Nejvýznamější planety Občanské války a MW

Univerzální nadčasový archív, který obsahuje informace, které nezastarají v žádné době.

Moderátor: Archiváři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Mastr Kavar
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 569
Registrován: 26.8.2007 21:48:23
Bydliště: Enkláva rytířů jedi na Dantooin
Kontaktovat uživatele:

Nejvýznamější planety Občanské války a MW

Příspěvek od Mastr Kavar »

Malachor V:


Soustava: Sithský vesmír
Systém: Malachor
Obyvatelstvo: Po Malakově útoku skoro žádné

Planeta, na které se odehrála konečná bitva Mandalorianských válek. O planetě si lidé myslí, že je prokletá, protože kolem planety krouží tísíce mrtvých duší, které nenalezli pokoj. Planeta má zničený povrch, má našedlou barvu a nepříjemné skály jako břitva. V bitvě o Malachor V nařídil Vypovězený použít stroj, který zničí gravitaci planety. Gravitace se zhroutila a zabila tisíce lidí: Rytíře jedi, republikové vojáky a Mandaloriany. Ti všichni zemřeli v tu chvíly na Malachoru V. Republika tenkrát dosáhla velkého výtězství, ale za obrovskou cenu. Republiku to vyčerpalo, a chvíli na to začala navíc další válka. Občanská válka rytířů jedi ...
V jádře planety byla Revanem vybudována mocná akademie sithů. Každý kdo šlápl na zničený povrch Malachoru V se utopil v temné straně síly. Moc planety je obrátila na temnou stranu. Po Občanské válce rytířů jedi planetu zničil Vypovězený.

Obrázek
Zničený Malachor VDantooin:

Soustava: Raioballo
Obavatelstvo: Lidé, Mandaloriané a divoká zvířata
Povrch: Pláně, jeskyně a tu a tam lidská sídla
Jazyk: Basic
Podnebí: Oblačné, slunné
Populace: Pár tisíc osadníků (Po útoku Malaka), dříve 2 miliony
Místní rasy: Lidé a přistěhovalci
Dovoz: Technologie
Export: Jídla


Na této planetě byla umístěna skrytá Enkláva rytířů jedi (výcvikové středisko). Cvičili se zde takový jediové a sithové jako Revan, Malak, Vypovězený, mistr Vrook a mnoho dalších. Planeta je podobná naší Zemi, zeleň, jezera, příroda atd. Malak ale za Občanské války rytířů jedi enklávu zničil a obsadil planetu. Nechal zabít více než 50 % obyvatelstva a vydrancoval celou planetu. Po jeho smrti ale planeta začala znovu žít. Malé skupiny obyvatelstva jako ve městě Khoonda se zkoušeli znovu postavit na nohy. Pořád ale obyvatelstvo obtěžovali žoldáci a sběrači. Sěrači drancovali enklávu a hledali v ní jediovské holocrony. Žoldáci zase zabíjeli obyvatelstvo a scháněli práci. Žoldáci byli nakonec zásluhou Vypovězeného vyhnáni. A Sběračům byla zpřísněna práva. Mandaoriané, kteří tam většinou pracovali jako žoldáci, nakonec také vymizeli. V jedné z rozvalin u enklávy rytířů jedi byla také Hvězdná mapa (klíč k nalezení Star Forge). To místo ale bylo Malakem vybombardováno (Při jeho útoku na Dantooin).

Obrázek
KhoondaKoribian:

Soustava- Horuset
Povrch- sopečné pohoří
Podnebí- suché, převážně zataženo
Osídlení- Lidé, ostatní rasy přijaté k výcviku
Jazyk- basic
Populace- 25 000
Místní rasy- neznáme, nyní osídleno
Dovoz- potraviny, technologie, zbraně
Vývoz- není

