Pašeráci

Ostatní uzavřené projekty, MPMka a podobné ...

Moderátor: Moderátoři

Přejete si pokračovat?

Anketa končí za 20.6.2015 19:37:28

Ano
1
50%
Ne
1
50%
Ano, ale jako singleplayer
0
Žádná hlasování
Jiné (napiš co)
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 2

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Pašeráci

Příspěvek od Jordi Linx »

Taris, nižší patra, Liturova rezidence: (Axis Aran)
Krásná žena v otevřených dveřích mě na moment zaskočila, než se velice nezdvořile projevila pravděpodobně na mou adresu. Buď měla nějakou zrakovou vadu nebo nebyla při smyslech, což by nebylo nic podivuhodného, pokud vezmu v potaz, odkud právě odcházela. Odstrčení gorily jsme nenesl příliš libě, ale nepřišel jsem se sem rvát a tak jsem mu pouze věnoval nevraživý pohled a nenechal se odstrčit jen tak lehce.
Asi nedostala zaplaceno, když tak otráveně utíkala pryč,
poznamenal jsem nahlas směrem k Teyah poté, co nás dvojice minula a potlačil jsem i nutkání snažit se zahlédnout pozadí odcházející děvy. Ne, že bych si podobných husiček již neužil značné množství, ale podvědomě mi něco říkalo, že na tuhletu nebyla vhodná doba, obzvláště, když se objevila naše eskorta.
Děkuji, již jsme vás očekávali. A nevěřil byste tomu, ale nějaká zákaznice vašeho šéfa nás tu málem porazila. Bylo to od ní a jejího bodyguarda velice nezdvořilé, netušíte, o koho tu šlo?
poděkoval jsem twi'lekovi za přijetí a po doražení Teyah na mou úroveň jsem vyrazil za ním běžným vycházkovým krokem. Teď bylo zapotřebí především sledovat okolí, hledat detaily, ale také pozorovat všudypřítomné gorily. Snažil jsem si vyhodnocovat jejich počty a schopnosti a zařazovat je do skupin k tomu určených. V danou chvíli jsem si skupiny definoval jako "tupí násilníci", "průměrní ranaři" a "nebezpeční zabijáci". Do poslední skupiny však smělo pouze to nejlepší, co vypadalo i dost chytře na to, aby místo nabíjení blasterové pušky tasilo pistoli, vyčkalo si na nabíjení, než bude pokryto kolegy a navíc ještě během nabíjení upravilo svou pozici tak, aby následně ohrozilo všechny ostatní.
A copak tu mají vlastně za bezpečnostní systémy? Dá se předpokládat, že podobné budou i v doku,
uvažoval jsem nad dalšími bezpečnostními opatřením a koukal jsem, zda-li se tu nachází nějaké kamery, skryté věže, střílny, droidy a cokoliv, co by mohlo být nebezpečím pro případné útočníky. K maskování svého pohledu jsem využíval Teyah vedle sebe - tedy to, že většina mých pohledů okolo vedla tak nějak přes ni. Aneb vhodné spojení práce a potěšení.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Pašeráci

Příspěvek od Merthor »

Taris, nižší patra, kantýna "Ritz" :(Renar Haulage)

Tekutiny ve skleničce jsem se nejdřív dotknul jen tak, aby se neřeklo, skoro jen rty. Stejně jsem ale nedokázal potlačit zklamaně kyselé ušklíbnutí nad její konzistencí. Ne jen, že to nebylo nic, na čem by si jeden pochutnal. Bylo to ještě horší.
Byla to přesně ta situace, kdy usilovně přemýšlíte, jestli bude stačit odplivovat chvíli všude kolem sebe. Nicméně jsem se sklenicí v ruce, udělal pár nenucených kroků stanou od prostoru přímo před pultem a slibuje v duchu, že se jejího obsahu co nejdřív zbavím. Následně jsem pokračoval někam, kde jsem si mohl sednout. Na hledání vhodného místa jsem musel kašlat.
Moc jich na výběr stejně nebylo a tak jsem prostě musel vzít za vděk takovým, kde jsem byl blízko místního dění.

