Dlo Xoon - výcvik

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Elinor Yall

Dlo Xoon - výcvik

Příspěvek od Elinor Yall »

prolog

Po tvém příjezdu na Coruscant a přijetí u Rady jsi dostal dva týdny času pro "aklimatizaci". Nejvíc času s tebou pochopitelně trávil tvůj táta, pokračoval ve vysvětlování odlišného života mimo Dorin - a jeho přítomnost ti pomáhala zvládat i praktické problémy jako třeba nošení dýchací masky. Svět venku byl prostě... jiný. Jiný a divný. A zvládat ho nebylo zrovna snadné, zvlášť pro někoho, komu bylo teprve sedm a nikdy předtím neopustil svou rodnou planetu.
Teď byl táta pryč, protože mu Rada přidělila nějakou misi (těžko říct, v jakém koutu galaxie), a ty jsi v Chrámu "osaměl". Vlastně ne až tak docela, protože zároveň skončil tvůj čas na přivykání si novému prostředí a měl jsi být přiřazen k ostatním padawanům - respektive younglingům, jak vás menší speciálně označovali - k základnímu výcviku a vzdělání.


Coruscant, chrám Jedi, dětské oddělení

Za dvanáct minut měla nastat tvá první "vyučovací hodina" v coruscantském chrámu. Společně s třemi dalšími padawany jsi čekal na příchod mistra Yody, snad jen s tím rozdílem, že ti tři se už zjevně znali a tak utvořili samostatnou skupinku a pustili se do skládání domečku z nějaké stavebnice.
O něco později vrzly dveře a do místnosti vklouzla drobná, velmi štíhlounká Togruta, rychle přelétla celou místnost pohledem a zamířila rovnou k tobě.
Ahoj. Já jsem Satori. Co jsi zač?
Při těch slovech se přátelsky usmála, až se mohly zablesknout její ostré zoubky.

Ithorian

Příspěvek od Ithorian »

Coruscant-chrám Jedi,dětské oddělení

Čekal jsem v místnosti s mými vrstevníky na příchod mistra Yody. Byl jsem v chrámu bez svého otce.
Hm...
Jak dlouho ještě?
Vím, že mistr Yoda je poněkud... menšího vzrůstu, ale přeci by už mohl přijít.
přemýšlel jsem si když najednou do místnosti vešla malá Togrutka, která byla poněkud štíhloučká. Togrutka mě pozdravila a představila se mi.
Ahoj!
Já jsem Dlo Xoon a čekám tu na mistra Yody.
Můj otec je taky Jedi, ale musel odletět na nějakou misi.
A co ty?
Jak se máš?
A jak ses sem dostala?
Kolik ti je?
bombardoval jsem otázkami Satori.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant-chrám Jedi,dětské oddělení

Satori na tvou palbu otázek nadšeně mrkla.
Tak já ještě Jedi nejsem - ale jednou budu.
No, teď mám být tady a počkat, až dorazí mistr Yoda, abych se mohla učit.
A mám se dobře, tedy, pokud nepočítám to, že se strašně nudím a NESNÁŠÍM, KDYŽ NĚKDO CHODÍ POZDĚ!

To poslední zavrčela co nejhlasitěji na chodbu, snad v naději, že tím urychlý Yodův příchod - místo toho poněkud vyděsila zbytek vaší třídy.
A dostala jsem se sem před dvěmi měsíci lodí. Jeden mistr ve mě vycítil Sílu a tak jsem prostě tady.
A jo, je mi pět.

Zjevně ji těšilo, že potkala někoho komunikativního, protože si přisedla poblíž.
Ještě nějaké dotazy?
Mimochodem, co jsi zač, jak dlouho tu jsi, co tu děláš a jak jsi starý?
A viděl jsi už zdejší skleník? Je fakt úžasnej.

Ithorian

Příspěvek od Ithorian »

Coruscant-chrám Jediů,dětské oddělení

Lekl jsem se když Satoti zařvala, stejně jako zbytek třídy.
Ja to taky nemám rád.
Ale Jedi, musí být trpělivý.
zhluboka se nadechnu a zase vydechnu.
Mně zase do Řádu Jedi přivedl otec.
Je mi sedm, a jsem tu také pár měsíců jako ty.
A jinak tu čekám na mistra Yody, stejně jako ty.
Bohužel, skleník jsem ještě neviděl, ale mohli bychom tam někdy jít spolu co říkaš?
usmál jsem se na Satori.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant-chrám Jediů,dětské oddělení

Bez trpělivosti moc hlodavců nepochytáš, i když nevypadáš, že bys někdy lovil hlodavce, přikývla Satori.
Ale občas neuškodí předvést, že ani trpělivost Jediho není nebeská.
A jasně, jen co skončíme, tak tam můžem zajít...

Nasadila výraz tajemný jako ceny v senátním bufetu a zjevně se chystala něco ještě dodat, když do místnosti vklouzlo cosi ne o moc většího než vy a zeleného, o hůlčičce nemluvě.

Hlodavce loviti toužíš? V patře posledním z podzemních krysy se přemnožily... obrátil se s šibalským výrazem na tvou novou známou. Mistr Lorgen aktivitou tvou potěšen zajisté bude!
Satori se zatvářila poněkud nakysle, ale to bylo Yodovi jedno.
Pohodlně se usadil na meditační křeslo ve středu místnosti, odkašlal si, aby získal pozornost zaručeně všech pěti padawanů v učebně.
Vítám vás zde, padawani mladí.
Satori prskla sice cosi o tom, že je jí už PĚT, ale nikdo tomu nevěnoval pozornost.
Jinak vás mistr slavnostně uvítal ve studiu, popřál vám mnoho zdaru, trpělivosti a soudružnosti přátelské a vybídl vás, ať se rozhlédnete po místnosti a každý si najdete nějakou hračku, která se vám bude nějakým způsobem líbit.

