Na kovadlině - mise pro Tarmiena Nalju

Pakliže je hráč neaktivní déle než 30 dnů, jeho mise bude dočasně přesunuta sem

Moderátor: Moderátoři

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Rendili, orbita, Alectus

Výborný, vyjádřím se ke svému alter egu, a vzápětí mě závěrečná poznámka praští přes nos.
...to krytí. Mistr se snaží, aby se mě následky mise dotkly tak málo, jak jenom je možné.
A z toho nemám ani trochu dobrý pocit. Další možnost pochopitelně je, že si není jist mými mimikry a snaží se mi dát minimum příležitostí to po téhle stránce zvorat. V rámci vlastního svědomí jsem se rozhodl preferovat spíš tu druhou možnost, i když v praxi šlo nejspíš o směs obou dvou plus bezpochyby něčeho dalšího k tomu.
Takže jméno... jméno...
zamyslím se ve snaze dát dohromady něco použitelného.
Argil. Argil... Daren.
Vzápětí mě napadne, že to není zrovna nejideálnější kombinace, ale do sithu s tím.
Pokud jde o původ - chybí mi konkrétnější představa, s výjimkou toho, že by to měl být asi převážně lidský svět a nemělo by to vzbudit žádná podezření či možné problémy.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Rendili, orbita, Alectus

Argil Daren, dobrá.
Zopakoval tvé alterego.
Když ses zeptal na možný původ, tak se na chvíli zamyslel.
Co třeba Obroa-skai?
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Rendili, orbita, Alectus

Obroa-skai?
To jméno mi nic neříkalo, vlastně jsem měl takové divné tušení, že jsem o tomhle světě nikdy neslyšel. Tedy další věc, kterou si budu muset při pročesávání databanky zjistit.
Sice mi to připomínalo přebírání gizky v pytli, ale informace se dají získat i zpětně a kapitán by mi nenavrhl nic, co by podle něj bylo nesmyslné.
Proč ne, pokrčím rameny.
Navíc se dalo předpokládat, že když si pod jménem Obroa-skai neumí nic představit Jedi s vcelku velkým rozsahem astrografických znalostí, ostatní na tom budou velmi, velmi podobně - což může být výhoda.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Rendili, orbita, Alectus

Kapitán se tě zeptal na několik dalších otázek, které bys u svého alter-ega preferoval.
To je asi vše, celý profil vám přepošleme, jakmile bude hotov.
Slíbil kapitán.
Další měsíc byl dosti hektický, s mistrem jste procházeli podrobnosti mise, společně s pyrotechniky a různými inženýry jsi oprašoval své znalosti z výcviku, zjistil jsi zde že ti mistr ukázal mnohé činnosti z těchto oborů, až to místní experty uvádělo v úžas.
Také jste se prolétali v loď, se kterou poletíte na Neimodii, mistr zařídil i cvičný souboj, s několika stíhači, z jeho skupiny, aby jste si ji řádně osahali.
Celkem vzato jsi měl stále co dělat. Murray kromě toho navíc měl různé porady, plánování, řešení problémů a podobně, celkem to vypadalo že se za celý měsíc nezastavil, a zřejmě to bylo jeho tradiční tempo.

Pokud chceš udělat ještě něco ( něco se naučit, popovídat si s někým,...) ještě před odletem na misi, tak teď.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Rendili, orbita, Alectus

Čas utíkal vcelku rychle.
Bylo to jako návrat do starých časů na Dantooine, do doby, kdy Revan s Malakem bránili Republiku a nakopávali Mandaloriany do zadku a Rada prskala, proč místo toho na tom svém někde nesedí a netváří se ctnostně.
Nikdy bych nevěřil, jak vklouznutí do napůl známého denního režimu, byť ve změněných podmínkách a s jinou náplní, uvítám.
Opakování, vstřebávání nových poznatků, rozšiřování znalostí... všeho bylo tolik, že se dalo zcela zapomenout na ty další věci - jako noční můry a vracející se úlomky z vize.
Zneklidňovaly. Víc, než jsem si mohl v dané situaci dovolit. Takže mi nezbývalo než na to zareagovat nejrozumnějším možným způsobem. Odmítnout jim dát prostor - a plně ho věnovat přípravě na misi.