Posadil jsem se, stále se snaže udržovat svou směs výrazů ve tváři. Tvářit se, že to není takový zábava, jak to vypadá, jsem nemusel příliš hrát, až na našpicované smysly to vlastně byla úplná pravda. Nedělo se nic, co by si zasloužilo víc pozornosti
Hovor na lechtivé téma, mě přiměl zpozornět, i když jsem mu prvotně nepřikládal moc velký význam. Toho co jsme potřebovali, se netýkal a takových věcí se všude okolo dělo víc, než by chtěl člověk vědět. Já jsem už na tyhle věci byl celkem zvyklý. Znění přečinů, o nichž jsem slýchal jsem znal na zpaměti. Při své specializaci jsem si musel vybrat. Pátrání inkognito se těžko kloubilo s řešením těchhle menších hříchů.
Ti tři každopádně museli mít hodně odolný žaludek, když si dělali zálusk nejen na někoho náhodného, ale na manželku šéfa. Pokud by jim na to někdo přišel, mohl by z toho být pěkný povyk. Zvlášť, když mě vzápětí napadlo kdo je asi ten šéf.
Být to Litur, nebo někdo jiný z vládců spodních pater Tarisu, stálo by to za zjištění detailů. Postupně jsem změnil názor.
Vypadalo to, že si mě nikdo nehodlá všimnout a tak jsem musel přijít na to, jak využít toho, co se právě teď děje.

Hlavní věc, jíž jsem riskoval, byla ta, že jsem vpadl do cizího rozhovoru a že jsem je chvíli poslouchal. To se ovšem ve spoustě těchto zaplivaných lokálů neřešilo. Etiketa zde měla specifická pravidla a v tomhle případě stačilo zaslechnout velice málo jedno dvě slova. Z toho ostatního jsem se stále ještě mohl vyhnout hovorem na nějaké povšechnější téma. Z věcí týkající se našeho plánu jsem zatím nic nehodlal vytahovat na denní světlo. I tak jsme musel být, když jsem se mimochodem k těm třem mužům natočil, ostražitý a opatrný.
"Když má člověk trochu peněz nemusí takhle zahrávat a ledacos má ještě s parádou." ozval jsem se.
Další možné výtky i otázky jsem nechal v pozadí tohoto konstatování. S dojmem, že se ptám, aniž to vyplynulo z hovoru, to bylo složitější, než se samotným vpadnutím do hovoru. Pokud bych se dočkal rozumné reakce, dalo by se pokračovat různým způsobem. Variovat prosby o informace týkající se místního dění a práce. Při tom bych se nenápadně snažil obcházet kolem témat, jako ten jejich šéf.
Pro teď jsem ale jen uvedl věci na pravou míru poznámkou prakticky i odpověď na svou poznámku.
"Ale to se někdy opravdu snadno řeklen…"
Naposledy upravil(a) Merthor dne 01.6.2015 07:31:43, celkem upraveno 1 x.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Pašeráci

Příspěvek od Xavier »

Taris, nižší patra (Punk, Arryana)

Myslíš ten xicht, co už odešel, takže se vystavuješ tak maximálně riziku, že ho opět potkáš?
Odpověděla Punkovi na poznámku Arryana.
Tak se projdeme po kantýnách tedy.
Odpověděla Arryana, evidentně znechucena Punkovými poznámkami, rezignovala na snahu něco vymyslet, jen proto aby to Punk následně zkritizoval.
Zkusme ale aspoň nějaký plnější a lepší prosím.

Taris, vyšší patra, rezidence Litura (Axis Aran, Teyah)

Zákaznice? ... Aha už vím.
Zareagoval majordomus na dotaz.
To nebyla zákaznice, a vám bych radil na ni zapomenout, pan Litur by se mohl rozzuřit a být... fatální kdyby uslyšel něco co by se mu nelíbilo ve spojitosti s ní.
Upozornil nakonec Axise.
Co se zabezpení týče nacházel zde spíše průměrní ranaři, spíše lepší průměr.
Z dalšího zabezpení si mohl všimnout jen, že majordomus musel u každých dveří přiložit palec na čtečku, aby se otevřely.
Nakonec dorazili do slušně zařízené pracovny, kde na ně už čekal Litur.
Za ty dveře se omlouvam, už s nima fakt musim něco udělat.
Prohlásil a podle výrazu to myslel asi i vážně.

