4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Garqi, Základna v hoře:
Kolem neznámého jsem se protáhla s ladností ještěrky, která přišla nejen o ocásek, ale zároveň i o jednu nožku. Naštěstí jsem neměla čas na nějaké uvažování a plánování, jelikož ten jedinec překvapil dokonce i mne. Udělala jsem to jediné, co jsem udělat mohla. Uhnula jsem a pokračovala v běhu. Ačkoliv by pro mne přibližování se k Ninnovi mělo být jednoznačně kladnou motivací, já to tak necítila. Zcela jasně jsem selhala na ve všech směrech, ale situace nebyla až zas tak kritická, abych přemýšlela o nějaké sebevraždě či sebeobětování se, takže jsem napínala všechny své síly, co mi ještě zbyly.

V momentě, kdy jsem ucítila svůj bok, jenom jsem zatnula zuby.
Je to jenom škrábnutí, to prý bolí nejvíc.
Tiskla jsem si k boku ruku ještě usilovněji než kdy dřív. Možná by byl ten běh jednodušší, kdybych nemusela vybírat všechny ty zákruty. Nikdy předtím jsem totiž tak intenzivně nevnímala, že každá změna těžiště může vyvolat takové to škubnutí, které se mezi ty příjemné rozhodně neřadilo.
To, že dnešní mise je jeden velký propadák s obrovským kopcem smůly místo šlehačky, potvrdila přítomnost weequaye. Ta jeho tlustá kůže se kolikrát nedá prostřelit ani blasterem. Ne že bych u sebe vůbec něco měla. Přišla jsem dokonce i o meč, ale stejně...
Zraněná, možná i trochu unavená z toho běhu a ztráty krve, jsem ani nezastavovala. Na nějaké čachry machry jsem se necítila. Bolest mi zhoršovala soustředění, navíc na mne dopadala kromě bolesti i únava. Bez většího rozmýšlení jsem se pokusila podrazit weequayovi pomocí Síly nohy a poté ho přeskočit. I zde bych si vypomohla Sílou, protože jsem nechtěla, aby mne chytil za nohy. Kdyby to byl člověk, možná bych trochu zariskovala a pokusila se ho nakopnout, ale takto? Beztak by to ani neucítil. V každém případě, jestli se aspoň toto povedlo, znovu jsem si chytla bok a mazala směrem za Ninnem. Dál jsem se o weequaye nestarala. Vždyť je fuk, zda vás honí čtyři nebo jich je pět
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Garqi, Základna v hoře:
Usoudila jsi, že nemělo moc smysl zastavovat a pokusila se vyčistit si cestu pomocí jediné zbraně, která ti i nadále zůstávala - Síly. Jenomže rozdíl mezi myšlenkou a skutečnou realizací byl mnohdy velmi vzdálený. Bez většího rozmýšlení jsi se tak zaměřila na nohy stojícího protivníka, který byl připraven i na nějaký menší náraz v tvém podání. Pokusila ses jimi smýknout dopředu a poslat tak protivníka k zemi, ale užívání Síly na živé protivníky bylo vždy odlišné oproti užití na nehybné předměty. Weequayovi se nohy trochu rozjely a částečně ztratil rovnováhu, ale několika gesty se mu ji povedlo nakonec tak nějak udržet. To bylo přesně ve chvíli, kdy jsi k němu dorazila a instinktivně sis připravila ruce, aby ho zkusila srazit do strany a mohla se protáhnout okolo něj.
A to se ti i z části povedlo, protože po vašem setkání se weequay opravdu začal kácet k zemi, jenomže nebyl sám. Protiútok tvého soupeře byl připravený obdobně a strčil tě silně ze strany do pravého boku. Síla dospělého weeauqaye s tebou smýkla na stěnu, kam jsi prudce narazila a pak se v takovém polokotoulu převalila kupředu, až jsi skončila v pozici na kolenou.
Jako první jsi mohla vnímat palčivou bolest při nárazu, která se nyní změnila v pulzující a také jsi pocítila, že rána na boku se otevřela a opět jsi začala trochu více krvácet. Naštěstí se nejednalo o žádnou tepenní žílu, ale i tak to nebylo příjemné. Při lepším uvědomění si situace, jsi pak mohla vidět, jak se weequay pomalu zvedá na nohy a k tobě se blížila čtveřice rozezlených pronásledovatelů.
Teď už nám neutečeš holčičko!
vykřikl jeden z pronásledovatelů nasupeně a viděla jsi mu na očích, že se nemohl dočkat, až tě bude moci udeřit. Velice rychle sis navíc spočítala, že i kdyby ses vydala znova doběhu, tak by se jim mohlo povést tě skokem znovu svalit k zemi. Každopádně možností jsi moc neměla.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Garqi, Základna v hoře:
Tak jako před několika okamžiky jsem podcenila možnost ozbrojení lapků, tak nyní jsem podcenila weequayovi ruce a vlastně všechny jeho schopnosti. Zraněný bok jsem intenzivně cítila, rána se asi více otevřela, nebo co a já neměla prakticky žádné možnosti. Na boj bych si netroufla ani v případě, že bych byla ozbrojená a zdravá.
