2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Základna zlodějů:
Kývla jsem hlavou na znamení, že plán teoreticky chápu. Samozřejmě, že jsem se nepochlubila tím, že si v mé žaludeční krajině udělalo hnízdo snad klubko hadů, neb takto „ostrá“ akce je vlastně mou první. To hlídání zásob se až zas tak nepočítá, protože jsem byla buď schovaná, nebo jsem jen střílela.
Mé naštvání se začalo postupně přelévat do obvyklé nervozity, byť že v akci jsme už byli, ale to bylo spíš jen plížení a schovávání se na bezpečných místech.
Plán jsme vymysleli oba, schválili ho oba a byl hodně dobrý, neb překvapení občas dokáže udělat zázraky. To vím moc dobře už jenom ze svých cvičných soubojů.
Sarwene, samozřejmě, že náš plán je to nejlepší, co v danou chvíli můžeme vymyslet, ale máte alespoň obecnou představu, co budeme dělat pak? Jedna věc je to tam vymlátit a zajmout a druhá věc je dostat sebe i je pryč. Zavoláme si o nějaké posily? Tedy, ne že bych vás nějak chtěla podceňovat, ale nejsem si zcela jistá, jestli my dva je všechny zvládneme nepozorovaně dostat pryč. A nepředpokládala bych, že zde narazíme na nějakou druhou garáž, protože to by zaparkovali tam a ne nahoře. Zavoláme si o posily?
Nechala jsem Sarwena odpovědět, ale nechtěla jsem se pouštět do nějaké diskuse. Byla bych nejraději, kdyby se ty posily opravdu volaly. Nedokázala jsem si ani představit, jakým způsobem bychom se „potichu“ plížili chodbami nazpět se zajatci, kteří by neměli ani důvod s námi spolupracovat. A nosit je omráčené? Tak to by byla pořádná makačka a velký risk.
Fíha, klid, klídek, Hay. To bude dobrý. Jak to říkal mistr, když jsme se o něčem podobném onehdy bavili? Napřed zkontrolovat rohy u dveří? Síla, agrese a překvapení? Hm, ne... Překvapení, rychlost, agrese.
Že bych byla nějak extrémně připravená na to, co mne čeká, tak to se asi říct nedalo. Byla jsem nervózní, čekal mne skok do neznámých vod, trochu jsem se bála a vůbec, momentálně bych Sarwena vyměnila za Siliina, protože s mistrem by strach odpadl úplně.
Počkalajsem, dokud Sarwen nebyl připraven. Zhluboka jsem se nadechla. Vytáhla jsem tu svou „svítící hračku“, aktivovala ji.
Jde se na věc. První ostrý souboj. Jsem Jedi, padawan nejúžasnějšího mistra. Byla by ostuda, abych to nezvládla. A jde nám o zajatce, ne o zabíjení. To je dobrý. To dáš, Hayasan, mistr ti věří.
Už jsem jen čekala,dokud Sarwen nevydá ten rozkaz „vpřed“. Rozhodně jsem nechtěla podnikat cokoliv sama a, nedej Sílo, se podobným debilním způsobem mstít za ten výsměch.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Základna zlodějů:
Vidina blížící se akce opět znatelně promíchala tvým rozpoložením, kdy se napovrch drala nervozita a to s vědomím, že až doposud jsi vlastně v žádné pořádné akci nebyla. Dělala jsi, co se dalo, abys potlačila tu nervozitu a všechny její možné negativní vlivy, nicméně jsi ji stále vnitřně pociťovala a měla jsi dojem, že narůstala s každou další vteřinou. Předtím jsi se však rozhodla narušit auru menší frekvence tvého řečnění a zauvažovat nad tím, co udělat dál, jakmile zajmete pohlaváry této buňky.
Po pravdě, posilami si nejsem jistý. Než se složí potřebná síla, tak uplyne docela dost času a nepochybuji o tom, že by se přidal i Arij. A to vzhledem k jeho stavu nemusí být až tak úžasný nápad - navíc, nedal by se dohromady dostatečný počet lidí, aby obklíčili tuhle základnu, natož, aby zkusili zaútočit. Sama jsi viděla, jak dobré obranné pozice tahle báze má. Nicméně věřím, že je tu někde tajná úniková pasáž, na jejímž konci bude bezesporu připraveno únikové vozidlo. Tyhlety si vezmeme s sebou, což bude docela náročné uhlídat a potom se sem později vrátíme posbírat, co tu zbude. A hlavně, nevíme, kde všude mají špehy - pár jsme jich sice vystopovali, ale pořád jsou tu určitě další o nichž nevíme. A ano, prve jsem o útoku uvažoval, ale čím déle tady jsme, tím více si myslím, že není úplně ideální,
vyložil ti Sarwen svůj názor a vysvětlení, proč nechtěl riskovat posily. Dal ti prostor na odpověď, než ses mohla připravit ke vstupu do místnosti.
Pokud bude mít strážný blasterovou pušku, klidně mu ji fikni mečem, často to pomůže získat psychologickou převahu,
navrhl ještě, než se postavil k tlačítku a byl připraven jej stisknout, jakmile budeš připravena. Dala jsi mu vcelku rychle vědět a pak Sarwen stiskl tlačítko.

Dveře ti odkryly něco jako konferenční místnost s oválným stolem, okolo něhož seděla čtveřice lidí - na protější straně, za jedním z nich postával Myrk a jednoho stojícího člověka jsi vycítila po levé straně od dveří. K Myrkovi přes stůl to byly asi tři metry nepočítaje nutnost vyskočení a propletení se mezi dvěma jedinci. Všichni přítomní se již začali pomalu otáčet, nicméně výhoda překvapení byla stále na tvé straně.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Základna zlodějů:
To, aby mistr přijel a, nedej Sílo, ještě bojoval, mi bylo úplně proti srsti. Něco podobného bylo i nad jeho síly, vždyť byl strašně unavený a já bych nikdy nedovolila, aby byl tímto způsobem ohrožen. Po T´arjanově smrti bych udělala cokoliv, aby ve stavu, v jakém je, bojoval tak maximálně s nějakou noční můrou.
Máte pravdu, určitě tu budou mít nějaký postranní východ,
znovu jsem kývla na souhlas, ale ne proto, že bych to viděla příliš reálně, neb to bychom museli mít pořádný štígro, ale hlavně proto, abych Sarwena utvrdila v myšlence, že ty posily v podstatě nic neřeší.

Dál jsem naši situaci nerozebírala, jelikož jsem se chtěla soustředit hlavně na boj.
Překvapení, rychlost, agrese. Překvapení, rychlost, agrese.
