1. Mise pro Wraita(Taru'n Wio)

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Wrait
Učedník
Učedník
Příspěvky: 395
Registrován: 19.10.2008 17:27:42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wrait »

Iskaayuma, továrna
Á... sakra. Dvacetimístný kód a otisk prstu je něco, co určitě nepřekonám. Teď jsem si uvědomil, že v ruce stále držím meč. Rychle jsem ho schoval a přemýšlel. Teď by tu nikdo neměl být, jestli poplach platil pro celou budovu. celý plán budovy jsem si nahrál do datapadu Taková věc se vždycky hodí. a pokračoval dveřmi na chodbu ven. Nejdříve jsem se podíval do vedlejší místnosti s paměťovými bloky, jestli nejsou nějak popsané a já je nemohl rozeznat. pokud ne, vydal jsem se podle map dál po patře.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Iskaayuma, Továrna:
Bylo ti jasné, že prolamování takovéhoto vstupního opatření by nevedlo k ničemu, nebo by to zabralo příliš mnoho času, pokud bys měl odpovídající vědomosti. Povedlo se ti přehrát plán budovy a vyrazil jsi do vedlejší místnosti s paměťovými bloky. Byla mnohem větší než místnost s jádrem počítače a paměťových modulů tu bylo na tisíce. Díky informacím, které se ti povedlo zjistit z počítače, jsi úspěšně v celé té změti techniky našel tři paměťové moduly o velikosti větší krabice, které měly v počítači označeno nejsložitější možné šifrování. Nemohl jsi přesně tušit, co se v nich nalézá, ale nejvyšší priorita šifrování mohla již leccos naznačovat. Pokud by jsi je chtěl vyjmout, tak se to nezdálo nijak výrazně složité. Jiné označení paměťových modulů jsi nikde už nenašel a tudíž tohle bylo tvé jediné vodítko.
Když jsi se podíval do mapy pro tohle patro, tak jsi mohl vidět ještě sklad součástek a náhradních komponent, stejně jako hlavní místnost pro rozvod počítačové sítě, dále místnost s rezervním generátorem a hlavní místnost pro distribuci energie na tomto patře. A pak už jenom dveře turbovýtahu, což by ti nyní moc k užitku nejspíše nebylo, pokud bys chtěl jet turbovýtahem.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Wrait
Učedník
Učedník
Příspěvky: 395
Registrován: 19.10.2008 17:27:42
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Mise pro Wraita(Taru'n Wio)

Příspěvek od Wrait »

Iskaayuma, Továrna
Po nějákém čase hledání jsem konečně našel to, co jsem pravděpodobně hledal. Tři paměťové bloky o velikoksti menší krabice. Podíval jsem se na mapu, pak na datové skřínky, pak zase na mapu a vyšel jsem ven. Vydal jsem se do skladu s náhradními součástkami hledal jsem podobné paměťové bloky, jako ty, které se hodlám vyndat z databáze. Další cesta mě zavedla k rozvodu sítě a pokud to bylo možné odpojil jsem toto patro od vnějšku. To je asi upozorní... Nemám na vybranou. Pak následovala výměna oněch bloků i označení, ať už s náhradními databankami nebo, bez nich. Tak a co teď? Mám data, ale nemám cestu ven...
Nenapadlo mě nic jiného, než odpojit osvětlení celého patra. Potom už mi zbývalo jen čekat, co se stane, někde schovaný i s databankami.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro Wraita(Taru'n Wio)

Příspěvek od Jordi Linx »

Iskaayuma, Továrna:
Vzhledem k situaci jsi dospěl k závěru, že nechceš nic odpojovat pod proudem, ale to znamenalo tvé odhalení. Každopádně jsi nejdříve našel prázdné paměťové bloky,kterými jsi hodlal nahradit ty, které se měly stát tvou kořistí. Když bylo vše bez proudu, tak výměna proběhla až nečekaně jednoduše a za chvilku jsi se svou kořistí mohl schovat a čekat, až někdo přijde. Jako nejvhodnější místo pro schování sis nakonec vybral rezervní generátor, protože to by mohla ta poslední místnost ze všech tady, kde by se tě rozhodli hledat.

