Výcvik pro padawana Ashena Shugara

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
JohnySislik
Učedník
Učedník
Příspěvky: 25
Registrován: 05.12.2008 08:22:11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JohnySislik »

Dantooine - Enkláva rytířů Jedi

Děkuji mistře. Vím že strach vede k temné straně. A děkuji za radu ohledně mého světelného meče.

Než jsem stihnul vyřknout svoji další otázku, mého mistra zaujalo něco jiného než já. Podíval jsem se směrek kudy se díval a uviděl mladého vesničana jak se řítí naším směrem. Doběhl k lavičce, na níž jsem se svým mystrem seděl, a anž by stačil popadnout dech nás začal žádat o nutnou a okamžitou pomoc. Mistr vstal z lavičky a pokynul mi, abych s vesničanem mluvil já. Překvapeně jsem se na něj podíval.

Cože? Copak si myslí že někdo kdo je starší než já mě bude poslouchat? Nejsem přece ani Jedi. Jsem pouze padawan a ten rozdíl tady přece skoro každý pozna na první pohled. Ale co dostal jsem ukol od svého mistra takže jej splním. Ať se děje co se děje.

Vstal jsem také z lavičky obrátil jsem se směrem k vesničanovi.

Samozřejmě že vám pomůžeme. To je přece to, proč jsme, to je náš cíl, pomáhat lidem. Promluvil jsem co nejklidnějším tónem jakým jssem dokázal. Ale nejdříve se zkuste uklidnit, a povědět nám co se přesně stalo a jak vám můžeme pomoci. Zkuste se na to třeba posadit. A pokynul jsem směrem k lavičce.

Jak je možné že všichni mistři dokáží mluvit s takovým klidem, rozvážností a elegancí? Musím se na to při vhodné příležitosti zeptat mistra Nema.

Uživatelský avatar
Funny
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 574
Registrován: 03.11.2008 21:14:11
Bydliště: Mantichora (Křižník třídy Consular)

Příspěvek od Funny »

Dantooine - Enkláva rytířů Jedi

Mistr Nemo si zřejmě chtěl vyzkoušet, jak moc dokážeš v neobvyklých situacích zachovat klid. Mladý vesničan přenesl svou pozornost z tvého mistra na tebe a na chvilku zaváhal, asi byl překvapen, že s ním mluvíš ty a ne tvůj mistr. Trochu netrpělivě si vyslechl vše, co jsi mu řekl a pak ti odpověděl.

Ne, vy to nechápete nemáme čas, musíme si pospíšit než zloděj stihne utéct.

Muž se na chvilku zarazil, alespoň částečně se uklidnil a již klidnějším tónem pokračoval.

Můj krystal do světelného meče je pryč, někdo mi ho dnes v noci ukradl. Musíte mi pomoc ho najít, pokud ho do setmění nezískám, tak moje žena zemře.

Mladý vesničan ti vylíčil, co se mu ztratilo a k tvému i mistrovu velkému překvapení to byl krystal do světelného meče. Objevila se nepříjemná otázka na co by člověk, který není Jedi potřeboval krystal do světelného meče. Ještě horší zjištění bylo, že pokud ho nenajdete vesničanova manželka prý zemře. Mistr Nemo zatím do rozhovoru nezasahoval a vyčkával na tvůj další krok, avšak byl připraven do rozhovoru kdykoli by bylo potřeba vstoupit.

Uživatelský avatar
JohnySislik
Učedník
Učedník
Příspěvky: 25
Registrován: 05.12.2008 08:22:11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JohnySislik »

Dantooine - Enkláva rytířů Jedi

Počkat. Vám ukradli krystal do světelného měče? Kde jste k němu přišel? A k čemu vám byl?

Myslel jsem že takové nálezy se mají hlásit rytířům Jedi. Mno jak tak vidím tak asi ne.

A jakto, že bez toho krystalu vaše žena zemře?

Nějak se to začíná komplikovat. Vypadá opravdu dost vylekaně, ale aspoň se už trochu uklidnil a mluví plynule a normálním hlasem.

Kde se vám ten krystal ztratil? Pokud je to tak důležité, měli bysme asi vyrazit k místu činu. Další informace nám můžete říci cestou.

Podíval jsem se na svého mistra jestli nechce ještě neco dodat. Snažil jsem se z jeho obličeje vyčíst jak si podle něho vedu. Přemýšlel jsem jestli je to skutečnost, nebo jen nějaká zkouška.

