5. Mise pro Hayasan (Hayasan Geri)

Pakliže je hráč neaktivní déle než 30 dnů, jeho mise bude dočasně přesunuta sem

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 5. Mise pro Hayasan (Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Garqi, Vodopád:
Po mistrovo odchodu jsi se pustila do přípravy ohniště a během chvilky jsi nalezla místo, které bylo relativně příhodné - v zádech byste měli onen strmý svah v jednom z jeho nejprudších bodů a pak zhruba stejně daleko k řece i kraji lesa. Vyhledání kamenů bylo trochu složitější, ale nakonec se ti jich povedlo nashromáždit dostatek, aby to dalo alespoň na dobře stíněné střední tábořiště.
Další úsilí jsi věnovala rozdělávání ohně - to se nedařilo až tak dobře, jak jsi doufala. První pokusy se vůbec nevydařily - jiskra ti většinou "utekla" a nedařilo se ti ji včas využít, abys ji více rozžhnula a získala oheň.
Nakonec se ti však přece jen povedlo oheň rozdělat, ale to už jsi byla z větší části svlečená a většina oblečení se ti sušila na místech, kam jsi ho umístila.

Díky teplému, byť vlhkému, počasí se ti většina prosušila relativně rychle - minimálně, to co jsi měla na sobě a kalhoty, pouze podprsenka byla stále ještě mokrá v době, kdy jsi vycítila návrat svého mistra. Pokud jste se jeden druhému nesnažili skrývat, tak jste se dokázali navzájem vycítit dříve, než jste dorazili, tudíž jsi měla prostor se řádně upravit a obléci, jak jsi uznala za vhodné.

Mistr se objevil s plnou náručí dříví a složil ho vedle slabě plápolajícího ohně a okamžitě trochu přiložil, aby vydrželo hořet pokud možno co nejdéle. Viděla jsi, že dost z toho dříví bylo odlišné od stromů, které se nacházely v okolí.
Dobrá zkušenost - vědět, které dřeviny hoří déle a které naopak nikoliv,
poznamenal tvůj mistr, když se zvedal od ohniště.
No, oheň bychom měli, koukám, že místo na spaní jsi nám také vytyčila, co bude nyní?
usmál se mistr, zatímco si přeměřoval připravené tábořiště, aby se pak rozhlédl okolo.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 5. Mise pro Hayasan (Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Garqi, Vodopád:
Rozdělávání ohně bylo peklo. A to doslova. Aspoň třikrát jsem to chtěla vzdát. Naštěstí se mi asi po stém pokusu zadařilo. Jakmile se ohýnek rozhořel, odstoupila jsem od něj a hrdě jsem si jej prohlížela. Sice jsem předvedla ubohý výkon a ještě jsem byla ráda, že se to obešlo bez obecenstva, ale to mi ani trochu nevadilo a ani mne to netrápilo. Já na svůj ohýnek byla opravdu hodně pyšná.
Pak jsem se tedy začala svlékat. Dokonce jsem si i přitáhla pár větších klacků, z nichž dva byly ve tvaru Y, zabodla jsem je do země, položila jsem přes ně další a měla jsem i primitivní sušák. To poslední, co jsem ale potřebovala, bylo to, aby mi mé věci shořely. Takže jsem je raději dala od ohně dál než blíž.
Mistr mne tedy mohl spatřit bez bot (ty jsem šoupla ke kamenům, ale pečlivě jsem si je hlídala) v tričku bez podprsenky (ta se už vesele sušila) a v kalhotkách. Do nohou mne píchala tráva, klacíky a kamínky. Chodidla jsem měla hezky opečovávaná, každý večer jsem si je mazala krémy a nožičky jsem tedy měla hezky vláčné a měkké. Což se mi zrovna teď nehodilo.
Na mistra jsem jenom tak čekat nechtěla. Nejprve jsem si vyhlídla nejbližší strom. Poté jsem po špičkách zapadla do nějakého porostu, kde jsem sháněla pořádný kmen a nějaké mladičké stromky. Pokud by přišlo na věc a musela bych „kácet“, pomohla bych si kamenem s ostřejšími hroty, i kdybych se pro něj musela vrátit k ohništi. Přirozeně, že jsem běhala po špičkách, tvářila jsem se jako největší bolestínek a pod vousy jsem si mumlala „jau“ pokaždé, když jsem došlápla. Ale boty jsem si nevzala. Chtěla jsem, ať se pěkně suší. Do tábora jsem se vrátila asi těsně před návratem mistra a možná jsem se ještě pokusila o to, abych k tomu stromu přivázala tu menší kládu pomocí těch mladých stromků. Nebo jsem se o to marně pokoušela.
Jakmile ale Siliin dorazil, ustala jsem v práci.
„To jste se musel pěkně projít,“
zhodnotila jsem při pohledu na dřevo, které mistr pohodil k ohništi.
