Irvin Tavis (výcvik pro Elinor)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Příspěvek od Atalon »

Almas; Akademie Jedi – místnost nejvyšší rady:

Bilk se na celé tvé vysvětlení situace díval trochu podezíravě, ale nic neříkal do chvíle než jsi domluvil a než se nadechl mistr Ulrett ke své, jistě urputné řeči kterou mu tak zarazil.
Tak to bych neřekl. Jestli de o to že jsou zranění, tak to tu musí na pokárání stát mistři ve frontě, protože při výcvikách je někdo pořád zraněnej. Tady Linn sundal... tedy zranil cvičný droid už nejmíň pětkrát a pod dozorem mistra. Vždycky se to přešlo s tím aby si to dala po hodině ošetřit a příště dávala lepší pozor. A tady mistr...
Bilk ukázal prstem na kysele se usmívajícího Ulretta,
ten při dozoru na tréninku telekineze usnul a tři padawany sundávali ze stropu.
Ulrettova reakce byla nepopsatelná a jen zázrakem tichá, tedy jak jen může být tichý výbuch gejzíru. Bilkovo válečné tažení však zdaleka nekončilo.
No a sice nevím co všechno kdo bere za sithské způsoby, ale v historiografii jsme četli že kdysi žila mistryně a ta ve válce se Sithy napsala že... "Světlá strana Síly není předurčena k vítězství ve válce svou podstatou, ale svorností svých věrných."
Bilk se na moment zarazil, nejspíše aby zrekapituloval citát a ujistil se že byl správně, bohužel tím dal příležitost mistru Ulrettovi k reakci.
A kdo byl tou skvěle nadanou duší co řekla a dokonce napsala takový nesmysl?
Bilk z odpovědí neváhal ani okamžik.
Satele Shan! Mistře.
Sálem se rozběhla vlna posměšku a mistr Ulrett jen zaklapal naprázdno pusou. Teprve nyní se již otevřeně smějící mistr Lanius vložil do celé věci.
"Dětská mysl, úžasná je" zdá se že moudrost mistra Yody přeci dohnala i zdi Almasu. Má mistryně Nerra Ziveri mi tato jeho slova často říkala.
Lanius se na moment odmlčel.
Ale je na čase tuto událost ukončit, nejlépe dříve než se sem nahrne i zbytek. Milý Bilku, máš pravdu v mnohém cos řekl a vaše přítomnost zde není k neprospěchu...
v tu chvíli se zvedlo mnoho mistrů připraveno k odezvě, jíž však prudce zarazila mistrova ruka.
Nepamatuji a nevěřím že kdokoli jiný zde v sále by pamatoval, kdy by se padawani takto někoho zastali i za cenu nesení části viny. Ač tato... událost neměla za cíl výchovu v soudržnosti, měla ten účinek a ne malý. Tím se z pouhého plýtvání času stala plnohodnotná výuka ač metodou prazvláštní a jak Bilk správně podotkl, při výuce k jistým zraněním dochází.
S každým mistrovým slovem docházel přítomným jejich význam až narostl do rozměrů k odezvě. Strůjcem protestu byl kdo jiný než Ulrett.
Takže to celé omluvíme tím že šlo o výuku a hotovo? Tomu říkáte...
ale to se již ukázalo dno trpělivosti mistra Laniuse a odhalil jedno ze svých sladkých tajemství.
Ano a hotovo! Nebo pokud chcete můžeme probrat celou akci prvek po prvku jak si ji pamatuji. Mimo zahájení jsem byl totiž jejím svědkem a pokud se chcete zabývat chybami pak vás mohu ujistit že nebudou jen na straně padawanů.
Slova byla jasná a hrknutí v obou rytířích dost hlasité aby Ulrett pochopil že je vhodný čas skončit. Jistě mohl jsi a i byl jsi si jist že toto rýpnutí ti Ulrett jistě nezapomene tak snadno, ale pro teď se s několika poznámkami polohlasem zvedl k odchodu. Většina mistrů nastalou situaci moc nechápala, ale vcelku rychle se shodli že je hlavní že je po všem a celou událost můžou pustit z hlavy, což nikomu moc nevadilo a když mistr Lanius toto zasedání ukončil neprojevil nikdo snahu o jeho pokračování. Mistr chtěl abyste se ty a tvá skupina ještě zdrželi, ale se zbytkem se v klidu rozloučil.

