1. Misia pre Isadora Gazliho (Shisco)

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Misia pre Isadora Gazliho (Shisco)

Příspěvek od Jazen »

Vězeňská orbitální stanice, cela

Muž sa len zasmeje a napodobní tvoj hlas
Zabudnem, že si Jedi.
potom sa obzrie a povie
Voči tým vašim Jediiským trikom nás vyškolili v rozviedke. Takže to na nás neplatí.
kývne ti rukou, aby si ho nasledoval s putami na rukách
Generál ma poslal, aby som ti tu pomohol. Čo už si našiel svoj cieľ?
spýta sa ťa tajný agent
Inak moje meno je Boose. Tvoj cieľ býva v cele číslo 38B.
pokračuje vo vysvetlovaní agent, keď sa dostanete ku východu z chodby, trošku si narovná uniformu a povie
Teraz by to malo byť trochu formálnejšie.
dopovie a sotí ťa z chodby smerom k známemu nádvoriu kde sú cely
Ty špina!
zakričí na teba a potom sa k tebe dostane bližšie
Budem ťa sledovať.
pošepká ti a začne ťa tlačiť k cele, do ktorej ťa nakoniec umiestni až sa silové pole znova spustí.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Vězeňská orbitální stanice, chodba

Bachař se nezdál, že by na něho můj Mind trick zafungoval, přestože jsem v Chrámu strávil tolik času jeho trénováním.
Ale asi ne dost času, pokáral jsem v duchu sám sebe. Když se ovšem zmínil o rozvědce, podstatně se mi ulevilo.
Síležel zatím ne, Boosi.
Super, blok B. A já jsem v bloku X. Vážně bezva, zamračil jsem se.
Počkat, bloky jsou uspořádané kruhově. Pak je to tedy blok x, y, z, a, b... Pět bloků, nejsem zase tak daleko.
Na zmínku o "formálnějším" chování jsem odpověděl charakteristickým, pečlivě nacvičeným samolibým úsměvem.
Netrvalo dlouho a dorazili jsme ke klasickým celám. Chodby se podobaly jedna druhé jako vejce vejci, hledal jsem tedy označení bloku nebo jakoukoliv jinou indícii, která by mi napověděla, zda se vracím do své původní cely v bloku X, nebo se mě rozhodli přesunout jinam. Obzvlášť si dávám pozor na známé tváře.
Jakmile tu někoho z nich uvidím, je jasné, že jsem zpátky v původní cele.
Opět jsem se ocitnul v cele, Boose mě do ní šoupnul a aktivoval za mnou narůžovělé silové pole.
Konečně pitná voda, zaradoval jsem se při pohledu na poničené kovové umyvadlo. Teprve teď mi došlo, jak obrovskou mám po pěti dnech bez přísunu tekutin žízeň. Přiskočil jsem k umyvadlu, abych svlažil svůj dehydratovaný organismus.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Misia pre Isadora Gazliho (Shisco)

Příspěvek od Jazen »

Vězeňská orbitální stanice, blok 15928X

Pri odchode od cely na teba Boose mrkne a odchádza preč, ty sa rovno vrhneš k umývadlu kde sa opláchneš a napiješ vody. Po chvíľke sa z vedlajšej cely ozve
Tak čo, aký bol tvoj prvý a určite nie posledný pobyt na samotke?
spýta sa známy hlas, so škodoradostným podtónom
Ťa tam nechali docela dlho. Aspoň nabudúce budeš vedieť, že sa nemáš púšťať do tej bravčovej hlavy. Je to totiž obľúbenec riaditeľa veznice.
povie už s normálnym tónom a na minútku nastane ticho
Bacha, stráž!
povie chlap z vedlajšej cely, v zápetí sa vypne tvoje silové pole a do cely ti vbehnú traja bachari s mužom v obleku
Dúfam, že si sa poučil.
povie postarší muž a hneď nato sa ťa spýta
Budeš robiť ešte problémy?
nečeká na odpoveď, len sa trochu pousmeje
Takých ako si ty, tu nemáme moc v láske. Očakávam od teba, aby si sa choval, inač budeš musieť pobudnúť na samotke dlhšiu dobu ako si praješ.
povie a keď si všimne tvoj začudovaný pohľad riekne
Aha, aké neslušné odomňa, ani sa nepredstavím. Moje meno je Augustus Kurzen. Som riaditeľom väznice.
predstaví sa a otočí sa na bacharov
Ideme, ak nemáš otázky.
bachari vybehnú pred celu a čakajú na riaditeľa.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Vězeňská orbitální stanice, blok 15928X

