1. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Trasa konvoje:
Ze Zalliny nabídky jsi příliš potěšená nebyla a skoro vůbec jsi neuvažovala o tom, že bys s ní jakkoliv souhlasila. Dostatečně jasně ses to také rozhodla argumentovat ve své zprávě směrem k Zalle. Celé jsi to pojala jako svůj boj, jako svou povinnost vzít na sebe smrt lidské bytosti, více lidských bytostí, které sice zamýšlely mnohem hůře než ty, ale přesto stále byli živí. Pojala jsi to celé zcela vážně a náležitě ses na to chystala.
Nejsem z toho nadšená a myslím, že zbytečně riskuješ. Ale dám ti prostor - pokud však zaznamenám nějaké potíže, tak posílám vpřed útočný tým,
dorazila odpověď Zally, jejíž postoj byl také dostatečně jednoznačný, ale přesto se rozhodla ti do jistého času důvěřovat. Měla jsi tedy otevřenou cestu k tomu, abys konala a pokusila se to celé vyřešit pouze vlastními silami.

Začala jsi první částí plánu, kterou bylo stržení zdi na skupinu speederových motorek. Přistoupila jsi k tomu zodpovědně a opatrně a cílila jsi jednoznačně ke stržení celé zdi najednou. Bylo ti více než jasné, že v opačném případě by se situace více než zkomplikovala, přičemž jeden tak již bohatě stačil.
Vnímala jsi zeď v Síle a tlačila jsi do správných bodů v současnou chvíli, než jsi konečně pohnula hlavní masou zdiva. Pád nepřišel okamžitě, nejprve se začal trochu sypat prach, drolit v bodě zlomit a pak začala stěna padat. Teprve, když se zlomila v patě, nabrala větší rychlost a žuchla přímo na zem. Potíží v tomto pádu bylo, že si toho stihla skupina jedinců na landspeederech všimnout a dostali krátký prostor pro reakci. Ne většina však stihla reagovat adekvátně - maximálně slezli ze speederových motorek a pokusili se skrýt za nimi, když zeď dopadla. Ze všech nakonec vyvázli pouze dva - jeden, který ti stál zády, rozhlížel se, co to mohlo způsobit a mohla sis ho trefit, kam by sis přála. Druhý prudce vystřelil z motorkou kupředu a než se ti ztratil z očí, tak stále zápolil se strojem, aby získal nazpět kontrolu.
Před tebou tedy zbýval jeden cíl nádherně na ránu. Za ním se tank začínal lehce natáčet, ale větším problémem mohly být boční střílny, které se dovedly otáčet v úhlu 180% na boku, tudíž dopředu, do stran a také dozadu. A nebylo pochyb, že by si tě rádi všimli. V současné chvíli kroužily okolo a snažily se zjistit, cože se to vlastně stalo.
Drobnou pozitivní zprávou bylo, že pod zdí bylo dost jedinců naživu a na notnou chvíli vyřazeno z jakékoliv další akce.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 1. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Trasa konvoje:
Zašla jsem příliš daleko. Už nebylo kam couvnout. Ani jsem v Síle nezkoumala, jestli byl někdo zabit, nebo to všichni přežili. Věděla jsem, že tuto informaci teď rozhodně znát nepotřebuju.
Po kratičkém zaváhání jsem usoudila, že prach se sice zvedl, ale na nějaké to maskování to prostě nebylo. Vrátila jsem se tedy ke starému plánu. Šáhla jsem pro připravený blaster a zamířila jsem na dolní polovinu těla toho chlápka, který tam proti mně stál.
Ještě než jsem vystřelila, stačila jsem si všimnout, že se zhruba mým směrem začala natáčet ten tank. Ale ještě natočený nebyl. Ty boční střílny mne sice troch znervózňovaly, ale věděla jsem, že budu muset prostě riskovat.
Vystřelila jsem proti tomu muži dvě rány. Opravdu jsem chtěla, aby ho případný zásah nezabil. Vrah jsem byla tak jako tak, ale i tak jsem nechtěla zabíjet víc, než by bylo nutné.
Ani jsem si nezkontrolovala, jak jsem dopadla a takovým polokotoulem a polovalením jsem se rozhodla přemístit za nedalekou překážku, kterou jsem si vyhlédla už před tím.
U Sitha…
Vykoukla jsem zpoza železného trámu, či co to vlastně bylo. Neměla jsem u sebe nic, čím bych ten tank mohla na dálku třeba jen škrábnout. Nehledě na to, že tank v každým filmu, který jsem viděla, zneškodňovali hlavní hrdinové zblízka.
I když jsem se cítila pod psa, dělalo se mi zle jen z toho, co jsem právě udělala, tak jsem nechtěla umřít.
Nesmí mne vidět…
Místo nějakého bezhlavého útoku jsem se pokusila opět šáhnout k Síle. Tentokrát jsem se soustředila na ten tank. Absolutně jsem nevěděla, jaký má uspořádání, nebo na co bych se měla zaměřit, ale předpokládala jsem, že jakákoliv hadička v motoru je opravdu důležitá a měla by být na svém místě. Zcela namátkou jsem se je tedy pokusila vytrhat, oddělat od sebe a vůbec, pokud to jenom trochu šlo, přemísťovat jednotlivé komponenty v rámci toho tanku. Po chvíli jsem toho však nechala, neb jsem dostala nápad lepší. Vykašlala jsem se na motor a pokoušela jsem se hýbat se součástkami uvnitř blasterů a vytrhávat je ze svého místa. Mám na mysli hlavně takové ty pružinky, které jsou u kohoutku (či jak se tomu nadává), zodpovědné za to, že zbraň prostě vystřelí.
To vše za předpokladu, že v mé těsné blízkosti nelítaly nějaké střely. Pokud by mi opravdu šlo o život a ne o náhodné výstřely Pánu Bohu do oken, na nic bych nečekala a pomocí kličkování a běhu bych se snažila dostat k tomu tanku.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Trasa konvoje:
Nejprve ses rozhodla věnovat muži naproti tobě a to dvojicí výstřelů, které se díky tvé vhodné pozici a dostatku času na kvalitní zamíření trefily oba dva. Dokonce ti rány vyšly přesně tvých přání a zasáhly muže do nohou, díky čemuž se svezl k zemi v bolestech, díky nimž také upustil svou zbraň. Nedalo se pochybovat o tom, že pro několik nadcházejících momentů bude vyřazen z boje, přičemž však jeho zranění nebude mít nijak výrazných následků, pokud bude později vhodně ošetřeno bactou. Tank však byl již něco jiného a nejprve ses rozhodla změnit pozici a pokusit se získat výhodu v tom, že nevědí o tvé pozici.