Dovětkem celého jednání pak bylo otevření dveří při odchodu mistrů a jejich zjištění že za jimi je podle všeho ubytován zbytek obyvatelstva Akademie. Mistr Ulrett se okamžitě chystal k jednomu ze svých proslovů, ale nakonec ho raději spolkl a spolu s ostatními mistry se pokusil onen dav blokující všechny přilehlé chodby rozehnat zpět do svých pokojů.
A teď si promluvíme v klidu.
Oslovil vás mistr Lanius když se konečně zavřely dveře sálu.
Myslím že je tu někomu jasné, že vcházet do míst rady obzvláště nezván je... řekněme nevhodné.
V Bilkovi to hrklo.
Ano mistře.
Mistr Lanius se ale přátelsky usmál.
No účel světí prostředky, jak jsme se dnes již v praxi dozvěděli, takže to přejdu vaším budoucím dobrovolným přihlášením k úklidu. Otázkou je však jak skutečně zhodnotit co se dnes v zahradách odehrálo. A teď až tak nemyslím otázku zodpovědnosti jíž beru za uzavřenou, jako spíše otázku provedení. Co bys mi k tomuto řekl ty Irwine?

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Almas, akademie Jedi, sál nejvyšší Rady

Musel jsem se usmát, jak byla celá hrozba zažehnána.
A podstatně se mi ulevilo, že padawanům nehrozilo nic horšího než "dobrovolná" úklidová služba.

Z místa určeného pro případné provinilce jsem se plynule přemístil před patřičný stolek a napůl se o něj opřel, pohled a pozornost věnovaná mistru Laniovi, s kterým bylo na místě řešit... skutečný rozsah průšvihu.
Cuklo mi v koutcích.
Jako vždy projevil neomylnou intuici, jak přimět člověka skutečně spolupracovat.

Dobře, tu vynechám.
Hlavní chybu na své straně vidím v tom, že jsem napřed něco vymyslel a to něco prosadil, aniž bych přemýšlel nad možnými následky.
Nemyslím pro sebe, ale spíš jak se ta akce mohla či nemohla zvrtnout.
A to jednak po stránce prakticky nijak neošetřených možností úrazů, tak... rozdělení jednotek.
To, že jedné ze stran veleli dva rytíři z Coruscantu a druhé skoro-rytíř z Almasu, bylo při vystupňované rivalitě mezi akademiemi vyloženě koledování si o to, že to začneme všichni brát mnohem vážněji a ultimátněji.
Nechci se obhajovat, ale prostě mě nenapadlo, že by to mohli vzít osobně. Bral jsem to jako a priori výzvu, abychom mohli jet na maximum a vyzkoušet, co všechno zvládneme. Přece jen, ze simulací simulací se člověk nenaučí nic, co by v praxi k něčemu skutečně bylo.
Taky jsem jejich přítomnost měl sklon považovat za pojistku, že kdyby něco, tak jako ti starší a zkušenější mi do toho vstoupí - a když něco vymyslím skutečně blbě, tak mě prostě hned na bitevním poli seřvou a řeknou mi, jak by ta pravidla měla vypadat správně.


Trochu rozpačitě se podrbu na nose.

Fakt je, že kdybych věděl, jaký proslov je čeká od mistra Ulretta, když tak katastrofálně prohrají, asi bych... no, minimálně bych se na ně snažil brát víc ohledů, takhle jsem totiž nebral žádné a to na nikoho. Nečekal jsem, že když jich bude dvakrát tolik a budou mít Jedie s bojovými zkušenostmi, tak...

Radši změním v půlce věty téma; jen z pomyšlení na Jutrena a Malese a na to, co předváděli před Radou, začínám mít chuť být velmi, velmi sarkastický.
A to by nebylo dobře.

...měla to být hra, sice náročná, místy vypjatá a trochu nebezpečná, ale hra. S cílem se procvičit.
Jenže někdy v průběhu se z toho stala regulerní bitva, aniž by pro to byl pořádný důvod.
Což mě mrzí.
Stejně jako to, že jsem se krom přebrání soubojových pravidel z tréninků nijak nepostaral o bezpečnostní otázku.
Stejně jako to, že jsem nevzal v potaz, že by z toho mohli mít účastníci problémy - a že by ty problémy mohly být i vcelku zásadní.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Příspěvek od Atalon »

Almas; Akademie Jedi – místnost nejvyšší rady:

Mistr Lanius se na tvé vysvětlení tvářil, no řekněme neutrálně, jinak snad ani jeho výraz záviděníhodný všemi profesionálními hráči sabaccu popsat nejde. Po jeho skončení se v křesle klidně usadil a usmál.
V tomhle se raději také příliš probírat nebudeme...
pomalu kývnul hlavou směrem k houfu padawanů za tvými zády, coby vysvětlení proč není na místě probírat otázky jako rivalita Akademií a podobně.
A jelikož jsem měl na mysli něco trochu jiného, ale tobě tyto otázky evidentně vrtají hlavou, což není na škodu a je to i velice povzbudivý fakt... no nic kde sem to byl... á ano... tak ti na tyto otázky zkusím odpovědět.
Co se tvého plánu týče tak... DLE MÉHO NÁZORU...

