2. mise pro Gwendolin: Ztratit sebe a nalézt jiné

Pakliže je hráč neaktivní déle než 30 dnů, jeho mise bude dočasně přesunuta sem

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

2. mise pro Gwendolin: Ztratit sebe a nalézt jiné

Příspěvek od MrTukan »

Jeromeho korveta CR70

Kapitán vedl korvetu mimo hlavní galaktické uzly a přes zapadlé světy, hlavně daleko od posledního dějiště nepříjemného lovu. Daleko od Nar Shaddaa. Nikdo vás nesledoval ani neohrozil. Nebylo totiž tak snadné přepadnout plně vyzbrojenou a obsazenou korvetu tohoto typu pokud jste nedisponovali větši palebnou silou. Pro piráty by sice byla zajímavou kořistí, ovšem přišli by o víc, než co by získali. Pokud by vůbec něco získali. A tak jste si pluli vesmírem bez toho, aby vás kdokoli rušil.

Po několika dnech vás doktor Ibere konečně propustil ze svých spárů. Ty jsi byla zcela v plné formě. Jerome potřeboval ještě nějaký čas odpočinku. Za těch pár dní jste měli příležitost probrat mnoho věcí, ovšem o těch opravdu důležitých jste nehovořili. Tak nějak to nebylo příhodné. Viděla jsi však na Jeromovi, že ho trápí několik závažných otázek, které bude třeba rozlousknout. Po propuštění z ošetřovny jste spolu zamířili do navigační místnosti.

Potřebujeme se někde schovat. Někde, kde nás nebudou hledat a nejlíp někde, kde bychom se mohli na nějakou dobu zastavit. Nerad trávím celý svůj život na palubě lodi, která bezcílně křižuje Galaxii.

Začal trochu zasmušile a podíval se na tebe s nadějí, že mu dodáš nějaký nápad.

Nejprve musíme něco vymyslet, až potom svolám schůzku. A promiň, že jsme opustili Nar Shaddaa bez toho, aby sis mohla vybrat jestli pojedeš s námi nebo ne. Pokud by ses chtěla vrátit, nějak bychom to vymysleli...

Kouknul se na tebe a bylo na něm jasně vidět že si přeje, abys zůstala s ním.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: 2. mise pro Gwendolin: Ztratit sebe a nalézt jiné

Příspěvek od Gwendolin »

Jeromeho korveta CR70

Naposledy jsem delší dobu ve vesmíru strávila na palubě Mission. Z té doby mi zůstalo pouze pár útržkovitých vzpomínek, které se nyní drali na povrch. Nesnažila jsem se je potlačit a opět uzamknout. Svým způsobem jsem za ně byla vděčná. Nevyvolávali ve mě již žal a beznaděj. To vše díky Jeromemu. Až s ním jsem si uvědomila, že stojí za to žít život naplno. Přestože vám to nic a nikdo neusnadňuje.

Doba, kterou jsme byli nuceni strávit na ošetřovně utekla jako voda. První den jsme oba skoro celý prospali. Zranění a únava si na nás vybrali svou daň a ne nadarmo se říká, že spánek léčí. Druhý den mi doktor Ibere s mladíkovým souhlasem donesl datapad obsahující informace o mém novém domově. Mohla jsem tak naplno ukojit svou zvědavost, co se technických parametrů korvety týkalo. Také jsem si nastudovala plánek lodi, abych se v blízké budoucnosti vyvarovala bloudění mezi jednotlivými palubami. Pokud Jerome nespal, povídali jsme si o všemožných hloupostech. Na pokládání důležitějších otázek neměl ani jeden z nás náladu. Čtvrtý den jsem si od jednoho zdravotníka vypůjčila karty na sabacc a předvedla panu hraběti, jak se hraje pořádný hospodský karban. Nutno dodat, že obehrát šlechtice je podle všeho mnohem jednoduší než jsem si doposud myslela.

Pokud jednou zavrhnu své nynější povolání. Asi se stanu profesionálním karbaníkem.
Přemýšlela jsem o možné změně řemesla poté, co jsem svého společníka porazila počtvrté v řadě. Naštěstí pro Jeromeho peněženku jsme nehráli o kredity, ale o první věc, která byla po ruce. A tou byli ušní tyčinky.

