Mise pro hráče Wedge Bail-Ochranka

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Wedge Bail

Příspěvek od Wedge Bail »

Coruscant

V okamžiku, kdy se vedle nás ozvala ohlušující výbuch a několik lidí zůstalo ležet na zemi mrtvých, jsem si uvědomil, že jsem právě zapříčinil jejich smrt. Musím to napravit, mou vinou už nesmí zemřít další člověk, řekl jsem si pro sebe. Proto jsem dále nepokračoval v pronásledování pilota, ale rozhlédl jsem se kolem a okamžitě jsem věděl, co mám dělat.
Kousek ode mě se právě chystala vzlétnout stíhačka podobná té, ze které jsem před chvílí tak bezmyšlenkovitě vyskočil. Rozběhl jsem se tedy tím směrem a řekl jsem pilotovi: Jsem Padawan Wedge Bail a potřebuji si půjčit vaši stíhačku. Je to v zájmu Republiky. Nechtěl jsem totiž jen tak vzlétnout s cizí lodí, aniž bych neinformoval jejího majitele.

Ruplikon

Příspěvek od Ruplikon »

Coruscant

Muž který se snažil vzlétnout s lodí se pomalu soukal ven ale pak se zastavil.
JEDI?
Zeptal se a nevipadal nějak v pořádku.
Mistr mezitím pokračoval v pronásledování a stíhačka se otáčela k dalšímu náletu

Wedge Bail

Příspěvek od Wedge Bail »

Coruscant

V mužově hlasu jsem vycítil nejistotu a pochybnost. Proto jsem řekl co nejpřívětivěji: Ne, nejsem Jedi, ale právě teď s jedním Mistrem Jedi pronásleduji nebezpečné zločince. Potřeboval bych si vypůjčit vaší stíhačku. Můžete tím pomoci zachránit mnoho nevinných životů. Poslední větu jsem již pronesl ve spěchu, protože na ulici přede mnou začala dopadat další salva vypálená z laserové baterie nepřátelské lodi.
Otočil jsem se zpátky k muži a čekal jsem na jeho odpověď. Není čas na dohadování, musí se rychle rozhodnout, myslel jsem si pro sebe. Protože jsem ale také věděl, že muži nemohu jen tak vzít jeho loď, snažil jsem se vypadat co nejrozhodněji, když jsem se ho zeptal: Půjčíte mi tedy svou stíhačku? Sám jste teď viděl, čeho je ten agresor schopen.

Ruplikon

Příspěvek od Ruplikon »

Coruscant

Rozhodně je lepší aby vás odstal tady než s mojí stíhačku parchante JEDI
Řekl a nasoukal se do stíhačky,
Pak vikoukl a ještě zakřičel.
Jediové jako jste VI mi zabili syna
Řekl a pomlau začal odlétat se stíhačkou

Wedge Bail

Příspěvek od Wedge Bail »

Coruscant

Než jsem se stačil z nenadálého vývoje situace vzpamatovat, byl muž i se stíhačkou pryč. Kdyby byl čas, určitě bych se mu snažil vysvětlit, že Rytíři Jedi se k zabíjení neuchylují, ale teď musím vymyslet jiný plán, pomyslel jsem si. Mistr Fisto byl již dávno pryč a i když bych ho mohl díky Síle najít, nebyl bych mu moc platný. Nyní se musím soustředit na to, jak dostat tu stíhačku mimo obydlené oblasti.
Kryl jsem se, protože útočník nepřestával pálit z laserů. Vlastně jsem měl větší strach o kolemjdoucí, protože sám jsem neměl problém uhýbat jeho projektilům. Musím nějak využít Síly, načtrnul jsem si další možný scénář. Rozhlédl jsem se kolem sebe a ihned si všiml několika kovových koulí, které levitovaly mezi dvěmi zmagnetizovanými podstavci. Měly přilákat zákazníky do blízkého obchodu. Vzpomněl jsem si na svůj trénink a rozhodl se jednat.

Ruplikon

Příspěvek od Ruplikon »

Coruscant

Koule nebyli ani tak těžké jako ty výcvikové ale přece jen to chtělo trochu pozornosti kterou si síla vižadovala.
Stíhačka dodělala další nálet a připravovala se na další.

Wedge Bail

Příspěvek od Wedge Bail »

Coruscant

Sílou jsem vyňal dvě koule z této formace a držel je pod střechou obchodu tak, aby je stíhačka nemohla zahlédnout až do posledního okamžiku. Pak jsem se zaujal pozici tak, aby měli útočníci pocit, že mě mohou snadno zasáhnout bez jakýchkoliv potíží. Přemýšlel jsem a přitom pozoroval loď, jak začíná nalétávat.
Nemůžu vyslat ty koule neřízeně, protože by mohly zasáhnout motory a stíhačka by se pak zřítila mezi obyvatele Coruscantu, i když jich teď mnoho uteklo do úkrytu. Nejjistější bude vyřadit jí lasery, to by nemělo být tak těžké.
Začal jsem se soustředit a sledoval jsem ústí laserových baterií, které již dnes zapříčinily mnoho neštěstí. Stroj se neustále přibližoval. Ještě ne... ještě ne... teď! vykřikl jsem skoro nahlas a v tom okamžiku vyslal obě koule směrem na hlavně, samozřejmě s ohledem na rychlost stíhačky.

