1. mise pro Jordiho

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

loď únosců

Řekl bych, že něco mezi, poušklíbl se a zcela přešel zmínky o Loren.
Co kdybych měl známé u imperiálů, kteří se o bludné Jedi zajímají? Mohl by to být zajímavý přivýdělek, ne? Kolik by dali za takovou krasotinku?
Zároveň sis mohla všimnout, že napjatě sleduje tvoji reakci - a zřejmě je víc zvědavý na to, jak zareaguješ, než co z tebe vypadne.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Loď únosců:
Profesionalita Fetta se dala poznat v tom, že mi odmítnul sdělit informace o stavu Loren, no holt bude muset vydržet, ale zdá se, že je naživu. Tolik k myšlenkám o Loren, i když ...
A jestli se mojí Loren něco stane, tak si mě nepřej !
úmyslně vybouchnu a dám až příliš velký důraz na spojení 'moje Loren', což je úmysl. Zároveň se okamžitě odmlčím, zavřu na pět vteřin oči a odříkám si neslyšně pro sebe fráze z poslední reportáže HoloNetu, kterou jsem četla. Podstatné je to, že mě vidí Fett něco odříkávat.
A o tvém bratříčkování s prašivým Vaderem(vždy jsme to chtěla říct) ví celá galaxie, ale já se toho nebojím. Strach je nástrojem temné strany a možná už nejsem Jedi(ne, že bych někdy byla), ale pořád temné straně nepropadnu. A upřímně si myslím, že ti dají víc na Rylothu, když mě prodáš jako sexuální otrokyni, než Impové - Jediů si už nachytali dost. Ale k čemu ti budou další peníze ? Dost stejnak dostaneš jako výkupné za Naggova synka.
odpovím potom Fettovi, zpočátku rychleji, jakoby se snahou zamaskovat předchozí kratší monolog a ono zasoustředění se a neodpustím si v mysli některé poznámky, které by nahlas nebyly vhodné. Zároveň se snažím o opovrhující pohled ve zmírněné podobě, přecejenom, dle toho co mi Císař říkal, se Jediové uměli v jistých mezích ovládat, s vyjímkou těch mladších, padawanů myslím ...
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Loď únosců

Hm, a kdo říká, že si nevydělám víc, když to huttče nepřežije? věnoval ti tvůj věznitel zneklidňující úsměv a zjevně se dobře bavil.
A imperiálové byli vždycky škrti.
Ale ne, žádný Ryloth. U některých věcí je lépe, když si na nich člověk nevydělá... přece jenom, také má své vlastní zájmy - a přátele, kteří též mají nějaké zájmy.

Na chvilku ještě nasadil masku zvrhlíka a ušklíbl se.
Musím dohlídnout na ty pitomce, aby nás buď nesestřelila huttova obrana, nebo se nenamnožil personál Chcíplé vrány. Teda, moje loď to naštěstí není, ale slíbil jsem, že ji vrátím v pořádku. A své slovo hodlám dodržet!

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Loď únosců:
Fett přejde můj komentář k Loren prakticky bez povšimnutí, čímž mě poněkud zklame. Nemohl to prokouknout, pokud nepoužívá Sílu a kdyby ji používal, tak ho už dávno sundal prašivý Vader.
To slovní spojení zní nečekaně dobře - prašivý Vader, prašivý Vader, prašivý Vader ...
zamyslím se na chvilku a nechám se trochu unést slovní hříčkou. Přesto mi Fett zlomek informací prozradí - v celé téhle situaci má i jiné osobní zájmy, než jenom peníze. Také referoval na své přátelé a jejich zájmy, což by mohlo naznačovat dokonce na soukromé motivy útoku na Naggu a jeho huttče, jehož život nemá až takovou váhu.
A to jsem si myslela, že je pod tvou úroveň dělat s pitomci, kteří ti můžou všechno pokazit. Co se mnou a Loren zamýšlíš se tedy asi nedozvím, co ?
zkusím ještě něco zjistit a přibarvím svůj tón trochu do naléhavosti v naději, že mi ještě něco prozradí. Poté mi nezbude než počkat, až Fett odejde a zda-li v krátké době nedorazí ještě někdo další, k čemuž hodlám využít i pomoci Síly. Fakt, že bych mohla zůstat v cele sama alespoň na pět minut se mi více, než zamlouval.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Loď únosců Chcíplá vrána

Za normálních okolností je, konstatoval Fett.
Nicméně Naga mě podrazil a nezaplatil. Těžko říct, čím mě víc naštval. A navíc... i slovutný lovec odměn může občas zafušovat do charity.
Nic jiného v téhle akci nehledej, děvče - přece jen, jsem praktický muž.