důraz byl evidentní,
...to bylo vcelku zdařilé, tedy volba vybavení i prostředí, volba týmů byla trochu nezdařilá a možná by bylo na místě role otočit...
mistr se náhle zarazil v plném zamyšlení,
...ne rozhodně ne. Tak jak to bylo to bylo lepší, vezmu-li v úvahu co jste předvedli při obraně, by útok mohl mít... nu řekněme následky.
mistrovou tváří probleskl škodolibí výraz
Takže bych řekl že to bylo vcelku správně rozvedené, co se týče volby velitelů, tak se nabízí otázka kdo volil a kdo byl zvolen. To je část jíž jsem svědkem nebyl a kterou si domýšlím jen podle chování.
V tento moment se do věci vložil Bilk s plnou hrdostí.
Já byl zvolen!
Zhruba právě v tu chvíli si uvědomil svůj vpád do cizího rozhovoru, navíc s mistrem a rychle dodal, coby svou záchranu.
Ostatní si to vybrali... tedy stranu. Za velitele je asi zvolilo... no to že byli rytíři...
Bilk se radši odmlčel a bylo vidět že si uvědomuje chybičku tohoto rozhodnutí, naštěstí mistr Lanius celou tuto debatu bral spíše jako volnější rozhovor.
Díky, to jsem si myslel. V tom případě ani tohle nešlo tebou zcela ovlivnit, všichni víme jak jsou mladí dobře zvládnutelní, že!
Podotknutí s upřeným pohledem na Bilka, jemuž se nervozitou začínali kroutit chapadla, bylo až k smíchu.
Jinak jak už jsem říkal, podle mě to bylo trochu netradiční a jistě jsi měl v plánu trochu jiný výsledek. Ale ber to jako poučení že věci jdou málokdy podle plánu, což ostatně myslím víš už dlouho. Jinak to bylo... dobré, víc k tomuto snad ani nemám co říci.
Mistr se na moment odmlčel,
ale teď bych chtěl mluvit spíše o jiném aspektu. Jak jsi vcelku trefně řekl, kdesi v průběhu se to celé zvrhlo v celku reálnou bitvu. A to je to co bych rád probral, přesněji, jak bys zhodnotil onu bitvu. Tedy pokud nechceš ještě něco k organizaci?
Tón hlasu mistra Laniuse se změnil, zvážněl a tobě došlo že nyní se již nebavíte tak docela o akci v zahradách, ale o něčem mnohem větším a důležitějším.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Almas, akademie Jedi, místnost nejvyšší Rady

Pozorně sleduji všechny poznámky a komentáře mistra Lania, což vzhledem k mé snaze je co nejlépe vstřebat a pochopit asi působí i poněkud komickým dojmem.
Kdyby měl někdo odhadovat jen podle pohledu, kdo je tady problémový padawan a kdo youngling, asi by mě tipnul na to druhé a Bilka na to první.

Ani ne, děkuji za vysvětlení.

Při mistrově otázce jsem se radši pevněji opřel o desku.

Po stránce samotné bitvy jsme ukázali výraznou převahu.
Ovšem způsobem, že bych pak fakt nechtěl být na místě toho diplomata, co by se to tam snažil po skutečné regulerní válce dávat dohromady.
Celkově to bylo takové... hodně... hodně...


Mimoděk si uvědomím, že se usmívám.

Když na to koukám takhle zpětně, tak dost mi to připomíná dvě, možná tři věci.
První - sérii dvou bitev o Bothawui v průběhu velké galaktické války.
Druhá - to je z vcelku nedávné historie, ranné fáze mandalorianské občanské války.
Tyhle podobnosti jsou spíš... dány vcelku analogickými pocity, které z toho mám.
Dost špatně se mi to popisuje přímo, kdybych to měl zkusit, asi z toho vypadne, že je to ten druh skvělého vítězství, z kterého se situace má sklon rozrůst v pořádný malér...


Rád bych dodal, že tohle byl naštěstí jen úlet a nic na tenhle způsob nehrozí - ale stačí vnímat výraz mistra Lania a ta slova mi zamrznou v krku.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Příspěvek od Atalon »

Almas; Akademie Jedi – místnost nejvyšší rady:

Ano vskutku nebylo co dodávat a tvář mistra Laniuse mluvila za vše, ale přeci.
Aha! Vážení, myslím že brzy bude oběd a bylo by nemilé kdybyste ho zmeškali. Ty tu počkej Irwine.
Laniovo "vyhození" padawanů bylo velice jasné, ovšem ze strany Bilka nikterak ochotné. Popravdě zůstal nehnutě stát pár kroků za tebou a hleděl na tebe místo mistra Laniuse. Teprve po ujištění mistra Laniuse,
to je v pořádku, problém je zažehnán, nic nehrozí
se spolu z ostatními odebral k odchodu, ovšem proviněný pohled že tě zde nechává ho neopustil.

