Nápoje (alkoholické, nealkoholické), Pokrmy

Univerzální nadčasový archív, který obsahuje informace, které nezastarají v žádné době.

Moderátor: Archiváři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 700
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Nápoje (alkoholické, nealkoholické), Pokrmy

Příspěvek od Heinz »

Nápoje

  • Alkoholické nápoje


Typy Ale – druh svrchně kvašeného piva

Alderaanské ale
Pivo které se vaří z vonných obilovin rostoucích na Alderaanu. Má jemnou a bohatou chuť. Je to oblíbený nápoj Hana Sola.

Corellianské ale
Populární corellianské ale je pravděpodobně nejběžnější alkoholický nápoj v galaxii. Má sladkou chuť a středně plné tělo. Oblíbená je i jeho kořeněná verze.

Gizerské ale
Oblíbené pivo proslulé svou modrou barvou a pachem pižma, pocházející z planety Gizer. Pivo je oblíbené senátorem Bailem Organou. Prodává se i ve slabší verzi jako Gizerské světle modré ale.

Kri'gee
Silné a velmi hořké mandalorianské ale, mezi Mandaloriany značně oblíbené. Známými konzumenty jsou například Mandaloriané z klanu Ordo.

Lominské ale
Toto ale nemá jasný recept, jeho chuť je proto unikátní v závislosti na kantýně, kde je podáván. Společným znakem je jantarově zbarvený obsah, hustá pěna a v některých případech až nechutně sladká chuť. Obvykle je podáváno teplé, ačkoli v mnoha kantýnách se stala populární i jeho chlazená verze. Lominské ale je oblíbené pivo mezi členy eskadry Rogue.

Ne'tra gal
Ne'tra gal, neboli černé ale, je tradiční mandalorianské pivo, pojmenované podle černého zabarvení. Na rozdíl od hořkého kri'gee je lepkavější a sladší. Toto pivo se nachází ve většině kantýn na planetě Mandalore.

Tarisské ale
Extrémně silné ale patřilo mezi hlavní tarisské vývozní artikly. Po bombardování Tarisu Darth Malakem během Občanské války Jedi se přestalo vyrábět, ale v roce 40 ABY se jeho výroba obnovila. Je vyráběno ze žláz tachů, opičích tvorů z Kashyyyku. Jen jedno pivo dokáže nepřivyklého pijáka opít.

Jawské pivo
Toto pivo je vařeno z fermentovaných obilných zrn a banthí kůže, nejspíše proto má nahnědlou barvu. Z Tatooine je exportováno do celé galaxie.


Typy brandy

Cassandranská brandy
Prvotřídní alkohol vyráběný obyvateli Cassandranských sektorů tajnými procedurami, které dokáží ocenit jen milovníci brandy. Běžný pijan ji sotva shledá lepší než další cassandranský alkohol, Cassandranský choholl.

Corellianská brandy
Drahá brandy z Corellie. Její vzácnější a dražší verze se jmenuje Corellian Reserve a má zlatavou barvu.

Cortyg brandy
Neskutečně silný alkohol pocházející z Kashyyyku. Nabízena je ve dvou verzích, „divočejší“, kterou pijí wookieeové, a „krotší“, která je jemnější. Ta je také prodávána cizincům, samozřejmě za velké ceny.

Ithorianská brandy
Cena: 2 kr. (za skleničku)
Ithorianské brandy se říká „ithorianská“ jen proto, že byla vyráběna ithorianem, Vansterem Enanem, a prodávána v jeho kantýně na Cularinu kolem roku 30 BBY jako specialita podniku. Enan ji vyráběl z kvašené mízy stromů z cularinské džungle. Měla mírnou borovicovou pachuť. Jednu skleničku alkoholu Vanster prodával za 2 kredity, což bylo méně než za většinu importovaného alkoholu. Bednu brandy byl pak ochoten prodat za 20 kreditů.

Savareenská brandy
Silná brandy je jako jedna z mála vyráběna skutečně vytříbenými postupy, které však ocení jen opravdoví znalci. Všem ostatním bude pravděpodobně připadat jen jako „docela dobrá“. Její chuť si oblíbila například Mara Jade.


