Stoiz Waart

Zde vytvořte svou přihlášku pro vstup do daného období.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Mandalorian
Pilot Impéria
Pilot Impéria
Příspěvky: 643
Registrován: 20.4.2009 20:29:23
Israel

Stoiz Waart

Příspěvek od Mandalorian »

Jméno: Stoiz Waart

Titul: padawan

Rasa: člověk

Planeta narození: pravděpodobně Taris

Životopis před příchodem do chrámu:
Vím určitě jen jednu věc. Byl jsem malý, ani ne roční dítě když mě do chrámu vzali, tedy nepamatuji si nic, co by předcházelo chrámu a nemám nic, co by se dalo označit za život. O svých rodičích jsem se něco dověděl z archivu rodičů padawanů, co byli přijati v této enklávě. Krátké pátrání po jejich jméně bylo úspěšně ukončeno díky vylučovací metodě. Když jsem získal jména, provedl jsem menší průzkům a nedozvěděl se zhola nic. Nepočítam li to, že nepatří či nepatřili mezi význámné osobnosti. Asi to byli průměrní lidé s průměrnými životy jejichž jediné vybočení z masy průměrnosti jsem byl já, jejich "silou obdařený" synek. O kterého však díky Rytířům Jedi přišli a zřejmě se jejich život vrátil do dřívějších kolejí. Ani svoji planetou narození si nemohu být naprosto jist. Taris je velký vesmírný přístav a pokud mí rodiče cestovali se mnou z planety A na planetu B a na Tarisu jsem jim byl odebrán na planetu C, jakpak mohu najít z planety C planetu B, či dokonce planetu A. Vždyť mezi planetami A a B, potažmo i C nemusí být vůbec žádná spojitost a z planety B mohli přes n dalších planet skončit na planetě XY! Ach ano, jedna spojitost tam je. Síla, ten pro mne těžko pochopitelný spojovací prvek známý několik tisíc let s prvky neznáma. ale je možné pomocí síly najít ty dva jedince krví se mnou spřízněné v galaxii překypující životem?
Když jsem pochopil o co jsem byl v porovnání s ostatními ošizen, co se mi nedostávalo začal jsem na ně žárlit. Avšak po menší diskuzi s jedním mistrem jsem se od závisti oprostil a soustředil se na to, na co jsm se měl. Na výcvik, který ze mě udělá jediho, ctněného ochránce republiky a spravedlnosti. Ale ať jsem se snažil sebevíc větší chopnosti v síle byly pro mě stále nedostižné. Všichni ostatní už dělali skrze sílu doslova divy a mé vlastní schopnosti byly doslova žalostné. Uměl jsem nějaké ty všeobecné schopnosti na doslova základní úrovni, tedy žádné finesy s vrženým světelným mečem, žádné ovládaní zvířat a tak podobně. Zato s mečem jsem se jim více než vyrovnal a s přibývajícími léty mé schopnosti v boji s mečem rostly a já se učil i boji se dvěma meči, ale v pochopení síly a jejím využití jsem byl nadále žalostně pozadu. V boji proti silou více obdařeným protivníkům jsem byl nucen spoléhat na ofenzivní způsob boje, avšak bez použití síly má i světelný meč své hranice. Proto jsem se začal zdokonalovat ve věci u Jedie nevídané, ve střelbě.
Světelný meč je zbraň vhodná pro boj zblízka, výkonná blasterová puška zase pro boj na větší vzdálenost. Já jsem však potřeoval zkombinovat výhody obou zbraní do jednoho řešení. Udělat multifunkční meč co by splňoval obě funkce by bylo nesmírně obtížné, ba dokonce nemožné. Koumal jsem a řešil tuto problematiku a brzy jsem měl řešení. V pravé ruce zůstal světelný meč, protože ten je nezastupitelný jak při boji zblízka, tak i při obraně před přilétávajícími blasterovými střelami. Zato do levé ruky jsem umístil velkou pistoli, kterou jsem si sám vyrobil z dostupných zbraní. Jedná se prostě o pistoli, pod jejíchž hlaveň je přimontován krátký světelný meč jako bajonet. I tato zbraň tedy může být co platná v boji zblízka. Jak jsem piloval svůj bojový styl, stával se můj postup při řešení jakýchkoliv problémů přímočarější a "akčnější". Ta tam byla má představa sebe sama jako moudrého rozvážného a pečlivého Jediho. Teď jsem se viděl a i choval jako trošku rytíř Jedi řešící problémy jak přijdou a svoji vlastní cestou. Mistrové Jedi, sami mnohonásobně více zběhlejší v užívání síly než já, si s mým "talentem" k síle nevěděli rady a začali mě brát jako v boji schopného, svědomitého rytíře, zbrklejšího než je zdrávo avšak s výrazným omezením oproti jiným. O mé zálibě ve střelných zbraních spíše nechtěli vědět a já se jí před nimi ani moc nezmiňoval stejně jako o mém zvláštním způsobu boje.
Díky svým slabým schopnostem v síle jsem začal zaujímat na sílu trošku jinačí názor, na rozdíl od zbytku Jediu a Rady řádu. Ne že bych si pohrával s temnou stranou síly či jednal v rozporu s kodexem. Jedie sem začal vidět jako vojáky a ne jako policisty. Jako vojáky co mají za úkol a poslání bojovat se Sithy a padlými Jedii. K tomu že sám sebe a zároveň celý řád začal vidět jako vojáky jistě pomohlo to že jsem se sám stylizoval do role jediho-vojáka, díky svému tréninkem s blastery. A vojáci mají právo postupovat při potírání nepřátel všemi možnými cestami a dostupnými prostředky i za cenu občasného překročení kodexu. Dalo by se říci že jde o přístup „účel světí prostředky“.
Nakonec má army mánie došla tak daleko, že jsem odmítl nosit bežné jediiské roucho. Bohužel jsem byl za své nectění tradic pokárán a proto sice nosím jediiské roucho, ale pod ním mám kvalitní zbroj. Která mě ani moc v pohybu neomezuje. Mám takové zbroje dvě a jednu z nich, zbroj republikových mariňáků užívám jako pyžamo, což se neobešlo bez adekvátních reakcí ze strany ostatních padawanů a podle mého názoru neadekvátních (tolik blbých keců jsem nezažil od doby co jsem projevil touhu vstoupit do armády, tehdy jsem byl seřván (tehdy jedinkrát jsem je viděl jednat mimo kodex) a pokárán každým mistrem na enklávě a zřejmě i proto jsem nebyl poslán k zemědělským sborům, mistři měli obavy že poté vstoupím do armády a rozhodly se mě mít pod dohledem).

