Charr - Až oslepující den

Zde se odehrává výcvik nové postavy pod vedením moderátora.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Charr - Až oslepující den

Příspěvek od Gnost Kohn »

Nar Shaddaa, Hevyydan

Na účtu se okamžitě objevila položka s příslušnou cenou a droid odjel vyřídit tvé přání. To, že jsi na nohách a lamentuješ zvedlo několik hlav, primárně trandoshany.
Hospodský zvedl hlavu a viděl jsi, jak na tebe mžoural, neboť jsi stál přímo před jedním ze světel, které jsi částečně zakrýval. Když jsi promluvil, sklopil hlavu, než na tebe znovu pohlédl a opět sklopil hlavu. Viděl jsi, že má na baru položený datapad, který převáděl tvou řeč do textu, který rozuměl. Ještě do něj jednou ťuknul a objevil se na něm další text. Vteřinka na přečtení stačila, než opět zvedl hlavu k tobě.

"Záleží na informacích. Něco má svou cenu. Naši zákazníci diskrétnost. To ti snad droid řekl." Odpověděl poměrně potichu, avšak v jeho hlase byl i tak znát respekt, možná i obavy, což by měl mít snad každý příčetný tvor před wookieem.
"Nejsi ta nejhorší věc, co sem kdy přišla. Můžeš dělat problémy... roztrhat mě. Ale pak si to vyřiď se zbytkem podniku." Opřel se nataženýma rukama o bar ze své strany a pohlédl na tebe. Skoro jsi slyšel, jak mu buší srdce a nebylo to zrovna pomalu. Rozhodně byl rozrušený s tím, že stojí naproti wookieemu.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Kyell
Učedník
Učedník
Příspěvky: 95
Registrován: 04.1.2017 12:22:44
Bydliště: Kashyyyk
Japan

Re: Charr - Až oslepující den

Příspěvek od Kyell »

Nar Shaddaa, Hevyydan

Nový způsob, jakým jsem nyní komunikoval, mě do jisté míry uspokojoval. Ta moc, mohl jsem ho klidně roztrhat. Ale to jsem nesměl! Bylo to volání temné strany, strach, manipulace, vyhrožování. Byl jsem sice v zoufalé situaci, ale nesměl jsem ztratit směr. Poté, co mi datapad přeložil, co měl hospodský na srdci a spolu s tím, jak vyplašený ze mě byl, rozhodl jsem se umírnit.
Pomalu jsem zvedl ruku a velice pomalu, aby hospodský věděl, že mu nechci nic udělat, jsem mu poplácal pravé rameno. Ihned na to jsem dlaň stáhl zpátky.
"Nejsem tady, abych ti dělal problémy, nebo ti snad vyhrožoval smrtí. Ale mám zájem o jisté informace a pokud mi pomůžeš je získat, nebo mě nasměrovat, budu ti neskutečně vděčný. A svou vděčnost můžu prokázat kredity či protislužbou."
Vysvětlil jsem klidnějším tónem hlasu
"Rozumíme si?"
Zadíval jsem se barmanovi přímo do očí, aniž bych čekal, než si přečte překlad v datapadu.
Přikrčil jsem se více k baru, aby má řeč, kterou tady zjevně nikdo neovládal, nebyla ani tak slyšet.
"Hledám ty nejšpinavější zrádce, hledám jakékoliv přeživší Jedi. Víš něco nebo ne?!"
V tichosti jsem očekával, zda kredity nebo snad výhoda toho mít v záloze Wookieeovu laskavost rozvážou barmanovi jazyk.
V případě nutnosti jsem by připraven použít i Sílu. Mistr to dělal často, já to sice neuměl, ale pokud nechtěl mluvit, co víc bych mohl pokazit.

This is a new day, a new beginning.


Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Charr - Až oslepující den

Příspěvek od Gnost Kohn »

Nar Shaddaa, Hevyydan

Hospodský chvíli zůstal pohledem na svém rameni, jakoby si potřeboval opravdu ověřit, že tam stále ještě ruka je. A že právě není v šoku a uvnitř neschopen pochopit absenci ruky ze ztráty krve. Ale nakonec se pohledem vrátil zpátky na tebe.
Hospodský přivřel oči a párkrát opatrně, leč s podezřívavým výrazem přikývnul. Na to se nahnul více k tobě a zhluboka se nadechl.
"Nikdo toho moc neví. Kdo ano, tak... je buďto chrání, nebo už dávno prásknul. Asi budou zalezlí v dírách..." Rozhlédl se po podniku a zlehka zakýval hlavou zleva doprava.
"Normálně bych tě do Mynocka... bývají tam lovci... víc než tady, ale pochybuju že tam bude sedět někdo, kdo řekne víc. Můžeš to zkusit. Na holonetu jsou poslední známá místa, ale každý s kouskem rozumu by zmizel pryč. Na Nar Shaddaa je dobré místo, kde se můžeš ztratit... ať chceš nebo ne. A vzhledem k cenám za dopadení bych asi nevylézal ze své díry. "

Hospodský se na chvíli zadíval na datapad a něco odťuknul, načež droid zajel za bar a začal čepovat nějaké pití. "No... před válkou... jsem dodával do Top Row.... létal tam jeden jedi... aspoň myslím že to byl jedi... vypadal spíše jako... no... ne mnich... prostě... normálně jako kdokoli, koho tady vidíš. Ale měl ten jejich laserový meč... aspoň myslím, že to byl meč, mohl to být obušek, nebo zatahovací silové kopí. Ale bylo to před válkou...víc nevím."
Zhruba ve stejnou chvíli, jak to dořekl se vedle tebe zastavil droid a v klepítku svíral tvé Corellianské kořeněné ale.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Kyell
Učedník
Učedník
Příspěvky: 95
Registrován: 04.1.2017 12:22:44
Bydliště: Kashyyyk
Japan

Re: Charr - Až oslepující den

Příspěvek od Kyell »

Nar Shaddaa, Hevyydan
Vypadalo to, že laskavost zabrala mnohem lépe než vyhrožování či násilí. Neubránil jsem se úšklebku, jelikož jsem si vzpomněl na rozumy mistra Yody, opět měl pravdu.
Z hospodského to lezlo jako z chlupaté deky, ale mluvil pravdu. Minimálně jsem z něj nevycítil, že by si vymýšlel nebo něco zakrýval. Po jeho vysvětlení situace na Nar Shaddaa jsem jen přitakal a mlčel. Poté začal hospodský něco ťukat do datapadu a to mě teprve zaskočilo. Tyhle informace byly přesně to, co jsem potřeboval, dokonce i víc.
Jakmile droid ukončil svým příjezdem tajnou konverzaci, uchopil jsem své pití a pořádně se napil.
"Vzpomněl by sis na jméno, poznávací znamení. Nebo co to bylo za společnost? Kde bych mohl tuhle společnost hledat?"
Musel jsem z hospodského vypáčit vše, co šlo. Bylo to teď nebo nikdy. Kdy se mi zase poštěstí najít někoho, kdo by mě mohl nasměrovat?
Nechal jsem hospodskému chvíli na rozmyšlenou, už jsem na něj nechtěl více tlačit. Řekl toho dost i tak.
"Každopádně, teď z trochu jiného soudku. Jak si tady Wookiee jako já může vydělat slušnou částku kreditů, aniž by musel někoho zmasakrovat? Nechápej mě špatně, ne že bych to nesvedl, ale raději volím jinou cestu, méně krvavou. Skvrny od krve se špatně čistí ze srsti."
Převedl jsem téma na trochu jinou rovinu. Přeci jen, z něčeho jsem žít musel a informace se samy nezaplatí. Bylo potřeba mít vše pokryto. Pro jistotu.

This is a new day, a new beginning.


Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Charr - Až oslepující den

Příspěvek od Gnost Kohn »

Nar Shaddaa, Hevyydan

Barman tě směřoval do Top Row, což nebylo daleko, ale i tak ten klub zahrnoval několik pater a stále jsi mohl hledat v kupce sena. Navíc vstup nebyl levný a stál by tě nejspíše většinu peněz, alespoň co říkal Givin.
"No, práce je všude kolem dost... a záleží co bereš, jako slušnou částku kreditů..." Pokrčil barman rameny. Na to podivný zvuk z vedlejší místnosti přestal, ale jakoby si toho nikdo nevšímal.
"Za barem si toho moc nevyděláš... možná vyhazovač... nebo bodyguard, ti berou dost... Některé zakázky požadují živý cíl, takže i lovem lidí se dá vydělat a nezamazat se..." A Nar Shaddaa byla místem mnoha příležitostí téměř ke všemu z toho, co barman nastínil.

Sotva to dořekl, ozval se zvuk znovu. Jednou, dvakrát a místo třetího přišel výstřel následovaný slabým potleskem. Barman lehce cuknul hlavou, ale nevšímal si toho. Koutkem oka jsi viděl thrandosany nadskočit, ale zbytek baru tomu nevěnoval moc pozornosti. A pomalu k tobě doléhal pach spáleného masa.
"Sázky jsou taky rychlou cestou... k nebo od peněz, záleží na štěstí. Nebo když víš na co vsadit... Na Nar Shaddaa se dá dělat skoro všechno... Všude je tu práce... kamkoli zajdeš se něco najde. Tady... se spíš zamažeš, než ne..."
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Kyell
Učedník
Učedník
Příspěvky: 95
Registrován: 04.1.2017 12:22:44
Bydliště: Kashyyyk
Japan

Re: Charr - Až oslepující den

Příspěvek od Kyell »

Nar Shaddaa, Hevyydan
Informace, které začal postupně barman sypat byly velmi cenné, alespoň pro takového zelenáče, jakým jsem já. Ostatně ani pití mi moc nechutnalo, ale musel jsem se držet role, a proto jsem sem tam usrkl. Zkušenému pozorovateli neujde, že alkoholu moc neholduji.
Klidně jsem přitakával barmanovi, který se nečekaně rozpovídal. Jeho výklad přerušoval podivný zvuk ze zadní místnosti. Jakmile domluvil, ozval se výstřel a já vytřeštil oči. Barman sebou lehce cukl, ale pravděpodobně na to byl zvyklý. Vzal jsem drink a kopl ho do sebe. Tohle jsem nečekal, ne tak okatě.
Barman ještě naznačil, že cestou mohou být i sázky, na které jsem nechtěl spoléhat. Už jsem viděl dost ztroskotanců, kteří se díky sázkám nechali ukecat a následně skončili v popelnicích v Coruscantských nižších patrech. Opravdu nepěkná smrt.
Ze zadní místnosti se až ke mě pomalu dolinul pach spáleného masa, nakrčil jsem nos a pozvedl prázdnou nádobu.
"Další!"
Pronesl jsem bezmyšlenkovitě, na tohle barman skutečně nepotřeboval překladatele.
Po pár minutách, kdy jsem překonal šok, jsem začal zvažovat své možnosti. Top Row určitě stálo za zkoušku, ale pokud to nevyjde a s největší pravděpodobností to nevyjde, bude mě to stát téměř veškeré finance. To znamená, že budu muset někde sehnat "práci" jako vyhazovač, protože všechny ostatní nabídky až nebezpečně zaváněly zabíjením. Nejmenším zlem byl právě bodyguard nebo vyhazovač. Pro wookieeho práce jako dělaná.
"Ještě jednou díky, rozhodně teď budu mít nějakou dobu napilno."
Kývl jsem na barmana, mezitím co jsem čekal, až mi doplní pitivo. Koutkem oka jsem sem tam nenápadně kontroloval trandoshany. Nebylo v tom nic osobního, prostě jsem je jen neměl rád. A to hodně.

This is a new day, a new beginning.


Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Charr - Až oslepující den

Příspěvek od Gnost Kohn »

Nar Shaddaa, Hevyydan

Droidík během chvilky objel bar a zvedl své pařátky, aby ti podal další kořeněné Corellianské ale... včetně toho, že před tebou blikl účet, na kterém nyní stála položka krát dva.
Celé osazenstvo baru si všímalo svých věcí. Dokocne i klapavý zvuk z vedlejší místnosti se vrátil do svého pomalého tempa. Hospodský se vrátil ke své práci, droidík sám zvádl objezdit většinu objednávek ale jeho primární funkcí bylo roznášet, ne k tomu čepovat a tak se roznos trošku zpomalil. Zbroj-bytost v rohu místnosti měla možná o něco předkloněnější hlavu, než před tím, jakoby usnul a hlava mu padla, ale zeltronka stále tančila, takže nejspíše dle toho také nejspíše platil.

Měl jsi docela dost práce... tedy, sehnat práci a zjistit situaci kolem svého jediného vodítka. Jen bylo potřeba stanovit si priority. Do baru jsi se mohl dostat tak jednou a i tak jsi hledal jehlu v kupce sena, kterou už možná vyvezli před lety. Naopak v práci jsi mohl skejsnout týdny, měsíce než uvidíš nějaké peníze. A pak tu máme ono "nenápadné" hledání jediů na planetě pašeráků a lovců odměn.
Nedlouho po prvním výstřelu se ozval druhý a v zápěří se prostorem linul opět pach spáleného masa. Slabý potlesk v dáli, chvíle ticha a klapání se opět vrátilo do pravidelných rovin.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Kyell
Učedník
Učedník
Příspěvky: 95
Registrován: 04.1.2017 12:22:44
Bydliště: Kashyyyk
Japan

Re: Charr - Až oslepující den

Příspěvek od Kyell »

Nar Shaddaa, Hevyydan
Konečně to vypadalo, že se na mě alespoň trochu usmálo štěstí, ale skutečnost nebyla taková, jakou bych si představoval.
Musel jsem teď pořádně promyslet, jak budu postupovat. Měl jsem plno možností a jen omezené množství kreditů a téměř žádná vodítka. Kdybych se rozhodl hledat Jedie, mohl bych přijít o většinu kreditů a potom se musel někde uvázat, abych měl vůbec z čeho žít. Na druhou stranu jít hned hledat práci a čekat na něco, co možná ani nepřijde...
A nebo tady byla i další alternativa, jít dál hledat na vlastní pěst, ale bylo to rozumné? Zrovna na tomhle měsíci? Vyptávat se tady otevřeně na Jedie byla spíš rychlá cesta do hrobu.
Kdyby tady byl mistr, určitě by mi poradil. Nebo někdo z řádu... Ale nakonec jsem na vše zbyl jen já sám.
Z nekonečného kolotoče myšlenek mě vytrhl až další výstřel a pár chvil po něm i nepříjemný již dobře známý pach.
Povzdechl jsem si a vyprázdnil již podruhé svou nádobu s drinkem. Nebylo nad čím uvažovat, radši vypálím svou jedinou šanci na to někoho v téhle všivé díře najít a teprve pak se budu starat o obživu, než se někde uvazovat a nechat si příležitost proklouznout mezi prsty.
Vyskočil jsem na nohy, zašátral v srsti a na baru se objevilo množství kreditů, které jsem dlužil za své drinky plus něco málo navíc. Lehce jsem kývl hlavou k barmanovi a pomalu jsem odkráčel z baru. Ještě před tím, než jsem vyšel ze dveří, přeměřil jsem si ty slizké ještěry, div jsem si neodplivl.
Objevil jsem se opět na ne příliš rušné ulici, bylo jasné, kam jsem mířil, Top Row, ale ještě před tím, jsem se chtěl trochu projít, aby mě možné budoucí drinky hned nesložily.

This is a new day, a new beginning.


Odpovědět

Zpět na „Výcvik I“