Typy likérů

Lum
Lum je pěnivý a silný likér, který je považován za silnější ale. Zvláštní popularitě se těší v Corellianském sektoru. To proto, že je zde velice oblíbená soutěž v pití - „lumguzzling“ (lum-chlemtání). Lumem se totiž nejde předávkovat, i když jiné účinky, společné pro všechny alkoholické nápoje, zůstávají.

Tihaar
Bezbarvá pálenka vyráběná Mandaloriany. Jde o velice silný alkohol, obvykle třikrát destilovaný a s výraznou chutí, která obvykle pijákovi spálí ústa i krk. I proto Mandaloriané se smíchem říkají, že silný tihaar může být klidně používán k odmašťování motorů. Tihaar se může vyrábět z jakéhokoli ovoce, které je právě po ruce. Díky tomu má chuť právě toho ovoce, z kterého je destilované.
Seržant Kal Skirata, trénující na Kaminu klony, je známý piják tihaaru.

Likér Namana
Likér pocházející z Bakury je pojmenován podle ovoce, z kterého se vyrábí, namana. Pití vede k euforickým pocitům. Je návykový.

Merenzane Gold
Cena: 100 + kr. (lahev)
Wuher, barman v moseisleyské kantýně, měl tento drahý likér na skladě.


Typy vín

Květinové víno
Toto vzácné, aromatizované víno pochází z Naboo, kde je destilováno z výtažků květů mnoha různých květin a následně je zkombinováno s přírodními džusy.

Deltronské kořeněné víno
Víno z planety Deltron je fermentováno v přenosném mikrovlném přístroji a následně okamžitě podáváno. Používá se jako ingredience v shaakské roštěné, jídle servírovaném v Dexterově jídelně na Coruscantu.

Víno Gorimn
Alkohol vyráběný wookii. A též jimi téměř výhradně konzumovaný, protože i když toto víno wookiové považují za slabé, pro člověka je silné až příliš. Chewbacca jej podával na své svatbě s Mallatobuck.

Mandalorianské víno
Mandaloriané toto víno vyrábí kombinováním ovoce a divoké rýže. Jde o velmi silné víno s hořkou příchutí a červenou barvou. Zvláštní oblíbenost získalo v době po Mandalorianských válkách.

Veronianské bobulové víno
Veronianské víno se na trhu objevuje v době Galaktické občanské války a je považováno za jednu z nejlepších značek v galaxii. I proto vzniká mnoho imitací, včetně jeho nealkoholické verze.


Typy whisky

Corellianská whisky
Tato populární whisky má dřevitou, kořeněnou chuť. Slouží jako hlavní ingredience tradičního pečiva ryshcate. Nejoblíbenější je mezi samotnými Corellianci, ale protože je whisky mimo Corellii velmi drahá a vzácná, na planetách kolonizovaných Corellianci, jako je Sorocco, destilují svoje vlastní verze. Jinak se podává jen při výjimečných příležitostech.
Zvláště drahou a exkluzivní značkou corellianské whisky je Whyren's Reserve. Lihovina oranžové barvy se svěží, dřevitou chutí je oblíbeným artiklem na černém trhu.

Menkooro whisky
Červeně zbarvená whisky patří nezi nejdostupnější alkohol vůbec, Je považována za ideální doplňek k masu z bruallki.


Typy koktejlů, drinků

Procházka Phelopeanským lesem
Cena: 50 kr. (pro 4 osoby)
Drink podávaný v kantýně Hard Heart na první Hvězdě Smrti. Skládá se z deseti odlišných vrstev alkoholu, každý se svou vlastní hustotou i barvou. Výroba vyžaduje od barmana skutečnou přesnost, hrozí totiž, že se jednotlivé vrstvy velice snadno pomíchají. Příprava tak mnohdy trvá i pět minut. Drink se nalévá do dlouhého, válcovitého krystalu.

Antakarianská ohňová tanečnice
Cena: 4 kr. za skleničku (na Nymské základně na Loku)
Velice silný alkoholický nápoj. Název tohoto nápoje platí v kantýně Malátný Jawa na Kothlisu jako signál pro majitele, že zákazník touží získat informace.