Zbraň:
těžká modifikovatelná opakovačka s nástavcem pro bajonet, avšak jako padawan ji nemůžu používat a většinou ji mám ve svém pokoji s tím, že věřím že jednou její čas příjde
jeden jednoruční světelný meč s růžovou čepelí
jeden krátký jednoroční světelný meč s bledě modrou čepelí, většinou je používán jako bajonet
pistole jíž familiárně říkám Jája & Pája (původně velká distruptorová pistole získaná z republikového vojenského skladu, z jejich útrob bylo vyňato distruptorové ústrojí a nahrazeno dvojicí spojených výkonných blasterových pistolí, zbraň je vybavena dvěma spouštěmi a jedním tlačítkem a samozřejmě pojistkou
1. spoušť aktivuje střídavě jednotlivé pistole a je dosaženo překvapivé kadence a díky použitým pistolím i slušné síly výstřelu
2. spoušť vystřelí naráz z obou pistolí, díky jejich vzájemné poloze dojde ke zfázování jejich výstřelů a výsledkem je blasterový výboj s enormním poškozením cíle i když pomalejší rychlostí střely i střelby, bohužel vzhledem k velikosti zbraně nebylo možno použít nějaké výkonnější chlazení a tak delší série takových to výstřelů může zbraň poškodit
tlačítko, které aktivuje či deaktivuje krátký světelný meč – bajonet, bajonet lze vyjmout a buď připojit k opakovačce nebo jej lze použít jako druhý meč do ruky)
4x tříštivý granát
2x nárazový granát
1x iontový granát