Opakovala jsem si pořád v duchu tyto zásady. V momentě otevření dveří jsem vrthla dovnitř. Nevšímala jsem si nějakých překvapených pohledů a otáčejících se hlav. Pokud neumí chrlit oheň a síru, byly pro mne nebezpečnější jejich ruce. Svou pozornost jsem napřed věnovala tomu člověku, kterého jsem vycítila po levé straně dveří. Toho jsem totiž považovala za největší hrozbu, kterou bylo třeba eliminovat. Jestli-že byl ozbrojen a dosáhla-li jsem na něj, sekla jsem mečem tak, aby zbraň spadla na zem i s jeho rukama. Nevykrvácí a přežije. Sarwen sice chtěl, abych ničila primárně zbraň, jenže já neplánovala mít za zády chlapa, který by mohl dělat problémy. Poté jsem jej pomocí Síly odhodila směrem na nejbližší zeď a to jsem vlastně udělala i v případě, že v ruce žádnou zbraň neměl.
Samozřejmě, že pokud bych na něj nedošáhla, abych po něm mohla sekat, tak jsem se k němu rychlým skokem přiblížila.
Dříve, než bych se přiblížila k té pětici, opět jsem šáhla k Síle. Jestliže seděli kolem toho stolu tak nějak "kolem", tak bych pomocí Síly hodila těma dvěma bližšíma chlapama tak, aby dopadli buď přímo na Myrka, nebo alespoň na stůl.
V případě, že by z nějakého důvodu bylo nelogické a neefektivní házet dospělými chlapy, hodila bych tím stolem. Tentokrát bych se snažila o to, aby zavalil co možná nejvyšší počet jedinců.
Teprve poté bych se za vydatné pomoci Síly, samozřejmě, pokusila skoky dostat mezi ně, abych je nějakým vhodným způsobem zpacifikovala, ale to záleží na dalším vývoji situace. Připravená bych byla hlavně na další sekání rukou.
Celou dobu jsem samozřejmě nepřemýšlela a snažila se řídit spíše instinkty a svými pocity, kterým mne učili věřit v Chrámu již od malička.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Základna zlodějů:
Jakmile byly dveře otevřeny, vlétla jsi dovnitř bez většího přemýšlení a upnula se nejprve doleva. Po vstupu dovnitř jsi zaregistrovala muže s blasterovou puškou, který se ji chtěl pokusit zvednout proti tobě.
Mečem jsi sekla téměř instinktivně, ale původního záměru jsi nedocílila. Meč odťal pouze přední díl zbraně, který dopadl s kovovým zazvoněním na zem. O zbytek ses postarala Sílou a může hodila na zeď v dostatečné vzdálenosti, aby mu to aspoň trochu ublížilo. Trefila ses přímo hlavou, takže jsi mohla s jistotou říci, že na nějakou chvíli bude mimo.
Rychlá kontrola stávajících ti prozradila, že z mužů u stolu se zatím nikdo další k ničemu neměl - nicméně Myrk byl jiného názoru a tasil ruční blaster.
Instinkty, tvůj světelný meč a tělo jednoho z omráčených stráží vhozené do místnosti byly tři faktory, které ti tentokrát pomohly. První ráně jsi uhnula tak nějak podvědomě, zatímco druhou jsi zastavila jednoručním ohnáním se světelným mečem, zatímco ses pokusila otočit. Zvuk dopadajícího těla poté rozrušil Myrka natolik, aby svou třetí ranou minul a tys jen pocítila rychlý průvan tepla okolo své hlavy.
Bylo potřeba rychle reagovat před jeho další střelou, nicméně ono rozptýlení ti dodalo přesně tolik času na to, abys mohla nějakým způsobem zareagovat. Jenomže z původního plánu jsi nemohla použít ani stůl nebo některé z papalášů u stolu, protože Myrk byl stranou od nich nebo před nimi. A než bys ho odhodila, tak by rozhodně dostal příležitost k ještě jedné střele tvým směrem, což nebylo úplně ideální. Nicméně s tím jedním výstřelem jsi ještě mohla na jistotu počítat.
V koutku mysli jsi navíc vnímala, že Sarwen by mohl do několika sekund zasáhnout, protože na střelbu reagoval a byl připraven během krátké chvíle vpadnout na Myrka. Měla jsi tedy několik možností a rozhodnutí bylo plně v tvé režii.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Základna zlodějů:
To, že mne Myrk v podstatě skoro sejmul, jsem příliš nevnímala. Ten šok, nebo něco podobného, co by se asi mělo dostavit, zřejmě přijde, ale s určitým zpožděním. V mých žilách koloval adrenalin, nervozita se ztratila v momentě, kdy jsem vpadla do místnosti.
Nad ideální reakcí jsem neuvažovala. Jen Síla ví, jaká taktika by asi byla nejvhodnější. Sarwena jsem však úmyslně vnímala. Během jakékoliv akce je totiž třeba mít neustálý přehlede nejen o protivnících, ale i o svých spojencích, mezi které se Sarwen určitě řadil, byť že byl občas zralý na pár facek. To mi mistr taky kladl na srdce. Sama bych na to asi nepřišla, ve filmech ani v seriálech o tom nic neříkali.
Svůj plán jsem nakonec v rychlosti ihned poupravila. Pokusila jsem se napřed přitáhnout Myrkovu zbraň k sobě pomocí Síly. Dala jsem do toho co možná nejvíc energie, aby ji prostě neměl šanci udržet. Nemohla jsem riskovat, že by zůstala ležet, kdo ví kde, na zemi, kde by ji někdo mohl v pohodě sebrat. Je lepší, když ji budu mít pod kontrolou já. Teprve poté jsem se pokusila ještě o jedno letecké číslo, tentokrát však hlavní roli měl hrát Myrk. V podstatě to byl jen on, kdo zde dělal ještě nějaké problémy. Ti čtyři pořád seděli. Buď tedy ozbrojení nebyli, nebo to byli jen hlavouni, kteří sice mají mozek, ale nemají svahy a potřebnou odvahu k tomu, aby se postavili živému Jedimu, byť že ten Jedi byl vysoce nezkušený padawan. Chtěla jsem je proto vylekat ještě více a Myrka bych neodhodila někam na zeď, nýbrž doprostřed jejich stolu, pokud to bylo jen trochu možné a oni ještě pořád seděli. Kdyby se pokusili sáhnout po nějaké zbraní, Myrk by letěl na zeď, abych jim mohla věnovat plnou pozornost.
V průběhu celé akce jsem nepřemýšlela, jednala jsem z momentálního nápadu, který se bleskově v mé mysli vytvořil. Na nějaké konzultace se Sarwenem čas rozhodně nebyl.
V případě, že bych Myrkovu zbraň nezískala, tak bych ho pomocí Sly co nejprudčeji odhodila na nejbližší stěnu a ten jeden výstřel jsem se rozhodla riskovat.
Nicméně v obou případech bych nezůstala stát na jednom místě, skokem bych se pokusila přemístit ůalespoň o metr dál od své původní pozice. Dělat ze sebe statický terč... ne, nejsem asi vyloženě zbabělá, ale taky nejsem hloupá.