Říká se, že Koriban je planeta pouze na okraji velkého sithského impéria, které leží za ní. Zde na Koribanu byla prastará akademie sithů (Stejně jako na Malachoru V). Sithové utlačovali obyvatelstvo a hledali v údolí sithských pánů cené artefakty. Zaměřovali se na staré hrobky sithských lordů. Tyto sithské hrobky postavili před tisíci lety sithští lordové, jako své pamatníky a místa jejich posledního odpočinku. Kde jsou teď sithští lordové není známo. To co se ale povedlo odkrýt dnešním sithům, byl jenom zmlomek toho ce se nachází pod povrchem. Nejznámější sithské hrobky (vykopané): Naga Shadow, Tulak Hord, Aduja Pall atd. Povrch planety je písečný a kamenitý, dřív tam ale bývala voda. Ta ale záhadně vymizela. Sithové sice našli pár artefaktů, ale nic velkého. Všechno totiž sebral Revan, který se infiltroval do akademie jako student a vydrancoval hrobky. Získal starodávné sithské meče Adjuty Palla a mnoho dalších artefaktů temné strany. Nakonec rozpoutal v akademii peklo. Zabil hlavního mistra akademie a ostatní sithové se pak navzájem povraždili v boji o to kdo bude akademii vést teď. Akademie pak zpustla a mnoho z jejích chodeb se zhroutilo a rozpadlo. Písek pak zavál všechny sithské vykopávky. Takže jejich páce byla ztracena. V jedné z hrobek byla taky Hvězdná mapa (klíč k nalezení Star Forge).

Obrázek
Hrobky sithských lordů na Koribanu

Obrázek
Koriban
Naposledy upravil(a) Mastr Kavar dne 10.12.2007 16:36:49, celkem upraveno 14 x.
Nakonec jsme všichni sami!

Abys cestu domů našel, svíci tobě já zapálím.

Uživatelský avatar
Mastr Kavar
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 569
Registrován: 26.8.2007 21:48:23
Bydliště: Enkláva rytířů jedi na Dantooin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mastr Kavar »

Dux (Dxun):


Sektor (Soustava): Japrael
Povrch: Les - Jungle
Formální: Namdo'a
Obyvatelé: 0 obyvatel (kromě Mandalorianů a zvířat)

Jeden z měsíců planety Onderonu. Za Mandalorianských válek ho napadli spolu s Onderonem Mandaloriané jako první planetu ve vnitřním pásu. Manadlor řekl Vypovězenému, že mandalorianské stíhačky pronikly Onderónskou obranou jako nůž máslem. O Dux ale chtěla Republika bojovat, tak na Dux vyslala Revana, Vypovězeného a republikové vojáky. Vypovězený velel skupině vojáků republiky, stály proti mandalorianům v jednom sále někde na Duxu. Ztráty byli obrovské, více než polovina mužů Vypovězeného zemřela a další zemřeli v boji potom. Revan ale vyhrál, i když za obrovských ztrát. Na Duxu se po pár letech usídlil mandalorianský klan Ordo, který vedl Mandalor (Conderous Ordo). Vypovězený je náhodně našel, a pomohl jim vyřešit problémy se satelitem a mnoho dlaíšch problémů. Za to mu Mandaloriané pomohly v boji se stihy. Mandaloriané pak taky pomohly zničit sithskou základnu na Duxu a bojovaly dokonce na Revangeru, kde pomohly zabít Darth Nihiluse.

Obrázek
Dux nebo Onderon


Obrázek
Hrobka Freedona Nadda
Naposledy upravil(a) Mastr Kavar dne 06.12.2007 16:09:16, celkem upraveno 7 x.
Nakonec jsme všichni sami!

Abys cestu domů našel, svíci tobě já zapálím.

Uživatelský avatar
Mastr Kavar
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 569
Registrován: 26.8.2007 21:48:23
Bydliště: Enkláva rytířů jedi na Dantooin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mastr Kavar »

Telos:

Sektor: Kwymar
Povrch: Tráva, pláně (Projekt obnovy) a vesmírné město (Stanice, Citadela) nad planetou
Obyvatelé: Lidé a různé rasy na stanici
Jazyk: Basic