Ta možnost, že bych mohla padnout lapkům do pazour, nebyla rozhodně příjemná. Určitě by mne zmlátili, možná by mne mučili... i když asi bych upřednostnila mučení před záchranou od Ninna. Ale to spíš proto, že jsem žádné mučení nikdy nezažila a vlastně jsem jej mohla vidět jenom v nějakých holofilmech. V každém případě se momentálně raději podrobím tvrdému mučení než abych Ninnovi za něco vděčila.
Možná bylo dobře, že jsem pociťovala spíše jenom intenzivní bolest a má vyčerpanost nebyla tak velká, jak jsem před chvílí myslela. Možná za to mohl adrenalin, který mi snad vytékal i ušima. Normálním během bych nikomu neunikla. Ale kdybych použila zrychlení, šanci na útěk jsem měla. V každém případě to bude lepší, než si stoupnout s rukama nad hlavou a křičet, že se vzdávám.
Sotva jsem se ocitla na kolenou, odrazila jsem se a ihned jsem využila zrychlení ve snaze protáhnout se znovu kolem weequaye, který by neměl mít reflexy Jediho a s největší pravděpodobností by po mě sice mohl hmátnout, ale nechytil by mne. A stejně tak i ostatní.
O možnosti útoku jsem už neuvažovala. Nyní jsem chtěla jen utéct a soustředila jsem se výhradně na to. Pokud by bylo třeba, pustila jsem si i svůj bok a riskovala větší ztrátu krve. Na lapky jsem nijak slovně nereagovala. Tím jsem se opravdu nerozptylovala. Bylo by zbytečné jim nadávat. Jen by to zdržovalo.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Garqi, Základna v hoře:
Váhala jsi, jestli se třeba nevzdat a radši absolvovat mučení, než riskovat střet s rytířem Ninnem v tvém současném stavu. Přesněji, nějak se spoléhat na záchranu jeho osobou, z čehož ti nebylo zrovna dvakrát dobře. I tak ses ale rozhodla to nevzdávat a pokusila se vytasit ještě s jedním plánem, který tě mohl zachránit od obojího.
Neváhala jsi další zbytečné vteřinky navíc a začala jsi vstávat, abys zkrátila nutnost vstát na nohy a odrážela se už z kolenou. Neměla jsi sice takový odšťuch, jako by byl klasicky z nohou, ale dostala ses kupředu a jen jsi za sebou vnímala, jak se po tobě zkouší někdo vrhnout v naději, že tě strhne zpět na zem. Na moment jsi měla dojem, jako bys cítila lehký úchop za tvé oblečení, ale spíše po něm dotyčný přejel prsty, než cokoliv jiného. Hlavní však bylo, že tvůj plán tentokrát zafungoval, bylas na nohou a i když s většími bolestmi, ale i tak jsi opět směřovala k východu.

Jenomže proběhlý střet se na tobě podepsal mnohem více, než sis odvažovala připustit. Vnímala jsi nedostatek sil a držet tempo bylo opět mnohem náročnější, než prve. A hlavně se mezitím ke skupince přiblížili ti, kteří byli předtím vysláni pro zbraně a byli tak jen kousek za hlavní skupinou pronásledovatelů.
Tušila jsi, že to už nemůže být daleko, snad za další zatáčkou nebo dvěma, když padl první výstřel z blasteru. Hlavní skupina pronásledovatelů za tebou zpomalila a roztáhla se, aby vytvořila prostor - naštěstí pro tebe zatím nepřesnému střelci. Ale bylo nad slunce jasné, že střelec nebude jenom jeden a brzy se k němu přidají další. A v takovémto prostředí by při nich stála i statistika. Tedy, pokud by se před tebou nevynořila postava.

Blastery opět zahřměly a ozvěna v tunelu jenom zvýraznila děsivý smrtící zvuk, který mohly nést. Ale bzučivá čepel světelného meče je velice pohotově odrazila zpátky, což bylo poslední, co jsi spatřila, než jsi zapadla za zatáčku. Dle ozvěny jsi pak mohla slyšet pár dalších výstřelů, pohybů světelným mečem, než se ozvala velká exploze. To už jsi ale byla zpátky ve vstupním tunelu, kde byla prve ustájena zvířata. Ta již byla všechna pryč a pouze byla na jejich místě svázaná trojice mužů, kteří potkali tvoje kolegy.
Ninn se zanedlouho vynořil z prašného tunelu a trochu si odkašlával, ale jinak se zdál v pořádku.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Garqi, Základna v hoře:
V momentě, kdy jsem koutkem oka zahlédla, že skupinka mých pronásledovatelů se asi velmi brzo opět rozroste, svůj původní odhad jsem trošku přehodnotila. Raději zostuzená než mrtvá. A o tom, že mé ego po této misi utrpí asi dost velkou ránu, asi nemohlo být nejmenších pochyb. Když člověk zkazí všechno, na co se podívá a to, co měl udělat hned napoprvé udělá, až když ho praští nebo je zraněný...To prostě na sebevědomí moc nepřidá.
Úbytek mých sil byl zřejmý. Bolest byla také větší, více jsem krvácela a měla jsem pochybnosti o tom, že v nezměněném tempu vydržím ještě uhýbat střelám z blasteru. Jenže pořád tu byl Ninn, který si musel být vědom toho, jak na tom asi jsem. Takže jo. Beru Ninna všemi desíti.
Zahřměl první výstřel. Naštěstí mne minul, protože já sama jsem si jej všimla až v okamžiku, kdy jsem viděla takovou tu klasickou šmouhu...