Už na odchodu se k tobě otočil.
Pokud jde o Loren, asi bych měl dohlídnout. Přece jen, patří k té slušnější části, co Naga zaměstnává, o čemž svědčí i to, že vůbec něco dělala, místo aby sledovala táborák.
A než tě napadne vyvádět nějaké hlouposti... já se vrátím, bejby.

S těmi slovy si nasadil helmu a nechal tě o samotě.
Nezdálo se, že by poblíž byly nějaké hlídky.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Chcíplá vrána, Cela:
Když Fett odcházel, tak jsem mu věnovala ještě jeden nedůvěřivý pohled, ale alespoň jsem věděla něco víc o jeho podílu na celém tomhle. Rozhodně to však nevykreslovalo celý obraz hry - kdyby totiž Fett chtěl malého hutta unést už dříve, tak na to nepotřeboval tolik pokusů. Tím to ale celou situaci ještě více komplikovalo a od řešení jsem byla vzdálená opět o něco více. Navíc jsem musela jednat s Fettem, který nutno připustit, rozhodně nebyl žádné párátko a to ani na uživatele Síly.
Jedno po druhém, nejprve se osvobodit ...
urovnám si myšlenky a zauvažuju, jak bych se mohla zbavit pout a jejich elektrického zámku, aniž bych použila světelný meč. Vybavím si princip všech pout a jejich základní mechanismus - a tedy, že posuv pout řízených elektrických motorkem, který hýbe západkou na stranu dle otvírání nebo zavírání. Stačilo tedy pohnout západkou - nic, co by člověk schopný v Síle zvedat a hýbat s předměty do velikosti tlustých knih nemohl zvládnout. Stačilo se tedy silně soustředit, ponořit se do Síly, nalézt západku a pomocí Síly s ní lehce pohnout na správnou stranu. Jakmile by se to povedlo jednou, tak je otázka několika vteřin, než budu volná z pout.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Chcíplá vrána

Stačilo pár vteřin a byla jsi volná, alespoň pokud šlo o tuto pustou vězeňskou celu (Chcíplá vrána zrovna přepychovým zařízením skutečně nedisponovala).
Spustil se sice tichý poplach, ale nezdálo se, že by si toho kdokoli všímal.
Loď se však mohutně otřásla, tak prudce, že jsi na chvíli ztratila stabilitu a hodilo tě to proti stěně. V ten samý moment byla všude tma a rozkvílely se poplašné sirény.
Zhruba o půl vteřiny později sirény zmlkly, světla se nadhodila a poplach už nezněl - dle všeho zkolabovalo napojení na primární okruh energií a v sekundárním okruhu chybělo napojení na bezpečnostní centrum.
Pokud tedy nikdo nepostřehl poplach před výpadkem, neměli únosci jak vytušit, že ses osvobodila.
Moment překvapení a iniciativa byly na tvé straně.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Chcíplá vrána, cela:
Když se zbavím pout a promnu si nyní volné ruce, je otázka několika dalších vteřin, než si uvolním nohy a protáhnu si celé tělo. Provaz, kterým jsem byla svázaná si přeměřím a pokud je delší než dva metry, tak na jednom konci udělám smyčku, zatímco na druhém složitý uzel, jímž to bude při přímém zásahu bolet. Jednoduchá, přesto nepříjemná zbraň, jež mi bude muset postačit, přecejenom mám jěště k dispozici Sílu. Takto vyrobenou zbraň z lana si přehodím přes rameno a jdu prozkoumat dveře do cely, abych si ověřila, jestli jsou nějak zajištěny či hlídány. K pomoci si přivolám Sílu, abych věděla, jestli je někdo na druhé straně, či jestli se někdo neblíží ke mé cele. Pokud by nebyly dveře jištěny a na druhé straně bych nevycítila žádnou stráž, tak se podívám do chodby, napůl stojíc ve dveřích a oblhédnu si blíže situaci. V opačném případě se pokusím zjistit co nejvíce o případném bezpečnostním zařízení a to ohledáním stěn okolo dveří do vzdálenosti půl metru od rámu.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Chcíplá vrána, vězeňské prostory

