Léčiva a drogy

Univerzální nadčasový archív, který obsahuje informace, které nezastarají v žádné době.

Moderátor: Archiváři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6474
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Léčiva a drogy

Příspěvek od Jordi Linx »

Léky
A Vrassa
Droga způsobující potěšení, která se vyskytuje ve většině lékařských balíčků.

Abyssinské transplantační záplaty
Lékařské záplaty, které rapidně podporují růst nových kožních buněk, využívaj íse tedy u spálenin. Jsou založeny na sklízením regenerativních buněk z Abyssinů. Vyrabí je Kirgalis Pharmaceutical Exports

Alergická pasta
Mast používaná pro léčení alergií, která byla známá svou špatnou chutí.

Anti-veisalgia
Droga používaná k potírání následku přílišné konzumace alkoholu. Časté pití však snižovalo její efektivitu.

Anticeptin D
Sterilizující lék používaný mediky Velké Republikové armády.

Antiseptické pole
Obklopující energetické pole, které zabíjelo mikroskopické houby, plísně, bakterie či spóry vymyšleně v posledních dekádách Republiky. Nevýhodou užití bylo, že zabíjeli i příznivé bakterie na povrchu, nejenom ty škodlivé, ale to bylo řešeno následným použitím probiotické sprchy. Užívaly se především v lokacích s velkým obsahem škodlivých bakterií, či k jejich rychlé likvidaci na těle pacienty, především při karanténách.

Antishock
Lék používaný pro lidi trpcí otřesy mozku a podobnými druhy zranění. Vyrábí se ve formě ampulí.

Bacta
Jednalo se o syntetickou chemickou substanci složenou z alazhi, kavamu a ambori. Tato sloučenina rapidně urychlovala regeneraci zranění a to bez pozdějších následkům jako například jizev. Bylo možné ji aplikovat pomocí náplastí, přímé injekci, strávením, přímou aplikací na zranění či ponořením v bactové nádrži. Záleželo na rozsahu zranění a po aplikaci zanechávala mdle sladkou chuť či zápach.

Bactade
Poživatelná formy Bacty, většinou distribuovaná v lavičkách od roku 9 ABY. Měla značné léčivé účinky, ale příšernou křídovou chuť.

Banthí žluč
Používala jako lék, nejčastěji k sehnání na černém trhu. Je známo, že z banth se získávala na planetě Rodii. Je účinná proti horečce, zlepšuje zrak a zmirňuje bolesti zad a kloubů.

Barenthská léčivá rostlina
Vzácná rostlina z planety Barenth, kde je na pokraji vymření.

Behot
Bylina s citrusovou příchutí, která byla používána jako antiseptikum(proti infekcím) a mírný stimulant. Výhodou byla jeho krátká doba růstu a často se z něj dělal bylinkový čaj zvaný shig.

Bio-Bacta
Biotechnická forma bacty vyráběná speciálně pro použití v poli a skvěle se postarala o menší zranění, ty závažnější však byly nutné léčit běžnou bactou.

Kostimer(Bonemer)
Syntetická substatnce sloužící k opravě, nahrazení či doplnění kosti. S jeho pomocí lze kosti také prodloužit. Kostimer vážil stejně jako běžná kost, ale byl asi pětkrát tvrdší.

Bota
Rostlina pocházející z planety Drongar, která měla specifické léčivé účinky u různých druhů a domnívalo se, že posiluje u Jediů spojení se Sílou. Nebylo možné ji vytvářet synteticky a byla dostupná pouze na Drongaru - navíc pokud nebyla zamražena v karbonitu, tak neměla dlouhodobou trvanlivost. Během klonových válek však pole boty na Drongaru zmutovaly a stala se bezcennou.

Cardinex
Lék používaný na léčení reakce na toxický šok.

Chromostring
Droga, vyrobená BioTech Industries, která umožňovala hlubší a silnější využití ostatních léčiv v pacientově těle, aniž by došlo k nevovému poškození.