Jestli-že by však Myrk tím výtřelem mohl ohrozit Sarwena, zůstala bych na místě a pokusila se ten výstřel vykrýt.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Základna zlodějů:
Střet se blížil klimaxu, když jsi se rozhodl pro svůj další krok, jehož cílem byla Myrkova zbraň. Předtím jsi však přeskočila na jiné místo, abys nepůsobila tolik staticky a poté se pokusila uchopit Myrkovu zbraň. Než jsi ji dostala do úchopu, tak padl z té strany výstřel, který tě spíš se štěstím, než z umu, škrábnul do levé ruky, čímž rozhodil tvou koncentraci a úchop zbraně se ti nepovedl, tak jak jsi doufala. Navíc jsi musela spěšně uhýbat před dalším výstřelem a nemohla ses tak dostat k odhození. O to ses pokusila hned vzápětí, ale nebyla jsi jediný člověk v místnosti, kdo se rozhodl přemisťovat a Myrkovi se povedlo relativně lehce uhnout, když se chystal vystřelit.
Padnul další výstřel, jenomže tenhle tentokrát nepatřil Myrkovi. Blaster vyletěl tvému sokovi z ruky do značné míry seškvařený a z hrany dveří se vykláněl Sarwen a pevnou rukou mířil Myrkovi na hlavu.
Ani se nehni mladej, protože já narozdíl od téhle děvenky nemusím dodržovat to Jediské "zabíjej, jen když není jiná možnost",
houknul na něj tvrdým hlasem, až tě tím mohl i trochu zaskočit. I v jeho gestikulaci bylo vidět, že si rozhodně nedělá sranda a vlastně nic nenasvědčovalo tomu, že by to nemyslel vážně. Takový výraz jsi dnes u Sarwena ještě neviděla a rozhodně nebyl příjemný na pohled.

Dal ti poté chvilku, aby sis získala Myrka pod kontrolu mečem, než se vrátil pro druhého omráčeného strážného, vhodil ho do místnosti a zavřel za vámi dveře. Strážné potom natahal do trojice k sobě a jal se jejich svazování. Přes rameno měl přehozenou onu blasterovou pušku s níž si předtím hrál a z které na Myrka nevystřelil. Svázání zajatců k sobě mu nedělalo potíže a za chvilku bylo hotovo. Tys zatím mohla věnovat krátký kontrolní pohled místnosti, abys zjistila, že tu kromě stolu, projekční stěny, několika holoobrazů a dvou soch v u zadní stěny místnosti, mnoho dalšího nebylo. Pak byl tedy ještě terminál na stole, ale ten byl momentálně vypnutý.
Myrk k tobě dokráčel a naklonil se tak, abys ho mohl slyšet jenom ty:
Mohlas po něm hodit židli, ale to je teď jedno. Nechceš jim položit pár otázek?
poznamenal k vývoji situace a poukázal, že místo stolu uprostřed by bylo jednodušší vrhnout po Myrkovi jednu z židlí okolo. Nicméně nyní Sarwen sebral Myrkovu zbraň, zkontroloval, že je nepoužitelná a po vyjmutí zásobníku ji odhodil do rohu.
A co bude teď? Naši lidé to tu za chvilku obklíčí a stejně nebudete mít jak uniknout,
zmohl se konečně jeden ze čtveřice mužů okolo stolu k tomu, aby něco pronesl. Vypadal jako nejstarších ze všech přítomných, zatímco ostatní byli ještě relativně mladí. Naproti staršímu stál podezíravě vypadající tmavovlasý muž, dále zbývali dva holohlaví, přičemž jeden měl zaprášenou žlutou vestu a druhý kožený kabát. Všichni se s opovržením nyní dívali tvým směrem.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Základna zlodějů:
Sarwen k mé ostudě všechno velmi rychle ukončil, mé plány absolutně nevyšly, navíc jsem cítila ne zrovna zanedbatelnou bolest v paži. Tedy nebylo to nic, kvůli čemu bych měla umírat, ale na druhou stranu, bylo to to nejbolestivější, co jsem kdy zažila. V momentě, kdy jsem cítila, že už absolutně žádné nebezpečí nehrozí, jsem si pohledem zkontrolovala svůj „bojový“ šrám. Nesnáším pohled na vlastní krev. Strašně jsem doufala, že rána bude jen spálená. No, krev nakonec tekla. Jen jsem trochu zbledla a raději se věnovala zajatým darebákům, než podrobným zkoumáním svého zranění. Bolelo to sice jak bantha, ale s tím se nedalo nic dělat.
Též jsem byla strašně ráda, že je Sarwen na mé straně, protože tím svým tónem vylekal trochu i mne.

Konrolovat odzbrojené protivníky nebylo vůbec nic těžkého. Když někdo z nich udělal nějaký pohyb, který se mi nelíbil, prostě jsem mu před obličejem zamávala svým mečíkem tak, aby ho to dostatečně odradilo od vymýšlení nějakých hloupostí.

Sarwen* si svou otázkou vysloužil jen méně nechápavý pohled a zavrtění hlavou.
Ptát se? A na co? Na druhý východ? Vyslýchat je přece nemá cenu, když jsou v jedný místnosti.
Nevěděla jsem, co bych měla říkat, na co se ptát a jak vůbec reagovat. Možná jsem byla ještě v částečném šoku z toho zranění, možná ke mně nedolíhala realita tak, jak by měla, neb toto bylo něco nového, co se opravdové bitvě sice jen blížilo, ale stejně bude chvilku trvat, než si to přeberu a přehodnotím... To opovržení od cizích lidí mi nevadilo. Já věděla jsem, že jsem tuto akci trochu pokazila, ale zrovna oni nemají nejmenší právo mne soudit. Když můj pohled zaletěl k Myrkovi, cítila jsem jen lítost. Překvapivě žáný vztek, žádnou touhu ho prašit a ubít k smrti... bylo mi ho jen neuvěřitelně líto.
Tak sympatický kluk a...
Nakonec jsem usoudila, že položit vhodné otázky asi smysl má. Já si ale absolutně nebyla jistá, co přesně by to mělo být. Nehledě na to, že ten, kdo zde má asi absolutní autoritu je Sarwen. Čistě z psychologickýho hlediska asi bude lepší, když bude mluvit on.
Též se mi nelíbil styl, jakým mluvil ten chlap. Dokonce to vypadalo, jako by zde snad měli nějaké skryté bezpečnostní zařízení, kterým by dali vědět svým spolubojovníkům. Uvažovala jsem i nad tím, že toto asi nebude jediná místnost tady dole a kdo ví, co tu vlastně je a kdo ví, kolik dalších lidí tu můžeme potkat. Usoudila jsem, že toto by byly vhodné otázky. Též by se hodilo vědět, proč potřebovali tyto prostory odříznout od ostatních a kdo všechno je do jejich party zapojen. Poté bych ráda zjistila, jestli z nich někdo nechce spolupracovat a vysloužit si tak třeba nižší trest, co nás vůbec čeká venku, jak dlouho zde bývají, vyzískat tu únikovou cestu, také se mi mihlo hlavou, že bychom měli prohledat nejen je, ale i tu konzoli, jestli na ní nejsou nějaký data...