U Sitha,
zaklela jsem slůvkem, které jsem na dnešní misi používala snad častěji než kterékoliv jiné slovo. Docela dobře jsem dokázala odhadnout, že jsem v těžkém průšvihu. Jen kdyby si aspoň ten Ninn pohnul... skutečně nechci zemřít hrdinskou smrtí. I kdybych nakonec z Řádu měla odejít, protože jako Jedi stojím za prd, pořád je to lepší, než být spálená na popel, byť že by to byl klasický Jediský pohřeb.
Neměla jsem dost sil a soustředění na to, abych si mohla všímat svých pronásledovatelů. Ta salva, která přišla vzápětí, by mne možná zabila... kdybych nespatřila Ninna, který mne opět strašlivě překvapil.
U Sitha!
Vykřikla jsem a nějakým dost podivným způsobem zapadla za zatáčku, neboť jsem se při tom leknutí trochu vypjala a bok se opět ozval. Za zatáčkou jsem ihned zastavila, opřela se o stěnu a pokoušela jsem se zkoumat zranění, které jsem utržila. Věděla jsem jen to, že celkem krvácelo a dost bolelo.
Ninnovi jsem se do té malé bitky nepletla. Je to rytíř, určitě si poradí a já bych akorát překážela. Neměla jsem zbraň, byla jsem zraněná a ještě do značné míry vyčerpaná. To vše za předpokladu, že Ninn celou situaci zvádal. Kdyby zcela evidentně nezvládal, asi bych se o něco pokusila. Ale zatím jsem se pokoušela sbírat síly na menší pochod, který mne zřejmě ještě čekal.
Úleva se mne ale nezmocnila. Ninnova počáteční nedůvěra zřejmě byla na místě. Dost dobře jsem věděla, že v mých letech je podobné selhání na pováženou. Kdyby mi bylo dvanáct a jednalo se o můj první samostatnější úkol, neřekla bych půl slova. V každém případě jsem se už teď rozhodla, že budu muset mlčet i před Siliinem. Už tak jsem byla v jeho očích někde hodně hluboko a nebylo třeba zapadat ještě hlouběji.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Garqi, Základna v hoře:
S chvilkou klidu jsi měla možnost hlouběji prozkoumat svá zranění a bok nevypadal nikterak povzbudivě. Rána relativně dost krvácela a velkou část ještě zastavovalo tvoje oblečení, které částečně nahradilo funkci obvazu. Jak postupně vyprchával adrenalin, tak se míra tvé únavy o to zvětšovala a úbytek krve to jen podpořil. Dalších několik škrábanců a otlačenin jsi pak ještě mohla přehlížet.
Tohle je zastaví, zavalím ještě druhou stranu a pak vy ...
poznamenal Ninn, když dorazil až k tobě oklepávajíc si roucho. Jakmile měl konečně možnost si všimnout tvého stavu, tak přerušil větu a udělal dva rychlé kroky k tobě.
Jak jsi k tomu přišla ... ale to je fuk, musíme to stabilizovat, tlač pevně na ránu, uklidni organismu a zkus se přiblížit meditaci. To také pomůže zpomalit krvácení, já zatím najdu něco k obvázání,
zvážněl okamžitě a čekal, jestli budeš schopna následovat jeho instrukcí a bude se moct vydat poohlédnout po čemkoliv, čím by ti mohl pomoct se stabilizovat.

Na chvilku odběhl, když si byl jistý, že jsi stabilní. Jeho první kroky vedly k zajatcům, aby je zkusil znova prošacovat a posbírat nějaké předměty, než zkusí vymyslet nějaké alternativní řešení. Nakonec se mu dle všeho povedlo něco nalézt a během chvilky byl u tebe nazpět.
Budu muset sundat ten oděv a nebude to zrovna příjemné. Jestli chceš můžeš zkousnout tohle. Pak ti to trochu vydesinfikuju touhle pálenkou, čímž se to i trochu stáhne a pak to pečlivě zavážu. Až budeš připravena, tak dej vědět a pusť si ten bok,
instruoval tě a zkontroloval, jestli vás nebude v dohledné době někdo rušit. Ale to naštěstí nehrozilo, takže už jen čekal na to, až budeš připravena.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Garqi, Základna v hoře:
Nedávala jsem na Ninna dost dobrý pozor, takže jsem ránu nestačila zakrýt dost rychle na to, aby si ničeho nevšiml. Připadala jsem si celkově taková vláčná a byla jsem opravdu ráda, že se opírám o zeď. Asi bych možná vydržela i stát, jenže takto to bylo pohodlnější a šetřilo to síly.
Jsem v pořádku, je to jenom škrábnutí,
pokoušela jsem se odporovat, ale má snaha byla zcela evidentně marná. Jen jsem se zhluboka nadechla. Vydržela bych to i bez toho ošetřování, byť že na svého mistra jsem se přes všechny své neúspěchy opravdu těšila. Léčitel by mi stoprocentně mohla pomoci. Aspoň od té bolesti, která byla opravdu velká.
Rytíři, opravdu není třeba z toho dělat nějaký větší problém. Vypadá to hůř, než to ve skutečnosti je a opravdu neumírám. Běžte raději zavalit ten druhý konec chodby. Vydržela jsem to doteď a vydržím to i dál,
dál jsem se pokoušela vést předem prohraný boj. Ale aspoň jsem poslechla a znovu jsem si pevně stiskla ten bok.
