Lan Mandragoran: Vyslanci míru

Pakliže je hráč neaktivní déle než 30 dnů, jeho mise bude dočasně přesunuta sem

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Lan Mandragoran
Učedník
Učedník
Příspěvky: 260
Registrován: 22.9.2009 12:45:08
Bydliště: Střední čechy

Příspěvek od Lan Mandragoran »

Coruscant, chrám Jedi, tělocvična

Poslední co si pamatuju je, že jsem udělal ten úkrok. Vedl jsem meč nahoru, a co bylo pak? Vím že jsem křičel, ano, vykřikl jsem při překvapení z nečekaného výletu a také znovu při tvrdém dopadu. Co se stalo? vypadne ze mě trochu připitoměle když mě Jon zvedá ze země. Odpověď na to ale nedostanu. Místo toho mě vytáhl na nohy, pronesl cosi co měla být asi omluva a zmizel pryč.

Rozhlédnu se zběžně po místnosti, vydím jen zklamané obličeje padawanů kteří jsou zklamaní rychlým ukončením souboje právě když jej považovali za zajímavý. Rozchází se buď směrem ven z místnosti nebo zpět do určených prostorů k výcviku. Jen ta neznámá zůstala.

Těší mě, Lan Mandragoran jméno mé.
Ten souboj nebyl ani trochu dobrej, spíš Jon byl dnes tak špatnej. Kruci, musím zjistit co se tady děje. Ještě nikdy se mi nepovedlo Jona takhle rozhodit
. Pak mi dojde co tu plácám. Eh, omlouvám se, jsem z toho rozhozenej. Jsem si jistý že s tím Ataru které tak skvěle ovládáš jistě můžeš Jonovi konkurovat. Rozhlédnu se abych zjistil kde mám meč.

Á támhle je. Zahlédnu meč který odlétl do rohu místnosti při mém nečekaném a nechtěném výletu. Omluv mě na moment jen si seberu meč. Když už mi odlétl tak toho využiju alespoň k tréninku. Propojím se se silou a pokusím se přitáhnout meč k sobě. Ten jen chvíli nečině leží, po chvíli se začne otřásat ale jinak se nepohne. Vzdychnu když sílu propustím. Tak jindy povzdechnu si a vykročím směrem k mému meči. Au, tak koleno to odneslo, to si spravím v pokoji, alespoň že léčení umím. Seberu svůj meč a připnu si jej zpět k pásku.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, chrám Jedi, tělocvična

Tak ten prostředek byl vcelku dobrej, okomentovala to Tariel.
Začátek jsem neviděla a pokud jde o konec - vezmi to jako praktickou lekci, že ne vždycky se popichování nepřítele může obrátit v tvůj prospěch. Tohle působí dojmem, že jsi Jonovi hezky silně dupl na kuří oko a vzhledem k tomu, jak zareagoval, bych řekla, že to nebylo poprvé a že nejsi jediný, komu se to daří.
Tvoje nová známá se zamračila.
No, mám takový pocit, že Jon je na nejlepší cestě se dostat do pořádného průšvihu. V tom lepším případě.

Pozorně sledovala tvůj pokus o přitažení meče.
Neměl bys jít s tou nohou na ošetřovnu? obrátila se na tebe dost starostlivým tónem. Jestli tě bolí, tak toho stejně moc nenatrénuješ. Pokud tedy nechceš využít situace a začít s crucitornem. Což nedoporučuju, zkusila celou situaci trochu odlehčit.

Uživatelský avatar
Lan Mandragoran
Učedník
Učedník
Příspěvky: 260
Registrován: 22.9.2009 12:45:08
Bydliště: Střední čechy

Příspěvek od Lan Mandragoran »

Coruscant, chrám Jedi, tělocvična

Otočím se znovu k ní když si připnu meč na své místo a znovu se cítím celý a v bezpečí. Tedy v rámci možností mých schopností. To jsem částečně chtěl. Chtěl jsem zjistit co Jona trápí. Proto sem to zkusil od boku vypálit, jen sem nečekal tak prudkou reakci. Bojím se že se řítí do průšvihu, jen nevím ještě do jakého. Jsem sice jen padawan, ale chci mu pomoci.

Noha bude dobrá, je to jen naražené. To si mohu vyléčit sám chvílí soustředění. Ne to opravdu nehodlám s tímhle začínat. Usměju se. Sadomasochista ještě nejsem ačkoli se poslední dobou dostávám do dost velkých malérů.

