Star Wars - Sága Linxů - První příběh Fay Linxové

Příběhy a povídky uživatelů fóra zaměřené na tématiku Star Wars, předveďte svou fantazii i vy !

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6469
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Star Wars - Sága Linxů - První příběh Fay Linxové

Příspěvek od Jordi Linx »

Fay a čokoládový dort
(součástí série Nezbedné děti Linxů)

Byl to svátek, kdy Alex zavítal domů, nebo alespoň na místo, kde se nyní nacházela jeho žena Lynn i s trojicí jeho dětí. Sedmiletý Luke, pětiletá Fay a nejmladší čtyřletý Mace. Nyní unaveně dosedl do příjemného křesla ve velké kabině lodi, jež mu sloužilo jako pracovna a loď samotná jako přechodný domov. Bylo to zase několik měsíců, co naposledy usednul do rodinného kruhu, protože během těchto měsíců byl plně vytížen vongským tažením. Alespoň, že Lynn byla neustále s dětmi a mohla tak lépe dohlížet na jejich řádnou výchovu, jíž Alex musel zanedbávat a tížilo ho to.
"Tatí ?" ozve se dívčí hlásek a vyruší Alexe ze zamyšlení, aby před svým křeslem spatřil stojící Fay, která na něj prosebně hleděla. Moc dobře věděl, že po něm bude něco chtít, aniž by musel použít Sílu, přecejenom to byla jeho dcera.
"Ano zlatíčko, co pro tebe může tatínek udělat ?" odpoví Alex, natáhne se pro dcerku a posadí si ji na pravou nohu, zatímco trpělivě hledí do jejích smaragdově zelených očí.
"Kdyš budu mít nalozeniny, jaký budu mít dolt ?" zeptá se Fay a opět špatně vysloví r, i když ostatní písmena jí tolik potíže nedělají. Alex se usměje nad otázkou své dcery a nasadí hluboce zamyšlený výraz, aby na Fay působil impozantněji. Její dětská mysl mu to samozřejmě zbaštila a s o to větším očekáváním upírala svoji pozornost k jeho odpovědi.
"Co třeba ... čokoládový ?" odpoví nakonec Alex a pozdvihne významně obočí, když uvidí spokojený výraz, který znamená, že jeho dcerka má z tohoto rozhodnutí opravdu radost. Samozřejmě nemohla tušit, že pro její pozítřejší narozeniny je dort už připravený, a že Alex moc dobře ví, jaký dort Lynn s pomocí připravila, ale to jí její dětskou radost nemohlo zkazit. Nyní nadšeně seskočila tátovi ze stehna a odběhla zpět do svého pokojíku, který musela sdílet se svými dvěma bratry. Jedno z dalších mnoha opatření, které museli přijmout po zahájení vongské invaze, která obracela vše naruby. Alex vytlačil tyto starosti z hlavy a zamyslel se, jakou hru si pro děti připraví na zítra, když v ten moment ho to napadlo.

Když se dítě nemůže něčeho dočkat, zvlášť pokud se jedná o určitý den, tak je schopno pro to udělat hodně a to platilo i v případě Fay. Od svých dvou bratrů se lišila přímo diametrálně, protože starší Luke sice také dělá lumpárny, ale vždy spíš takové okrajové, zatímco mladší Mace, no ten se zatím nijak nepřipojuje a vždy buď stojí stranou nebo kráčí ve stínu svých starších sourozenců. Naopak Fay to plně vynahrazuje za oba své bratry a vymyslet lumpárnu je pro ni jednodušší, než se naučit pořáadně vyslovovat některá písmenka. A i proto ji její budík ve tvaru neznámého blobovitého mimozemšťana začal přehrávat republikovou vítěznou už v pět hodin standartizovaného galaktického času. Fay nadšeně vyskočila v postele ve své azurové noční košilce a rozsvítila světlo v pokoje.
"A bude čokoládový dort !" vykřikla nadšeně, takže pokud její bratrové doposud nevstali, tak nyní už nemohli neodolat Fayinu budíčku. Rozespalý Luke jí věnoval pohled, který má vyhražený pro matku, když chce, aby si oblékl něco jiného, protože tohle se nehodí. A Mace, Mace jenom něco zamručel a začal vstávat, protože naděje na další spánek byla mizivá.
"Tak vstávejte bláškové, bude dolt !" neutuchá nadšením Fay a okamžitě zamíří do kuchyně k lednici, před níž se zastaví a netrpělivě čeká příchod svých bratrů. Ti se doplouží rozespale za ní, takže může konečně otevřít lednici a ... najít prázdný tác s listem papíru. Fay vyválí zděšeně oči a rozhlédne se znova po dortu, aby nakonec vzala papír a podala ho Lukovi, který jako jediný uměl už plynule číst. Ten si promžhoural oči, stoupl si na vhodnou pozici a začal pomalu pročítat vzkaz napsaný úhledným písmem.
"Zpupná Jeedai, zajal jsem tvůj čokoládový dort a vyžaduju za něj kapitulaci Republiky, nebo bude ponechán v teple a zkazí se. Vongský uzurpátor Choko'fil." přečte pomalým, ale plynulým a zřetelným tónem Luke a Fay vyvalí oči a dokonce i Mace zbystří pozornost.
"Můj dolt, fongové ho dostali, bastaldi !" zanadává si Fay a její další krok je jasný, zamíří si to do ožnice stále ještě spících rodičů.