Čekání sice pro mnohé nebylo nejpříjemnější činností, ale jako Jedi sis již užil svoje během svého výcviku, který stále trval. Tvoje smysly nakonec přeci jen po nějaké chvíli zbystřily, když jsi zaregistroval něco, jako pohyb od turbovýtahu. Protože jsi měl dveře do místnosti nechal zavřené, tak jsi netušil přesně kolik jedinců, jakého druhu a hlavně s jakou výzbrojí sem dorazilo. Mohl jsi odhadovat, že to celé zabralo zhruba půl hodinu, než sem za tebou někdo dorazil. Ale ani po dalších pár minutách k tobě nikdo nedorazil, přestože jsi mohl vnímat, že na patře ještě někdo zůstal. Otázkou bylo, co hodláš dělat dál. Něco ti však říkalo, že sem původně přišlo více jedinců, ale nyní jich tu bylo méně, byť turbovýtah zatím nikam neodjel. To jsi mohl vědět i především díky tomu, že místnost s generátorem přes stěnu sousedila s turbovýtahovou šachtou a mohl jsi tak dobře slyšet, jestli turbovýtah projel nebo neprojel okolo, či vlastně, jestli se vůbec jakkoliv pohyboval.
Co se týkalo počtu zůstanivších, tak jsi měl pocit, že na patře s tebou nyní byli dva další jedinci, ale na jistotu jsi to říci nemohl.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Wrait
Učedník
Učedník
Příspěvky: 395
Registrován: 19.10.2008 17:27:42
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Mise pro Wraita(Taru'n Wio)

Příspěvek od Wrait »

Iskaayuma, Továrna
Konečně...
Turbovýtah přijel. Za dveřmi se dělo něco, co jsem nedokázal tak přesně zaznamenat, ale po chvíli se proudy ustálily na dvě vlny - tedy dvě osoby.
Ven nemůžu, tady by nikdo neměl být. Taky se sem ještě nikdo nepodíval. Ale co v tom lepším případě se sem už nevrátím. Vzal jsem světelný meč, zapl ho a počkal jestli se za zdí začne něco dít. Jestli ne, začal jsem vyřezávat do stropu mnou tak oblíbenou díru. Postupoval jsem opatrně a potichu tak dlouho, dokud jsem nebyl schopen prořezat se do šachty turobýtahu. Díru do místnosti jsem nakonec ještě spekl dohromady, abych zanechal co nejméně stop. Teď už zase zbývalo jen čekat, než se začne výtah pohybovat. S databloky vedle sebe jsem si lehl a "cítil" život těch několika osob na patře.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro Wraita(Taru'n Wio)

Příspěvek od Jordi Linx »

Iskaayuma, Továrna:
Když jsi měl dojem, že se turbovýtah nehodlá nikam pohybovat, ale zůstane zhruba někde u tebe na patře, tak jsi přistoupil k činu. Tvůj meč ožil a zabořil se do stěny, v níž jsi pomalu ale jistě vytvářel otvor dostatečně veliký pro sebe. Stěna byla sice poměrně dost tlustá, ale tobě to netrvalo příliš dlouho a už jsi se mohl protahovat do turbovýtahové šachty. Největším problémem bylo vyřezávání díry, kterou jsi musel vyřezávat prakticky až u stropu a to nakonec na nepříliš pevně naskládaných bednách. Celá konstrukce ti nakonec vydržela dost dlouho na to, abys mohl vše vnímat o chvíli později ze střechy turbovýtahu, zatímco ses věnoval pokusu o vyspravení otvoru. Protože však stěna nebyla kovová, tak se ti povedlo vytvořit pouze provizorní něco, co na chvilku udrželo stěnu pohromadě.
Meč jsi nakonec vypnul v ten nejlepší možný čas, protože jsi zaslechl, jak někdo vstoupil do místnosti, která tě ještě před chvílí ukrývala. Následovalo delší ticho, než jsi mohl skrze nezacelené škvíry zaslechnout část hovoru.
... asi to byla opravdu jen náhoda.
Blbost, pošli ty dva droidí šachtou, my sjedeme o patro níž.
Nebylo toho mnoho, ale znamenalo to jedno - a vlastně se to i splnilo. O chvilku později se turbovýtah opravdu rozjel a to přesně na opačnou stranu, než bys potřeboval. Byl jsi tedy opět o patro níže na střeše turbovýtahu a tedy o patro více vzdálen východu.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Wrait
Učedník
Učedník
Příspěvky: 395
Registrován: 19.10.2008 17:27:42
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Mise pro Wraita(Taru'n Wio)