Ale co. Celí život je jen jedna veliká zkouška. Takže na tom vlastně nesejde. Tak jako tak se problém musí vyřešit.

Uživatelský avatar
Funny
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 574
Registrován: 03.11.2008 21:14:11
Bydliště: Mantichora (Křižník třídy Consular)

Příspěvek od Funny »

Dantooine, Cesta k vesnici:

Při pohledu na mistra Nema se ti nepodařilo zjistit, jak si podle něj zatím vedeš.

Ano, máte pravdu. Měli bychom už jít, pojďte dovedu vás tam.

Mladý vesničan vás vyzval, aby jste ho následovali. Šli jste směrem k nedaleké malé vesnici, který je od enklávy vzdálena asi čtyři kilometry. Vesničan zvolil rychlé tempo, takže jsi se mu musel ty i tvůj mistr přizpůsobit.

Všechno to začalo asi před měsícem, kdy mě někdo kontaktoval a chtěl, abych mu sehnal krystal do světelného meče. Když jsem to odmítl, tak mi někdo unesl ženu a řekl mi, že když ten krystal neseženu, tak že moje žena zemře. Před dvěma dny jsem se vloupal do Krystálové jeskyně, rozbil jedno vejce Kinrathů a z něj jsem vzal ten krystal. Dnes večer jsem ho měl vyměnit za svou ženu.

Vesničan vám pověděl celý svůj smutný příběh, při kterém se až rozbrečel. Mezitím jste se vzdálili od enklávy, a tudíž také přiblížili k vesnici, kterou jste měli již na dohled. Přesto, že jste od ní byli asi ještě dva kilometry, tak už byla celá vidět. Usoudil jsi, že podle počtu domů zde žije jen pár stovek lidí. Tvůj mistr zatím nereagoval a čekal na tvoji odpověď.

Uživatelský avatar
JohnySislik
Učedník
Učedník
Příspěvky: 25
Registrován: 05.12.2008 08:22:11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JohnySislik »

Dantooine - cesta do vesnice

Proč jste s tím nepřišel na naším řádem hned na to, co se to událo. Mohli jsme to vyřešit hned. Nyní to bude o mnoho složitější. Víte alespoň Kdo si vás najal? Kde jste měl předat ten krystal?

Rozhlédl jsem se okolo a uviděl vesnici. Byli sme tak v polovině cesty.

Hmmm. Naštěstí to není moc velké sídlo. Ale chodit ode dveří ke dveřím nemůžeme. Třeba nějaké vodítko najdeme u toho chudáka v domě.

Kdo všechno věděl o tom co se děje? A máte tušení kdo by vám ten kdystal mohl ukrást? Neviděl vás třeba někdo když jste se ochomejtal okolo Krystalové jeskyně? Nebo neřekl jste to někomu? Bude se nám hodit každá informace, každé vodítko...

Nezastavitelně jsme se bližili v vesnici.

Uživatelský avatar
Funny
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 574
Registrován: 03.11.2008 21:14:11
Bydliště: Mantichora (Křižník třídy Consular)

Příspěvek od Funny »

Dantooine, Cesta k vesnici:

Nikdo mě nenajal, ale někdo mě vydírá! V tu noc, kdy moje žena nepřišla domů, tak jsem v ložnici nalezl papír. Bylo na něm napsaný, že mi moji ženu unesli a taky podrobný instrukce, jak ukrást krystal do světelného meče. Ještě na něm bylo napsaný, že jestli to někomu povím, tak moje žena zemře. No, ale kdybych nezískal zpět ten krystal, tak by zemřela určitě. Kdybych ho našel i s vaší pomocí, tak by se o tom ten únosce nemusel dozvědět. Krystal jsem měl vložit do truhly a nechat přes dnešní noc přede dveřmi. Nikdo mě u Krystalové jeskyně neviděl a nikdo o ničem neví.

Mladý vesničan ti sdělil další vyčerpávající informace, které by ti snad mohli pomoct při hledání. Nevíš jestli záměrně, ale také se ti svěřil, že chce, aby jste mu pomohli najít krystal a ne jeho ženu. O několik minut později jste se ocitli na okraji vesnice. Netrvalo dlouho a došli jste až k domu, který vesničan označil jako svůj. Při pohledu na starý dům jsi si musel uvědomit, že příliš kreditů vesničan nemá. Mladý muž odemkl dveře do domu a vstoupil dovnitř. Ty jsi se svým mistrem ještě zůstal venku, takže pokud jsi si chtěl s mistrem promluvit, byla ta správná chvíle právě teď.

