Ramund Agmeter

Zde vytvořte svou přihlášku pro vstup do daného období

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 658
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Ramund Agmeter

Příspěvek od Merthor »

Škola hrou, aneb pokus o poslední nehrané období s takovou trochu klišovitou postavu, což klasičtí Jediové prostě bývají a Agmeterové zvlášť. To člověk tak dlouho experimentuje, dokud se znovu nepřipomene ta klasika.

Jméno: Ramund Agmeter

Titul: Padawan

Rasa: Člověk

Místo narození: základna Morishim

Planeta narození: 10 ABY

Životopis postavy:
Důvody Ramundova příchodu na akademii byly prosté. Jeho strýc býval Jediem, což nikdy nevymizelo z obecného povědomí. Věděl o tom minimálně otec, který neměl to štěstí, aby si ho Jediové všimli a později se stal důstojníkem Povstaelcké Aliance.
Z počátku se sám staral o zajištění synovi výchovy, věděl tedy i o existenci jiných předpokladů (tj. mimo Sílu), Snad by se rozpomněli i jiní pamětníci, starých časů, či našel důkaz. Nutno konstatovat prokazatelné podobností s jedískými předky.
Každopádně Ramund s určitou pravděpodobností musel být citlivý na Sílu a potenciálním adeptem pro jediíský výcvik. Přirozeně spousta chlapců v Galaxii si přeje stát Jediem a u Agmeterů tomu nebylo jinak.
Pro rodiče se akademie stala institucí umožňující "snadnější" dokončení Ramundova vzdělání a výchovy.
Na akademii Ramunda dovedl otec, o jeho skutečné přijetí plus to další se již postarali Jediové. Začátek výcviku zvládl dobře. Osvědčil se svou snahou a vůlí k učení, brzy začal rozvíjet svoje schopnosti. Byl připravený následovat cestu, po níž se vydali jeho příbuzní a významnější osoby nového Řádu. Bohužel to nebylo snadné, protože v Galaxii se neustále něco dělo a přiblížil se další válečný konflikt. Tam venku na něj čekají mnohé nástrahy a výzvy, jimž se bude muset nějak postavit.

Rodinná historie:
Kořeny rodiny Agmeterů sahají do dávné minulosti. Čas od času jméno Agmeter z galaktické historie mizí, aby se později znovu objevilo u osoby, známé pro svou příkladnou službu Republice. Schopný úředník, či voják a v několika případech i Jedi. Prvním Jediem v rodině byl Denort Agmeter a dosud posledním, v době zániku Republiky Kehlian Agmeter. Kehlian by se do řádu nebyl dostal automaticky, přesto z něj vyrostl mladý rytíř a později generál Jedi. Stal jednou z méně známých nadějí Řádu. Byl zabit brzy po rozkazu 66, během jednoho ze svých pokusů, jak najít způsob zachování starých hodnot. Můžeme předpokládat, že i další z rodiny měli aspoň nějaké instinkty těch, kdo jsou nadáni vnímáním Síly a jakési charakteristické schopnosti, přestože Kehlianův mladší bratr pracoval po dokončení studií krátkou dobu v továrně na frachťáky. Nejednalo se o typický přetrvávající jedíský rod. Zvlášť Kehlian plnil své povinnosti a neměl žádné potomky. Linii osobností drželi jeho nejbližší příbuzní.

Kehlianovým příbuzným se taky přestalo dařit. Za klonových válek museli několikrát změnit prostředí, pak přišlo Impérium a s ním určitý problém. Zaprvé oni sami proti Republice nic neměli. Naopak stále reálně existovaly určité hodnotové vazby, takže i když se na začátku drželi v pozadí, dojem ze změny byl daleko silnější, než u spousty jiných lidí. Navíc to nebylo žádným tajemstvím. Zadruhé tu ještě pár měsíců figuroval Kehlian, coby trn v imperiálních očích a jeho nezdolné přesvědčení.
Nebylo zas tak udivující, že byli označeni za potenciálně nebezpečné osoby a donuceni čelit nebezpečí Imperiální intervence.
Naštěstí byli dostatečně všímaví na to, aby zachytili náznaky souvislostí. Opakovali změnu prostředí dřív, než někoho skutečně napadlo dát je zatknout. Pro jistotu. Nejstarší generace Agmeterů dožila v nepříliš dobrých podmínkách, zapadlých koutů Galaxie. Klidnějších času se už nedožila. Kehlianův mladší bratr Scogen se o něco později začal postupně angažovat v odbojových aktivitách. Ač je to příliš opakovaná věc, sebe-naplňující se proroctví, kdy se snažíte kontrolovat okruh vlastních nepřátel a dosáhnete tím přesného opaku, spolehlivě funguje ve spoustě případů.

