Vánoce

Příběhy a povídky uživatelů fóra zaměřené na tématiku Star Wars, předveďte svou fantazii i vy !

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2579
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Vánoce

Příspěvek od Xavier »

Jsou tu zas Vánoce, tudíž je čas na vánoční report:

Letošní Vánoce byly... řekněme, že byly zvláštní. Kapitán lodi se rozhodl, že se do oslav zapojí celá loď a že se i náležitě vyzdobí, což u hvězdného destroyeru třídy Imperial není nic jednoduchého, to vám povím.
Problémy nastaly hned v okamžiku, kdy se rozhodovalo o tom, kdo vlastně rozdává dárky. Po několika hodinách tvrdých protestů vykrystalizovali 3 kandidáti. Ježíšek, Santa Klaus a Děda Mráz. Již se zdálo, že má Santa vítězství na dosah, když kdosi prohlásil, že vojáci flotily, obzvláště důstojníci, nemohou chodit s plnovousem, a to ani nalepeným, tudíž že Santa nepřipadá v úvahu.
Toho využili zastánci dědy Mráze a začali okamžitě lobovat pro svého kandidáta, jejich propagační útok byl však zastaven stejným argumentem, a tak si jen uřízli ostudu. Takže se nakonec všichni shodli, že dárky rozdává Ježíšek.
Podmínkou pro úspěšnou oslavu Vánoc je uklizená a vyzdobená loď, to všichni chápali. Proto se ani nikdo nesnažil hádat, když byla do úklidu povolána komplet celá posádka. Všichni vyfasovali fungl nové kartáčky na zuby a jali se čistit a leštit vše od chodeb po toalety.
Výzdoba se ukázala větším háčkem, než se očekávalo. Přestože jsme měli velmi dlouhé řetězy, nebyly dost dlouhé. Nejdelší měl jen kilometr a půl a chybělo tedy dobrých sto metrů na to, aby vedl od přídě až k zádi. Kapitán odmítl, aby loď byla takto neuměle vyšňořena, a tak se řetězy přesunuly do hangáru, kde byly zase o dost delší, než by bylo nutno, a tak vysely i ze stíhačů a dalších lodí, čímž se znemožnil jejich start, ale to stejně nevadilo, neboť řetězy vysely křížem krážem přes vstup do hangáru, takže byl hangár stejně nepoužitelný. Leda tak snad v nějaké pro-rebelské počítačové hře by to šlo.
Problém nastal, když se měla zapojit světélka. Nic se totiž nestalo. Všichni věděli, že achillovou patou sériového zapojení je to, že i kdyby jediná žárovčička nefungovala, že nepůjde celý řetěz. Piloti, když už nemohli létat, tedy začali vyměňovat jednotlivé žárovky. Poté, co bylo několik tisíc žárovek postupně dvakrát až třikrát vyměněno, to piloti vzdali. Ve stejný okamžik k nim přišel jeden údržbářský droid a omluvil se jim, že zásuvku, ve které byla světélka zapojena, ještě neopravil. Když byla nalezena náhrada za zničeného droida a zásuvka spravena, se světla konečně rozsvítila.
Hangár vypadal velice slavnostně. Kapitán doprovodné lodě dokonce prohlásil, že by se k nám do hangáru netrefil leda tak slepec a že zastiňuje i samotné slunce.
Osvětlení mělo však i několik vad, první byla taková, že mělo extrémní odběr energie, a tak jsme museli oželet štíty, snad na nás nikdo nezaútočí, a pak to, že takové množství žárovek na jednom místě působilo tak velké elektromagnetické pole, že po již krátkém pobytu v hangáru musel následovat mnohem delší pobyt na ošetřovně a droidi si hangár překřtili na sebevražednou místnost.
Vánoční stromeček byl také problém, neboť v dosahu několika parseků se nenacházel žádný jehličnan. Avšak vojáci, s vynalézavostí sobě vlastní, sestavili jakýsi stromek ze svých zbraní. Prskavky a svíčky tak nahradily světlice a chemické světlo. Bylo to krásné. Tedy až do okamžiku než jsme zjistili, že jeden blbec zapomněl vyndat ze své E-11ky zásobník. Což o to, výbuch to byl efektní, ale v uzavřeném prostoru lodi nikoho zvlášť nenadchl, už jen proto, že jsme museli vše rychle uhasit a poté opravit. Viník v nastalém zmatku nějak zmizel a přidal se k jakémusi pochybnému podniku zvaném Aliance za obnovu Republiky.
Předávání dárků nebylo nic moc. Opušťák nikdo před Vánoci nedostal, a tak ani nikdo nemohl nakoupit dárky, tudíž se všichni museli spokojit s dárkem v podobě energetické tyčinky, nouzového přídělu potravin, či neodevzdaného poloprázdného zásobníku.
Zpívání koled však všechny problémy nahradilo, slyšet několikatisícový sbor zpívat koledy je opravdu něco. Zvlášť dobrá byla ta pasáž, kdy měli stormtroopeři sólo. Chraplavý hlas vycházející zpoza přileb byl vážně zajímavý.
Kapitán byl však s průběhem Vánoc spokojen, jen že musíme do příštího roku vychytat ještě pár much.
Nakonec jsme ale měli smůlu a zaútočili na nás. Mírné mezery v naší obraně však byly záhy vyřešeny. Jeden z pilotů, opit rumovými koulemi, se vřítil do svého letounu a odstartoval, čímž s sebou vzal veškerá světélka. Tím klesly energetické požadavky výzdoby a mohly se nahodit štíty. Zároveň tím vyklidil hangár od výzdoby, takže i střízliví mohli startovat (A droidi odnést své padlé). Navíc se do řetězů, vlajících za vedoucím stíhačem, zamotali nepřátelské stíhače a naši střelci měli snadnou práci.

