Hayasan Geri(Hayasan)

Zde naleznete hodnocení dokončených výcviků a misí pro toto období.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6469
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Hayasan Geri(Hayasan)

Příspěvek od Jordi Linx »

Základní informce:
Rasa: člověk
Rok narození: 3977 BBY
Planeta narození: Aargau
Životopis před výcvikem:
Narodila se na výše zmíněné planetě jedné ženštině pochybné pověsti a bezejmennému mladíkovi, který měl peníze a chtěl si užít. Asi ve dvou letech jeho matka potkala jistého Jediho, který její dceru nakonec odvedl. Povídá se, že byla nejdražším učedníkem Chrámu, ale postupem času se z toho stala spíše oblíbená báchorka a skutečná pravda byla tolikrát překroucena, že dnes je jen málo mistrů, kteří přesně ví, co se tehdy stalo.
Relativně brzy se stala učednicí mistra T´arjana. Tento mistr byl vždy velmi tolerantní a dovoloval Hayasan to, za co by u jiného byla přísně potrestána. Vyrostla z ní tedy nepřiměřeně drzá, sebevědomá, autority nectící a průšvihy vyhledávající mladá dáma. S výcvikem nikdy neměla problémy, zatímco se svým problematickým chováním si vysloužila minimálně jednu stížnost týdně.
Když bylo Hayasan čtrnáct let, tak tento neobyčejně tolerantní mistr ji prostě přestal zvládat a jeho vysvobození přišlo dříve, než se nadál a jiným způsobem, než čekal. Měla to být velmi jednoduchá mise, kterou by ani Hayasan nemohla pokazit. Nicméně mistr T´arjan přišel na rozsáhlé podvody a korupci, kterou se snažil jistý syndikát utajit. I Hayasan na tomto odhalení měla svůj díl, neboť opět strkala nos, tak kde neměla co dělat a vyhledávala problémy. Do Chrámu se nakonec dostali živí oba.
Nicméně její mistr dva dny po příletuu nečekaně zemřel. Teprve po jeho smrti se zjistilo, že už před několika dny musel pozřít jeden velmi vzácný jed, který se prakticky nedá odhalit a účinkuje za několik dní (dle fyzického stavu oběti). S pomocí Hayasan se nakonec zjistilo, že musel být otráven na jedné večeři, na kterou svou Padawanku nevzal, protože jejich hostitele v minulosti několikrát urazila a T´arjanovi dalo velkou práci, než vůbec přijal jeho omluvu.
Pro Hayasan to byla velká rána. Ačkoliv to tak na venek nevypadalo, svého mistra měla opravdu velmi ráda.
Od té doby je prakticky bez mistra. I když se velmi uklidnila, tak občasný výstřelek v jejím chování ostatní mistry utvrzuje v domnění, že tohoto Padawana rozhodně nechtějí. Na druhou stranu už Rada aspoň neuvažuje o jejím vyhoštění do zemědělské kolonie.
Nyní je jí 16 let, vzdala se myšlenky, že bude mít dalšího mistra a o jeho získání se nijak nesnaží. Uzavřela se, se svou bývalou padawanskou partou neudržuje skoro žádné styky. Občas je sice na pár týdnů svěřena nějakému mistrovi do dočasné péče, ale už od toho nic nečeká a v podstatě je jí takový rytíř/mistr úplně ukradený.
Barva čepele: tmavě modrá
Styl boje: Ataru, základy Shien
Vzhled: Menší a vychrtlá. Obličej má kulatý, celý posetý pihami. Oči zelené. Vlasy mají barvu zrzavou a má je relativně dlouhé (její padawanský copánek prakticky není vidět).
Poznámky: Má pověst nevychovaného fracka, který se po smrti svého mistra sice trochu uklidnil, ale přes to by za každé druhé slovo zasloužil pořádný pohlavek. Také nebudí příliš důvěry, neboť velmi často se uchyluje ke lžím a polopravdám. Pokud se stane něco divného/neočekávaného (někdo se v noci vloupá do kuchyně,...), první podezření padne vždy na Hayasan.
Co se boje s jedním/více protivníky týče, vždycky bude pouze průměrná, nikdy nijak nevynikne a nějaké obtížnější kousky budou nad její schopnosti.
Pokud Rada nechce vyvolat válku, tak ji nebude vysílat na diplomatické mise, jelikož jen málokdy dokáže ovládnout svůj jazyk.
Na druhou stranu dokáže proklouznout do míst, o kterých si většina jejích kolegů myslí, že jsou neprodyšně uzavřená, vyniká ve zmatení myslí, iluzích apod., čehož v pozdějších fázích svého působení bude využívat. Je velmi zvědavá, nevydrží chvíli v klidu, vzrušuje ji pocit, že je v místech, kam se její kolegové ani nemají šanci dostat... všechny tyto její vlastnosti určitě Radě nejsou utajené a ta určitě pro ni najde nějaké využití.