Styl boje:
jelikož jsem ve výcviku nepoužívat opakovací blaster mám v pravé ruce světelný meč a v levé svoji pistolku s krátkým světelným mečem jako bajonet
jinak veskrze ofenzivní a pohyblivý, protože oproti jiným padawanům mám šanci vyřídit protivníka na delší vzdálenost, čehož taky využívám a na pohyblivý cíl se hůře střílí
styl boje se světelným mečem je niman, ataru a dále jakýsi hybrid způsobený netypickou zbraní v levé ruce

Schopnosti v síle:
co s vypětím všech sil dokázal při svém studiu vstřebat je umění léčení, což bylo označováno všemi za jeho zády za zázrak
zbytek sil tvoří nějaký ta všeobecná základní všehochuť (tu něco pro rychlost, tu pro přitahování, bla bla) co pochytil a i ta je nic moc
jinak díky svému potenciálu jsou v síle až na vyjímky jeho schopnosti na úrovní mnohem mladších padawanů

Schopnosti:
velmi dobrý střelec a mechanik
vyzná se v první pomoci, v palných zbraních, technice a pochytil sám od sebe z armádních manuálů a příruček vojenskou strategii a taktiku, ovšem není si jist jejím pochopením
jinak by se dalo říci že se jedná o hodně militantního jediho, či spíše jediho se zeleným mozkem
díky svému životu u jediu neví o životě běžného člověka a jeho problémech zhola nic a jeho výlety z enklávy mu poskytly jen velmi málo možností to změnit
ví, že v životě existuje střední cesta, jak pochopil při řešení svých problémů, ale tuto možnost v oblastech síly neuznává
základy pilotování a spíše teorie
zda je vůdčí typ neví, protože jediové jsou zvyklí poslouchat lidi podle schopnosti v síle a jeho by tak podle nich možná poslechli padawani zhruba tak třetinového věku co on, ale je mu zase blbé jim velet
jeho přístup k problému by se dal vyjádřit takto: třikrát střel, dvakrát řež a jednou měř (a potom se napij, když je čeho)
nečiní mu problémy poslouchat rozkazy, ale často hledá cestičku jak to obejít (jako třeba jeho destilační kolony, které má kvůli padawanskému zákazu pití alkoholu a jeho nakupovaní u starousedlíku mimo enklávu)
má sklon z komára dělat velblouda, v boji dělat z velblouda komára (nejlépe blasterem)

Vzhled:
vyšší postavy, díky zbroji pod rouchem Jediho působí svalnatě, vlasy černé a vzadu delší, fousy zrzavé (je nucen si je neholit, když se tak jednou stalo na enklávě ho nikdo nepoznal)

přihláška zamluvena pro Darth Ardean
6 A4, 2 969 slov, 17 919 znaku s mezerami, 79 odstavcu, 252 radku
6 A4, 2 511 slov, 15 152 znaku s mezerami, 119 odstavcu, 254 radku
4 A4, 3 036 slov, 18 502 znaku s mezerami, 47 odstavcu, 209 radku

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

kdyby měl Jacen statut moderátora, nemusel se otravovat s jistým vongským vynálezem :) ;)
Takže pokud mi to Jordi nezatrhne v rámci ochrany Mandaloriana před mocí temné strany, beru si to na starost. :D
Výcvik bude zítra. :)

Zamčeno

Zpět na „Mandalorianské a Sithské války“