Ardees
Ostrý a hořký alkoholický nápoj, vyrobený Ardeesskou nápojovou společností. Konzumenti jej přezdívají Jawský džus. Podle tradičního receptu se Ardees vyrábí z banthí kůže a kvašených obilovin, ale existuje mnoho různých variací včetně té nealkoholické. Servíruje se v kantýnách po celé galaxii.

Boga noga
Extrémně silné huttské pivo, které je tak omamné, že pouhé dvě nádoby dokázaly opít celou jednotku stormtrooperů. Často se v žertu říká, že je dobrým proplachovadlem motorů, přičemž Ebenn Q3 Baobab, učenec a autor knihy „Galaktická konverzační příručka a průvodce“, tvrdí, že nápoj právě tímto způsobem používal.

Cassandranský choholl
Cena: 500 kr. za lahev
Choholl je alkohol vyráběný obyvateli Cassandranského sektoru, tato jemná pálenka s ovocnou chutí a vonným aroma je mnohými považována za lepší, než je Cassandranská brandy. Je vyráběna z listů a plodů vinné révy hafa pocházející z planety Garqi. Podnik, která choholl vyrábí, se nazývá Grada.

Daranu
Tato pálenka se vyrábí z terrbobulí a vybraných kořeněných ořechů na Pareinu II 4, měsíci Pareinu II v Sarinském sektoru. Kvasí se v tvrdé skořápce ovoce sweetgreen. Podle pijáků je konejšivý a osvěžující, ale za třicet standartních minut udeří jak blasterový paprsek.

Double-Dip Outer Rim Rumdrop
Koktejl vytvořený Shaynem Gerrarem pro jeho bar, Spirited Spirits, na planetě Cularin. Právě díky tomuto nápoji se bar těšil takové popularitě. V roce 31 BBY začal rum exportovat do jiných planet systému. Dostupný byl například v baru Cabana na planetě Genarius.

Elshandruu Pica Thundercloud
Populární alkoholický nápoj, podávaný v Meltdown Café na Nar Shaddaa, získal své jméno (thundercloud - v překladu bouřkový mrak) podle vzhledu. Vhodnou kombinací chemikálií totiž barman vytvoří mlhavý nápoj, v kterém sem tam probleskne světlo, což ve výsledku působí právě jako bouřkový mrak. Říká se, že je to jeden z nejsilnějších, a tím pádem i nejnebezpečnějších, drinků.
Jeho silnější verze se nazývá Pink Lizard Thunderbolt.

Juma juice
Juma juice je oblíbený alkohol, i navzdory značně škodlivým účinkům, který na konzumenta může mít. Při opití může hrozit ospalost, porucha koordinace, či dokonce bezvědomí, které může trvat i několik hodin.
Tento alkohol byl populární zvláště v období kolem Mandalorianských válek, mezi jeho pijáky se řadil například Atton Rand, učedník Vyvolené. V pozdějších dobách se zvláště mezi Jedii stala oblíbená jeho nealkoholická verze.

Juri juice
Návykový drink podávaný v kantýně v Mos Eisley. Může mít různé příchutě v závislosti na ingrediencích, ale nejznámější je džus vyrobený z rodianské krve. Je to oblíbený nápoj chadra-fanky Kabe, štamgastky mosesleyské kantýny.

Jádro reaktoru
Mezi pašeráky zvláště oblíbený koktejl, o kterém se říká, že dokáže částečně zvýšit odolnost vůči některým toxinům a nebezpečným plynům. Vzniká kombinací Kořeněného likéru a Modrého toniku. Tím se uvolní omamné látky, což u mnohých vede k halucinacím.

Meltdown (Roztavení)
Cena: 10 – 12 kr. za skleničku
Mnohem „sofistikovanější“ verze Jádra reaktoru. Mixuje Kořeněný likér s Lumem, čímž se zvyší narkotické účinky. Oproti Jádru reaktoru je také dražší.

Membrosia
Tento silný alkoholický nápoj produkují dárci membrosie. Tak se nazývá kasta hmyzí rasy Killik, jejíž jediný účel je výroba membrosie. Zvláště oblíbená je tato pálenka mezi hmyzími rasami.