když konečně všichni odešli a ty jsi zůstal s mistrem v místnosti sám, rozhodl se pokračovat.
Obávám se, že by sis měl s postupem pospíšit. Mám nepříjemný pocit že Bilk jiného rytíře rovnocenně akceptovat nebude.
Slova byla pronesena se smíchem, leč o jejich významu nebylo pochyb.
No nic, ale zpět k podstatnému. Musím říci že tvá poslední slova mne trochu zklamala. Ne že by nebyla oprávněná, jejich příhodnost je velmi diskutabilní, takže tu teď radši vynechám. Jde o tvůj cit vůči vážnosti situace, ten jsem očividně přecenil. Nicméně si pořád myslím že tvá účast, i když menší než jsem původně myslel, představuje přínos.
Mistr dokončil svou tajemnou řeč a v křesle se otočil směrem k oknu, rukou ti pokynul aby jsi se přidal a počkal až dojdeš k oknu po jeho boku. Okna sálu tvořila půlkruh a tak poskytovala poměrně rozsáhlý výhled do okolí, to jež zvolil mistr Lanius vyhlíželo na planiny kaluthinu a v boku na sithskou pevnost.
Jak víš jsme ve válce, otázka je co víš o tom s kým a proč? Ale hlavní otázkou je co víš, nebo co si myslíš, že tato válka dělá s Galaxií?
Hlas mistra Laniuse byl velmi vážný a jeho tvář ponořená do obav, očividně se vůbec nesnažil to před tebou skrývat a ač hleděl z okna, vypadalo to že jeho pohled patří čemusi vzdálenějšímu.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Almas; Akademie Jedi – místnost nejvyšší rady:

Vážnost situace?
Doufal jsem, že bych se mohl něco od Malese a Jutrena přiučit.
A dopadlo to... že o to ani nemám zájem,

pomyslím si hořce.

Naštěstí se ale musím záhy soustředit na jiná témata.

Pohled z okna vypadá - jako pohled z okna tímto směrem vždycky vypadal.
Nezneklidňoval.
Na rozdíl od mistrových starostí.

Nejsem si jistý, jestli máte na mysli konflikt Republiky s CIS, nebo... důkazy o návratu Sithů, promluvím po chvíli, kdy se mi hlavou honilo opravdu leccos.
A nebo to, co Rult včera nazval "malými lokálními problémy".
Vzhledem k tomu, že to spolu určitým způsobem souvisí...

Přimhouřím oči.
Zformulovávat odpověď není nejjednodušší.
Co to dělá s galaxií?
Měl bych sklon v tom všem vidět v pozadí hlavně problém... jménem krize důvěry.

Krize důvěry v Republiku a její systém, pravidla, zákony. Těžko říct jak oprávněnou, vzhledem k politickým událostem a... poněkud zajímavému přístupu k ústavě... pokud jde o možnost členských států odejít.

Krize důvěry v řád Jedi, jeho schopnost chránit a udržovat pořádek. Rovněž... těžko říct jak oprávněnou. Ale po letech je to poprvé, co tu fungují - dost nezávislé vojenské složky. Jediové sice zastávají postavení velitelů, jenže to jim jednak brání soustavně pracovat v rámci svých tradičnějších aktivit, jednak... nevím, jak to popsat. Jediové velí lidem, kteří jsou zcela jiní, a jejichž loajalita patří Republice, ne řádu.
A systém rozkazů z nejvyššího velení je republikový, a popravdě, jde zcela mimo hierarchii velení, v níž jsou zabudováni rytíři, alespoň podle mlhavých informací, co jsou k dispozici. Tedy - role Jediů ve velké armádě je taková... zvláštní.
Což na mě osobně nepůsobí dobře, už proto, že co jsem pochopil, jsou kloni k válečnému výcviku vedeni již od začátku, zatímco řád se tisíciletí snaží co nejvíc... nebýt vojáky, v kontextu tolikrát citovaného názoru, že Jediům tradiční válka prostě nesvědčí.
Přijde mi, že jde tedy o jakési provizorní uspořádání, s tím, že po válce se bude hledat nová alternativa uspořádání řádu a Republikových ozbrojených složek.
Nicméně tohle provizorium v tom může nadělat solidní binec a dost exemplárních případů, co se stane, když velí... ne tak profesionálně cvičený velitel.