Clondex
Lék, který udržoval jednotlivce trpící Zithromovo Chorobou naživu, i když nebyla kompletním lékem. Měl také regulační efekt na jakoukoliv nadměrnou hodnotu enzymů.

Comaren
Analgetikum používané proti bolesti, především k jejímu utlumení.

Conergin
Jednalo se o silné anestetikum, které se používalo především při operacích.

Cordrazine
Lék, který se používal na 'poslední chvíli', kdy na operačním sále pacient umíral, tak mu byl aplikován, aby se vybudil jeho fyzický systém a odvrátil tak smrt.

Dipill
Zmírňoval následky stresu a ve větších dávkách účinoval jako sedativum.

Dózové tabletky
Jednalo se o prášky na spaní.

Elisinandrox
Chemická sloučenina, která pomáhala vzdorovat radiační bolesti a nemoci. Jedna dóza stála 250 kreditů a její účinek vydržel působit po jednu standardní hodinu.

H4b
Lék se značnými sedativními prostředky vynalezený po okupaci Kesselu Impériem. Užívali jej někteří drogově závislí v případě nedostatku koření.

Hydratační tabletka
Udržovala uživatele hydratovaného v pouštních oblastech po delší periody času.

Hypnocane
Jednalo se o běžné sedativum.

Ledové houbičky
Daly se nalézt na různých planetách galaxii, především Neshtabu. Měly léčivé a analgetické vlastnosti při podání člověku.

Kista
Substance podobná sýru získávaní z chitliků. Pomocí ní se cestovatelé na Ord Cestus lépe vypořádávali s mikroorganismy a toxiny běžnými pro prostředí planety.

Kolcta
Vzácný hybrid bacty a kolta, který měl velice silné léčivé následky. Plné ponoření bylo zbytečné, protože stačilo mnohem menší množství. S jejím léčením bylo možné připojit odťaté končetiny, vyléčit téměř jakékoliv zranění a při konzumaci dokonce potlačit příznaky stárnutí.

Kolto
Tekutina známá svými léčivými schopnostmi, která pocházela z Manaanu. Časem však ustoupila před bactou, když bylo kolto za doby Impéria považováno za slabší, což však podle historiků dříve neplatilo. Používala se podobnými způsoby jako bacta, ale vždy ve formě tekutiny.

Latheniol
Více droga než lék, používal k eutanázii u trvale nemocných pacientů.

Norbutal
Jednalo se o paralytikum.

Tuho-sprej (Numb-spray)
Jednalo se o anestetikum ve formě spreje.

Nyex
Přípravek proti bolesti, jehož vedlejším účinkem byla ospalost.

Nytinite
Fialově zbarvený uspávací plyn, který se používal při výrobě uspávacích zbraní.

Paravacc 1.X
Vakcína proti parazitům vyvinutá v roce 8 ABY Uukaablian MedCorp. Aplikovala se injekcí zezadu do krku a po aplikaci následovala mírná bolest hlavy. Zdlouhavé užívání(3 a více dnů) mělo škodlivé následky pro nervový systém.

Perigen
Mírný nenávykový tlumič bolesti, který se aplikoval ve formě náplasti.

Pleezer
Potěšení způsobující droga, kterou bylo možné nalézt ve většině med kitech.

Polybiotikum
Druh medicíny používaný během klonových válek.

Rakghoulské sérum
Lék, který byl schopen při včasné aplikaci vyléčit rakghoulskou nemoc, která postupem času měnila lidi v rakghouly.

Renatyl
Sedativum oblíbené mezi lovci odměn, kteří jej přimíchávali svým obětem do nápojů. Jeho účinky byly mírné, dokud se oběť nepokusila vstát. V tom případě by oběť najednou pocítila slabost v kolenou, nevolnost a velkou míru únavy.

Rylca
Jednalo se o lék na virus krytos, který se vytvářel z kombinace bacty a ryll koru. Byl vytvořen v roce 7 ABY, kdy byla Nová Republika tímto virem silně zasažena.

Čichací sůl
Chemický prostředek, který pomáhal s navozováním vědomí.