„Ono obecně hoří déle tvrdé dřevo, ne? A tvrdé dřevo většinou mívá listy, ale není to pravidlem,“
kývla jsem na Siliina, jakože všemu rozumím. Nebo jsem si to aspoň myslela.
„Asi bych dodělala přístřešek a pak bych šla nalovit ryby,“
podívala jsem se na Siliina, jako jestli můj plán schvaluje. Bylo třeba k tomu kmeni postavit napříč klacky a všechno to překrýt větvemi s listím či jehličím. A pak si to ještě pěkně vystlat třeba i suchým listím. Nechtěla jsem spát na chladné zemi.
„A jak to bude se spaním? Tamto bude celkem malé, takže asi budeme na sebe namáčklí. Nebo se může postavit přístřešek ještě jeden,“
nastínila jsem mistrovi naši situaci a sama jsem si nebyla jistá, jestli by mi to spaní nevadilo. Nešlo ani tak o nedostatek prostoru, jako spíš o to, že spát těsně vedle Siliina by bylo trochu divný. Nechtěla jsem se k mistrovi tulit.
„Hlídku nebo tak něco bych asi nedržela. Jsme jen dva, a nevíme, co nás ještě čeká. Třeba narazíme na hodně náročný terén a nemyslím si, že je nutné probdít půlku noci. Když pořádně přiložíme na oheň, tak se zdejší šelmy našemu místu zřejmě vyhnou. A nikdo jiný kromě nás tu snad není. Jako, kdybychom havarovali a přežilo by nás to víc a všichni bychom byli relativně v pohodě, tak nějaká ta hlídka by se pro jistotu držet dala. Ale ve dvou?“
Pokrčila jsem rameny a čekala jsem, co na to mistr. Má chodidla na tom byly bledě. Dokonce jsem si musela z paty vytahovat trn a měla jsem nakopnutý palec. Chodit si po lese bez bot, bylo opravdu na nic.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 5. Mise pro Hayasan (Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Garqi, Vodopád:
Načrtla jsi množné plány a mistr přikývl a jen směrem k přístřešku se pobaveně pousmál. Dřív trochu přeskládal a ty sis během toho mohla všimnout, že většina byla přelámaná nebo v přirozeném stavu - tedy bez použití nějakých speciálních nástrojů. Spokojeně se podíval směrem k ohni a s citem přiložil několik slabších polínek, aby oheň získal nějaký běžný plamen, v němž ho nejspíš chtěl i nadále udržovat.
Já přístřešek nepotřebuju - podle oblohy bude hezky sucho a když budu ležet dostatečně blízko ohniště, tak mi nebude určitě zima. Z některých částí oblečení si pak můžu připravit něco pod hlavu, případně nějaké suché listí a to pod kus oděvu. S hlídkou souhlasím, není třeba ji držet - jinak v takových případech stačí meditace zaměřená na vnímání prostředí, hlavně když je dotyčný sám. Díky meditaci si dostatečně odpočineš a splynutí s prostředím tě upozorní na možná nebezpečí ohledně divé zvěře. A k hlídkám - vždy by ji měli držet jen ti, kteří jsou schopni základních reakcí - paničky coruscantské by to nezvládly s dostatečně včasnou reakcí,
poznamenal mistr a připojil zase několik nových poznámek v rámci vašeho tréninku přežití, který jste právě podstupovali. A musela si připustit, že těch informací ses už dozvěděla více než dost.
Po veřeči bych ještě nasbíral nějaké další dříví, už mám i trochu povědomí o okolí, každopádně jak chceš lovit ryby?
dodal mistr, že dříví vám dle všeho na celou noc nevystačí, aby pak obrátil směr vaší diskuze k "lovu večeře". Myslel to celé prakticky a nebylo v tom žádné popichování, ale neušlo ti, že ho tahle otázka opravdu zajímala a především to, jak si s ní poradíš.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 5. Mise pro Hayasan (Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Garqi, Vodopád:
Mistr se zcela evidentně bavil. No, já si tak vesele nepřipadala. Moje nožky dostaly zabrat. Ale místo nějakých nevhodných řečí jsem si raději zkontrolovala prádlo, které mezi tím uschlo. Otočila jsem se k Siliinovi zády a převlékla se. A i tak jsem si dala pořádně záležet na tom, aby nebylo vůbec nic vidět. Přišlo by mi to totiž trošku trapné.
„Vlastně máte pravdu. Takže ten přístřešek aspoň budeme moct spálit,“
změnila jsem názor, protože u ohně bude fakt tepleji. Ale jestli se mistr spletl a bude pršet… to se tuplem nachladím a onemocním. Jen ta poznámka o paničkách se mi moc nelíbila. Možná jsem byla taková jediská panička a nejsem snad úplně odepsaná.