Podívejte, rytíři, chápu, že mi chcete pomoct. Ale jste si jistý, že to vydržím a neomdlím? Možná by to stačilo jenom stáhnout. Stejně se to bude na lodi znovu ošetřovat,
pokoušela jsem se poskytnout Ninnovi i zcela jiný pohled na věc než jenom to ošetřování. Protože pokud omdlím, bude mne muset táhnout na zádech. Tedy za předpokladu, že mne zde nechce nechat ležet.
Vlastně mi to přijde zbytečné. Mé oblečení je nasáklé krví, takže obvaz na sobě de facto už mám. Stačí, když to vydržím až k lodi a v tom nevidím takový problém. Když mi to strhnete, vyvoláte zbytečné krvácení a ta pálenka by mne mohla dorazit. Vždyť první pomoc má omezit rozsah poranění a zastavit krvácení. Je zbytečné tedy strhnutím oděvu vyvolávat další, protože na té lodi mi obvaz zcela určitě strhnou znovu a znovu se to bude desinfikovat...,
ne, Ninnovo počínání se mi rozhodně nelíbilo. Celý ten kravál ohledně mého zranění mi přišel naprosto zbytečný. Zvládla jsem to do této chvíle, zvládnu to i dál.
Ale jestli na tom trváte,
vzala jsem si tu věc a zkousla ji. Ať si nemyslí, že kromě totálního matláka jsem i bačkora, co nevydrží trochu bolesti. Kývla jsem na Ninna, že jsem připravená a pustila jsem si bok. Stavu meditace jsem se nebyla schopna přiblížit. Rána bolela jak stádo čertů, nedokázala jsem se nejen zklidnit, ale ani vyhnat otravné myšlenky, které se točily jenom kolem toho, jak moc jsem všechno zkazila.
Hlavně nesmím omdlít. Mysli na něco pěkného, Hay... třeba na konec celé této výpravy.
Na otázku, jak jsem ke zranění přišla, jsem přirozeně neodpověděla. Pokud budu mít velké štěstí, třeba to nebudu muset říkat ani Siliinovi, takže Ninn se odpovědi na sto procent nedočká.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Garqi, Základna v hoře:
Snažila jsi se argumentovat proti nutnosti ošetření, ale Ninn ti dal svým výrazem jasně najevo, že tohle není předmětem diskuze. A i když nebyl léčitel jako tvůj mistr, tak si při této formě první pomoci počínal rychle a obratně. Rozhodně to celé nedělal poprvé a mohla ses v tomhle těšit, že takto tedy neošetřuje poprvé.
Když to necháme být, tak se to může kdykoliv ošetřit. Jsi bledá a už jsi ztratila dost krve, nehledě na infekci, ale to určitě jako padawanka svého mistra dobře znáš,
odseknul jenom ostře předtím, než s vypočítanou silou škubnul a tys v tu chvíli mohla být vděčná za něco ke zkousnutí. Bylo to sice jenom chvilkové a krátké, ale i tak to dost překlenulo dosavadní bolest. Tím to však nekončilo - hned na to přišla silná palčivá, když začal proces dezinfekce, jak jsi měla ránu politou pálenkou. Na rozdíl od bolesti od zranění, však tahle bolest zase rychle odezněla a podvědomě si tušila, že takto to bude jenom lepší.
Díky pálence a včasnému přiložení obvazu, který Ninn předtím také trochu "vydezifinkoval", byla rána zacelenější a hlavně alespoň trochu ošetřená. Navíc tě bolest spíš udržela od omdlení než naopak, takže se ti jako vedlejší efekt zrychlil dech a tep. Ninn provedl ještě rychlou kontrolu a pak odběhl k zasypání druhého tunelu, což mu trvalo jenom chvilku a mohla jsi zaslechnout druhou explozi. Tentokrát byl rytíř venku dříve, než by se mohl dost zaprášit a klidněji už dokráčel až k tobě.
Ostatní jsou už trochu napřed, ale venku by nám měli nechat jednoho tvora, takže budeme moct držet dobré tempo. Navíc pojedeme odlišnou cestou, abychom kdyžtak zmátli někoho, kdo by se nás pokusil sledovat. Jsi připravena vyrazit, nebo chceš ještě chvilku na popadnutí dechu a uvolnění?
shrnul ti tiše situaci, aby ji nemohli slyšet nedaleko spoutaní zajatci a pohledem zkontroloval obvaz, který zatím držel pevně. Sama jsi navíc mohla jasně říci, že nyní bude pohyb o mnoho snazší, i když minimálně budeš potřebovat vůli k tomu, aby ses opět sama uvedla do pohybu. Únava, ztráta krve a další faktory na tobě už zanechávaly dost solidní stopu.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Garqi, Základna v hoře:
Raději jsem si další řeči odpustila. A to hlavně ty, že při první pomoci je infekce to poslední, co se řeší. Hlavní je zastavit krvácení a infekce? Ta se v naprosté většině případů zažene potom. S Ninnem se nemělo cenu vybavovat ani o první pomoci a ani o ničem jiném. Ten tlučhuba prostě musel mít vždycky pravdu a já jsem totální pako. I když po dnešní misi totální pako jako jsem. A matlák k tomu, to zase byla pravda.
