Mandaloriané

Univerzální nadčasový archív, který obsahuje informace, které nezastarají v žádné době.

Moderátor: Archiváři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Mastr Kavar
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 569
Registrován: 26.8.2007 21:48:23
Bydliště: Enkláva rytířů jedi na Dantooin
Kontaktovat uživatele:

Mandaloriané

Příspěvek od Mastr Kavar »

Článek in progress

Obrázek

Obrázek
Taung, původní mandalorianská rasa

Obrázek Obrázek
Mandalorianský Křižák Neo-křižák člen Death Watch a Mandalorianští protektoři

Úvod mandalorianů:
Mandaloriané jsou problém, ten problém který odstartoval Občanskou válku rytířů jedi. Mandaloriané jsou lidé, kteří na sebe nasadili brnění a neustále cvičili se v boji. Byli velice dobří, a nakonec se rozhodli zaútočit proti samotné Republice.


Taktika:
Na Republiku Mandaloriané zaútočili zničeho nic ze tří stran. Tím se jim povedlo Republiku zlomit a málem porazit. Ale jinak je Mandalorianům taktika ukradená. Bojují jenom na sebe (jako křižáčtí rytíři za dob Křížových výprav). Kdyby proti jednomu Mandalorianovy stál třeba Rancor, on by na něho klidně zaútočil z čelní strany. Možná i proto nakonec prohráli. Proti Revanovy (který byl výborný stratég) prostě neměli šanci. Revan proti nim používal pokročilé taktiky, na které Mandalorinai neuměli účině odpovědět.


Monarchie (Rozdělení velení):
Na prvním místě stál Mandalor (vůdce, král). Pod ním mohlo být třeba stovka (podle počtu klanů) vůdců klanů. Klan byla skupina mandalorianů z určité oblasti v Galaxii. Těm velel jeden vůdce klanu, vůdci klanu velel Mandalor. Pak byly velité, kteří veleli skupinám Mandalorianů. Skupina byla část klanu. Velitel byl podřízen vůdci klanu. Pak byli pouze vojáci, kteří byli podřízení veliteli skupiny.


Výzbroj (pěšák):
Mandaloriané měli taky samozřejmě velice dobrou výzbroj. Hlavní věcí bylo brnění. Všechna brnění byla stejná, jenom se odlišovaly barvou (podle hodností). Normální pěšák měl barvu modrou. Velitel měl barvu červenou. Mandalorianský válečník měl barvu žlutou. Mandalor (jakoby král) měl barvu stříbrno - bílou. Správný voják měl samozřejmě jeden blaster. Pak jeden vybromeč a další věc byl opasek s generátorem maskovacýho pole, díky němu se Mandaloriani mohli schovat (A pak na ně nepozorovaně zaútočit) před republikovými vojáky.
Nakonec jsme všichni sami!

Abys cestu domů našel, svíci tobě já zapálím.

Zamčeno

Zpět na „Centrální Archív Galaxie“