Schopnosti před výcvikem:
- vzhledem k význačnější absenci tréninku mírně slabší šermířka
- slušná úroveň skoku
- co se telekyneze týkalo, tak mírně zanedbaný cit, silově zhruba odpovídající věku
- plížení a tichý pohyb jsou na dobré úrovni
- na značnou vzdálenost je schopna vycítit Jediho, který se v Síle neskrývá

Výcvik - Těžký den Quellorského obyvatele
Vedl: Jordi Linx
Hodnocení:
Tvar příspěvků: Zde nemám rozhodně co vytknout, ať se to týká formy nebo délky. Naopak, pochválím kvalitu, nenacházím zde totiž žádné chybky a délka nepůsobí nijak uměle natahovaná.
Chování charakteru: Kdybych měl zacházet do detailů, tak bych o tom napsat celou esej. Shrnu to však do bodu, kdy ses do své postavy hodně vcítila a právě její emoce byly při hraní nejvíce viditelné. Jasně jsi nastavila vlastnosti, kterých ses držela a to bylo jenom dobře. Přesto jsem měl občas pocit jakýchsi drobných rozporů, kdy ses možná do postavy až trochu zapletla. Nejsem si jistý, jak přesně bych to měl definovat, ale snad na to časem přijdu a případně ti to sdělím.
Postup v příběhu: Reagovala jsi plynule a prakticky nikde se zbytečně nezdržovala. Nelze upřít, že Hay je docela ukecaná, když na to přijde a některé pasáže se tak mohou protáhnout, ale nijak se to nepromítá do do dynamiky hry.
Reakce na podněty: Tady bych snad ani neměl co vytknout - většiny podnětů, včetně těch v Síle, si postava všímala a reagovala na ně, dle toho, jak byla tebou nastavena. Vhodně si poradila i v krizích, kterých si všímala mnohdy i s předstihem a vhodně je vyhodnocovala.
Využití Síly: Naprosto adekvátní hře - "neplácala" jsi ji všude okolo, ale pouze pokud toho bylo zapotřebí. Hezky ekonomický Jediský přístup, byť ne vždy to tak mají všechny postavy nasazené. Ale hlavně jsi ji používala rovnoměrně a vhodně jsi odhadovala své schopnosti.

Jak to tedy shrnout? Rozhodně to byl výtečný výcvik a mohu ti jen poděkovat za skvělou hru. Zajímavě nastavená postava s dost barvitým charakterem dovedla mnohdy překvapit, jindy jednoznačně potvrdila očekávání. Chybky, které se objevily, byly pouze drobné, včetně jednoho trochu přílišného posunutí děje vpřed, což však nijak výrazně neovlivnilo plánovanou zápletku. S klidným svědomím tedy hodnotím 96 procenty a těším se na další hru, kde jsem i zvědav na případný vývoj charakteru.

Následky výcviku:
+ Je schopna jemnější manipulace s předměty(lépe je prostorově přemisťovat)
+ Zlepšení v manipulaci s předměty - vyšší výdrž
+ Získala mistra a přesvědčila ho, že stále chce být Jedim