Scogen delší dobu pomáhal a působil v jedné odbojové skupině, sbíral zkušenosti. Nasbíral jich spoustu, tolik, až měl později na rozdávání. S postupným spojováním malých skupin ve větší celky se dostal častěji do akce, byly to ovšem povětšinou méně významné záležitosti. V době povstání patřil k těm služebné starším, tudíž získal důstojnickou hodnost. Kromě pár bojových akcí hodně vypomáhal s plánováním a instruktážní nových mužů. Ke zbabělosti měl daleko, byl to jím zvolený způsob, jak se soustředit na cíl, místo na vyvolávání katastrof a druhotných efektů. Už během boje proti Impétiu prožil Scogen několik románků, ten nejvážnější s mladou pilotkou jménem Lorraine. Trávil většinu času mimo boj po vojenských základnách, z čehož vznikl i nejpravděpodobnější možný vztah. Pokud on sám mohl říct, měl z té doby jednoho syna jménem Hedrick. Ten se později stal po vzoru rodičů součástí bojových sil Nové Republiky. Po zrodu Nové Republiky, na niž automaticky přešlo právo požadovat jeho věrnost, pomáhal Scogen kde se dalo. Stále z části spolupracoval s armádou, chvíli byl tam a pak zas onde. Vedle toho se začal opět starat o technologie, vojenskou výrobu a zásobování. Prosadil se jako poradce, podpůrná jednotka a organizátor. Nepříliš úspěšně se pokusil zjistit, jak přesně zahynul jeho bratr Kehlian. Na stará kolena se rozhodl pokusit o rekonstrukci normálního života a o další pokus s Lorreine. Z tohoto svazku se později narodil Scogenův druhý syn Ramund.

Barva čepele: tmavší modrá

Světelný meč: Jeden jednočepelový meč, s výraznými kroužky na jílci, velice podobný, jako ten jeho strýce.

Styl boje: Silný styl, založený kombinaci prvků 5. formy

Schopnosti v Síle: Nadání pro užití aktivních Silových schopností, zejména těch osobních a užitných v boji. Základní schopnosti, vylepšení pohybu a telekineze na poměrně slušné úrovni, ale musí se v užití všech schopností dál zdokonalovat.
Nesilové schopnosti: Rychle rozvíjí své znalosti i dovednosti. Má dobrou paměť a vůbec mu to slušně myslí. Umí se zorientovat v situaci. Má předpoklady pro zacházení s různými typy zbraní. Samozřejmě do jisté míry rozvinuté vzdělání, zahrnující teoretické znalosti, některé technické dovednosti a pilotování.. V boji se světelným mečem se rozhodně neztratí. Aspoň se tak zdá dle výsledků dosažených při tréninku.
Schopnosti jako rytíř Jedi: Co nejvíce zlepšit své stávající schopnosti a neučit se nové. Např. bojová mysl, bojová předvídavost, forcebariéra, léčení, paprsek, Silové vylepšení, Mind trick, ilouze,.

Vzhled: Zhruba 177 cm vysoký, střední postavy, s přiměřeně vyvinutým přirozeným svalstvem. Tj. korba to opravdu není. Fyzická konstituce mu umožňuje poměrně všestranné možnost. Správný kompromisní poměr rychlosti, pružnosti, hrubé síly i odolnosti. Má tmavě hnědé vlasy a černé oči. Jeho vzhled, ani chování není z těch, které by budily pozornost na první pohled. Doporučené jedíské odění mu v žádném případě nevadí. Pokud je to nutné vezme na sebe cokoliv jiného.
Povaha: Vyrovnaný, férový, k těm, kteří si to zaslouží docela přátelský. S většinou lidí nemá problém. Dokáže s nimi celkem vyjít, případně je i hájit. Když už se nějaký problém vyskytne, pokusí se ho vyřešit. Nikdy neprchá v panice a zmatku. Vždy vychází ze situace, z ní si udělá jistou představu a stanoví si cíl. Za tím cílem pak odhodlaně kráčí. Spousta jeho cílů by se dala popsat jako kompatibilní s myšlením a posláním Jediů. Ne však proto, že by slepě poslouchal, cokoliv mu kdo řekne. S disciplínou jako takovou nemá zásadní problém.

Chronologická poznámka: Rok narození i začátek hraní se dají podle potřeby změnit. Většina uvedeného je dostatečně flexibilní. Osobně bych navrhoval příchod do Praxea tak v 11 letech, pak pár let výcviku a příběh by mohl být umístěný někde na začátku Yuzhan vongských válek. V té době by mělo být tak 15 let. Tak by se to nasadilo na koleje událostí a atmosféry Nové Republiky, plus možná nějaké prvky, kterých by se mohl chytit klasický Jedi.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Zamčeno

Zpět na „Nová republika“