Taris, nižší patra, kantýna "Ritz" (Klaus Kreszent, Renar Haulage)

Trojice mužů se na Renara překvapeně podívala. Poté se podívali jeden na druhého, zda někdo z ostatních ho nezná, či neví o jde.
Nakonec se jeden z nich rozhodl zareagovat a ukázal na Renarovu sklenici.
Hleď si svýho pití, tohle se tě netýká. Je to čistě naše věc.
Čímž považovali věc za vyřízenou a opět se vrátili do svého rozhovoru, nicméně tentokrát již potišeji, aby je nebylo tak snadné poslouchat.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Dash Spience
Seržant
Seržant
Příspěvky: 985
Registrován: 09.9.2007 09:11:25
Bydliště: Nar Shaddaa
Kontaktovat uživatele:

Re: Pašeráci

Příspěvek od Dash Spience »

Taris, nižší patra (Punk, Arryana)

Jenom myšlenka na ten ksicht je hrozná.
Pokračoval jsme v chůzi a poslouchal Arryanu. Nechápal jsme proč jsou lidi tak urážliví a vztahovační. Já jsem jaký jsem a všichni to o mě ví. Nebudu se měnit, kvůli jejich náladám. Ví o mě kulové a soudí.
Rozhodně plnější. Já se tam ztratím a ty budeš moci zapůsobit svým šarmem.
Výjmečně to pronesu bez jízlivosti. Ono je všeho odsud pocud. I když jsem protivný a sprostý, tak se odsud taky chci dostat. Doufám, že si to milá dáma uvědomí. Ač té taky nedoteče nic bez toho, aby jí to někdo omlátil o hlavu.
,,Nepřítel mého nepřítele je stále ještě i můj nepřítel."

Alpha-63 Dash

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Pašeráci

Příspěvek od Jordi Linx »

Taris, vyšší patra, rezidence Litura: (Axis Aran)
Průchod rezidencí dost napovídal o míře zabezpečení, které bylo dost slušné - nicméně přítomnost čteček komplikovala plán pro Teyah a jejím případném průzkumu okolí. Každopádně se teprve ještě uvidí, jak si tato dívka poradí, protože já jsem musel začít soustředit na svou část.
Majordomus možná nepatřil mezi nejbystřejší, ale nebyl nikterak vyloženě hloupý, což znamenalo, že se budu muset pokusit hledanou informaci získat jinak. I proto se mi však už v hlavě rodil plán a napadlo mě ještě něco dalšího - důležité však bylo, zda-li se Teyah bude schopna dobře přizpůsobit roli a jak Litur zareaguje.

Litur na nás již čekal ve své pracovně, která nebyla vybavena nijak vyloženě špatně.
Dobrý den a děkuji, že jste nás mohl ihned přijmout. A těmi dveřmi se nemusíte trápit, z jistého úhlu náhledu je to spíše taková kuriozita, která dovede pobavit. Nehledě na to, že jsme s vámi opravdu neměli domluvenou žádnou schůzku, za což se samozřejmě omlouvám,
uklonil jsem se mu lehce v náznaku představení, kdy jsem do místnosti hodlal vkročit krok před Teyah. Trochu jsem ustoupil stranou, aby na ni mohl Litur dobře vidět.
Nevím, jestli si pamatujete na Teyah. Je také členkou mé posádky a dnes mi poskytla tu čest, aby mě sem doprovodila. Akorát ji trochu polekala gorila vaší přítelkyně, kteří nás málem smetli, když odsud odcházeli. Doufám, že kvůli tomu nejdeme nějak nevhod,
představil jsem Teyah a úmyslně jsem se rozhodl zmínit i drobný incident z venku, kdy jsem se chtěl více zaměřit na Liturovo reakce. Také jsem čekal, jestli nás vybídne k posazení se a jakou roli se vůči nám rozhodne zaujmout, což byla doposud jedna velká neznámá.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Pašeráci

Příspěvek od Xavier »

Taris, nižší patra (Punk, Arryana)

Ty se tak někde ztratíš.
Okomentovala Arryana Punkovu nenápadnost. Přeci jen Verpiné zde nebyli zas tak častí, aby nevyčníval. Obzvlášť s Punkovým vystupováním.
Nicméně po nějaké době dorazili do přiděleného sektoru a vcelku rychle nalezli kantýnu odpovídající jejich požadavkům. Nesla honobný nápis "Osvě ovna".
Prosím, blázni mají přednost.
Pouštěla Arryana Punka, aby vešel první.