Rankoří krev
Pálenka mající slanou chuť a tmavě červenou barvu, čímž připomíná krev rancora. Je dostupná v kantýně Zuřící rancor na planetě Genarius.

Remote Terminator
Extrémně silný nápoj, jehož konzumace se považuje za velmi riskantní. Obvykle se před mícháním barman zeptá, zda-li zákazník chce koktejl připravit podle předem daného receptu, nebo si nechá ingredience namíchat libovolně. Druhá možnost je samozřejmě mnohem nebezpečnější.

Med jiskřivých včel
Med jiskřivých včel je lehce opojný, a proto mezi Yuuzhan Vongy jako alkohol velice oblíbený. Nicméně, zároveň je silně hořlavý, což z něj dělá látku mimořádně nebezpečnou pro vonduunské kraby, jejichž krunýře Yuuzhan Vongové užívají k výrobě brnění. Z toho důvodu med patří mezi skutečně kontrolované látky.

Starshine Surprise
Tento alkohol je natolik silný, že se doporučuje jen ne-lidem a nejodolnějším lidským pijanům. Svůj název údajně získal proto, že se jeho konzumenti často probouzejí ležící na zemi a s hvězdami nad hlavou. (Starshine Surprise v překladu - překvapení hvězdné záře)

Tatooine Sunburn
Cena: 7 kr. (sklenička)
Někteří odvážlivci se nespokojili jen s jedním Starshine Surprise, a tak vznikl Tatooine Sunburn (Tatooinský úpal), též někdy nazývaný Tatooine Sunrise (Tatooinské svítání), drink obsahující dva drinky Starshine Surprise v jedné sklenici.
Nápoj, který obsahuje více Starshine Surprise, se nazývá Cassandra Sunrise (Cassandřino svítání).

Urrqal
Tento silný alkoholický nápoj pochází z planety Qiilura. Během Klonových válek, kdy byla planeta pod nadvládou neimoidianů, sloužila pálenka mezi chudinou jako měna.


  • Nealkoholické nápoje

(under construction)

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 700
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Nápoje (alkoholické, nealkoholické), Pokrmy

Příspěvek od Heinz »

Jídlo

Pokrmy z Dexovy jídelny (do 19 BBY)
(Mimo Dexových specialit naleznutelné i v jiných podnicích)

Salát z kyselé řepy
3,5 kr.
Zeleninový salát, v kterém dominovala kyselá řepa pocházející z planety Vjun.

Agamarský sendvič (specialita)
6,7 kr.
Sendvič byl vytvořen besalijským majitelem jídelny, Dexterem Jettsterem, jenž se k výrobě inspiroval cestami po zemědělské planetě Agamar. Obsahuje agamarskou sójovou paštičku, plátek binka ovoce a omáčku z rožněného mugruebe. Sendvič se podává středně propečený.

Ovesná kaše se slaninou
4,7 kr.
Anoatské ovesné vločky se slaninou z nuny.

Shaačí roštěná
8,7 kr.
Pečené maso shaaka se pomalu vaří ve varném kotlíku, využívajícím k ohřevu gamma záření, s vesmírnými karotkami, ojomianskými cibulkami, anzatijským nudlovým česnekem a deltronským kořeněným vínem. Jedná se o velmi populární jídlo na Naboo.

Namanský krémový koláč
3,7 kr. za díl koláče
Koláč původem z planety Bakura se vyráběl z namanského pudinku a atomicky provzdušněného krému.

Coruscantský sendvič (specialita)
6,5 kr.
Autorem receptu je sám Dexter, který sendvič vymyslel při jednom ze svých dobrodružství. Základem pro sendvič je paštika tatooinských domorodců známých jako Mongo Beefhead, středně propečený se servíruje s ostatními ingrediencemi okolo na talíři - žlutý sýr Gonzo, revwienský salát, ojominské grilované cibulky a okurky podle B'omarrů. Sendvič stojí 6,5 kreditů, ale za další půlkredit si zákazník může dokoupit porci paštiky navíc. Dále je možné dokoupit si sernpidalianský majonázo-kečup nebo bimmskou hořtici.

Besh-Leth-Trill sendvič (specialita)
6,7 kr.
Obsahuje křupavou slaninu z nuny, revwienský salát a topáty v opékaném pseudozrnném chlebu.