Pak mi teprve docvakne co řekla. Navíc, já se nechystal teď trénovat. pokud ale chceš, mohu sit u nohu vyléčit. a můžeme si take dát jeden cvičný zápas. Upřímně, to tvé Ataru mne zaujalo, ale nevím jak by jsem ti zvládl odolávat. Neměl jsem tu čest trénovat u mistra Yody jako ty. Rád by jsem se ale o Ataru něco naučil, uvažoval jsem že by jsem si take sestrojil světelnou tyč, s Atarem by to mohlo být zajímavé spojit. ovšem nemám ani tyč, ani Ataru a nevím jak se k tomu dostat, teď létám s mistrem po misích a nemám ani čas studovat jiné techniky boje nežli ty které již ovládám. Na trénink síly se čas najde. Ale. Začervenám se. Omlouvám se, obvykle takhle neblábolím.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, chrám Jedi, tělocvična

Tak crucitorn je vcelku užitečná věc, jenom bys u toho měl mít teoretické základy, namítla ti Tariel Draay. A dostávat se do určitých typů malérů je věc normální a chvályhodná. Tedy, nemůžu vědět, s jakými máš tu čest ty.
Zasmála se a pohodila svými světlými vlasy a v modrých očích se zatřpytily stříbřité jiskřičky.
A pokud jde o tyče, tak bych nebyla zrovna nejlepší učitel - nikdy jsem nic podobného nedržela v ruce. Ale ataru... hm... pokud uděláš něco s tou nohou, tak ti ráda něco vysvětlím. Jenom varuju, že se dát do pořádku bude fakt nutné
Na chvilku se odmlčela.
A kam vlastně letíte na misi? A na jakou? A na jak dlouho?
Zdálo se, že ji to doopravdy zajímá.

Uživatelský avatar
Lan Mandragoran
Učedník
Učedník
Příspěvky: 260
Registrován: 22.9.2009 12:45:08
Bydliště: Střední čechy

Příspěvek od Lan Mandragoran »

Coruscant, chrám Jedi, tělocvična

Mno, jeden z malérů jsi měla tu čest vidět. Další maléry mám s mistrem, od poslední mise mu není vhod cokoli co plácnu, ačkoli musím uznat že sou to občas opravdu nesmysly jak Bantí lejna i když i ta mají svá opodstatnění. A teď naposledy sem se dostal do potyčky s obří vší. Zašklebím se.
Ta potvůrka si ze mě snad utahuje. Je vidět že sem jí pobavil. Řeknu si když u ní zahlédnu jiskru v oku.
Málokdo používá Tyč, je to Smrtonosná zbraň pro nepřítele, ale pro nezkušeného uživatele také. Ale pokud mne naučíš něco o Ataru, a po návratu se mnou budeš třeba i trénovat nadále, myslím že by jsem se přeci jen mohl odhodlat a najít někoho kdo mě naučí používat tyč. U zkoušek na Rytíře, pokud se jich někdy dožiju by jsem si mohl tyč sestrojit. Hezky sit u maluji budoucnost, snad se jí take někdy dožiju.

Odlétáme zítra, na Meridian, a budeme se věnovat politickým jednáním. Což bude s mojí teď nevymáchanou pusou asi problém. Jak dlouho? Sám nevím, toť zajímavá otázka.
Byla jsi tam někdy? Víš něco co by mohlo pomoci nedostat se do dalšího průšvihu?


Když chvíli vydržíš, dám se tedy dohromady a můžeme začít. Spojím se se silou a začnu se soustředit na své tělo. Poté koncentruji veškerou sílu do jediného zraněného místa které v něm cítím. Částečně ze sebe sejmu tímto činem i únavu. Nakonec sílu propustím. Jsem připravený. usměju se.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, chrám Jedi, tělocvična

Politická jednání na Meridianu? Na to se dá říct jediné. Au, au, au. Osobně jsem tam tedy nikdy nebyla, ale můj... první mistr... tam nějakou dobu působil jako doprovod republikového diplomata.
Ale to bylo tak třicet let zpátky a potíže byly spíš kvůli aktivitám onoho republikového vyslance, samotný král Darseilen prý působil jako milý a sympatický starý pán, který nicméně zvládá udržet dvorskou smečku plně pod kontrolou. V současnosti by mu mělo být dost přes devadesát.
Co bych ti mohla poradit? No, chovej se slušně a neprovokuj? Nicméně to u tebe stejně nehrozí, takže je to rada dobrá leda tak k strčení si za klobouk.