„To dříví můžem nasbírat spolu. Ale už budu chodit jenom v botách, třeba i mokrých. Mám úplně zničené nohy,“
a to jsem se ani nezmínila o tom, že maximálně zítra budeme oba smrdět a vůbec, aspoň deodorant a mýdlo jsme si mohli vzít, když už nic jiného.
„A ryby se nejlíp loví na elektřinu. Ale to je asi trošku pasé. Stejně jako lov klasickým způsobem. Myslím si, že jsem všechny ryby pořádně vylekala,“
shrnula jsem to a s nádechem pokračovala dál.
„Ale myslela jsem, že bych si pomocí Síly nějakou tu rybu našla a pak si ji ze břehu hezky i podala, abych se nenamočila. Případně ji můžu chytat klasicky do rukou, nebo bych udělala nad tím jezírkem malou hráz, takže voda by tekla všude jinam, jenom ne tam, další by odtékala a ryby by asi za hodinu měly míň kyslíku a byly by takové oblbnuté. Navíc by tam bylo i míň vody…,“
podívala jsem se na Siliina a já osobně bych byla za tu první možnost. Nenamočila bych se plus by to bylo téměř bez práce. Vykoupaná jsem už byla a voda byla ledová. Lov pomocí naostřeného klacku jsem ani nenavrhla. To bych musela tu harpunu vyrábět a nožík mi mistr zakázal vzít. A užití primitivnějších nástrojů jsem si už vyzkoušela.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 5. Mise pro Hayasan (Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Garqi, Vodopád:
Většinu oblečení jsi již měla suchou, takže jsi toho mohla využít k vlastnímu ošacení a s klidem jsi mohla seznat, že tvůj mistr neměl zájem tě nijak šmírovat nebo si tě prohlížet obnaženou. Dokráčel mezitím ke břehu, pokrčil se u něj a v klidu se rozhlížel po proudu, kam nejspíš následujícího dne vyrazíte dále.
Přístřešek se dá jednoduše udělat i poblíž ohně, většinou jednoduchou lehce zkosenou střechu, pokud opravdu hrozí déšť. V zimě jsou pak jiné postupy, hlavně se musí hlídat teplo, ostatní pak bývá podobné. Každopádně to si necháme na jindy,
pousmál se mistr a případně se otočil, pokud již neslyšel šustění oblečení, aby se s tebou mohl podělit o svůj veselý výraz. Poté se zul, vykasal si kalhoty nad kolena a bez nějakého většího váhání vklouznul do chladné vody a ani se při tom neoklepal. V klidu a s rozvahou udělat několik pomalých kroků dál kupředu.
Ryby se po čase vrátí na svá oblíbená místa - to bys je z toho místa musela plašit pořád několik dní. I kdybys to dělala jenom ráno, tak by tam odpoledne byly a skryly až před ránem. A většina metod, které jsi zmínila jsou buď hlouposti nebo naprosté zbytečnosti,
pronesl, jak dál pomalu kráčel potokem a ty sis všimla, že nešel doprostřed tůně, ale spíše po okraji k jejímu ústí dál, díky čemuž udržel vodu pod koleny.
Bez Síly jsou nejvhodnější dva způsoby - oštěpem, pokud má lovec dostatečnou trpělivost a dobré reflexy, nebo s pomocí sítě. Kopí by šlo jednoduše vyrobit z dobrého kusu dřeva a s pomocí ostrých hran kamene, nebo obrousit o ostré hran skal. I síť by se dala připravit, ale musela bys naleznout dostatečně silné popínavé rostliny, nebo vhodně široké liány. Každopádně my jsme Jediové a vládneme sofistikovanou schopností nazývanou Síla,
kráčel dál vodou a občas udělal gesto rukou, aby zdůraznil lov oštěpem či sítí, přesto jeho pohyby vodou byly stále takové až plíživé.
Síla nám dává široké spektrum možností, ale nesmíš zapomenout, že je celistvá ve veškerém okolí, takže jenom hrábnout Silou po rybě nebude ve většině případů stačit a paradoxně může být oštěp lepším a jednodušším způsobem. Živí tvorové také reagují na Sílu, někteří více jiní méně. Ale právě toho se dá využít - můžeš rybu nechat připlavat až k sobě, kdy necháš Sílu proudit okolo sebe a staneš se součástí řeky. Nebudeš pak vnímána nijak odlišně, než rostliny nebo jiné ryby. A nakonec stačí ve správný moment uchytit - jsou tam prvky podobné meditaci, ale dost věcí se liší. Usmrcení ryby by pak mělo být rychlé - dokážeš tím respekt k přírodě, vezmeš si jen tolik pro vlastní potřebu a přistupuješ se soucitem,
vykládal dal mistr, když se zastavil a asi minutu nehybně a v naprostém klidu stál, než lehce zajel rukou do vody a bez prudších pohybů vytáhl středně velkou rybu. Vypadalo to tak jednoduše, jakoby otevřel chladící box a vytáhl odtamtud hotové jídlo.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 5. Mise pro Hayasan (Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Garqi, Vodopád:
Oblečení mi uschlo až překvapivě rychle. Byla jsem tomu ráda. Nechtělo by se mi v noci mrznout víc, než budu muset se suchými šaty. A o tom, že budu klepat kosu, jsem neměla nejmenších pochybností. Životem v Chrámu jsem byla tak trošku zhýčkaná a na podobné mistrovy nápady jsem prostě nebyla dost otužilá. Bez nějakých řečí jsem se ihned oblékla.