Vánoce 2011
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
It's 12th October 1985. Tonight Comedian died in New York.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2579
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Vánoce

Příspěvek od Xavier »

Ironicky laděný report z vánoc slavených Sithy:

Tyto vánoce byly skutečně nezapomenutelné, pro celý Sithský národ. Temný lord Marka Ragnos rozdělil úkoly a Sithští lordi se je jali plnit.

Lord Naga Sadow dostal za úkol rozeslat dárky. K překvapení všech trval na tom že obdaruje hlavně republiku, což byl trochu problém, neboť již nikdo nevěděl kde je, to ho ale nezastavilo. Dále na to navázal tvrzením že živý dárek v podobě roztomilého zvířátka, či že neurazí láhev dobrého nápoje.
Ostatní lordy uklidnil tím, že nebude plenit jejich sklady že má dostatečné vlastní zásoby. A tak do Republiky putovali tuk'aty (povícero na jeden svět, ale jen na ty méně důležité světy) Na důležitější světy posílal bojová monstra, zvlášť vodní behemoth, co poslal na Dac se opravdu povedl. Poté rozeslal různé ampule a láhve, nechápali jsme proč je čepuje ze sudů označených lebkou se zkříženými hnáty a proč je označuje za vrchol svého alchymistického umění (vždyť vyrábí ve své laboratoři snad jen jedy, mutageny a podobně).
(Síle žel, se však většina lodí ztratila, a nenašla svůj cíl. Lord Sadow byl z toho velmi rozladěn.)

Lord Simus dostal za úkol uklidit chrámy od písku. Poté co se tři dny jeho otraci snažili jak mohli, tak to vzdali, neboť období kdy chrámy bičují písečné bouře, nejsou pro úklid nejvhodnější. Lord Simus se však nemínil vzdát a poslal několik jednotek svých Massassiů bouře zlikvidovat. Již je nikdo neviděl a Simus prohlásil že mu z toho již jde hlava kolem.

Ludo Kresh měl na starosti výzdobu, pustil se do toho s velkým zápalem, a tak se chodby chrámů a podobně leskly zlatem a drahými kameny. (To že výzdobu vzal ze státní pokladny a pak ji uklidil do svých soukromých truhlic byla jistě jen mýlka.)

Dor Gal-ram měl na Ziostu připravit řádný vánoční strom. Když po nějaké době se vypravil zkontrolovat své otroky jak s prací postoupily, tak je ve vánici nenašel, jediné co našel byla nová ledová hora, která se tam nějakým divným způsobem objevila. ( To že se jednalo o zasněžený a zamrzlý strom i s otroky se zjistilo až při novoročním odklízení sněhu.)

Cukroví pekli všichni a dost si ho navzájem pochvalovali. Pouze Simus si stěžoval že v něm žádné dlouho nevydrží. A několik oponentů lorda Sadowa mělo vážné zdravotní problémy, poté co ochutnali cukroví co pekl Naga sám. (Nakonec zemřeli, ale lord Sadow tvrdil že to asi byla jen alergická reakce na ovoce, které tam bylo, a že za to nemůže.)

Koledy byly poněkud zvláštní, nikdo totiž massassiům nevysvětlil, že se nejedná o bojové popěvky a tak sbor sliboval jít do války ve jménu ježíška. A bojovat se třemi krály, zvláště tím zbabělým černým vzadu.

Dary co dal Marka Ragnos svým lordům se velmi líbili. Jen stále nespokojený Simus se rozčiloval, že mu ty čepice už lezou krkem. Na připomínku že mu ani z toho krku moc nezůstalo raději mlčel.

Všichni souhlasili že příští vánoce musí být v podobném duchu, pouze mohutnější. Pouze byl dán návrh, aby dostal Sadow zákaz využívat svou laboratoř a Kresh si platil výzdobu sám.