Dala jsem si ale dost dobrý pozor na to, abych se netvářila po Ninnových slovech otráveně. Jenže než jsem si mohla promyslet další postup, přišlo to zaškubnutí. Kdybych neměla plnou pusu, beztak bych si ukousla jazyk. Také jsem byla skutečně ráda, že se můžu opírat. Bolest to příšerná. Hrkly mi slzy do očí. Naštěstí to brzo pominulo. Kdyby to mělo trvat delší dobu. tak asi umřu.
Jenže to ještě nebyl konec. Ještě totiž přišel proces desinfekce. Slzy mi už trochu tekly, takže se v podstatě nic nezměnilo. Zatínala jsem si nehty do oblečení, ale přežila jsem. Vyplivla jsem z pusy tu nechutnou věc, ve které byly otisky mých zubů.
Klidně mi tam vylejte všechno. Je to super,
pokusila jsem se trochu zamachrovat, byť že náladu na další příval bolesti jsem skutečně neměla. Bez jakéhokoliv pokusu o obranu jsem se nechala obvázat. Jakmile Ninn odběhl, já se trošku bezvládně dál opírala o stěnu. Byla jsem ráda za tu chvilku pro sebe, kdy jsem si nemusela hrát na silného padawana, protože - a to s přiznejme, já stála jako padawan za prd.
Rytíř se ale vrátil dříve, než by se mi líbilo. Obvaz jsem si zkontrolovat nechala, ostatně, na výběr jsem asi neměla.
Fajn, jdem,
ano, jen silou vůle jsem se přiměla k pohybu. Jenže tu byla ještě taková malá záležitost, Byla jsem beze zbraně. Což o to, přežila bych to, ale co kdyby se Ninn na mne chtěl z nějakého důvodu spolehnout? Zatajením takové maličkosti bych mohla ohrozit i někoho jiného než sebe a to jsem si odmítla vzít na svědomí.
Nesebral jste někomu nějakou zbraň, rytíři? Protože pobíhání se zapnutým světelným mečem v tunelu jsem trošku vylepšila na pobíhání bez meče s bandou ozbrojených mužů za zády,
poté jsem už čekala na další rozkazy. Určitě sebou povláčíme ty zajatce a asi na ně budu muset dávat pozor. V každém případě jsem odmítala zdržovat, i kdybych měla duši vypustit. Jestli by to neohrozilo naši misi, klidně bych i sama nasadila ostřejší tempo neheldě na bolest a únavu. Prostě bych zatnula zuby. Alespoň jsem nechtěla vypadat, že men dostane i jeden malý škrábaneček na boku.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Garqi, Základna v hoře:
Ninn se nenechal vyprovokovat tvými řečmi o nalití všeho a použil pouze potřebné množství. Při pokusu o povstání jsi se nejprve málem zavrávorala, ale povedlo se ti to pak ustát a spokojeně jsi zjistila, že to bylo lepší, než předtím se zraněním. Množství sil se však nikterak výrazně neobnovilo a na nějakou dlouhou akci bys rozhodně nebyl schopně připravená.
Tamhle jsou jejich blastery, ale snad už nebudeme muset dále bojovat. Jenom jsou bez zásobníků - kdyby náhodou někomu povolila pouta. Odhodil jsem je někam do rohu,
prozradil Ninn, aby se vydal k zajatcům, které ještě jednou zkontroloval a cestou sebral jeden ze zabavených blasterů a hodil ho tobě, aby ti ušetřil pár kroků. Po zásobnících ses musela již podívat sama, naštěstí jsi jeden zahlédla relativně blízko a byl to i ten správný typ.
Jakmile jsi byla připravená, tak sis všimla, že Ninn zatím všechny vězně omráčil a připojil se k tobě, abyste odsud mohli odejít. Před východem jsi pak mohla zahlédnout ještě jeden zásobník a bez nějakého většího zaváhání si jej připojila ke své současné výzbroji.

Jako světlo pro cestu tunelem vám posloužil Ninnův meč, jenž žhnul modrým světlem a právě tento odstín vás provázel celou cestu až ven. Přesně jak předtím zmínil, tak zde na váš čekal jeden tvor i se sedlem.
Běž do hlavního sedla, já se budu držet na boku a kontrolovat okolí. Po chvíli potom odboč směrem k vesnici, z níž jsme vyráželi. Mělo by to být doprava. Postupně se dostaneme na hlavní cestu a odtud zamíříme do následující vesnice. Tím bychom měli případné pronásledovatele dostatečně zmást, aby tam nešli rovnou za naši hlavní skupinou.
instruoval tě a mohla sis mezitím dobře prohlédnout postroj. Hlavní sedlo bylo určeno pro řízení tvora a za ním mohl být v podstatě koš pro většinu cestující. Ten ale nebyl na tomhle přidělán a pouze byl dál vybaven boční částí postroje, kde mohl na každé straně být další jedinec.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Garqi, Základna v hoře:

Nevím, kolik pálenky do mé rány vyteklo, ale v každém případě jsem nemohla z fáze opírání se přejít rovnou do fáze rovného postoje. Musela jsem se chytnout rukou o stěnu, jinak bych snad spadla. Ano, bylo to lepší než před chvílí, jenže zároveň jsem se cítila slabá jak moucha. A chtělo se mi spát. Možná i proto mi došlo až teď, že jsem rozhodně nebyla seznámena s celým plánem a rytíř mi existenci té jedné banthy bokem zatajil. Rozhodně jsem neměla náladu na nějakou prudší výměnu názorů, ale také jsem tento detail nemínila nechat jen tak být.
