Setkání po letech - 1. mise pro Rehma Kalefa (joemandel)

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Cerea, Tecave City - vědecký institut

Vědec se odlepil od své práce a šel blíže, aby se podíval, kdo že se to o něj tak zajímá...

Když si stoupnul před Tebe, vyvalil na Tebe oči pod brýlemi a zamyšleně promluvil: "Samozřejmě, že jsem Anaxes Malbuy! To je mi otázka..." kroutil hlavou dotázaný. A když viděl Tvé rozpaky, dotázal se nyní Tebe: "Nejste vy náhodou ten student, který mě minulý týden tak vytočil, že jsem zapomněl na svou další přednášku a musel se jít uklidnit do kantýny??"
Pomocník profesora Malbuye, jak jej sám droid nazval, se k němu otočil a prohlásil: "Pane, tento mladý muž není členem zdejšího institutu a nepatří ani do okruhu vašich známých a přátel. Patrně vás vyhledal kvůli vašemu výzkumu..." odříkal droid a nakláněl se k vědci, jako by mu to chtěl decentně pošeptat a uchránit jej tak před společenským faux pas...

Profesor se narovnal a pravil: "Ach ták... Nu a co tedy chcete, mladíku?"
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Cerea, Tecave City - vědecký institut

"Ak ste to vy...Hmm...pod rovnakým menom sa predstavil istý nižší humanoid. Neviete náhodou, o koho ide?" spýtal som sa ho a pritom som sa chcel šikovne vyhnúť odpovedi na jeho otázku. Predsa len vedci sú podivné stvorenia, nezáležiac na rase. Musel som však získať tie dokumenty, avšak ten, čo sa vydával za neho, bude musieť čo vysvetľovať. Najprv sa ale chcem dozvedieť niečo viac.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Cerea, Tecave City - vědecký institut

"Zajímavé... jeden by neřekl, co je v dnešní době všechno možné!" hlesl vědec, načež se otočil ke svému robotickému asistentovi: "Wygo, zapiš do své paměti, že mám zjistit, zda pod mým jménem nebyly spáchány nějaké podvodné machinace, či jiné zločiny..." nadiktoval droidovi, který stačil jen odpovědět: "Jak si přejete, profesore."
Pravý (či podvodný?) Malbuy se střelhbitě opět otočil k Tobě. Prohlédl si Tě přísným pohledem, aby vzápětí položil další otázku: "A co vy vlastně máte s tím druhým Malbuyem, mlédenče?"

Zdálo se, že začíná být podezřívavý, což mu nešlo vytknout.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Cerea, Tecave City - vědecký institut

Snažil som sa odpovedať na jeho otázku, ale tak, aby nezistil, čo mám vlastne v úmysle. Droida by som jedijskym trikom možno oklamal, ale vedca, bolo by to rovnako ťažké ako s lovcom odmien, tak som sa rozhodol nič neriskovať a "odpovedať" na jeho otázku.
"Nuž...pomáha nám v hľadaní istého twil´eka. Vraj je na tejto planéte a je to jedi. Neviete náhodou o niekom takom?" spýtal som sa ho. Možno nás ten druhý Malbuy chce len využiť. Možno tento by o niečom mohol vedieť.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Cerea, Tecave City - vědecký institut

"Říkáte Jedi a zde na Cerei? Holenku, to je mi ale novina..." zvolal profesor Malbuy, čímž dal víceméně najevo, že je pro něj přítomnost někoho takového záhadou.

Zadíval se nyní na svého asistenta, jako by o něčem bleskově přemýšlel. Za pár okamžiků upíral svůj pohled přes brýle na Tvou osobu a s jistým nádechem tajemna v hlase řekl: "Víte, mladíku, možná bych vám mohl přece jen pomoci. Mám jisté konexe a pokud o tu informaci tak moc stojíte, zjistíme společně, jestli se tu někdo takový ukrývá! Ale něco za něco..."
Malbuy přerušil na pár sekund svá slova, aby hned pokračoval: "Vy mě dovedete na stopu toho ničemy, který se za mě vydává a pomůžete mi tak předat jej spravedlnosti! Souhlasíte?"

