Vesgam - Grave Digger (Mandalorian)

Zde vytvořte svou přihlášku pro vstup do daného období.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Vesgam
Učedník
Učedník
Příspěvky: 68
Registrován: 08.6.2010 16:11:01
Bydliště: Jak kdy...
Kontaktovat uživatele:

Vesgam - Grave Digger (Mandalorian)

Příspěvek od Vesgam »

Jméno: Grave "Hrobník" Digger

Titul: Bounty hunter

Rasa: Nautolan

Planeta narození: Neznámá (Aldeeran je neblíže tomu, co bych mohl nazývat "rodná planeta")

Žviotopis: Narodil jsem se otrokyni. Nevím kde, nevím kdy, otce neznám. Mě i mou matku vlastnil nějaký lidský otrokář. Cestovali jsme s ním v jeho vesmírné lodi z planety na planetu, ale z chladného trupu lodi jsem se pryč dostal málokdy. Téměř nikdy. Otrokář asi nechtěl, aby někdo věděl, že nás vlastní. Byl na nás dost krutý, často nás zbil i za maličkosti. Od malička mě matka vychovávala a učila mě tradicím naší rasy, avšak náš jazyk mě nenaučila. Nemohla. Otrokář se bál, abychom se na něj nedomlouvali v jazyku, kterému nerozumí a tak mou matku zbil pokaždé, když řekla jediné slovo v jiném jazyku než byl basic. A když jsem takové slovo řekl já, zbil nás oba. Takže jsem se naučil mluvit jenom basicem. Má matka nikdy neprohodila jediné slovo, které by nějak uráželo našeho otrokáře. Nejspíše ze strachu. Ani nemusela, nenáviděl jsem ho už jako dítě. On byl první člověk, koho jsem zavraždil. Jenom lituji, že jsem to udělal tak pozdě...
Jednou jsme přistáli na nějaké planetě a on byl dlouhou dobu pryč. Né déle než obvykle, ale dost dlouho. Když přišel zpátky, byl dost opilý a mou matku zabil. Nevím co přesně se stalo, nebyl jsem tam. Možná jí chtěl znásilnit, kdo ví. Nebyl jsem u toho, když jsem přišel do místnosti, má matka ležela na podlaze s rozbitou hlavou. Otrokář se chechtal a šel si lehnout. Přiběhl jsem k tělu mé matky, ale bylo pozdě. Nemohl jsem už nic udělat. Otrokář zřejmě nečekal od mladého chlapce tu reakci, kterou jsem mu předvedl. Nebo mu možná jen alkohol zastínil úsudek. Jinak by si nešel hned se smíchem lehnout. Nedělalo mi problémy vzít do rukou nůž a ubodat otrokáře. Šlo to samo, bylo to neuvěřitelně lehké a... příjemné. Všechen svůj vztek jsem ze sebe uvolnil bodáním do otrokářova těla. Poté jsem si vzal otrokářovi peníze i zbraň a s tělem své matky jsem utíkal pryč od té lodě, plné nepříjemných vzpomínek. Běžel jsem a chtěl jsem matku někde pohřbít. A díky Síle, narazil jsem na hřbitov. Se slzami v očích jsem přesvědčil majitele hřbitovu, abych mohl svou matku pohřbít. Nejspíš mu mě bylo líto. Nechal mě pohřbít matku. Do ruky jsem jí ještě vtisknul nůž, kterým jsem ubodal jejího vraha. Zbavil jsem se tak důkazu a alespoň jsem něco dal matce. Pomstu. Ten stařík, který vlastnil hřbitov mi nabídnul práci a ubytování. Neodmítl jsem, nevěděl jsem ani na jaké jsem planetě, ani jak funguje zdejší systém. Časem jsem se vše