Významné lokace obdobi Impéria

Veškeré dokumenty a znalosti potřebné k období Palpatinovského Impéria.

Moderátor: Archiváři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6465
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Významné lokace obdobi Impéria

Příspěvek od Jordi Linx »

Chatka Bena Kenobiho
Obrázek
Chatka Bena Kenobiho byla residence Obi-Wana Kenobiho, kterou využíval přesně devatenáct let, tedy devatenáct let před bitvou na Yavinu do doby, než odletěl s Lukem Skywalkerem z Tatooinu.
Byla umístěna v jihozápadním kraji Tatooinských dun, asi 136 kilometrů od Larsovy usedlosti. Byla to velká místnost, která byla rozdělena na koupelnu, obývák a kuchyň. Sklep obsahoval generátor energie a vodu, dalo se do něj vstoupit skrz padací dveře, většina nábytku je ze skladišť nebo byly odkoupeny od Jawů.
Obi-Wan objevil toto opuštěné obydlí, když začal svoje vyhnanctví na pouštní planetě. Poté, co několikrát obkroužil Larsovu usedlost na svém eopieovi, našel malou chatku dost blízko k Larsově farmě na to, aby mohl dohlížet na Luka Skywalkera, ale dost daleko na to, aby ho považovali za poustevníka, a aby neupoutával moc pozornosti. Ve své chatce uchovával knihy o rytířích Jedi a také pomůcky k sestavení nového světelného meče. Po úniku z Oblačného města Luke Skwalker v Kenobiho chatce přebýval několik týdnů, aby si sestavil svůj nový světelný meč. Následně po konci Galaktické občanské války, se Obi-Wanova chatka stala jednou z atrakcí „Skywalkerovy výpravy“ (populární výprava, která navštívila místa, která způsobila Lukovo připojení k rebelům). V devátém roce po bitvě na Yavinu, poté co Leia Organa Solo dovolila Síle dovést ji až k této chatce, nalezla ji zničenou snažíc se zachránit Obi-Wanův pracovní stůl a tajemný datapad ve sklepě. Dvanáctý rok po bitvě na Yavinu, se Luke Skywalker vrátil do této chatky v domění, že se mu podaří navázat spojení s jeho dávným mentorem. Když dorazil, chatka byla ve stejném stavu, ve kterém ho našla jeho sestra Leia, ujištěn, že střecha chatky vše pohřbila.
Obrázek
Průřez chatky Bena Kenobiho

Oblačné město
Obrázek
Oblačné město byla stanice a kolonie těžby tibannského plynu planety Bespin, pojmenovaná po obrovských oblacích obklopujících toto město. Město se vznáší vysoko nad povrchem planety, která není obydlená vzhledem k tomu, že se jedná o plynného obra. Obsahuje mnoho známých luxusních středisek v jehož horních patrech se nacházejí nesčetné hotely a kasína.
Oblačné město má 392 pater a má 5 427 080 obyvatel (když nezahrnujeme droidy).
Obrázek
Průřez Oblačného města

Císařův trůnní sál
Obrázek
Císařovy trůnní místnosti byly soukromé velící centra Císaře Palapatina. Byly umístěny v Imperiálním Paláci v Imperiálním Centru, na Hvězdách smrti, na Naboo, na Byssu, na Waylandu a na dalších místech, kde byla možná častá návštěva Císaře. Palpatinova nejoblíbenější trůnní místnost byla na Corusantu, umístěna výš než ostatní místnosti.
Obrázek
Průřez věže na Druhé Hvězdě smrti, kde měl Císař Palpatine jeden ze svých trůnních sálů

Yodova chatka
Obrázek
Yodova chatka se stala posledním místem, kde bydlel mistr Yoda, velmistr Starého řádu Jedi. Toto obydlí bylo postaveno Yodou samotným, při jeho vyhnanství na Dagobah. Chatka byla jednoduchá, z bláta a s vylepšením energetického zdroje z jeho záchraného modulu. Navzdory tomu, Yoda musel mnohokrát využít Sílu, aby to všechno udržel pohromadě.
Obrázek
Průřez Yodovy chatky
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Imperiální Archívy“