Známé tváře v okolních celách mi prozradily, že jsem se octnul v té samé cele, do jaké jsem byl odveden na počátku. Sotva Boose odešel a já se pořádně napil vody, z cely vlevo ode mne se ozval Parkusův hlas.
Užil jsem si to, odvětil jsem. Ten klid...
Přestože to Parkus skrze duraocelovou nemohl vidět, rty se mi roztáhnuly do širokého úsměvu.
Ne poslední? To určitě... odfrknul jsem si v duchu. Teďka fakt nemám čas sedět na prdeli a meditovat. I když na druhou stranu... Mistr Yoda neříkal, že je mise nějak časově omezená. Takže přeci jenom by se z toho mohla vyklubat vcelku příjemná dovolená.
Oblíbenec ředitele? Ale zajímal by mě, co-
Nestihnul jsem tu větu doříct, neboť silové pole mé cely se vypnulo a dovnitř vběhlo několik bachařů, následovaných jedním člověkem v obleku.
...byl zač ten čip, který měl na krku. A ten chlap vypadá jako pasák. Jako narcistický pasák.
Když pronesl svoji větu o dělání problémů, namyšlenější xicht jsem ještě snad ani neviděl.
Kdybys dostal jeden kredit za každou debilní siláckou poznámku, mohl by sis klidně koupit celou tuhle stanici, ty jeden frajírku.
Už jsem chtěl odseknout něco na způsob Jistě, vaše nagelovanosti, ale z toho by plynul další pobyt na samotce a hraní už bylo dost, bylo potřeba začít konečně pracovat na hledání svého cíle.
Ředitel nabubřele odkráčel, což mi vyhovovalo.
Parkusi? otočil jsem se proti levé stěně cely. Chtěl jsi se mnou o něčem mluvit.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Misia pre Isadora Gazliho (Shisco)

Příspěvek od Jazen »

Vězeňská orbitální stanice, blok 15928X

Parkus si chvíľku počká dokedy sa vyčistí vzduch
No je to obľúbenec jeho. Ako som už vravel
nasleduje pár sekudnové ticho a potom pokračuje
Je o ňom známe, že problémových väzňov, ako sa hovorí, odprace preč. Už má na krku minimálne pätnásť ľudí.
je počuť ako mu preskočí hlas a hlasne vydýchne
Vrátane môjho mladšieho brata, ktorý sa sem dostal neprávom.
už dokončí vetu potichu, asi čaká na tvoje otázky
Chceš sa ešte niečo spýtať?
opýta sa ťa skrz silové pole.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Vězeňská orbitální stanice, blok 15928X

Tohle začíná zavánět. Až splním svůj úkol a dostanu se odsud, nahlásím to Radě. I když... Co Rada asi tak udělá? Pošle sem dalšího Jedie, aby věc prošetřil. Ovšem jeden Jedi už je tady, takže proč zdržovat spravedlnost? Ale nejdřív můj primární úkol...
Za malou chvíli, po kterou jsem byl ponořen do vlastních myšlenek, jsem Parkusovi odpověděl.
Patnáct lidí? podivil jsem se. Co myslíš, že se s nimi mohlo stát? V Hlubokém jádru jsem slyšel pár příšerných historek o obchodování s orgány. Vězeň se ráno probudí a zjistí, že nemá ledvinu nebo oční rohovku. Nebo se neprobudí už nikdy.
Blok B... Jak se tam dostat?
Pak mne napadla jiná věc.
Zdejší vězni zcela jistě pracují. Počkám si, až nás dozorci odvedou na pracoviště, a pokusím se s Karem navázat kontakt tam. Doufám, že můj člověk ve vedení mi to aspoň trochu usnadnil a nebudu v úplně jiné pracovní skupině než on.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Misia pre Isadora Gazliho (Shisco)

Příspěvek od Jazen »