dozvěděl. Byl jsem na Aldeeranu a mohl jsem být rád za svou práci, protože bez vzdělání bych těžko sehnal nějakou jinou. Začínal jsem se učit číst, četl jsem knihy. Začal jsem přímo hladovět po vědění. Byl jsem velmi slušný pracant, ale nikdo se se mnou moc nebavil a nepřátelil. Zřejmě nepovažovali hrobníky za dostatečně... co vlastně? Slušné, vzdělané, vznešené? Srát na ně, banda egoistickejch šmejdů! Tady začala má nenávist ke společnosti a většině ostatních lidí, kteří se řídí společenskými předsudky. Jendou sem zabloudil do nějakého gamblerského sídla. Zahrál jsem si pár partiček karet a vyhrál spoustu peněz. Tedy tehdy to pro mě bylo spousta peněz. Začal jsem hrát karty víc a víc, ale začal jsem častěji a častěji prohrávat. Později nastali drobné šarvátky o peníze, které postupně vyústili i v mou druhou vraždu. A třetí a čtvrtou. Získal jsem si trochu respektu, lidé se mě začali bát. Těla jsem pohřbil na hřbitově, kde jsem pracoval. Sám jsem se začal představovat jako "Hrboník". Časem mi přišla první nabídka na první opravdovou nájemnou vraždu. Chtěl jsem odmítnout, ale když jsem uslyšel sumu, kterou mohu dostat, změnil jsem názor. Nikdy jsem nevyhledával násilí, nepotřeboval jsem ho k životu, ale také nemám žádné výčitky. Zabil jsem poprvé člověka za peníze a tělo jsem opět pohřbil na hřbitově. Kdokoliv se chtěl nenápadně někoho zbavit a elegantně se zbavit těla, řekl si mně. Byl jsem v tom sakra dobrej. Začal jsem se tím živit, brzo jsem si vydělal pořádný peníze. A začal jsem být na Aldeeranu celkem známý, což jsem považoval za velký úspěch. Ale jen do doby, kdy se u mě stavili policajti, kteří vyšetřovali vraždu někoho, koho jsem náhodou den předtím zabil a pohřbil. Začal jsem panikařit. Věděl jsem, že mám v domě zbraň, která vraždu vykonala. Ještě k tomu nelegálně získanou. Zpanikařil jsem a policajty jsem zabil. Poté jsem uprchl uprchlickou lodí na Coruscant. Rozhodl jsem se pokračovat v bývalém povolání - bounty hunter. Avšak začal jsem jednat opatrněji. Přijal jsem jméno "Grave Digger", doslova "Kopač Hrobů", avšak většina lidí, kteří věděli kdo jsem, mi stejně říkalo "Hrobník". Opatřil jsem si pořádné zbraně, vybavení a brnění, začal jsem se chovat zodpovědněji, omezil jsem gamblerství na minimum, málokdy jsem pil alkohol, nebo spal s ženami - práci jsem kladl na první místo. Opatřil jsem si malý byt i se skrýší na zbraně a koupil jsem si i loď, abych mohl sám létat na jiné planety. Stát se co nejvíce samostatným, to byl a je můj cíl. Začal jsem zdravě jíst, hodně cvičit, pít mnoho čaje, vyhýbat se drogám širokým obloukem a často se vyhýbat i alkoholu a ženám a dělám to dodnes. Má práce, jakožto cesta k mému cíli, je u mě na prvním místě. Sním o tom že jednoho dne všeho nechám a budu si žít jako jeden z těch zazobaných moulů ve své vile a do konce života se nebudu muset pro nikoho ani pohnout.

