Lan Mandragoran: Vyslanci míru

Pakliže je hráč neaktivní déle než 30 dnů, jeho mise bude dočasně přesunuta sem

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Elinor Yall

Lan Mandragoran: Vyslanci míru

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, Chrám Jedi, jídelna

Od vašeho nečekaného návratu uteklo několik dní, které jste každý strávili po svém.

Velryn Corriolan byl svými známými z lékařských oddílů zpacifikován přeošetřit si "bleší kousnutí" a po zhruba dvaceti hodinách od aplikování bactové náplasti z něj jako by zázrakem zmizela vlna vyčerpanosti a únavy, takže zbytek času využil především dozorováním nad doplněním zásob na svou loď. Krom toho psal hlášení pro radu, komunikoval s mistry se zálibou v různých zvířátkách... a prostě se nenudil.

V praxi to znamenalo, že jsi měl volno a mohl ses věnovat, čemu se ti zachtělo. Což ti jiní padawané, s momentálně méně zaneprázdněnými mistry, snad i záviděli, narozdíl od setkání s obří vší.
Nicméně časy sladkého nicnedělání skončily ve chvíli, kdy si mistr při obědě přisedl k tobě a k Jonovi, zdánlivě lhostejně nabodl vidličkou smotek nudlí se zeleninou a čímsi podezřele připomínajícím tofu, a konverzačním tónem prohlásil: Mládeži, máme misi.
Jone, tebe chtějí na Calgon do tamního systému, objevila se tam nějaká infekce a potřebovali by Jediho, který jim vyčistí ten Augiášův chlívek, jemuž oni říkají systém pracovních táborů.
A my s Lanem se stavíme na hlavní planetě celého sektoru, na Meridianu, a budeme se věnovat politickým jednáním.


Pohled, který věnoval Jon svému bývalému mistrovi byl více než výmluvný. Velryn se nicméně tvářil, jako by se nic nedělo, a s chutí se pustil do jídla. Asi po dvou soustech nicméně stravování přerušil se slovy: což je formální úkol, neformálně se máme poohlédnout po tom, zda se tamní vládcové náhodou nepustili do šlechtění biologických zbraní a pokud ano, zda je k tomu nemotivují nějaké separatistické tendence.
Naše milá bleška totiž byla otrokáři nedobrovolně vzata na palubu právě někde v meridianském sektoru.
Další otázky až po obědě.



---------------------------------------------------------

Zkus shrnout, co Lan dělal v době volna. Pokud jde o materiály načerpané z lodního počítače, jsou sice ve zkoumání "vyšších míst", ale nic nebrání, aby měl padawan Mandragoran kopie, zvlášť, pokud si je sám vyhotovil, nebo o ně projevil přímý zájem.
Pak bych kdyžtak v dalším příspěvku spáchala jakousi stručnou informaci, co a jak tam vlastně bylo. :)

Uživatelský avatar
Lan Mandragoran
Učedník
Učedník
Příspěvky: 260
Registrován: 22.9.2009 12:45:08
Bydliště: Střední čechy

Příspěvek od Lan Mandragoran »

Coruscant, Chrám Jedi

Od našeho návratu uběhlo již pár dní, které mistr strávil na ošetřovně, dokupováním věcí do svého korábu a poradami s mistry a radou Jediů.