Krize důvěry v... cokoli? Dost věcí, co se v poslední době děly v cularinském sektoru, mi přijdou nejlépe vysvětlitelné tímto. Ve spojení s hledáním... vlastních možností, takových, které by působily jistěji než jistě.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Příspěvek od Atalon »

Almas; Akademie Jedi – místnost nejvyšší rady:

Mistr Lanius se po tvé názorné a obsáhlé odpovědi široce usmál.
Tvé informace jsou... rozsáhlé, ostatně jak jsem očekával. A tvé názory... netypické, jak jsem předpokládal.
mistr se na moment odmlčel,
Ale vlastně to je přesně to co teď můžeme potřebovat.
Lanius se na křesle otočil směrem k tobě a upřeně se na tebe zahleděl.
Mám tu úkol, dost možná velmi důležitý, ale stejně tak dost možná velmi nebezpečný a rád bych aby ses jej zúčastnil. Vzhledem k jeho vážnosti ti to jen navrhuji, můžeš odmítnout.
Mistr ti dal chvíli a pak pokračoval,
Samozřejmě ti řeknu oč jde. Jak možná víš, je nynější politická situace ohledně Mandalorianů... poněkud složitá. Popravdě, jen málokdo v Galaxii chápe tuto situaci, objevily se velmi rozdílné názory, velmi rozdílné přístupy, a mnoho... frakcí, národů, klanů, říkejme tomu jak chceme... ale mnoho z nich se začíná hlásit k původním Mandalorianským rozložením, které byli svým dílem zodpovědní za historické války. Tím samozřejmě nechci říci že se to týká všech, ale jistě chápeš že jen možnost, že by se Mandaloriané v síle jakou měli za "temných" válek mohli připojit k Separatistům, mnohé děsí.
Hlas mistra Laniuse se ztišil.
Obzvláště pokud opravdu znovu povstávají sithti kteří je do válek zlákali.
Mistr se opět klidně usadil.
Ale oč jde. Před pár měsíci proběhla Republikou nemilá událost spojená s Novými Mandaloriany. Počítám že jsi o ní již slyšel, proto ji nebudu vysvětlovat. Podstatné je, že se od té doby snaží Republika o zlepšení vztahů s Novými Mandaloriany. Na začátku se snažila přesvědčit je k zapojení se do války, ale teď už zůstala u toho, aby je přesvědčila aby nás pustili do své. Co asi nevíš, máme stále více informací o sabotérských a vražedných akcí po celé Galaxii do nichž je nějak zapojena frakce nazývající sama sebe Death Watch. Podle všeho má tato skupina své zázemí na Mandaloru. Jsme si jisti, že nelegitimně, přesto postoj vlády vůči naší pomoci příliš dobře nepůsobí. Měl bych ti asi říci, že se stále častěji objevují názory tvrdící že bychom měli situaci... vyšetřit a zastavit i bez svolení Mandalorianů.
Mistr Lanius sklesle zakroutil hlavou, jako by se snažil tyto myšlenky setřást.
Kam jen jsme díky téhle válce dospěli.
Náhle si uvědomil, že mluví nahlas.
Ehm... ano... Eh. Celé situaci nejvíce neprospívá fakt, že prakticky žádný z velvyslanců Republiky, bohužel včetně dvou rytířů řádu, nedokázal ani zavést jednání s Mandalorianskou vládou, protože nedokázal pochopit jejich postoje. Navíc, vzhledem k zapojení Coruscantu do války, má řád jisté personální potíže pro podobné... nevojenské akce, proto se nejvyšší rada obrátila na nás.
Mistr se pomalu postavil a přešel blíže k oknu.
Chci abys věděl, že ti tento úkol nenabízím kvůli tvému původu, ale kvůli tvým schopnostem a svým způsobem i kvůli tvým názorům. Právě ony by podle mne mohli být klíčem k Mandalorianům. Pokud úkol přijmeš, bude tvým úkolem... no vlastně i tohle je trochu složitější. Tvým... oficiálním úkolem bude navázat vztahy umožňující Republikovou pomoc Mandalorianům v boji s Death Watch, na druhou stranu ti však nemohu zakázat aby ses tou pomocí nestal sám, pokud mi rozumíš.
Mistr Lanius se na tebe otočil se spikleneckým výrazem.
Naší hlavní prioritou je zmírnit toto nebezpečí a tak i možné následky války, které později po válce usnadní obnovu. Bohužel neznáme jiný způsob jak zmírnit napětí, než zmírnit intervence Death Watch. Ale rozhodnutí je na tobě, pokud potřebuješ čas, nebo informace, vyjádři se nyní.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Almas, akademie Jedi, místnost nejvyšší Rady

Při zmínce o snaze zapojit Nové Mandaloriany do války mám co dělat, abych nevěřícně nezavrtěl hlavou - vcelku tradiční reakce, když zazní tato teze.
S tímhle přístupem se jeden OPRAVDU nemůže divit, že se s nimi vláda příliš nebavila.
A nebaví pořád.
Přece jen, ať se Noví Mandaloriané snaží sebevíc, něco skutečně mandalorianského v nich (vlastně v nás) zůstalo až do dnešních časů. A když v nich Republika vzbudila dojem snahy o účelové spojenectví... sotva je něčím mohla urazit víc. Snad jen intervencí zvenčí. Myslím, že v takovém případě by autorita vévodkyně Satine rychle vzala za své. Tedy, ne že by u tradičních klanů nějakou výraznější měla, ale ty neměly potřebu se k tomuto tématu jakkoli veřejně projevovat.