Hlavní zbraň: Elite Carabine s optikou odstřelovaček a delším dostřelem

Záložní zbraň: IR-5 blaster pistol

Vybavení: Marauder Armor (na levém zápěstí namontovaný ZX Miniaturizovaný Plamenný Projektor), Demolitionist Boots, kyslíková maska pro stav nouze (kyslík na standartní hodinu), Z-6 jetpack

Styl boje: Trpělivý, opatrný s krytím, nejraději zastřelí oběť z dálky.

Schopnosti: Oproti ostatním bounty hunterům je podprůměrně silný, průměrně odolný, vysoce nadprůměrně inteligentní, extrémně obratný a extrémně přesný. Je skvělý střelec a tak je přirozené, že má raději boj zdálky. Je solidní pilot, neumí to příliš s technikou a výbušninami. Boj zblízka ovládá jen částečně, zřejmě něco málo nad úroveň řadových vojáků.

Vzhled: Grave je naprosto průměrný, 1,8 metrů vysoký Nautolan se zelenou kůží a velkýma, černýma očima. Ve svém šatníku má několik druhů oblečení, obléka se čistě podle účelu mise.

Povaha: Grave je velmi těžko ovlivnitelný, spolehlivý a pořádkumilovný samotář. Není spontánní. Raději se zabývá teorií než praxí. Má sklony k pesimismu a podivínství. Neuznává společenské rituály, autority a vzory si vybírá sám. Nejvíce si užívá roli nezúčastněného pozorovatele. Introverzi dává na odiv mnohem okázaleji než většina ostatních lidí, protože necítí potřebu zalíbit se svému okolí. Svému vlastnímu úsudku věří více než druhým a dokáže si podržet stanovisko i proti výrazné početní převaze a nátlaku. To spolu s nízkou sociální inteligencí vytváří dojem arogance a opovrhování okolím. Má natolik vysoké nároky vůči lidem, že je nesplňuje ani on sám. Je perfekcionistou z povolání. Přes některé své vůdčí kvality upřednostňuje držet se v pozadí a vedení přebírá až v případě absolutní nutnosti. Nemá problém většinu lidí z kolektivu ve svém jednání úplně vypustit a chovat se, jako kdyby neexistovali. Z jeho strany to není nutně projev velké nenávisti. Prostě nevidí důvod mluvit s lidmi, se kterými si nemá co říct. Přes dominantní logiku tíhne podvědomě k mysticismu a idealismu. Logiku používá pouze jako nástroj ke zjištění pravdy, stejně jako odborné diskuse a pře. Je schopen se velmi vášnivě hádat o odborných tématech, ale takový spor skoro nikdy nemyslí osobně. Obecně lze říct, že to, zda mlčí/mluví/hádá se, vůbec nesouvisí s tím, jestli druhého má rád nebo ne. Jedná se o velmi spolehlivého, dochvilného a neúplatného zaměstnance, který se může ale velmi snadno dostat do sporu s nadřízeným, jehož kompetentnost nepovažuje za dostatečnou. V mezilidských vztazích se drží zpátky a má jen velmi málo přátel. Je téměř neschopen přetvářky a zrady. V tomto případě se nejedná nutně o morální zábrany. Spíš vůbec nevidí logický důvod se tak zachovat, protože cokoliv mu mohou druzí nabídnout, pro něj tak málo znamená oproti tomu, jak si váží své názorové integrity. Má neovladatelnou touhu vyjadřovat svůj názor (tato touha přebije i jeho introverzi) a někdy to vypadá, že nejvíce touží vyjádřit svůj názor právě v okamžiku, kdy lze počítat s nejtvrdším odporem. Naopak pokud má názor shodný s většinou, spokojeně mlčí. Nejedná se o úmyslnou provokaci, jak by se mohlo druhým zdát. Grave se prostě děsí možnosti, že správný názor bude opomenut. Tíhne k misantropii – největším luxusem, který si za peníze může koupit je nezávislost na druhých lidech. Dav pro něj představuje nevypočitatelný živel. Oškliví si výrazné vizuální upoutávání pozornosti. Rebelii ve vzhledu považuje totiž za povrchní. Naopak bizarní názory upoutají jeho zájem. Může zastávat sebeliberálnější teorie, ale on sám vždy působí upjatě, konzervativně a střídmě. Má rád tlumené barvy a vyjadřování na úrovni.

Zajímavost: Díky tomu, že jeho narození nebylo nikde ohlášeno a že své jméno si Grave sám vymyslel, o něm nejsou nikde žádné oficiální záznamy (Kromě Aldeeranských záznamech o jakémsi "Hrobníkovi", podezřelém z tří vražd, kterého nikdo nedokáže rozeznat od jiných Nautolanů). Jakoby nikdy neexistoval.

Kontankt: Vesgam.s@gmail.com
Naposledy upravil(a) Vesgam dne 26.8.2010 15:26:42, celkem upraveno 3 x.
Opravdová moudrost je v poznání sebe samého.

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Ač jsme byli domluveni na spolupráci, nemám už v současné době volné místo na dalšího hráče! Takže Tě převezme někdo jiný z mých kolegů.