Na mistrovo veselí jsem si jenom povzdechla. Nejen proto, že má snaha byla úplně marná, ale také jsem si začala dělat starosti ohledně dalších Siliinových nápadů. Výcvik na nějaké zmrzlé planetě mne naplňoval různými pocity, ale štěstí či spokojenost to určitě nebylo. Jenom jsem doufala, že to mistr pronesl jen tak a skutečně nic podobného neplánoval.
Zatímco mistr šel vodu, já hopkala po kamenech. Na rozdíl od mistra já se už koupala. Navíc mne Siliinova slova přiměla k zamračení. Mé nápady rozhodně nebyly hloupé. Stačil by přece malý výboj elektřiny a všechno s ploutvemi by plavalo břichem vzhůru. Jakože nebylo by to mrtvé, jen trošku omráčené. Ale přít se s mistrem? To opravdu nemělo cenu a já o nějaké seřvání navečer nestála, takže jsem jen pokyvovala hlavou, byť že jsem se Siliinem nesouhlasila.
Aha,
zareagovala jsem na mistrova slova, ale prakticky jsem nepochopila skoro vůbec nic. Mistrovy instrukce se mi zdály příliš obecné. Jaké prvky podobné meditaci měl na mysli? V čem jsou ty rozdíly? Nicméně Siliina jsem sledovala velmi pozorně a pokoušela jsem odhadovat, co přesně dělá a jak postupuje. Na jeho úspěch jsem poté mírně pokynula hlavou. Byl prostě dobrej, no. Vlastně by mne překvapilo, kdyby mistr v něčem dobrej nebyl. Sice se mi moc nechtělo, ale i já se zula, ohrnula jsem si nohavice od kalhot a vlezla jsem opatrně za mistrem.
Naučíte mne to, prosím? Já ten princip pořád nechápu,
slušně jsem požádala. To se ví, že jsem si také chtěla chytit večeři. A nejen tuhle, ale i nějaké ty budoucí. Něco podobného by se mi někdy v budoucnu mohlo určitě hodit. Hlad jsem ještě nepociťovala, ale nebyla jsem si jistá tím, jakého názoru na nějakou tu lekci teď, v podvečer, má můj mistr.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 5. Mise pro Hayasan (Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Garqi, Vodopád:
O mistrových pochybnostech nad tvými metodami rybolovu jsi nebyla příliš přesvědčena a jenom jsi to stroze odbyla, nicméně mistr si toho povšiml bez větších potíží.
Když máš pochyby, proč je nevyjádříš, jinak se jich nikdy nezbavíš a mnoho se nenaučíš. Ano, dala by se použít elektřina nebo hráz, ale obojí by mělo příliš velký dopad na okolí. Jsme Jediové a to mimojiné znamená žít v souladu s přírodou. Elektřinou bys zasáhla příliš mnoho, už proto, že ve vodě bys ji jen těžko kontrolovala. A hrází bys narušila místní ekosystém, místní cyklus, nehledě na to, že stavět hráz pro jednu rybu k večeři je zbytečná akce,
neodpustil si tvůj mistr a tobě v tu chvíli opět došlo, že jste spolu už přeci jen nějaký čas a mistr tě znal možná už více, než sis připouštěla, nebo bys chtěla. I to byl jeden z dopadů pouta mistr-padawan.
Nicméně jakmile jsi vlezla do vody za ním s žádostí o učení, tak vše nahradil spokojený výraz, kdy byl rád za tuto reakci a za to, že jsi se chtěla učit.