Ithorian

Příspěvek od Ithorian »

Coruscant-Chrám Jedi,dětské oddělení

Poslouchal jsem mistra Yodu a při tom se díval na Satori. Byla přenádherná a velmi kamarádská. Když mistr Yoda skonšil s řečí, řekl jsem Satori:
Tak s čím si budem hrát?
Já bych si rád zatrénoval s mečem.
Co ty na to?
řekl jsem Satori a čekal na její odpověď.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant-Chrám Jedi,dětské oddělení

Pokud najdeme něco jako meč, přikývla Satori a pustila se do hrabání ve skříních a poličkách za vámi.
Výraz mistra Yody se posunul do poněkud udivenějšího.
Nakonec tvá nová známá vytvořila velkou hromadu nejrůznějších věcí počínaje plyšovým drakem přes skládanky až po jednu krabičku s letadýlky.
Nakonec se zajásáním vylovila jeden meč - tedy, něco co vypadalo jako zmenšenila nesvětelného meče, byť ta tmavě fialová čepel vyvolávala lecjaké asociace, a cosi asi poloviční velikosti a světle modré.
Co z toho chceš?
obrátila se na tebe s úsměvem od ucha k uchu.

Ostatní vaši spolužáci si zatím vybrali - no, jeden se pustil do skládání puzzle, druhý si zabavil letadýlka, a třetí se připojil k letadýlkům s figurkou nějakého prapodivného plaza.

Ithorian

Příspěvek od Ithorian »

Coruscant-Chrám Jediů,dětské oddělení

Hm...
Ja si vezmu ten světle modrý.
řeknu Satori a natáhnu se po meči.
Díky! poděkuji ji.
Já si stoupnu tam na ten konec místnosti a ty na druhý. řeknu ji a stoupnu si na konec místnosti a přpravím se na boj.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant-Chrám Jediů,dětské oddělení

Satori mezitím zaujala něco, co docela dobře mohl být střeh, ale zrovna dvakrát střehovitě to nevypadalo.
Hm... co teď?
Zauvažovala trochu nahlas, rozpustila střeh a víceméně s čepelí napřaženou kamsi k tvé dýchací masce se ti vydala ostražitě naproti, byť poněkud loudavým stylem.

Yoda se zatím zvedl z křesla a dal se do tichého rozhovoru s vašimi spolužáky; buď jak buď, nebylo to něco, co by Satori příliš zajímalo a tebe zas rozptyloval její "strategický postup" v cvičném souboji, takže jsi neměl příležitost toho zaslechnout víc.

Ithorian

Příspěvek od Ithorian »

Coruscant-Chrám Jediů,dětské oddělení

?????????????????
Co to ehm.., je?
Vždyť jde proti mě, co proti mě proti mý masce.
přemýšlel jsem si když jsem uviděl mistra Yodu hovořicího s mými vrstevníky.
Tak pojď! řeknu Satori a připravím se na náraz "mečů?.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant-Chrám Jediů,dětské oddělení

Satori působila poněkud nejistým dojmem, a to tím víc, čím blíž se k tobě dostala.
Když dosáhla patřičné vzdálenosti nutné pro útok, provedla cosi podobného výpadu - naprosto neuvěřitelným způsobem přesunula svou čepel na bok a obloukem ti zaútočila na koleno.

Ithorian

Příspěvek od Ithorian »

Coruscant-Chrám Jediů,dětské oddělení

Hezký, Satori!
Jaks to udělala?
Že mě to naučíš?
Taky bych tě něco mohl naučit.
Co ty na to?
vyvedu z míry okamžitě boj.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant-Chrám Jediů,dětské oddělení

Nóóó... prostě jsem to dala co nejrychleji stranou, zapýřila se tongrutka. Jak předtím připomínala chumáč zmáčených chlupů, tak teď zářila jako sluníčko nad tatooinskou pouští.
To musíš takhle -
Stoupla si docela normálně, zamířila čepelí dopředu (tentokrát proti stěně) a velmi rychlým spodním švihem ji odsunula na bok.

Ithorian

Příspěvek od Ithorian »

Coruscant-Chrám Jediů,dětské oddělení

Dobře a teď já. řeknu Satori a udělám to samé co ona.
Tak co?
Takhle?
A víš co teď zase něco já.
řeknu jí a stoupnu si proti stěně. Rozeběhnu se a těsně před stěnou se sehnu, "podkopnu nohy" a rychlým skokem skočím zádama přesně k stěně a "seknu" do nohy a ruky.
Tak co říkáš na tohle? řeknu udýchaným hlasem.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant-Chrám Jediů,dětské oddělení

De ti to, zhodnotí tvůj výkon a na následně předvedený kousek pak zírá vyloženě s otevřenými ústy.
Tý jo!
Vzápětí se pustila pustila se do cvičení s vervou, kterou by jí mohl snad každý závidět (snad s výjimkou dalších hyperaktivních togrut). Asi se špatně dívala, nebo se jí nepodařilo dostatečně vše odpozorovat, tvůj manévr byl totiž mnohem náročnější než ten její, takže při odrazu ztratila rovnováhu, tak tak při přešlapu nespadla a kdyby proti ní byl protivník, rozsekla by jej nejspíš přesně vejpůl.

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“