Jakmile nás doktor Ibere propustil z ošetřovny vyfasovala jsem nové oblečení. Večerní koktejlky nebyly pro pobyt na lodi nejvhodnější, navíc po střetu s lovci připomínaly spíše potrhaný hadr než šaty a tak skončily mezi odpadky. Černé látkové kalhoty, šedé tričko a pevné boty mi museli stačit do doby než si pořídím nějaký lepší oděv. V doprovodu mladého hraběte jsem vyrazila do navigační místnosti.

Umím si představit i horší místa pro život než je korveta. Doly počínaje a harémem u huttů konče.
Pomyslím si, nahlas však nic neřeknu. Místo toho uvažuji nad planetou a hvězdnou mapou z mé vize. Mohla by být skutečná? Jak se asi jmenuje?

Nechci se vrátit.
Zastavím se a pohlédnu svému příteli rozhodně do očí.

Chtěla jsem z Nar Shaddaa pryč. Ne sice tak rychle a nečekaně, ale co už. Bot a blaster byli můj jediný pořádný majetek. A jestliže tu jsou, mám vše co potřebuji. Navíc jsem tu s tebou. Lepšího společníka na cesty bych si nemohla přát.
Obdaruji mladíka úsměvem.

Co se našeho cíle týče. Nedávno jsem narazila na souřadnice jedné planety... Snad jsem si je dobře zapamatovala... No, ukážu ti je na mapě. Třeba to nebude nejhorší místo, kde se skrýt.
Lhala jsem. Pamatuji si je přesně. Tímto způsobem jsem se pouze snažila vyvarovat otázce: Jak se ta planeta jmenuje?
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: 2. mise pro Gwendolin: Ztratit sebe a nalézt jiné

Příspěvek od MrTukan »

Jeromeho korveta CR70

Mladík se usmál. Evidentně mu spadl kámen ze srdce. Chtěl tě mít na blízko a chtěl, abys byla tam, kde byl on. Klidně by byl i tam, kde bys byla ty, ovšem narozdíl o tebe po něm šli námezdní lovci jako slepice po flusu, a tak to bylo s možnostmi jeho pobytu trochu horší.

Tak dobře, to mě těší. Bota určitě zprovozníš a blasterů je tu spousta. Stačí si jen vybrat.

Znovu se usmál a když jsi mu řekla o planetě ze své vize, začali jste společně hledat. A výsledek se brzy dostavil.

Takže tady? Chommel sektor, Naboo systém, planeta Naboo? Hm, to mi něco připomíná, není to tak daleko od sektoru Ado.

Zakroutil Jerome hlavou a vyhledal si podrobné informace o planetě. Potom pokračoval ve čtení.

Velký, ale ne příliš obydlený svět. Patří k Republice. Ale vlastně je to docela konec světa. Mohla by to být dobrá schovka. Taky je to ovšem blízko Eiattu. Jet se schovat tak blízko Eiattu 6 by mohlo být velké riziko. Zvlášť při tom všem co se teď děje. Na druhou stranu kdo z nich by čekal, že se budu k domovu přibližovat? Všichni budou hledat moje stopy daleko odsud.

Jerome přemýšlel na hlas a zdálo se, že ti teď nevěnuje moc velkou pozornost. Evidentně mu tato planeta a myšlenky o cestě tam přinesly starosti, jejichž původ jsi neznala, ale které asi taktéž stály za problémy s lovci odměn.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: 2. mise pro Gwendolin: Ztratit sebe a nalézt jiné

Příspěvek od Gwendolin »

Jeromeho korveta CR70

Nehledáme přelud? Co, když ta vize byl pouze hodně živý sen? Mysl je mocná čarodějka, možná si se mnou jen pohrávala... Přeci není normální, aby se někomu zdálo o hvězdné soustavě, kterou v životě neviděl a ta se pak ukázala být reálnou!
Mé pesimistické já získává převahu. Radí ukončit marné hledání a soustředit se na skutečnost. V tom naše snažení zaznamená úspěch.

To je ono!
Pronesu vítězoslavně. V mém hlase je zároveň znát nemalé překvapení. Nevěřícně zakroutím hlavou.

