Krystaly do světelných mečů

Univerzální nadčasový archív, který obsahuje informace, které nezastarají v žádné době.

Moderátor: Archiváři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Funny
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 574
Registrován: 03.11.2008 21:14:11
Bydliště: Mantichora (Křižník třídy Consular)

Krystaly do světelných mečů

Příspěvek od Funny »

Adeganský krystal

Obrázek

Také znám jako Ilumský krystal. Adeganský krystal byl obvykle používán rytíři Jedi jako hlavní součástka světelného meče. Tyto vzácné krystaly byly nejdříve objeveny v systému Adega, na planetě Ilum. Významné množství těchto krystalů bylo také nalezeno na planetě Haln a v částech Cularinského pásu asteroidů.

Drtivá většina krystalů z Ilumu měla zelenou nebo modrou barvu, ale každý krystal měl speciální vlastnosti, které z nich dělali ideální zbraň pro rytíře Jedi.

Adeganský krystal měl zvláštní spojení se Sílou, přes které Jedi vytvořil pouto mezi sebou, Sílou a světelným mečem. Adeganský krystal dodával světelnému meči slabý podpis v Síle, jenž mohl být rozpoznán a vystopován některými rytíři Jedi.

Typy Adeganského krystalu
Kathracite
Nejčastější typ Adeganského krystalu, následován Relacite a Danite. Tyto krystaly netvořily zdroj energie tak dobře jako vzácnější a podobné druhy, a tak byli obvykle vyhrazeny pro použití v tréninkových mečech.
Mephite
Typický Adeganský krystal používán rytíři Jedi.
Pontite
Nejvzácnější a nejsilnější typ Adeganského krystalu, který bylo téměř nemožné najít. Vyzařoval mocnou auru, která ochlazovala tělo i duši.

Obrázek
vzácné krystaly Pontite

Uživatelský avatar
Funny
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 574
Registrován: 03.11.2008 21:14:11
Bydliště: Mantichora (Křižník třídy Consular)

Příspěvek od Funny »

Antareský krystal

Obrázek

Také znám jako Ankarreský safír. Krystal ovládající legendární léčení a mnoho dalších vlastností. Antareský krystak byl jeden z nejmocnějších krystalů, které mohly být použity při konstrukci světelného meče. Tento krystal mohl mimojiné pomoci rytíři Jedi v bitvě.

Legenda říká, že Antareský krystal mohl být ovládán pouze uživateli Světlé strany Síly. Jestli byl krystal v držení někoho, kdo užíval Temnou stranu Síly, tak mu pomalu zahříval a spaloval jeho ruce. Pravděpodobně mohl být tento efekt obrácen, pokud by se krystal dostal do špatných rukou.

Antareský krystal možná nalezla Jedi Exile v roce 3,951 BBY. Krystal se chvíli nacházel na palubě lodi Kuari Princess Domou Pricinou, dokud ho neukradl 4-LOM někdy před bitvou o Yavin. Droid dal safír do zástavy na planetě Darlyn Boda, ale když se neprodal, 4-LOM ho přinesl zpět svému partnerovi. Ten se poté pokusil krystal použít k vyléčení Zuckusse a Samoca Farra.

B’narova oběť

Obrázek

B’narova oběť byl unikátní hnědý krystal, který mohl být použit ve světelném meči. Nejpravděpodobněji byl pojmenován po legendárním mistru Jedi Oodu Bnarovi. Tento krystal mohl být jednou naladěn uživatelem Síly, aby byl použit v jeho světelném meči, pak už nemohl být použit nikým jiným.

Odpovědět

Zpět na „Centrální Archív Galaxie“