Jo, tohle vyžehlit, bude zatraceně zajímavá práce.

Menší problém je v tom, že to zřejmě bude i MOJE práce.

"Upřímně, mistře, vsadil bych se, že jste taky předpokládal, že misi neodmítnu," lehce si rýpnu do mistra Lania, "vlastně jsem tím dost poctěn."
Nadechnu se a pokračuji:
"Čas - v zásadě nepotřebuji, možná bych jen rád předtím stihl dokončit jednu partii dejaricu, ale to dlouho trvat nebude, Rultova porážka je jistá a neodvratná.
Informace - budu chtít, se zřetelem na současné... aktivity Death Watch a k tomu, co přesně tam předchozí diplomaté zanechali a s čím tedy bude potřeba se vypořádat. Nicméně cesta hyperprostorem bude dlouhá a studium těchto detailů ji pomůže účelně využít."


Pak si uvědomím jeden takový... drobný detail.

"Což mě také přivádí k dost zásadní otázce. Tohle není úkol, na který se posílá samotný padawan - takže bych rád věděl, pod čím... dozorem... budu."

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Příspěvek od Atalon »

Almas; Akademie Jedi – místnost nejvyšší rady:

Mistr Lanius se při tvé odpovědi pousmál a posadil zpět do křesla.
Ano o této... události jsem už něco slyšel. Podle všeho se z toho stala celoakademijní událost. A něco takového nemohu přerušit takovou nicotností jako je Galaktická válka.
Ano ani mistr Lanius nebyl v rýpání amatérem.
Jinak ti poskytneme veškeré informace co máme, vše o útocích a našich vyšetřováních je jednoznačné a spolehlivé, ale musím tě varovat, že informace o jednáních jsou... poněkud méně spolehlivé. Obsahují mnoho hluchých míst a mnohdy jsou dost neúplné. Nevím proč a k práci Republikových velvyslanců mi to moc nesedí, ale prakticky jediné celistvější záznamy máme od vyslanců řádu.
S těmito slovy ti podal modrou datakartu.
Ani v posledním se nemýlíš, i když zde nejde ani tak o dozor.
Mistr se pro sebe tiše zasmál.
Dalo by se říci že na této misi si ty a tvůj... tým, budete rovni. Očekávám, že sami poznáte kdy je na místě koho poslouchat a kdy... převzít iniciativu. Nicméně ve věcech jednání máš volnou ruku, samozřejmě s klasickými omezeními. Neměl bys slibovat co nemůžeš dodržet, ale to ti nemusím říkat.
Mistr se klidně otočil k oknu a bylo vidět, že si něco promýšlí, po chvilí přeci jen promluvil.
Ano... poletí s tebou dva. Rytíř Jakys Ek'sil a padawanka Hardez-Adaz, oba mají schopnosti co by se mohli hodit. Od tebe očekávám že na ně dohlédneš a případně je trochu usměrníš. V tomhle případě je naprosto nezbytné vždy správně posoudit vážnost situace.
Poslední větu vyřkl mistr s jasným důrazem.
Navíc očekávám hlášení o vašem postupu. Nemusí být nějak zvlášť pravidelná, ale stane-li se cokoli, rád bych o tom věděl, už kvůli radě. Jasné?

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Almas, akademie Jedi, místnost nejvyšší Rady

"Rozumím," převezmu s přikývnutím datakartu.

...proč mě to jen moc nepřekvapuje? prolétne mi hlavou v kontextu neúplnosti informací k jednáním.
Tento detail byl sice dosti nepříjemný, ale stejně budeme odkázáni na improvizace.

Trochu mne překvapovalo, že z mistrovy řeči působilo, jako bych byl považován za vůdce týmu já.
Vzhledem k tomu, že s námi letěl rytíř Jedi, vypadalo to trochu zvláštně.
Sice jsem ze Sundari pocházel a sice se o mě dalo říct spousta věcí, jen ne to, že by mi chyběl mandalorianský náhled, ale i tak.

Dohlédnout a usměrnit.
JÁ. Člověk, kterého mistr Ulrett bezpochyby považuje za jednoho z těch sithů s blíže neznámou totožností.

Ta představa byla zábavná. Přesto, nebo spíš právě proto, že jsem zatím s žádným ze svých kolegů neměl tu čest - nebo jsem si na to alespoň nevzpomínal.