S velkou dávkou disciplíny a sebeovládání lze takto rybařit i bez Síly, nicméně my si můžeme pomoci. První část je ti dobře známá - předpokládám, že umíš meditace ve stoje, vleže a prostě více různých polohách, než jen v sedě. Tím je třeba začít - vypozorovat si místo, kde jsi mohla spatřit ryby, dojít tam a zastavit se. Zklidnit smysly, zhluboka dýchat a v rámci meditace se soustředit jenom na své okolí. Být jenom pozorovatelem, být sloupem ve vodě, kdy vše proudí okolo něj. A potom jen vnímej vše okolo - vycítíš vodu, stromy, rostliny a v neposledním řadě i ryby. Soustřeď své pozorování na ně, ale pouze je pozoruj, sleduj jak se pohybují, kudy okolo tebe plavou, jak vnímají proudění řeky - pozoruj a uč se. To je první část, kterou musíš zvládnout, než budeš zkoušet dělat něco jiného,
vysvětlil tvůj mistr a rukou při vysvětlování obsáhl kruh okolo sebe, jak ti naznačoval, že v jeden moment máš vnímat vše a nemyslet na nic jiného. Nebyla to klasická forma meditace, kdy jsi se soustředila na sebe, na své procesy, vnímání, dýchání, ale naopak - vnímala jsi především vše okolo sebe.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 5. Mise pro Hayasan (Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Garqi, Vodopád:
Přirozeně, že mistr vycítil mé pochybnosti. Co jsem si asi tak myslela? Nejdříve jsem jenom pokrčila rameny. Také jsem uvažovala, že znovu budu mlčet a Siliinovu otázku „přeslechnu“. Ale během několika málo vteřin jsem si to rozmyslela.
Protože jsem nechtěla, abyste si myslel, že do vás zbytečně rýpu,
dovysvětlila jsem svůj postoj. Při představě, že bych měla s rozčíleným mistrem trávit několik dní, mi pomalu nabíhala husí kůže. On je mistr jakože super a mám štěstí, že jsem zrovna jeho padawanka, ale v momentě, kdy mistra rozčílím, tak by bylo nejlepší, kdybych se uměla teleportovat na jinou planetu.
S mistrovými slovy ohledně metod rybaření jsem ale více méně souhlasila. Jen ten soulad s přírodou se mi zdál takový trošku úsměvný, vzhledem k tomu, že náš Chrám se nachází na planetě, kde je všechno možné, ale o nějaké přírodě se tam dá mluvit jen stěží. Ale tohle by zcela jistě rýpání bylo a ještě ke všemu úplně zbytečné. A jelikož nejsem malá holka, nechala jsem si tu myšlenku pro sebe.
Následný mistrův spokojený výraz mi neušel. Usmála jsem se a znovu jsem pokrčila rameny. Třeba ten dnešek není až zas tak velký propadák.
No, asi jo,
vydechla jsem. Posledních pár měsíců jsem meditovala jenom v sedě a v tom období bez mistra jsem té meditaci moc nedala.
Učili nás to,
dodala jsem, byť že to rozhodně neznamenalo, že to umím. Ale kdybych tvrdila, že absolutně nemám tušení, o co jde, lhala bych. Jen mi to asi bude trvat trochu déle, protože mne doteď ani nenapadlo, že bych si z cvičných důvodů mohla zameditovat jinak než v sedě.
Zatímco mistr mluvil, já naslouchala a teprve, když se odmlčel, začala jsem se rozhlížet po nějakém tom šutru, vymletém břehu, kořenu rostliny a podobně. Nakonec jsem si vyhlédla takový placák, pod kterým snad nějaká ta rybka schovaná bude. Opatrně jsem se k tomu kameni přiblížila. Šla jsem velmi opatrně, protože jednu koupel už mám za sebou a o druhou nestojím.
Jakmile jsem se tedy nějakým způsobem dostala k vyhlédnutému místu, měla jsem za sebou t nejlehčí část. Teď už jen zbývala ta opačná meditace, nebo jak to vlastně mám nazývat. Zavřela jsem oči, protože pak se mohu lépe soustředit. Postupovala jsem úplně stejným způsobem, jako kdybych meditovala v sedě. Vytěsnila jsem ze své mysli všechny nepodstatné myšlenky, jen jsem se tedy nesnažila soustředit na své pocity a tak dále. Snažila jsem se obsáhnout celou tu přírodu, která se kolem mne rozprostírala a teprve poté, přesně jak říkal mistr, soustředit se na detaily, které mne zajímaly. V tomto případě to byly ty šupinaté potvůrky, z nichž bych si minimálně jednu chtěla upéct k večeři.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 5. Mise pro Hayasan (Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Garqi, Vodopád:
Následovala jsi slov svého mistra a začala se nořit do meditace, jak jsi ji klasicky znala. I když počátek byl stejný a bez problémů jako vždycky, díky čemuž jsi zpomalila vnímání všeho okolo a oprostila se od svých běžných smyslů, tak přepnutí se ze sebe na okolí nebylo tak jednoduché.
Absence pravidelných meditací se zaměřením na vnímání vnějšího prostředí se projevila více než jsi čekala a dostala ses do situace, kdy jsi tak nějak vnímala oboje a byla jsi vším zahlcena.