Po chvilce v novém krytu se zdálo, že o tobě ani jeden ze dvou střelců otočných věží nemá tušení, protože provedl jenom ostřelování v rámci jedné linie, aby útočníkovi dali najevo, že mu tohle jen tak neprojde.
Využila jsi tedy příležitost toho, žes byla neviděna k tomu, aby ses pokusila zaútočit s pomocí Síly. Nejprve ses zaměřila na motor a jeho části, ale už po chvilce bylo jasné, že tudy cesta nepovede. Dosáhla jsi pouze mírného pomačkání krytu u vstupu do motoru, ale jinak ničeho, co by se nějak promítlo do funkčnosti vozidla. I proto ses rozhodla přistoupit k jinému útoku v rámci Síly. A tím byl jeden z kanónů tanku, kdy ses jala toho, abys uvnitř tohoto kanónu způsobila škodu.
Jenomže stejně jako v případě motoru se ti toho nedařilo docílit. Zbraň s sebou trochu klepala, ale udeřit s pomocí Síly do něčeho, cos nemohla vidět, pro tebe bylo mnohem těžší, než sis odvažovala představit. Navíc ti to nijak neusnadňoval střelec samotný, který opakovaně s kanónem prudce zahýbal, kdy se vymanil z tvého sevření a muselas jej znovu uchytit.
Možná by se ti mohlo povést hlaveň samotnou dostatečně zdeformovat, aby nepředstavovala hrozbu, ale jasně jsi vnímala, že tě to bude dost sil, které by ti případně mohly chybět později. Tank sám o sobě se navíc začal trochu natáčet tvým směrem, protože odtamtud zhruba přišel tvůj útok. Nacházelo se tu v okolí ještě několik dalších krytů, ale přesunem do nich bys riskovala spatření od střelce ve věži, s jejímž kanónem sis pokoušela hrát.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 1. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Trasa konvoje:
Mé snažení neslavilo až zas tak velký úspěch, v jaký jsem doufala. Navíc jsem musela ještě vykouknout a zkontrolovat, co tam ti ostrostřelci v tom tanku provádějí. A moc se mi to nelíbilo.
To nemůžu… nemůžu na něj zaútočit jen tak s mečem v ruce, jak jsem plánovala…
Z toho tanku jsem měla celkem respekt. Nehledě na to, že se mi nechtělo zemřít hrdinskou smrtí. I když mi nebylo psychicky dobře z toho, co jsem provedla jen před malou chvilkou, až zas tak špatně jsem na tom nebyla, abych trpěla nějakými sebevražednými tendencemi.
Nasucho jsem polkla a opět se schovala.
Nakonec budu muset aspoň trochu zohnout ty hlavně.
Moc dobrý nápad to nebyl, to jsem věděla.
Třeba se pak budu moct prospat, až pojedeme přes tu planinu…
Pomyslela jsem si, ale tušila jsem, že se nevyspím, ani kdyby mi Zalla dotáhla postel. Neusnula bych. Ne potom, co jsem udělala. Pravděpodobně jsem zabila hodně lidí, dalšího vážně zranila a asi budu zabíjet dál.
Cítila jsem se podivně. Na jednu stranu tak nějak prázdně, na tu druhou jsem se nemohla zbavit představy zdi, která rozmačkává na padrť mé nevinné oběti.
Takto se cítí vrah?
Opravdu jsem se snažila vymyslet nějaké lepší řešení, které by mne méně vyčerpalo, ale během té chvilky, jsem to prostě nestihla. Navíc se mi místo řešení vynořila v hlavě ta zeď…
Fakt mi nebylo dobře, vlastně, bylo to čím dál horší. Jako bych si až zpětně pořádně uvědomovala, co jsem vlastně provedla. Ale utéct nebylo kam. Navíc, byl tu ten tank, a kdyby začal střílet, tak by to můj útěk dost zkomplikovalo.
Taky mi docházel čas. Nakonec jsem tedy opět hmátla k Síle rozhodnutá udělat z těch lidí v tanku další nevinné oběti a zohnout blastery do takové polohy, aby prostě nemohly vystřelit.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Trasa konvoje:
Pocit ze zabití živých bytostí nebyl nikterak příjemný a dopadl na tebe více, než by sis dovedla představit. Hlavně se ti ho jen s obtížemi dařilo zbavit a to nehledě na vážnost situace v níž ses nacházela. Nakonec přeci jen mírně polevil a tys toho mohla využít pro pokračování v neutralizaci tanku před tebou.
Tvým novým úkolem se stalo zohnutí hlavně blasterového kanónu blíže k tvé straně. Decentně, tak abys nebyla přímo spatřena, jsi vykoukla a poté se mohla soustředit na tvůj cíl. V mysli jsi to vnímala jen jako kus kovu, pouhou dutou trubku, kterou bylo potřeba vhodně ohnout.
K tvému překvapení se ta činnost ukázala nakonec jednodušší než pokusy o poškození zařízení zevnitř a hlaveň získala docela hezký úhel, který byl dostatečný na to, aby již nemohla znova vystřelit. Přesto její střelec pořád mohl vidět do tvého směru a i nadále jím koukal. Navíc tank pokračoval ve svém otáčení a kdyby tomu mělo trvat i nadále, tak by za chvilku mířil do tvé oblasti hlavním kanónem.
A pak jsi pocítila jakési mírné zavlnění v Síle. Nemohla jsi přesně určit, oč se ve skutečnosti jednalo, ale postřehla jsi to a zdroj jsi mohla odhadnout na někoho v tanku. Přesto jsi tam nikoho nevnímala jako možného uživatele Síly, což jenom situaci přidávalo na podivnosti.