Mé dny probíhali přeci jen trochu jinak. Po návratu a nutném hlášení pro radu jsem se zavřel do svého pokoje a spal jsem 12 hodin.
Když jsem se konečně probudil, po mé strašlivé noční můře ve které se po mě sápali pavouci, blechy a kříženci obojího, zjistil jsem že do rána mi zbývá ještě notný kus času. Rozhlédl jsem se ve tmě a nahmátl svůj meč který mi opět dodal pocit klidu a jistoty. Zažehl jsem jeho čepel a v blankytně modré záři jsem vstal a rozsvítil tlumená světla. Tak co teď, zase jsem byl jednou tak hloupý a šel si lehnout příliš brzy. Mistr by mi vytkl že plně nevyužívám den. Ušklíbnu se pro sebe. Jon ještě spí, takže ho nebudu rušit. Tedy pokud je vůbec v chrámu.
Otevřu si první knihu kterou nahmátnu se zavřenýma očima a spokojen že mi síla doporučila právě knihu pojednávající o boji malých jednotek spokojeně začnu číst.
Ráno v rozumnou dobu zapnu comlink a spojím se s Jonem který jen náhodou nebyl povolán k žádné misi a byl mi tedy plně k dispozici, nu čož, však jsme také s mistrem nebyli pryč dlouho.
Ahoj Jone, mám ti tolik co říct příteli. Mistrova rádoby procházka se krapet zvrtla, místo toho jsme vyhodili do luftu jednu otrokářskou loď pobili pár blešek a já se naučil novou sílu, myslíš že by jsi mi mohl pomoci si na ni trochu zvyknout a zařadit ji do mého repertoáru boje a jiných využití?
Když mi to Jon odsouhlasil vyrazil jsem do tréninkové místnosti kde jsme strávili celý den procvičováním mých schopností a v přestávkách povidáním o mém výcviku. Musim ti poděkovat Jone, opravdu jsi pro mne cenným přítelem a hned po mistrovi nejlepším učitelem. Děkuji že se mnou máš tolik trpělivosti a věnoval jsi mi celý den.
Další dny probíhaly již klidněji, Jon mi samozřejmě stále pomáhal se zařazením rychlosti do mého repertoáru, ale věnovali jsme tomu již jen cca dvě hodiny denně.

Zbytek ze všech dnů jsem se spíše potloukal po chrámu a po knihovnách. Napadlo mne vyžádat si kopii našeho hlášení z archívu kam již bylo zařazeno. Ukážu to Jonovi, třeba bude mít nějaké připomínky k mému postupu, přeci jen, je zkušený léčitel, což se o mě ještě říci nedá.
Poté jsem zabrouzdal do tréninkové místnosti podívat se na pár dalších studentů jak trénují a sledovat jejich techniku. Obzvláště mne upotala dívka kterou jsem ještě neměl tu čest poznat. Její pohyby byli až neuvěřitelné používala styl Ataru a používala jej s takovou lehkostí a přirozeným talentem že mi bylo téměř líto toho s kým se setká v nepříliš přátelském duchu.

Coruscant, Chrám Jedi, jídelna

Později v jídelně jsem se Jona zeptal na onu dívku, pověděl mi o ní trochu více a zaujala mne ještě víc. Tak mistr Yoda jí cvičil v této dovednosti. Velmi zajímavé. Musím ji poznat, mohla by mne toho hodne naučit o Ataru. Je to velmi agresivní forma boje, mohla by se někdy hodit
Ale to již přišel mistr Corriolan k našemu stolu aniž jsem se stihl poptat Jona na jeho názor o našem minulém setkáni s veškami.
Ihned po mistrově příchodu mi bylo jasné že tu něco nehraje. Ten pohled už znám. něco se děje a jemu samotnému se do toho nechce.
Po mistrově rychlém seznámení s naší misí jsme s Jonem na sebe mrkli, bylo nám jasné že pod tím vším se něco skrývá co nám mistr neřekl. Těžko na cvičišti lehko na bojišti. Obrátím oči v sloup. Takže se jdeme podivat jestli tu nemáme další takové potvory, no to mám radost. Brzy to začnu nemít rád stejně jako pavouky. Vesele se na mistra zašklebím.
Ještě že jsem si vzal kopie toho co jsme zjistili právě dnes. Za letu se na mrknu v kajute, snad Jon bude vědět něco co mne ani mistra nenapadlo. Každý poznatek se hodí. Pustím se do jídla ať mi nevystydne.
Takže, kdy vyrážíme? Zeptám se když dojíme.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, chrám Jedi, jídelna