Vězeňská orbitální stanice, blok 15928X

Po chvíľke ticha sa z vedľajšej cely ozve tiché zvolanie
Dobrú noc a uži si poslednú noc voľna, od zajtra začíname robiť.
potom už začuješ len chrápanie. Sám sa čuduješ tomu ako muž môže len tak zaspať. Ty sa ešte chvíľku prevaľuješ na posteli potom zaspíš tiež. Zdá sa ti sen. Vidíš v ňom to dievča z Dathomiru. Je v uličke. Najskôr je sama, potom sa k nej priblížia tri postavy a jedna ju s obuškom udrie po hlave. Padne na zem a v tom ťa zobudí siréna, ktorá hlási ráno. Preberieš sa celý mokrý a postavíš sa z postele.
Vstávajte vy chamraď!
ozve sa z reproduktoru hlas hlavné dozorcu.
Máme pre vás pekný deň roboty a za to peklo čo ste tu urobili dva dni dozadu nedostanete raňajky.
začuješ tlmený smiech.
Hop hop z ciel a na značky!
zakričí a vypne sa silové pole na cele. Vybehneš z cely ešte s mokrou tvárou, ktorú si si opláchol pred tým. Naľavo vidíš starého chlapa, ktorého poznáš. Nato k tebe pristúpi dozorca a pripne ti na zápästie fialový náramok
Východ číslo 3!
zakričí ti do tváre a sotí ťa smerom k východu č. 3.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Vězeňská orbitální stanice, blok 15928X

Parkus už byl zjevně příliš unavený na to, aby měl náladu se mnou spřádat konspirační teorie ohledně osudu některých věznů, nevyjímavě Parkusova rodného bratra. Po chvilce se z jeho cely skrz tlustou duraocelovou přepážku, která nás od sebe dělila, začalo ozývat hlasité chrápání.
Světlo v chodbě nikdy nezhasíná. Je pozoruhodné, že dokáže tak rychle usnout. Asi už je zvyklý, pomyslel jsem si. Poté jsem se i já připravil ke spánku, umyl si v umyvadle vlasy, vyčistil zuby a ulehnul na tvrdé lůžko. Zavrtal jsem se pod špinavou oškubanou peřinu a vzpomněl si na Tiinan. Vůni jejích kaštanově hnědých vlásků, které se kroutily jako vlasy víly v některé z holopohádek, které jsme jako malí younglingové tak strašlivě rádi sledovali. Na chuť jejích polibků, když se naše rty setkají, a ten jedinečný pocit, když se k sobě přitiskneme kůži na kůži.
Ukolébán těmito představami jsem padnul do snění.