Ruplikon

Příspěvek od Ruplikon »

Coruscant

Jedna koule zasáhla svůj cílů ale druhá byla roztřítěna na poslední chvíli loď potom s nárazem spadla na zem kousek za záda padawana.
Tam z ní vistoupil nějaký zabrak a začal pálit Laserovou Ostřelovací puškou.

Wedge Bail

Příspěvek od Wedge Bail »

Coruscant

Bleskurychle jsem z opasku sundal světelný meč, zažehl jej a pustil se do deflektování přilétajících projektilů. Nechtěl jsem ovšem zranit Zabraka, ten by mohl poskytnout vodítka, které nás mohou dovést k dalším útočníkům, ani nikoho kolem, proto jsem odražené střely směroval do země. Zároveň jsem se pomalu blížil k místu, odkud výstřely přicházely.
Po světelném meči jsem sáhl, i když jsem mohl využít dalších kovových koulí, které jsem použil k sestřelení stíhačky. Důvod, proč jsem tak neučinil, byl z obav z toho, že mé schopnosti ovládat Sílu nejsou ještě natolik rozvinuty, a mohlo by se stát, že bych neopatrnou manipulací s nimi Zabraka zabil.
Zdálo se mi, že můj protivník není příliš dobrý střelec, také jsem si ale uvědomoval, že to může být pouhá léčka, abych získal pocit převahy a on pak mohl udeřit o to tvrději. Proto jsem se koncentroval jen na ladné pohyby se světelným mečem a na mé tělo, kryté touto elegantní zbraní.

Ruplikon

Příspěvek od Ruplikon »

Coruscant

Zabrak stále pálil svou puškou která se několikrát přehřála a musel ji měniz za jinou.
Stál estřílel hlavně na hlavu...

Wedge Bail

Příspěvek od Wedge Bail »

Coruscant

Všiml jsem si, že Zabrakovi se odstřelovací puška přehřívá vždy přibližně po třech minutách soustavné palby, a než jí vymění za jinou zbraň, trvá mu to přibližně deset sekund. Tento čas mám tedy vyhrazen k tomu, abych se k němu přiblížil a dokázal ho odzbrojit.
Když si tedy znovu vyměnil blaster za odstřelovací pušku, místo toho, že bych mířil přímo k němu, začal jsem se k němu přibližovat po sinusové trajektorii a počítal čas, který zbývá do dalšího přehřátí. Soustředil jsem se jen na to, abych splynul se Sílou a jejím prostřednictvím vyčistil svou mysl od všech věcí, které by mohly můj plán zhatit.
Mé smysly se mnohonásobně zostřily, a tak jsem neměl problém zaslechnout, jak se laserová baterie v útočníkově pušce přehřála. To byl signál, na který jsem čekal, a proto jsem se nerozmýšlel a vyrazil závratnou rychlostí směrem k Zabrakovi. Měl jsem v plánu mu světelným mečem useknout hlavně obou zbraní.

Ruplikon

Příspěvek od Ruplikon »

Coruscant

Vše kolem Wedge jako by se zpomalilo.
Muž stále nabíjel a koukal se jak se k němu padawan rychle blíží.
Ještě 3 Sekundy a může začít střílet..

Wedge Bail

Příspěvek od Wedge Bail »

Coruscant

Spočítal jsem si, že muži chybí asi ještě dvě sekundy, než opět začne pálit. V takovém případě bych ale nestačil včas zastavit a vykrýt jeho první střelu. Musel jsem se k němu tedy dostat dříve, než se tak stane. Meč jsem měl stále zažehnutý a vyměřoval jsem si kroky. Uvědomil jsem si, že při současné rychlosti nemůžu stihnout dostat se na takovou vzdálenost, abych byl schopen zneškodnit jeho odstřelovací pušku. Rozhodoval jsem se.
Zastavit a zaujmout obrannou pozici by mi při současných podmínkách trvalo asi pět sekund, ale dostat se až k Zabrakovi by trvalo něco přes tři - v obou případech tedy později, než bych potřeboval... Potřeboval bych nějak zmenšit naši vzdálenost, napadlo mě. Síla mi pomůže!
Sekundu před tím, než Zabrak byl schopen vystřelit, jsem se prudce zastavil a napřáhl před sebe ruku, ve které jsem nedržel světelný meč. Vzpomněl jsem si na přitahování koulí při tréninku s Mistrem Fistem a věděl jsem, že jsem schopen útočníka Sílou přitáhnout zrovna tak.

Ruplikon

Příspěvek od Ruplikon »

Coruscant

Muže ale jakoby něco drželo v kokpitu a díky tomu nepřestával padawana zasypávat střelami z jeho pušky.
A opět zude bylo jedno přehřátí...

Wedge Bail

Příspěvek od Wedge Bail »

Coruscant

Uvědomil jsem si, že pokud zůstane v kokpitu, nebudu schopen Zabraka Sílou vytáhnout ven. Změnil jsem proto svou taktiku, protože útočník začal znovu pálit a já jsem neměl zažehnutý světelný meč. Používal jsem tedy akrobacii, abych se vyhnul laserovým paprskům, zároveň jsem se ale snažil, aby tyto střely nezasáhly několik lidí, kteří se ještě nestačili schovat z nyní již téměř prázdné ulice.
Během dalšího přehřátí odstřelovací pušky jsem tedy opět pozvedl svou ruku, tentokrát jsem se ale nezaměřil na Zabraka, ale na jeho zbraň. Měl jsem plán ozbrojit jej Sílou bez toho, aniž bych ho nějak zranil.

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“