"Předpokládám, že jestli má někdo z nás tří nějakou pravděpodobnost, že narazí na potvory přímo, tak Jon - sotva je totiž budou chovat a testovat na svém sídelním světě," odpověděl mistr na tvé zažertování zcela vážně.
A Jon stejně vážně přikývl.
"Tak víme, jak to v Republice, zejména u jejích členů s monarchistickými vládami, často vypadá. A Meridian v tomhle ohledu patří spíš k těm problémovějším oblastem, pokud jde o lidská práva. Navíc je to vnější okraj a tam se to bere ještě volněji."
"Hm?"
Zdálo se, že ses dostal k něčemu, co ve své podstatě nebylo určené a priori pro tvoje uši.
"V praxi to znamená, mistře, že i když nakrásně najdete důkaz o biologických zbraních, pokud nenajdete jednoznačnou spojitost se separatismem - a grissmathská vláda nemá nejmenší důvod, proč usilovat o plnou formální nezávislost - senát to krásně zignoruje a nebude tomu věnovat nejmenší pozornost. V rámci nezasahování do vnitřních záležitostí a snahy nenarušit vědecký výzkum."
Velryn Corriolan se zatvářil zamyšleně. "Myslím, že to přeháníš, Jone."
"Při vší úctě, mistře, myslím si, že jste už dlouho nebyl na nějakém skutečně ZAJÍMAVÉM místě na okraji."

Z té odpovědi sarkasmus přímo kapal.
"Ale o tom se ostatně rychle přesvědčíte sám v terénu."
Zdálo se, že pokud jde o Jona, tak je z podstatné části na odchodu z jídelny a vlastně čeká jen na to, kdy celou sedánku rozpustíte.
Vzápětí došlo na tvou otázku, a tak toho mistr využil ke změně tématu.
Vyrážíme zítra v deset ráno - takže ve tři čtvrtě sraz v hangáru.
Jon se mírně pousmál.
Fajn, tak to ještě budeme mít s Lanem čas na odvetnou férovku, viď?obrátil se na tebe klidně, jako by předchozí výměny názorů s mistrem nebylo.
Čas na to rozhodně mít budete, odsouhlasil vám to mistr a ponechal vás opět o samotě.

Uživatelský avatar
Lan Mandragoran
Učedník
Učedník
Příspěvky: 260
Registrován: 22.9.2009 12:45:08
Bydliště: Střední čechy

Příspěvek od Lan Mandragoran »

Coruscant, chrám Jedi, jídelna

Zas mě zpražil. Vypadá to že mistral něco skutečně trápí. obvykle nebýval takhle protivný. Máme tu něco závažného co mne jakožto padawanovi nepřísluší vědět. Ale co to pro mne znamená v praxi. Zauvažuji. V praxi to může znamenat více věcí, horší i lepší . Mistr mne nechá určitě pátrat samotného. A sám bude dělat to, co mi nepřísluší vědět. Ale po pravdě, takovéto akce většinou dopadají fiaskem. Rada něco nařídí mistrům padawani pak dělají méně důležité akce a jelikož si vzájemně nekryjou záda dopadá to špatně. Jsme sice ochránci míru, ale nesmrtelní nejsme. Na druhé straně, nepřísluší mi pochybovat o radě. Kdyby nevěřili že to s mistrem zvládneme neposlali by nás tam, nebo by nám alespoň přidělili pomoc, druhého padawana a druhého mistral, kteří by si vzájemně kryli záda v méně i více důležité akci. Nebo sem zas úplně mimo. Postesknu si. Nu což, udělám co mohu ve jménu síly. A udělám to nejlépe jak svedu. Usměju se při pomyšlení na má obvyklá fiaska kterými jsem mistral dokázal potrápit i na úspěchy které mi vynesly pochvalu.
Takže zítra, dobrá tak mám čas sbalit si věci a ještě projít s Jonem ty záznamy. aby věděl co ho může potkat a co mi o tom může říci kdyby jsme na to narazili mi s mistrem.
Jasný Jone, nemůžu se dočkat až mi zase napráskáš. Zvednu se od stolu a protáhnu si již odpočaté svaly z předešlého dne kdy mě Jon zvláště pečlivě poučil o tom, jak sundat člověka který se pohybuje pod vlivem rychlosti.
Tak tedy zítra mistře. Skloním uctivě hlavu a vyjdu s Jonem na chodbu abychom vyrazili přímo k výcvikové místnosti. Ty Jone, prosimtě dnes mi nemlať tolik hlavou o stěnu místnosti. rád bych s tebou pak prošel ty záznamy které jsme s mistrem získali při naší poslední cestě a s bolavou hlavou mi to tolik nemyslí. Usměju se zvesela.
Chtěl by jsem slyšet tvůj názor na tu Veš obří Nihilovu jak jí mistr pojmenoval. Co budu dělat potom? hmm tolik času, a teď nevím jak ho využít. sedět v pokoji se mi nevyplatíz toho nebudu mít nic k užitku. asy by jsem měl zajít do archivu a zjistit si co nejvíce informací o Meridianu. Jinak nebudu moc k užitku. Diplomacie, no to opravdu bude zajímavé snad se to nezvrhne k agresivnímu vyjednávání.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, chrám Jedi