Nakonec se mi v hlavě přece jen vyrojila celá řada vhodných otázek, jenže něco byly určitě ptákoviny a nepodstatné věci, jinými bych dala na jevo, že to nemám všechno úplně pod kontrolou... Nehledě na to, že jsem cítila, jak mi po ruce teče má krev a to mne celkem rozptylovalo, též mi teď docvaklo, že jsem v podstatě málem umřela a volnou rukou jsem se dotkla tváře, kterou mi skoro olízla střela z blasteru. Možná jsem ji měla i trochu spálenou. Jo, tohle hra vážně nebyla. Právě jsem zjistila, že se dá umřít velmi snadno a je v podstatě jedno, jestli mi je šestnáct, nebo šedesát. Nikdy jsem si nepřipustila, že by mne taky mohli nějak zranit. Až do této chvíle.
U Sitha... já přece... to je tak jednoduché? Jeden výstřel a...
Pokud bych teď mohla položit otázku, tak bych se ptala spíše Sarwena na to, jak mohl tak dlouho přežít. Sotva vystrčím nos z Chrámu, tak jsem skoro mrtvá.
Přes toto všechno se ode mne asi očekávalo, že nebudu mlčet. Takže jsem s klidem, který byl z části trochu hraný, na chlapovu otázku i odpověděla.
Tak, děcka, napřed vám naplácáme na holou, protože jste moc zlobili a poté se s nějakým moudrým výkřikem necháme rozstřílet, neboť zde plánujeme zemřít jako hrdinové,
poušklíbla jsem se a snažila jsem se o trochu výsměšný tón.
To snad není možný. To je naivita, co?
Otočila jsem se na Sarwena, aby pokračoval s řečněním i on a hlavně jsem chtěla vědět, jak moc bere řeči toho chlapa vážně. Jestli je to jen pokus o naše rozhození, nebo jestli jim skutečně mohli dát nějak vědět.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Základna zlodějů:
Situace, do níž tě Sarwen nastrčil tím, že bys měla promluvit a nějak oslovit skupinu před sebou tě poněkud zaskočila a uvědomění z předchozího střetu k tomu ani zdaleka nenapomáhalo. Vlastně ti chvilku trvalo, než jsi cokoliv řekla, zatímco Sarwen se rozhodl o relativně tvrdou pacifikaci Myrka. Nejprve jej skoro přinutil políbit stěnu, patřičně mu zkroutil ruce a nakonec jej svázal a odvedl k ostatním strážným, aby mezi nimi vytvořil pouto - doslova.
Teprve poté se otočil směrem k tobě a to zrovna v momentě, kdys jej oslovila s komentářem na proslov čtyř pohlavárů stále zarytě sedících u stolu. Sarwen dokráčel až k jednomu z nich, možná trochu ledabyle se natočil směrem k tobě.
Spíš nevědomost, vždyť nemá potuchy, co se mu vůbec děje po základně. Jakoby snad očekával, že jsme se rozhodli zaútočit na celou základnu jenom ve dvou,
zakroutil hlavou Sarwen a vetřel se mezi dvojici mužů a opět tak, že jeho blasterová puška nebyl příliš hlídaná. Naklonil se nad konzoli a zakroutil hlavou se slovy "obráceně". Poté se pomalu zvednul a začal obcházet stůl na druhou stranu, aby se dostal právě k oné konzoli.
Zajímalo by mě, jestli si pánové uvědomují, že tohle je poslední výslech bez kamer, dozoru a dalších protokolů, velitelko. De facto poslední možnost udělat a prozradit něco, čím by si mohli přilepšit,
pokračoval dál Sarwen a jeho tón byl i nadále hodně tvrdý. Nebylo pochyb, že měl na mysli nějaké doznání, než možný úplatek. Tuhle dvojsmyslnost jasně vyloučil jeho postoj a ostrost hlasu.
Kdyby se na základnu útočilo, tak už dávno zní poplach. Tohle blafování vám nevyjde,
poznamenal ten z mužů, který promluvil i prve a de facto tím prokazoval, že by mohl být velitelem nebo nejvýše postaveným v rámci této skupinky.
Slyšíte to velitelko? On nás snad má za amatéry a nenapadne ho, že alarm je to první, co při takových akcích likvidujeme předsunutou hlídkou,
zakroutil hlavou Sarwen a zastavil se u dalšího z mužů, opět blasterovou pušku nebezpečně volně nehlídanou, ale ani tentokrát se nic nestalo. Jediný z mužů, kdo ještě "nedostal" příležitost byl očividně vedoucí skupiny, což se mohlo stát, pokud by se Sarwen rozhodl naklonit k terminálu, aby se zkusil podívat do počítačových záznamů.
---------------------------
PS: ... byla jsi zasažená blasterem - takže je rána spálená. Zde je to podobné jako u světelného meče, který ránu také hned vypálí.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Základna zlodějů:
U Sitha,
zaklela jsem po tom oslovení a vůbec jsem z vývoje situace nebyla nadšená. Ale času na vzpamatování se jsem měla více než dost. Takže jsem se je zhluboka nadechla. Naštěstí jsem se považovala za velmi dobrou herečku a pokračovala jsem tedy v mírně výsměšném tónu.
Ale jistě, pánové se nejspíše domnívají, že jsme se zhmotnili uprostřed chodby, protože si nedokážu představit, jak jinak by se sem dalo dojít,
luskla jsem prsty, abych to zhmotnění nějakým způsobem mohla ukázat. Sarwenovo počínání jsem nekomentovala, určitě měl všechno pod kontrolou. Nehledě na to, že já měla pořád aktivovaný meč a už bych neváhala. Už bych nevystavovala samu sebe takovému nebezpečí. Před chvílí jsem přišla o ideály, co se týče neubližování a mé nedotknutelnosti. Moc dobře jsem věděla, že má agrese nebyla dostatečná a nepřekonala agresy protivníka.
Klidně dál mysli, frajere. Zcela evidentně jsi v tom fakt dobrej. Kdyby to bylo na mne, dám ti nějakou cenu, něco ve stylu Největší myslitel lidské historie,
naposledy jsem se ušklíbla, neb jsem moc dobře věděla, že tímto způsobem dál pokračovat nemůžeme. Na mé tváři se rozhostil velmi vážný výraz. Nesnažila jsem se působit přísně, to by v mém věku bylo dosti směšné. Chtěla jsem být jen vážná.
Ale dost planých řečí. Takže, pánové, buď si myslete stejně jako tento váš trouba,
ukázala jsem na toho mluvku,
že jsme se zde zhmotnili nějakým zázrakem zrovna v momentě, kdy se zde koná tato vaše schůzka a zrovna před vaším kanclíkem, nebo prostě přijměte fakt, že jste dopadeni, a že to náhoda asi nebude. Vaše volba, vaše věc,
podívala jsem se každému do obličeje, aby si byl jistý, že mluvím i s ním.