A nedlouho na to se vrátil pocit, o němž jsi doufala, že už zmizel a byl jenom krátkodobým výplodem tvé fantazie. Ztěžka na tebe dopadl shůry a vnímala jsi jeho přítomnost, byť tě stále jasně neviděl. Nepochybovala jsi však o tom, že opět hledal tvou osobu, tvou přítomnost. Neměla jsi pochyby o tom, že pohled patřil páru rudých očích.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 1. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Trasa konvoje:
Sotva se dostavil ten opětovný pocit s rudýma očima, který byl tentokrát velmi konkrétní, prakticky automaticky jsem se stáhla.
Už jsem nad tím chtěla mávnout rukou a pokračovat ve své záškodnické činnosti, když tu to na mne dopadlo jako hodně těžké závaží. Neodvážila jsem se tím směrem znovu vykouknout a dokonce jsem se i pokusila v Síle skrýt. V Chrámu jsem to dělala běžně, když jsem potřebovala utéct před nějakým rozezleným rytířem, protože neumět se schovat a přes to utíkat, je pro každého Jedie celkem zbytečné. Nicméně teď jsem si nebyla jistá, zda jsem to zvládla na obvyklé úrovni. Ta zeď… furt se mi vynořovala před očima. A to i teď.
U Sitha… U Sitha… U Sitha…
Rukou, která se mi vlastně nepřestala vůbec třást, jsem nahmatala komlink. Vážně jsem nechtěla umřít a nebyla jsem si zcela jistá, jestli tuto situaci zvládnu. Ten pocit jsem už totiž nepovažovala za zanedbatelný. Navíc jsem z minula věděla, že ty rudý oči jdou výhradně po mně.
Stejně nemůžu nikoho ohrožovat… prostě nemůžu…Když napíšu Zalle pošle mi sem tu svou útočnou jednotku a ta rozcupuje nás všechny na malé kousky. Další mrtví… to bych nesnesla. Ne, udělám to jinak… Pokud se pletu, budu jenom za osla a nikomu se nic nestane. V opačném případě… Ale stejně jí aspoň něco napsat musím...
Spíš jsem doufala, že mne ještě nenašel a první zprávu jsem napsala a poté i odeslala Zalle.
Nic nedělej, nikoho mi sem neposílej. Už se spojuju s mistrem. Pár věcí jsem ti neřekla, protože jsem doufala, že se pletu. Ale zdá se, že zde máme co dělat s někým, kdo ovládá Sílu. Přesněji tu Temnou stranu. Zatím je všechno v relativní pohodě a nic nedělá. Jestli se odhodlá k nějaké akci, pokusím se ho odlákat pryč, abys mohla poslat někoho, kdo se zbaví toho tanku (doprovod je asi mrtvý, tank má zohlý jeden blaster, takže z něj střílet nebude... na druhý si teď netroufám) a konvoj mohl pokračovat dál.
Tu druhou jsem směřovala ke svému mistrovi. Vážně jsem nevěděla, co jiného bych měla dělat a kdo jiný by mi mohl poradit.
Mistře, mám problém. Jde o to, že od rána mám ohledně této mise blbý pocity. Před několika desítkami minut jsem dokonce viděla rudý oči. Zdálo se mi, že jejich konečným cílem jsem já. Nedávalo to absolutně žádný smysl a netuším, proč by mne chtěl někdo lovit. No, a teď jsem si asi i jistá, kde bych majitele těch očí měla hledat. Schovávám se totiž za jakousi zdí, přede mnou je tank a myslím si, že on je jeden z členů osádky. To vidění se opakovalo. Vnímám dokonce i jeho přítomnost. Dle vnějších projevů bych řekla, že dokáže ovládat Sílu. Ale nic takového necítím. Ten tank, ani jeho doprovod, není problém. Doprovod jsem asi zabila, tank už teď má zohlý jeden blaster a za chvíli bych si osádku prostě vyzvedla. Zalla mi už slibovala, že mi sem pošle nějaký komando, ale to by nic neřešilo. Výsledkem budou jen další mrtví. A pokud tam ta osoba uvnitř Sílu fakt ovládá, tak mi asi příliš nepomůžou, protože jestli jde o mne, tak ode mne asi něco očekává, jinak by se tak nenamáhal a v tom případě nebude brát zřetel na nějaké vedlejší oběti. Navíc, když jsem viděla ty oči poprvý, zdálo se mi, jako by si se mnou jen hrál nějakou pošahanou hru. Z toho usuzuji, že pro něj asi nebudu nijak výraznou překážkou. Máme tu sice jednu protitankovou střelu, ale nejsem si zcela jistá, její průrazností a panceřováním tanku. Nechci ji vyprovokovat k nějaké akci dřív, než sama vyleze. Ta osoba uvnitř je zatím v klidu, jen se mne snaží najít, ale spíš si myslím, že je to součást té hry, neb když jsem byla daleko, zřejmě s tím problémy neměla a teď, když jsem takřka před ní... navíc, pokud Sílu fakt ovládá, tak by to pro ni nebyl žádný větší problém tu střelu prostě odklonit. Takže, mistře, co mám dělat? Nakolik je pravděpodobný, že se mýlím? A nebude to Sith, že ne? Ti umějí maskovat svou Sílu tak, že i kdybych stála vedle nich, tak to nepoznám, ale takovou smůlu nemám, že?
Odeslala jsem dotaz, neb volat jsem nechtěla hned ze dvou důvodů. Za prvý, někdo by mne třeba náhodou mohl zaslechnout a za druhý jsem si nebyla jistá, zdali by se mi třeba netřásl hlas.
To, že jsem mu to takto mohla napsat, mi vlastně i pomohlo utřídit si rozházený myšlenky. Navíc, ať už napíše cokoliv, určitě mi potom bude lépe. Teď jsem neměla daleko k tomu, abych se zhroutila. Ty červené oči mne vážně děsily, naposled jsem se klepala jak malá holka, teď jsem se sice ovládla… ale to možná proto, že se kombinovaly s tou příšernou zdí a mým pocitem viny, což teď paradoxně tomu zhroucení zabránilo, ale tím se nijak nezmenšovaly mé pocity odpovědnosti za ten masakr a hnusu ze sebe samé.