Uživatelský avatar
JohnySislik
Učedník
Učedník
Příspěvky: 25
Registrován: 05.12.2008 08:22:11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JohnySislik »

Dantooine - vesnice

Celou cestu jsem přemýšlel nad tím, co nám muž všechno řekl.

Proč by sakra někdo vydíral obyčejné farmáře únosy žen?... A čemu někdo potřebuje krystal do světelného meče? Každý Jedi si jej přece obstarává sám. Je to část zkoušky... A pokud není Jedi tak je mu přece k ničemu.... A proč si dává takové starosti s tím aby nikdo nevěděl kdo to je?

Nejvíc mě ale zaujalo to, že muž chce abychom mu pomohli najít ten kdystal a ne ženu. Bylo to zarážející a znepojující.

Musí přece vědět že jsme schopni zachránit jeho ženu. Proč tedy pořád chce ten krystal? Něco mi tu porád nesedí. Nebo spíš skoro všechno mi tu nesedí.

Zasatvili jsme se u domu toho mladého muže.
Není to zrovna nejútulnější stavení ale je to lepší než bydlet venku pod širým nebem.
Muž vešel dovnitř ale já s mystrem sme ještě zůstali venku. Otočil jsem se na něj.

Mistře co si o tom myslíte? Zdá se mi to celé nějaké podivné. Jakto, že mu někdo ukradl krystal když nikdo nevěděl že ho má. Věděl to jedině únosce a ten by ho přece získal tak jako tak. A přoč chce abysme mu pomohli najít krystal a ne jeho ženu? Mám stoho všeho zvláštní pocit.

Svěřil jsem se mistrovi se svými obavami a myšlenkami.

Uživatelský avatar
Funny
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 574
Registrován: 03.11.2008 21:14:11
Bydliště: Mantichora (Křižník třídy Consular)

Příspěvek od Funny »

Dantooine, Vesnice:

Ano Ashene, je to celé velice podivné.

Mistr Nemo zcela souhlasil s tvým názorem a na chvilku se odmlčel, aby přemýšlel o faktech, které se ti zatím během vyšetřování povedlo získat.

Necítil jsem lež, když mluvil o tom, že nikdo neví o únosu jeho ženy a o krádeži krystalu. Jsou dvě možnosti, kdo mohl vzít krystal. Buď krystal ukradl nějaký zloděj, který na krystal narazil náhodou při krádeži, nebo ho ukradl sám únosce, protože jeho ženu nemá z nějakých nespecifikovaných důvodů. Myslím si, že chce abychom našli krystal, protože únosce mu napsal, že pokud to někomu řekne, tak jeho žena zemře a on má strach. Spíš mě ale znekliňuje to, že někdo potřebuje krystal z vejce Kinrathů. Ten krystal má červenou barvu, kterou používají při konstrukci vyznavači Temné strany Síly. Zatím máme ale příliš málo informací, pojď zjistit další.

Mistr Nemo ti sdělil své úvahy, či postřehy a nakonec tě vybídl, abys ho následoval do domu. Společně jste vešli do skromně zařízeného domu. Na chodbě byly umístěny dřevěné schody, u kterých na vás již čekal vesničan, jenž se vám stále nepředstavil. Ten vás poprosil, aby jste ho následovali nahoru. Poté, co jste vyšli staré schody, jste se ocitli na další chodbě, která ale nyní měla více dveří než ta dole. Mladý muž vás zavedl na konec chodby ke dveřím, které podle jeho slov vedli do ložnice. Když jste vešli dovnitř, tak jste zjistili, že skutečně nejsou bohatí, ba dokonce chudí. Kromě manželské postele, nočního stolku a velké skříně na šaty byl pokoj prázdný.

Tady v tom nočním stolku jsem měl uložený ten krystal, a když jsem se dneska probudil, byl pryč.

Uživatelský avatar
JohnySislik
Učedník
Učedník
Příspěvky: 25
Registrován: 05.12.2008 08:22:11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JohnySislik »

Dantooine - Vesnice - Dům

Vešel jsem za mistrem do budovi a následovali sme muže po schodech nahoru, do druhého patra. Zde se nacházelo několik dveří do různých místností. Muž nás ovšem odvedl do místnosti, která nejspíše byla jeho a ženina ložnice.