Mezitím ses znova dostal do kondice, která ti umožňovala pokračovat v tréninku. Tariel se sice tvářila, že tvé léčitelské dovednosti ignoruje, ale zdálo se, že to na ni přece jen trochu udělalo dojem.

A dal bys přednost cvičnému souboji, nebo spíš výkladu ataru pro začátečníky a mírně pokročilé? usmála se a zaujala základní postoj čtvrté formy.

Uživatelský avatar
Lan Mandragoran
Učedník
Učedník
Příspěvky: 260
Registrován: 22.9.2009 12:45:08
Bydliště: Střední čechy

Příspěvek od Lan Mandragoran »

Coruscant, chrám Jedi, tělocvična

Chovej se slušně a neprovokuj. Jo tak to jsem dneska už jednou předvedl jaký jsem slušňák. Zašklebím se od ucha k uchu. Jestli je králi přes devadesát pak už asi při politických jednáních moc nebude.
Po pravdě by jsem dal přednost asi výkladu před tréninkem. ale pokud ty považuješ jako lepší metodu učení zkoušku ohněm a hazením do vody. Pak se podřídím. S Ataru moc zkušeností nemám. mnoho Jedi se tuto formu boje neučí.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, chrám Jedi, tělocvična

Řekněme, že učit nový styl metodou hození do vody považuji za pěknou zhovadilost, vyjádřila se Tariel Draay, ale existují osoby, které jí dávají přednost.
S těmi slovy vypla meč a sedla si na podlahu tak, aby na tebe dobře viděla a mohla sledovat tvoje reakce.

Takže napřed teoretická část, na praxi dojde.
A pro jistotu ti se sebou na misi překopíruju nějaké materiály ohledně základních šermířských sestav.
Jinak jak jsem se dostala k ataru - vcelku jednoduše. Můj první mistr ho měl jako základní styl a když mi bylo dvanáct, začalo být na místě uvažovat, co si přiberu k shii-cho. A fakt je, že asi poslední dva roky dělám výhradně ataru a ten původní šel stranou.
Tedy vezmi v potaz, že se snažíš učit od někoho, kdo bude umět ataru pořádně tak za pět, deset let, a ber to spíš jako kamarádský výklad. Víc se toho dozvíš fakt z těch záznamů. Nejlepší by bylo vůbec se zeptat nějakého z mistrů, co to dělají - moc jich není, ale když jim ukážeš, že o to máš zájem, tak ti nevynadají a spíš budou mít radost, že se to chceš učit. Nejlepší by asi v tvém případě a s přihlédnutím k tomu, že nejspíš máš problémy s mistrem a ten by ti to třeba nemusel zrovna povolit, bylo zajít za Yodou. Ve svých skoro dvě stě letech je prostě dost starý a s dostatečnou pověstí na to, aby mohl vyřešit diplomatické problémy, co by z takové situace mohly vyplynout. A Yoda je velice přátelský a navíc za celou dobu, co je rytíř Jedi, neposlal do háje nikoho, kdo se od něj chtěl něco naučit nebo kdo potřeboval pomoc či radu.

Pousmála se a pokračovala:
Ale k tomu, co bych ti mohla říct i já.
O filozofii jednotlivých stylů ti dost napoví i jejich název, respektive popis.
Všimla jsem si, že jako primární styl máš djem so. Myslím, že tomu se říká cesta houževnatosti a cesta kraytského draka. Tvůj mistr ti bezpochyby vysvětloval, co a jak to znamená ve vazbě na ten styl, ale základní myšlenka toho stylu je zhruba v tom, že využíváš útok nepřítele jako možnost, jak přejít do protiútoku.
Ataru je oproti tomu popisováno jako cesta jestřapýra nebo cesta agrese.
Nevím, jakou máš s jestřapýry zkušenost, ale když loví, nicméně já bych je vystihla slovy - rychlost, pohyblivost, rozhodnost, dravost.
Základem ataru jsou rychlé, silné útoky spojené s co největší pohyblivostí. Hodně lidí ti řekne, že je to až moc akrobatické - a s tím spojeno i bojové využívání Síly - zvýšení koncentrace, rychlost, skoky... zrovna tohle je ta část ataru, v které dosti pokulhávám, protože moje hlavní nadání v Síle jsou někde jinde než v těchto fyzických dovednostech.
Pro tebe s tvým silovým zrychlením by to mohlo být ale ideálnější než to djem so.