Jon se na chvíli zatvářil, jako by nevěděl, o čem je řeč. Pak mu to docvaklo a zasmál se. Poté se znova zamračil a zdálo se, že jeho nálada spadla kamsi k bodu mrazu.
Ta potvora se mi naprosto nelíbí. Nikdy jsem o ničem podobném neslyšel, což samo o sobě nic neznamená, ale tohle mi připadá dost anomální, aby se o tom obecně vědělo. Pokud jde o můj názor, domnívám se, že v jejím případě někdo dost napomohl evoluci. Nejspíš vycházel z nějakého již existujícího parazita, ale dost jej zultimatizoval.
Mistr Corriolan se dokonce domnívá, že s rostoucí velikostí parazita roste i jeho inteligence a další zkušenosti. Nevylučuje, že mohou vzniknout tvorové schopní i učení se a jakéhosi zárodku analytického a logického myšlení - které však zůstává omezeno na základě jimi učiněných zkušeností. Dost možná od nějaké velikosti funguje kolonie vší nihilových na základě jakéhosi kolektivního vědomí soustředěného do toho největšího jedince. Otázkou nicméně zůstává jeho způsob výživy.
Za pozoruhodnou považuji nicméně jednu věc - podle všeho jsou pro ni ideální podmínky bez světla. Dost špatně reagovala i na umělá osvětlení, takže s přirozeným světlem by na tom byla ještě hůř. Což její nasazení jako biologické zbraně dosti omezuje.

V Jonovi jsi vnímal určité napětí, jako by měl naopak až velmi konkrétní představu, jak by byla taková veš obří nihilova využitelná jako biologická zbraň a také jsi měl pocit, že názor tvého mistra bude poněkud odlišný a z toho plyne určitý konflikt mezi nimi.
No, pokud jde o záznamy, rád ti s nimi pomohu.
Ale jestli je tam cokoli naznačujícího, že by mohla meridianská vláda podporovat obchod s otroky a podobná svinstva, mohl bys vyjít z premisy, že to bude ještě horší než tvé sebeparanoidnější představy.

Pak si uvědomil, že to může znít trochu depresivně, a dodal:
Tohohle si nevšímej, i Jediové se cítí být frustrováni, zvlášť když posledních pár misí strávili na vnějším okraji a až příliš často se setkávali s následky Ximova impéria.
Jeden by řekl, že za nějakých dvacet čtyři tisíciletí by se mohli lidi změnit. Tím chci říct, že se místní elity chovají jako nafoukaní arogantní idioti s přehnanými ambicemi vesměs zaměřenými na to, jak jiným elitám vykopat pod nohama co nejhlubší díru. A snaží se použít všechno ve svůj prospěch. Tím "všechno" myslím fakt všechno - ilegální obchody, utlačování vlastních lidí, i Jedie, pokud tam náhodou zabloudí za svými úkoly.

Uvědomoval si, že to zní vcelku "zajímavě", a pokrčil rameny.
Mezitím jste dorazili skoro až k tělocvičně.
Ještě nějaké otázky?
Protože šetřit tě zrovna nehodlám,
zazubil se na tebe, ale zdálo se, jako by spíš přemýšlel o zadání vlastní mise a nad tím, co z toho vyplyne.