Ukradli zloději kromě krystalu ještě něco jiného? Cokoliv?

Pokud se ztratil pouze ten krystal, tak šli nejspíše přímo po něm.

Mohli bychom to zde s mým mistrem důkladněji prohledat?

Nečekal jsem že bysme našli něco závažného ale stát se může všechno. Také mi bylo jasné, že nám, díki sporému zařízení pokoje, nezabere prohledávání příliž času. Došel jsem k oknu a podíval jsem se ven, adhaduje, jak se sem lupič asi dostal. Poté jsem se začal porozně rozhlížet po pokoji a snažil najít i sebemenší známku něčeho podezřelého.

Uživatelský avatar
Funny
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 574
Registrován: 03.11.2008 21:14:11
Bydliště: Mantichora (Křižník třídy Consular)

Příspěvek od Funny »

Dantooine, Vesnice:

Ne, zloděj ukradl pouze krystal, nic jiného.

Vesničan ti poskytl odpověď, která vyvrátila jednu teorii mistra Nema, jak se ztratil krystal. Mladý vesničan se rozhlédl po svém pokoji a pak ti odpověděl i na tvou druhou otázku.

Ano, pokud vám to pomůže, ale nečekám, že něco najdete.

Vesničan vám dovolil prohledat jeho ložnici, a aby vám nepřekážel, tak odešel na chodbu. Tvůj mistr se k tobě přiblížil jen, aby ti sdělil, že máš pokoj prohledat sám a on se ještě vesničana na něco zeptá. Při pohledu na okno jsi zjistil, že není vůbec poničené. Za předpokladu, že ho nedal vesničan opravit, což bylo nepravděpodobné, tak se sem musel zloděj dostat jinudy. Přistoupil jsi tedy ke dveřím do ložnice, které také nebyli poničené. Rozhlédl jsi se po pokoji a nikde jsi neuviděl známky po vloupání, či po krádeži. To byla další zvláštní věc. Ještě jsi nahlédl do nočního stolku, kde toho příliš nebylo, vlastně jen prázdná truhla, ve které zřejmě byl krystal a hřeben, spona do vlasů a nějaké levné náramky. Ještě jsi se podíval do skříně, ve které se nacházelo ženské i mužské oblečení. Na spodu skříně pak čtyři páry obuvi. Zloděj zřejmě musel jít na jisto, protože nikde nebyly známky, že by něco hledal.

Uživatelský avatar
JohnySislik
Učedník
Učedník
Příspěvky: 25
Registrován: 05.12.2008 08:22:11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JohnySislik »

Dantooine - Vesnice - Dům

Prohledal jsem místnost, ale nikde jsem nenašel stopy po násilném vniknutí ani po hledání. Zloděj přesně věděl co chce a kde to najde.

To je divné. Buď to musel být nějaký profesionál a nebo umi procházet zdmi nebo se teleportovat.

Napasledy jsem se rozhledl po pokoji, jestli něco nezahlídnu. Pak jsem vyšel na chodbu.

Promiňte mistře. Nic jsem nenašel. Vůbec nic jsem nenašel. Žádné stopy po násilném vniknutí ani nic podobného. Také musel na jisto vědět kde krystal je. Otočil jsem se na vesničana. Kudy se sem zloděj mohl dostat? A kde jste byl vy když se to stalo? POkud jsme spal v té místnosti tak by vás přece musel vzbudit hluk ne?

Bože jak máme najít viníka když kromě toho co se ztratilo a odkud se to ztratilo nevíme vůbec nic.... Počkat co se ztratilo? Červený krystal do světelného meče. To ukazuje na Sithy nebo jejich přisluhovače. Odkud se to ztratilo? Uzamčený dům ve vesnici, velmi tichá akce aby se nevzbudil majitel. Musel krystal nějak najít. Slyšet o tom kde je nemohl. Viděk kam ho majitel dává taky ne. Musel ho vycítit. To moc lidí ledokáže. To znamená.... Ne to je blbost.... Kde by se tu vzali Sithští záškodníci nebo nekdo jim podobný? Museli by přistát lodí, kde? Pustiny jsou nebezpečné... Pro sitha ani ne... Normální lodí? tom by měl být nějaký zaznam...