Ráno mne vytrhnul ze spánku hýkavý hlas sirény. Mé cvičené mysli Jedie trvalo jen okamžíček dostat se do plné pohotovosti, teprve teď jsem si však plně vzpomněl na sen, který se mi zdál. Viděl jsem v něm Sestru noci, která nás při odletu z mise na Dathomiru doprovodila na Coruscant. Stála v chodbičce mezi celami, když vtom ji obklopily nějaké tři bytosti a jedna z nich ji vší silou praštila po hlavě. To dívka nevydržela a složila se k zemi.
Z reproduktorů na chodbě na nás zařval hlas dozorce, abychom vstávali, a pak škodolibě dodal, že dnes jsme bez snídaně.
Pokud se té bílkovinové sračce dá vůbec říkat snídaně.
S těmi slovy na jazyku jsem si zběžně opláchnul obličej v umyvadle a sotva se silové pole mé cely vypnulo, vyběhl jsem ven na značku před celou, kde jsem se opět střetnul s Parkusem.
Ach jo, zase ty, zabručel jsem polohlasem, když ke mně dorazil bachař, který obcházel sešikované trestance; dle pohledu ten samý Aqualish, který mne na stanici "přivítal". Připnul mi na zápěstí levé ruky fialový náramek, čímž mne zařadil do fialové pracovní skupiny. Pak na mě Aqualish zařval, ať se vydám se skupinou východem trojkou, a můj obličej ovanulo nepříliš libé aroma jeho dechu a tělesného pachu.
Slyšels už o tom novém vynálezu? Říkají tomu sprcha.
Aqualish mne na okamžik probodnul všema svýma čtyřma očima, pak se ale obrátil a pokračoval dále k dalším vězňům. Očividně mu taková existence jako já už nestála ani za urážku. O značku za mnou jsem zahlédnul Parkuse, jak mu bachař připnul na ruku stejný náramek, jako byl ten můj, ovšem ne barvy fialové, nýbrž červené.
Vzápětí jsem společně s celou naší fialovou skupinou vykročil východem číslo 3 k pracovišti. V průběhu cesty jsem začal prozkoumávat očima své spolupracovníky.
Otlučený Sullustan, Zabračka, párek Rodiánů, Weequay, čtyři lidé, Barabel...
Při pohledu na to mohutné šupinaté plazí stvoření se mi vybavil mlhavý útržek předchozího snu, který se mi zdál v dřívější fázi dnešní noci. Viděl jsem Barabela oblečeného v bílé zbroji, jak třímá planoucí tyrkysově modrý světelný meč, máchá s ním kolem sebe a odráží stejně modré blasterové výboje, z pozice, ze které jsem se na něho díval, ale nebylo vidět útočníky. A zatímco barabelský Jedi vířil bzučící čepelí, zahalil ho do tmy velký stín. Vzhlédnul jsem vzhůru a spatřil obrovskou trojúhelníkovitou loď zvláštního designu, jaký jsem ještě nikdy dříve neviděl. A pak se vzpomínka na sen opět ponořila do mlhy.
Co je to? Kdo je to? Byl to jen obyčejný sen? Co znamenal?
Tyto otázky mi vířily hlavou, zatímco jsem stoupal po schodišti z duraocelové mřížky vzhůru a následoval fialovou skupinu. Když jsme vystoupali po schodech nahoru, naskytnul se mi pohled na něco, co připomínalo výrobní halu.
Co se tady asi tak může vyrábět? Určitě něco, co není možné sabotovat, nebo něco tak jednoduchého, že sabotáž nezpůsobí žádnou postřehnutelnou škodu.
Z této úvahy mne probudila až lehká rána omračujícím obuškem do zad, naštěstí deaktivovaným, a pokřik bachaře, ať pohnu tou svojí psychopatickou prdelí a následuji k pásům.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Misia pre Isadora Gazliho (Shisco)

Příspěvek od Jazen »

Vězeňská orbitální stanice, výrobná hala 2

Tvoje zdanie ťa neklamalo a ty si sa za pomoci bacharov dostal až do výrobnej haly. Cez celú šírku haly boli rozmiestnené tri pásy, vedľa každého bolo nespočetne veľa bodov, ktoré ukazovali pozíciu nôh. Pomaly ste sa tiahli do výrobnej haly a ty si na pokyn bachara stúpil na značku. Vedľa seba si videl starého muža z vedľajšej cely, ktorý rýchlo hýbal prstami, keď si ťa všimol povie
Rozhýb si prsty. To je moja rada a hlavne sleduj čo robia ostatný. Na učenie tu čas nie je.
Vtom sa zapne pás a pred tebou sa vysunie šuflík v ktorom je mnoho matíc. Sú neuveriteľne malé. Na páse sa zjaví prvý zástup doštičiek, ktoré sú pravdepodobne z kovu. Idú v rade za sebou dve, jedna má otvory, druhá šróby. Vidíš ako prvý muž umiestnil doštičku na šróby, druhý utiahol jednu skrutku, tretí tretiu, až sa doštička dostala k tebe, rýchlo prišróbuješ doštičku a už máš v rukách ďalšiu, ktorú musíš šróbovať. Nestíhaš. Začnú sa ti kopiť jedna za druhou až sa ozve siréna. Priklušú k tebe dvaja strážnici
Hej ty! Čo robíš?
spýta sa a veľmi nahnevano na teba zazrie
Pokiaľ nestíhaš, prevelíme ťa na čistenie hajzlov! Ešte raz kvôli tebe zastavíme výrobu a končíš.
dopovie krikom a odbehne preč aj s druhým. Zaznejú tri písknutia a výroba sa spustí znova.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Vězeňská orbitální stanice, výrobní hala 2