Hlášení budou tak často, jak jen bude možné je posílat, přidám ještě menší dodatek. Těžko říct, jestli bude působit uklidňujícím dojmem, takže pro jistotu doplním ještě:
A fakt je nebudu odbývat. Čestné slovo.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Příspěvek od Atalon »

Almas; Akademie Jedi – místnost nejvyšší rady:

Mistrův výraz opět získal onen podezřívavý nádech jako už tolikrát, ale nic neřekl.
Dobrá, v tom případě můžeš jít. Odlet přesunu na večer a se svými společníky se setkáš v hangáru. Nebudu ti říkat, jak ožehavá může tato mise být, ale raději ti popřeji hodně zdaru a ať tě provází Síla.
S tím tě mistr vyprovodil ze sálu. Svým způsobem tak akorát včas, do konce výdejů obědů zbývalo asi půl hodiny a k tvé odpolední "bitvě" se čas také krátil. Rychle jsi se proto vydal k obědu, jen jsi se cestou zastavil v pokoji převléknout se a trochu opláchnout. Cestou si mnoho lidí nepotkal, ale to nebylo nic neobvyklého, tedy ne v tuto dobu, zato v jídelně jsi si užil pozornosti ažaž. Naštěstí zde nebyl Bilk ani nikdo další z tvých dopoledních "spolupachatelů" a nebyl tu dokonce ani Rult, ale jinak se o tebe zajímal snad každý. Jak už tu bylo zvykem, zprávy tu kolovaly rychleji než mezi bothany a každý už tak věděl o dopolední akci, poledním výslechu a odpolední partii, což z tebe právě učinilo tu nejpopulárnější osobu. Bohužel ti tato nově nabytá popularita také znemožňovala volnější pohyb a hned z jídelny jsi tak byl, v doprovodu davu padawanů, odveden přímo na nádvoří k již rozestavěné partii.

Almas; Akademie Jedi – nádvoří:

Vše se zdálo na svém místě, přesně jak sis to pamatoval, dokonce i správně svítil tvůj tah. Jediné co události chybělo k završení byl Rult. Místo naproti obřímu hracímu poli zelo prázdnotou.
Ten se asi zpozdí...
Zaznělo posměšně zpoza tvých zad.
Jo jo ten má totiž průšvih.
Doplnila hned informaci druhá Balosarianka, ano Nina a Zink patřili hned po holonetu a špionážní síti bothanů k těm nejrozsáhlejším zdrojům informací v Galaxii.
Mat'lin slyšel, že se prý potloukal místo ranní výuky venku. Prý dokonce v zakázaném údolí.
Hned se přidala Nina.
Ale průšvih měl teprve když ho hlídka přivedla zpátky.
Doplňovala Zink.
Jo, protože místo Mistra narazili na Ulretta. Navíc už pěkně rozjetýho... od tebe myslím... a ten ho pěkně...
Zink náhle zmlkla, protože davem na druhé straně hrací desky procházel Rult. Na první pohled vypadal dost rozzuřeně, ale stále se nevzdával svého samolibého povýšeného pohledu, obzvláště vůči tobě.
Tak ses tu přeci ukázal!
Procedil kysele na tvou adresu.
To se hodí, právě si potřebuju zlepšit náladu. A ty to tu pěkně projedeš. Tak táhni, ať si můžu jít lehnout.
Tvůj tah ti byl už dávno jasný, ale přesto jsi desku ještě přejel očima a znovu zhodnotil situaci. Partie z tvé strany vypadala spíše jakoby právě začínala, neboť všechny tvé figury stály na okraji desky vedle sebe akorát posunuté o dvě pole vpravo v pořadí Strider, Monnock, Savrip (c4-c5-c6). Zato Rultova velice ofenzivní hra se projevila roztaháním figur po celé desce. Jediná figura co ještě seděla na "svém" místě byl Ghhhk (c1), jinak na vnějším kruhu zbyl jen Ng'ok (c10) a to hodně nalevo. K'lor'slug (b12) stál v druhém prstenci křížem od Ghhhka a Molator (b7) seděl na místě tvého Houjixe, křížem od Monnocka. Podle všeho Rult ani toto vystrčení vpřed nevnímal jako slabinu a své vítězství bral téměř jistě.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Almas; Akademie Jedi – nádvoří:

Při vysvětlení, cože to Rulta (to pako rohaté, jinak nevím, jak označit někoho, kdo se jde jen tak projít k Rivanově pevnosti) potkalo po odchycení a návratu na akademii, mám co dělat, abych se nerozesmál nahlas.

Tak nevím, komu z nich to přeju víc.