Somaprin
Jednalo se o uspávací prostředek z období Klonových Válek.

Spectacilin(někdy psaný Spectacillin)
Druh medicíny používaný v posledních letech Galaktické Republiky a brzkých Impéria. Jednalo se o širokospektrý RNA polymerovaný inhibitor schopný zlikvidovat velice silnou Drongaranskou nemoc a mírné infekce.

Steriplast
Materiál, který se používal k zajištění zlomených končetin, aby mohly dobře srůst.

Pachosoli
Přebalené minerály, které byly běžnou součástí lékařských balíčků. Jejich ostré aroma bylo využíváno k probouzení osob z bezvědomí či podobných stavů inkapacitace.

Symoxin
Běžný prostředek proti bolesti, který však v koncentrovaném množství mohl působit jako omračovací jed, často používaný v šipkových a obdobných zbraních.

Synthsval
Syntetický materiál, který spojoval skutečnou svalovou hmotu, než mohly být provedeno patřičné ošetření.

Synthplast
Jednalo se o druh syntetické kůže, který mohl shnít do drsné šedé hmoty.

Synthkůže
Lékařská technologie podobná lidské kůži. Byla použitá na synthdroidy, většinu prostetických končetin - ale byl odlišní od synthsvalu, i když je někteří zaměňovali.

Telezan
Jednalo se o mírné anitedepresivum.

Thanatizine
Jednalo se o drogu, která výrazně zpomalovala organismus jedince - a to že stačilo deset nádechu za hodinu a srdce tlouklo pomaleji než jednou za minutu. Používal se k odstranění horečkových vos na Haruun Kalu, které byly neuvěřitelně smrtící a jejich larvy rozežíraly jedince zevnitř.

Thanatizine II
Druhá generace Thanatizinu, která byla ještě silnější. Pod vlivem plné dávky se jedinec potřeboval nadýchnout pouze jednou za hodinu. Objevila se v roce 6 ABy.

Tranqarest
Jednalo se o silné sedativum.

Triptophagea
Jednalo se o lék proti horečce, který se vyznačoval ostrým a sladkým aroma.

Varianta Alpha
Protijed na zmutované bakterie běžné v Kathol Rift.

Vincha
Rostlina s hrboly, které měly neuvěřitelné anestetické vlastnosti.

--------------------------
Stimulanty
Adrenalinový horlivostní stimulant
Dočasně zvyšoval hbitost uživatele za cenu minimálních vedlejších účinků, trval však krátce.

Adrenalinový vytrvalostní stimulant
Dočasně potlačil veškeré známky únavy a umožnil člověku fungovat, jakoby žádná nebyla. Měl však pouze dlouhodobého trvání a také minimální vedlejší efekty.

Adrenalinový silový stimulant
Dočasně zvýšil fyzickou sílu uživatele, i když účinek byl pouze krátkodobý a objevovaly se minimální vedlejší efekty.

Bojový Stimulant
Dočasně tlumil zranění, které uživatel obdržel a umožňoval mu lépe se soustředit na boj. Nevýhodou byla krátká doba trvání stejně jako minimální vedlejší efekty.

DiMatolin
Chemická složenina snižující sníženou pohyblivost v prostředí vysoké gravitace. Jedna dóza stála 100 kreditů a efekt vydržel po dobu jedné standardní hodiny.

Echanijský bitevní stimulant
Po krátkou dobu umožňoval, díky adrenalinové dávce, zbystřit mysl jedince a zvýšit jeho toleranci na zranění. Výsledkem byla schopnost rychlejšího pohybu.

Greshollpolyforim
Chemická sloučenina, která umožnila v prostředí s vysokou gravitací pohyblivost, jako by vysoká gravitace nebyla patrná. Jedna dóza stála 150 kreditů a vydržela 3 hodiny.

Gylocal
Silný stimulant a potlačovač bolesti, který se vyráběl z několika toxických složek. Po dekádě skladování se opět proměnil zpět v toxické složky, z kterých se skládal.