V každém případě za chvíli se vás ujme někdo jiný. A jak už zde bylo podotknuto, zrovna teď máte poslední možnost promluvit a připsat si nějaké ty plusové bodíky. Začneme tedy velmi jednoduchou otázkou. Chce mi někdo z vás něco sdělit? Třeba Myrk? Měla jsem pocit, že jsi celkem chytrý kluk. Mluvil jsi o využívání příležitostí pro ty, kteří se nebojí a chopí se jí,
oslovila jsem mladíka jménem, aniž bych věděla, jestli je to vůbec jeho pravé jméno. Trochu jsem možná riskovala, ale v podobné situaci jsem ještě nebyla a snad jsem to úplně nepokazila.
Na tohle přece nejsem připravená... proč nemohu dělat zase ocásek?
Jsi tedy chytrý, Myrku? Někdo nakonec promluví, vždycky to tak je. Nebo si snad myslíš, že tví čtyři kámoši budou mlčet jako hroby? Že se za tebe obětují? Kéž bych já měla takové přátele...,
nepatrně jsem zakroutila hlavou. Poté jsem oslovila dalšího z mužů.
Hej, ty,
ukázala jsem na jednoho mladíka.
Věříš jemu,
bradou jsem trhla k tomu postaršímu chlápkovi,
a ostatním, že budou mlčet, aby tě ochránili? Že až na ně naběhne můj mistr a další, že veškeru vinu svalí na sebe?
Chtěla jsem, aby někdo začal mluvit, abych se měla od čeho odrazit a pokládat tak vhodné otázky. Nechtěla jsem střílet jen tak na slepo. Navíc jsem chtěla trochu nabourat jejich vzájemnou důvěru. Dost jsem pochybovala o tom, že si věří na 120%, že jsou si bližší než vlastní bratři a tak dále. Osobně jsem spíše hádala, že jsou jeden před druhým hodně na pozoru, že si moc nevěří, že spolu soupeří o moc, vliv a postavení... Sázela jsem tedy na tuto kartu.
Porozhlédla jsem se, abych se podívala na výsledek a odmlčela se, abych dala prostor našim lapkům. Pokud by tato taktika nevyšla, musela bych zvolit asi něco jiného a jen Síla ví, co by to bylo.

****
Já se právě ptala ostatních a nikdo si nebyl moc jistý... autoři v knížkách se prý sami nedokážou shodnout... někdy prý krev teče, jindy ne... jako ránu to spálí, to bezpochyby, ale prý to neznamená, že krev nemůže téct... ale ať je to jak chce, ty jsi moder, takže krev tedy neteče :-)
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Základna zlodějů:
Zatímco tvůj kolega dělal obchůzku okolo zadržených, chopila ses s trochou nevole slova a snažila se dostat do pozice, kdy budeš nad ostatními a nebudou proti tobě moci nějak výrazněji jít. Jak dobře sis počínala, tos nemohla tušit, nicméně z kraje mlčeli, i když to mohlo také znamenat ledacos. Myrk na tebe nereagoval, protože se tak ještě nevzpamatoval z toho, jak efektivně byl neutralizován a spíše se věnoval své ruce. Muži u stolu naopak mlčeli, tedy až na jednoho k němuž se přiblížil Sarwen a lehce ho odstrčil, aby se naklonil ke konzoli.
Ptáš se toho špatného, pískle. To hlavní tu vím stejně jenom já,
zaoponoval a hmátl po Sarwenově pušce. Až překvapivě lehko se jí zmocnil, odskočil od stolu a mířil směrem k tobě, zatímco Sarwena přimáčkl na stůl. Při pohledu na svého parťáka jsi však viděla výraz a podezřelý úšklebek říkající, že přesně na něco takového čekal. Dál už se pak nevěnoval tobě, ale rozhlížel se okolo.
A ty vám nikdy nedám!
vykřikl ještě postarší muž, aby otočil pušku na sebe a stiskl spoušť. Jenomže zbraň jen zachrčela a nic se nestalo, tedy až na to, že se Sarwen otočil, muži vpálil jednu mezi oči a mrštil s ním zpátky na jeho místo. Tentokrát si pušku už přehodil pořádně, tudíž nejspíš nebyla úplně vyřízená.
S poskokama se bavit nebudeme, tak zmlkni,
reagoval opět svým tvrdým až děsivým hlasem pašerák a otočil se k tmavovlasému muži naproti.
Zdá se, že jste tady rozjeli hodně velkou organizaci a věříte, že se z toho dostanete i poté, co si vás odvezeme na základnu. Nu, to už není tak docela pravda. Ale abych nebyl nezdvořilý, nechcete nám něco říci, než odsud společně odejdeme?
zeptal se ještě Sarwen, ale muž proti němu rozhodně nevypadal nijak ochotný ke spolupráci. Vzdor mu doslova čišel z očí a za jiných okolností by to byl nebezpečný protivník.
Jen, že děláte chybu, Sarwene,
byla jediná věc, kterou muž pronesl. Pašerák ale jenom pokrčil rameny a odsunul plešouna na své straně stolu dále od sebe, takže nyní mohl bezpečně manipulovat s konzolí vprostřed.
Jinak jsi odvedla dobrou práci, to co jsme tady potřebovali zjistit už máme a ti dalšího jsou jenom menší ryby, i když počítám, že jeden z plešounů byl zodpovědný za naše skladiště. Můžeš prosímtě zavolat tvému mistrovi a říct mu, ať připraví nějakou slušnou údernou jednotku. Za chvilku mu pošleme souřadnice, jen co ...
hovořil Sarwen, ale větu se mu dokončit nepovedlo, protože stůl se od sebe rozjel a pod ním se objevily tajné dveře dolů. Únikový východ, o němž prve mluvil, tu opravdu existoval a nyní jste ho měli otevřený a připravený k použití.
--------------------------
Pravda, může téct krev, ale je to spíš výjimka než pravidlo. Závisí na míře popálení - respektive, když zatneš zuby a podíváš se na různé popáleniny (1. až x-tý stupeň), tak můžeš mít relativně adekvátní přirovnání. I když v takovém případě jde většinou o delší vystavení, než "nárazovou vlnu".
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Základna zlodějů:
Hlavoun hlavounská by opravdu zasloužil metál. Buď byl jen blbej, nebo se rád chlubil. Netušila jsem, jak moc byl můj proslov dobrý, ale nějaký účinek zřejmě měl. Kecání mi šlo, to je pravda, ale taky jsem to nepovažovala za nějakou svou silnou stránku. Stejně jako nějaké ty vlohy k herectví. To prostě ke mně už patřilo.
Celá situace se nakonec začala vyvíjet zcela nečekanným směrem. Dokonce jsem ani nemusela reagovat, byť že jsem ustala uprostřed pohybu, jelikož můj instinkt mi velel, abych toho sebevražedného hrdinu zastavila. Deaktivovala jsem meč a celé situaci se nakonec jen usmála. Urážky a provokace, kterými našimi zajatci hýřili, mi byly zcela volné. Vždyť byly vysloveny pouze ze zoufalství.
U Sitha, musí mi ukázat, jak to dělá.
Bylo mi jasný, že další výslech už asi nebude a kecání se už ode mne neočekává. Pohledem jsem se opět dostala k Myrkovi.