Nicméně při Rultově efektivním nástupu na scénu zvážním, spolknu poznámku "copak, Rivan nebyl doma?" a rozhodnu se radši soustředit na hru.
Tedy... nakonec ze mě vypadne:

...chápu, jsi utahaný, kdo by z výchovných proslovů mistra Ulretta nebyl - takže to nebudeme dlouho protahovat a monnock na b7.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Příspěvek od Atalon »

Almas; Akademie Jedi – nádvoří:

Tvé drobné rýpnutí nebylo až tak zábavné jak ses domníval, především proto že krátce za Rultem se objevil vzadu v davu i Ulrett, ale po dnešku už ho mohlo něco podobného jen těžko rozladit víc než už byl. Nicméně počítač se ujal své práce a dal se do vyhodnocování tvého tahu, ale bohužel tak opět všem připomněl jak září novotou. Figuru Monnocka přesunul takřka okamžitě a dokonce se ani výrazně nezasekl v animaci, problém však nastal když zjistil že na poli již stojí soupeřova figura, jakoby očekával nevyhnutelné začal nepříčetně pokašlávat a popískávat až byl mírně zpacifikován nejblíže stojícím starším padawanem. Jeho bota byla evidentně dost přesvědčivý argument aby zmlknul a nechal tě dodat očekávané.
Monnock... útok!
Počítač zaznamenal, zahvízdal a spustil animaci útoku, ovšem zdaleka ne tak plynulou jako tu pohybu, zřejmě spuštění randomizéru, vyhodnocovacích obvodů tahu a ještě animační sekvence bylo na tohoto dědečka dost. Přesto po chvíli vyhodil výsledek, na obrazovce zablikal mlhavý údaj dvacetjedna ku devíti. Na poměr útoku k obraně šest ku dvěma to byl výsledek opravdu zajímavý, ale svůj účel splnil a připojil tak Rultova Molatora k Houjixovi, k Rultově značné nelibosti.
No počkej! Já ti ukážu. K'lor'slug na b7 a útok!
Na to že šlo o hru mezi dvěma padawany byl Rultův tón hlasu snad až příliš hlasitý a jeho naběhlé žíly vypovídaly že není tím jediným co je u něj vyšší než by mělo být. Ovšem většinu zajímala spíše situace na desce než zdravotní či psychický stav hráčů, tam se Rultův K'lor'slug pomalu přesunul na nové místo a započal svůj útok. Šrotování počítače snad neznalo konce a podle zvuků to vypadalo na nervový kolaps jeho umělé inteligence, ovšem nakonec se přeci obrazovka rozsvítila třicetdva ku dvacetišesti. Obě monstra se ve svém souboji propletla až se tvůj Monnock vznesl nad Rultova K'lor'sluga.
Cože plichta, sakra!
Rult byl výsledkem očividně nadšen.
K čertu s tím, na b6!
Počítač uposlechl a následná animace přesunula tvého Monnocka na příslušné pole. S rozsvícením červeného pole se pozornost všech přesunula k tobě.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Almas; Akademie Jedi – nádvoří:

Rultovo rozpoložení mne začíná dost vyvádět z míry.
Ne že bych byl zrovna příklad jedijských ctností, taky mívám sem tam opravdu špatný den a to se k lidem nechovám právě nejpříjemněji, ale tohle mi začínalo připomínat prvoplánový životní postoj.
Nevědět o výpravě mého zabrackého kolegy do údolí a dalších průšvihů, neodpustil bych si nadhození citátu z kodexu... takhle se mi ho nechce zbytečně provokovat.

Sebeovládání má na podobné úrovni jako Raik Muun, prolétne mi hlavou, stejně jako vzpomínky na... problémy s t´salakem. A smrt mistra Kirloccy.

Vlastně začínám mít takový divný pocit, jestli jsem přece jen nereagoval vůči němu nepřiměřeně.

Ale co. Rult POTŘEBUJE zchladit. O lekci, co a jak dělat či nedělat, ani nemluvě.

Savrip na b7, zavelím. Útok.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Příspěvek od Atalon »

Almas; Akademie Jedi – nádvoří:

Vaše partie se omezila na konverzaci formou tahů, ale i ta pěkně houstla. Čemuž příliš nepřispělo ani tvé zjištění, kdo že to stojí za tebou, že místní povyk tak záhadně utichl. Mistr Lanius se tvářil při pohledu na partii vcelku pobaveně a klidně pokyvoval hlavou. Bylo trochu zajímavé uvědomit si kontext celé situace, kdy na jedné strany desky stojíš ty a zpoza tvých zad sleduje hru mistr Lanius a naproti tobě stojí Rult na jehož záda funí Ulrett.
Ale tvůj postup byl jasný a počítač plně pracoval na jeho splnění, vlastně vypadal spíš že to bude poslední věc co učiní před svým definitivním skonem. Třicet ku dvacetipěti zněl konečný verdikt a bylo jasné že bude nutné rozhodnout o K'lor'slugově přesunu.

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“