Historie Telosu je plná katastrof a špatných věcí, které se ale nakonec zlepšili. Telos dodával za Mandalorianských válek vojáky a vybavení umírající Republice. Z části i proto že planeta byla v Republice. Když Mandalorianské války skončili, Telos si žil klidným životem. Pak ale začala Občanská válka rytířů jedi. Po svrhnutí Revana Malakem, Malak rozpoutal teror v celé Republice. Zatímco Revan z neznámého důvodu nechtěl Republiku zničit (Protože nezaútočil na životně důležitou planetu Onderon, i když mohl). Na jeho prvním seznamu byla planeta Telos. Bez varování Teloských mírumilovných obyvatel, začal Malak bombardovat planetu. Celá jeho flotila, všemi svými děli bombardovala planetu. Republiková flotila přijela moc pozdě, Malak už byl totiž pryč. Republikový vojáci se snažili pomoc zraněným, ale neměli dostatek zdravotního materiálu ani zdravotníků nebylo dost. Mezi obětmi masakru byla i žena Cartha Onasio (Velitele Republikové flotily), kterému zemřela Carthovy v náručí. Po několika letech se Republika rozhodla financovat projekt obnovy Telosu. Ithoriané pomocí různých přístrojů nakonec vybudovali znovu povrch Telosu. Na Telos ale po Občanské válce rytířů jedi zaútočil sithský lord Darth Nihilus. Republika ale tentokrát přišla v čas, a Nihilusivy lodě porazila, Vypovězený navíc zabil Nihiluse. Tím byla historie Telosu za období před Starou Republikou uzavřena.


Obrázek
Republiková flotila přilétá na Telos, když na něho útočí Darth Nihilus
Naposledy upravil(a) Mastr Kavar dne 06.12.2007 16:11:40, celkem upraveno 3 x.
Nakonec jsme všichni sami!

Abys cestu domů našel, svíci tobě já zapálím.

Uživatelský avatar
Mastr Kavar
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 569
Registrován: 26.8.2007 21:48:23
Bydliště: Enkláva rytířů jedi na Dantooin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mastr Kavar »

Onderon:


Sektor: Japrael
Obyvatelstvo: Lidé
Jazyk: Onderonština, Basic
Populace: 4 miliony při velké sithské válce

Za Mandalorianských válek, Onderon zažil těžké časy. Onderon spolu s Duxem ( měsícem Onderonu ) napadli Mandaloriani jako první z planet v Republice. Mandalor ( vůdce mandalorianů, jménem Conderus Ordo ) o tomto útoku říkal že by snadný ( Ordo: "Projeli jsme jejich obranou jako nůž máslem!" ). Onderon byl rychle poražen a okupován Mandaloriany. Když byli Mandaloriani poraženi u Malachoru V, Onderon byl osvobozen a vlády se ujala právoplatná královna Onderonu Talia. Vedla svůj lid dobře a byla stále usmířená s krotitely zvířat*. A usídlila vládu do Izizu. Genrál Vaklu ( hrdina Občanské války rytířů jedi* ) se ale snaží královu Taliu zničit. Talii radil moudrý mistr jedi Kavar, aby nevycházela ven z paláce, protože atentáty na královnu a různé čtvrti Onderonu, byly na denním pořádku. Nakonec ale i přes snahu Kavara, vypukne Občanská válka, Genrál Vaklu povolá své sithské spojence z Duxu a rozpoutá v Izzizu teror. K jeho neštěstí je odpor paláce, kde mistr Kavar velí obraně, moc silný. Takže Vypovězený stačí doletět na Onderon a pomoc paláci. Vypovězený pozabíjí mnoho Vakluových mužů a spolu s Kavarem zachrání královnu ( která bojuje s Vakluem ) . Talia odsoudní Vaklua na doživotí vězení. Onderon byl po této Občanské válce zničen ale Talia se ihned začala snažit ho znovu dát dohromady. Vypovězený navíc pro Onderon sehnal jednoho obchodníka, který pomáhal obyvatelům Onderonu přežít poválce. Tím končí éra Onderonu za dob před Starou Republikou.Dodatek A:

Cvičitelé zvířat:
Lid, který žil v Izzizu, pak se ale vzbouřili proti králi a začala válka. Krotitelé ale prohráli a byli vyhnáni do divočiny. Kde se naučili ochočovat a poznávat divoká zvířata Onderonské divočiny. Jednou si Izziská královna (né Talia) vzala za muže vůdce Krotitelů zvířat. Byl mezi nimu uzavřen mír, který trval až do vlády královny Talii a i po ní.