S Jedijkou jsme se viděli několikrát v jídelně, ale pokaždé se tvářila, jako že neexistuji. Bezpochyby k tomu měla nějaké svoje důvody, třeba pocit ukřivděnosti, že jsem jí vlastně vyfoukl výlet na Cato Neimoidii, nebo kvůli tomu, že když jsem na Murrayův plán kývl, prohrála sázku s kapitánem, a nebo prostě uplatňovala zásadu "se-sotva-dospělými-sebevrahy-se-nebavím" (protože navzdory všemu jsem se občas nemohl ubránit pocitu, že mistrův plán nic jiného než šílená sebevražedná akce není).
Taky bylo možné, že měla vlastní práce a starostí až dost a chyběla jí mistrova průprava, jak se ve chvíli, kdy vám teče do bot, tvářit přátelsky.
To poslední jsem považoval za nejpravděpodobnější alternativu a rozhodl jsem se to plně akceptovat.
Vlastně... nic jiného jsem stejně nemohl dělat, když nastavení mantinelů bylo zcela na druhé straně a ta o nějaké přátelení zájem neměla.

Stejná věc platila o mých kontaktech s mistrem Murrayem. Z titulu bývalého padawana jsem neměl ani to nejmenší právo si ho uzurpovat pro soukromý rozhovor, i když jsem to občas potřeboval. Začínal jsem mít vcelku jasno, jak málo času mu zbývá pro sebe a dospěl k závěru, že víc prostoru pro spánek by mu bezpochyby přišlo víc vhod než pomáhat padawanovi - kterého už dříve naučil, jak zvládat vlastní problémy a nejistotu.

A potom tu bylo učení, z kterého jsem se snažil si nabrat tolik, kolik jen bylo možné. Mistrovy základy se ukázaly být víc než dostatečné, ale i tak jsem se snažil všechno krom oživení a dostání do krve posunout i někam dál.
Zejména mne zaujaly bezpečnostní systémy a sítě; s nimi související činnosti vyžadovaly soustředění, rychlé kombinování mnoha různých možností a přemýšlení - a i proto jsem se snažil co nejvíce zdokonalit v oblastech, které se jich dotýkaly. Rozhodně toho bylo hodně co dohánět... a pak i v čem se zlepšovat.
Nakolik byli patřiční experti na Alectu z mých snah otráveni, nakolik udiveni a nakolik snad i nadšeni, jsem se radši neodvažoval posuzovat, ale rozhodně jsem se neflákal.
Do aktivit spadalo i studování reálií, seznamování se s prostředím a se svým alter-egem... u nějž jsem se nemohl ubránit obavám, jak to jen dopadne v praxi. Přece jen, lovci lidí jsou lovci lidí a Jedi věnující se do této chvíle převážně diplomacii je Jedi věnující se do této chvíle převážně diplomacii.
Ale s obavami se nedalo dělat nic jiného než... se dát zase do práce.
Zvládnu to. Nebudu moct nezvládnout.
Jak se blížil termín mise, uvědomoval jsem si, že mé obavy se především týkají mé schopnosti působit v roli přesvědčivě. V ostatních věcech jsem díky intenzivnímu tréninku a výcviku začal nabývat určité sebedůvěry.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Rendili, orbita, Alectus

Čas určený na přípravu utekl jako voda a byl čas vyrazit.
Sjížděl jsi tedy turbovýtahem ke zbrojnici, kde jsi měl nafasovat výzbroj a zbraně, které sis nechal připravit.
Když jsi vešel do zbrojnice, měl jsi v první chvíli pocit, že loď infiltroval nějaký mandalorian, pak jsi poznal mistra, který už svůj převlek na sebe oblékl.
Brnění ti bylo celkem povědomé, i když jsi tento konkrétní kus viděl poprvé, a protože to nebylo neo-křižácké brnění, tak bylo jiné než ostatní.
Tak co, připraven?
Zeptal se tě mistr když jsi vešel.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Rendili, orbita, Alectus

Poslední minuty pro rekapitulaci důležitých detailů.
Připadá mi, jako by se mozek zasekl v určité časové smyčce a zesíleně mi přehrával všechny potřebné informace, znovu a znovu.
Na tento model si navykl - vlastně už na Pakriku, při dalších diplomatických misích si ho ještě pevněji osvojil... hlavní výhoda: hlavou netáhnou žádné pochmurné myšlenky s pochybnostmi.
Sice jsou někde hluboko, hodně hluboko - jenže to je tak vše.