-----------------------------------------------------------
informace o Meridianu, které můžeš zjistit (odlišují se od toho, co bys našel na wookiepedii, kde bys naopak našel několik spoilerů :D):
--> je to planeta na vnějším okraji, stojí v čele sektoru se stejným jménem
--> obyvatelé jsou převážně lidé
--> absolutistická monarchie; vládne Grissmathská dynastie a to nějakých pár staletí
--> v posledních dvanácti letech docházelo v rámci dynastie k rozkolu na několik frakcí, patrně v souvislosti s nástupnictvím - přímá grissmathská linie totiž končí králem Darseilenem
--> král Darseilen je již nějakou dobu vážně nemocný a na veřejnosti se prakticky neobjevuje; sektor spravují dvě z vnoučat jeho mladších sourozenců, Giselda a Toren (jejich vzájemné vztahy nejsou příliš známé, navenek to působí jako dokonalá idyla, ale nejspíš to tak nebude)
--> krom toho má sektor Meridian potíže s vzrůstajícími aktivitami teroristických skupin (nic konkrétnějšího se zjistit nedá, fakt to není oblast, o kterou by se Republika nějak intenzivněji zajímala a zdá se, že ani sami grissmathští se o tom moc nešíří)
--> sektor Meridian dle všeho působí jako klasická orientální despocie (tzn. to, co se v dějepise probírá ve starověku předtím, než se začne pořádně řešit Řecko od řecko-perských dál a potom Řím :D) + nezdá se, že by tam někdy fungovala zrovna velká úcta k lidským právům
--> přes výše zmíněný bod je to formálně členský stát Republiky
(nemusí to být problém, v téhle době je absolutickou monarchií i třeba Corellia :) - nicméně tady by to i problém být mohl, protože se zdá, že Meridian tak úplně nerespektuje veškerá pravidla a nad porušováním některých principů vláda vyloženě přivírá oči) a zdá se, že Republika by proti členskému světu nerada jakkoli ostřeji zakročovala

Uživatelský avatar
Lan Mandragoran
Učedník
Učedník
Příspěvky: 260
Registrován: 22.9.2009 12:45:08
Bydliště: Střední čechy

Příspěvek od Lan Mandragoran »

Coruscant, chrám Jedi

Zvláštní, přijde mi že Jon ví více než mi říká, ale to může být jen má doměnka, kdo jsem já abych pochyboval o plnohodnotném rytíři Jedi. Rada mu svěřila důvěru kterou já ještě nemám. a proto by jsem i já jej měl respektovat. Na druhou stranu, až příliš zavitě se s mistrem Corriolanem u snídaně dohadoval. Něco se tu děje, jen ještě nevím co. Jon je ale můj přítel, věřím že by neudělal cokoli co by mohlo ohrozit mě, mistra nebo náš řád.
Jone myslím že mistr má pravdu ohledně rozvoje kolektivního myšlení a inteligence přímo úměrné růstu mozku. Vždyť tu máme tolik důkazů o vývoji inteligentních ras a rozvoji z prvoků na menší i větší organismy.
Co se týče výživy, na vlastní oči jsme s mistrem viděli jak se živý otázkou zůstává jen, jak přežívá při nedostatku potravy. Ta loď vysela ve vesmíru přeci jen dost dlouho než jsme na ni narazili. I když je možné že před námi ji potkal i někdo jiný pak už by byla otázka jak přežila jasná.
Jako biologická zbraň by se dala ovšem použít jen za podmínek totální tmy. Což se dá zařídit. Buď jako zbraň vhodná k vymýcení jeskyní a podzemních komplexů. Nebo prostě jako zbraň která bude mýtit populaci hlavně v noci
.

Ne, v mých záznamech není nic o Meridianské vládě, máme pouze záznamy chování vši a že loď byla na cestě z Meridianského sektoru. Nemůžeme z těch záznamů říci nic o tom, kdo je do toho zapletený. Je tu možnost že o tom vláda ví, ale také nemusí nic vědět. Což sis jistě už u snídaně odvodil že právě proto jsme tam vysláni.
O Meridianu toho příliš nevím, půjdu si záznamy projít až po našem tréninku
.