Jasně, už jdu, ty prdelní xichte, odesknul jsem v duchu a zařadil se k jednomu z pásů, ke značce stop, které měly fialovou barvu.
Aha. Takže barva toho náramku, co mám na ruce, neznamená odlišnou směnu, ale jen odlišné stanoviště.
Přejel jsem rychle pohledem okolí dalších dvou pásů a zjistil, že fialové stopy jsou i u nich. Na té samé úrovni, na které jsem stál já. A Parkus se svým červeným náramkem stál o jedno stanoviště nade mnou na červených stopách. Vypadal, jako že si protahuje a procvičuje prsty. Upozornil mě, že bych si je měl taky protáhnout, opakoval jsem tedy po něm.
Pak se ozvalo zahoukání a pásy se daly do pohybu. Na konci pásu se zjevily dvě tenké kovové destičky a na mém stanovišti se otevřel šuplík, který byl plný titěrných matiček. Vězeň na prvním stanovišti položil jednu na druhou, dírami do šroubků, další přitáhnul matici na jeden šroubek, další na druhý a Parkus na třetí.
I já jsem sáhnul do šuplíku pro jednu z miniaturních matiček a v rychlosti ji nasadil na tenký šroubek, abych ji zašrouboval a poslal předmět opět dál k dalšímu zpracování. Sotva jsem stihnul položit právě zašroubovanou destičku na pás, už mi kolem rukou projížděla další.
Sakra...
Popadnul jsem ji, hbitě sáhnul do šuplíku pro další matici a přišrouboval. Další už mi málem projela pod rukama nezpracovaná, natáhnul jsem se po ní a obratem položil na její místo právě dokončenou. Do levé ruky jsem si nabral hrst matiček, abych pro ně nemusel neustále sahat a zdržovat se tím, a šrouboval jsem, jen abych viděl další, která se nemilosrdně blíží k mému stanovišti, přestože já jsem s touhle, co jsem měl teď v ruce, ještě nebyl ani v půlce. Sáhnul jsem po ní levačkou, ve které jsem stále svíral matičky, a odložil si ji na šuplík, aby mi neujela, a došrouboval tu předchozí. Jenže poté, co jsem vzal do rukou tu odloženou, už kolem mě projížděla další. Opět jsem si ji položil do šuplíku a ještě více jsem zrychlil tempo. Matičky byly ale tak mrňavé, že po chvíli už jsem měl v šuplíku destičky dvě.
A náhle se halou ozvalo zahoukání. Pás se zastavil a ke mně si to nakráčeli dva vcelku nasraně vypadající bachaři, kteří mě neváhali počastovat zařváním.
Pořád se budu cítit příjemněji ve společnosti hajzlíků než těchto rádoby drsných držkokrutů, pomyslel jsem si.
Poté jeden z těch chlapů zapískal na píšťalku a můj pás se dal opět do pohybu.
Sáhnul jsem po dalším polotovaru a jal se ho smontovat, přičemž jsem si přivolal na pomoc Sílu, abych uvedl svou mysl do podobného stavu, jako je bojová pohotovost. V rukou jsem tentokrát netřímal světelný meč, nýbrž matice a destičky, ruce mě však poslouchaly stejně precizně a bez váhání, jako když kolem sebe švihám bzučícím žlutým paprskem své zbraně.
Co ale s mojím cílem? Na ceduli stálo výrobní hala 2, což znamená, že výrobních hal je tady několik. A jestli můj člověk v personálu za něco stojí, určitě mi poskytne příležitost se s Tiusem Karem setkat.
Další destička, popadnout matičku, utáhnout ji pevně kolem šroubku a poslat dál.
Tohle je práce pro robotické rameno, ne pro myslící bytost. Jaký psychologický efekt asi musí mít dlouhodobé působení takovéhle strojové otročiny? Z toho se každý tvor musí dříve nebo později zbláznit.
Další destička, popadnout matičku, utáhnout ji pevně kolem šroubku a poslat dál.
Ale jak ten Tius Karo vlastně vypadá? To mi nikdo neřek. Ale... Generál rozvědky říkal, že ho potřebují VYHLEDAT!
Další destička, popadnout matičku, utáhnout ji pevně kolem šroubku a poslat dál.
Takže proto ani nebyl jeho portrét na briefingu. Možná je Tius Karo jenom pseudonym.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Misia pre Isadora Gazliho (Shisco)

Příspěvek od Jazen »