Teď jsem se jen opírala o tu překážku, za kterou jsem se schovávala, snažila jsem se skrýt a čekala jsem na reakci svého mistra, dle jeho rady jsem byla odhodlaná se plně řídit. Také jsem se musela soustředit na to, aby mi zůstalo nějaké to logické uvažování, které by, kdybych se nesnažila maximálně ovládat, nejspíš vyhlásilo kapitulaci a nechalo by prostor pro veškeré mé pocity, před kterými jsem se snažila utéct.
Opravdu jsem doufala, že zde nepobíhá to, co se mi nakonec zdálo celkem logické. Tedy ten Sith. O tuto problematiku jsem se kdysi zajímala, takže jsem přesně věděla, jak by následující souboj dopadl. Věděla jsem, že teď bych byla už jen dýchající mrtvola.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Trasa konvoje:
Návrat temného pohledu, s nímž už jsi měla tu čest při dvou příležitostech tě skoro ochromil. Vlastně ochromil až do takové míry, kdy jsi upustila od všech snah na útok na tank a jen se stáhla a snažila se působit neviditelně. Nejistota nad oněma očima, to vytušení jakéhosi provázání dovnitř tanku a podezření na tu nejhorší možnou variantu tě přimělo kompletně obrátit kartu. Zvolila jsi nakonec asi to možná nejjednodušší řešení, které tě v tuhle chvíli mohlo napadnout - rozhodla ses zavolat o pomoc. Nejprve jsi informovala Zallu o vážnosti situace, než jsi poslala zprávu jediné osobě, o níž jsi mohla doufat, že by se tu mohla postavit nějakému příslušníkovi sithské kasty.
Než ti dorazila odpověď od mistra Siliina, tak ti ta doba připadala snad jako celá věčnost. Každá sekunda se táhla k minutám a minuty zas k hodinám. Tank skončil se svým natáčením a už se rozhlížel pouze svým kanónem. Zároveň jsi také neustále vnímala přítomnost toho pohledu - jakoby tu neustále kroužil někde nad tebou a pečlivě hledal. Doposud tě neviděl, čímž sis mohla být jistá, ale nevzdával to a vytrvale pokračoval ve svém hledání.
Když ti na komlink přišla zpráva, tak tě to mohlo v prvním momentu vylekat, ale konečně se dočkala své odpovědi.
Okamžitě vyrážím k tvé pozici. Detaily si domluvím se Zallou. Pokud to bude možné, tak se stáhni do bezpečnější vzdálenosti, ale snaž se držet ten tank na dohled. Pokud by tam opravdu mohl být někdo využívající temnou stranu Síly, tak jej nesmíme ztratit, jinak by mohl natropit nevídané škody. Kdyby šlo do nejhorší, tak prostě utíkej směrem k Zalle, nebo kamkoliv pryč od zdroje. Já už tě potom najdu,
stálo tam jasně a stručně. Netušila jsi, jak dlouho by to mohlo mistrovi trvat při plné rychlosti, ale rozhodně se nedalo pochybovat o tom, že nedorazí v nejbližších deseti minutách. Tank i červené oči nadále pokračovali v pátrání po narušiteli, ale doposud tě nenašli.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 1. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Trasa konvoje:
To čekání bylo strašné. Připadala jsem si, že každá vteřina trvá nejmíň sto let. Jediné, na co jsem se snažila soustředit, bylo mé, do této chvíle, zatím úspěšné maskování. Pátral po mne tank, ty oči… ale zatím mne neviděl nikdo z nich. Nebo mi to tak alespoň připadalo. Raději jsem se prakticky nehýbala a dokonce jsem se přestala i opírat o zeď, aby náhodou nespadla.
Ani mne nenapadlo, že bych ze svého úkrytu třeba jen vykoukla. Komlink jsem sice měla položený vedle sebe, ale prakticky pořád jsem se na něj dívala.
Když tiše zavibroval, trochu jsem nadskočila. Ale jen trochu. Normálně by ten zvuk ve mne nevzbudil ani snahu povytáhnout obočí, ale teď jsem měla nervy na pochodu už pěkně dlouho, takže to nebylo nic příjemnýho. Rukou jsem vystřelila, chňápla po komlinku a když jsem uviděla, co mi došlo… skoro se mi zastavilo srdce leknutím.
To ne! To… tohle jsem nechtěla! Mistr Siliin nemůže být nový T´arjan! Nemůžu ho takhle ohrozit! Musím svého mistra chránit a nevystavovat ho jakémukoliv riziku! Co jsem to udělala? Co jsem si myslela? Ale já jsem chtěla pouze radu a ne to, aby sem vyrazil s plnou parádou!
Mé odhodlání držet se jeho rozkazu bylo to tam. Chvilku jsem uvažovala nad tím, že mu odepíšu něco ve stylu „chtěla jsem radu, ne záchrannou akci,“ ale poté jsem si to rozmyslela. Jistě by začal tušit, že neplánuji zůstat u své pasivní role pozorovatele. Celé vyústění této situace se mi pranic nelíbilo. Vlastně, pokud něco dokázalo zahnat strach z červených očí, tak to byl strach z toho, že ztratím dalšího mistra. Něco podobnýho jsem odmítla připustit. Dokonce mne to vyburcovalo natolik, že jsem se odvážila vykouknout ven.
Stejně je to divný. Jak to, že mne ty oči nenašly, když jsem používala Sílu prakticky před tankem a nijak jsem se nepokoušela maskovat? Když mne nenašly před tím, tak mne třeba nenajdou ani teď... Jsem tak hloupá… Ale co mám teď asi dělat? Psát mu znovu? Stejně sem dojede, ať se teď postavím třeba na hlavu. Ne, nejlepší bude smysluplně využít čas a pokusit se hlavně zjistit, co je ta osoba zač. Potom mohu nějak dál postupovat. I kdybych měla jít proti nim sama a jen se svým mečem, tak mistr nesmí být nijak ohrožen. Takže... plán je jasný. Napřed se podívám na osádku, pokud se nic novýho neukáže... možná bych mohla využít ty zasypaný motorky. Kdybych je dokázala s pomocí Síly zvednout a nějak přivést k výbuchu... ten tank by to celkem mohlo ohrozit... nebo... co kdybych se svlékla, oblečení dostala za tu první překážku a nechala vykouknout cíp tuniky. Tank by se na to zaměřil a já bych ten výstřel s pomocí meče odrazila zpět na tank. To by možná šlo. Ale napřed se podívám na ty lidi uvnitř a potom se klidně budu držet i starýho plánu a zatím zneškodním jen ten tank. Nakonec, bude to tak nejlepší. Plán fungoval. Zneškodním tank, potom osádka... a než mistr dorazí, bude po všem.