Vždyť je to v podstatě děcko, špatná společnost, ostatní ho svedli..
Místo proklínání jsem se snažila pro něj najít omluvu a zcela jsem ignorovala fakt, že je jen o několik málo let starší. Byla jsem úplně v klidu, tedy, dokud jeden z těch darebáků neoslovil Sarwena jménem. Já se pečlivě vyhýbala tomu, abych jeho jméno vyslovila.
U Sitha,

zaklela jsem v duchu, byla jsem napjatá, v maximálním pozoru, Sarwena jsem sledovala přimhouřenýma očima.
Jak může znát jeho jméno? O co tady jde? Nebo nám to vycházelo jen proto... co je tam dole? Opravdu jen tajný východ, který byl objeven náhodou? Proč se teda alespoň nepokusili utéct? Při té přestřelce neměli důvod, aby seděli na té židli jak přikovaní.
Teď jsem si nedovolila ze Sarwena spustit oči. Nemohla jsem ho však přímo obvinit. Jestli si vážně na něco hraje, nemusela bych se už dostat ven. Můj šrám na paži a na obličeji jasně dokazoval, že s nesmrtelností to nebude tak horký, jak jsem si ješt před chvílí myslela. Celou dobu, co jsem přemýšlela, jsem i naslouchala jeho slovům a snad i právě proto mne ten východ nijak nepřekvapil.
Nejlepší bude přestírat, že jsem si ničeho nevšimla, dávat jen pozor a uvidíme, co se stane. Mistr by mne přece neposlal jen tak s někým... Ale tohle mu řeknu. U Sitha, musí vědět, že se Sarwen s těmi zloději zná.
Jo jasně, brnknu mu. Dáte mi, prosím, váš komlink?
natáhla jsem v ruku v očekávání, že dostanu to, co chci. Též jsem byla na sebe pyšná. Ruka se mi ani trochu netřásla.
Uvnitř sebe jsem byla rozpolcená. Chtěla jsem věřit Sarwenovi, protože mu věří mistr a to je opravdu silný argument. Jenže mistr neviděl a neslyšel to, co já. Nehledě na to, že Sarwen je fakt dobrej, to jsem musela uznat a Siliin toho má na starosti prostě příliš mnoho. Taky mi bylo podezřelé, že ten tajný východ našel tak rychle. On prostě jako by věděl, kam má šáhnout. Já bych asi vyšla na chodbu a boční východ hledala tam a rozhodně ne tady.
Tak, mládeži, připravte se na odchod,
promluvila jsem na chycené lapky ještě před tím, že mi Sarwen ten komlink skutečně předal.

Pokud se nestalo nic, na co bych musela reagovat a já komlink skutečně dostala, bez váhání jsem vytočila mistrovo číslo. Avšak celou dobu jsem sledovala Sarwena a i naše lapky, protože kdyby byl s nimi skutečně ve spojení, tak by spolu museli nějak komunikovat.
Mistře?
Ozvala jsem se v momentě, kdy mi to zvedl.
Tady Hayasan. Potřebujeme velmi slušnou údernou jednotku na koordináty, které vám pošleme, ano? Právě tu se Sarwenem máme dostaveníčko s šéfem těch zlodějů a pár jeho vyššími poskoky. Jsme v jejich hlavním sídle, či jak to nazvat. V podstatě jsme jim tedy zajali vedení se kterým plánujeme se nepozorovaně vytratit. Naše povedená partička má k dispozici celkem slušné vybavení,
začala jsem mluvit v momentě, kdy mne Siliin vnímal, klidně se mohlo stát, že jsem ho vzbudila. Též jsem si začínala dělat starosti ohledně toho, že by mohl chtít za našimi zloději vyrazit taky. To by se mi rozhodně nelíbilo, ale byla jsem prostě příliš daleko na to, abych ho mohla zastavit.
Jsem si skoro jistá, že jsem viděla minimálně jednu hlaveň tanku. Poté mají bezpočet granátů, blasterových pušek i pistolí. Též jsou vybaveni taktickými vestami, ke sledování používají dalekohledy a mají alespoň jedno pozorovatelské stanoviště dál od toho jejich hnízda. Co se budovy týče, tak ta je taková zvláštní. Sarwen si myslí, že zde mohla sídlit nějaká soukromá společnost s tajnou centrálou vespod. Vrch budovy by tomu odpovídal. Jsou tam kancly, nebo tak něco, takže spousta místností. Spodek jsme od zbytku budovy ovšem izolovali. Tedy za předpokladu, že měli jen jeden výtah. Zloději jsou nahoře. Ta zločinecká organizace se zdá být hodně velká a kdo ví, kam až sahá. Ten jejich šéf se nám tu už pokusil spáchat sebevraždu, zřejmě má z někoho strach ještě větší, než z nás,
pokusila jsem se nějakým způsobem podat úplné hlášení. Ani toto jsem nikdy nedělala a jen v duchu jsem si ještě všechno procházela, abych se ujistila, že nic podstatného jsem nevynechala. Přeci jenom, kvůli chybějící informacím by mohli přijít o život nějací dobří chlapi. Siliina jsem před Sarwenem varovat nemohla, tak jsem jen doufala, že se můj mistr nespletl.
Nakonec jsem se na Sarwena podívala trochu tázavě, jestli jsem něco nevynechala.
Vždyť mi zachránil život, proč by to jinak dělal? Ale kdo ví, jaké má úmysli... třeba tu o mne ani nejde... Ne Hay, věř mistrovi. Potom to s ním probereš.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Základna zlodějů:
Vývoj situace jsi zcela přenechala na Sarwenovi a ten si s ní poradil bez větších potíží, jakoby to celé očekával - což nejspíše asi taky tak bylo. Nicméně nejspíše jste nyní měli cestu ven, znali jste skutečného velitele a zbavili jste se toho, který se něj vydával a chtěl vás oblbnout.
Na tvou žádost ti bylo bez váhání vyhověno a přistál ti v ruce komlink, který se už na pohled lišil od běžných tipů, které jsi kdy mohla vidět. Na potěžkání byl sice o něco těžší, nicméně jeho vysílač vypadal silnější, celkově byl bytelnější a viděla jsi na něm několik věcí, které ti vůbec nic neříkaly. Sarwen zatím s blasterem v ruce vyzval všechny u stolu, aby se hezky seřadili u zdi čelem k ní a rozhodl se jim spoutat ruce. A to takovým způsobem, že byli všichni ještě navíc přivázáni k sobě.

Mistrův komlink chvilku vyzváněl, než se konečně ozval a tys mohla po delší době opět zaslechnout jeho hlas. Jako obvykle se zdá silný a bez náznaku potíží, nicméně jsi moc dobře věděla, že takhle dovedl znít kdykoliv si usmyslel.
Slyším tě Hay,
potvrdil nejprve příjem, než jsi na něj začala chrlit informace ve velkém, byť tě zde přítomní mohli slyšet. Ne, že bys jim tedy říkala něco nového, pokud měli možnost řádně vnímat, nicméně to mohlo dost prozradit o tom, co jste zatím v základě a okolí dělali.
