Zvířectvo galaxie

Univerzální nadčasový archív, který obsahuje informace, které nezastarají v žádné době.

Moderátor: Archiváři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Girik Narth
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 356
Registrován: 20.8.2008 18:29:13
Kontaktovat uživatele:

Zvířectvo galaxie

Příspěvek od Girik Narth »

Wampa
Obrázek
Wampa...

Obrázek
Wampa na všech čtyřech...

No takže tohohle Yetíka asi všichni známe... Žijí převážně na Hothu ale našly by se i na Rhen Var a na planetě Bakura. Wampám na Hothu ublížila hodně "návštěva" Rebelů na Hothu po tom co se Aliance narvala do jejich velkého jeskyního komplexu. Hodně Wamp na Hothu bylo také uloveno pro kůži,rohy nebo jen pro zábavu a také byli odváženy do různých arén po celé galaxii aby se měli diváci na co koukat. Wampy se rozmnožují... eeeh prostě jako my (lidi). Mláďata připomínají medvídě a pijí něco čemu bysme řekli mateřské mléko. Jedna zajímavost o Wampách je že jeden odchycený samec nazvaný Ku-Kak měl úzký vztah se Silou (pokud jste uměli jazykem Chevinů mohli jste se s ním dorozumět). Wampa většinou uloví na co přijdou a co uloví pověsí si do své jeskyně vzhůru nohama (jako Luka když ho chytil Wampa) kde kořist sní. Wampy však nejsou zase tak nenažrané a umí si kořist pošetřit. Za zmínku ještě podlě mě stojí že původně měla Wampa vypadat takto :


Obrázek

Tach

Obrázek
Tach je malá potvůrka žijící na Tarisu a Kashyyku. Připomíná opici. Žijí v souladu S Katarny masožravými dravci kteří Tachy nežerou. Moc Tachů ale už není protože většina Tarisianských Tachů zahynula při bombardování Tarisu Darthem Malakem a také byly hodně loveni.
Žláza z Tacha má v sobě totiž vzácné látky používané při výrobě stimulantů a alkoholu. (Viz. Kotor 1- Potíže s Griffem)


Wraid

Obrázek

Pouštní Wraid je agresivní zvíře se silnými předními nohami. Mají velkou hlavu chráněnou lebečním plátem (pro které byli loveni) a velké zuby. Shlukují se jednou za dva až šest měsíců (k páření nebo společnému lovu). Na člověka ovšem moc neútočí... jedině když jsou vyprovokováni.
Na Tatooinu byli systematicky loveni kvůli proslulé hře o to kdo zabije víc Wraidů a přinese jejich lebeční pláty. Žijí na pouštních planetách jako třeba Korriban nebo Tatooine.

Uživatelský avatar
Girik Narth
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 356
Registrován: 20.8.2008 18:29:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Girik Narth »

Rancor
Obrázek

Rancor je velké masožravé stvoření které je kombinací plaza a savce. Kůže je obvykle zbarvená hnědě avšak u některých druhů jako je třeba Býčí rancor se barva může lišit. Kůže je také natolik pevná že pohlcuje většinu blasterových výbojů. Ačkoli rancory najdeme i na světech jako je Ottethan,Carida,Corulag,Felucia a Lehon (unikli z lodí které zde hovarovali) jejich domovským světem je Dathomir a zde se nachází také ti nejinteligentnější Rancorové. Na Dathomiru je požívali k jízdě čarodějnice,stávali se z nich mazlíčci(třeba Jabba Hutt) či se lovili pro maso. Jedlá část takových rancorů byli játra. Teplokrevní Rancorovéjsou kombinací savce a plaza jako další zvířata(například Wampa či Tauntaun).
Rancor nalákává jiné rancoří "přátele" svým pachem či feromonem. Rancoři do líhně nakladou vajíčka ze kterých se vyklubou další rancorové (samice má do roka obvykle dvě mláďata).Občas se stává že matka sežere svá mláďata. Rancor se pohybuje na dvou pahýlovitých nohách při pohybu do kopce si pomahá předními končetinami. Zajímavostí je že Dathomirští rancorové vidí ve tmě a všichni rancorové

Obrázek
Rancoří samice jde do mírného kopce s mláďatem na zádech.

Zajímavostí je že Dathomirští rancorové vidí ve tmě a všichni rancorové žijí v symbióze s ptáky Gibbit kteří čístí rancoří chrup od zbytků jídla přičemž se sami nají.
Zde ještě pár druhů Rancora:
Býčí rancor
Býčí rancor je pravděpodobně největší ze všech druhů rancora v galaxii. Má tmavě hnědou a černou kůži a vyjíma se svýmí zakrocenými kly. Je vidět v The Force Unleshead. Žije na Felucii a našli by jsme ho v horách Dathomiru.
Sukovitý/drsný rancor
Sukovitý rancor zvaný též drsný rancor je druh rancora který by jsem nalezli na Dathomiru. V roce 1 ABY odebral Imperiální vědec Shib Nisshil jejich DNA ke tvorbě vojenských cyber-rancorů.
Trpasličí rancor
Trpasličí rancor je nejmenší druh. Byl používaný Dathomirskými sestrami noci. Ty prohlašuí že Trpaslicčí rancor je výsledek jejich magie ale pravděpodobně na tom nic není.
Mutovaný rancor
Rancoři byli v historii mnohokrát mutováni a vznikal další druha jako například terentatek,rancor džngle zkřížený s ropuchou,zelený rancor Chrysalide stvořený císařem a mnoho dalších.

Odpovědět

Zpět na „Centrální Archív Galaxie“