Holocron

Univerzální nadčasový archív, který obsahuje informace, které nezastarají v žádné době.

Moderátor: Archiváři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2580
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Holocron

Příspěvek od Xavier »

Holocron, neboli "holographic chronicle" (holografická kronika), bylo organické zařízení na bázi krystalické mřížky, do které Jediové uskladňovali data, stejně jako takzvaného strážce holgramu. Sithové také měli vlastní holocronovou technologii, která, dokonce, jak se zdálo předstihovala jedijskou o alespoň tři milénia.

ObrázekObrázekObrázek

Popis
Většina holocronů byla mnohoúhelníkového tvaru; Jediské holocrony byly většinou kvádrové, zatímco Sithské převážně pyramidové, nicméně se vyskytovaly i v dalších geometrických tvarech. Velikost holocronu byla většinou taková, aby se dal držet v jedné ruce.

Existence prvního Sithského holocronu předhání Jedijské o více jak tři milénia. Technologie vytvářet pyramidové holocrony běžné pro Sithy byla dána starodávnému Sithskému králi Adasovi Rakatanskými válečníky ve snaze si získat jeho důvěru. Ten přijal jejich technologii a vytvořil holocron, nicméně se nakonec proti nim stejně vzbouřil.

Holocrony obsahovali krystalickou mřížku a hologramovou technologii k zachycení vzhledu a rozpoznávací síť pro vlastníka holocronu a vytvořil tak jeho hologram. Tento strážce sloužil jako průvodce skrz databázi informací holocronu, jako vyhledávací rozhraní, dávaje vyhledávání více osobní dotek. Tito strážci mohli mohli vypravovat příběhy z archívu holocronu tomu kdo ho aktivoval. Jedijští strážci mohli také rozpoznat schopnosti a úroveň Jediho, a nabídnout tak, či omezit informace které by se padawané neměli dozvědět, neboť by byly pro ně příliš nebezpečné. Sithské holocrony měli běžně podobné omezující mechanismy, jako Jedijské, ale strážci mohli navíc zkorumpovat nepřipravené posluchače.

Mnoho holocronů bylo uskladněno v Jedijských Archívech na Coruscantu, umístěno v speciální Holocronové Komoře v Chrámu Jedi. Navíc aby mohly být vytvářeny další holocrony mimo chrám, Archívy obsahovali informace o tvorbě holocronů a informace o přístupu k nim.

Technologir k jejich vytvoření byla téměř ztracena po Jedijské Velké čistce, kdy byly Archívy vypleněny Darthem Sidiousem. Přeživší holocrony obsahovali informace o Jedi technikách, plány starodávných lodí, a historické informace o vesmíru, byly proto velmi cenné. Obyčejně mohli holocrony zapnout pouze bytosti citlivé na Sílu, zatímco samotné získávání dat citlivost k Síle nevyžadovalo. To napovídá, že holocrony byly částečně napájeny Sílou. Jakmile byl holocron otevřen, mohla osoba k Síle necitlivá komunikovat se strážcem Holocronu stejně dobře jako osoba k Síle citlivá.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Odpovědět

Zpět na „Centrální Archív Galaxie“