Shawda Clubb sendvič (specialita)
6,7 kr.
Sendvič podávaný v Dexově jídelně je původně vytvořen rasou shawda ubb z planety Manpha. Skládá se z masa manphské slepice, slaniny z nuny, revwienského salátu a topát v opékaném pseudozrnném chlebě.

Mezihvězdný zahradní salát
5,7 kr.
Nejpopulárnější salát v nabídce Dexovy jídelny. Základem je čerstvý revwienský salát obložený topáty, vesmírnými karotkami, mandalorianskými pomeranči, sriluurianskými hrozinkami a wol cabasshew a zalitý luptoomianským dressingem. Za jeden kredit bylo možné dokoupit maso gornta.

Sendvič s vejci gartra a salátem (specialita)
Natvrdo uvařená vejce gartra, draku podobného ptáka s pikantní emulomáčkou, listů

(under construction)

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 700
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Nápoje (alkoholické, nealkoholické), Pokrmy

Příspěvek od Heinz »

Pokrmy
Pečený gorak
Gorak je druh ptáka žijícího na Alderaanu. Upečený gorak se často vařil v listech Malla (jedlé listy používané k vaření).

Ahrisa
Kořeněné jídlo vyrobené ze zeleniny a masové náhražky soypro, obvykle se podává v malých porcích tvarovaných do kuličky. Jí se s chlebem. V posledních letech Staré republiky se tento pokrm podával v mnoha podnicích na Coruscantu, byl naleznutelný na tržišti v Mos Espa na Tatooine.

Pečené plátky dru'un v rybí omáčce
Kolem roku 19 BBY se toto jídlo podávalo jako specialita jídelny Chrámu Jediů na Corscantu.

Zeleninovo-rybí gumbo
Lepkavá, černá a štiplavá hustá polévka, ve které plavou bledé, těžko identifikovatelné hrudky v barvě lišejníku, páchne jako pálící se vazelína. Vaří se z různých druhů zeleniny a ryby. Jen několika málo jedincům chutná, Mistr Yoda je mezi nimi.

Burger
Druh masového sendviče, mezi známé burgery patří nerfí burgery a banthí burgery.

Canron
Jedná se o populární rosolovité jídlo, jež je kvůli své vysoké ceně ve Vnějším pásu často pašováno.

Malreauxská omeleta
Recept na omeletu byl vytvořen droidem Fidelisem pro devátého vikomta Malreaux na Vjunu a omeleta se následně stala oblíbeným pokrmem. Obvyklou přílohou je kyselá řepa, dále sušené korušky, reythanské suchary či hořčičná tapenáda.

Sušené řasy
Jídlo podávané v kantýně Mobilního republikového chirurgického oddělení.

Vaječná semena
Jídlo oblíbené mezi toydoriany.

Fambaaovo potěšení
Pokrm vařený z masa fambaaa podávaný v osadě Pons Ora, v kantýně Power Sliders na Abafaru.

Flangth
Fast-foodové jídlo podávané řetězcem Flangth-2-Go v době Impéria.

Jedlá perla
Perla, jež se dá najít v jeskyních pod hladinou jezera Sunshine na Endoru. Lesklé žluté perly využívají obojživelné bytosti žijící v jeskyních jako hlavní zdroj potravy. Před konzumací je rozříznou.

Prstenec Fornax
Pokrm pojmenovaný podle ohnivých prstenců planety Fornax je podávaný v Dexově jídelně za 3,7 kreditu.

Gorrnar
Jedná se o wookijské jídlo vyrobené z ovsa a karbosirupu, které se podává mražené. Stejně jako většina wookijského jídla je tak pálivé, že může poškodit lidský jícen.

Obilná kaše
Výživná ovesná kaše, která je ale občas bez chuti, se používá při vaření mnoha jídel na planetě Drongar. Může být servírovaná v misce nebo ve formě dortu.

Šedá pletenina
Levné jídlo tvořené uvnitř speciálního generátoru. Pokrm, vytvořený jako strava mající nakrmit chudé, se podobá plsti a nechutná dobře, ale poskytuje dostatečně živin, které člověk k životu potřebuje. Po obsazení Coruscantu Yuuzhan Vongy to bylo jediné jídlo, které obyvatele udržovalo naživu.