Haladreshin
Prostředek fungující jako neurologický stimulant, který po aplikaci vydržel osm standardních hodin. Jedna dóza stála 200 kreditů.

Hyper-adrenalinový horlivostní stimulant
Dočasně výrazněji zvyšoval hbitost uživatele za cenu mírných vedlejších účinků, trval však krátce.

Hyper-adrenalinový vytrvalostní stimulant
Dočasně potlačil veškeré známky únavy, stejně jako bolesti a umožnil člověku fungovat, jakoby žádná nebyla. Měl však pouze dlouhodobého trvání a také mírné vedlejší efekty.

Hyper-adrenalinový silový stimulant
Dočasně znatelně zvýšil fyzickou sílu uživatele, i když účinek byl pouze krátkodobý a objevovaly se mírné vedlejší efekty.

Hyper-bojový Stimulant
Dočasně tlumil veškerá zranění, které uživatel obdržel a umožňoval mu mnohem lépe se soustředit na boj. Nevýhodou byla krátká doba trvání stejně jako mírné vedlejší efekty.

Jediský Myšlenkový Džus(Jedi Mind Juice)
Oblíbený termín pro zelený výměšek získávaný z vystrašených cochler. Věřilo se, že tato substance umožní jedinci odolnost proti Jediským myšlenkovým trikům, i když to nebylo řádně prokázáno.

Mnemiotické drogy
Používala je Imperiální Inteligence pro své jednotky ve výcviku, aby zlepšila jejich paměť. Nadužívání této drogy mohlo však způsobit poškození mozku.

Nervotyčka
Tento předmět žvýkali klonoví vojáci po bitvách, aby jim pomohl s vyrovnáním návalů adrenalinu z těchto bitev.

Pentabenzedralyne
Droga určená ke zvýšení agresivity bojovníků, což vedlo i ke zvýšení jejich fyzické síly. Byla vyvinuta v období Klonových Válek.

Requilisant
Chemická složenina, která redukovala sníženou pohyblivost jedince v nízké či nulové gravitaci. Jedna dóza stála 200 kreditů a účinek vydržel na 6 standardních hodin.

Stimstick
Stimulant, který měli ve velké oblibě kubazové.

Vitapilulka
Jednalo se o malý bylinný stimulant ve formě pilulky, který byl kombinací Dralisshských bylinek a bactové emulze. Fungoval jako krátkodobý posilovač zdraví, ale pokud byla další pilulka vzata do 21 hodin, tak byla méně efektivní.
--------------------------
Drogy
Tráva Algarine torve
Rostlina běžná pro systém Algaran, která se dala používat jako umělý prostředek pro zvyšování nálady.

Ambrijský úderný doutník
Narkotikum, které se aplikovalo zapálením a inhalací. Způsobovalo příjemné a uklidňující pocity, ale byly s tím spojeny zdravotní potíže. Doutník produkoval hustý, růžový dým s bylinnou vůní.

Avabush
Rostlina z níž se vyrábělo Avabushové koření.

Bavo Šest
Na produkci jednoduché, ale účinné sérum pravdy. Způsobovalo zveličování a paranoiu, tvary těles se rozostřovaly a oběť měla strach skoro ze všeho. Odhaduje se, že její chemický vzorec je R7Bo3Kr2.

Černá Díra
Byla to halucinogenní droga, kterou Impérium používalo na stráže používajících temnou stranu, aby následky technik temné strany byly permanentní.

Mozko-zoubkovač (Brain-jagger)
Byla to halucinogenní droga, kterou Impérium používalo na stráže používajících temnou stranu, aby následky technik temné strany byly permanentní.

Chugger's Chaw
Tekuté narkotikum světlé zelené barvy, které se vyskytovaly v posledních letech Galaktické Republiky

Cigarra, Cigareta, Cigarillo
Mírné narkotikum, které se kouřilo za účelem relaxace a bylo populární u gamblerů a pijanů. Mělo mnoho druhů, základem byla chemicky ošetřená sušená část rostliny zabalená do papírové obalu, aby vše budilo dojem dlouhé papírové ruličky.