Genrál Vaklu:
Byl hrdinou Občanské války rytířů jedi, a zůstal na Onderonu za okupace Mandalorianů. Na planetě plánoval partyzánský boj a další akce, až do konce Mandalorianské okupace.


Obrázek
Onderon a jeho měsíc Dux
Naposledy upravil(a) Mastr Kavar dne 06.12.2007 15:45:56, celkem upraveno 3 x.
Nakonec jsme všichni sami!

Abys cestu domů našel, svíci tobě já zapálím.

Uživatelský avatar
Mastr Kavar
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 569
Registrován: 26.8.2007 21:48:23
Bydliště: Enkláva rytířů jedi na Dantooin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mastr Kavar »

Nar Shaada:


Povrch: Obrovské město
Soustava: Y'Toub
Obyvatelstvo: Lidé, Mandaloriané a tisíce ras z různých koutů galaxie
Jazyk (formální): Huttština
Podnebí: Smog
Populace: Několik miliard obyvatel různých ras
Místní rasy: Lidé .....
Dovoz: Všechno
Vývoz: Nic

Nar Shaada je měsíc, který obíhá kolem planety Nal Hutta*. Na tento měsíc proudili za všech válek uprchlíci, kteří zde hledali úkryt. Nar Shaada je podobné Corusantu, celý měsíc je jedno velké město. Bohužel většina obyvatel jsou chudí uprchlíci, kteří se nadostali z Nar Shaada pryč (Buď kvůli cenám jízdného nebo zotročení Centrálou *). Uprchlíci jsou Centrálou (zločineckou oragnizací) donuceni k tomu aby žili v jednom ze sektorů. V uprchlickém sektoru jsou narvaní a je tam zápach mnohem horší než na zbylích částech Nar Shaada. Na Nar Shaada, existuje mnoho klubů a organizací. Jednou z organitzací je Centrála. Společnost, která má víc vůdců, nejúspěšnější z vůdců je Go-To (holgram člověka ale je to droid). Pak je tu spolek lovců odměn*. Jsou v něm všichni lovci odměn na planetě. V době po Občanské válce rytířů jedi, lovili všichni lovci Vypovězeného (posledního rytíře jedi). Na Nar Shaada jsou taky hodně veteráni z Mandaloriankých válek a Občanské války rytířů jedi.Dodatek A:

Nal Hutta:
V překladu krásný drahokam nebo krásný šperk. Název sice vypadá hezky ale planeta taková není. Je to hlavní "stan" Huttů. Celá planeta je rozbahněná a často na ní prší.

Zotročovaní uprchlíků Centrálou:
Centrála na uprchlíky tlačila kvůli tomu aby nalákala Vypovězeného. Ten to ale nevěděl a přišel kvůli jinému záměru. Osvobodil všechny zotročené uprchlíky a většinu Centrály zničil.

Lovci odměn:
Viz. Osobnosti - Lovci Odměn.


Obrázek
Nar Shaddaa
Naposledy upravil(a) Mastr Kavar dne 06.12.2007 16:05:14, celkem upraveno 9 x.
Nakonec jsme všichni sami!

Abys cestu domů našel, svíci tobě já zapálím.

Uživatelský avatar
Mastr Kavar
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 569
Registrován: 26.8.2007 21:48:23
Bydliště: Enkláva rytířů jedi na Dantooin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mastr Kavar »

Peragus I. a Peragus II.:


Sektor: Kwymar
Povrch: Kamení
Obyvatelstvo: Lidé na těžební stanici
Formální jazyk: Basic
Vývoz: Palivo
Dovoz: Jídlo apod.