Rytíři, proč jsem nebyla seznámena s celým plánem?
Rukou jsem si stále držela bok a hozený blaster jsem tedy zachytila pomocí Síly a přitáhla si jej k sobě. Rozhodně jsem neměla v plánu dělat nějaké prudší pohyby. Na to jsem se necítila dost dobře.
A vůbec, kde je váš zajatec? Mám pocit, že tyto tři jsem po cestě minula,
zamnula jsem si volnou rukou spánek a opět jsem si pomocí Síly podala zásobník. Ano, i něco tak jednoduchého pro mne bylo nyní dost obtížné, jenže já se odmítala zohnout.

Jakmile rytíř vyřešil naše zajatce prostým omráčením, jen jsem pozvedla obočí. Tohle jsem nečekala. Ale ono to bylo nakonec jedno. Až se proberou, budeme kdo ví kde. Navíc zrovna já po tom svém výkonu asi ani nemám právo příliš kafrat. Za toto své představení se budu stydět asi hodně dlouho.
Po celou cestu jsem se snažila držet tempo. I ta prostá chůze byla dost vysilující a hlavně bolestivá. Kdybych mohla, že všeho nejraději bych se tady někde svalila a jen tak bych ležela. Ale to bych se musela vzdát a to ani náhodou. Ne a ne a ne.
Hay vydrž... tuhle zatáčku přece poznáváš... už jsem blízko... U Sitha! Jak to, že nevidím světlo? Že bych se spletla?
Ani jsem pořádně nedávala pozor na cestu. Nějaká ostražitost zůstala celá na Ninnovi. Já se soustředila na to, abych kladla jednu nohu před tu druhou, nezpomalovala a svírala si ten zatracený bok.
Ach, ano. To je ten tvor. Ještě že máme tak dobrý plán,
neodpustila jsem si poznámku ohledně té maličkosti, o které mi nikdo neřekl ani zbla. Už jsem ze sebe nemínila dělat něco, co nejsem. Tato mise pro mne přinesla jen málo dobrého, ale aspoň jsem si uvědomila, že se stejně nemá cenu ohlížet na názory ostatních ohledně toho, co bych měla či neměla dělat.
Nicméně na další Ninnovu skvostnou myšlenku jsem neřekla ani ň, protože já sama v souvislosti se svým zraněním zaperlila. Snad ani miraluka by se nenechala oklamat stopami jediného tvora, který šel někam bokem. A to je co říct, protože miraluka používá pouze Sílu, nikoliv oči.
Co se týče toho tvora, tak na něj jsem se dívala trošku nedůvěřivě a vůbec se mi nechtěl splnit rytířův rozkaz. Neměla jsem nejmenšího tušení, co můj bok bude říkat na pozici v sedě plus nějaké to houpání. I kdyby to nebolelo o nic míň než teď, tak by mne třeba mohla přepadnout malátnost, chtělo by se mi spát... a tomu jsem se chtěla vyhnout.
Opravdu musím jít tam nahoru? Pomocí Síly se můžu s téměř totožným výsledkem rozhlížet také,
je pravda, že třeba z kopečka nebo tak uvidím vedle banthy o trošku hůř, ale před nebezpečím bych dokázala varovat dost dopředu. Tedy za normálních okolností. Jak jsem na tom teď... to zjistím za chvílí.
Jestli rytíř na tom svém výmyslu trval, nedalo se nic dělat a já musela lézt nahoru. Přidržela jsem se popruhů a jestli jsem měla dost energie, pomohla jsem si i Sílou, jenom abych v těch nepříjemných pozicích byla co možná nejméně. Při každém prudším pohybu jsem měla co dělat, abych nesykala bolestí. Já skutečně nechtěla ještě ke všemu vypadat jako padavka.
Ať už jsem byla nahoře, nebo dál šlapala vedle banthy, skutečně jsem se chtěla nějakým způsobem podílet na bezpečnosti a sledovat okolí pomocí Síly. Jestliže by ale dosah byl hodně malý, vykašlala bych se na to a pokusila bych se o vylepšení sluchu.
Půjdeme už?
Byla jsem připravená prakticky okamžitě vyrazit a držet se Ninnových instrukcí, i když pojem "za chvíli" byl dost nepřesný. Já si to vyložila po svém, a pokud by se nic nestalo, odbočila bych zhruba za pět minut.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Garqi, Cestou od hory:
I když by jeden řekl, že by ses spíše měla zabývat vlastním neúspěchem a přemýšlet, jak a co pro příště zlepšit, tak jsi se rozhodla pokusit rýpnout do sdílení informací. Během toho jste už ale vcházeli do tunelu a Ninn ti naznačil, že na detailnější diskuze bude času dost až budete venku a nebudete moci riskovat, že by vás zaslechli zajetci, pokud by se mu třeba omráčení nepovedlo dle jeho představ. Znovu tak promluvil až venku, kdy jsi zadoufala, že by ses na toho tvora nemusela sápat.