Ta planeta existuje! Mohl být i zbytek snu pravdivý? Byli na Naboo drženi proti své vůli moji rodiče? Pokud ano, třeba bych je dokázala osvobodit! Jenže jak? Se zbraní v ruce? To by mi asi nevyšlo... Vykoupit je? Za necelé dva tisíce?! Směšné!
Do reality mě vrátí mladíkův hlas. Opět se dostáváme k zakopanému akkovi. K Eiattu 6. Již na Nar Shaddaa jsem si lámala hlavu nad důvody Jeromeho útěku. Během pobytu na ošetřovně jsem měla čas uvažovat nad informací, kterou mi poskytl zabiják: Zradil a ohrozil tak samotnou podstatu vlády a královskou rodinu na své planetě. V mysli se mi formulovali všemožné scénáře oné zrady. Doposud však nebyla vhodná příležitost zeptat se mladíka na rovinu. Až nyní. Otočím se ke svému příteli a nejistým hlasem spustím:

Jerome?
Zamyslím se nad vhodnou formulací svého dotazu.

Proč si musel z Eiattu zmizet? Co se stalo, že na tvou hlavu vypsali odměnu?
Je na čase vyjít s pravdou ven. A to platilo i pro mě.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: 2. mise pro Gwendolin: Ztratit sebe a nalézt jiné

Příspěvek od MrTukan »

Jeromeho korveta CR70

Jerome po tvém dotazu svraštil oboučí a už už jsi na něm viděla, že odmítne odpovědět. Potom ale pokrčil ramena a prohlásil.

Asi bych ti to měl říct, na to bychom se měli asi posadit, bude to na delší dobu.

Nabídl ti místo u taktického stolu a posadil se vedle tebe, aby začal vyprávět.

Po smrti mého otce jsem začal zasedat v poradním sněmu místo něho. Byl jsem samozřejmě nejmladší a i když naše rodina patří mezi bohatší, nikdo mě nebral vážně. Jednoho dne jsem přišel na nějaké finanční machinace starého hraběte Brandeena, správce královské kasy. Evidentně v tom jel ještě s dalšími lidmi, ale neměl jsem na to žádné důkazy. Přesto jsem se ho pokusil s mými zjištěními konfrontovat při zasedání sněmu. Jak bláhový jsem byl.

Zakroutil hlavou a viděla jsi v jeho očích lítost.

Bez pořádných důkazů mě samozřejmě nikdo nebral vážně. Sice jsme si vyžádali účetní knihy, ale tam se vše zdálo v nejlepším pořádku. Dokonce se zdálo, že hrabě je velmi schopný v získávání peněz pro státní kasu z ničeho. Tudíž se vše obrátilo proti mě a bylo mi mírně naznačeno, že bych měl opustit svoje místo ve sněmu, přenechat ho někomu jinému z rodiny a starat se o své záležitosti mimo veřejní život Eiattu 6 nebo alespoň na nějakou dobu vyrazit do světa, abych nabral nějaké zkušenosti. Zvolil jsem druhou možnost.

Ušklíbl se a pokračoval.

Ale stejně mi to nedalo a najal jsem soukromé vyšetřovatele, aby pokračovali v hledání důkazů proti hraběti Brandeenovi. Zřejmě se to ale zvrtlo, jednoho z vyšetřovatelů načapali přímo ve vile hraběte a ten pod nátlakem prozradil moje jméno. Potom už bylo snadné obvinit mě z pokusu o vraždu správce kasy. Podle mých informací ovšem prokuratura přemýšlí o stažení mého obvinění a ani král s takovým obviněním nesouhlasí. Námezdní lovci, kteří po mě šli, byli patrně placeni ze soukromých zdrojů a tenhle lov nebyl vyhlášen oficiálními cestami, ale jako obvykle, přes huttské kartely a další zločinecké organizace. Nicméně moji agenti dál pátrají po důkazech Brandeenovi zrady a dokud je nenajdou, nemůžu se vrátit na Eiattu 6.