Ale můžu Ti poradit, co budeš muset (asi) editovat:
- prvním bodem je ono ohrané "sirotek z Tatooinu"... V Tvém případě je to rozdílné, jsi sice sirotek, ale z neznámé planety, žili jste s matkou na lodi a pak jsi se usadil na Alderaanu, posléze na Coruscantu. Sice jsi podle mne pěkně vysvětlil, jak jsi se sirotkem stal, ale po zavedení nových pravidel (sirotek, obehrané planety narození) bys mohl mít s moderem, který Tě veme, problém. Nicméně to nechám na něm, zda Ti to povolí či nikoliv.
- životopis jest docela dlouhý, na můj vkus až moc. Některé věci jsou mi trochu nejasné, např. proč Tě matka neučila jazyku vaší rasy potají? Ten otrokář by to ani nemusel vědět... Nebo když jsi zabil otrokáře, utekl jsi z lodi i s tělem matky - čili jste asi předtím přistáli, viď? Další věcí je to, že jsi našel hřbitov pomocí Síly... nejsi přece na Sílu citlivý, nebo ano??

Jak říkám, tohle všechno s Tebou probere ten moder, který Tě vezme. Ale můžeš to už teď upravit... ;)
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Vesgam
Učedník
Učedník
Příspěvky: 68
Registrován: 08.6.2010 16:11:01
Bydliště: Jak kdy...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vesgam »

Takže postupně...

1) Tak to je škoda, na spolupráci jsem se celkem těšil, ale když to nejde, tak to nejde. :-(

2) No přišlo mi to celkem vhod. Žádní příbuzní, žádné záznamy, jako duch... Rád bych to tak nechal, uvidíme co řekne moderátor co si mě vezme...

3) Mé životopisy jsou dlouhé na vkus všech. :-D Utěší tě, když řeknu, že tenhle není nejdelší? :-D Zkrátka neumim udělat krátkej životopis, chci dát postavě zázemí, rozsáhlejší minulost...
Takže k matce a našemu jazyku - Nemám ponětí, možná ze strachu, nebo si myslela, že je na lodi moc dobrej kamerovej systém, kdo ví...
Přistání - máš pravdu, tady je to trošku nejasný, co? Edit.
Síla - No, tady je to asi trošku divný, co? Víš, já totiž ve světě SW používám "Díky Síle" místo dnešního "Díky Bohu" :-D
Opravdová moudrost je v poznání sebe samého.

Uživatelský avatar
Mandalorian
Pilot Impéria
Pilot Impéria
Příspěvky: 643
Registrován: 20.4.2009 20:29:23
Israel

Příspěvek od Mandalorian »

k životopisu mám připomínku: neumím si představit uprchlickou loď z alderaanu
výtky: Alderaan neměl na svém povrchu rád zbraně, byly tuším i zakázané (a tys musel zabíjet lidi asi ručně, nu proti gustu žádný dišputát) a tamní policie nebyla tak neschopná, aby k tobě přišla až po té co zabiješ x lidí, či nepřišla na hráčské doupě, do kterého ses náhodou dostal i ty
pro začínajícího nájemného vraha není dobré být všeobecně "známý"

zbraň: primární zbraň OK, ale sekundární zbraň si prosím změň, vypadáto že LL-30 byly ve srovnatelné cenové kategorii co Westar-34 (a ten byl pekelně drahý)

zbroj: kde jsi se k té zbroji dostal? stormtrooper armor bude pekelně drahý... btw. to že ti helma bude k ničemu je ti snad jasné

to je pro tuto chvíli vše
6 A4, 2 969 slov, 17 919 znaku s mezerami, 79 odstavcu, 252 radku
6 A4, 2 511 slov, 15 152 znaku s mezerami, 119 odstavcu, 254 radku
4 A4, 3 036 slov, 18 502 znaku s mezerami, 47 odstavcu, 209 radku

Uživatelský avatar
Vesgam
Učedník
Učedník
Příspěvky: 68
Registrován: 08.6.2010 16:11:01
Bydliště: Jak kdy...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vesgam »

Uprchlická loď z Aldeeranu? A proč ne (neber to tak že se chci hádat, chci vysvětlit - nikdy jsem neslyšel informaci zdůvodňující fakt, že by tam nesměli být uprchlický lodě)?

Zbraň si přinesl na povrchu lodi ten otrokář (věřím že by dost zcestovalý, aby ji dokázal ukrýt), já jí jenom vzal když jsem utekl pryč.