Z hlavního sedla uvidíš dál dopředu a budeš řídit, já budu vnímat detaily okolí a hledat možné pasti - běžné rozdělení i mezi pozorovateli na hlavního a vedlejšího. A mnou zachráněný zajatec je ve skupině se Sall - stihl jsem to o něco dřív a holky teprve odjížděly,
informoval tě k vašemu rozmístění pozic na tvorovi a ještě před tím, než ses vydrápala nahoru jsi mohla vidět, že odsud vedly de dacto jen jedny stopy. Teprve při bližším průzkumu bys poznala, že v jedné stopě šlo více tvorů za sebou a poslední je ještě ometal, takže tím celou situaci klamali.
A jak ti můžu dopředu říci o něčem o čem v tu chvíli nevím, nebo mi navrhne v rámci situace někdo jiný? Ponechat nám jednoho tvora byl nápad Sall, já doplnil rozdělení a zmatení nepřítele rozdělením v cestě. Navíc je hloupost udělat dopředu do posledního detailu plán a držet se ho celou dobu - v takovém případě stačí selhání jednoho bodu a celý zbytek plánu se rozsypává. Ano, znát detaily, mít vymyšlené protireakce na možné situace je jedna věc. Ale nikdy nepočítat s tím, že vše půjde přesně podle plánu, i kdybys ho chystala rok. Proto jsem třeba využil situace a rozhodl se tamty tři zajatce nenechat svázané tak, aby se z toho nedostali. V nejlepším případě se jim povede pouta překonat a pokusí se uniknout - a pokud tady zbývá ještě nějaká další buňka jejich organizace, tak nás s trochou štěstí dovedou přímo tam. Přesněji sledovací zařízení, které jsem na ně umístil,
rozhodl se ti prozradit něco víc o tom, jak se všechno vyvíjelo a co třeba dovymyslel navíc, nebo jak reagoval na nějakou situaci, s kterou se například prve ani nepočítalo.
A hlavně, rytíř Jedi musí být připraven na všechno - někteří kolegové jdou do hodně akcí bez plánu a spoléhají jen na improvizaci a svoje schopnosti v Síle, ale pokud do toho jdou s náčrtem nějakého plánu, tak to mají potom o to snazší,
dodal ještě, zatímco jste pokračovali po cestě. Zanedlouho jsi opravdu mohla vidět onu odbočku a možná bys dovedla i přísahat, že pokud někdo tudy šel, tak to bylo právě tou cestou, kterou jste se měli vydat vy. Stopy tudy byly dost zřetelné, zatímco do druhého směru jsi nic nespatřila.

Dobrou zprávou také bylo, že sedlo bylo dost pohodlné a jízda na tvorovi tak nebyla příliš nepříjemná. Sedlo tomu bylo i docela dobře uzpůsobené, ale i tak jsi občas pocítila následky svého zranění.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Garqi, Cestou od hory:
Jo, na tvora jsem nakonec vyšplhat musela. Kdybych řekla, že jsem kvičela radostí, lhala bych. Také jsem měla pocit, jako kdyby se mi ta rána znovu otevřela. Musela jsem se natahovat a tak dále, v každém případ jsem si zkontrolovala, zda obvazem nezačala prosakovat krev.
Byla jsem opravdu vyčerpaná, bok pekelně bolel a nějaké to zhoupnutí jsem občas dost bolestivě pocítila. Fungovala jsem spíše silou vůle než čímkoliv dalším. Normálně bych asi neřekla ani popel, ale já se už nedokázala ovládnout a mé slova vylétla z pusy dřív, než jsem si stihla v duchu zanadávat a uvolnit tak své napětí a frustraci z celé té hloupé lodi, nejen z tohoto konkrétního úkolu. Byla jsem naštvaná (hlavně na sebe), podrážděná... a prostě... mé sebeovládání taky nevydrží všechno, i kdyby bylo stoprocentní, což nikdy nebylo a rytíř mi lezl na nervy už hodně dlouho.
Co kdybyste aspoň na chvíli zmlknul?
Vmetla jsem Ninnovi do obličeje. Prakticky ihned, co jsem to vyslovila, uvědomila jsem si, že jsem dost přestřelila.
Ech, promiňte... nechtěla jsem... omlouvám se,
ihned jsem nahodila zpátečku. Sice jsem se už zbytečně nechtěla trápit a snažit se být lepší, než ve skutečnosti dokážu být, ale nějakou tu základní slušnost jsem měla. Zrudla bych, kdybych nebyla zraněná a neztratila hodně krve.
Můžeme se soustředit výhradně na úkol, prosím? Vaše připomínky si vyslechnu ráda někde v bezpečí,
ne, nedokázala jsem si ani pomocí Síly pořádně posílit sluch, takže o zrak jsem se už ani nepokoušela a jenom jsem se rozhlížela a opravdu jsem se snažila pátrat po možném nebezpečí tak kvalitně, jak jsem v momentální situaci jenom dokázala.
Jakmile jsme se ocitli na odbočce, pokud se nic nestalo, pokusila jsem se lehkým zatáhnutím na onu stranu nějakým způsobem usměrnit zvíře, aby skutečně zabočilo. Bok proti tomu pohybu dost protestoval a i ta trocha stačila, abych jej znovu pořádně pocítila.