Wygo, jak se jmenoval laboratorní droid 2-1B, zanechal veškeré své dosavadní práce a začal bedlivěji poslouchat váš rozhovor...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Cerea, Tecave City - vědecký institut

Ponuka vedca znela naozaj zaujímavo a vyzerá, že napriek jeho utiahnutosti v laboratóriu mu nič z vonkajšieho sveta neuniká. Ak som ale chcel nájsť majstra Nimba, musel som tentokrát zahrať na dve strany, no napriek tomu som sa musel mať na pozore.
"Hmm..." šúcham si bradu "A akú mám záruku, že svoju časť dohody dodržíte?" spýtal som sa ho. Viem, že moje vyjednávanie sa pohybovalo na úrovni nájomného lovca, ale svet je plný prekvapení. Prijemných aj neprijemných.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Cerea, Tecave City - vědecký institut

Vědec se tentokrát zatvářil poněkud kysele a evidentně to neprováděl moc často, neboť i droid sebou v údivu trhnul.
"Ale přítelíčku! Vy po mě chcete nějakou záruku a sám mi toho mnoho nenabízíte! Já myslel, že máte zájem na tom, abyste objevil nějakého přítele. Já a můj kolega se můžeme klidně vrátit ke své vědecké práci a dělat, jako by se nechumelilo." podotkl docela trefně Malbuy.

Wygo, když slyšel své jmenování profesorovým plnohodnotným spolupracovníkem, nadskočil a dmul se pýchou: "Je pro mě ctí, profesore..."
"Promiň, plechovko, přeřekl jsem se!" opáčil vědec a zpražil tak droidovo nadšení.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Cerea, Tecave City - vědecký institut

Profesorove argumenty boli dostatočné.
"Pozrite, naše záujmy sa stretli. Váš záujem zistiť niečo o tom, kto je ten váš "dvojník", je rovnaká ako moja nájsť toho twil´eka. Alebo chcete, aby "páchal" zlo aj naďalej vo vašom mene? Navyše ten humanoid hovoril rakatansky. To by mohlo zúžiť okruh podozrivých." odpovedal som mu. Už som ani veľmi nevedel, komu mám veriť. Neexistuje nejaká silová schopnosť, ktorá by mohla odhaliť to, ktorý Malbuy je skutočne Malbuy.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Cerea, Tecave City - vědecký institut

"Podívejte se, abychom to uzavřeli!" řekl náhle profesor a pokynul droidovi. Ten se zarazil ve své práci, kterou před chvilkou začal znovu provádět a naslouchal řeči svého nadřízeného: "Půjdu s vámi a pokud se skutečně prokáže, že ten lump, co zneužívá mého jména i postavení, kuje něco nekalého, rád vám pomohu najít přítele, souhlasíte?" zeptal se, nicméně otázka to byla nanejvýš zbytečná, protože milý vědec se jíž svlékal z bílého pláště a upravoval si civilní oblečení.

Pak se obrátil na Wyga a řekl: "Wygo, ohlídej to tu, nebudu pryč dlouho a Ty zatím pokračuj ve své práci, ano?"
Wygo jen odvětil: "Zajisté, profesore Malbuyi!"
Profesor tentokrát už klidnější zavelel: "Nuže, můžeme jít, mladíče!"

Když za vámi zasyčely dveře, droid Wygo nezměnil svůj výraz, jen hlas zněl trochu jinak, když sám pro sebe řekl: "Zlomte vaz, doktůrku!"
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Cerea, Tecave City - vědecký institut

Moju časť som nesplnil a dokumenty som nezískal. Avšak, ak ten druhý Malbuy je podvodník, ktorý nás chce len využiť a tento je pravý, tak potom nerobím zlú vec. Bolo na mne, aby som aj ja zistil niečo o ňom.
"Ten druhý Malbuy vraj presne vie, kde sa nachádza ten jedi a váš výskum ho tiež zaujíma. Vraj ho z inštitútu vyhodili..." povedal som mu pre objasnenie situácie. Tento Malbuy vyzeral dôveryhodnejšie ako ten, ktorý si nás najal. Lenže som musel byť aj naďalej obozretní. Vedci bývajú prefíkaní a prekuknúť ho bude ťažké. Musím sa spojiť s majstrom Mundim.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Cerea, Tecave City

Když jste se konečně vymotali ven z budovy, musel jsi být rád za trochu čerstvého vzduchu. I profesoru Malbuyovi zřejmě udělal dobře, neboť se s neskrývaným potěšením a úsměvem nadechl: "Aaach, už jsem zapomněl, jak je venku krásně... to víte, při mé vědecké práci je člověk kolikrát i celé dny a týdny zavřený v laboratoři!" řekl a Tebe napadlo, že takto může mluvit opravdu jen pravý vědec.