Jasně, budu ten tank jen pozorně sledovat,
narychlo jsem ještě naťukala mistrovi odpověď hlavně proto, aby si myslel, že se někde dál krčím. To lhaní se mi sice nelíbilo, ale byla to malá cena za to, že ho udržím v bezpečí.
Zmobilizovala jsem veškeré své zbývající síly a opravdu velmi opatrně jsem se odhodlala k vlastnímu akci. Snažila jsem se být co nejméně nápadná a pokusila jsem se o to, co jsem měla udělat hned na začátku, ale nenapadlo mne to v návalu první paniky. Tentokrát jsem to totiž byla já, kdo v Síle pátral. A mým cílem byla osádka tanku. A hlavně ten majitel červených očí. Potřebovala jsem si ho nějakým způsobem „proklepnout“ a alespoň odhadem určit potencionální riziko s ním spojené, abych následně mohla pokračovat ve své činnosti, i kdyžna druhou stranu, ať už objevím/neobjevím cokoliv, stejně nedovolím, aby sem mistr jen tak dorazil a musel třeba, nedej Sílo, bojovat.
Tak nějak jsem tušila, že právě začínám lechtat nějakou dravou šelmu bosou nohou, ale v rámci ochrany mistra jsem ochotna udělat opravdu cokoliv. I kdyby na mne majitel těch očí právě vyskočil se světelným mečem, byla bych ochotná se s ním utkat. Nervala bych se za sebe, ale za svého mistra, který by tak nemusel být vůbec ohrožen.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Trasa konvoje:
Odpověď tvého mistra tě vůbec nepotěšila, vlastně tě do jisté míry možná vyděsila ještě více než přítomnost tanku a neústupného pohledu rudých očí. Nakrátko tě snad zachvátila i panika, ale povedlo se ti vše dostat pod kontrolu a rozhodla ses pro nějakou akci, byť instrukce zněly přesně opačně. Fakt, že tvůj mistr byl mnohem zkušenější, jednoho padawana už určitě vycvičil a prožil si určitě nejednu náročnou bitvu, jsi vůbec nebrala v potaz a rozhodla se konat dle svého uvážení.
Po psychickém zbičování se a získání nového odhodlání ses konečně rozhodla přejít k nějaké akci, byť zprvu to bylo pouze spolehnutí se na Sílu a její moc. Ponořila ses do ní a natáhla se směrem k tanku s úmyslem vnímat zdejší bytosti a vycítit je. Vědomě jsi hledala právě onen pohled rudých očí, byť se ti jej nedařilo identifikovat. Jednoznačně jsi rozpoznala osoby u blasterových kanónů, potom další dvě osoby ve spodní části tanku a jednu v horní, ale ani jeden z nich se netvářil, nebo spíše nebyl cítit, nijak výjimečně. Nic nenasvědčovalo tomu, že by kdokoliv z nich byl nějakým způsobem spojen se Sílou nebo jí vládl či ji používal. I skrývající se Jedi, nebo snad Sith, se dal totiž při použití Síly odhalit, pokud ji tedy nevyužíval ke svému zakrytí. Jenomže tady téhle situaci vůbec nic nenasvědčovalo - prostě pětice obyčejných jedinců, tedy až na to, že byli v tanku.
Ani prohlídka prostředí ti toho mnoho neprozradila - hlavně tedy ohledně speederových motorek, které jsi shledala nepoužitelnými. K výbuchu jsi je přivodit nemohla a navíc byly stejně dost zasypána a v jednom případě došlo i k jejímu nalomení. Dalších prostředků tedy nebylo mnoho a kromě kusů kamení okolo jsi toho vlastně nic moc dalšího neměla k dispozici.
Nehledě na okolí tu však pohled oněch červených očí i nadále kroužil a snažil se tě shora zahlédnout. Zdálo se však, že na své současné pozici jsi pro něj byla do jisté míry nespatřitelná a to i přesto, že jsi použila Sílu. I když při jejím použití jsi pocítila jakousi drobnou a neurčitou odezvu, pohled tě stále nedovedl lokalizovat.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 1. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Trasa konvoje:
Takže si tu se mnou někdo asi fakt jenom hraje.
Celkem jednoduše jsem zhodnotila situaci. Zvládla bych se postavit nepříteli, kterého mohu vidět, ale jak bojovat s tím neviditelným?
Aspoň jedna dobrá zpráva. Mistrovo zdraví ohroženo není. Tedy prozatím. Tank zatím vypadá celkem v cajku, ale kde by ten tvor jen mohl být? Kdybych se dobrovolně nechala spatřit, tak se určitě ukáže… ale to si nechám jako poslední možné řešení. Otázkou spíš zůstává to, jak moc je schopný. Buď je daleko, nebo je to pitomec, co nedokáže najít někoho, koho má rovnou před čumákem… nebo zde hraje roli nějaký jiný faktor. Ten pohled se na mne přece dívá odkudsi shora… takže je možné, že mu něco v mém okolí kryje zrak. Možná bych to měla napsat mistrovi jako upřesňující zprávu, ale tak pozná, že jsem ho neposlechla. Dude se asi zlobit… to přežiju. Nebo to možná ani nepozná. Lepší, než kdyby měl mít kvůli mému mlčení nějaký problémy. Ale když to nenapíšu a nevyřeším tu zapeklitou hádanku dřív, než přijede… a zatím to vypadá, že asi fakt ne, tak to může být celkem důležité A když už jsem ho sem tak debilně nalákala, tak jsem za něj plně zodpovědná… ale to, že jsem nic neobjevila, nemusí nutně znamenat, že tam není…
Po mírném váhání jsem opět vzala do ruky komlink, abych tu zprávu opravdu odeslala.