Crude
Zakázaná droga ve formě malé pilulky či kapsle, která se třeba běžně šířila v Hutích na Coruscantu. Bylo to těžké psychotropikum, jež způsobovalo nespoutané chované často založené na sobeckém následování základních impulsů.

Death Stick(Smrtící Tyčinka)
Mírný halucinogen prodávaný především v Okrajových světech. Byl známý především díky své nízké ceně a jednalo se o extrakt z Ixetal cilony. Navozoval euforii, ale na úkor překroucené reality, která byla obohacena jasnějšími barvami. Každou dávkou se také zkracoval život uživatele a byla silně návyková, což poznávali především mladí, kteří nebyli schopni s nimi sami skončit. Typicky se prodávaly ve dvou formách - žlutá či červená tekutina v lahvičkách, která se často míchala s alkoholem nebo pevná forma určená ke kouření či jiné formě inhalace. Bylo také známo, že oslabuje spojení se Sílou(dočasně). Léčení ze závislosti bylo běžné v lékařských centrech a cena se pohybovala v rozmezí 2,500 - 3,500 kreditů.

Dianogský čaj
Poživatina vyvařená z chemikálií obsažených ve slezině dianogy, která se servírovala teplá. Dočasně zabarvovala rty dofialova a zuby dočerna. Měl mírný narkotický efekt a byl považovaný za delikatesu mezi Muuny.

Bezobav či Zeltronianské zábavné ponořené(Dontworry)
Byla to narkotická droga, která se šňupala. Hlavní přísadou byly drcená semena rostliny Elssa a omezovala uživatele na předpubertální logiku.

Snoprášek(Dreamdust)
Běžný typ halucinogenu, který měl k dispozici snad každý dealer.

Drovianský zwil
Variace na drogu Zwil. Droviané však byli jedním z mála druhů, kteří ji shledávali návykovou a proto vyprodukovali tuto silnější variantu uspokojující jejich potřeby.

Červ Effrikim
Dvouhlavý červ, populární jako chuťovka u huttů, způsobil po svém požití ospalost díky svým endorfinům.

Elixír Poblouznění
Jednalo se o Zeltronský přípravek bez barvy, chuti či aroma, který bylo téměř nemožné rozpoznat, pokud byl do něčeho přimíchán. Po požití způsobil poblouznění nad první osobou, která po požití byla spatřena a tou osobou se postižený nechal ovlivňovat, ale nejednalo se o přímou kontrolu. Tento efekt trval 2-5 hodin a nebyl jistý, jeho šance se však zvyšovala pokud se jednalo o osobu stejného či příbuzného druhu a pohlaví. Aneb čím větší zájem by jedinec běžně měl, tím více bude elixír působit. Poblouznění však mělo své hranice a nebylo možné rozkázat sebevražedné příkazy či takové, které by šli proti přímé nátuře poblouzněné osoby.

Houbičky Fantazi
Rostlina používaná jako jídlo, která měla halucinogenní vlastnosti. Vyskytovala se na planetě Ord Cestus.

Guilea
Droga s euforickými vlastnostmi, která se preparovala z trávy tecave nalezitelné pouze na Ceree.

Hypo
Jednalo se o sérum pravdy aplikované na jedince se silnou vůlí, jeho účinek však nebyl zaručen (uživatelé Síly mu dokázali odolat).

Ji rikknit
Jednalo se o návykovou substanci prukovanou rikknity na Novém Plymptu. Po obsazení Impériem se Impérium samo pokoušelo o produkci této substance, ale vytvořili pouze podřadné narkotikum se škodlivými vedlejšími efekty.

Kryotin
Jedno z nejstarších známých narkotik galaxie, které bylo zakázané prakticky všemi hlavními galaktickými vládami.

Lecepanine
Droga používaná v loveckých šipkách jako paralyzující(do tří vteřin) a uspávající(do pěti vteřin) prostředek.