Taris, vyšší patra, rezidence Litura (Axis Aran, Teyah)

Když kapitán představil Teyah, Litur jí mírně pokývl. Další větu už vzal s podstatně menším klidem. Axis mohl zaslechnout jak majordomus polkl.
Koho?
Otázal se Litur v první chvíli zmateně, po okamžiku mu asi došlo koho jste mohli potkat a vrhl rychlý pohled na, za dvojicí stojícího, majordoma. Byl to však pohled příliš rychlý na to aby ho mohl někdo řádně zahlédnout a analyzovat.
Místo toho si raději sedl a podíval se na stojící proti němu.
Ale dost řečí, přišli jste předpokládam za obchodem. Takže? Vo co de?
Ne že by se Liturovo chování nějak zásadně změnilo, ale bylo cítit že je nyní o něco chladnější.

Termín 25.5. Jinak vše při starém.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Dash Spience
Seržant
Seržant
Příspěvky: 985
Registrován: 09.9.2007 09:11:25
Bydliště: Nar Shaddaa
Kontaktovat uživatele:

Re: Pašeráci

Příspěvek od Dash Spience »

Taris, nižší patra (Punk, Arryana)

Já po pár panácích zmizím ze zraku úplně všem!
Odpovídám a směju se. Sice má pravdu, že na poprvé to není nic moc, ale v putyce je stejně málo kdy střízlivej. Cesta na místo byla klidná, ale přes všechno své ,,hrdinství" jsem stejně nebyl moc v klidu a stále jsem těkal očima. Podle nápisu měl někdo opravdu ,,velkou" snahu udržovat to tady v pohodě.
Joo díky, ale to už tam Drobek asi sedí ne?
Oznámím jen tak a vlezu dovnitř. Cíl je jednoduchej, dojít si k baru pro něco dobrého k pití a potom se rozhlédnu s kým nebo čím tu vlastně mám co dočinění a co nám tu může pomoct. Věřím, že Arryana splyne sama.
,,Nepřítel mého nepřítele je stále ještě i můj nepřítel."

Alpha-63 Dash

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Pašeráci

Příspěvek od Phate »

Taris, vyšší patra, rezidence Litura: (Teyah)

Chodbami jsme procházeli pomalu, jak se na obchodní návštěvu slušelo a patřilo. Rozhovor, který vedl kapitán s majordomem jsem spíše neposlouchala a věnovala se skenování okolí. Zabezpečení bylo celkem podle očekávání a gorily vypadaly, že už nějaké zkušenosti mají. Rozhodně se jednalo o nějakou ucelenou skupinu a né o pouliční chásku.

Co mě trochu znepokojilo byly biometrické senzory v podobě otisků prstů.
Možná bych si mohla něčí ruku půjčit. Ale jak to pak vysvětlit kdyby to ruplo. Snažší bude někoho ovlivnit.
Honili se mi hlavou myšlenky a nápady. Dobře jsem se rozhlížela a zatím hrála podle kapitánova plánu.

Celou dobu jsem se tvářila lehce vyjukaně a trochu nevinně. Někoho takovýho určitě po boku kapitána Arana očekávali. Blbou naivní krasotinku. Takže proč ne.
Řečím o dveřích jsem nevěnovala pozornost a dále hrála svou roli. Celkem rychle mi došlo o co se Axis snaží a než stačil kapitán ustoupit, nahodila jsem otřesený výraz, který jen podkresloval jak přiblbe jsem se tvářila doteď. Kapitán mi pro to udělal prostor přiblbou poznámkou, kterou mu majordomus rozmlouval.
Rovnou po hlavě do hnoje. Teda do dalšího, co.

Zlehka jsem přikývla na pozdrav, když mě Axis představil a zlehka na něj jakoby padla. Litur šetřil čas a rovnou přešel k věci. Vyčkávala jsem na vhodnou chvíli abych se mohla omluvit.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Pašeráci

Příspěvek od Xavier »

Taris, nižší patra, bar Osvětovna (Punk, Arryana)

Tekutina, již dostal Punk u baru byla sice o poznání chutnější něž předchozí nápoj, ale i tak bylo co dohánět.
Bar jako takový byl téměř plný obvyklou směskou různých ras, které si povídali všemi možnými jazyky.
Obyvatelé baru byli již různém stádiu opilosti, nejvíce opita byla dvojice gamoreanů, která na zemi již neležela snad jen zázrakem. Na druhé strané křivky opilosti se nalézala snad jistá zabračka v lehké zbroji jež stála v rohu na sucho.
Punk si kromě toho všiml že Arryana se mezitím vmísila do společnosti a zmizela mu z očí.