Vánoce 2010
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
It's 12th October 1985. Tonight Comedian died in New York.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2579
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Vánoce

Příspěvek od Xavier »

Další vánoce: Inkvizitorské

Letošní Vánoce se zapsaly hluboko do historie Prakhitu. Do historie pevnosti Inquizitoria obzvlášť. Velení pevnosti si přálo uspořádat oslavy velkolepé a zapamatování hodné a to se jim jistojistě povedlo.
Stromek byl gigantický, dovezený až z Mandalore, jednalo se o velmi starý strom Galek. Ověsit ho řetězy se nezdál být problém, i když pod některými masivními, určenými na velké a silné rasy, se větve řádně prohýbaly. Jako světýlka byly na jednotlivé haluze pověšeny světelné meče a to jak inkvizitorů, tak i archivní pozůstatky po padlých Jediích. Ohromný stom tak zářil všemi barvami. Problém nastal, když zafoukal vítr a větve se daly do pohybu. Světelné meče, rozkomíhané pohybem větví, na kterých byly zavěšeny, začaly přesekávat jiné větve pod sebou. Ty, často také osazeny planoucími meči, se tak začaly řítit dolů na přihlížející osazentvo. Korunu tomu nasadil, nebo snad spíše sesadil, jeden oboustranný meč, který se převrátil do vodorovné polohy a jedním švihem sťal celou špici stromu.
Když bylo veškeré nebezpečí zažehnáno, původně honosný stromek připomínal spíše již jen kůl. Po určitých rozporech bylo proto nakonec rozhodnuto, že se v létě vyřeže a natře barvami a stane se tak z něj totem.
Zajímavým nápadem také bylo, že jelikož jsou Vánoce svátky klidu, neměli by během nich vězni stále úpět a naříkat. Proti tomu, aby byly výslechy a mučení zastaveny, se však rázně postavilo politické oddělení, které se bálo o splnění normy. Uskutečnění se tedy dočkal kompromis, kdy měli mít vězni vánoční roubíky. Mnozí se sice snažili namítnout, že skleněné koule nejsou ideální volbou, nejen protože se musí často měnit, ale i kvůli skřípění zubů po jejich povrchu, které vydává zvuky ještě horší, byli však rychle umlčeni. Také se radši již nikdo neodvážil poznamenat, že výslech, kdy vyslýchaný nemůže mluvit, normu příliš nezachrání.
Dokonce i rozvěšování jmelí se setkalo s nečekaným odporem. Stormtroopeři, kteří byli ubytováni v přilehlých kasárnách, se velmi rychle začali bouřit. Chodby zde byly totiž vyprojektovány velmi úzké a použitého jmelí bylo hodně, takže se často vojáci pod inkriminovanými větvičkami sráželi a neměli na vybranou. Vrcholem všeho pro ně navíc bylo, že jakýsi škodolibý inkvizitor jim nakázal, že nesmí fingovat polibek pod helmami, a museli si je tak na polibek sundavat. Tato rebélie by byla zřejmě rychle potlačena, nebýt toho, že jmelí viselo i ve výslechových místnostech, většinou uprostřed, kde se pod ním nacházelo křeslo vyslýchaného a vyslýchající měli ve zvyku na jeho osazence křičet VELMI z blízka. Kvůli těmto peripetiím proto bylo rozhodnuto, že veškeré jmelí bude odstraněno.
Naprosto neočekávaná a s jásotem přivítaná naopak byla iniciativa velitele obrany pevnosti, kterému se podařilo zkoordinovat střelce stacionárních i lodních zbraní tak, že zvuky výstřelů daly dohromady melodii nejznámějších koled. Basy turbolaserů se perfektně doplňovaly s ostrým štěkáním laserových dvojčat lodí, umístněných jinak v hangáru.
Pravda, musím dodat, že kapitáni lodí, kteří měli zrovna tu smůlu, že se nacházeli v dostřelu, se měli co otáčet, aby se z dosahu zbraní dostali, a pak si i stěžovali, ale měli smůlu, střelci byli prostě zvyklí střílet na cíl a ne do prázdného prostoru.
Obrovským faux-pas dopadl večírek, na který měla skupinka mladších inkvizitorů vyrobit punč. Když už byl večírek dávno v proudu a punč ani jeho tvůrci stále nikde, začali být všichni řádně nakvašení. Provinění se náhle nahrnuli dovniť, sekajíc okolo sebe meči a snažíc se pobít velení. Když se ostatní po zralé úvaze rozhodli, že přeci jen raději podpoří velení, byli tito inkvizitoři rychle přemoženi. Teprve pak se zjistilo, o jaký jde omyl. Nezkušení nováčci chybně pochopili, že mají udělat vánoční puč.
O dárcích se zde raději zmiňovat nebudu, neboť i já mám své meze a takové nechutnosti by se měly ztratit ve smetišti dějin a ne se sepisovat pro další generace.
Odhlédneme-li ale od těchto drobných peripetií, byli celkově všichni s průběhem Vánoc spokojeni, tedy až na pučisty, kteří dostali na budku.

Vánoce 2012
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
It's 12th October 1985. Tonight Comedian died in New York.
Gentleman, welcome to Dubai.

Odpovědět

Zpět na „StarWars příběhy a povídky“