Příspěvek od Wrait »

Iskaayuma,Továrna
Ale ne. Proč jedou dolu? No nic. Stále jsem ležel a čekal až se výtah zastaví. Pak jsem zjistil, jestli ti dva vystoupili, jeslti ano, opatrně otevřu poklop a Sílou zmáčnu tlačítko, které mě odveze nahoru.
Pokud však zůstavají v kabině, musím i já zůstat ležet a čekat co se bude dít. Jak to říkal mistr Kenobi? Někdy je lepší počkat, jak se věci samy vyřeší? Ano, tak to bylo. Usměju se a čekám.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro Wraita(Taru'n Wio)

Příspěvek od Jordi Linx »

Iskaayuma,Továrna:
Z toho, že se výtah pohnul na opačnou stranu sis nedělal příliš velkou hlavu a snažil ses držet trpělivosti a klidu, který jsi mohl vidět u Obi-Wana Kenobiho. On a jeho padawan patřili v poslední době k nejdiskutovanějším Jediům v Chrámu a to z mnoha různých důvodů. Některé patřily mezi ty pochvalné, jiné byly pochybovačné a nepříliš dobré a především mířily k problémovosti Obi-Wanova padawana. Ti dva však nyní byli úplně někde jinde a tobě se po chvilce čekání poštěstilo natolik, že kabina turbovýtahu byla prázdná.
Vypadalo to na jednoduchý plán - otevřít poklop, najít tlačítko a poslat se nahoru. Jenže až nyní sis uvědomil, že tenhle turbovýtah je ten samý, kterým jsi přijel dolů. A to byl turbovýtah reagující na otisk dlaně, což předtím pokaždé obstarával někdo jiný a ne ty. Z jednoduchého plánu tak vyvstal nepříjemný problém a to, jak se dostat nahoru, když jsi nemohl použít svůj otisk dlaně a ani běžné zatlačení pomocí Síly.
Jedinou výhodou zatím bylo, že jsi nebyl odhalen a ti dva nyní prohledávali tohle patro, což jim určitě nějakou dobu zabere. Tedy na řešení otázky, jak vzhůru jsi měl poměrně dost času. Samozřejmě se tu jako obvykle nabízela šplhací varianta, protože šachta měla na různých místech rozmístěné rozličné chyty, které by se daly využít k vzestupu nahoru.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Wrait
Učedník
Učedník
Příspěvky: 395
Registrován: 19.10.2008 17:27:42
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Mise pro Wraita(Taru'n Wio)

Příspěvek od Wrait »

Iskaayuma, továrna
Sakra. U všech podřadných a nechutných bohů, proč?! Málem jsem vykřikl nahlas, ale uvědomil jsem si, že nejsem sám a osobně bych tu vlastně neměl být.
Opatrně jsem zase zavřel poklop. Co teď? Zvířata to nejsou, takže je k ničemu nedonutím... alespoň ne bez toho, abych je nezhypnotizoval... Lehl jsem si na záda. Čekat? Zase?Zamračil jsem se. Zavřel jsem oči a chvilku odpočíval. Pak jsem zase začal meditovat a Sílou hledat ti živoucí bytosti v patře. Čekla jsem jestli se znovu pohneme.