Nakonec se usmál s nadějí, že se jednou všechno v dobré obrátí.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: 2. mise pro Gwendolin: Ztratit sebe a nalézt jiné

Příspěvek od Gwendolin »

Jeromeho korveta CR70

Nemusím být Jedi, abych poznala, že mluvit o důvodech, které vedli k opuštění Eiattu 6 je mladíkovi příjemné asi jako kdyby mu někdo zabodl dýku do břicha a ještě v ráně s ní manipuloval. Na druhou stranu nyní jsem součástí toho všeho a tak by nebylo od věci vědět, proč mi námezdní lovci půjdou po krku při honbě za odměnou. K tomu nakonec dojde i Jerome a rozhodne se vyložit karty na stůl. Přijmu nabízené místo a zaposlouchám se do příběhu.

Očividně je život šlechtice na Eiattu nebezpečný stejně, ne-li více jako život na Nar Shaddaa. Nicméně na měsíci Pašeráků aspoň víte na čem jste.
Do Jeromeho vyprávění nijak nezasahuji.

Cesta na onen svět je dlážděná dobrými úmysly.
Vybavím si staré přísloví a věnuji mladíkovi soucitný pohled.

Prokuratura přemýšlí o stažení obvinění a ani král s ním nesouhlasí? To zní povzbudivě. Na druhou stranu se může jednat pouze o divadlo pro širokou veřejnost. Ve vyšších kruzích se zabíjelo i za menší prohřešky. Hutté se zbavují svých konkubín, jak na běžícím pásu. Stačí jediný křivý pohled... Pokud je vše co mi Jerome pověděl pravda, tak se bojím, že se domů ještě dlouho nepodívá. Tahle hraběcí žába na prameni se za ta léta naučila za sebou zametat stopy. Navíc, jestli v tom nejede sám bude o to těžší něco dokázat.
O své obavy se nahlas nepodělím. Položím svou dlaň na tu jeho a co nejpovzbudivěji pravím:

Děkuju, žes mi to řekl. Určitě něco najdou. Chce to jen čas...
Zaváhám, zda oplatit mladíkovi jeho upřímnost tou svou. Nakonec seberu odvahu a pokračuji.

Do té doby udělám vše proto, aby tě žádný z mých kolegů nedostal... Poté nepříjemnosti v restauraci a bytě si jistě tušil, čím se živým.
Poprvé v životě se za své povolání stydím.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: 2. mise pro Gwendolin: Ztratit sebe a nalézt jiné

Příspěvek od MrTukan »

Jeromeho korveta CR70

Jerome se usměje a pokývá hlavou.

Tak nějak mi to došlo. A jsem rád, že jsi na mé straně a nikoli na té, které se snaží mě za pěknou sumičku, která teď jistě ještě vzroste, dostat.

Pohladil tě po hřbetu ruky a zamilovaně se na tebe podíval. Ten pohled však netrval příliš dlouho. Vrátil se zpět k planetě z tvé vize.

Takže tohleto Naboo, jak jsi na to přišla? Promiň, ale nepřijdeš mi zrovna jako typ, který si prstem šmátrá po mapě Galaxie a hledá si díry světa. To dělá spíš můj kapitán s Danem, aby našli co nejlepší úkryt.

Znovu se usmál a bylo na něm vidět, že si je celkem jistý tím, že tvůj zájem o tu planetu rozhodně není pouze "náhodou jsem narazila".
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: 2. mise pro Gwendolin: Ztratit sebe a nalézt jiné

Příspěvek od Gwendolin »

Jeromeho korveta CR70

Jak málo stačilo, abychom se poznali za jiných okolností... Poprvé jsem si mohla jméno hraběte Jeroma přečíst v informacích od zadavatele. Stejně jako moji kolegové, ani já bych se nezajímala o to, zda jsou obvinění vznesená proti mladíkovi pravdivá. Pokud by se zadařilo, při první příležitosti by ruch ulic Nar Shaddaa prořízl výstřel z blasteru. Rodině oběti by dorazilo úmrtní oznámení a mě na účet tučná sumička.

Naštěstí se to celé odehrálo jinak a já si teď mohu užívat mladíkovu společnost.

Máš pravdu, to ani nejsem.
Zasměji se při představě sebe sama jako pilné studentky v archívu.

Víš jak jsem ti vyprávěla o rodičích? Dostala se ke mě informace, že před tím než zmizeli letěli na tuhle planetu. Možná jsou stále na živu. Doufám. A třeba bych se tam o nich něco dozvěděla.
Netroufám si říct svému příteli úplnou pravdu. Sama jsem stále z vize zmatená.