Phateovi se omlouvám, že není nadále rozvit jeho část příběhu, nicméně nebyly zde podány z jeho strany ani od jordiho podněty dostatečné k tomu abych mohl napsat více, než jste se na sebe tiše koukali.
Další termín je 1.6.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Pašeráci

Příspěvek od Jordi Linx »

Taris, vyšší patra, rezidence Litura: (Axis Aran)
Leckdo by možná pociťoval nějaké zklamání, že se mu nepovedlo získat přímou odpověď, nebo alespoň výraznější náznak, ale mně stačilo to, co jsem se doposud dozvěděl. Klíčové bylo to, že ta dáma měla pro Litura značnou cenu, nebo to dokonce mohla být jeho slabina. Poznamenal jsem si do paměti, že by bylo dobré si o ní něco zjistit a pokusil jsem si vybavit a alespoň zhruba určit směr, kterým se ona dáma vydala. Podstatné bylo, že nejvíce informací se o ní nedozvím od přímých zdrojů, ale spíše z těch vedlejších. Mít k dispozici její podobiznu, tak bych ji i mohl rozeslat ostatním členům týmu - proto jsem se nenápadně rozhlédnul po místnosti, jestli tu třeba něco podobného nebude.
Jistě, jsme tu především kvůli obchodu a ani bych se nedivil, kdyby jste tušil, co by mohla být ta hlavní věc, která nás sem za vámi přitáhla,
začal jsem s řečí a úmyslně jsem to rovnou nevytasil. Šlo i o dojem, že na to zbytečně nespěchám a není to taky jediným východiskem. Tenhle dojem byl vždy dost důležitý a nikdy se nesměl podceňovat.
Akvizice lodi není nikdy sama o sobě, nehledě na to potřebu zdokumentovat její stav, vybrat pro ni posádku - vhodnou, protože každá loď je odlišná, tak se liší členy, jejich dispozicemi, seznámit posádku s lodí, nejlépe dokonce zacvičit. Obzvláště v době, kdy za každým měsícem můžou čekat dva piráti tahle důslednost patří mezi nezbytné části přípravy lodě,
shrnul jsem důvody, které mohou tvořit problémy akvizice nové lodi.
Nepopírám, že ztráta vlastní lodi je pro mě a mou posádkou těžko stravitelná rána a rozhodně vás kvůli tomu nemáme zrovna extra v oblibě, ale nejsme blbí, abychom si tím zastřeli úsudek. A ano, rádi bychom svou loď získali zpátky - nicméně k tomu potřebujeme příjem. A tak - proč si na naši loď nevydělat službou u vás na naší lodi? Ať to může znít všelijak, při hlubším zamyšlení nelze popřít, jaké výhody to sebou přináší,
přešel jsem do obchodní řeči a snažil se zaměřit pozornost na to, co by mělo Litura přimět o tom uvažovat. Důležité však bylo nevychvalovat, ale poukazovat na přínosy a výhody, které by návrh měl mít. Mohl bych se rozptylovat nad tím, jak jsem skvělý kapitán, jak úžasného mám pilota a tak všelijak - ale každý trochu chytřejší obchodník to pojme jako nebetyčné vychloubání a to jsem navíc ani v současné pozici pojmout nemohl.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Pašeráci

Příspěvek od Gnost Kohn »

Taris, nižší patra, kantýna "Ritz" (Klaus Kreszent)

Tiše jsem seděl a napínal uši, abych slyšel svého kolegu i ty... ostatní, ale čím dál více mi přicházelo na mysl to, abych se prostě sbalil a odešel, takže i z toho mála co jsem slyšel bylo prakticky nic. Koutkem oka jsem se snažil všechno pozorovat, aspoň z toho jsem dokázal něco vydedukovat. Jednoduše ho poslali takzvaně "do prdele" a dál si hleděli svého. Na druhou stranu i tohle mohl považovat za úspěch... pravděpodobnější bylo, že mu ustřelí hlavu a budou pokračovat. Což se tedy může porád stát.