Uživatelský avatar
Lan Mandragoran
Učedník
Učedník
Příspěvky: 260
Registrován: 22.9.2009 12:45:08
Bydliště: Střední čechy

Příspěvek od Lan Mandragoran »

Coruscant, chrám Jedi, tělocvična

S úlevou že mě nechce učit hodem do vody se take pohodlně usadím naproti ní a zaposlouchám se do jejího hlasu který mi je příjemný.
Když zmíní že by jsem měl zajít za mistrem Yodou začnu trochu nervózně rýpat palcem do podlahy pokoušeje se vydloubnout nevyditelný kámen. Ale poslouchám dál a bez přerušování se nořím stále hlouběji do jejího hlasu.
Když se dostane až k části které síly se hodí k Ataru nejlépe, uvědomím si, že dvě ze tří zmíněných již ovládám. Domluvila a já se dál rýpal v zemi tím svým palcem. pak mi teprve došlo že by jsem měl odpovědět a odtrhl jsem se od jejích očí.
Víš, po pravdě, s mistrem Yodou jsem neměl nikdy tu čest, když nepočítám lekce které uděluje Younglingům. A já jsem od přírody takový. Jak to zaonačit. No prostě nemluva. Zvládám spíše jen odpovídat nežli sám zahájit konverzaci. Nesměle se usměju. Ale asi se budu muset překonat jestli se chci něco naučit.
Ale po pravdě by jsem nerad činil něco za zády mého mistra. Už takhle mám dost problémů natož kdyby jsem šel bez jeho povolení za Yodou aby mě něco učil i když to není nic špatného. Přátelské rady budou muset prozatím stačit. Alespoň do doby než se mi jej podaří uchlácholit. Nehledě na to že jsem učený nejprve jednu věc dokončit teprve poté začít další.
První na řadě je pro mě zjistit do čeho se Jon řítí.

A budu teď mít spoustu času si po cestě pročíst materiály které mi tak ochotně poskytneš. A zjistit co mistra na Jonovi tak dráždí a naopak. S trochou štěstí se mi to podaří i přežít. Zašklebím se ironicky.
Mrzí mě že moji nejbližší mají problémy a musím zjistit co a jak, aby jsem kvůli nedorozumění mezi nimi nepřišel ještě sám k úhoně. Jon je jako můj bratr a mistr je pro mě otcem.
Takže spolu pak můžeme zajít do knihovny, kde si rovnou vyhledám nějaké informace o Meridianu. A ty mi mezitím okopíruješ ty podklady aby jsem mohl po večerech studovat teorii.
No. máš pro mě ještě nějakou teoretickou radu? Zjistil jsem že dvě síly ze tří o kterých jsi mi říkala že je dobré pro Ataru ovládat již ovládám. Nebo přejdeme z teorie k praktické ukázce. která doufám nedopadne jako ta Jonova.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, chrám Jedi, tělocvična

Yody se nemusíš bát, nekousne tě. A právě jsem myslela, že pokud bys měl problém to vyjednat s mistrem, tak by byl schopný to vydiplomatit tak, že bys byl spokojený ty i mistr Corriolan.
Při zmínce o téměř rodinných vztazích se zatvářila soucitně a radši se rozhodla k tvým lapáliím dále nijak nevyjadřovat.
Jak jsem říkala, nejsem kompetentní člověk, abych tě mohla ataru učit skutečně DOBŘE - taky se ho učím.
A pokud jde o praktické ukázky, myslela jsem, že bychom se spíš mohli pustit do nácviku nějaké sestavy. Pokud tedy neplánuješ pojetí tvoje djem so proti mému ataru. Ono je totiž dosti o ústa učit se nový styl okamžitě v soubojích.

Čímž rozhodnutí, co vlastně budete dělat, bylo zase na tobě.