Nic se neděje Jone, frustrace je naprosto běžný jev. Zašklebím se na něj. Poslední dobou mě mistr sráží ke dnu pokaždé když se seknu z čehož začínám být také dost frustrovaný.
Lidi se jen tak nezmění, asi nikdy, tím méně ¨ elita¨ vsadím se, že kdybys zašel do našeho ¨civilizovaného¨ senátu dokážeš na každého senátora vyhrabat nějakou špínu. Natož na světě který se řídí ještě monarchií
.

Ne, myslím že mé otázky sou už u konce. můžeme jít dovnitř ať mi konečně natlučeš kokos. Usměju se. Zvláštní, dnes by jsem snad i mohl vyhrát, nezdá se mi moc soustředěný. Nu uvidíme.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, chrám Jedi, tělocvična

Jon se na chvíli odmlčel.
Asi bych se ti měl omluvit. Schytáváš to za mě. Poslední mise na mě byla trochu moc a mistr se domnívá, že jsem ji nezvládl zrovna nejlépe. A dává mi to najevo, aniž by mu došlo, že se ocitáš takříkajíc v palebné dráze.
A s těmi senátory přeháníš. Třeba toho corellianského si hluboce vážím.

Zdálo se, že tvá poznámka o jeho zaujatosti se jej poněkud dotkla.
Rychle se rozhlédl po tělocvičně, zcela suverénně zamířil k nejbližšímu vhodnému rohu a zaujal vyzývací postoj z makashi.
Na své poměry až tak moc soustředěně nicméně nevypadal.
Takže...? pousmál se a očekával tvůj útok.

Uživatelský avatar
Lan Mandragoran
Učedník
Učedník
Příspěvky: 260
Registrován: 22.9.2009 12:45:08
Bydliště: Střední čechy

Příspěvek od Lan Mandragoran »

Coruscant, chrám Jedi, tělocvična

Nic se neděje. Ušklíbnu se jedním koutkem. Mistr je mistr, po pravdě, sám jsi jeho výcvikem prošel, víš jaký je, opravdu si vážím každé výtky a každého hrubého slova které použije, protože, nebýt jeho, nebyl by jsi jaký jsi. A já doufám že jeho výcvik mne také připraví na budoucnost.

Postavil jsem se naproti Jonovi a aktivoval svůj meč na nejnižší výkon který způsobuje jen drobné popáleniny. Zná mě jako sám sebe. bleskne mi hlavou. Ví že jsem lepší při reakcích na ostatní a obraně. Ví že teď jsem oslabený.

Ušklíbnu se. Tak jdeme na to kamaráde. Postavím se do Djem So. Chvíli zaváhám, ale poté provedu první úkrok na pravou stranu. První úkrok přejde v druhý až Kolem Jona obejdu půl oblouk na jeho konci provedu výpad Shun drže meč pouze v pravé ruce. Po jeho dokončení uchopím meč do obou rukou a zaůtočím silným sekem vedeným shora na jeho hlavu.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, chrám Jedi, tělocvična

Jon se nad tvou reakcí trochu zamyslel - zdálo se, jako by ses přímo trefil do nějakého problému, který jej už delší dobu trápil - a tvůj první úder zablokoval spíš symbolicky než nějak pořádně. S druhým si nevedl o mnoho lépe, tvá rychlost a hlavně razance úderu jej zastihly nepříjemně překvapeného. Vaše čepele se sice zkřížily včas, ale přinutil jsi svého kamaráda se o dobré tři kroky stáhnout. A protože neprozřetelně zaujal pozici blízko ke stěnám, podstatně jsi mu zhoršil manévrovací schopnosti.
To, co v souboji Jon právě prováděl, se dalo jednoduše nazvat názornou ukázkou "jak se to dělat nemá" - a on sám si toho musel být vědom stejně dobře jako ty.
Rozhodl se tedy přejít na sérii rychlých úderů vedených převážně na tvou levou stranu, které by tě přinutily se částečně stáhnout a krýt si ji - zatímco by mohl proklouznout po nebráněné straně do volnějšího prostoru .