Vnímej sebe jako součást veškerého okolí, jsi jen jednou z mnoha bytostí v tomhle všem. Teprve, jakmile budeš vnímat sebe sama takto, potom na sebe můžeš zapomenout a rozhlédnout se okolo. Nemusíš se přitom dívat daleko, ba naopak, stačí jenom kousek,
vnímala jsi hlas svého mistra, jak poznal tvoji nejistotu a rozhodl se ti pomoci navedením k tvému cíli. U younglingů a padawanů na počátcích cest by to trvalo déle, ale tys přeci jen měla v tomhle více zkušeností a jeho slova ti opravdu pomohly se přepnout do toho druhého stavu. Do situace, kdy jsi vnímala sama sebe jenom jako součást okolí, kudy proudila živoucí Síla.
Potom je vše již jen otázkou měřítka a toho, co vše chceš vnímat. Nepotřebuješ sahat daleko a tak se soustřeď jen na bezprostřední okolí, kde se vnímáš. Ty nejmenší bytosti nejsou tvým cílem a proto je také můžeš přestat vnímat, zajímají tě pouze ty o velikosti jedné až dvou tvých dlaní. Vnímej pouze je, řeku a prostředí řeky, nic víc,
naváděl tě dále tvůj mistr a svým hlasem tě vůbec nerušil. Bylo to skoro jako kdyby mluvil odevšad či odnikud, takže nijak nenarušoval tvé úsilí.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 5. Mise pro Hayasan (Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Garqi, Vodopád:
Zpočátku šlo všechno hladce. Kdybych samu sebe měla oznámkovat, tak bych si dala jedničku s hvězdičkou. Ale… jak už to tak bývá, vše se najednou začalo komplikovat. Dokonce se mi zdálo, že mi praskne hlava. Všechny mé pocity, podněty z okolí a tak dále se zamíchaly v jeden velký chaos. Nedokázala jsem se v tom vyznat a orientovat. Dokonce se mi už ani nedařilo vrátit se ke svému prvnímu kroku, tedy ke klasické meditaci. Ke všemu jsem se nějakým neznámým způsobem zasekla v tomto chaosu. Než jsem ale mohla začít být bezradná, na pomoc mi přispěchal mistr. Jeho slova přišla v tu nejlepší možnou chvíli. Využila jsem je v podstatě jako odrazový můstek, kdy jsem se zklidnila, přestala jsem propadat pocitům nejistoty a nakonec jsem se bez větších problémů přehoupla do stavu, kdy jsem skutečně začala vnímat své okolí.
Protože jsem nejprve zkoušela vnímat tak nějak veškeré své okolí, tak jsem měla pocit, že mi hlava praskne podruhé. A to během několika málo minut. Života kolem mne bylo tak obrovské množství. Vlastně jsem si ani nepřipouštěla, kolik živých tvorů může být zrovna v tuto chvíli v lese. Než jsem se ale mohla ztratit podruhé, opět tu byl mistr a jeho hlas, který mne vedl. Ihned jsem se pokoušela řídit jeho radami. Ale snažila jsem se to své měřítko zmenšovat postupně. Určitě jsem nechtěla dělat nějaké velké skoky, takže než jsem vybrala pouze řeku, asi to chvilku trvalo. Dalších pár okamžiků mi trvalo, než jsem v řece vyloučila všechny malé živočichy. A že jich byla obrovská spousta.
Protože jsem meditovala, měla jsem zkreslené vnímání času. Vždycky to tak u mne je. Nevěděla jsem (a ani jsem nad tím nepřemýšlela), kolik času mohlo uběhnout. Soustředila jsem se výhradně na živočichy dané velikosti a na řeku a její prostředí. Přesně tak, jak říkal mistr.
Kdybych byla v normálním stavu při smyslech, určitě bych poznamenala něco o tom, že pokud vylovím živočicha velikosti dlaně, tak doufám, že to s mým štěstím nakonec nebude nějaká veliká ropucha, nebo něco podobně slizkého. Hlad jsem sice trochu měla, ale ještě nebyl takový, abych byla ochotná pojídat kyselé bobule, ropuchy, kořínky, mladé výhonky, krysy, žížaly, brouky a podobné chuťovky všeobecně.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 5. Mise pro Hayasan (Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Garqi, Vodopád:
Věděla jsi, že se o tomto způsobu meditace učili padawani pod svými mistry, ale tys k tomu konkrétně doposud neměla příliš možností. A jenom jednou jste procvičovali jaké základy, nicméně, jakmile ses jednou dostala k té finální fázi, tak jsi tam mohla vycítit jistou podobnost s vnímáním osob pomocí Síly, díky čemuž ti přišla finální fáze o něco jednodušší a i přes počáteční potíže jsi se do ní nakonec dostala.
Po chvilce se ti dařilo dobře vnímat a odlišovat i jednotlivé tvory a skze Sílu jsi dovedla jasně vycítit, co je ryba a co něco jiného. Tudíž ti v tu chvíli nemohlo hrozit, že by sis spletla nějakou žábu s rybou. Navíc jsi to dovedla vycítit i z jejich pohybu.