Uživatelský avatar
Lan Mandragoran
Učedník
Učedník
Příspěvky: 260
Registrován: 22.9.2009 12:45:08
Bydliště: Střední čechy

Příspěvek od Lan Mandragoran »

Coruscant, chrám Jedi, tělocvična

Spokojím se s nácvikem sestav. Usměju se. Nehodlám zkoušet tvé umění proti mému. Jen jsem nevěděl co se mnou máš v plánu. Ta tvá technika je dosti dravá abych dopadl silně na hlavu.
Uvažuju že dnes si dám rozhodně už od bojů pokoj. Aby jsem byl zítra na cestě alespoň v jednom kuse.
Milá holka. Ochotná, hodná a inteligentní, z té bude dobrý Jedi. Jen na jednu stranu mi k té milé osobě dost nesedí ten agresivní styl boje. Očividně nebude až tak milá jak vystupuje.
Nu dobrá. Tak to jdeme zkusit. Postavím se a vyzkouším hybnost nohy. Je to dobré, alespoň něco umím dobře. Ale chci to ještě zlepšit.
Takže .Rozhlédnu se po místnosti. Lidí tu po tom incidentu s Jonem ubylo, to je pravda, ale pořát je jich tu dost. Snad tu nebudu vypadat blbě nacvičuje techniku kterou jsem nikdy nezkoušel.
Co mám dělat?

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, chrám Jedi, tělocvična

Tak se pustíme do tréninku. Zatím pozoruj, co budu dělat, pak to zkusíme společně a budu pozorovat a upozorňovat na to, co děláš špatně, suše se zasmála Tariel.
Začneme tou základní sestavou. Měla by ti pomoct se seznámit s těmi nejelementárnějšími prvky a je dosti jednoduchá. Navíc bez ní se ti bude hodně blbě postupovat ve studiu nákresů a provedení těch pokročilejších věcí.
Že základní sestavy bývají - oproti těm s vyššími čísly - "dosti jednoduché", jsi věděl už ze svého tréninku djem so a shien.
Že bys zrovna základní sestavu označil jako "dosti jednoduchou", o tom jsi měl vážné pochybnosti. Po shlédnutí tedy působila snadně, ale praxe se ukázala být mnohem horší a záludnější. Tariel ji sice rozkouskovala na jednotlivé části, do kterých jste se pustili postupně, a ukázala se být vcelku nesmlouvavou a přísnou učitelkou, takže ses přece jen něco dokázal naučit (základy základů).
Což byl vzhledem k okolnostem a k tomu, že tvá učitelka byla padawanka a zhruba o dva roky mladší než ty, vcelku úspěch.
Vcelku jste se dobře bavili, a čas vám utíkal podstatně rychleji, než byste očekávali, protože do tělocvičny jako velká voda vtrhl bělovlasý Jedi zhruba ve věku tvého mistra a z černých očí mu téměř sršely blesky.
Ups, zkonstatovala Tariel a nasadila co nejnevinnější výraz.
Mistr zkřížil ruce na hrudi a jen se pousmál.
Vzbuzovalo to dojem, jako by si naprosto nic nemuseli vysvětlovat a zcela si rozumněli i beze slov.
No, tak já už budu muset jít. Ráda jsem tě poznala, Lane. Ty materiály ti večer pošlu.
Mistrův výraz přešel k jisté pobavenosti až udivené tázavosti, a bezpochyby se dalo počítat s tím, že si s padawankou ještě nějaké věci budou ujasňovat.
Což zase tebe přivedlo ke zjištění, že zítra odlétáš na misi se svým mistrem a měl jsi nějaké vlastní plány, co dělat.

-----------------------------------------------------------
teoreticky vzato, pokud nechceš pořádně rozebírat knihovnu, můžeš přeskočit až k večeři (do které máš zhruba dvě hodiny čas :D)

Uživatelský avatar
Lan Mandragoran
Učedník
Učedník
Příspěvky: 260
Registrován: 22.9.2009 12:45:08
Bydliště: Střední čechy

Příspěvek od Lan Mandragoran »