Jenže jestli je to tak blízko Eiattu mohlo by být nebezpečné se tam objevit. Někteří lovci se za svou obětí neženou. Spoléhají na to, že se dřív nebo později vrátí domů. Nechci tě ohrozit... nebo ztratit.
Sklopím hlavu. Za žádnou cenu bych nechtěla riskovat Jeromův život. Ani kdyby mi to mělo pomoct nalézt rodiče.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: 2. mise pro Gwendolin: Ztratit sebe a nalézt jiné

Příspěvek od MrTukan »

Jeromeho korveta CR70

Jerome evidentně zvažoval tvá slova, na chvilku se zamračil, ale potom prohlásil.

Ten sektor není zas tak blízko Eiattu a navíc neexistuje žádný logický důvod, proč bych se právě tam měl vyskytnout. Proto to zní jako dobré místo, kde bychom se mohli aspoň na krátký čas schovat. A navíc bychom tím tobě dali příležitost pátrat po rodičích. Řekl bych, že to budou dvě mouchy jednou ranou.

Usmál se a zdál se být rozhodnutý co se bude dít dál.

Poradím se s kapitánem a dalšími veliteli, ale myslím si, že tohle Naboo přijmou jako dobrou variantu. Navíc bychom to mohli využít k setkání s některým z našich agentů, jestli budou mít co nabídnout. Potom ti řeknu, jak jsme se domluvili, teď mě ale omluv, půjdu se podívat na můstek a tyhle věci vyřešit. Věřím, že budeš chtít zprovoznit svého mazlíčka. A potom bych si dovolil tě pozvat na večeři v důstojnické jídelně, podává se v sedm hodin a můžeme tam potom probrat podrobnosti.

Usmál se a znovu ti pohladil ruku. Ovšem z jeho slov bylo patrné, že teď má práci, se kterou tě buďto nechce zatěžovat nebo mu přijde zbytečné nebo nevhodné aby ses jí účastnila. Každopádně pozvání na večeři mezi nejvyšší důstojníky na korvetě bylo zcela zřejmou ukázkou toho, že si tě váží a nestydí se za tebe v žádném případě.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: 2. mise pro Gwendolin: Ztratit sebe a nalézt jiné

Příspěvek od Gwendolin »

Jeromeho korveta CR70

Nenapadá mě žádný další argument, kterým bych mladíkovo rozhodnutí změnila. Upřímně, ani nechci. Něco ve mě si přeje letět na Naboo a hledat základnu v horách. Jestli tam moji rodiče jsou, najdu způsob, jak je osvobodit!

Budu se těšit. Takže v sedm.
Oplatím Jeromovi úsměv a zamířím do pokoje, který mi byl na korvetě přidělen. Fakt, že se neúčastním strategické porady mi ani v nejmenším nevadí. Necítila bych se tam mezi tolika důstojníky dobře. Navíc se nemohu zbavit pocitu, že jsem jak liška mezi loveckými psi. Každý člen posádky je ochotný za svého pána nasadit život jen proto, aby od něho udržel zabijáky v dostatečné vzdálenosti. A teď se jim jeden producíruje po plavidlu. Nepochybuji, že mi nevěří. Na jejich místě bych nereagovala jinak. Vlastně by mi ani nevadilo povečeřet v pokoji. Být co nejméně na očích.
Světlé, chladné chodby korvety jsou o tolik jiné než vše na co jsem byla doposud zvyklá. Nemohu si pomoct, ale působí na mě trochu stísněným dojmem. Snad za to může vědomí, že dokud nepřistaneme, nemohu toto místo opustit. Začínám chápat Jeromovu touhu nalézt, co nejdříve nový úkryt. Na druhou stranu mě loď také fascinuje a ráda bych prozkoumala každý její kout. Hlavně hangár. Nebránila bych se ani nabídce zúčastnit se průzkumného letu. Dorazím k příslušnému pokoji, stisknu tlačítko a dveře se zasyčením zajedou do stěny. Mé nové království bylo o trochu menší než to, které jsem obývala na základně u strýčka. Vybavené pouze postelí, kovovou skříní a pracovním stolem, na kterém nyní spočívalo to, co zbylo z mého kovového miláčka. Vedle nehybného droida ležel náramkový počítač, krabice s nářadím a náhradními díly.