To už ale jsem ve zbrojnici, vidím se s mistrem a přebírám svoje věci. Naprázdno polknu. Na nepříjemně povědomé detaily jsem si nikdy nepotrpěl a o pocitu deja vu to platí dvojnásob.
Přesto spolknu všechny možné komentáře a jen se zhluboka nadechnu.
...nemám z toho dobrý pocit... opravdu ne.
Zkusím se usmát a hned mi dojde, že v téhle situaci to nemá cenu, a tak radši rovnou odpovím:
Jo.
Skutečnost je o něco složitější, ale nevidím jediný důvod to rozebírat a přidělávat tak mistrovi zbytečné starosti.
Sakra, Tassadr Murray musel vidět tolik lidí před první akcí, že si umí představit, co mu asi tak můžu říct.
Mám zhruba tak orientační představu, do čeho jdu, velmi podrobnou o tom, co se tam bude dělat - a jsem s tím srovnaný. Navzdory nervozitě, strachu, všemožným nepříjemným pocitům. A co jsem tak pochytil, podobnými stavy si prošel každý, takže...
...takže.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Rendili, orbita, Alectus

Mistr sice vypadal že tvému Jo zcela nevěří, ale mlčel.
Jakmile byl ustrojen začal cvičně vytahovat zbraně jednu po druhé, přestože jeho pohyby byly bleskurychlé, trvalo pěknou chvíli, než byl u konce, kolik toho sebou táhl.
U něčeho sis ani nebyl jist jak se to používá, ale mistr evidentně ano, a to bylo důležité.
Pak vešla ona rytířka Jedi.
Mistře Murray, jedi Nalju. Přišla zpráva z velitelství Flotily. Máte zelenou.
Oznámila vám rovnou.
Provázej vás síla.
Dodala za sebe.
Tak to aby jsme vyrazili.
Rozhodne mistr, silně tleskne rukama a vyrazí k vaší lodi.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Rendili, orbita, Alectus

Ve srovnání s mistrovou kontrolou zbraní je celá má příprava do akce poněkud jednoduššího rázu. Svou roli v tom hrálo i to, že ze mě chodící zbrojnice (relativně) nebyla a pocit, zda toho se sebou náhodou netáhnu příliš, se zázračně rychle rozplynul.
Sotva jsem se ujistil, že vše je v nejlepším pořádku, objevila se známá-neznámá Jedi - a celou akci oficiálně odstartovala, za což se jí dostalo též obligátního řádového pozdravu nahrazujícího "hodně štěstí".
Možná by byl vhodnější, protože Silou jsme si mohli být víceméně jisti, ale se štěstím to bylo podstatně horší.

Rychlým tempem jsem vyrazil za mistrem Murrayem, takže se několikavteřinové zdržené nabrané loučící konvencí vytratilo, ještě než mohl získat nějaký výraznější náskok cestou k lodi.
Mimoděk se mi vybavila moje vůbec první mise, cesta na Pakrik Major, a napadlo mě, že pokud šlo o nejistotu a co s ní dělat, tak jsem za ten rok znatelně pokročil.
No, taky by byla ostuda, kdyby ne, pomyslím si a srovnám krok s mistrovým.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Rendili, orbita

Vlezli jste do lodi a rovnou ji začali startovat.
Tak Alectusi, mějte se. A nezapomeňte co jsme plánovali, udělejte mě pyšným.
Řekl mistr do vysílačky.
Nebojte se. Víme co máme dělat.
Dostane se mu odpovědi.
Za chvilku zmizíte v hyperprostoru.
Mistr se pohodlně usadí a dá nohy na přístrojovou desku.
Tak do zejtra bysme tam měli být.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Rendili, orbita