Fay v čele a její bratří za ní opatrně otevřeli dveře do nákladového prostoru lodi, kde se dle všeho onen fong schovával. Zatímco máma šla ověřit řízení lodi a táta strojovnu, aby dal do pořádku osvětlení a většinu systémů lodi, které museli vongové sabotovat, tak Fay a kluci dostali za úkol prověřit skladiště lodi, kde by se ten vong mohl dle všeho schovávat, pokud neutekl. Strachu zbavená Fay toužící získat zpět svůj čokoládový dort statečně kráčela vpředu s baterkou v levé ruce a umělým světelným mečem v pravé. Po pravé ruce kráčel rozespalý Luke, který každou chvíli zíval, zatímco Mace mlčky kráčel po levé straně.
"Fongu vylez ! Vlať mi můj dolt, nebo tě plaštím !" zakříčí na celý sklad Fay statečně a vykročí vpřed následovaná polootupělými bratry. Sklad byla největší místnost na celé lodi a měla alespoň třicet metrů délky a dvacet metrů šířky, přecejenom tu bylo obrovské množství beden z Yavinu 4, které náleželi i mnohým Jedi, kteří tam v čase evakuace nemohli být. Z těchto beden tu byli vytvořeny různé chodby, které znemožňovali vidět na druhou stranu skladiště a už vůbec ne malým dětem.
"Jo, vylev Vongu a vrať jí ten dort ... rád bych se ještě trochu vyspal !" přidá se Luke rozespale a nakonec svého vykřiknutí si zívne a pokusí si přikrýt ústa s baterkou v ruce, takže udělá nečekaný světelný efekt.
"Jak víte, že je jenom jeden ?" podotkne až mrazivě chladným tónem Mace, jenomže jeho sourozenci jsou na to zvyklí a obě se na něj otočí.
"Máš plavdu, Luke má jeho kumpána a já toho, čo mi švihl dolt." rozhodne Fay a automaticky zdvihne počet pronásledovaných vongů na dva, protože přece musel mít ten druhý kumpána. Jeden kradl dort a druhý mezitím sabotoval systémy lodi, takže se rodina musela rozdělit. To však Fay nemohlo zastavit, protože nikdo jí nebude krást její dort na narozeniny a už vůbec ne, když je čokoládový ! Luke pevně uchopí svůj umělý svetelný meč s pevnou pěnovou čepelí, takže při mnoha výpravách se svou sestrou a bratrem nemohli zranit jeden druhého. Naštěstí to však byli speciální čepele, které byli proti vongům extra účinné, alesoň díky výpravě posvátného Jediského chrámu na ztraceném Alderaanu, kde jim byli jejich meče posvěceny.

Děti už prošli skoro celým skladištěm, když se octli před uskupením tří velkých beden. Fay naznačil prstem u úst, aby byli její sourozenci potichu, i když si neuvědomovala, že podle světla baterky o nich vong stejnak musel dávno vědět. Pomalými krůčky se přikradla až těsně k bedně, aby poté podala baterku Macovi, takže měla obě ruce volné. Pevně sevřela svůj umělý plastový meč a plížila se bokem k bedně, k jejímu kraji, aby se odsud pokusila zaútočit na vonga, který se určitě musel schovávat za bednou. Nakonec už nevydržela být potichu a s výkřikem se vrhla za bednu.
"Vuáááá." ozval se hrubý hlas, aby se zpoza bedny vynořila ustupující Fay, kterou nutila k ústupu taková postava v kostěném brnění, čímž se podobala vongovi. Toho využil Luke, který se na postavu vrhnul z boku a ve stejný moment zaútočila i Fay. Situace skončila komicky, protože obě děti skončili ve vongově objetí, který se s nima válel na zemi a začal se vesele smát. Jenom Mace tomu všemu přihlížel s poněkud zaraženým výrazem.
"Všechno nejlepší Fay." pronesl vong, když se vyprostil ze sevření svou dvou starších dětí a sundal si masku, která ho zvongoformovávala. Mace stále neskrýval překvapující výraz, zatímco Fay zvolila vyjukaný a Luke, ten se začal smát.
"Takše můj dolt je v poládku ?" zeptá se Fay, aby se začal Alex vesele smát, protože z druhé strany už přicházela Lynn i s dortem, kterému dominovala pětice svíček. Fay se nadšeně rozzáří oči a nějaký ten úsměv přecejenom uklouzne i Macovi, který se jinak tváří dost vážně.
"Všechno nejlepší zlatíčko." popřeje i Lynn a skloní se s dortem do takové pozice, aby mohla Fay sfouknout všechny svíčky. Ty nemají šanci dychtivé Fay odolat a jejich plameny velice brzo zmizí. Potom se všichni odeberou za druhou stranu bedny, kde je připravený stůl i s několika dárky, čímž Alex jenom potvrdí, že to vše naplánoval přesně do puntíku.
"To jsou skvělé nalozeniny tatí, děkuju ti mami." pronese nadšeně Fay, když spatří několik dárků a oba své rodiče obejme, protože nejlepší pro ni je to, jak jí ty narozeniny připravili. O chvíli později už zápolí s neuvěřitelně velkým kusem čokoládového dortu, což opět zlepší náladu o něco více. Po Fay si celou oslavu nejvíce užíval Alex, protože narozdíl od svých dětí věděl, že pozítří letí do další bitvy, kdy bude muset čelit skutečným vongům a bojovat za svobodu galaxie. Nechtěl však dětem kazit zábavu a hlavně chtěl si vychutnat každý okamžik s nima, dokud mohl.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „StarWars příběhy a povídky“