Nudle Pashi
Polévány omáčkou ze sýru Gonzo.

Pseudozrnný chléb
Druh chleba využívaný k výrobě téměř všech sendvičů.

(under construction)

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 700
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Nápoje (alkoholické, nealkoholické), Pokrmy

Příspěvek od Heinz »

Sladkosti
Kůra stromu Oro
Kůra z kdysi slavného stromu Oro, podávaná ve formě tyčinek, často slazených.

Brawballo
Pravděpodobně starwarsovský ekvivalent marshmallows.

Gem
Typ sladkosti na z Cerey.

(under construction)

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 700
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Nápoje (alkoholické, nealkoholické), Pokrmy

Příspěvek od Heinz »

Zelenina, ovoce
Chasuka
Tato jedlá zelená rostlina byla dostupná v době Studené války, kousky chasuky se často zasekávaly mezi zuby.

Zelené obrolivy
Olivy sloužící jako příloha v sendviči Giju v Dexově jídelně.

Agamarská soja
Tento druh zeleniny se používá k výrobě agamarské paštičky.

Anoatská oves
Jedlá obilnina, využívaná Dexterem se slaninou z nuny v ovesné kaši.

Anzatijský nudlový česnek
Druh česneku používaný jako ingredience v shaačí roštěné.

Okurky podle B'omarrů
Okurky pojmenované podle Řádu B'omarrů, sekty vytvořené v roce 700 BBY, se využívaly v Dexterově Coruscantském sendviči.

Revwienský salát
Salát hojně v jídlech využívaný Dexterem, používal ho do Coruscantského sendviče, Besh-Leth-Trill sendviče a jeho Shawda Clubb sendviče. Salát se využívá i v Mezihvězdném zahradní salátu. Revwienský salát je pěstován na Vegsatelitu, satelitu, na kterém se pěstuje zelenina a který obíhá orbitu Coruscantu.

Ojomianské cibulky
Cibulky běžně využívané v kuchyni po celé galaxii, jako přísada se používaly například do guláše z jablečných červů, v nyorkské polévce, v pečeném nerfím steaku, shaačí roštěné, „Besaliskově sytícím“ prejtu, topatových plátků a omeletě z gartro vajec a .

Topaty
Zelenina, jež se jí převážně opečená a politá krémem. Smícháním topátové omáčky s těstovinami vzniká Aurebeshová polévka.

Vesmírné karotky
Oblíbená zelenina nejen pro zajíce. Říká se, že jejich konzumace zlepšuje zrak. Druh zeleniny používaný do Mezihvězdného zahradního salátu.

Mandalorianské pomeranče
Druh ovoce používaný do Mezihvězdného zahradního salátu pocházející z planety Mandalore.

Sriluurianské hrozinky
Druh ovoce používaný do Mezihvězdného zahradního salátu.

(under construction)

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 700
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Nápoje (alkoholické, nealkoholické), Pokrmy

Příspěvek od Heinz »

Mléčné výrobky
Sýr
Existuje mnoho druhů sýra, například bysský sýr, který je znám svými velkými děrami.
Sýr Dianoga, který sice nese jméno odpadkového monstra, ale není známa jejich spojitost.
Sýr Duusha, levný sýr vyráběný z modrého mléka na Tatooine, jenž má uvnitř modrou barvu, ale jeho vnější vzhled záleží na barvě plísně, která vyroste na povrchu sýru.
Neonanský červený sýr, purpurově zbarvený sýr vyráběný na planetě Neona, který je v sektoru Tapani považován za delikatesu.

Banthí smetana
Smetana vyrobená z mléka banth, mléka známého jako modré mléko. Jde o oblíbený přídavek do caffy, nápoje podobného klasické kávě, vyráběného ze zrn cafy na planetě Garqi. .

Žlutý sýr Gonzo
Sýr je používán Dexterem v Coruscantském sendviči. Nudle Pashi se polévají omáčkou ze sýru Gonzo.

(under construction)

Odpovědět

Zpět na „Centrální Archív Galaxie“