Coruscant, chrám Jedi, tělocvična

Jelikož mi řekla že mám teď jen sledovat její nácvyk znovu jsem se usadil a obejmul jsem si rukama kolena. Kruciš, nahoru, dolů, nahoru, dolů, jak blbec. Kysele se ušklíbnu nad svými činy. Obejmu si rukama kolena aby jsem seděl pohodlně a tiše sleduji její ladné pohyby. Nejprve mi ukazuje krok za krokem, postupně ale zrychluje a začíná to konečně připomínat ten smrtonosný tanec jaký jsem viděl když jsem ji zahlédl poprvé. Budu muset během mise nějak urovnat to co se děje mezi Jonem a mistrem, když tak sleduji jí, musím vidět co umí mistr Yoda.
Mezitím mi již Tariel pokynula aby jsem se k ní připojil. Postavil jsem se do prvního postoje který mi ukázala pak plynule přešla do dalšího postoje a provedla lehké salto jen za pomoci své obratnosti. Já se pokusil zopakovat její pohyby, jen nejsem tak obratný jako ona, použil jsem tedy malou pomoc síly a odrazil jsem se od země. dopadl jsem se spokojeným úsměvem zpět na zem. Špatně. Tariel se zatvářila přísně a silou mi podtrhla nohu kterou jsem podle ní neměl na správném místě.
Sice jsem ustál její upomínku ale zatvářil jsem se ublíženě. Vždyť se snažím. Celý zbytek dne probíhal podobným způsobem. Skok, dopad, sek, skok, sek z obou stran, dopad, nové postavení, skok, odraz od jakéhokoli pevného předmětu dopad další skok útok do zad.
Na Tariel jsem sice nezměnil názor ohledně její milosti, ale musel jsem si poupravit názor na to jaký z ní jednou bude Jedi. Zatímco její pohyby byly ladné, já ani za pomoci svých nejlepších schopností jsem se jí nemohl ani zdaleka rovnat.
Má snaha sice nepřišla vniveč, ale co se člověk může naučit za jediný den. Když dorazil do místnosti Tarielin mistr, mohl jsem si s klidným svědomím říci že jsem udělal krok novým směrem.
Nechápavě jsem sledoval jejich tichý rozhovor a přemýšlel co asi mohla Tariel zapomenout nebo zmeškat. Určitě by ji nevyčinil za to, že pomáhala jednomu dalšímu padawanovi učit se základy základů. Takže zapoměla na něco čemu se měla věnovat se svým mistrem.
Také jsem tě rád poznal Tariel. Budeš hodná když si na mě vzpomeneš.
Zatímco Tariel s mistrem odešli, já jsem přešel ke zdi kde jsem se unaveně opřel a oddechoval jsem námahou. U síly, ta holka mi ale dala zabrat. Povzdechnu si. Kolik vlastně je hodin. Jej. Vyjeknu a několik studentů se ohlédne mým směrem. Musím si zjistit ty informace. Rychle vypálím ze dveří směrem ke knihovně.

Coruscant, chrám Jedi, knihovna

Tak co teď. Podívám se na čas. Dobrá, mám zruba hodinu a půl aby jsem si vyhledal co potřebuji. Pak půjdu na večeři. Rychle jsem se začal prihrabovat materiály o Meridianu počínaje polohou ve vesmíru, pokračuje přes kartografické údaje a údaje o osídlení až po současnou vládu. S nově nabytými údaji a vědomostmi jsem vyrazil spokojeně směrem k jídelně kde se za deset minut má začít podávat večeře.

___________________________________________________________
Omlouvam se ze jsem chvili reagoval za Tariel, ale nějak jsem nevěděl jak jinak to popsat :)

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, chrám Jedi

Večeře byla standardní chuti, kvality i konzistence, ale nic jiného se ani očekávat nedalo.
Zdálo se, že jsi odsouzen sníst svou porci o samotě, protože tvůj mistr seděl u stejného stolu se čtyřmi jinými mistry (dva byli dokonce v Radě) a cosi zaujatě probírali, a Jona nebylo vůbec vidět.

Zatím co jsi tedy trávil stravu i sesbíranou sbírku informací o Meridianu - nebylo jich tolik, kolik by sis představoval, ale pro obecné seznámení se to stačilo -, stavil se u tvého stolu asi šestiletý tmavovlasý younglig.
Tariel ti něco posílá, řekl patřičně hrdým hláskem a "nenápadně" ti předal čtyři datakarty (to znamená, že to mohlo upoutat pozornost několika okolních stolů).
Mám něco vyřídit zpátky? uculilo se škvrně způsobem, že nejpozději v tento moment to tu pozornost okolních stolů i upoutalo.