Mistře, mám pár upřesňujících informací. Pokud se za pomocí Síly zcela úmyslně neschovává, tak v tom tanku není. Navíc, ten pohled směřuje spíš shora. To, že mne zatím nevidí, bude způsobeno asi tím, že mu zde něco překáží. Dřív s tím problém neměl. Dejte teda pozor hlavně na sebe.
Potom jsem se začala rozhlížet kolem sebe. To, že mne ty rudý oči zatím nenašly a relativní bezpečí mistra dovolily, abych se teď soustředila hlavně na to, co jsem si vymezila jako úkol.
Fakt je to zvláštní. Co mu zde jen může překážet? Když lokalizuju překážku, můžu vymezit alespoň přibližný rádius.
Snažila jsem se objevit to, co by mohlo být tou překážkou. Hledala jsem i vhodnější úhly na svůj „průzkum“ z místa, ale dávala jsem si pozor na to, abych nevykoukla zpoza zdi a neodhalila se tak tanku. Napřed jsem to dělala jen svými normálními smysly.
Když použiju Sílu, tak o tom ví… ale stejně mne nenajde. Musí tu být něco, co mi zcela uniká. U Sitha! Ale pořád musím být opatrná, ta překážka nemusí fungovat pořád.
Po svém normálním průzkumu širšího okolí jsem se pustila do toho samého průzkumu s pomocí Síly. Snažila jsem se vykoumat něco, co by se nějakým způsobem lišilo od ostatních věcí, co se zde mohou povalovat.
Pokud nepomohlo ani to, začala jsem pomocí Síly zkoumat ještě o kousek dál. Zaměřila jsem se především na to další stanoviště, protože všechny ty divný pocity se týkaly právě nějakého stanoviště, teda až na toto. Též jsem si uvědomila, že ta osoba by asi měla být ve směru cesty, protože se všechny ty pocity a vidění jenom stupňují. Pokud nic nebylo ani na tom dalším stanovišti, nebo v jeho směru, pokusila jsem se pátrat tak daleko, kam jsem jenom dosáhla ve směru mé cesty.
Zprávu od mistra, za předpokladu, že nějaká přišla,jsem si přečetla až potom, co jsem svůj průzkum dokončila.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Trasa konvoje:
Fakt, že se v tanku nenacházel žádný uživatel Síly, nejspíš, ti notně odlehčil a hlavně snížil míru starostí o tvého mistra. Přesto to nechávalo pořád mnoho otázek nezodpovězených, což se ti v dané situaci úplně nehodilo. Nicméně jsi dospěla k přesvědčení, že pohled shora tě v tvé současné pozici nemůže zaregistrovat a věnovala jsi tedy větší průzkum možnostem, které ti tvé krytí poskytovalo.
A opravdu - nevědomky jsi byla shora částečně krytá jednou troskou a zbytek řešilo těsné připlácnutí ke stěně, díky čemuž jsi zmenšila svůj spatřitelný profil. V rámci nových znalostí se ti povedlo zaregistrovat jedno další místo, které bylo dost solidně kryté jak shora, tak i před tankem a navíc by ti propůjčilo větší vzdálenost a dokonce výhodnější možnost pro další přesun. Problémem by však bylo přemístění právě na tuto pozici. A to by se ti rozhodně nepovedlo, aniž bys vyřadila pozici blasterového kanónu více k tvojí straně.
Další část svého pátrání ses již rozhodla přenechat Síle a spoléhat se na to, že tě pár rudých očí nebude schopen přesně lokalizovat. Soustředila ses nejprve na své nejbližší okolí a snažila se po jeho šířce zahlédnout nebo vnímat cokoliv neobvyklého, ale vyjma posádky tanku, několika přežívajících pod sutinami a sem tam nějaké ferokrysy jsi mohla vnímat jenom opuštěnou prázdnotu. Onu prázdnotu jsi vnímala tím více, čím dále ses snažila dohlédnout. Nehledě na to, že se snižovala ostrost vnímání s přibývající vzdáleností, stejně jako klesala schopnost zaregistrovat menší formy života. Nakonec jsi měla pocit, že jsi dohlédla až ke stanovišti samotného, nebo do jeho bezprostředního okolí, ale ani tam se ti nepovedlo zachytit nic neobvyklého.
Když jsi ustala se svým pátráním a byla si jistá, že pohled rudých očí tu i nadále byl a stále neznal tvou přesnou pozici, mohla jsi zkontrolovat příchozí zprávu od mistra.
Existují techniky temné strany, které dovedou velice snadno zmást. Zachovávej nejvyšší opatrnost, do deseti minut jsem schopen dorazit,
zněla stručně a krátce zpráva, tudíž nebylo pochyb o tom, že ji sepisoval za jízdy, což vysvětlovalo i to, že dorazila o něco později. Ale i tak jsi ji zaregistrovala až o dost později.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 1. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Trasa konvoje:
Hm... do deseti minut? A kolik už uplynulo? Pět? Nebo víc? V každým případě jsem neobjevila skoro nic. Leda tak to, že mne zde kryje nějaká fyzická překážka. Ale ta by přece Síle vadit neměla… No, asi už nic nevymyslím. Sice bych fakt mohla vyskočit a řvát, že jsem tady, ale co by to teď řešilo? Bude tu celkem brzo. Možná by ho to ohrozilo ještě víc. Spískala jsem to pěkně, to je fakt. Příště budu mlčet a vyřeším si to sama...
Tentokrát jsem ven nevykukovala. Jen jsem se pohodlněji usadila a ještě více se připlácla na tu stěnu, aby mne opravdu ty oči nezaregistrovaly. Původně jsem sice chtěla zohnout i ten zbytek blasterů v tom tanku, ale usoudila jsem, že by mne to hodně vyčerpalo a mistr, až by dorazil, tak by asi nepotřeboval, abych byla jako mátoha. Musím mu přece krýt záda. Nebo alespoň tak mi to vyprávěli ostatní padawani. Já se dostala leda tak k tomu, že jsem usínala při nudných projevech o tom, jak je ta a ta frakce nadšená, že našla společnou řeč s Republikou. Všechny byly stejný a všechny byly stejně blbý.