Takže Miekko si osobně vyžádal slušnou jednotku? Dobře, bude je mít do deseti minut připravené. Takže mohu zatím říci, že odvádíte oba dobrou práci, hlavně že máte jejich vedení. Tady se situace sice trochu uklidnila, nicméně stejně tu pro jistotu preventivně zůstanu - jen samou radostí prosím nevyveď nějakou hloupost. Naštěstí se zdá, že budete brzy z nejhoršího venku,
odpověděl mistr na tvůj požadavek a informace a označil nějakého muže jménem Miekko, i když bylo bez pochyb, koho tím nejspíš měl na mysli. Sarwen tedy nebyl jediný, kdo tu koho označoval křestním jménem.
Jdu to zařídit, pokračujte dál s nejvyšší opatrností,
dodal ještě mistr nakonec, než ukončil váš hovor a vydal se rychle bez dalšího zbytečného zdržování zařídit vaši žádost. Sarwen si všiml, že jsi skončila s hovorem, překontroloval spoutané a dorazil směrem k tobě.
Máme hodně zajatců a jsme dva, což není ideální číslo. Jeden bude muset jít vpředu a druhý vzadu - běžně bych šel vzadu, abych měl dohled nad všemi před sebou, nicméně nevíme, co tam dole ještě může být, nebo jestli tam nebudou někde nějaké zámky. Počítám, že jeden nebo dva tam určitě budou. Teď pošlu komlinkem naši současnou pozici, aby tým vyrazil směrem nejblíže dva kilometry od nás a ty poté každých pět minut tímhle tlačítkem pošleš další. Tím upřesníme náš směr a jednotka tak bude připravená na místě skoro co vylezeme. Kdyby se ti cokoliv zdálo špatně, tak je prostě jednoduše sval na zem. Připoutám ještě tvého kamaráda a strážné, kteří se už nám pomalu probouzejí a vyrazíme, nějaké dotazy, návrhy?
otočil se Sarwen směrem k tobě a čekal co mu řekneš, zda-li něco. Kdyby ne, tak by se vydal dokončit "průvod zajatců" s tím, že Myrka hodlal připoutat na konec řady.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Základna zlodějů:
V momentě, kdy jsem se dozvěděla, že mistr zůstane hezky v bezpečí, bych samou radostí nejraději začala metat kotrmelce. Celá jsem se rozzářila, ale Sarwena a spol. jsem sledovala dál. Bylo mi totiž jasný, že kdyby se zde mistr objevil, tak by ho s největší pravděpodobností zranili a já bych z toho snad šílela.
Jo, jasně mistře. Však mě znáte,
dodala jsem a má radost ze Siliinovy nepřítomnosti byla víc než patrná. Když hovořím s mistrem, tak si dávno nedávám pozor na emoce a tak podobně. Vždyť přece před ním nemám co skrývat. Tedy, ne že bych v tomto ohledu byla nějaký ukázkový Jedi.
A ta pochvala od Siliina pro mne znamenala daleko víc, než kdyby mi ji vysekla Rada. Jenže též jsem věděla, že to mistr řekl, aniž by znal všechny mé omyly a nebylo jich zrovna málo.
Tak se mějte, jen si nezapomeňte odpočinout. Slíbil jste to, koneckonců Sarwen taky říkal, že na sebe skoro vůbec nehledíte,
rozloučila jsem se a tentokrát v mém tónu byla kromě radosti i starost. Rovnou jsem si pomocí Síly pokusila mistra zkrontrolovat, abych měla představu o tom, jak na tom aktuálně je. Hovor byl ukončen, komlink vrácen Sarwenovi i s těmi udělátky, které tedy neujdou pozornosti, pokud se soukromé lekce skutečně uskuteční a Sarwen z toho všeho vyjde čistý, o čemž jsem trošku pochybovala.
To, že nás slyší zajatci, bylo poddružné. Na jejich údělu se vůbec nic nezmění.

Oká, váš plán je rozumný, Sarwene. Jen bych jim zula boty,
ztlumila jsem hlas tak, aby to slyšel opravdu jen on.
Zkoušel jste utíkat bez bot? Navíc si možná trochu rozbijou nohy a to se potom utíká ještě hůř. A též bych je částečně svlékla. Kdo víc, co mají u sebe, co vím, tak prohledáni nebyli. Navíc bez šatů si člověk připadá strašně nahý a zranitelný, to chápete, ne? A tohle jsem tentokrát viděla v dokumentu a ne v nějakém seriálu,
ihned jsem Sarwena začala ubezpečovat. Má záliba ve svlékání zajatců vycházela spíše z praktického hlediska ne z nějaké úchylky. Vážně jsem nepotřebovala vidět zástup nahatých chlapů. Ostatně, nic nového by to pro mne nebylo. Kdybych chtěla vidět pořádnýho polonahýho chlapa, tak můžu potají pozorovat Sarwena. Mistra v žádným případě ne. Vždyť jsem se na něj dívala jak na otce a pozorovat otce třeba při koupeli, tak to by byl vrchol úchylnosti.
Nechala bych jim akorát spodní prádlo. Trochu zimy přežijí, vezme jim to víc bojovnosti, než by se na první pohled mohlo zdát a my se i vyhneme tomu, že si z kapsy vytáhnou nůž, nebo já nevím co, za překvapení. Pár šikovných seků mým mečem by problém s ošacením velmi rychle vyřešil,
navrhla jsem jednu z možností, jak eliminovat jejich touhu k případné vzpouře, která byla více než reálná. Kdybych já byla na jejich místě, taky bych se vzbouřila, nebo se o to pokusila. Rozhodně bych se dobrovolně nenechala zavést kdo ví kam, když mám alespoň výhodu známého terénu. I když na druhou stranu, asi bych moc riskovat nemusela, protože pro mne by si přišel mistr. Určitě by mne nenechal odtáhnout kdo ví kam.
To o těch dveřích skutečně jen hádáš, nebo to víš, co? Sarwene, Sarwene... já nejsme blbá a tvá osobnost je až příliš záhadná a váže se na ni příliš mnoho náhod. Takhle dobrý prostě není nikdo.
Natáhla jsem ruku pro komlink, který mi měl být předán. Náladu jsem měla o trochu lepší, jakýkoliv hovor s mistrem mne vždycky neuvěřitelně nakopne vpřed, ale Sarwena jsem podezírala dál. Já nechtěla mít ze Sarwena druhého Myrka. Tak obrovské selhání se již nikdy nesmí opakovat.
Též bych jim možná i zavázala pusu, aby nemohli řvát a upozornit na nás nějakého jejich člověka, nebo aby se nemohli třeba šeptem domlouvat,
pomocí Síly jsem to propátrala kvůli ostatním lidem, kteří by tu něde v okolí být mohli a já je třeba nezachytila, ale primárně jsem se soustředila na naše zajatce, ať už jsme vyrazili vpřed, nebo jsme je napřed hezky zbavili jejich ošacení.

