitva v systému Vorzyd
    Východní fronta: bitva v systému Lucazec
    Severní fronta: bitva v systému Stenos, bitva v systému Elom a bitva v hvězdokupě Jaga
V bitvě o hvězdokupu Jaga se do čela mandalorianských vojsk postavil Cassus Fett, pod jeho vedením dosáhli Mandaloriané velkého vítězství. Fett byl mnohými považován za válečného zločince, poté co v souboji zabil republikového velitele flotily, jeho nechvalná pověst ještě zesílila. Stal se nejhledanějším mužem ve vesmíru, jeho další osud však není znám.

Druhá bitva o Onderon (3,960 BBY)
Bitva o Dxun (3,960 BBY)
Druhá bitva v systému Lianna (3,960 BBY)
Bitva o Malachor V (3,960 BBY)

Revan se v bitvě postavil proti Mandalorovi Nejvyššímu tváří v tvář, zvítězil a zabil jej. Předtím od něj však zjistil, že válka byla zorganizována Sithy. Mandalore mu navíc prozradil informace, které jej dovedly do Sithského vesmíru.
Místo finální bitvy vešlo do historie jako dějiště největšího válečného zločinu a tragédie tohoto konfliktu. Revan shromáždil nad planetou Malachor V masivní armádu, ne náhodou složenou z velké části z osob, o jejichž loajalitě pochyboval, aby naposledy čelila mandalorianským silám. V průběhu bitvy dala Revanova generálka, Meetra Surik, rozkaz ke spuštění Mass Shadow generátoru. Zařízení vytvořilo obrovský gravitační vír, který pohltil většinu lodí a rozdrtil ji o povrch planety. Katastrofa vážně poškodila planetární jádro, z původně agrikulturní země se tak stal shluk planetoidů neustále sužovaný tektonicky generovanými bouřemi. Velká většina republikových vojáků, Jediů i Mandalorianů zde přišla o život, čímž se vytvořila ozvěna v Síle, která majoritu na Sílu citlivých přeživších jedinců obrátila na Temnou stranu. Surik poté, co pocítila smrt všech lidí, přerušila svoje spojení se Silou, aby zabránila šoku, který ji mohl zabít.


Obrázek
Malachor V po použití Mass Shadow generátoru

- Revan a Malak odejdou do neznámých regionů hledat Sithské impérium a naleznou planetu Nathema, kterou zdevastoval Lord Vitiate, později známý jako Sithský císař. Následně pokračují na Dromund Kaas.

Vitiate byl vládcem Nathemy. Roku 4,999 BBY na planetu svolal osm tisíc sithských lordů, včetně Sithské rady, za účelem záchrany rozpadajícího se Impéria. Ve skutečnosti však chtěl využít jejich síly v temném rituálu, který mu měl zajistit nesmrtelnost. Při rituálu zemřelo všechno živé na zemi a sama planeta se stala nehostinnou krajinou, kde nic nedokázalo dlouho přežít.

Odpovědět

Zpět na „Dantooinský Archiv“