Mistře? Nevíte náhodou, kdy zde přistál poslední dopravní transport? A kdy od tud nějaký odlétá. Myslím že zloděj není místní. Není kde by se tu naučil svým schopnostem zloděje. A myslím že zloděj nechce aby ho někdo odhalil. A používat veřejnou přepravu je rozhosně nenápadnější, než lítak kolem Akademie Jediů ve vlastní lodi.

Uživatelský avatar
Funny
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 574
Registrován: 03.11.2008 21:14:11
Bydliště: Mantichora (Křižník třídy Consular)

Příspěvek od Funny »

Dantooine, Vesnice:

Mistra Nema tvé zprávy ani příliš nepřekvapily, nebo to alespoň na sobě nedával znát. Než mohl vesničan reagovat na tvou otázku, tak se na něj podíval tvůj mistr a položil mu důležitou otázku.
Uzamkl jste včera v noci dům?
Když se mu dostalo kladné odpovědi, tak pokračoval ve sbírání informací.
A když jste se ráno probudil, byl dům odemčený?
Další souhlasné přitakání od vesničana stojícího vedle mistra Nema. Tvůj mistr se odmlčel, aby přemýšlel o všechn informacích, které má, i o tvé teorii. Po pár minutách, kdy se na vás vesničan nechápavě díval, prolomil ticho mistr Nemo.
Ne, opravdu nevím kdy přistál poslední transport, nebo kdy odlétá nejbližší. To je nemožné vědět. Žádný zloděj nechce být odhalen. Ale z čeho usuzujež, že zloděj není místní, při krádeži použil Sílu k nalezení krystalu a do domu se dostal vstupní kartou od manželky pana Disre? Je tu mnohem důležitější otázka, proč únosce ukradl krystal, když by ho dostal dnes v noci? Pokud ženu neunesl, tak by to vše vysvětlovalo, ale kam zmizela? Musíme toho o ní zjistit víc.

Uživatelský avatar
JohnySislik
Učedník
Učedník
Příspěvky: 25
Registrován: 05.12.2008 08:22:11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JohnySislik »

Dantooine - Vesnice - Dům

Nevím mistře. Prostě mě to jen napadlo a častečně jsem to odvodil z věcí které sme se již dozvěděli. Myslel jsem, že kdyby byl zloděj někdo z místních, tak by přece mohl vzít krystal přímo v jeskyni. Pokud jsou mé dedukce chybné tak se omlouvám.

Sklopil jsem zrak k podlaze. Cítil jsem se blbě.
Mno nic jedno zaklopítnutí mě přece nemuže rozhodit. Musíme vyřešit ten případ.
Opět jsem se podíval na Nema.

Bohužel mě nic jiného nenapadá. Vy si tedy myslíte, že je tu nějaká pravděpodobnost, že by zmizení paní Disrové a kráděz toho krystalu by neuseli spolu souvidet? Možná bychom se na ni mohli poptat ve vesnici.

Tohle vypadá ještě na dlohý den.

Uživatelský avatar
Funny
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 574
Registrován: 03.11.2008 21:14:11
Bydliště: Mantichora (Křižník třídy Consular)

Příspěvek od Funny »

Dantooine, Vesnice:

Mistr Nemo se podrbal na bradě, jak se zamyslel, a až po několika desítkách vteřin ti odpověděl. Nutno říci, že odpovědi se nemohl dočkat spíše vesničan než ty, který jsi byl k trpělivosti veden již od malička, tedy od svého přijetí do řádu.
Zajímavá teorie. A za nic se omlouvat nemusíš.
Podotkl stroze tvůj mistr. V tom okamžiku jsi u vesničana pocítil vztek, zřejmě na vás dva, že jste toho zatím příliš nezjistili, ale také veliký strach o jeho manželku. Než stihl cokoliv podotknout, tak mistr Nemo pokračoval.
Skutečně je možné, že spolu zmizení paní Disrové a vše okolo krystalu nesouvisí, avšak připadá mi to nepravděpodobné. Ale brzy na to můžeme získat odpověď. Máš pravdu, musíme o paní Disrové získat více informací, mohli bychom začít třeba v její práci.
Při posledních slovech se starý mistr Jedi otočil k vesničanovi. Ten po chvilce pochopil, a tudíž vám sdělil, že pracuje v nedaleké pekárně, jen pár ulic od tohoto domu.

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“