Vzduch byl, metaforicky řečeno, čistý.
Nemetaforicky to tam smrdělo, jako když se pálí guma, nebo maso. Nebo oboje zároveň, soudě podle kombinace.
V bloku, kde ses nacházela, nic bezprostředně živého nebylo, a pokud šlo o bezpečnostní zařízení, měla jsi tu čest s konvenčním bezpečnostním systémem - který tvé vykouknutí přímo do oka kamery velkoryse ignoroval.
Asi k tomu byly i důvody, soudě podle trhaného letu lodi, sveřepých manévrů, které tě házely ze strany na stranu - a pocitu škubnutí, jaký lze pocítit při vstupu do hyperprostoru.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Chcíplá vrána, Chodba lodi:
Protože se ukáže chodba před celou v pořádku, tak jsem neváhala a vyrazila tam. Na kameře jsem vyzkoušela schopnost své zbraně z lana a s potěchou jsem zjistila, že při solidním švihu je to dost silný úder.
Ten zmatek okolo nevypadá na obyčejnou poruchu ... to je spíš, jako by jsme byli pod útokem ...
pomyslím si, když vnímám situaci okolo sebe - ať už z pachového hlediska, trhaného letu lodi, jenž stabilizátory tak úplně nezvládaly, nebo pocitu škubnutí při vstupu do hyperprostoru.
Takže to byla bitva ... no, to znamená, že teď budou hledat a snažit se opravit škody. Kde hledat nebudou, je hypermotor - takže se musím dostat k němu a trochu jej upravit.
složím si v hlavě plán a vyrazím na základě svých znalostí o konstrukcích lodí do místnosti, kde očekávám hypermotor. Kráčím při stěnách a zbystřím smysly, aby mi nestalo znova totéž, co posledně.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Chcíplá vrána, Chodba lodi:

Vesmírné bitvy bývají náročnou záležitostí pro zúčastněné, a to, i když se pořádají v měřítku dosti malém.
A to zejména pro pronásledované lodě - což Chcíplá vrána, prchající na palubě s rukojmím a za zadkem s flotilou huttských stíhačů lačnících po pomstě, rozhodně byla.
A tak se mnohdy stává, žetímto způsobem pronásledovaná loď vystavuje chtě-nechtě útočníkům svě nejzranitelnější části, obvykle ty, které ji k tomu útěku láskyplně dopomáhají, motory. A tyto výkoné motůrky, které se celý život dřou, aby spolehlivě poháněli loď kupředu k neprobádaným výšinám, a které pak v důcohdu končí na šrotišti, odnesou během vesmírné bitvy vždy velké škody. Avšak stavitele, dbající na snadnou údržbu lodi, snad utrpěli při návrhu Chcíplé vrány vizi, k čemu a jak bude tento typ lodí využíván a do jakých malérů budou jeho šťastní vlastníci schopní se dostat - a tak, aby nemusel technik běhat tam a zpět seskupily, jak normální iontové motor, tak i hyperpohon, do jedné místnosti, aby se vše dalo (")přehledně(") opravit.

Zrovna jsi mířila k místnosti s hyperpohonem, hrdě označené červeno-černým nápisem STROJ-OVNA, když skupinku techniků napadlo, že motory možná býudou přece jen při útěku potřeba víc než zbraňové systémy, a tak se rozhodli zkontrolovat jejich stav.
Že se někdo takový tvým směrem blíží, se dalo poznat podle nezaměnitelně hlasitých kroků a živé konverzace na téma, jaké tak mají v tomhle dobrodružství šance na přežití - kdosi sice zastával názor, že pod vlajkou CIS zažil podstatně větší průšvihy, ale na to mu bylo namítnuto, že s ex-Jedim na palubě to přece jen bylo o něčem jiném než tohle melouchaření.

Buď jak buď, skupinka z druhého směru se přibližovala a nebylo, jak se jim vyhnout - snad leda se pokusit ukrýt ve STROJ-OVNĚ.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Chcíplá vrána, Chodba lodi:
Ukázalo se, že moje putování k hypermotoru nebylo tak ojedinělým nápadem, jak jsem si původně myslela. Naproti mi totiž vyrazila skupina - možná by snesli označení opravářská četa, a očividně mířili směrem k místnosti označené Strojovna s podivnou pomlčkou uprostřed. Vybídly se mi zde dvě možnosti, které bych nyní mohla provést, pokud bys se chtěla vyhnout přímému střetu - vrátit se původním směrem, nebo zahučet do strojovny.
Hmm, zpátky se mi nechce a bojovat ... dle výcviku bych se měla držet skryta, dokud to jenom jde ...
zamyslela jsem se na pár vteřinek, abych poté vlítla do strojovny a okamžitě se začala pořádně rozhlížet, jak to tu vypadá. Cíle byly jednoduché - identifikovat hypermotor, nalézt pozici pro skrytí, nevynechávajíc pozice při stropě, kde bych se mohla pár minut udržet.
Nejlépe se člověk schová na očích ...
nemohla se mi vyhnout myšlenka podložená mnoha praktickými zkušenostmi. A třetím bodem hledání bylo cokoliv, co by se dalo vrhnout po případném protivníkovi tak, že by to nemusel ustát na nohou a skončil by buď v bezvědomí krátkodobém nebo permanentním.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“