Vnímat vše je ale teprve prvním krokem. Můj mistr říkával, že pokud chceš chytit rybu, musíš myslet jako ryba. Najdi si nějakou v tvé blízkosti a pečlivě ji pozoruj a věnuj se pouze ji,
pokračoval hlas tvého mistra, jenž ti z určitého úhlu pohledu přišel až nečekaně vzdálený, i když jsi podvědomě vnímala, že nemohl být víc jak pár metrů od tebe.
Sleduj její pohyb, její reakce na okolí, její reakce na dotek hladiny, pohyb v jejím okolí. Sleduj a uč se a za chvíli pak sama poznáš, sama budeš vědět, kdy je ten správný moment,
dodal ještě a pak se odmlčel. Nyní jsi již byla ve svém počínání osamocena - vnímala jsi, jak se mistr stáhnul, aby tě nikterak nerozptyloval a ponechal další úspěchy nebo neúspěchy pouze a jen na tobě.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 5. Mise pro Hayasan (Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Garqi, Vodopád:
Kdybych byla v normálním režimu, zcela jistě bych si oddechla úlevou. Žabí stehýnka mezi mnou vyhledávané speciality nepatřila. Naštěstí jsem o podobných věcech uvažovat nemohla. Takže nějaké rozebírání toho, jak by podobní tvorové určitě chutnali odporně, bylo aspoň pro tuto chvíli bezpředmětné.
Do fáze, kterou jsem zřejmě potřebovala k tomu, abych se mohla najíst něčeho chutnějšího než kyselých bobulí, jsem se po menších peripetiích dostat dokázala. Možná, kdybych měla v s tímto druhem meditace více zkušeností, tak by můj pokus nebyl tak krkolomný, ale… koneckonců, dobrý výsledek se přeci jenom také počítá.
Když jsem zaslechla hlas svého mistra, který se mne snažil nějak vést a směrovat, o nic jsem se nepokoušela, dokud se mistr úplně nestáhl. Sice nerušil, ale těch podnětů, kterým bych musela věnovat pozornost, by bylo až příliš mnoho. V momentě, kdy se tedy mistr stáhl, já jsem si vybrala tu největší rybu v okolí pěti metrů ode mne. Sice jsem se mohla soustředit na něco, co bylo vedle mne nejblíže, ale nějaké malé potvory bych se asi nenajedla. Soustředila jsem se tedy na vybranou rybu. Největší pozornost jsem věnovala tomu, jak reaguje na podněty v okolí, které by mohly znamenat potravu. Případně jsem své vnímání okolí byla ochotna rozšířit i na ty případné brouky, mouchy a já nevím co všechno, by má kořist mohla žrát. Pokud bych mohla, dokonce bych své rybě tu kořist i přistrčila. Vytáhnout pomocí Síly bych se svou rybku pokusila v momentě, kdy by byla intenzivně zabraná do nějaké činnosti, jako je třeba lov. Pokusila bych se to načasovat přesně do toho okamžiku, kdy ryba vnímala hlavně svou potravu. Siliinovy instrukce jsem možná úplně nedodržela, ale můj vlastní postup se mi také zdál uskutečnitelný.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 5. Mise pro Hayasan (Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Garqi, Vodopád:
Vyčkala jsi momentu, kdy jsi byla ve svém soustředění jen ty sama, tvůj vybraný cíl a to, co jej přitahovalo. Všimla sis, že vybraná ryba doráží na mušky nalétávající k hladině a po chvilce pozorování ses rozhodl toho využít. Promyslela sis to celé do puntíku a podle toho se i rozhodla. Uvědomila sis, že by mohla nastat pravá chvíle - jemně jsi šťouchla do hmyzu nalétávajícího k vodě, abys ho více přizemnila, namočila jej a pokusila se tak přimět rybu k útoku na něj, abys ji pak mohla pomocí Síly uchopit.
Vše se ale nakonec odvinulo úplně jinak, jakmile jsi mušku "urychlila" k hladině, tak ryba změnila kurz a nebyla na místě, kde měla být, když jsi ji chtěla uchopit. Očividně zaregistrovala změnu letu mušky a provedla první obrannou reakci, která ji přišla na "mysl".

Opravdu bys měla začít s využitím rukou, než budeš lovit pomocí Síly. Jednou věcí je pomocí Síly zachytit velké těleso nebo zvedat stacionární předmět, či jen do něčeho šťouchnout. Ale ryby jsou ve vodě velmi pohyblivé a tak se jejich uchopení může zdát náročnější, než si můžeš myslet,
ozval se znova tvůj mistr, protože po tvém pokusu se vyplašilo více ryb v tvém okolí a musela jsi chvíli vyčkat, než se znovu zklidní. Právě toho tvůj mistr využil pro další vstup a některá vysvětlení.