V momentě, kdy se Myrk ocitl v mé blízkosti, neodolala jsem a přidala jsem jeden ze svých rýpavých komentářů. Samozřejmě, že s pořádným nádechem ironie. Nicméně pozor jsem dávat nepřestala. Ať už na Sarwena, nebo na naše nedobrovolné společníky.
Jéj, Myrku, to je ale překvapení. Budeme mít k sobě blíž a dokonce to budeš ty, kdo bude mít na sobě pouta... pravda, o pouta lásky se jednat nebude a v našem krátkodobém vztahu to budu já, kdo bude mít víc prostoru, řekla bych, ale stejně je to příjemné setkání,
podobné rýpavé komentáře mi už vážně začínaly chybět. Ale z koho jsem si na této Sílou opuštěné planetě měla střílet? Z mistra? Z nejlepšího iktotchiho galaxie? Do Siliina bych takto ostře nikdy neryla a do ostatních nemůžu, protože kdyby se to k němu doneslo... už takto mám na krku pár stížností na údajnou drzost.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Základna zlodějů:
Rozhovor s mistrem, byť krátký, tě povzbudil jak na duchu tak i následně na fyzické síle, která pomalu přecházela s dalším časem do úpadku. Den byl opravdu dlouhý a únava byla stále znatelnější. Nicméně jste stále ještě nebyli u konce a tys navíc rozšířila portfolio podezřelých prakticky o všechno živé ve svém okolí. A to včetně muže, který právě stál před tebou a představoval pro tebe velkou neznámou.
I když musím připustit, že tvůj nápad by jistě byl účinný a u mnohých silně demoralizující - jenomže si vem, jak by tohle přijala veřejnost v Republice nebo nějaký senzace chtivý reportér. A musím tě zklamat, pokud si myslíš, že z vězení nic ven neprosákne. Titulek "Jedi šikanují své zajatce", "Jediská veřejná sbírka - (ne)dobrovolně vám pomohou od vašeho oblečení" a tak dále. A lidi se budou dívat - zvlášť, když na velkých světech jed to samá velká a uhobé světy - kdo se na to má pořád dívat?
zamítnul Sarwen tvůj nápad, byť připustil jeho pravděpodobnou efektivitu. Navíc jsi měla pocit, že by příliš neváhal s "odšacením" některých z přítomných, byť jen pro zábavu nebo nějakou satisfakci.
Navíc bychom se neměli dostávat pod jejich úroveň, protože jinak bychom nebyli o moc lepší než oni. A kdyby se o něco nepokusili, tak by to bylo zklamání, ne? A taky proto jsi vzadu - předpokládám, že si s pochybnou aktivitou poradíš, byť tohle svázání jim to dost znesnadní,
pousmál se Sarwen, než si opět vykouzlil svůj tvrdý výraz a zavelel k cestě kupředu. V levé ruce držel lumu, zatímco pravou si nechal volnou. Vězně nechal jít až dva metry za sebou a jasně prvnímu naznačil, že to ani jinak nebude. Během chvilky jste tedy již kráčeli tunelem - spíše dlouhou neosvětlenou chodbou a mohla sis vychutnat hovor s Myrkem.

Nj, chtěl jsem ti o tom říct, ale když ty ses tak upejpala. Možná bych ti sehnal i nějakou kytku, kdybys byla milejší,
odseknul Myrk, který už byl zpět při plném vědomí a bylo na něm vidět, že v dané situaci rozhodně nebyl s velkým nadšením.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Základna zlodějů:
´
Sarwen měl asi pravdu. Při představě, že by mne propíraly nějaká média, mi nebylo příliš dobře. Tedy, s největší pravděpodobností by tam mé jméno nebylo a spojili by to s mým mistrem, ale o to by to bylo horší.
Nesnáším politiku, diplomacii a podobné bláboly. Jak si jenom T´arjan mohl myslet, že na to mám talent? Kdo se v tom má vyznat?
Dokonce i to zavázání pusy bylo zamítnuto a já spokojená nebyla. Leč ta druhá možnost, taky nebyla žádná výhra, takže jsem jen přikývla na souhlas.
Nebo, pokud se znají, možná Sarwen prostě jen nechce... u Sitha, v tom by se nevyznal ani mistr... Ale poslal by někoho se mnou, o kom by měl pochyby? A co ty moje? Sarwen je tak dobrý herec... Jenže mistr je zas nejlepší na světě... U Sitha...
Sarwena jsem pořád podezírala dál, ale nemohla jsem s tím nic dělat. Pravda byla totiž taková, že jsem ho i potřebovala. Jasně, mohla jsem ho překvapit, praštit po palici a připoutat k ostatním, ale jak bych to stádo asi uhlídala? Už teď s tím asi budu mít problémy a na Sarwenův optimismus a možná i nadšení z nějakého toho pokusu o útěk jsem odpověděla jen mírným protočením očí. Co se mne týká, tak já bych byla raději, kdybych si s nimi poradit nemusla. Kdyby mi totiž utekli, tak by to byla určitě staršlivá ostuda a Siliinovi bych potom asi ani na oči nemohla přijít, nehledě na to, že od Sarwena bych to asi slízla pořádně taky. S ním vážně není žádná sranda, tedy za předpokladu, že je na mé straně.

Po poznámce Myrka jsem se jen ušklíbla. Nějak ztrácel formu. Jenže já se nemohla soustředit na práci a ještě s ním kecat. Normálně to sice zvládám, ale také je pravda, že za obvyklé situace se nemusím bát, že můj společník provede něco nanejvýš hloupého.
Mysli Hay, mysli. Co bys dělala ty? Nejdřív bys chtěla asi zjistit, jestli se tvůj strážný dívá, tak by ses nenápadně rozhlížela kolem sebe. Všechno bys dělala hezky pomalu, žádné prudké pohyby. Potom bys potřebovala, upoutat jeho pozornost jiným směrem... A co pocity? Co může takový zajatec cítit kromě strachu? Možná vzrušení? Ti, co jsou klidní jsou vlastně ještě nebezpečnější než ti ustrašenci...
Ze všeho nejříve jsem se pokusila pomocí Síly zaměřit na pocity chlapů před sebou. Chtěla jsem vyhmátnout ty, kteří zachovávají chladnou hlavu a necítím z nich strach. Tím bych eliminovala ty méně nebezpečné, nebo jsem si to alespoň myslela.
Poté jsem se chtěla soustředit na přítomnost a své pocity, kterým důvěřuji, neb velmi často se ukážou jako opodstatněné. Také jsem se dívala po našich zajatcích, jestli se třeba někdo nepokouší opatrně rozhlížet. A do toho všeho jsem ještě občas musela zkontrolovat okolí, jestli před námi, nebo za námi někdo nejde a posílat ty koordináty. Těch pět minut jsem spíše odhadovala, protože sledovat čas a pamatovat si to... no, už tak jsem měla práce až nad hlavu a na nějakou únavu jsem nemohla ani pomyslet. I když večer padnu do postele jako zabitá.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“