Planety okraje jádra Galaxie

Univerzální nadčasový archív, který obsahuje informace, které nezastarají v žádné době.

Moderátor: Archiváři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6474
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Planety okraje jádra Galaxie

Příspěvek od Jordi Linx »

Alderaan
Typ planety: Pozemská
Klima: Mírné
Profil: Lesy, Oceány, Hory
Obyvatelstvo: Lidé, Camaasi, Aqualishové
Alderaan byla 2. planeta v jádru galaxie Alderaanského systému a domov mnoha hrdinů, jako byli například Leia Organa Solo, Bail Organa a Ulic Qel-Droma. Svojí neuvěřitelnou krásou byl Alderaan znám v celé galaxii.
Bohužel, při pokusu nejvyššího moffa Tarkina a galaktického impéria zastrašit galaxii, aby se jim poddali, byl bezbranný a mírumilovný Alderaan zničen první Hvězdou Smrti ve stejném roce, ve kterém se uskutečnila bitva na Yavinu.
Na povrchu Alderaanu převládají převážně divoké pastviny a staré, rozsáhlé hory. Ohromné oceány a rozptýlené vnitrozemní moře poskytují planetě ideální podmínky pro různorodou faunu a flóru. Alderaan je domovem několika v celé galaxii známých zvířat jako jsou například nerf(něco na způsob krávy) a thranta(létající zvířata, původně z Alderaanu, občas zaměňovány za Kaminské Aiwhy). Alderaanské města byla také postavena s ohledem na životní prostředí. Jedno takové město, Crevasse City bylo postaveno ve zdech kaňonu tak, že ze shora nebylo skoro vůbec vidět. Ostatní města byla postavena na sloupech na březích naebo pod ledem. Hlavní město, Aldera, známá díky svým univerzitám, bylo postaveno na malém ostrůvku Caldera.

Obrázek

Abregado-Rae
Typ planety: Pozemská
Klima: Mírné
Profil: Hory, Kopce, Jezera
Obyvatelstvo: Gadosané, Lidé, Grani, Devaroniani, Ishi Tibové, Nautolani, Herglicové
Planeta s mírným podnebím, která je význačná především svou výrobou a obchodem, stejně jako umístěním na Rimmské obchodní cestě. Byla také známá tím, že se zde nacházel vzácný kov electrum, který nekteří Jediové(i Sithové) využívali při konstrukci svých světelných mečů. Byla také známá hojností pašeráků, kteří se zde vyskytovali ve značném počtu.

Obrázek

Anaxes
Typ planety: Pozemská
Klima: Mírné
Profil: Pláně, lesy, hory
Obyvatelstvo: Anaxsi, Keffi
Známý především jako pevnostní svět - Obránce Jádra Republiky a později i Impéria. Ležel na Perlemianské Obchodní Cestě. Byl významný též jako rodiště mnohých významných admirálů a vysokých důstojníků v rámci různých flotil, čemuž nahrávalo i jeho postavení.

Obrázek

Basilisk
Typ planety: ?
Klima: Plynné, chemicky otrávené
Profil: ?
Obyvatelstvo: Basilišci, Taungové(přistěhovalci)
Planeta, která byla domovem Basilišků poblíž Coruscantu. Původní obyvatelé byli tvůrci válečných droidů, které později přejali mandaloriané a proslavili je. V roce 3,997 BBY byla planeta chemicky otrávená ve snaze ubránit se před útoky mandalorianů, se zbytečně.

Obrázek

Brentaal IV
Typ planety: Pozemská
Klima: Suché
Profil: Velká města, pláně, vulkány, hory, oceány
Obyvatelstvo: Lidí
Planeta umístěná na klíčové spojce Hydianské cesty a Perlemianské obchodní cesty. Trpěl značnou přelidněností a byl silně industrializovaný, stejně jako zde hojně bujely různé obchody. Na jeho orbitě se nacházela stanice Sel Zonn.