- Přišla o batoh a flašku
- Na některé osoby neudělala zrovna nejlepší dojem

Mise - Zásoby v ohrožení
Vedl: Jordi Linx
Hodnocení:
Tvar příspěvků: Tomuhle bodu nemám co vytknout - délka je dlouhodobě nad akademickým standardem, všechny aspekty jsou dodržovány do puntíku. U zkušených hráčů se tu dá vlastně jenom ztrácet než získávat.
Chování charakteru: V chování tvé postavy jsem mnohdy vnímal docela podivný kontrast - takové to "teď jsem hodný Jedi" a "teď zase zlobivá holka". Respektive, jsou momenty, kdy chce být hodným Jedim, ale dělá přesně opak a vice versa. Řekl bych, že v tomhle aspektu by neuškodilo to trochu ustálit. Musím pak ještě zmínit až paranoidní touho chránit mistra, která je do jisté míry pochopitelné, pokud by však nebyl jejím mistrem týden.
Postup v příběhu: Postup byl plynulý a bez výrazných potíží, jedinou výjimkou jsou momenty, kdy se tvá postava zakecává. To však beru skoro jako její vlastnost a něco, co je u dívky v pubertě běžným zvykem.
Reakce na podněty: Zde to bylo vesměs ok, jen jsem očekával, že tě drobné indicie ohledně "rudých očí" přivedou k tomu, aby sis dravce všimla dřív.
Využití Síly: Sílu jsi využívala víceméně rovnoměrně a dle mezí, tedy až na její užití na neviděné předměty. Kdybys možná tušila, jak jsou složené, co obsahují a strukturu vevnitř, tak možná ano - ale jinak co nevidíš, nebo netušíš jak je složené, to se těžko dá ovlivnit.

Celkově to byla výtečná mise a mít takové všechny, tak píšu s radostí, i když postupem času přicházíme na jisté rozpory v rámci tvé postavy. Jsem zvědav, jak s ní budeš pracovat dále a připomenu, že se to bude odrážet i v dalších hodnocení, kde kolonka vývoje postavy sice není, ale zahrnuji to do ostatních bodů. Právě kvůli jistým nesrovnalostem hodnotím 92 procenty a těším se na další hru, která nejspíše uzavře události na Quelloru.

Následky výcviku:
+ naučila se v základu zvládat speederovou motorku
+ na deset metrů je schopna blasterem zasáhnout nehybný cíl, kam si přeje, na 7,5 ve většině případů trefit pohybující se cíl
+ základní znalosti první pomoci
+ nyní je o něco schopnější v rozlišení životních forem pomocí Síly(odliší inteligenci, formu, v dostatečné blízkosti i druh, pokud ho zná)
+ s pomocí Síly je schopna rozpoznat slabší body ve strukturách(budovy, zdi, ...)

- u některých lidí budí dojem paranoika

Mise - Po stopě zlodějů
Vedl: Jordi Linx
Hodnocení:
Tvar příspěvků: Bod, kde nemám co vytknout, byť někdy jsou tyto příspěvky dost náročné na zpracování a přečtení. Jistá komprimace by občas možná ani nebyla na škodu.
Chování charakteru: Nevím čím to je, ale tady stále mívám poněkud rozporuplné pocity z postavy, která se občas chová takhle a poté úplně onakle. Možná by se to dalo označit za náladovost. Také mívá tvá postava tendence sklouzávat k paranoie - byť zde nevím, jestli je to úmyslně, nebo jako vedlejší produkt hraní.
Postup v příběhu: Relativně plynulý - nicméně mohl by být lepší. Potíží zde může být jistá ukecanost tvé postavy, kdy s emísty zaobírá nepodstatnými věcmi nebo něco řeší a zbytečně do hloubky.
Reakce na podněty: Tady mě nic nepadá, takže dobře a bez výraznějších problémů.
Využití Síly: Zde se držíš rozumných hranic pro svou postavu, což jedině schvaluji a za to je jistě i plus.

Nuže, závěr Quellorské anabáze tě postavil do situace, kdy tvá postava dost často nebyla pánem a musela se nechat vést někým jiným. V tomto směru tam nebyla až taková volnost a nezávislé padawance se to až tak často nelíbilo. Každopádně to však beru spíše jako plus, protože se to relativně hodilo k jejímu charakteru, byť z některých důvodů, proč se urazila jsem místy kroutil očima nepochopením. Nakonec tedy tuto misi hodnotím 94 procenty.

Následky výcviku:
+ získala jsi základy v technice Omráčení, kdy jsi schopna na několik minut vyřadit jedince se slabší vůlí
+ díky výcviku se Sarwenem jsi schopna rozpoznat ty základnější senzory a některé z nich i obejít nebo neutralizovat
+ získala jsi základní technické povědomí o funkci některých věcí, takže dovedeš tak nějak rozlišit, že tamto je zdroj, tohle jsou kabely ke zdroji, tamto je řídící jednotka a podobně

- tvá nejistota v rozlišování pomocí Síly se promítla nazpět - u větší skupiny lidí nejsi schopna správně odhadnout jejich počet a individuální charakteristiky, u jednotlivé osoby nebo zblízka to však není problém