------------------------------------------------------
Dala jsem ti prostor pro přeskočení času, nepozměnil jsi nic ohledně zápletky, držel ses toho, co ta postava mohla říkat, a nijak jsi tu postavu neposunul - takže v pohodě ;)

Uživatelský avatar
Lan Mandragoran
Učedník
Učedník
Příspěvky: 260
Registrován: 22.9.2009 12:45:08
Bydliště: Střední čechy

Příspěvek od Lan Mandragoran »

Coruscant, chrám Jedi, jídelna

Hmmm tradiční chuť. Je to tak akorát aby to člověku zachutnalo. Zvednu sousto k ústům a spokojeně převaluju jídlo v puse. Ačkoliv, na to že jsme řád míru bychom si zasloužili přeci jen více než tohle o něco lepší jídlo nežli mají na stole vojáci. Říká se že čím mocnější armáda je, tím horší má jídlo. Válečníci jsou pak rozezleni a bojují se vztekem. Podle tohohle jídla by jsem řekl že jako armáda nejsme moc úspěšní. Ušklíbnu se sám pro sebe. V hodnocení podle jídla bychom asi dostali čtyři body z deseti. Což znamená že jídlo je hodnocené jako šest bodů z deseti.

Najednou mi dojde nad čím přemýšlím a poklepu hlavou. U síly, měl by jsem přemýšlet nad něčím jiným.Nebo mi z toho hrábne. Rozhlédnu se po jídelně abych zjistil že Jon stále nedorazil a můj mistr je stále zabrán do hovoru s jinými mistry. Nejspíš rozebírají něco velmi důležitého. Jen vědět co. Znovu se rozhlédnu. Vypadá to, že jsem tady jediný kdo sedí u stolu sám. Možná by jsem měl přestat být tak uzavřený.
Zakroutím hlavou. To by jsem už ani nebyl já. Vezmu další sousto do úst. Meridian, co jsem tedy zjistil, král už se na veřejnosti neobjevuje. Království spravují jeho zřejmě téměř nejmladší příbuzní které má. Vládnout se v podstatě téměř učí ačkoli mají jistě spoustu teorie, praxe je jiná. Tam bude asi problém s tou diplomacií.
Podle všeho žijí stále ještě v monarchii bez žádných senátorů a něčeho podobného. Což znamená že si mohou dělat ti dva vládnoucí se svými poddanými vlastně cokoliv. Takže klidně i otroctví. Do toho by možná mohli být zapleteni. Ale biologické zbraně, kdo ví.

Mé zamyšlení přeruší šestiletý tmavovlasý youngling který mi tajemně jako by šlo o síla ví jaké tajemství předá datakarty od Tariel. Pár padawanů se ohlédlo, v jejich očích bylo možné zahlédnout otázku a zamyšlení. A když se optal zda chci něco vyřídit nazpět otočili se téměř všichni okolo a já se začal cítit jako by jsem byl na talíři jako předkrm před hlavním chodem.
Suše polknu nervozitou ale na malého younglinga se přesto povzbudivě usměju.
Vyřiď Tariel že je velice laskavá a že děkuji. Kruciš, vypadá to jako by tu čekal na milostný dopis. A teď mě omluv. Prohrábnu mu laskavě vlasy. Raději půjdu do svého pokoje. Teď to tu nevypadá vůbec jako v tom chrámu ochránců jakými Jedi jsou ale spíše jako v nějaké hospodě kde se chystají všichni mě zbít za to, že si mě Tariel všimla.
Odejdu se zbytkem jídla od stolu. Zanechávaje mladého chlapce stát kde byl. Odložím tác s jídlem kam špinavé nádobí patří a vyjdu ven z jídelny směrem ke svému pokoji. Teprve po pár krocích jsem si uvědomil že jsem si k tomu přihodil pár polínek navíc. Říkám si o problémy. Nejen že dostanu tajemný vzkaz od Tariel, ale ještě navíc řeknu chlapci že jdu do svého pokoje. Jestli to řekne Tariel, bude to vypadat jako pozvání. A rozhodně to vypadalo jako pozvání před tou bandou která se zachovala jako mrchožrouti.
Znovu dnes již pokolikáté zakroutím hlavou nad svými nerozumnými slovy. Prý na Meridianu pomůže neprovokovat a chovat se slušně. Dneska jsem opravdu příklad neprovokování.
Znovu vyrazím směrem k pokoji, protože vracet se zpět již nemá smysl. Chlapec je jistě už pryč.
Dojdu až do svého pokoje kde padnu na postel a znechuceně si zakryju oči. Co dneska dělám, nad tím mi zůstává rozum stát. Vyndám datakarty, odkryju si oči a chvíli na ně jen prázdně zírám. Nu co, nikdy není pozdě studovat.

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené mise“