K policii. Neměli motiv, neměli svědky, neměli důkaz. Až poté, co našli spojitost v gamblerském sídle a optali se na vraždy, přišli na mě. Alespoň tak jsem o tom uvažoval já (pochybuju, že by hned po první vraždě našli vraha... Po druhý by sice už mohli, ale stejně...)

Známý v určitých kruzích, samozřejmě... né u policie, spíš u potencionálních zaměstnavatelů...

Dobře, jako sekundární zbraň jsem si našel IR-5 blaster pistol. To by už mělo bejt v pohodě...

Zbroj? No to si můžem dohodnout. Buď zabiju stormtroopera, kterej je tak blbej, že šel někam sám, anebo koupil. Každopádně beru to jako takovou kompenzaci, jelikož Jediové mají Sílu...

Ale můžem se dohodnout i na nějakym slabšim armoru a k stormtrooperům se časem dopracujeme. Klidně od tohohle odstoupím, bohužel tady musíš něco rozumnýho navrhnout ty, protože kromě těch impériálních, se ve zbrojích neorientuju...
Opravdová moudrost je v poznání sebe samého.

Uživatelský avatar
Mandalorian
Pilot Impéria
Pilot Impéria
Příspěvky: 643
Registrován: 20.4.2009 20:29:23
Israel

Příspěvek od Mandalorian »

no, umím si představit uprchlíky směřující na Alderaan, ale z Alderaanu už moc ne
no, Han Solo tam měl problémy a ten nikoho nezabil, ale dobrá (ale zapomínáš na svoji první ubodanou obět)
krom toho, otrokář byl tak dobrý že dokázal ukrýt nůž a zároveň nebyl tak dobrý aby jsi ji nenašel ty a navíc zabil tvoji matku a tebe nechal být...

IR-5 je v poho

zbroj: a jak si ho zabil? nebyla ta zbroj moc poškozena? nebo třeba prostřelena?
případne jsi ji koupil? od koho? držení stormtrooper armoru bylo přísně zakázáno a cena té zbroje tomu odpovídala...
a to že Jedi mají sílu a ty jako kompenzaci máš automatický nárok na super armor není argument, který by ti to umožnil...
možnost dopracování se k armoru je mnohem, mnohem lepší
-můžeme použít nějaký armor z SW Galaxies...
-nebo nějakou různorodu směsku armorů z té doby...
6 A4, 2 969 slov, 17 919 znaku s mezerami, 79 odstavcu, 252 radku
6 A4, 2 511 slov, 15 152 znaku s mezerami, 119 odstavcu, 254 radku
4 A4, 3 036 slov, 18 502 znaku s mezerami, 47 odstavcu, 209 radku

Uživatelský avatar
Vesgam
Učedník
Učedník
Příspěvky: 68
Registrován: 08.6.2010 16:11:01
Bydliště: Jak kdy...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vesgam »

Tak na lodi sem byl dost dlouho a třeba sem zahlédl kam ji schoval. Nově mě napadá možnost, že by otrokář sám nůž použil...
A to že mě nechal na pokoji přisuzuji jeho stavu (ožralej a Síla ví co ještě)

No kdybych měl možnost ho zabít, tak du určitě po hlavě - helma není dost prostorná, tak co s ní...

Každopádně jestli chceš abych měl jinou zbroj, vymyslíme to spolu, poněvadž sám o nich mám jenom minimální přehled.
Opravdová moudrost je v poznání sebe samého.

Uživatelský avatar
Mandalorian
Pilot Impéria
Pilot Impéria
Příspěvky: 643
Registrován: 20.4.2009 20:29:23
Israel

Příspěvek od Mandalorian »

výcvik vytvořen

Kód: Vybrat vše

http://akademiesithu.phorum.cz/hra/viewtopic.php?p=47571#47571
6 A4, 2 969 slov, 17 919 znaku s mezerami, 79 odstavcu, 252 radku
6 A4, 2 511 slov, 15 152 znaku s mezerami, 119 odstavcu, 254 radku
4 A4, 3 036 slov, 18 502 znaku s mezerami, 47 odstavcu, 209 radku

Zamčeno

Zpět na „Impérium“