Přesně nevím, proč se rozhodl zaměřit zrovna na tyhle. Já měl chuť vypadnout a jít někam jinam, na druhou stranu, doufám, že je dost inteligentní na to, aby dokázal odhadnout do čeho se pouštět a do čeho ne. Na druhou stranu... inteligence a ten instinkt, co vám velí přežít a neplést se do záležitostí lidé, u kterých je velká pravděpodobnost na to, že vás zabijí... ten rozdíl je vcelku veliký. Napadlo mě osvěřit se douškem pití, ale rychle jsem si uvědomil, že žádné nemám a spíše bych vyvrhl obsah žaludku ven, než abych se osvěžil. Pokud ale slyšel něco zajímavého a tohle ho neodradí, možná bych měl plán. Teoreticky by pak záleželo vše na mě, ale... možná bych se dostal do jejich kolektivu. Teď jenom stačí počkat, jeslti se kolega sbalí, nebo bude pokračovat v otravování lidí v jejich rozhovoru a zareagovat rychleji, než se rozhodnou mu ustřelit hlavu.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Pašeráci

Příspěvek od Merthor »

Taris, nižší patra, kantýna "Ritz" (Renar Haulage)

Když už jsem se do toho vrhl, platilo jedno základní pravidlo nenechat se odradit prvním odmítnutím, pokud ovšem člověk věděl, kdy skončit, aby nepřekročil nebezpečně vratkou hranici. Upoutání pozornosti v podstatě nebylo špatné, člověk ale musel dokázat, že za to stojí. Jenže tohle opravdu bylo natolik soukromé téma, že bylo těžší se v něm blýsknout.
Za jiných okolností bych to možná vzdal, v tuto chvíli jsem se ovšem nemohl spoléhat na něco lepšího. Pokud to vzdám bez jediného dalšího pokusu a velkolepě odejdu, můžu tím vzbudit podezření a jinde dopadnout úplně stejně.

Konečný verdikt..., stahovat se jen pomalu, pokud by někdo v mé blízkosti chtěl přeci jen zbystřit, bylo to na něm.
"Jooo, ale varoval sem vás...," odtušil jsem nehledě na to, že se mi nedostalo jen běžné nenucené odpovědi.
Opravdu jsem sáhl po své sklence a aspoň kapku nechal vytéct ven a snažil se vypadat, že skutečně piju.
"Nakonec, každej řeší nějaký svý záležitosti, žejo." Při tom stačilo dát svým slovům ten správný důraz a naznačovat.
Svým způsobem hodit do hry přímou výzvu a svým způsobem taky ne. Záleželo to na výkladu mých slov. Teoreticky byla ta slova taková, že jsem po nich mohl vylít svoje pití a odejít. Pokud bych se nedočkal žádné reakce, asi bych to i udělal.
Nestálo by za to o moc víc pokoušet osud. Znepřátelit si celý ten pajzl by mi tedy opravdu nepomohlo.
Pokud by přišla stejná reakce jako před tím, asi by se neobešla bez něčeho ostřejšího neobešla.
Jen ten zbytek byla malá šance na změnu. Docela by mě zajímalo, jestli se někteří v lokále začnou dobře bavit.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Pašeráci

Příspěvek od Xavier »

Taris, vyšší patra, rezidence Litura (Axis Aran, Teyah)

Litur zpočátku jen tiše naslouchal a udržoval kamennou tvář, kterou si udržel i chvíli poté co kapitán domluvil.
Zopakujme si pár faktů.
Začal nakonec klidně.
Hned na první práci pro mne jste mi přivezli vadný materiál, který mě stál více jak 15 tisíc kreditů. Kromě toho, likvidace tohohle materiálu není zrovna jednoduchá. I když byl znehodnocen nemůžu ho jen tak hodit do smetí a musím platit nemalý peníze jen za to, aby se nikdo neptal, co je to tak důkladně likvidováno. Takže si mě ty a ta tvoje partička stála bezmála 20 tisíc kreditů.
Jak mluvil nabíral na obrátkách. Z počátku klidných slov se dostával do stále více a více rozzuřeného řevu.
A teď máte tu drzost sem napochodovat a chtít svojí loď zpátky? To mě máte fakt za úplnýho debila? Myslíš si ty xichte, že mi nedojde jak snadno s tou lodí pak můžete zmizet? Vaše neschopnost mě stála těžký prachy a já se spokojil s lodí, i když nemá ani zdaleka cenu, jako byla moje ztráta. Považoval jsem to za uzavřený. ale asi sem udělal chybu, měl jsem vás asi rovnou rozprodat do otroctví.
Postavil se a zuřivě se na dvojici díval.
A teď odsuď vypadněte!
Posunkem naznačil gorilám, čekajícím za vámi aby vás vyprovodili. Ty na nic nečekali.