Lesai
Zakázaná návyková droga, jejíž efekt umožnil uživateli fungovat bez potřeby spánku a také prodloužil průměrnou délku života o třetinu, tedy co se týkalo lidí. Úřady však tvrdily, že vedlejším efektem je změna jedinců v amorální stroje bez emocí.

Loquasin
Silná výslechová droga, která nutila vyslýchaného mluvit. Jednalo se ale pouze o mluvení a ne o obsahu textu, proto bylo potřeba ji vohdně kombinovat s otázkami, případně něčím dalším.

Lotiramine
Droga braná jako protilátka k skiropanolu. Způsobila metabolizaci drogy, ale její vedlejší efekty mohli být od amnézie až po smrt.

Pilulka Lásko-Pecka
Přimíchávala se do nápojů a zjednodušovala svedení osoby, která daný nápoj vypila. Byla však značně drahá.

Semena Luny
Rostlina pocházející z planety Aduba-3, která při žvýkání mohla způsobit uživateli deziluze. Právě od této rostliny vzniklo přísloví "žvýkání semen Luny", které poukazovalo na jednice chovající se šíleně.

Mangoriza
Droga využívána k mučení pří výslechu. Byl to oblíbený nástroj Imperiální Rozvědky(Imperial Intelligence či Imperial Intelligence Agency nebo Imperial Bureau of Investigation), kterou vedli především Armand Isard a později Ysanne Isard.

Bylinky Marcan
Bylinky, které se používaly jako kuřivo a způsobovaly mírnou euforii.

Namana Likér
Produkt z ovoce Namana, který byl návykový a navozoval vleklý euforický pocit.

Narkotické kadidlo
Substance produkující aromatický kouř, který stimuloval či deprimoval nervové systémy inhalujících. Ti mohli zažít různé stavy euforie, které navíc měly návykovou náturu. Při dlouhodobému vystavení však mohl tento plyn způsobovat smrt.

Nkllonianský lávový extrakt
Byla to ilegální droga z období Impéria, která se extrahovala z železného prvku xonolit. Při aplikaci se dostala do krevního oběhu a zkapalňovala vnitřní orgány. Jejím vedlejším efektem byla možnost spontánního samovznícení, když se použila ve stoprocentní koncentraci, tedy nezředěná.

OV600
Silné sérum pravdy vyvinuté Impériem, které působilo více fyzicky než psychicky(na rozdíl od Bavo šest). Když sérum detekovalo lež, tak způsobovalo na kůži velice bolestivou vyrážku. Jsou známy případy, kdy to vedlo až ke smrti.

Pol pyl
Návykový stimulant, který uživateli zvyšoval(alespoň se tak zdálo) schopnost rozumně mluvit či vyjednávat. Bylo možné jej inhalovat či konzumovat ve formě tuby.

Polordion smootdust
Běžná droga prodávaná v nižších vrstvách Coruscantu.

Pryodase
Byl to druh umělého povzbuzovače nálady.

Pryodene
Byl to druh umělého povzbuzovače nálady.

Reeduf
Populární narkotikum v sektoru Anoatu, které se pěstovalo v kopcích planety Polmanar.

Rissle tyčinka
Jednalo se o druh drogy.

Rokna blue
Extrémně účinné a smrtící narkotikum extrahované ze stromových hub na Endoru. V nejmenším množství - ne více, než mikrogram - poskytovala nečekané blaho trvající několik hodin, v jiném případě však byla velice jedovatá. Dalším vedlejším efektem byla ztráta paměti - a to i dlouhodobé.

Santherianský tenho-kořen
Rostlina, která byla též i silnou drogou. Její efekty byly popisovány k těm, které mohl jedinec vnímat při západu slunce. Extrakt z této drogy byl extrémně účinný na falleeny, kteří po něm zažívali psychotropické útoky.

Skirtopanol
Sérum pravdy, které nejenom podlamovalo vůli vyslýchaného, ale také jej dělalo citlivějšího na mučení. Vyšší dávky byly používány s mučením během narko-výslechu. Skirtopanol mohl vyrušen lotiraminem, ale s hrozbou smrtících následků.