Uvažováním nad tím, jak to holky dokázaly zamaskovat, nebo jak ty stopy přenesly, či co vlastně udělaly... jsem opravdu nepřemýšlela. Já byla ráda, že aspoň trochu funguju.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Garqi, Cestou do vesnice:
Tíha toho všeho na tebe dopadala, čím dál tím více a v podstatě jsi ani nevnímala, čí že to byla vlastně vina. A tak když jsi proti Ninnovi vyjela, tak sis to ani nestihla uvědomit a vzít na vědomí, že to byla další hloupost, kterou si ti povedlo natropit. V tu chvíli sis ani nechtěla domýšlet možné následky a vystřelila jsi jen rychlou omluvu, nicméně to již stejně bylo venku. Rytíř však nijak nezvýšil hlas, možná jsi mohla zaslechnout jen jisté uchechtnutí.
Arij říkal, že jsi dost svéhlavá a tvrdohlavá padawanko, i proto si myslím, že vše, co ti řeknu teď bude mít mnohem větší účinek, než kdybych tě vyhledal v nějakém klidném a odpočatém rozpoložení někde na lodi. Za takové situace bys byla schopna většinu toho, co řeknu ignorovat. A navíc, takhle si vše spojíš hned s tím co se odehrálo a nebudeš si muset mnoho věcí následně vybavovat,
odpověděl nakonec naprosto klidným a vyrovnaným hlasem. Jakoby snad ani nepostřehl, co jsi mu v minulých chvílích říkala. Z určitého úhlu pohledu to bylo až děsivé.
A zamysli se nad tím vším - všichni mistři na lodi znají všechny členy posádky a dobře víme, že jsi ve svém výcviku pozadu. Vyškrtáváme tě snad kvůli tomu z misí? Nedáváme ti snad šanci se prosadit a nasbírat zkušenosti jako ostatním? Dobíráme si tě kvůli tomu? Tvůj mistr nám ani nic říkat nemusel - stačilo, když zmínil, že chceš být Jedi. Takže si to celé přehraj znovu a nevím jak tobě, ale mně z toho vychází jediná odpověď - že tvým největším nepřítelem jsi jen ty sama. Ne Hey, která má problémy se svou arogancí nebo Sall, která má zase potíže se více projevovat. Přemýšlej nad tím a klidně už můžeš zpomalit, jsme na správné cestě a tady není potřeba spěchat,
rozhodl se na celou situaci podívat ze svého pohledu a osvětlit ti, jak se věci na lodi vlastně mají. Také tě vybídl k tomu, že jsi mohla snížit tempo, protože jste už byli na té správné cestě, ve správném směru k vesnici, kde by už nejspíš mohly čekat holky i s uprchlými zajatci. Čekal vás ještě kousek cesty, nicméně jsi měla dojem, že Ninn už řekl všechno, co měl v danou chvíli na srdci.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 4. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Garqi, Cestou do vesnice:
Byla jsem ráda, že mi to rytíř všechno tak krásně vysvětlil a zcela přesně věděl, jak reaguji.
Rytíři, víte, jaký je základní rozdíl mezi padawany jako jsem já a vámi?
Položila jsem spíše řečnickou otázku. Z toho, co rytíř totiž řekl, jsem měla dost smíšené pocity. Možná to myslel dobře, o čemž svědčil tón jeho hlasu, ale na druhou stranu jsem sama ze sebe měla pocit, jako kdybych byla ten největší chudáček a bylo tedy třeba, aby mu byla poskytnuta nějaká almužna.
Když já pro někoho udělám něco dobrého, nemám zapotřebí to neustále připomínat. Myslíte si, že vaše slova slyším poprvé? Vysvětlete mi, co chcete, abych dělala? Mám pokaždé padnout na kolena a děkovat? Pokud je to podle vás samozřejmé, proč se o tom s každým druhým bavím? Opravdu si myslíte, že si nejsem svého postavení mezi ostatními Jedii vědoma?
Dalo se vůbec vypovědět, jak je otravné bylo, když jsem musela poslouchat, jak bych ostatním měla být vděčná? Cožpak si Jediové ve své domýšlivosti nedokázali uvědomit, že mi to opakuje každý druhý v okamžiku, kdy se něco pokazí?
Ani já jsem nezvýšila hlas. A vlastně jsem pochopila, proč jsem měla původně velet skupince já. Ne proto, že by ve mne Siliin viděl nějaké kvality. Byla jsem nejhorší a tímto by se můj výcvik možná o kousek posunul. Rozhodně o větší kousek než tomu mohlo být u holek. Super pomyšlení, opravdu.
Dělalo mi problémy, abych se soustředila na své vlastní myšlenky, proto utrpělo pozorování okolí. Jestli chtěl Ninn mluvit, musel počítat s tím, že nejsem schopná věnovat se i misi. Rána na mé hrudi se mi opravdu zdála podezřelá, rukou jsem si tedy znovu kontrolovala, zda nekrvácím. Všechny ty nezvyklé pohyby, kdy jsem svůj bok nemohla příliš šetřit.... mi rozhodně moc nepomáhaly.
Já jsem vlastně chybou mistrů, tak co ode mne čekat, no ne?
A přirozeně, že se nad vašimi slovy v klidu na lodi zamyslím.
chtěla jsem ještě dodat, že bych ke svému současnému postavení měla spíše běhat po lodi a kreslit sprosté nápisy, ale nakonec jsem nad tím mávla rukou. I když jsem mohla zpomalit a můj bok by tak byl šetřen, neudělala jsem to. I za cenu větší bolesti jsem pokračovala dál nezměněným tempem.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“