Taris, nižší patra, kantýna "Ritz" (Klaus Kreszent, Renar Haulage)

Klaus sledoval jak se situace u jeho kolegy vyostřuje.
Jeden z trojice vstal a otočil se k Renarovi a opřel se jednou rukou o opěradlo jeho židle a druhou o stůl, hned vedle sklenice, lépe řečeno do sklenice při pokládání ruky "náhodou" strčil tak že veškerý její zbytek skončil na Renarovi. Zbylí dva mezitím zaujali postavení za svým kolegou.
Nějakej problém?
Zeptal se ho, ne zrovna nevýhružně.

Termín 8.6.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Pašeráci

Příspěvek od Merthor »

Taris, nižší patra, kantýna "Ritz" (Renar Haulage)

Ostřejší reakce? To tedy zatraceně ano. Ti tři se nechali vyprovokovat až příliš snadno. Odmítali se tvářit přátelsky.
Zachovali se asi jako nějaké gorily. Okamžitě po mě vystartovali a uvažovat se zřejmě moc neobtěžovali.
Ten jeden dal svoje pracky až příliš blízko mě a ti dva byli hned za ním. Opravdu to nevypadalo nejlíp.
Aspoň že mi vylili to pití a já to nemusel znovu ochutnat, nebo hledat nějaké výmluvy.
Ne že bych se chtěl nechat jen tak převálcovat, Instinktivně jsem se připravil na variantu, že se budu muset bránit.
Nic zvláštního, prostě jsem pravou ruku povolil a nechal ji klesnout dolů, blíž blateru, tou druhou zapřenou o stůl jsem se mohl odrazit, ať už bych chtěl rychle vstát, nebo se naopak svalit dolů. Tomu jednomu co stál vedle mě jsem opětoval pohled.
Jinak jsem se ale do rychlého protiútoku nehrnul, byli tři v té lepší variantě. V té horší půlka lokálu.
"Ani ne," couvnul jsem o další pomyslný krok, snaže se při tom o smírnější krok než před tím.
Pak jsem ale vyrukoval se svým hlavním trumfem, s tím z čeho jsem mohl zjistit něco o situaci.
"Uznávám, fakt je to vaše věc... tak nemusíte bejt hned navstekaný jak Litur, když mu šlohnou kredit na hraní."
Byla to další narážka, lehká cílená provokace. Jenže právě z reakcí na takové jste se někdy dozvěděli jako je rozložení sil.
Ti tři mohli zaútočit, mohli říct to i to. Ale pokud by zaujali stanovisko, bylo by jasné, jestli jsou s Liturem nebo ne.
Taková slova navíc předpokládala, že ti tři nemusí být jediní, kteří si toho všimnou. Já byl možná terč, ale nabídl jsem tím vytviřil šanci pro to, aby se Klaus do celé věci vložil. Kdyby dobře odhadl situaci, kdyby na mě něco příhodného křiknul...
Neodvážil jsem se ohlédnout jeho směrem, jakkoliv by mě zajímalo, jestli vůbec něco hodlá dělat...
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Pašeráci

Příspěvek od Xavier »

Taris, nižší patra, kantýna "Ritz" (Klaus Kreszent, Renar Haulage)

To, že mu agresivní návštěvník baru převrhl pití na oblečení, mu zas až tak nevadilo, přestože prakticky okamžitě začal oním nepříliš kvalitním alkoholem páchnout, takže byl cítit jako dosti zanedbaný bezdomovec.
A ty nemusíš bejt vlezlej jak tasemnice v prdeli!
Odpověděl hromotluk. Jestli mu jméno Litur něco říkalo, nedal to na sebe nijak zdát.
Hej, žádný rvačky!
Vykřikl droidí barman, držeje jednu paži pod pultem. Fakt, že jeho hlasová jednotka působila spíše bojovým dojmem pouze dodalo výhružce na efektu.

Termín 15.6.
Vzhledem k narůstající neaktivitě, téměř masových a trvalých rozměrů, se tedy začínám ptát: Přejete si i nadále pokračovat? (Upozornění: toto nebyla řečnická otázka.)
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Zamčeno

Zpět na „Ostatní“