Promiň, že jsem nenapsal. Dlouho jsem přemýšlel, co udělat.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro Wraita(Taru'n Wio)

Příspěvek od Jordi Linx »

Iskaayuma,Továrna:
Pozapomenutí na onen očividný fakt tě na jeden moment vykolejil natolik, že jsi se málem neovládl a mohl hlasitě prozradit svou přítomnost zde. Vše se nakonec povedlo udržet pod pokličkou tvého sebeovládání a uchýlil ses opět nahoru na střechu výtahu, kde jsi té chvilky využil k meditaci. Po nějakou chvíli jsi hledal v Síle své protivníky a místy se ti dařilo je opatrně sledovat v pohybu po patře. Jejich pohyb však byl pomalý a příliš opatrný na to, aby ses mohl v brzké chvíli někam pohnout sám. Z dalších rozvah tě probralo vrnění komlinku nastaveného na tento mód, aby tě případný hlasitý signál neprozradil.
Taru'ne, jaký je tvůj status?
zaslechl jsi po delší době známý hlas tvé mistryně Eerin.
Cítím, že jsi v pořádku a relativně neohrožován, tak mě zajímalo, jestli bys mi mohl s něčím pomoct,
pokračovala dál tichým tónem předpokládajíc, že když jsi komlink zvedl, tak můžeš bez výraznějšího ohrožení mluvit. V Síle ses mohl ujistit, že oba muži, kteří předtím použili výtah, jsou dostatečně daleko na to, aby tě mohli slyšet, natožpak při tichém rozhovoru.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Wrait
Učedník
Učedník
Příspěvky: 395
Registrován: 19.10.2008 17:27:42
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Mise pro Wraita(Taru'n Wio)

Příspěvek od Wrait »

Továrna, Iskaayuma

Chilku se nic nedělo, lidé se hýbali, já ne. Pak se ozval komlink nastavený na tichý režim. Uklidnil jsem se dost na to, abych nyní nehnul ani brvou. To je něco... řekl jsem si a usmál se. Pak jsem sebral komlink a zapl ho. Právě jsem se dostal do pozice ležící na výtahu... Chtěl jsem se dostat nahoru, ale zatím sjíždím níž a níž, proč se ptáte?
Když se mistryně dal do rozhovoru otevřel jsem oči. Pro někoho, kdo mě neznal, by řekl, že jsem dobrý Jedi. Někomu známému to mohlo připadat přinejmenším zajímavě. Ale nikdo kromě mě a turbovýtahu tu nebyl.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro Wraita(Taru'n Wio)

Příspěvek od Jordi Linx »

Iskaayuma,Továrna:
Hovor od mistryně byl pro tebe přinejmenším trochu překvapivý, ale na to jsi nyní neměl čas a stručně jsi ji vyložil svou situaci, do které jsi se postupně dostal.
Tak to bys mohl turbovýtahovou šachtou vyšplhat nahoru, aniž bys čekal, až někdo pojede, že?
poznamenala mistryně Eerin poměrně jednoduchou poznámku, jak ještě jsi se mohl dostat nahoru, aniž bys musel čekat na návrat těch, kteří po tobě pátrali a doufat, že tentokrát by už jeli správným směrem a dostatečně nahoru. Pokud by ses rozhlédl po výtahové šachtě, tak bys určitě mohl spatřit množství výstupků, částí konstrukce a dalších, za něž by ses mohl zachytit či je využít pro výstup výše.
Dostala jsem se do zapeklité situace. Ten poplach je kvůli mně, protože jsem pozapomněla na jednu drobnost. Ale pronásledovatele se mi podařilo setřást. Bohužel jsem se během toho dostala do ventilace v prostoru kanceláří a nemohu se pohnout dál. Takže by se mi hodilo, kdyby ses nějak dostal sem a způsobil nějaké rozrušení, nebo cokoliv, co by odvedlo pozornost těch neustálých hlídek, abych mohla proklouznout dál.
vyložila ti mistryně svou situaci a přeložila i možné řešení,na kterém by ses však musel podílet i ty sám. Nejprve by to však znamenalo dostat se právě do kancelářských prostor.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Wrait
Učedník
Učedník
Příspěvky: 395
Registrován: 19.10.2008 17:27:42
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Mise pro Wraita(Taru'n Wio)