Uživatelský avatar
Lan Mandragoran
Učedník
Učedník
Příspěvky: 260
Registrován: 22.9.2009 12:45:08
Bydliště: Střední čechy

Příspěvek od Lan Mandragoran »

Coruscant, chrám Jedi, tělocvična

No co to u síly provádí, takhle dezorientovaného jsem ho ještě neviděl. Zapřemýšlel jsem se chvíli nad tím co jsem mu vlastně řekl což Jon využil k protiůtoku.
Série úderů vedená na mou levou stranu mě sice nijak neohrozila, ale během krytí jsem musel udělat přeci jen krůček dozadu. Jonovi sice chyběla razance ale zato si to vynahradil rychlostí způsobenou jeho zoufalou situací.
Odrazil jsem poslední úder který Jon provedl předtím než se chystal proklouznout mi do volného prostoru. když ovšem stahoval svou čepel zpět pokusil jsem se ho po vzoru manévru tekoucí vody následovat jeho čepel tou svojí. Potom odrazit jeho čepel dále od těla a zaútočit sekem z levé strany kterou by měl po mém úderu odkrytou.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, chrám Jedi, tělocvična

Jon bleskově uskočil a aniž by dbal na to, že´s ho málem škrábnul čepelí, plynule přešel do techniky padajícího listu vedeném proti tvé ruce s mečem.
Jako by na poslední chvíli se však stáhl do základní pozice soresu a přivolal si na pomoc Sílu, jejíž pomocí se tě pokusil odhodit a provést útok, dokud se budeš zvedat ze země.
S tímto trikem ses v soubojích s ním už několikrát setkal, byť pouze v podobě stažení se z prostého výpadu-Silové odhození a zatím ne v přechodu z některé ze speciálních technik.

Zajímavý vývoj vašeho souboje (tzn. Jon víceméně v úzkých) mezitím přilákal několik diváků, mezi nimiž jsi postřehl i děvče používající to skvělé ataru.

Uživatelský avatar
Lan Mandragoran
Učedník
Učedník
Příspěvky: 260
Registrován: 22.9.2009 12:45:08
Bydliště: Střední čechy

Příspěvek od Lan Mandragoran »

Coruscant, chrám Jedi, tělocvična

Mimo. Kruci, skoro jsem ho dostal. Urychleně zvedám meč držíce ho oběma rukama nad hlavu v obraně proti padajícímu listí. Hned jak odrazím útok půjdu do podřepu a seknu mu po nohách. Má obrana však přišla vniveč. Když se můj meč cestou nahoru nesetkal s žádným odporem, ztratil jsem tím rovnováhu což Jonovi usnadnilo práci s mým odhozením.
Jelikož jsem věděl co mě po dopadu čeká, ještě za letu jsem se spojil se silou a ohnul jsem čas kolem sebe. Jde to už lehčeji. Proběhlo mi hlavou těsně před tím než jsem dopadl na zem.
Uch. Unikl mi ze rtů bolestný výkřik. Díky rychlosti jsem se zvedl ze země rychleji než se ke mně Jon dostal a mohl seknout po ležícím cíly. Periferním viděním jsem ještě zahlédl že se k nám připojil dav zvědavců sleduje zápas Rytíř versus Padawan, mezi nimiž byla ještě ona dívka od které by jsem se rád naučil něco o Ataru. Ale to už jsem díky rychlosti na Jona zahájil smršť úderů. Začínaje úderem zleva jsem pokračoval zprava, dvakrát znovu zleva poté na hlavu, znovu zleva a zakončím otočkou Jung Ma kterou se pokusím Jonovi odrazit znovu meč od těla a poté na nechráněnou ruku seknout úderem Cho Mai abych vyrazil Jonovi meč z ruky.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, chrám Jedi, tělocvična

Sotva ses zvedl ze země, podařilo se ti Jona znamenitě zaměstnat, takže v první chvíli se zdánlivou lehkostí zablokoval tvé první dva údery a pak v rámci svého soresu přešel na ochranný kruh. Sousledně s tím se ponořil hlouběji do Síly.
Kolem tvého přítele tak vznikl vysoce chráněný prostor; každý tvůj úder byl neomylně zachycen, i ten prudký, vedený plnou rychlostí z otočky - a to z opačného směru, než by se ti hodilo, takže jsi přirazil meč spíš blíž k němu.
Jon se na tebe mile usmál.
Máme se hezky přečtené, co? prohodil konverzačním tónem.
Asi o půl kroku se stáhl a vyrazil v prudkém výpadu směřujícímu k seku cho mai, tak trochu v rámci "kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá."