Těžební zařízení, kolem kterého obíhalo pole asteroidů. Byla to důležitá těžební stanice, která po Občanské válce rytířů jedi zásobovala válkou zničenou Republiku. Toto zařízení bylo tak důležité, že po jeho zničení se málem Republika zhroutila. Těžební stanice těží pohonné hmoty z asteroidů. Peragus I. byl zničen obrovským výbuchem, způsobeným výstřelem z blastru, protože palivo je velice výbušné a ničí motory lodí (I když se o to uživatelé nezajímají, motory to nezničí, pouze je to poškodí). Kvůli zničení Paragusu I byly zavedné zvláštní bezpečností opatření. Například: Žádné bastry, denní prohlídky atd. Mnoho dělníků to ale porušovalo, naštěstí nikdo z nich nevystřelil z balstru ani jiné zbraně. Jednoho dne přiletěl k arsteroidu (kde se těžilo palivo), Ebon Hawk ( Loď Vypovězeného, Byl na ní Vypovězený, komunikační droid, neznámá žena a daší dva astrodroidi). Po pár dnech komunikační droid (z Ebon Hawku) nainstaloval do ostatních droidů (těžebních droidů) systém , který jim nařizoval "vytěžit" všechny živé organismy v zařízení. Nakonec byli všichni dělníci zabiti, ale Vypovězenému se podařilo utéct.

Následují dvě verze:
a)Při jeho útěku, musel odpálit jeden z asteroidů.Ten asteroid odpálil zbylé asteroidy (tím byla zničena Republiková loď, která byla ovládána sithy).

b)Druhá možnost je taková, že se sithové zničili sami, protože jejich nepřesná střela odpálila celé pole.

Těmito výbuchy byl zničen i Peragus II. a všechny asteroidy kolem něho. Tak zmizeli tyto planety z mapy galaxie.

Obrázek
Peragus
Naposledy upravil(a) Mastr Kavar dne 06.12.2007 16:14:21, celkem upraveno 8 x.
Nakonec jsme všichni sami!

Abys cestu domů našel, svíci tobě já zapálím.

Uživatelský avatar
Mastr Kavar
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 569
Registrován: 26.8.2007 21:48:23
Bydliště: Enkláva rytířů jedi na Dantooin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mastr Kavar »

Mannan:

Soustava- Pyrshak
Povrch- oceán
Podnebí- bezoblačné
Osídlení- Selkathové
Jazyk- selkatha
Populace- 500 000 Selkathů a 2 000 cizinců
Místní rasy- Selkathové
Dovoz- potraviny, technologie, zbraně
Vývoz- Kolto

Planeta, která se během Občanské války rytířů jedi, nepřidala k žádné z bojujících stran. Mannan je domovem ářčáářSelkathů. Důležitým aspektem taky je, že planetu tvoří obrovský oceán. Skelkathové si vybudovali velké plošiny nad vodou a tam začali žít. Sithové i Republika se tuto planetu snažili strhnout na svojí stranu ale Mannan zůstával stále neutrální. Na planetě se těží Kolto (léčivá látky, kterou potřebovali obě strany, protože je válka). Skelkathové mají velice přísné zákony a můžou vás vyhostit i pod podmínkou smrti (v elektrické kleci), pokud se na planetu vrátíte. Republika si potajnu vybudovala základnu na těžený Kolta (které se těží pod vodou, takže i základna je pod vodou), pracovali v ní jak Republikový vojáci, tak i Skelkathové (kteří viděli pravou tvář sithů). Bohužel, díky obrovské vodní příšeře (považovanou za otce Skelkathů, kterou k základně přivábilo jedno ze zařízení na těžení) se Skelkatové "zbláznili" a začali zabíjet vojáky Republiky. Republika se pokusila najmout žoldáky, kteří ale na základně taky zemřeli. Republice se nakonec rozhodl pomoc Vypovězený, který základnu znovu obsadil, zničil zařízení (které přivolávalo příšeru) a získal hvězdnou mapu (ukrytou pod vodou). Na sithské základně navíc získal pár informací proti sithům a Mannanská vláda sthy vyhostila. Další záznamy o Mannanu již nejsou.
Nakonec jsme všichni sami!

Abys cestu domů našel, svíci tobě já zapálím.

Arves Jace

Příspěvek od Arves Jace »

Méně důležité planety:


Základ, dovoz a export: Arves Jace (35% práce)
Obrázky a popisy map, světů: Mastr Kavar (65% práce)


Taris:
Obrázek
Republiková loď Endar Spire je sestřelena a následně zničena nad Tarisem.