Ty si ale dopad, kamaráde. Myslím, že mám o zábavu postaráno.
Pronesu zklíčeně při pohledu na poškození. Na nic nečekám a dám se do díla. Bota propojím kabelem s náramkovým počítačem a spustím diagnostiku. Naštěstí se zdá, že hlavní paměťové jádro je v pořádku. Rozeberu šasi a poté odmontuji jednotlivé končetiny od těla. Každou následně zkontroluji. Zvláštní pozornost věnuji té, která se mohla připojit ke konzolým. Všechny části pečlivě vyčistím, odstraním poškozené díly a nahradím je jinými. Poté se vrhnu na nejtěžší úkol. Opravit tělo.

S krátkými přestávkami pracuji až do půl sedmé. Uklidím nářadí. Vyhodím zničené součástky a od stále ještě rozebraného droida odpojím počítač. Náramek si připevním na levou ruku a dojdu se opláchnout. Jelikož nemám žádné jiné oblečení, nemusím ztrácet čas převlékáním. Mé další kroky vedou do důstojnické jídelny.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: 2. mise pro Gwendolin: Ztratit sebe a nalézt jiné

Příspěvek od MrTukan »

Jeromeho korveta CR70 - důstojnická jídelna

Práce na Spiderbotovi ti šla hezky od ruky a když se přiblížila půl sedmá, měla jsi ho již v podstatě opraveného. Poškození nebylo naštěstí nijak fatální, a tak teď již stačilo malého droida přikrýt vnějšími díly a byl jako nový. To už ses však šla připravovat na večeři, na kterou jsi po úpravě svého zevnějšku taky vyrazila.

Procházela jsi chodbami, kde jsi tu a tam potkala nějakého člena posádky. Jak jsi to cítila již předtím, tak tak to bylo stále. Samozřejmě vůči tobě neměli důvěru a všichni se na tebe dívali zkrz prsty. Nechápali, co na lodi děláš a proč tě hrabě vzal s sebou. Mohla jsi pozorovat, že si na tebe všichni dávají pozor. To už jsi však došla do důstojnické jídelny. Byl tam již Jerome s poručíkem Danem, ten si tě okamžitě změřil svým vojenským pohledem, ale na něm jsi mohla vidět, že už na tebe nepohlíží jako na hrozbu. Z jeho tváře jsi ovšem mohla vyčíst také to, že ti možná trochu závidí tvé současné postavení a žes to byla ty, kdo v podstatě Jeromeho zachránil.

To je dobře, že jsi tady. S poručíkem Danem už ses potkala, že? Dane, tohle je Naima a ne, opravdu si za mě nechce vybrat odměnu.

Jerome byl očividně v dobré náladě a Dan, protože byl dobře vychován, ti okamžitě podal ruku s frází na rtech. Faktem ovšem bylo, že i tuto frázi doplnil úsměvem, a tak byla docela uvěřitelná.

Těším mě, že vás poznávám.

To už se však opět chopil slova Jerome.

Prosím, posaď se tady vedle mě, ostatní určitě brzy dorazí.

Přitom se chopil židle hned vedle svého místa a odsunul jí, aby ses pohodlně mohla dostat ke stolu na své místo a následně se usadit. Potom co sis sedla se oba muži posadili a Jerome se tě zeptal na malého droida.

Jak se daří tvému mazlíčkovi?
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: 2. mise pro Gwendolin: Ztratit sebe a nalézt jiné

Příspěvek od Gwendolin »

Jeromeho korveta CR70 - důstojnická jídelna

Mohla bych přísahat, že se za mnou otáčejí i bezpečnostní kamery. Kdyby to droidům jejich kovová těla alespoň trochu dovolovala, také v jejich tvářích by se zrcadlila nedůvěra. Každý člen posádky, kterého míjím si mě dlouze prohlíží. Je možné, aby se mi začalo stýskat po mlsných a chtivých pohledech? Co bych teď za ně dala! Vždycky jsem se snažila splynout s davem, příliš nevyčnívat. Jednak kvůli své ochraně, jednak kvůli práci. Ale tady na lodi se to zdá být nadlidský úkol. K mé nemalé úlevě je důstojnická jídelna zaplněná pouze z části. Navíc Jerome a Dan jsou již zde.