Vězeňská orbitální stanice, výrobná hala 2

Približne po pol hodine neustálej práce a piplačke s drobnými súčiastkami si všimneš ako na vyššom poschodí haly, kde sa nachádza mostík so strážami, ktoré kontrolujú vašu prácu, sa objaví muž. Je vyšší od teba ako môžeš usúdiť podľa toho, keď sa postavil k tvojmu obľúbenému bacharovi, ktorý je rovnako vysoký ako ty. Je však taktiež aj o dosť starší, jeho čierne vlasy, pretkané šedinami, mu zvláštne ladia s bradou podobnej farby. Prechádza sa spolu s hlavným bacharom po moste a sleduje prácu ostatných. Všimne si tvoj pohľad a ukáže na teba prstom, bachar si ťa obzrie a prikývne. Prevádzka sa však nezastaví a ty pokračuješ v robote. V poslednom momente ako sa ti muž stratí z dohľadu, keď zájde kamsi do chodby, uvidíš, že má na zápästiach vypnuté silové putá, ktoré nosia aj ostatní väzni.

Po ďalších dvoch hodinách práce sa ozve siréna a pás sa zastaví. V chodbe odkiaľ si prišiel vidíš ako sa tam hromaždí ďalší kopec ľudí, respektíve väzňov.
Čas na druhú smenu.
ozve sa vedľa teba tvoj starý sused z vedľajšej cely. Bachari vás obuškami popoženú na opačnú stranu haly a vy sa spolu s ostatnými väzňami zhromaždíte v jednej neveľkej miestnosti, kde sa očistíte od nečistôt. Hlavne prsty, keďže tie sú celé čierne a mastné od oleja.
Tak ako sa ti páči práca?
spýta sa starec vedľa teba, avšak uvidí zhrozenie na tvojej tvári a doplní
Je to stále lepšie ako čistiť potrubia. Niektorí z ťažkých väzňov sa každý deň kúpu v sračkách. Tak si vyber.
povie muž a začne sa smiať.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Vězeňská orbitální stanice, výrobní hala 2

Ale to je blbost jako mraky, opravil jsem se vzápětí v myšlenkách. Protože to by mi nemohl můj člověk na stanici říct, kde se nachází.
Okamžik, který jsem mohl mezi dvěma dalšími destičkami věnovat myšlence, jsem se v duchu pokáral za to, jaká absolutní pitomost mě to mohla napadnout. Byl jsem na téhle stanici jen velice krátce, pouhých...
Kolik vlastně? Šest? Sedm dní? Jasně, celý standardní týden jsem strávil pohroužený v meditaci. Zatraceně, vždyť tady tvrdnu už sedm dní a jaký pokrok jsem udělal? Skoro žádný.
Po nějaké době práce hodné droidího ramena jsem si všimnul lidského muže s pouty na rukou, jak stojí na ochozu stráží.
Co tam dělá?
Ukázal na mě a bachař, se kterým už si začínáme být "blízcí", vědoucně pokýval hlavou.

V dalších dvou hodinách jsem se snažil neustále něčím zabavit. Vyvíjet mozkovou aktivitu, jako například vzpomínání, v některých chvílích jsem sáhnul i po dětských říkankách, které jsem si v duchu recitoval, jen aby byla mysl neustále aspoň trochu v záběru a monotónní pohyby nezačaly oblbovačně působit na moji psychiku.
Z proudu pohádky o malé ztracené banthě mě vytrhnula až siréna ohlašující střídání směn.
Konečně. Díky Síle, pomyslel jsem si a následoval společně s ostatními vězni směr udaný bachaři, tedy do místnosti, která by s trochou představivosti mohla být něčím mezi šatnou a umývárnou.
Prošel jsem kolem velkého zrcadla a zarazilo mě, jak jsem špinavý. Přitočil jsem se k nejbližšímu umyvadlu, nabral si ze zásobníku čistící roztok a umyl jsem si ruce. Olej z nich šel dolů špatně, takže jsem se musel notnou chvíli drhnout, než špína pustila.
Rozhodně je to lepší než se nechat popravit, odvětil jsem Parkusovi.
No, před chvílí bych neřekl, že můžu být ještě ve větších sračkách než teď. Očividně jsem se spletl.
A nevěřil bys tomu, ale po té směně mám snad dokonce i chuť na oběd.

Slovo oběd jsem vyslovil se zkřivením obličeje.
Možná bude lepší, když mě zabiješ, pokusil jsem se zavtipkovat, abych se myšlenkově vzpamatoval.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“