Výcvik pro Xaviera- To nám to začalo (Xavier)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Needay
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 308
Registrován: 11.6.2011 17:07:28
Bydliště: In my own little hell

Výcvik pro Xaviera- To nám to začalo (Xavier)

Příspěvek od Needay »

To nám to začalo

Píše se rok 1009 po Ruusanské reformaci, devět let od událostí bitvy o Yavin. I přes ničivou válku, kterou si Rebelové vítězně skrz pot a krev mnoha hrdinů vybojovali, se zbytky roztroušených imperiálních sil úspěšně vzpamatovávají pod velením velkoadmirála Thrawna. Jeho tajnou zbraní se stává hrstka klonovaných jedinců Soonira Fela, pocházející z tajuplné císařovy hračkárny planety Wayland, ti teď obsluhují všech 178 lodí, které si nový vůdce zbytků impéria uloupil.
Jedním z těchto klonovaných válečníků je i vynikající pilot Xavier Fly, právě bojující na oběžné dráze neznámého světa. 8 lodí z flotily Katana skládající se ze zastaralých ač mocných lodí Dreadnought, udolává čtyři rebelské křižníky a nikdo si netroufá vzdorovat názoru, že tuto bitvu má temná strana síly předem vyhranou.



Orbit neznámé planety

Myslíš, že to můžeš nazývat štěstím, že tvá stíhačka TIE Interceptor byla nedávno opatřena štíty. Dala by se tak nazývat odolnější, ale i přes tento fakt bude lepší nijak neriskovat.
Zelené obrazovky na tvém ovládacím panelu nepřetržitě blikají. Sledovat je a zároveň se koukat před sebe není vždy lehké, hlavně teď ne, když máš za zády dva novo republikové stíhače typu X-Wing. Rudé paprsky jejich výkonných zbraní tě prozatím úspěšně míjejí.
Xaviere, jdeme tě zbavit toho hmyzu.
Zaskřípe ti komunikátor, načež palba nepřátel, na tvojí loď, ustane. Předletí tě skupinka šesti stejných strojů jako ten, v kterém teď sedíš. Ten hlas jsi bezproblémově poznal, byl to velitel zbytku tvé letky, Gilef. Rozkázal ti, ať je následuješ. Po stočení vašich lodí na stranu se ti naskytne pohled na celou bojovou situaci. Lodě těch zatracených rebelů jsou v plamenech, ale jejich stíhače se stále snaží namlouvat si možnost vítězství. Nepřátelská eskadra se odpoutá od bojové vřavy a vyrazí směrem k vám, ač ještě nebudete několik desítek sekund na dostřel, spustili na vás salvu, letíce v klínové formaci.
---
Nechávám ti prostor pro popsání událostí před tím, než tě zachránili, s tím že můžeš popsat jak, jsi se od letky, oddělil. Myšlenky jsou tu též možné, na přilétající eskadru zareaguj dle svého.
Obrázek


Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera- To nám to začalo (Needy)

Příspěvek od Xavier »

Neznámá planeta, orbita

To, že se na mne a mého wingmana pověsila během boje dvojice X-wingů nebylo nic neočekávaného. Avšak to, že se jim podařila šťastná rána a můj wingman, co mi zrovna hlídal záda, byl v zápětí zničen, už mne poněkud překvapilo. Evidentně se však zřejmě skutečně jednalo jen o šťastnou ránu, neboť se jim mé zaměření již nepovedlo a sami si svá záda již uhlídat nedovedli.
To, že se dvojice X-wingů pustila za jednotlivcem a nehlídala si vlastní záda mí kolegová okamžitě potrestali. Mohl jsem tedy bez problémů, dle rozkazu, zaujmout své místo ve formaci.
Nepřátelské stíhače byly sice horlivé, ale střelba na tuto vzdálenost byla jen plítvání municí. To, že drželi stále klínovou formaci také nehovořilo příliš ve prospěch dovedností jejich velitele. ale to mne momentálně zas až tak netrápilo.
Mnohem více jsem se musel zabývat tím, že nás byl lichý počet a já jediný neměl wingmana. Musela se tedy jedna dvojice změnit na trojici. Pokud by mne velitel eskadry k někomu sám nepřiřadil, přidal bych se k nejbližší dvojici. samozřejmně poté, co bych jim to oznámil.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Needay
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 308
Registrován: 11.6.2011 17:07:28
Bydliště: In my own little hell

Re: Výcvik pro Xaviera- To nám to začalo (Needy)

Příspěvek od Needay »

Neznámá planeta, orbita

Nepřátelská letka stíhaček typu A-Wing za sebou nechává zelenou planetu, dreadnoughty a něco, co před ještě několika minutami vypadalo jako bojeschopná plavidla rebelů. Série explozí na přídi Mon Calamarijského křižníku byla oslnivá.
Asi neví, s kým mají tu čest!
Zašuměl ti hlas ve vysílačce. Velitel následně krátce spojil jména, kdo s kým poletí jako partneři. Vyčkával jsi, kdy vysloví tvé jméno. Nejprve byla jedna dvojice, potom trojice, zbyly jste si s Gilefem…
Xaviere, ty jsi můj.
V jeho hlasu byla znát radost.
Jen co jste se přiblížili ještě trochu blíž k rebelům, se rozdělené TIE rozletěly do několika směrů. Tří členná jednotka se snažila A-Wingy podletět. Další pilot se svým wingmanem zamířili šikmo vzhůru.
Proletíme skrz ně, snaž se, abychom o tebe nepřišli.
Pilot s nejvyšší hodností, který si tě vybral, v tebe měl pevnou důvěru, věřil, že to zvládneš a tak větu pronesl s ironickým zabarvením.
Najednou to tu bylo, dle předpokládání se od sebe A-Wingy rozdělily, polovina z nich se odloupla z klínové formace a zamířila si to na dva Interceptory nad nimi. Už byli dostatečně blízko, abys mohl počít pálit. Tak jako tvoji bratři, kteří spustili dávku na letouny ze spodu. Nebyli zahlédnuti, díky omezenému úhlu vidění tvarem stíhaček A-Wing. V tom měly všechny typy TIE značnou výhodu.
Dalším možným důvodem proč si podletění nevšimli, byl nepořádek, který si svojí střelbou před sebe nadrobili.
Obrázek


Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera- To nám to začalo (Needy)

Příspěvek od Xavier »

Neznámá planeta, orbita

Vyrovnal jsem se kousek za velitele, mírně do strany abych mohl také pálit, aniž bych ohrozil velitele.
Když se stíhače rozdělili, přepl jsem na palbu ve dvojici, nevšímal si mne, takže jsem mohl klidně pálit pomaleji, ale nadělat více škody. Vzhledem k tomu, že polovina z nich se rozhodli přečíslit "horní" dvojici jsem se jim rozhodl pomoci a zaměřil na nejbližší A-wing. Jakmile se mi dostal do mířidel, vypálil jsem.
Věděl jsem, že nebudu mít dostatek času na jeho sestřelení, ale štíty bych mu mohl sundat. Hlídal jsem si, abych byl připraven uhnout, kdyby na mě začal nějaký stíhač pálit, nebo kdyby můj vedoucí stíhač změnil kurz, abych se za ním udržel a mohl ho dále chránit.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Needay
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 308
Registrován: 11.6.2011 17:07:28
Bydliště: In my own little hell

Re: Výcvik pro Xaviera- To nám to začalo (Xavier)

Příspěvek od Needay »

Neznámá planeta, orbita

Nepřátelský stíhač se na tvé obrazovce na chvilku ustálil mezi několik obdélníků. Zelené paprsky prosvištěly kolem velitelova letounu směřujíce k rebelovi. Jeho koráb se zatřásl, zajiskřil. Opustil tvůj palebný prostor, letěl vzhůru vypořádat se s nalétávající dvojicí z tvé letky. Interceptor před tebou se dal do úhybných manévrů. Jednou se dokonce protočil kolem své osy. Před vámi se rozprostřely zbylé stíhače pálící na vás dva.
Část z nepřátelských lodí sestřelila trojice, když zaútočila nečekaně zespodu. Proletěli kolem A-Wingů směrem nahoru, k druhé části přestřelky.
Obrázek


Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera- To nám to začalo (Xavier)

Příspěvek od Xavier »

Neznámá planeta, orbita

Když mi zmizel zaměřený stíhač z mířidel, přenesl jsem mířidla na skupinku před námi a začal pálit, jakmile jsem dostal stíhač do zaměřovače, přilétávajícím se střelám jsem se okamžitě začal vyhýbat, i za cenu že zaměřený letoun ztratím z mířidel.
Držel jsem se velitele, abych ho mohl chránit, ve chvíli, kdy se na nás pověsí.
Netrvalo dlouho a minuli jsme se. S velitelem jsem synchronně provedl rychlý obrat a pověsil se tak za nepřátele.
A-wingy byly sice dosti rychlé, ale my byli mnohem obratnější, což nám dalo volný čas na palbu do otáčejících se letounů.
Našel jsem volný stíhač, na který jsem měl volný výhled a spustil na něj palbu.
Neustále jsem však dával pozor, kdyby se ke mně nebo veliteli, chtěl někdo přiblížit z jiného úhlu a zaútočit na nás.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Needay
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 308
Registrován: 11.6.2011 17:07:28
Bydliště: In my own little hell

Re: Výcvik pro Xaviera- To nám to začalo (Xavier)

Příspěvek od Needay »

Neznámá planeta, orbita

Zdálo se ti, jakoby se na tebe prolétávající rebel zahleděl, což je nesmysl už z důvodu vaší vysoké rychlosti. Uletěli jste dobrých pár desítek metrů, nežli jste se oba synchronizovaně obrátili, prováděje u toho vrut, určený pro srovnání letounů do správné polohy. Již několikrát si měl tu čest letět s hlavou dolů, a tak bezpečně víš, že se nejedná o žádnou dlouhotrvající radovánku. Stabilizoval si svá mířidla na červenobílé objekty stále se od vás vzdalujících. Ztmavené sklíčko v tvé helmě odstínilo nepříjemnou záři modré stopy táhnoucí se horizontálně za A-wingy. Ty se rozletěly, každý jiným směrem, počali obracet čumáky svých milovaných mazlíků. Utvořili jakýsi mnohoúhelníkový obrazec. Díky tomu nebyly dostatečně blízko u sebe, aby mohla tvá palba zasáhnout více strojů naráz. Nalezl jsi kořist, nikterak nad ostatními nevyčnívala. Bylo otázkou necelé sekundy stisknout tlačítko na kniplu pro spuštění další smrtonosné dávky z tvých zbraní. Střely prolétaly těsně za myškou. Bylo na čase vystrčit drápky- Byla zajisté věta ostatních členů nepřátelské jednotky, po tom když se konečně, včetně tvé kořisti ocitli čelem k tobě. Velitel i ty, jste se dostali pod přímou palbu velkého množství stíhaček. Tvému cíli zdá se, selhaly štíty a ocitl se v plamenech.
Obrázek


Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“