Malbuy poté navrhl, abyste se neprodleně vydali k místu, kde najdete toho podvodníka. Uvažoval jsi, zda mistr Mundi je již hotov se svou částí průzkumu, ale odpověď Ti dal on sám, když vyšel chvilku za vámi z institutu.
Se zájmem si prohlédl Tvého společníka a pravil: "Není snad tohle pravý profesor Malbuy? Trochu jsem se informoval a zjistil jsem, že zde pracujete už 12 let a rozhodně se nechystáte odejít. Takže nám náš přítelíček, jež se za Vás vydával, tak trochu lhal, profesore..."

Ki-Adi-Mundi zřejmě velmi za krátký čas přišel na to, co Tobě trvalo o trochu déle...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Cerea, Tecave City

S profesorom Malbuyom som sa vydal smerom von z budovy. Majster Mundi splnil svoju časť úlohy, čo znamenalo, že toto je skutočne pravý profesor a vedátor v oblasti prastarej Rakatanskej civilizácie.
"Teraz už iste chápete majster Mundi, že svoju časť teda nemôžem splniť, ibaže by sme na chvíľu zahrali na dve strany." nastražil som šibalské oči, keďže sa v mojej hlave zrodil nápad.
"Alebo pôjdeme rovno k tomu falošnému a zatkneme ho?" spýtal som sa, nakoľko som nevedel, či majster a profesor prikývnu môjmu pôvodnému plánu.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Cerea, Tecave City, ulice

"No pánové, tohle si musíte vyřešit sami... Já vám říkám jedno: Ten lump se dostane do želez, o to se postarám!" pravil neohroženě muž vědy a zdálo se, že to myslí smrtelně vážně.

Mistr Mundi chtěl rozebrat situaci, avšak Tvůj nápad s oblafnutím nepravého profesora Malbuye se mu líbil.
Pousmál se a řekl: "Mohli bychom to zkusit, alespoň tak zjistíme, o co přesně tomu podvodníkovi šlo. Zda o dokumenty ke svému vlastnímu účelu, či je za tím něco mnohem záhadnějšího!"

Obrátil se k Malbuyovi a nastínil mu svoje představy: "Vy byste měl zatím zůstat stranou, dokud nevyřešíme, co s tím nepravým profesorem. A ty dokumenty nám laskavě zapůjčíte, protože tohle je návnada na naši kořist!"
Pohled doktůrka hovořil za vše - nehodlal být vyřazen z boje o svou čest. Nicméně uznale přikývl a souhlasil s tím, že zatím vyčká. Pak předal Mundimu svoje data, vložená na disk, tenký jako skleněná destička.

Poté cereanský mistr Jedi obrátil svou pozornost k Tobě: "A my můžeme vyrazit na lov..." prohodil a vyšel směrem, odkud jste k vědeckému institutu předtím vyráželi - k letištnímu terminálu v Tecave City.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Cerea, Tecave City, ulice

Bol som rád, že konečne niekto prikývol na môj plán, alebo to bola len cesta, ako mi zdvihnúť sebavedomie. Každopádne nám profesor tie dáta zapožičal s veľkou nevôľou, ale kto by sa čudoval? Teraz nám ostávalo len zaniesť dokumenty tomu falošnému Malbuyovi. No kráčajúc späť k tomu falošnému ma neopúšťala myšlienka, že by nás mohol prekuknúť alebo také niečo. Koniec koncov žiadny plán nie je stopercentný. Kráčal som s majstrom Mundim majúc na tvári ten trochu neistý výraz.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Cerea, Tecave City - vědecký institut

Doktor Malbuy se vracel do své pracovny. Neustále si něco bručel pod vousy a kroutil hlavou ze strany na stranu.
Když přišel, místnost byla tichá a nic se neozývalo.
"Wygo? No tak Wygo, kde jsi!!" zvolal, ale odpověď nedostal. Po zběžném prozkoumání laboratoře přišel na to, že jeho mechanický spolupracovník se zde již nenechází...
"Přece jsem mu nedovolil, aby pro dnešek skončil se svými úkoly! Ach ty stroje... nejsou schopné udělat na 100% svou práci!" povzdechl si Malbuy a šel si udělat šálek stimkávy.

Cerea, Tecave City - u odbavovacího centra

Došli jste až k terminálu.
Mistr Mundi chtěl celé záhadě přijít na kloub, Tebe však nepochybně více zajímala informace o neznámém Jediovi na planetě. Je to snad Tvůj bývalý mistr a čeká zde na Tebe? Těžko říci...

"Tak pojď, padawane. Myslím, že se musíme na něco zeptat našeho přítelíčka. Myslíš, že ho ty dokumenty budou zajímat tak, že pro ně bude ochoten nasadit život?" vytrhl tě z přemýšlení uvážlivý hlas cereanského mistra Jedi.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“