Výcvik pro Jacqueline Jessel (Purpleberry)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Výcvik pro Jacqueline Jessel (Purpleberry)

Příspěvek od East.Wood »

Corellia, v terénu

13 ABY

Obloha byla téměř bez mráčku. Jako vymalovaná od nějakého malířského mistra.
Tu a tam se prohnalo hejno corellianských ptáků zvaných 'banshee', které se střemhlav vrhalo za svou kořistí někde dole na planinách a poté zase v úhledné formaci vzlétalo vysoko do oblak, aby číhalo na svou další oběť v podobě malých hlodavců a hmyzu.
Vítr mírně pofukoval a vše se zdálo být tak uklidňující a krásné.

Seděla jsi v kokpitu tvého oblíbeného stroje, stíhačky třídy X-wing. Někde poblíž se drželi i dva tví nejlepší přátelé, kteří rovněž studovali na vojenské akademii, aby se stali piloty novorepublikových vesmírných sil.
Jedním z nich byla moncalamarijská dívka, jen o rok starší a tolik ctižádostivá. Nic pro ni nebylo těžké a každou překážku chtěla překonat s velkou rezervou. Dalo se o ní říct, že to byla kariéristka, ale přes to všechno byla také milá, společenská a její přátelství pro tebe dost znamenalo. Jmenovala se Lisa Amongeano.
Chlapec, který ještě nedorostl v opravdového muže, ale tajně se ti líbil. Tak by se dal stručně charakterizovat 16-letý mladý muž, kterému studenti říkali s oblibou 'Kay'. Jeho pravé jméno bylo Naskay Buotta. Jeho kudrnaté vlasy neposedně vykukovaly zpod přilby. Naskay se skutečně choval někdy jako dítě, což jej mnohdy dostalo do nepříjemných situací a nezřídka se stávalo, že ty nebo Lisa jste mu podaly pomocnou ruku. A on vám to nikdy nezapomněl, byly jste pro něj jako dvě sestry, které nikdy neměl.

Teď jsi si naprosto vychutnávala přelet nad lesnatými oblastmi Corellie při průzkumném letu, jenž byl součástí praxe. Lisa se držela těsně za tebou, zatímco Kay se předváděl.
"Hele dámy, takhle nějak létal Luke Skywalker, když odprásknul Hvězdu smrti!" volal nadšeně do vysílačky, která byla nastavena na interní komunikaci mezi vámi. Na to uděla lopping a přeletěl nízko nad špičkami nejvyšších stromů.
"Frajeřinky by ti šli, Kayi! Ale co naše práce?" odvětila Lisa.
Pak směřovala na tebe jednu otázku, která ale byla tak trochu řečnická: "Co myslíš, Jack? Dostane za tohle metál, nebo si zlomí vaz?"
________________________________
Máme tu první příspěvek, na který budeš reagovat. Měla bys ses řídit následujícím:
- hraješ jen za svou postavu
- děj posuň mírně kupředu, ale klidně můžeš zabrousit i trochu do minulosti (vzpomínky, pocity)
- dodržuj správný tvar příspěvků

Hodně štěstí! 8)
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Purplebarry
Učedník
Učedník
Příspěvky: 4
Registrován: 31.8.2013 13:27:14

Re: Výcvik pro Jacqueline Jessel (Purpleberry)

Příspěvek od Purplebarry »