Slick
Rekreační droga, která se vyráběla z kvašeného oleje z mořských řas. Primárním efektem drogy bylo navození euforického deliria.

Somaprin-3
Jednalo se o druh drogy, který se prodával v nižších vrstvách Coruscantu.

Somatoll
Jednalo se o druh paralyzující drogy, která mohla paralyzovat velké množství druhů. Bylo však známo, že Ramoané na ní mají smrtelnou reakci.

Sladkýkvět
Rostlina jejíž extrakt produkoval značný narkotický efekt. Sice nebyl návykový, ale to nebylo důležité pro drogu užívající násilníky, kteří preferovali únik z reality. Sice si byli vědomi okolního světa, ale projevovali jisté otálení a apatii.

Synox
Bezbarvý, nearomatický jed bez chuti, který byl extrémně smrtelný a často používaný nejlepšími zabijáky ve svém oboru.

T'bac
Mírná droga, která se kouřila.

Thysselová kůra
Druh stromové kůry z Haruun Kalu, která při žvýkání měla podobné halucinogenní účinky jako koření(myšlena běžná forma drogy). Pokud se žvýkala surová, tak mohla trvale ovlivnit chemii mozku jedince. Žvýkání navíc skrvnilo zuby do červena. V době Klonových Válek byla velice drahá.

Titroxinát
Silný nervotoxin, který byl během Klonových Válek použit Separatisty. Později byl využívaný také jako mučící metoda za období Impéria.

Zboř-se
Narkotická droga.

X-C33
Výslechová droga, kterou používali separatisté, Jedi byl schopen jejímu vlivu odolat.

Xebonica
Droha používaná pro chemické mučení. Za období Impéria byla jednou z oblíbených drog Imperiální Rozvědky.

Xyathone
Jednalo se o druh inhalační drogy.

Zwil
Populární dochucovací substance, která se přidávala do koláčů na planetě Algara II. Příchuť byla směsicí vanilky a skořice. Zwil měl slabý narkotický efekt na Droviany a mezi nimi byl velice oblíbený - v armádě samotné bylo na Zwilu závislých až 80 procent jedinců.
--------------------------
Ingredience
Alazhi
Jednalo se o přísadu pro výrobu bacty, která původem pocházela z Thyferry a pěstovala se jako hlavní vývozní artikl na Verkuylu. Tato přísada byla vlastně bakterie, která se získávala v prostředí z hub xoorzi nebo sekretů Vratixe.

Ixetal cilona
Základní ingredience Death Sticků, která se derivovala z houby balo na Balosaru.

Kavam
Chemikálie používaní při výrobě bacty. Získávala se z vratixe.

Kolazhi
Jedna z komponent Kolcty, která se sklízela z polí na Thyferře. Po vzestupu Impéria však byla produkce téměř zrušena, až na několik skrytých polí.

Namana
Ovoce pocházející z Bakury, které bylo zpracováváno do nektarů, likérů či bonbonů.

Nic-i-tain
Jedna z přísad t'bacu, která měla vliv v jeho návykovosti.

Phosovanová sůl
Základní přísada pro léky proti bolesti běžně užívané ve světech okraje.

Pommwomm
Keř běžný na vnitřní planetě systému Sif'kric, jenž mohl po správném zpracování (30 hodin po sběru) využit minimálně jako osm rozdílných lékařských substancí a alespoň šestnáct různých přírodních aromat.

Relkasská obranná rostlina
obsahovala chemickou složeninu, která se dala použít jako silné narkotikum. Mezi jeho vedlejší efekty mohly být příznaky agresivního šílenství.

Tabák
Surovina, která byla zdrojem pro výrobu cigaret. Dva hlavní poddruhy byl carababbaský tabák a havao tabák.

Xabar
Jednalo se o druh houby, jež obsahovala toxin, který dočasně způsoboval totální paralýzu svalů.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Centrální Archív Galaxie“