Takže jsem už neprováděla vůbec nic. Prostě jen čekala na to, až dorazí mistr. I když byl můj strach o něj menší, tak to neznamenalo, že úplně zmizel. S tím tankem jsem si příliš starostí nedělala. Sice to pro něj asi bude nepříjemné, ale já si s ním skoro poradila, zatímco on je prostě nejlepší mistr na světě.
Na tu zeď jsem též nezapomněla. Sice mne trochu uspokojilo, že ne všichni zasypaní jsou mrtví a jak je známo, tonoucí se i stébla chytá, ale stejně jsem jich pár asi zabila a to nebylo nic, co bych považovala za správné. Ale teď jsem řešila hlavně svého mistra, který zatím dýchá a je potřeba se o něj pořádně postarat a dohlídnout na něj.
Trochu mne i jeho zpráva uklidnila. Možná se sice zlobí, ale nic mi nevyčetl a nenadával mi. Sice za to asi mohl ten fakt, že na to prostě neměl čas a schytám to později, ale stejně, ráno byl celkem naštvaný a i když jsem s tím před tím trochu počítala, tak by mne to příliš nepovzbudilo.
Nakonec jsem to už nevydržela a opět šáhla k Síle, jestli už není dostatečně blízko na to, abych ho mohla ucítit. Sice to z praktického hlediska bylo k ničemu, ale aspoň bych věděla, že prozatím je v pořádku.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Trasa konvoje:
Po všech pokusech o zhodnocení situace a odhalení více o záhadných očích jsi nakonec přistoupila k jisté formě rezignace. Nevzdávala jsi to samozřejmě úplně, ale rozhodla ses počkat do doby, než dorazí tvůj mistr, kterému budeš moci pomoct během jeho útoku.
S jednou věcí jsi u čekání nepočítala, nebo v ní alespoň příliš nedoufala - a to, že by mohlo být až tak dlouhé. On i samotný výraz dlouhý byl zdaleka neodpovídající tvé situaci, protože každá minuta se ti vlekla snad i déle než hodina. Celá dlouhá hodina, při níž jsi stále vnímala pohled rudých očí pátrajících po tvé přítomnosti a snažících se nalézt byť i tu sebemenší stopu jakéhokoliv nebezpečí nebo snad svou další oběť? Nemohla sis být jistá ani jedním, protože pocitově jsi tušila, že každé z těchto má svůj díl pravdy a podílu.
Občas sis chvíli krátila tím, že ses pokusila zachytit mistra v Síle. A opravdu, po nějaké době se ti matně povedlo zachytit jeho existenci. A jak jsi ho mohla sledovat víc, tak se evidentně hodně rychle blížil a dal se vnímat v Síle mnohem jasněji a jednoznačněji. Jeho sledováním sis nakonec mohla i více krátit čekání a čas se díky tomu začal posouvat výrazněji vpřed.
Když už byl mistr velice blízko, tak prudce zastavil a ty jsi zaregistrovala, že i pohled rudý očí upřel svou pozornost jeho směrem. Tedy do doby, než ti tvůj mistr zmizel z vnímání, jakoby prostě najednou přestal v Síle existovat. Byla sis jistá, že se mu nestalo nic útrpného, jenom prostě najednou nebyl.
Z tvého pozorování tě vyrušila příchozí zpráva na komlinku, jejímž autorem byl jednoznačně tvůj mistr.
Ten pohledu rudých očí patří dravci, který poletuje po obloze a dělá útočníkům pozorovatele. Tento dravec je pomocí Síly schopen zbystřovat své smysly, stejně jako tím ochromuje své oběti. Nicméně ním není nebezpečný a není výrazně složité jej odrazit světelným mečem. Důležité je jen zjistit, oč se jedná,
dorazila zpráva, která ti odhalila tajemství, jež tě tolik trápilo v poslední době. Hned krátce však následovala další:
Ten tank však představuje solidní překážku, nicméně ve dvou si s ní poradíme. Plán je následující - upoutám dravce a budu se držet mimo dosah tanku. Předpokládám, že velitel tanku je s dravcem spřízněn(detaily později), takže se za mnou otočí. Když budeš mít prostor, tak budeš mít za úkol zneutralizovat obě blasterové střílny. Vržené kameny by mohly postačovat - poté bude dostatečné, když mi budeš krýt záda a tak vyřídím - jeho kanón není dost rychlý na to, aby mohl zkusit sestřelit Jediho,
dorazila ti zpráva s nastíněním plánu.
Netrvalo to dlouho, abys opět mohla svého mistra vnímat a to dokonce o něco jasněji než předtím. Stejně tak jsi jasně viděla, že dravec ho zaregistroval a v ten moment se ti opět povedlo zachytit to jemné štrýchnutí v Síle z tanku. Celé to nyní vypadalo úplně jinak, než když jsi netušila, s čímže máš vlastně tu čest.
Začátek plánu však vycházel na jedničku, protože tank se opravdu začal točit směrem od tebe a tak, aby se co nejrychleji mohl dostat do přiměřené palebné pozice na tvého mistra. Možnost k tvému útoku se tak výrazně přiblížila.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 1. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Trasa konvoje:
Nesnáším čekání a nesnáším, když nevím, co se děje. A teď jsem musela čekat a absolutně jsem nevěděla, o co tady vlastně jde.
Čas se vlekl ještě hůř, než když jsem čekala na tu zprávu. Kdyby to něčemu pomohlo, asi bych i vyskočila a řvala. Takto jsem se mohla jenom krčit u zdi a myslet tak akorát na to, že jsem to celé totálně zvorala. V podstatě jsem dneska neudělala dobře vůbec nic. Hádanka, zeď, mistr…
Vyčítala jsem si mrtvé a nemohla jsem se s nimi smířit, litovala jsem té zprávy mistrovi, a kdyby to jen trochu šlo, tak bych přetočila čas a udělala to celé úplně jinak. Ale ke své smůle jsem takovou schopnost postrádala.
To čekání bylo nekonečné. Vážně jsem nevěděla, jestli se z něj dřív nezblázním.
