Gareth Cane (Jordi Linx)

Zde vytvořte svou přihlášku pro vstup do daného období

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Elinor Yall

Gareth Cane (Jordi Linx)

Příspěvek od Elinor Yall »

jméno: Gareth Cane

titul: kapitán NRIS (Special Threats Division) / přivrženec temné strany

rasa: člověk či blízká lidem (konkrétně 50% člověk, 50% arcanian offshoot)

planeta narození: ??? (oficiálně Chandrilla)

životopis:

Gareth o svých rodičích a původu neví prakticky nic.
Sice by se dalo vytvářet různé teorie, protože byl nalezený jako nemluvně poblíž veřejného kosmoportu v Nayli na Chandrille, ale vytváření teorií na toto téma mu vždycky připadalo jako dokonalé plýtvání časem. Jedinou vcelku zajímavou skutečností bylo, že dítko bylo odloženo tak, aby byla pravděpodobnost nalezení a tedy i přežití velmi vysoká.
V každém případě se tedy stalo, že dítko putovalo do patřičného ústavu, kde bylo pojmenováno a vychováváno, jako další sirotci či nalezenci.
Nicméně nutno dodat, že mezi Garethem a většinou dětí ze sirotčince existoval jeden dosti význačný rozdíl, a to nadání a vztah ke škole a učení se. Zatímco pro normální děti to znamenalo především nudnou povinnost, Garetha škola začala bavit a znamenala pro něj především možnost dostat se k novým informacím a poznatkům.
I díky tomu byl ve svých dvanácti letech zahrnut do celoimperiálního projektu vybírajícího a speciálně připravujícího některé děti bez rodinného zázemí ke kariéře v rámci armády.
Když bylo Garethovi 16 a byl tedy ve dvou třetinách přípravky, došlo ke změně režimu. Místo Impéria byla Nová Republika, která převzala většinu imperiálních vzdělávacích programů a protože akademie, na kterou byl Gareth Cane umístěn, byla na části území, které připadlo NR, bylo změněno i jeho další směřování a místo, aby o dva roky později nastoupil na vojenskou školu v Caridě, absolvoval místo toho s vynikajícím prospěchem Novorepublikovou vojenskou akademii.
Vzhledem ke svým schopnostem a dovednostem byl přiřazen k NRIS, konkrétně k její divizi pro speciální úkoly, kam se svou povahou a vlastně i přístupem k životu a problémům vcelku zapadl (narozdíl od jiných oddělení NRIS, kde by měli mnozí s jeho perfekcionismem problémy).
Od roku 10 ABY tedy Gareth Cane fungoval v rámci činné služby a jak naznačuje i jeho vcelku rychlý hodnostní postup, byl považován za schopného a perspektivního člověka, který je na svém místě. Za to mohla především jeho schopnost používat při řešení úkolů hlavu - a také to, že za čtyři roky svého působení vylikvidoval na dobrou desítku průšvihů, které měla na svědomí analytická sekce, a to dřív, než se z nich mohl stát průser přerůstající NRIS, respektive její sekci pro analýzu a její sekci pro speciální úkoly. Díky tomu byl také ve svém oddělení dosti uznávanou osobou, zatímco většina analytiků (zejména skupinka několika bothanů, které Canovy občasné zpětné analýzy dosti iritovaly) s ním měla problémy.
Když se začaly objevovat první chaotické informace o jakési záhadné, na imperiály napojené organizaci, byla jen otázka času, kdy se to v nějaké podobě dostane k sekci NRIS pro speciální úkoly. Trvalo to kratší dobu, než by se dalo čekat (dle všeho nějaký intenzivnější tlak shora, ovšem těžko říct, z jakých míst přesně) a při pohledu na materiály a rozkazy, které se Garethovi sešly, si nemohl než pomyslet, že ten tlak analytické sekci prospěl. Dokumenty a materiály působily funkčně a i s obezřetností, která byla u přístupu k nim na místě, se nedalo přijít na nic než mimořádnou důkladnost. Až tak jej to nepřekvapilo, naopak, potvrdilo mu to teorii, že když je malér vážný a všem teče do bot, zmobilizují se a udělají to, co by měli dělat normálně i bez maléru za zády.
Později při plnění úkolu, nicméně zjistil, že to bylo poněkud jinak. Důkladnost a serióznost podkladů byla zapřičiněná tím, že si s nimi někdo pohrál, a to tak, že se to mimo analytickou sekci nedalo poznat - dokud nebylo příliš pozdě. Tedy veškeré zdroje musely přijít už odněkud shora a to zformované.
Z plánované a dobře propracované infiltrace se nakonec ukázalo být někým jiným plánované a dobře propracované MIA.
Takže toho času je Gareth Cane pod patřičným dozorem a asi poprvé v životě musí zvládat pocit určité... dezorientace. Jak jinak nazvat situaci, kdy Síla, o které do té doby prakticky nevěděl, mu začíná zřetelně prosakovat do života - a v podobě tzv. temné strany k tomu.