Jako Jedi se nesmíš bát brát věci do svých rukou. Ano, jsou úkoly, kdy se můžeš pohybovat mezi ostatními v nádherných šatech a třeba někoho sledovat. K naší smůle se však většinou pohybujeme v prostředí, kde to má k nóbl hodně daleko. A naše ruce si projdou množstvím špíny o němž je lepší nepřemýšlet - nicméně tohle patří k našemu poslání, přijímáme břímě jiných, aby se celkově žilo lépe a více v harmonii,
dodal ještě tvůj mistr a opět se stáhnul připraven sledovat, jestli se rozhodneš pro další pokus a jak si při něm povedeš.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 5. Mise pro Hayasan (Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Garqi, Vodopád:
Nu, můj první rybářský pokus nevyšel dle očekávání. Vzhledem k tomu, že jsem byla v určité fázi meditace, nebyla jsem ze svého neúspěchu nijak rozmrzelá ani zklamaná. Siliin hned také přispěchal s vysvětlením, které mi dávalo smysl. A jestli si ale mistr myslel, že bych se vzdala, tak se tedy spletl. Byla jsem rozhodnutá stát ve vodě klidně i do rána. Já jsem nějakou rybu chtěla chytit, i kdyby to měla být malá čudla. Takže jsem se připravila na další pokus a v momentě, kdy jsem měla pocit, že se ryby kolem mne uklidnily, opět jsem si začala vybírat. A tentokrát jsem se omezila jen na ty ryby, které byly blízko mne a pohodlně jsem na ně dosáhla. Už mi na velikosti až zas tak nezáleželo. Napřed se to musím naučit a teprve poté si mohu vybírat.
Sotva jsem měla rybičku vybranou, strávila jsem hezkou chvilku jejím pozorováním. Zkoumala jsem lov mušek, jak se stahuje do úkrytu v momentě, kdy má pocit nebezpečí. Jak reaguje na menší ryby a zda vyráží do útoku. Jestli se také dostatečně věnuje prostoru nad sebou a jak rychle dokáže zaznamenat nebezpečí ze vzduchu. Jak dokáže vnímat oblast za sebou a vůbec, snažila jsem se objevit nějakou její slabinu, díky které by mohla skončit nejprve na ohni a poté v mém trošku hladovém bříšku.
V momentě, kdy jsem si myslela, že dokážu více méně odhadnout reakce své ryby, ponořila jsem ruce do vody. Dala jsem si záležet na tom, aby to bylo velmi pomalu a nevyplašila jsem ji. Následně jsem se pokoušela využít získaných znalostí o svá snad budoucí večeři. Tentokrát jsem se snažila si počínat jako větší dravec. Vyrazila jsem do útoku nejen pomocí Síly, ale také pomocí svých rukou, kdy jsem se svou rybičku pokusila překvapit a prostě ji ulovit. Doufala jsem v moment překvapení a také jsem se spoléhala na to, že mám dobrý odhad toho, jak ryba reaguje v případě nebezpečí.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 5. Mise pro Hayasan (Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Garqi, Vodopád:
Prvním neúspěchem jsi se nehodlala vzdát a rozhodla se i pro druhý pokus. Využila jsi informací, které ti sdělil tvůj mistr a rozhodla se tentokrát použít i ruku.

Svůj cíl sis tentokrát vybrala jako průměrnou rybu - velikostně, rychlostně, prostě s ohledem na všechny přítomné byla klasický průměr. Při přirovnání s Jedim by to byl slušný šermíř schopný pár mind tricků a sem tam něco pohodit. Tentokráte jsi ji sledovala mnohem déle a mnohem úporněji. Soustředila ses na více detailů a v podstatě jsi ji poznávala, jak se stravuje, jak hledá vhodný proud k plavení, jak vnímá své okolí a jiné ryby.
Po chvilce jsi to viděla - svou příležitost. Bylo to vždycky poté co ulovila nějakou mušku, tehdy vždy trochu polevila, aby si vychutnala svou pochoutku.
Pro samotný lov jsi zvolila postupný úder a to ve vodě, kam jsi nejdříve velmi jemně vplula s rukou. Díky ponoření v Síle se ti to dokonce povedlo tak, aniž bys rybu nějak výrazněji vyděsila. Pak už jsi jen ve správnou chvíli hmátla Sílou, rukou a ani ses o rybu neotřela rukou, když ti pláchla. Všechno, včetně časování se zdálo být perfektní, ale ani tak to nevedlo k úspěchu.
Někdy přes to jak skvěle vidíme protivníka, nevnímáme to, co je okolo něj a okolo nás. Nebo to, jak my sami jsme schopni se ve svém prostředí pohybovat,
ozval se opět tvůj mistr s vysvětlením tvého aktuálního neúspěchu. Mohla jsi z toho vnímat, že se nejednalo jen o pouhou kritiku, ale možná i trochu smutné konstatování něčeho, co vlastně není až tak neobvyklé.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené mise“