Obrázek

Caamas
Typ planety: pozemská
Klima: Mirné až arktické
Profil: Jungle, stepi, kopce
Obyvatelstvo: Caamasi, Ithoriané, Bothani
Planeta s velkou populací, jejíž ekosystém výrazně utrpěl při orbitálním bombardování Imperiální flotily v roce 19 BBY. Byla tím téměř vyhlazena místní populace pacifistických Caamasiů, kteří vždy oponovali agresivnímu řešení konfliktů. Po devastaci začaly probíhat drobné pokusy o nápravu, za nimiž stálo především značené množství Ithorianů.

Obrázek

Chandrila
Typ planety: Pozemská
Klima: Mírné
Profil: Pláně, lesy
Obyvatelstvo: Lidé
Kromě díky své význačné pozici podél Perlemianské obchodní cesty proslula Chandrila především jako rodiště Mon Mothmy, jedné ze zakladatelek Rebelské Aliance a první prezidentky Nové Republiky. Produkce zde byla převážně zaměřena na zemědělství a místní lidé udržovali dobrý vztah k přírodě, i když byli známí tím, že se často dohadovali v politických záležitostech. Planeta také proslula krystalovými kaňony.

Obrázek

Corellia
Typ planety: Pozemská
Klima: Mírné
Profil: Lesy, moře, pláně, hory
Obyvatelstvo: Lidé, Seloniané, Drallové
Hlavní planeta Corellianského systému , známá též jako rodiště Hana Sola, Wedge Antillese a mnohých dalších. Proslýchá se, že se zde nalézá mnoho podmořských jeskyní s oranžovými krystaly použitelnými do světelných mečů. Místní tradiční barva byla zelená, která se využívala u všech nejvýznamnějších příležitostí. Proslulá byla i místní policejní složka CorSec či autonomie místních vojenských sil, ale mnohem více zdejší výroba lodí, od korvet, přes frachťáky (Millenium Falcon např.) až po mohutné dreadnaughty.

Obrázek

Corulag
Typ planety: Pozemská
Klima: Mírné
Profil: Město, oceány, pláně
Obyvatelstvo: Lidé, Sullustané a další
Další z mnoha planet na Perlemianské obchodní cestě, která nabízela neobvyklý kontrast - značné urbanizovaných oblastí proti četným bambusových lesů. Původně jedna z prvních kolonií směrem od Coruscantu nabízela množství facilit - Corulagská Akademie, mnoho výrobních společností či pobočka Sienaru. Planeta byla známá i díky závodům swoopů, které zde byl populární a hodně známé. Za období Impéria byla tato planeta značně vlivná a hodně loajální.

Obrázek

Coruscant
Typ planety: Pozemská
Klima: Mírné, Řízené
Profil: Hory, Silně urbanizována
Obyvatelstvo: Lidé, kdysi Taungové, přistěhovalci z celé galaxie
Kdysi dávno známá jako Notron, se Coruscat stal nejdůležitější planetou galaxie, jejím centrem. Planeta samotná byla vlastně jedno velké město rozdělené do mnoha částí a podčástí, které bylo ekonomicky, kulturně a především politicky prakticky neustále nejvýznamnější v galaxii. I proto se stala svědky velkého množství bitev, střetů a zvratů, stejně jako několika přejmenování (Imperiální Centrum za Impéria či Yuuzhan'tar za okupace Vongů). Křížilo se zde velké množství nejvýznamnějších obchodních cest a odpovídaly tomu i souřadnice - [0,0,0]. Kontrastem k bohatství však byla bída a nebezpečí spodních pater Coruscantu, kde nebyla potíž sehnat nájemného vraha. Mezi nejvýznamnější lokace na planetě patřil Chrám Jedi, po dlouhá tisíciletí centrála Řádu Jedi, kteří byli dlouho spjatí s ochranou Republiky a míru v ní.

Obrázek

Duro
Typ planety: Pozemská
Klima: Mírné
Profil: Jungle
Obyvatelstvo: Durosané, Lidé
Duro je typickou ukázkou toho, jak dopadne nešetrné zacházení se zdroji planety a jejich nekontrolovanou a brutální těžbou. K rozsáhlému znečistěné však došlo až po orbitálním bombardování v roce 20 BBY, kdy se uvolnilo množství radioaktivních látek a široce znečistilo planetu, jež byla obyvatelná pouze v krytých městech. Tento stav setrvával až do doby, kdy se o vyčištění postarali vongové svou technikou vongoformace. Stranou povrchu však bylo množství orbitálních loděnic, které i přes povrch udržovaly hodnotu planety poměrně vysoko.