Pohodlně se uvelebím v křesle kopilota s rukama zkříženýma za hlavu.
Hm. Fajn, odpovím mistrovi první banalitou, která se na to dá říct.
Předpokládám, že nějakou odpověď čeká a zároveň se mi nechce začít nějak víc mluvit.
Pohled mi sklouzne ven, na tradiční hyperprostorovou vyhlídku.
Ne že bych za ten rok cestoval až tak často, ale na některé věci si člověk navykne rychle a začne je považovat za značně monotónní.
Zítra?
Takže dost času na sledování bílých čárek za okny.
Možná až moc.

Nejsem si jistý, zda bych z toho všeho kolem neměl mít špatný pocit.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Hyperprostor

Cesta proběhne bez problémů. Většinu času strávíte tím, že odpočíváte.
Chvilku před tím, než vyskočíte z hyperprostoru, vejdeš do kokpitu.
Mistr Murray zde již je, ale stále ještě spí neklidným spánkem a cosi mumlá ze spaní.
Zvukové znamení, že jste na místě ho vytrhne ze sna.
..mistře Xamare!!!!!!
Chvíli jen nepřítomně hleděl před sebe, v ruce zbraň, která se mu tam náhle, jako zázrakem objevila.
Pak opět získal přítomný výraz a zatáhl za páku hyperpohonu. Vrátili jste se zpět do reálného prostoru, u Neimodie.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Vesmír, poblíž Cato Neimoidia

Se zívnutím vklouznu do kokpitu.
Trvalo mi pořádnou chvíli, než jsem se přiměl k tomu zkusit dohnat spánkový deficit - a dopadlo to přerušovaným dvanáctihodinovým spánkem. Naštěstí téměř beze snů; Síla se rozhodla být hodná. Asi. U ní jeden nikdy neví.
...člověk by se měl pořádně vyspat, když je k tomu čas a příležitost, a nemusí zrovna řešit nic důležitějšího.
V každém případě taková situace nastávala bezprostředně před akcí; v hyperprostoru beztak nebylo co dělat, a kostky už byly vrženy.

Nepřekvapilo mě, že Tassadr Murray svého času využil velmi podobným způsobem. I když takové štěstí, pokud šlo o noční můry, zřejmě neměl.

"Konečná stanice, Cato Neimoidia," poznamenám s pohledem upřeným na bílotyrkisovou planetu a vklouznu do křesla ko-pilota.
Zároveň věnuji mistrovi zkoumavý a trochu starostlivý pohled.
Zeptat se, zda je vše v pořádku, by byla vyloženě provokace - a tak otázka zůstane nevyřčená, ale stejně tak nějak visící ve vzduchu.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Vesmír, poblíž Cato Neimoidia

Mistr si protřel oči.
Kdy už mě to přestane mučit?
Zašeptal, že jsi to téměř neslyšel.
Nicméně hned potom, nasadil opět svůj výraz, kdy měl vše pod kontrolou, a zamířil k planetě.
Po chvíli vysílačka ožila.
Tady Neimodianská letová kontrola, prosím identifikujte se.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Vesmír, poblíž Cato Neimoidie

...tak jo, je na čase prokázat, proč má tahle loď jedno polstrované křeslo navíc...

V průběhu necelé vteřiny se napřímím, výraz se od "nejsem si jistý, jestli bych si neměl dělat starosti" změní na klidný, kamenný, v kterém moc prostoru pro emoce opravdu nezbývá. Snad s výjimkou jemného poušklíbnutí se, spíš znechuceného než pobaveného.

...a začít s misí.

Tady... zhluboka se nadechnu a pokračuji v hlášení všech vyžadovaných informací, vlastně spíš v trochu otrávené a trochu znuděné recitaci faktů, které je sice nutné uvádět, ale uvádím je už dost dlouho na to, aby mě začalo další opakování poněkud štvát.
Zároveň si kouskem vědomí udržuji nad tím, co a hlavně jak říkám, určitou kontrolu - přece jen, maska je maska a měla by sedět, a ne se, nedej Sílo, prolnout s tím, co je pod ní.

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené mise“