Mise - Noční infiltrace na Carratu
Vedl: Jordi Linx
Hodnocení:
Tvar příspěvků: Zde bych neměl co vytknout, takže tady jen tak dál.
Chování charakteru: Jednotné - oproti předchozím musím říci, že tentokráte tam nebyly žádné výkyvy a postava měla podobné chování a reakce ze začátku i na konci, byť na konci již brala v potaz nové ponaučení.
Postup v příběhu: Plynulý bez výraznějších zádrhelů - tady nemám co vytknout.
Reakce na podněty: Zde máš možná ještě trošku mezery, měl jsem dojem, že některé věci jsi nezaregistrovala nebo nepostehla úplně ideálně, příkladem budiž termo u droida.
Využití Síly: Tady to bylo slušné, co jsi uměla to jsi zvládala, kde jsi mohla, zkoušela jsi se dostat přes limit.

Když to shrnu celkově, tak taková běžná kvalití mise, kdy se něco pokazí a ty se s tím musíš vypořádávat. Vzhledem k věku a schopnostem postavy se ti nakonec povedlo ze všeho dostat relativně slušně, byť tam jisté chybičky a neuvědomění byly. Zapracovat tedy na pochopení některých náznaků a bude to ještě lepší. Tentokrát hodnotím 93 procenty, což je jako obvykle značný nadstandard.

Následky výcviku:
+ Základní znalosti pro pilotování stíhaček
+ Jsi nyní více vytrvalejší
+ Zlepšení v bodovém Odhození(vyvineš větší tlak do konkrétního bodu), kdy jsi schopna na dva pokusy prorazit běžné zdivo

- Hey si o tobě nemyslí nic dobrého(tedy o ostatních taky)

Mise - (Ne)upadnutí v zajetí
Vedl: Jordi Linx
Hodnocení:
Tvar příspěvků: Tvar a vše v pořádku, stále dost obsáhlé, kvalita se zde nemění, je pravda, že zhoršení by spíš byla ostuda u tak zkušeného hráče.
Chování charakteru: Možná až moc se soustředíš na sobeckost a sebedůvěru své postavy. Chápu, že náladovost je běžná pro dívky jejího věku, ale nemůžu se ubránit, že to je místy hnáno až do extrému.
Postup v příběhu: Tahle se mise táhla - část viny je i na mě, že jsem to neurychloval, nicméně nadměrná upovídanost postavy na tom má také svůj vliv. Proto tam místy bylo možná více dialogů, než by bylo nutné.
Reakce na podněty: Tentokrát v pohodě, většinu vodítek nebo podnětů jsi postřehla a nějak zareagovala, takže zde plus, i když ti určitě uniklo pár, které by ti věci dost usnadnily.
Využití Síly: V rámci mezí a tak nějak všeho to bylo řekl bych naprosto v pořádku. Byly sice situace, kdy by ti to pomohlo, ale určitě nemohu říci, že by ses držela nějak výrazně zkrátka.

Celkem shrnuto to byl slušný výcvik. Ano, tentokrát jen "slušný", protože jsem vnímal, že to nebylo ono. Vliv určitě mělo dohadování se s kýmkoliv skoro pořád a že se to celé dost protáhlo, i z toho důvodu, že je tvá postava až moc ukecaná v místech, kde by toho opravdu nebylo zapotřebí. Celkově to tedy tentokrát vnímám za 84 procenty, což je stále hezké, ale prostě tam něco výraznějšího chybělo.

Následky výcviku:
+ Zlepšení pohybu a orientace v temných místech nebo místech úplně bez osvětlení
+ Jsi nyní trochu odolnější vzhledem k množství utržených zranění a jak jsi to musela "přežívat"

- Přišla jsi o meč
- Prakticky žádný přátelský vztah v rámci vaší skupiny nebyl neposkvrněn
- Tvá zranění na tebe budou mít v blízké budoucnosti dopad, protože byla vážnějšího charakteru

Timeline charakteru:
3961 BBY - Přílet na Quellor
- ochrana konvoje na Quelloru
- neutralizace skupiny zlodějů na Quelloru
- noční infiltrace do skladu jedné společnosti na Carratu, která nebyla až tak poctivá
- infiltrační mise na Garqi za účelem neutralizace místní skupiny pracující pro hutty a přepadávající místní kolony se zásobami
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Hodnocení výcviků a misí MW“