Obrázek
Naposledy upravil(a) Jordi Linx dne 19.7.2011 20:08:24, celkem upraveno 2 x.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6474
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Od E do X

Příspěvek od Jordi Linx »

Esseles
Typ planety: Pozemská
Klima: Horké, hodně vlhké
Profil: Městská zástavba, oceány, hory
Obyvatelstvo: původní žádné, přistěhovalci(lidé, herglici, bothani, geonosiané, gungani, huttové, jawové, mon calamarijci, sullustané, twi'leci, weequayové)
Planeta, která byla jedním z hlavních zakladatelů Republiky. Na jejím povrchu je možné ve velké míře nalézt následky dávné vulkanické aktivity. Centrem planety bylo město Calamar a nacházelo se zde ředitelství mnoha významných podniků(Algeran Faction, Caldrahlsen Mechanicals, Trinkatta Starships atd.). Byl také známý svou krásnou architekturou a závodní drahou pro kluzáky zvanou Togatto Speedway.

ObrázekObrázek

Fresia
Typ planety: Pozemská
Klima: Mírné
Profil: Oceány, Kamenité ostrovy, Souostroví
Obyvatelstvo: Lidé, B'trillané, Yuzzemové, Wookieové
Planeta blízko Metelloské Obchodní Cesty měla jednu z nejmenších populací v okolí jádra. Významná však byla díky přítomnosti společnosti Incom Corporation, která proslula prvotním designem stíhačů X-Wing, které odsud ukradla Povstalecká Aliance a využila jej k boji proti Impériu, kde tyto stíhače získaly svou reputaci. Za Impéria sem navíc bylo přemístěno mnoho otroků, aby zde právě pro Incom pracovali.

Obrázek

Foerost
Typ planety: ?
Klima: ?
Profil: ?
Obyvatelstvo: ?
Planeta významná díky svým loděnicím, které odedávna patřili republice, zvlášť po příjetí Foerostu v roce 11,000 BBY do Republiky. Neblaze však mohl vejít ve známost jako místo, odkud se kradou republikové lodě, protože nejprve v 3,996 BBY Krathsko/Mandalorianská síla odsud ukradla 300 loďí, aby se podobná krádež opakovala v roce 3,959 BBY tentokráte pod taktovkou Revana s Malakem, čímž de facto zahájili Jediskou občanskou válku. V roce 552 BBY byla loděnice prodána Techno Unii, která ji krátce před zahájením Klonových válek opevnila a posílila, aby potom Foerost čelil republikové blokádě. To vše vyústilo roku 20 BBY v epickou bitvu o Foerost.


Kuat
Typ planety: Pozemská
Klima: Mírné
Profil: Pláně, Lesy, Kaňony
Obyvatelstvo: Lidé
Planeta, která byla významná především díky svým masivním loděnicím, jimiž dlouhá léta zásobovala hlavní vládnoucí strukturu. Především však prosluly designy a modely společnosti KDY, která zdejší loděnice vlastnila. Loděnice samotná tvořila okolo planety masivní prstenec a byla schopna produkovat velké bitevní lodě velice rychle a byla hlavním podílníkem masivní Imperiální flotily.

Obrázek

Metellos
Typ planety: Pozemská
Klima: Mírné(řízené)
Profil: Vysoká míra urbanizace, toxická a septická moře, vyprahlé pouště
Obyvatelstvo: Steepové, přistěhovalci
Vysoce přelidněná planeta s velkým podílem průmyslu a znečištění. Jako řešení bylo sáhnuto k vytvoření velkých oblačných měst podobných těm na Ithoru, ale mnohem hranatějším a ošklivějším. Oblačná města však byla vyhražena spíše těm bohatším, zatímco běžné obyvatelstvo bydlelo v tzv. stratablocích - obrovských a rozhlehlých blocích budov vyvýšených nad povrch. Metellos byl vždy ve stínu Coruscantu a později byl překonán i Korosem Major. V roce 10 ABY se neustále přetrvávající přelidnění uvolnilo, byť jako následek druhé bitvy o Metellos, který přinesl i značné poškození planety.