Corellia, v terénu

Byla to ta volnost, co mně zaujala, když nademnou poprvé přeletěl nějaký stíhač. Mohli mi být tak čtyři roky, ale stále si to pomatuji živě. A nyní mám vše ve vlastních rukou. Trhnu kniplem do prava a stroj se párkrát protočí kolem své osy. Na chvilku mně zaplaví neuvěřielně slastný pocit. Cítím, jak mi vibruje každá část těla. Podemnou je pouze tvrdá sedačka a spousta metrů prázdna. Nic jiného nedokáže vyjádřit svobodu jako létání. Už to není dopředu, dozadu, nebo doprava a doleva. Můžu se vydat kterýmkoliv směrem a jakoby mně nikdo nemohl zastavit.
Jednou se odkloníte od kurzu, a můžete se se strojem rozloučit. Tohle není školka slečínky, budete dělat co vám řeknu!
Vzpomenu si na slova našeho instruktora, přesně jak padli když jsme se setkali poprvé. Byl to muž na svém místě a nejednou mně musel "vrátit zpět na nohy." Nemohl mi ale zabránit užívat si let. Několika krátkými přítahy páky k sobě a od sebe rozkývu x-wing do sinusoidy. Pojmy, které jsem doteď neznala, se stali součástí mého jazyka. Všichni je používali, jako by tam odjakživa patřili. Na posledním bodě hlídky jsme RTB, a RTB musí být ASAP. Protože by se mohli objevit banditi a naše stroje měli pouze základní CM proti AA.
Občas jsem byla ráda, že tu mám stále přátelé, se kterýma jsem se mohla vrátit zpět do "civilního" života. Nejblíže mi byla Lisa, které jsem většinou říkala Liz. Být s ní znamenalo pospíchat stále kupředu a nezastavovat se. Ale lepší kamarádku by si nikdo přát nemohl. Mohla mi říct cokoliv a já jí na oplátku také. Nedovedla jsem si představit, že by na akademii nebyla. Nebyl tu nikdo lepší než ona.
Maximálně tak Kay. Zbožňovala jsem, jak při chůzi jeho kudrlinky nezbedně poskakovali. Stále jsem si nebyla jistá, jestli ho víc miluju, nebo nenávidím, za to jak se chová. Ale asi jsem to často přehlížela a nebyla s ním nikdy nuda. Vždy vymyslel něco, co mi v šedém prostředí vojenské akademie vykouzlilo úsměv na tváří, občas se záchvaty smíchu nedali ani utnout.

Prstem jsem navolila několik tlačítek v přesně naučeném pořadí. Stroj na mně přestal reagovat a já sundala ruku z řízení. Autopilot byl zapnut. Dokuď byl kurz přímý, přenechávala jsem řízení počítači. Alespoň jsem se mohla pořádně rozhlédnout kolem sebe a prohlédnout si všechny drobné detaily Corellie. Liz se držela kousek za mnou, ale Kayovi to samozřejmě nestačilo. Donutil mně k úsměvu, když se nám rozhodl ukázat, jak to kdysi udělal Skywalker. Hlavou jsem následovala jeho loop, načež se ztratil pod mým strojem a já ho neviděla. Jednoduchý kombinace tlačítek mi opět vrátila řízení do ruky a kraťoučkým potaženým kniplu do strany jsem otočila stroj vzhůru nohama, jen abych viděla jak prolétává těsně nad stromy. Když jsem otáčela stíhačku zpět, Liz už stihla vrátit Kaye zpět na jeho místo. Další otázku směřuje na mně, ale zpráva rozhodně patří opět Kayovi. A takhle to tu fungovalo stále. Byli jsme jako jeho starší sestry, co neustále pokoušeli svého brášku.
Hele, tohle na metál asi nebude, Liz. Ale jestli to udělá znovu, tak mu zlomím vlas sama!
Zazubím se do vysílačky a podívám se směrem ke stroji kolegyně.
____________________________________
Omlouvám se, že to tak trvalo, ale teď už můžu odepisovat tak, jak jsem předtím uvedla. :)

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výcvik pro Jacqueline Jessel (Purpleberry)

Příspěvek od East.Wood »

Corellia, v terénu

Lisa už neodpověděla, ale podle krátkého uchechtnutí ve vysílačce jsi mohla odtušit, že tvoje kamarádka se plně ztotožňuje s tvým názorem a Kaye by taky nejraději viděla na zemi, ovšem ne v havarovaném stroji. Lisa měla Kaye za tu dobu, co jste se znali, také ráda. Ale cítila, že něco jiskřilo mezi vámi dvěma a prozatím se do toho nevměšovala.

"Heleďte, dámy! Když se tohle nenaučte, jen těžko poletíte někdy do hvězdné bitvy," zahlaholil mladík a poprvé od startu se snažil svou stíhačku dostat do stabilizované polohy a dodržet veškeré předpisy.
"Ty bys snad chtěl, aby vypukla nějaká bitva? To snad ne..." nechtěla věřit svým uším Liz.
"Nikdy nevíš, co se stane..." chtěl doplnit Kay a zarazil se.
"Tam, vidíš to!?" křikl do komunikátoru a řekl vám směr, kam ukazoval.