Uživatelský avatar
Lan Mandragoran
Učedník
Učedník
Příspěvky: 260
Registrován: 22.9.2009 12:45:08
Bydliště: Střední čechy

Příspěvek od Lan Mandragoran »

Coruscant, chrám Jedi, tělocvična

Zatím nikdo nezískal ani bod. Jsme dalo by se říci vyrovnaní soupeři, ale řekl by jsem že pouze díky tomu že je Jon trochu mimo. Čím jsem ho vlastně tak rozhodil.
Mezi těmito myšlenkami Jon v klidu vykryl veškeré mé údery. Čímž rozhodil mou auru klidu. Tak on se na mě bude ještě usmívat. V duchu se ušklíbnu. Jone, Jone. Zakroutím hlavou. Propustím sílu abych mohl Jonovi odpovědět.
Ano, máme se dobře přečtené, řekl by jsem že za to může stejný výcvik, stejný mistr, stejná výchova. To muselo být ono, něco se děje a poznámky o výchově našeho mistra ho rozhodily i předtím. Ihned jak se Jon stáhl okolo sebe znovu ohnu čas. Jeho výpad je tedy pro mne pomalejší nežli by chtěl.
Po vzoru Djem So Využiji sílu protivníka. Jeho úder projde naprázdno, udělám pod vlivem rychlosti krátký úkrok vpravo, mezitím co Jonova ruka klesá směrem dolů já z úhlu 90 stupňů proti němu provedu sek opačným směrem (nahoru) což by ho mělo zranit stejným způsobem který plánoval pro mě. A otočím se podle Jung Ma čož by mu mělo způsobit ránu přes celá záda.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, chrám Jedi, tělocvična

Rozhodl ses strategicky využít toho, co jsi považoval za možnost Jona efektivně rozhodit. Tvá úvaha nebyla špatná, pokud šlo o existenci nějakých problémů, týkajících se mistra, jeho dřívějšího padawana a čehosi úzce spojeného s výchovou.
Všiml sis, že při tvé poznámce se Jonovi stáhly zorničky do užší škvíry a nebylo až tak těžké v Síle vycítit, že ses jej nemile dotkl. Jako by mu to připadalo jako nemístné a samoúčelné rýpání.
Rychlost a razance následné reakce překvapila nejen tebe, ale částečně i jej. Kolem tebe se přehnala silová vlna a odhodila tě pořádný kus stranou. Při té příležitosti sis mohl při tvrdosti nárazu uvědomit, že obvykle se tvůj kamarád při používání Síly v rámci cvičných soubojů drží dost stranou.
Vzápětí Jon Willard vypnul svůj meč a přispěchal ti pomoci se zvednout.
No, nejlepší čas trénink ukončit, zkonstatoval, když ses zvedal. Nějak mám problém s nadhledem a i když popichování bývá fajn, jde ti až moc dobře. A v cvičných soubojích nemají výkyvy v sebeovládání co dělat.
Nicméně sotva se ujistil, že jsi skutečně v pořádku, vcelku rychle zmizel, neznámo kam.

Nezdálo se, že by někdo z přihlížejících považoval ukončení souboje tak, jak dopadl zrovna když začínal být opravdu zajímavý, za výraznější Jonovu chybu, už proto, že si uvědomil potenciální malér na obzoru dřív, než mohl skutečně nastat - a třeba i něco věděli o tom, do čeho ses už podruhé v krátkém časovém horizontu strefil.
Navíc se pomalu začali rozcházet.

Teda, dobrej souboj, s Jonem se mi zatím vyrovnanější nepodařil, pochválila tě neznámá a mile se na tebe usmála.
Jo, abych se představila. Tariel Draay.

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené mise“