Obrázek

N'Zoth
Typ planety: Pozemská
Klima: Suché
Profil: Suché pláně, Pouště
Obyvatelstvo: Yevethané
Planeta obývaná Yevethany, známými jejich xenofobickými postoji, získala na významu během Palpatinova Impéria, kdy zde byla vystavěna loděnice - Black Fifteen. Po pádu Impéria se zde zformovala Duskhanská Liga, která se později střetla s Novou Republikou v konfliktu zvaném Krize Černé Flotily. N'Zoth poté utrpěl těžký zásah během útoku Vongů.

Obrázek

Pantolomin
Typ planety: Pozemská
Klima: Mírné až tropické
Profil: Oceány
Obyvatelstvo: Lominé, přistěhovalci
Oceánská planeta, která byla známá především jako turistická atrakce a letovisko pro dovolené. Na planetě se též nacházelo velké množství kasín vybudovaných v ponorkách. Nacházely se Pantolomin Shipwrights, které byly zběhlé vestavění lodí schopných operovat i pod vodou.

ObrázekObrázek

Ralltiir
Typ planety: Pozemská
Klima: Mírné
Profil: Města, bažiny, pouštní pohoří
Obyvatelstvo: Lidé, přistěhovalci(wookieové, ithoriané, chazrachové)
Planeta ležící na hranici Jádra a Kolonií, která byla známá pro svou technickou vyspělost, ale především bankovní průmysl. Mimojiné zde bylo možné najít farmářské komunity, mramorové doly nebo lékařská centra. Zdejší bankovní průmysl byl známý svým neutrálním postojem a byl velice oblíbený mnoha investory. Planeta samotná utrpěla značné škody okolo roku 0 BBY, kdy Impérium planetu bombardovalo.

Obrázek

Rendili
Typ planety: Pozemská
Klima: Mírné
Profil: Oceány, Hory, Louky, Ostrovy
Obyvatelstvo: Lidé
Jeden z prvních světů Republiky, v jehož čele stál Arch-Provost. Zdejší společnost Rendilli StarDrive, význačného výrobce hvězdných lodí, jehož nejznámějším kusem byl těžký křižník třídy Dreadnaught, který proslul jako součást flotily Katana či základ pro velkou loď Mezigalaktické Výpravy nebo pozdější destruktor třídy Victory.

Obrázek

Sarapin
Typ planety: Vulkanická
Klima: Horké
Profil: Vulkány, lávové řeky
Obyvatelstvo: Vaapadi, lidé(přistěhovalci)
Sarapin byl významným zdrojem energie pro světy jádra(80% veškeré energie), ať už byly v držení Republiky nebo Impéria. Energie byla získávána přes aktivní vulkány a velké kolektory energie. Kvůli své významnosti byla planeta chráněná téměř neproniknutelnou obrannou sítí. Tu se povedlo prorazit pouze dvakrát - v roce 22 BBY a krátce před 0 BBY, ale v obou případech byla planeta rychle dobita zpět.

Obrázek

Selonia
Typ planety: Pozemská
Klima: Mírně chladné
Profil: Oceány, Ostrovy
Obyvatelstvo: Seloniané
Průmyslová planeta, která byla vlastně velkým množstvím ostrovů v jednom velkém oceánu. Měla lokální orbitální loděnici, zdejší lodě však byly určeny především k soustavové dopravě, protože neměly vlastní hypermotory. Planeta samotná, její povrch, byl protkán sítí tunelů a cest, kterými byly jednotlivé ostrovy spojeny a jejich obyvatelé se tak mohli setkávat. Také se domnívalo, že ve zdejších oceánech žijí obrovské mořské potvory.

Obrázek

Xa Fel
Typ planety: Obyvatelná(doporučeny dýchací masky)
Klima: ?
Profil: Převážně zástavba
Obyvatelstvo: Xa Felané
Na planetě se nacházely významné továrny Kuat Drive Yards, které měly na starost zhruba 20% jejich produkce hypermotorů. Následkem toho však došlo ke značnému znečistění a poškození planety.

Obrázek
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Centrální Archív Galaxie“