hlavní zbraň/ záložní zbraň: vibročepel/blasterová pistole
(která je hlavní a která záložní záleží na okolnostech, dalo by se říct, že jak s blasterovou pistolí, tak s vibročepelí umí zacházet stejně dobře a stejně precizně)
(vzhledem k začátku příběhu na této kategorii beztak příliš nesejde)

styl boje: ofenzivní

schopnosti:
---> vynikající bojové schopnosti
---> logické, analytické a kombinační myšlení v silném nadprůměru
---> dobré jazykové a kulturní znalosti
---> computer use + demolition skilly
---> průměrný pilot a technik
---> nijak nerozvíjené nadání v Síle (jeho matka byla Jedi), které se ovšem ve spoustě věcí projevuje, byť těžko rozpoznatelně

poznámky:

vzhled:
---> vysoký asi 178 cm; velmi světlá pleť, tmavé vlasy, ledově modré oči
---> přestože jeho matka byla Arkanianka (z té linie napojené na lidský genom), není to na něm prakticky jak poznat
---> pokud si může vybrat, nosí jednoduché oblečení tmavých barev

povaha a chování:
---> je zvyklý nad sebou mít plnou kontrolu - skvělé sebeovládání a sebekontrola
---> cílevědomý, důsledný a tvrdohlavý; pokud se jednou do něčeho pustí, prostě to dotáhne do zdárného konce
¨---> radši funguje po vlastní ose než aby byl odkázaný na pomoc druhých (dáno především zkušenostmi); pokud nemusí, není zrovna dobrý týmový hráč - je hrdý na to, že se v zásadě dokáže sám o sebe a o své bezprostřední okolí postarat (byť tím třeba někoho z jiné sekce naštve)
---> za normálních okolností si emoce zrovna nepřipouští - respektive emoce nevnímá jako zrovna nejspolehlivější kompas;
Platí, že vyprovokovat jej k nějaké skutečně otevřeně emocionální reakci není nejjednodušší, ale i ty věci tak na půl cesty stojí za to.
---> introvert, od lidí si drží určitou míru odstupu (resp. nevadí mu, když s ním druzí mluví o sobě - ale vadí mu představa, že by měl o sobě mluvit on)
---> věcný, analytický, systematický
---> je perfekcionista a nijak se nešetří; má na sebe vysoké nároky - a stejné má i na druhé lidi, s nimiž spolupracuje
---> nemá problém se pouštět do opravdu nebezpečných akcí a záležitostí
---> opravdu nesnáší, když je středem pozornosti, společenským akcím se má sklon spíš vyhnout nebo se jich neúčastnit příliš aktivně;
rovněž má neuvěřitelnou averzi na frajírkovské přístupy typu "co je víc než rozvědka" a lehkomyslnost z toho plynoucí
¨---> není příliš trpělivý - a zejména opakovaný lehkomyslný až lajdácký přístup ve věcech, kde jde druhým lidem o život jej snadno naštve. Díky tomu se daly jeho vztahy s částí analytické sekce nazvat téměř otevřenou válkou.

detaily:
---> pokud jde o vztahy, tak ty jsou v Garethově případě poněkud komplikované. Na jednu stranu zatím neměl mnoho příležitostí někoho vhodného pro chození poznat, na tu druhou, když už se poštěstilo, vztah vcelku rychle skončil - protože fungovat vedle Garetha opravdu není zrovna jednoduché.
---> celá situace Garetha Canea by se dala popsat následovně: kdosi z Ragnosovské organizace a tedy i z Imperiálního Zůstatku má velmi dobré napojení na NRIS a připravuje vlastní infiltrační projekt. V rámci přípravy se tedy postaral o to, aby vyzískal studijní exemplář, pomocí kterého by si mohl udělat bezprostřednější představu o NRIS a později tak mohl nastražit návnadu, která bude pro novorepublikovou rozvědku zcela neodolatelná. Plus takové bonusy jako informace a Garethovo nadání v Síle a v současnosti i inklinování směrem k temné straně.
---> toho času v rámci Ragnosova spolku, přičemž se snaží z původního plánu akce vytvořit něco, čeho by se mohl držet, aby misi úspěšně dokončil (a překazil plány toho, kdo to vše zorganizoval)

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6469
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

... vzhledem k nezájmu ostatní moderátorů a možná i jejich strachu z menší výzvy se toho ujímám já in persona. Aneb je na mně, abych vám šel příkladem páni modeři ...
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Nová republika“