Směřovali jste na jihozápad a směrem na jih byl vidět velký sloup dýmu a kouře, jenž se vznášel nad lesy.
____________________
Možná bude dobré vysvětlit, co znamenají ty zkratky (ASAP, RTB...), protože mě to nic neříká :D
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Purplebarry
Učedník
Učedník
Příspěvky: 4
Registrován: 31.8.2013 13:27:14

Re: Výcvik pro Jacqueline Jessel (Purpleberry)

Příspěvek od Purplebarry »

Corellia, v terénu

Nikde jinde jsem se necítila lépe než ve stroji, se svými nejlepšími přáteli po boku. V diskuzi jsme se všichni střídali, a když jsem neměla co říct, dalo se pohodlně mlčet a užívat si let. Kvůli dnům, jako je tento, jsem byla ráda, že ze mně udělali pilotku.
Jestli bude nějáká bitva, tak chci být co nejdál od ní...
Prohlásila jsem do vysílačky a namátkou zkontrolovala přístrojovou desku. Lehké přidání plynu donutilo můj X-Wing dohnat Kayův stroj, který už letěl dle příručky. Díky tomu jsme oba viděli kouř ve stejný čas a já si pouze zkontrolovala, jestli myslíme stejné cíle.
Letíme se tam podívat? Nebo to nahlásíme a počkáme?
Osobně jsem nechtěla čekat, což se občas při nahlášení na velitelství stávalo. Proto jsem také nepřevzala iniciativu a nic nenahlásila.
Vypadá to vážně, tady může jít o život! Nemůžeme se zdržet, na Corellii žádné nebezpečí stejně nehrozí, je to tady spíš jak v zábavním parku...
Stroj jsem v pomalé rychlosti natočila nosem dobrých dvacet metrů doprava od zdroje dýmu a "vycházkovou" rychlostí se k objektu přibližovala.
Letím se tam podívat, třeba někdo havaroval, nebo jenom rozdělali hodně velké ohniště. Letíte se mnou?
Pohledem z kokpitu jsem zkontrolovala, jestli se za mnou připojili. V každém případě motory X-Wingu opět zesílily tah a já se ke kouři blížila čím dál tím rychleji.
_______________________________________
Jsou to klasické zkratky, co se používají, RTB - Návrat na základnu, ASAP - As Soon As Possible, CM - protiopatření, AA - Anti-Aircraft, ale nemusím to používat (hlavně to ani nejde používat furt). Letectví mně baví a hodně čtu anglický books a guides, takže jsem to trochu pochytila :D

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výcvik pro Jacqueline Jessel (Purpleberry)

Příspěvek od East.Wood »

Corellia, v terénu

Naskay nejdříve chtěl něco říct, ale zarazil se. Nevěděl přesně, co v takové situaci udělat přednostně, i když jste to na akademii probírali snad stokrát. Teorie je hodně vzdálená praxi, to jste si nyní mohli dost dobře vyzkoušet.
"Ale hlášení musíme tak jako tak podat, tohle by nám instruktoři neodpustili," ujala se slova Lisa a Tys dobře věděla, že má pravdu.

"Tady je kadet Naskay Buotta, osobní číslo 77840 na průzkumném letu, doprovázejí mne kadetky Jessel a Amongeano. Jsme v sektoru G-9, naše souřadnice jsou..." začal tentokrát bez dalšího přemýšlení Kay odříkávat naučená hlášení a byla jsi docela ráda, že převzal iniciativu a na chvilku přestal dělat klukoviny.

Kay udal vše, co bylo zapotřebí a nyní jste se pomalu ale jistě vydali k místu, kde stále stoupal hustý dým k nebi. Bylo zapotřebí zjistit co se zde stalo a měli jste to být pravě vy, kadeti novorepublikové akademie, kteří přijdou věci na kloub.

"Už to vidím, podívejte!" zvolala Lisa do vysílačky vzrušeně, když jste po chvilce přelétali nad kritickým místem.
Tam dole byl ztroskotaný transportní frachťák. Loď byla napůl zabořená v zemi, kolem hořely trosky a kousek od lodi mávala jakási postava nahoru vaším směrem.
_________
Příště tedy použítí zkratek omezíme na "atd." nebo "popř." jo? Díky... :D
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“