Kdo by řekl, že uvidím ráda muže, který mi přes komlink vyhrožoval rozpáráním za živa?
Pomyslím si, zatímco se blížím ke stolu. Jakmile mě mladík svým osobitým způsobem přivítá, znejistím. Pokud poslední větu někdo zaslechl, mé popularitě to příliš nepomůže. Oplatím poručíkovi úsměv, potřesu si s ním rukou, avšak než stačím cokoliv odpovědět, slova se opět ujme Jerome.

Ostatní? Kolik nás tu u Janga bude?!
Nezávazná konverzace není mou silnou stránkou. O čem si mám s vojáky povídat? O počasí? Co když se mě zeptají na mé povolání? Mám lhát?

Výborně. Brzy bude hotový. Naštěstí žádná důležitá část nebyla poškozená. Což mě celkem udivuje. Určitě byl agresivní, jak rancor, když zjistil, že jsem v bezvědomí.
Usměji se a významně pohlédnu na poručíka.

Jak dopadla porada? Kam poletíme?
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: 2. mise pro Gwendolin: Ztratit sebe a nalézt jiné

Příspěvek od MrTukan »

Jeromeho korveta CR70 - důstojnická jídelna

No vlastně potom, co jsme ho vytáhli z pod toho tlusťocha stačil dobře mířený kopanec a droidík se odebral do říše snů. Jo a za tu ránu do obličeje se omlouvám, nemyslel jsem to zle, jen nebyl čas ptát se kdo je kdo.

Zareagoval poručík Dan jistě trochu hrdinněji, než to ve skutečnosti bylo a nezapomněl se zmínit i o tvé neutralizaci, kterou si jistě velmi vychutnal. Na jeho obranu by se dalo říct už jenom tolik, že když člověk někoho pošle do říše snů a ten někdo je spojenec, nenapáchá to tolik škody než když člověk nepošle do říše snů nebo věčných lovišť nepřítele. Jerome svým vlídným pohledem zastavil Dana s další komunikací a potom sám zareagoval.

To jsem rád, že je v pořádku. Dan je výborný voják a nikdy neponechává nic náhodě. Co se týká naší další cesty, tak jestě musíme probrat detaily, ale zdá se, že poletíme na to Naboo. Navíc v tom sektoru je ještě jedna další planeta, kde bychom se mohli celkem bez problémů skrýt, takže pokud by Naboo nevyhovovalo, přesuneme se tam. Ovšem cesta bude asi nějakou dobu trvat, jsme tak trochu v jiné části Galaxie.

To už do důstojnické jídelny dorazil i doktor Ibere a během několika minut i dalších šest mužů v různých uniformách. Dva z nich měli kapitánské insignie. Rozdíl byl ovšem v barvě. Zatímco čtyři muži měli tmavěmodrou uniformu, uniformy zbylých dvou se svou barvou blížila spíš khaky nebo vyblité zelené. Všichně zasalutovali předepsaným způsobem a zasedli na svá místa u stolu. Narozdíl od doktora Ibereho, který si neodpustil poznámku.

Zdravíčko vespolek. máte opravdu hezkou loď, vaše Excelence, hlavně tahle jídelna se mi líbí. Vypadá tak přátelsky a útulně.

Doktor se ušklíbl a taky se posadil. Narážel zřejmě na čiště vojenský a funkční zjev jídelny, kterému nebylo dopřáno příliš moc okras i přes to, že šlo o jídelnu pro důstojníky. OBsazení stolu se tak zdálo kompletní a stewardi začali nosit předkrmy a aperitiv.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: 2. mise pro Gwendolin: Ztratit sebe a nalézt jiné

Příspěvek od Gwendolin »

Jeromeho korveta CR70 - důstojnická jídelna

Jak jsem předpokládala, poručík nepřešel mou poznámku bez povšimnutí. Upřímně pochybuji, že Bota deaktivovali pouhým, jediným kopancem. Ale stejně jako já, mohl dopadnout mnohem hůř. Pokud je Dan alespoň částečně obeznámen s jazykem Twi'leků, mírnou úklonou hlavy a pohybem lekku dám najevo, že jeho omluvu přijímám.