Naštěstí jsem však po nekonečných minutách poprvé zachytila mistra v síle. To bylo na jednu stranu fajn, vzhledem k tomu, co jsem prožila, to bylo rovno malému zázraku. Přítomnost nikoho jinýho jsem tak nepotřebovala, jako jeho. Ale na druhou stranu, nejraději bych byla, kdyby byl za nejbližším kopečkem. Nechtěla jsem znovu zažít opakování historie. Před tou památnou večeří jsem dokonce stála ve dveřích, protože jsem z toho měla neuvěřitelně špatný pocit. Ale T´arjan jen trpělivě čekal, dokud z nich nevypadnu, což jsem nakonec udělala… tehdy jsem si také myslela, že ví, co dělá.
Nakonec jsem se jen občas mrkla pomocí Síly na svého mistra. Nesledovala jsem ho neustále, protože jsem tušila, že kdyby to náhodou věděl, tak by ho to asi nepotěšilo, protože před námi tu byl jeden maličký problém, který se krčil neznámo kde a vyznačoval se těma očima.
Když mi mistr najednou zmizel, na vteřinu jsem se opravdu lekla. Ale hned jsem si uvědomila, že to byl třeba záměr, neboť jsem si byla prakticky jistá, že se mu nic nestalo.
Sotva mi došla zpráva, nemohla jsem ji ignorovat, protože byla určitě důležitá. Automaticky jsem ji otevřela a začala číst.
Cože? Obyčejný pták? Jak to, že jsem ho neodhalila? Už vím proč… propátrat i vzduch mne nenapadlo…
Dál jsem to však rozvádět nemohla, neboť ta zpráva byla delší a zřejmě se očekávalo, že ji přečtu celou a ne pouze půlku.
Poradila bych si i sama…
Blesklo mi hlavou, sotva jsem se dostala k tomu, že tank je celkem solidní překážka.
Pouze šutry? Tak toto mne mělo napadnout!
Sotva jsem však dočetla, ještě jsem se naposledy ujistila, jestli už třeba mistra náhodou nemohu vnímat. Což nakonec možné bylo. Úplně jsem se uklidnila, dokonce se mi i přestaly třepat ruce. Klekla jsem si čelem k tomu tanku a vykoukla jsem, abych mohla pořádně reagovat. Automaticky jsem hmátla po svém meči.
Snažila jsem se pekelně se soustředit. Napřed jsem si vyhlédla dva ucházející šutry, kusy betonu, nebo co to vlastně ve skutečnosti bylo a který se mi zdály být vhodné.
Dokonce jsem se i trochu mračila, ale to bylo jen tím, že teď, když postup byl pěkně nalajnovaný, jsem nechtěla udělat další z té dnešní šňůry chyb.
I když se tank už začal otáčet, nespěchala jsem. Ten úhel se mi zdál nedostatečný a nechtěla jsem to zmršit jen proto, že bych byla nedočkavá jako nějaký dvanáctiletý děcko, který by to sice na mém místě určitě zvládlo lépe, ale nebylo třeba to nějak zdůrazňovat.
Jakmile se mi zdálo, že ten tank skoro dokončil otáčení a zbývalo mu už jen prakticky doladění pár stupňů toho optimálního úhlu a pořádné zaměření, na nic jsem nečekala a s pomocí Síly jsem ty šutry vymrštit přesně tak, jak znělo v instrukcích. Snažila jsem se je též trochu urychlit, aby tankistům nedošlo, o co přesně mi jde, ale zase na druhou stranu, jsem též chtěla, abych se trefila, takže to zrychlení rozhodně nebylo za cenu horší mušky.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Trasa konvoje:
Když jsi měla k dispozici připravený plán, nalinkovaný a postavený na jednoduchých zvládnutelných úkolech, navíc s podporou mistra a to nejen v její psychické verzi, tak se vše hned dělalo mnohem lépe. Pořád tu sice setrvávala tvá úzkost a obavy o mistra, ale on už byl tady a tys jenom mohla dělat vše pro to, aby se nenaplnily tím, že bys opomněla některou ze svých povinností nebo snad způsobila chybu, která by k podobnému osudu mohla vést.
Nejjednodušším tedy bylo soustředit se na svůj úkol a jako první část jsi musela provést "neutralizaci" obou blasterových věží, o níž tě mistr požádal. Díky stručnému návodu jsi k tomu měla i dostatečné prostředky a to v podobě kusů kamenů a trosek. Vyčkala jsi proto na nejvhodnější čas a teprve tehdy jsi zahájila svůj útok - a to nejprve z jedné a poté hned z té druhé strany. Kameny se prudce zvedly ze svého místa a vrhla jsi je přesně na cíl a to dostatečnou rychlostí. Skoro tě až překvapilo, že ani jedna z věží nebyla schopna adekvátně zareagovat a svou část prvního jsi tak náležitě splnila.
Tedy, věž, které jsi předtím ohnula kanon se pokusila vystřelit, ale to se jí nepovedlo a vlastně se jí zničil kanón ještě před tím, než dopadl kámen samotný. Ten tedy pouze potvrdil poškození a vyřazení rychlé složky obrany tanku. Tank samotný se přesto dostal na svou hlavní pozici a dokonce stihl vystřelit směrem k tvému mistrovi. Moc dobře jsi však věděla, že mistr byl v době dopadu výstřelu už úplně někde jinde. Vlastně jsi dobře vnímala, jak se elegantně a rychle pohyboval směrem k tanku, aby dokončil jeho vyřazení.
Skoro se zdálo, že to bude až nečekaně jednoduché s jeho přítomností, ale deset metrů od tanku musel prudce ustoupit, když jeho pozici napadla blasterová střelba. Hned poté se tudy prohnala speederová motorka - byla to ta, která prve unikla ze zavalení a nyní se vrátila, aby bránila tvému mistrovi v přiblížení se k tanku.
Dolehl k tobě v Síle jasný signál a nebylo pochyb o tom, co bylo potřeba udělat. Byla sis jistá, že mistr chtěl vzít tank na sebe, tudíž na tobě nyní bylo, abys mu k tomu zkusila zajistit co nejvhodnější podmínky a to znamenalo neutralizaci té motorky. K dispozici jsi teoreticky mohla zkusit využít stejného prostředku, který se vyhnul tvému prvotnímu útoku, ale nemohla sis být jistá, v jakém byl momentálně stavu.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“