Obrázek
Vyšší patra Tarisu, která byla podobná jako na Corusantu. Tarisu se také díky tomu přezdívalo "Corusant vnějšího pásu). Patra jsou na tomto obrázku ničena Malakovou flotilou.

Soustava- Taris
Povrch- Město (Z 60-70%)
Podnebí- oblačné
Osídlení- Lidé a různý přistěhovalci
Jazyk- basic
Populace- cca. 6 bilionů
Dovoz- potraviny, suroviny, zásoby
Vývoz- Tariský nápoj

Taris byl za Občanské války rytířů jedi okupována sithy. Nad samotnou planetou kroužilo Malakovo loďstvo a bojovalo s Republikovou flotilou. Ta prohrála ale z lodi uprchlo několik záchraných modulů dolů na planetu. Bastilu zajmul jeden z gangů v dolních patrech městského Tarisu. Revan a Carth se ubytovali v jednom obytném modulu a vojáci Republici byli všichni zabiti při pádu nebo je zabilo jedno ze zvířat na planetě. Malak rozkázal najít Bastilu, protože o Revanovy nevěděl. Bastilu ale dlouho nemohl sithští vojáci najít a tak rozkázal zničit palnetu.
Malak: Vymažte tuto bídnou planetu z mapy (tváře) galaxie!
Generál Malaka uposlechl a desítky sithských lodí začali pálit na město Taris. To se během pár hodin ocitlo v troskách. Bastila ale utekla spolu s Revanem a Carthem pryč z Tarisu. Zbylí obyvatelé, kteří přežili bombardování se schoulili pod zem a tam si založili nová obydlí.


Kashyyyk:
Obrázek

Soustava- Kashyyyk
Povrch- Wroshyrský prales
Podnebí- vlhké, převážně zataženo
Osídlení- Wookiové, zaměstnanci Czerky
Jazyk- shyriiwook
Populace- 6 milionů
Místní rasy- Wookieové
Import- technologie
Export- Wookieové, organické zbož

Známý také jako svět Wookiů. Za dob Občanské války rytířů jedi, se Wookie snažila podmanit společnost Czerka. Zabíjela Wookie a snažila se je vyvážet jako otroky do galaxie. Revan jim v tom ale zabránil a Wookiové se vzbouřili. Pozabíjeli všechny lidi z Czerky a dobyly planetu zpět. Jenom Revan na ní v té době mohl vstoupit.


Tatooine:
Obrázek

Soustava- Tatoo
Povrch- poušť
Podnebí- velmi teplé, suché
Osídlení- váleční osadníci, Jawové a Tuskenové
Jazyk- basic, jawština
Populace- 5 000 až 10 000 osadníků: Lidé z Czerky,Jawové a píseční lidé
Místní rasy- Jawové, Tuskenové, Lidé a přistěhovalci
Import- výbava pro dolování rudy
Export- tatooinská ruda

Na Tatooin se nalézala jedna z Hvězdných map, která byla klíčem k nalezení Star Forge. Takže se dá předpokládat, že Tatooinu vládly dříve Rakatanové, kteří měli před dávnými časi celou galaxii v hrsti. Také se předpokládá že na planetě byla kdysy dávno voda. Revan tuto mapu nalezl a pobyl několik Tuskenů, kteří ohrožovali nějaký transport Republiky. Czereka potom svou pobočku zrušila a poslední obyvatelé z palnety odešli (Kromě Jawů a Tuskenů).


Yavin IV - vesmírná stanice:
Obrázek
Planeta a její měsíc za dob M.W. a Občanské války rytířů jedi.

Dovoz- Zásoby
Vývoz- specialní součastky, které rodian vyrábí či upravuje.

Zůstala na oběžné dráze po válce s Exarem Kunem. V této válce byla použita, aby zničila sithské budovy (bombardováním). Nyní zde žije rodian Suvam Tan, který ji považuje za svůj domov. Rodian rád hraje pazaak.

Zamčeno

Zpět na „Centrální Archív Galaxie“