Neponechává nic náhodě? Očividně! Proto si mu před nosem proklouzl na schůzku se mnou. Co bych dala za to vidět jeho obličej v okamžiku, kdy to zjistil! Haha! Určitě ho to žere ještě dnes.
Potutelně se usmívám. Jakmile se Jerome zmíní o Naboo v očích mi vzplane jiskřička naděje. Tolik let jsem seděla se založenýma rukama. Smířená s tím, že jsou moji rodiče mrtvý. Jestli si správně vzpomínám, ani strýček neztrácel dlouhým pátráním čas. Zvláštní. Od někoho s jeho prostředky a známostmi bych čekala víc snahy. Ale možná mu křivdím a on skutečně vyzkoušel vše co mohl.

To je mi jasné. Alespoň dodělám Bota. Dřív než přiletíme na Naboo bude opět v provozu.
Zareaguji. Nedlouho poté doplní naši trojku i zbývající důstojníci a doktor Ibere. Na rozdíl od zdravotníka jsem na stroze zařízené místnosti zvyklá. Chybí mi tu pouze známé tváře a přátelštější atmosféra. Avšak nyní v přítomnosti hraběte si nikdo netroufá dávat mi své antipatie okatě najevo. Zatím.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: 2. mise pro Gwendolin: Ztratit sebe a nalézt jiné

Příspěvek od MrTukan »

Jeromeho korveta CR70 - důstojnická jídelna

Stawardi donesli drobné předkrmy a každému nalili sklenku vína jako aperitiv. Viděla jsi, že všichni důstojníci na toto byli zvyklí. Na druhou stranu doktor Ibere byl dost překvapený a zdálo se, že teď se od něj nějakou chvíli nikdo nedočká ironické nebo sakrastické poznámky už jenom proto, že svůj aperitiv vypil v momentě, kdy mu byl nalit a vyžádal si okamžitě další. mladší důstojníci na konci stolu byli zabráni do své tiché konverzace, a tak byli stejně jako doktor, který se začal opíjet, mimo další dění. Za to oba kapitáni tě se zájmem pozorovali. V jejich obličejích jsi však nečetla podezřívavost nebo obavy, spíš vypadali zvědavě. Tak jak jen starý ostřílený voják zvědavě vypadat může. Starší prošedivělý muž v tmavěmodré kapitánské uniformě vypadal přesně tak, jak si člověk představí zkušeného kapitána lodi. Do stereotypu neměl daleko ani nakrátko střižený padesátník sedící naproti němu v kapitánské nazelenalé uniformě evidentně velící vojenské posádce.

Takže Franku, pověz mi, kdy nás zase zavedeš do roje asteroidů? Posledně si to chlapci docela užili!

Rýply si muž v zeleném do kapitána lodi sedícího naproti němu. Ten se na něj kysele podíval a s úsměvem mu, poté co dožvýkal a spolkl sousto, odpověděl přátelským hlasem.

Až budu potřebovat zklidnit ty tvoje opice, co chvíli nevydržej sedět na místě.

První muž se uchechtl a otočil svou pozornost tvým směrem.

Slečno? Zaslechl jsem, že vy jste prý hrdinně zachránila hraběte před námezdními lovci.
Koukl trochu posměvačně na poručíka Dana.
Budete nám o tom vyprávět, jak se vám podařilo ho uchránit před takovou přesilou? A kde jste vlastně byl vy, poručíku? Že byste zase utrácel svůj žold s nějakou kur... ehm, společnicí?
Poslední větou si přímo a nepříliš vybíravě rýpl do poručíka Dana. Mezi oběma muži vládlo evidentně napětí, které teď bylo jasně čitelné. Poručík Dan však dělal, jako by nic neslyšel, a tak zbyla reakce na tebe, protože tě kapitán v zeleném sledoval a čekal na vyprávění. Jerome evidentně nebyl potěšen jeho narážkou na Dana, ale prozatím se do věci nemíchal a mezi sousty předkrmu čekal, až začneš. Znělo to totiž líp než nechat vojáky, aby se pohádali.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené mise“