Příspěvek od Wrait »

Továrna, Iskaayuma
Když mi mistryně nastínila možnou cestu, zašklebil jsem se.Já vidim i tuhle alternativu... svou myšlenku jsme pokračoval nahlas. Mám tady nějakou zásilku, celkem tučnou. Plnou informací, které můžou být zajímavé, jen by je bylo třeba dešifrovat. Pak se zvednu a podívám se na onu stěnu, po které hodlám lézt. Krabice nikam neodejde... Pokud ji někdo nepomůže. Chytnu se prvního výstupku a popolezu o kousek nahoru, směrem ke kancelářím. Bude na odvedení pozornosti stačit neoprávněný přístup k tomu...Nemohu najít správné slovo pro místní turbozdviž. Jo, přístup k výtahu? Zase se o kousek posunu nahoru a poslouchám.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 1. Mise pro Wraita(Taru'n Wio)

Příspěvek od Jordi Linx »

Iskaayuma,Továrna:
Svůj balíček ses rozhodl odložit na střechu turbovýtahu tak, aby vydržela jeho pohyb a vydal ses postupně vzhůru pečlivě sledujíc další výstupky. Zároveň jsi měl stále zapnutý komlink a pokračoval v konverzaci se svou mistryní. Ve výsledku jsi tedy nepostupoval příliš rychle, přesto však jistě.
To zní zajímavě, informace se mohou vždy hodit,
poznamenala mistryně a s reakcí na druhou poznámku chvilku váhala. Bylo to nejspíše kvůli tomu, že rozmýšlela svou pozici vůči turbovýtahu a jak hodně by jí pomohlo narušení z toho směru.
No, mohlo by to zabrat, i když to je docela blízko. Ideální by bylo někde v prostorách nalevo od turbovýtahu. Z pohledu, z něhož bys vylézal. Možná by ti mohlo pomoci něco v místnosti naproti turbovýtahu, kde jsou různé výrobky na předvedení a tahle organizace se zabývá i různými zbraněmi. Ale to už nechám na tobě, musím končit ...
odpověděla nakonec mistryně a ukončila vaše spojení, čímž jsi se mohl nyní mnohem více a lépe soustředit na lezení vzhůru. S chyty jsi problém neměl a byl jich všude dostatek, ale už jsi mohl tušit, že problémem by mohlo být otevření dveří v patře, kam jsi se nyní pracně šplhal.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Wrait
Učedník
Učedník
Příspěvky: 395
Registrován: 19.10.2008 17:27:42
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Mise pro Wraita(Taru'n Wio)

Příspěvek od Wrait »

Továrna, Iskaayuma

Jakmile rozhovor skončil, strčil jsem komlink zpátky na pásek a začal pořádně šplhat. Cvičit Dijem-so se vyplatilo, cesta nahoru nebyla tak náročná jak by se mohla zdát. Je to snad můj osud lézt výtahovou šachtou pokaždé, když na nějakou narazím? trochu si zavzpomínám.
Když jsem u dveří do onoho patra, Silou povolím písty, které drží dveře pohromadě a dveře otevřu rukama zavěšen mezi stěnami šachty.
Nejsou - li písty hydraulické a dveře fungují čistě elektronicky, Přetížím obvod a otevřu dveře pomocí Síly.
Pokud není vyhlášen poplach probjehnu do místnosti na proti. Tam začnu hledat, jednak něco, co by mi mohlo pomoci způsobit vyrvál a pak něco, co by se mohlo hodit později.

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“