3. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 3. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Jordi Linx »

Poškozený Acclamator, Chodby:
Neměl jsi ani moc času se narovnat a oddechnout po právě dokončeném úspěšném úniku před ohnivým infernem s Deggovým podpisem, abys musel řešit další vývoj situace. Až se mohlo zdát, že práce ARCčka a vlastně obecně republikové armády je nikdy nekončící krizí.
Tvé seřvání Degga vyústilo pouze v to, že přestal se svým tanečkem, něco si zamručel pod helmu a nahlas nikterak nereagoval. Snad poprvé během dneška neprozradil nic na veřejném kanále, jenž byl dlouhodobě pronajat pro vylomeniny týmu Eta.
Tady tým Dzeta, naši skupinu droidů jsme si odseparovali do menších skupinek a postupně je likvidujeme. Díky uzávěrce máme vše pod kontrolou a hangár bude do deseti minut náš, pokud máme zelenou v postupu,
ozval se ti jako první velitel týmu Dzeta, který jako obvykle přednesl své klasické hlášení a nenaznačoval žádné možné problémy pro jeho tým.
Zapojili jsme se do boje s nepřátelskou lodí, poté co se Ripovi nějakým zázrakem povedlo neuškvařit všechny čelní turbolasery. Nepřítel dostal slušnou salvu, ale zdá se, že to jeho můstek přežil a ještě nějak fungují. Pokud byste měli pár rukou navíc, tak by se tady asi hodil ...
ozval se Nut, jakmile našel chvilku volna ty si sis mohl jenom představovat, co se teď vlastně odehrávalo na můstku lodi. Další mírný otřes jen prozradil, že nepřátelská palba pokračovala. Mohl jsi však říci, že to rozhodně nebyla plná palba nepřítele a vše zatím spíše spočinulo na štítech Acclamatoru.
Uši mám v pořádku pane, právě jsem je zkontroloval. Pro jistotu jsem za zavřenými dveřmi vypustil vzduch, aby se uhasily ty plameny,
informoval ještě navíc Hooker, aby následovalo povzdechnutí, které nejspíše patřilo Nutovi. Situace se možná na lodi zlepšila, ale mimo ní ještě zdaleka nebylo vyhráno.
-----------------------
5555
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Dash Spience
Seržant
Seržant
Příspěvky: 985
Registrován: 09.9.2007 09:11:25
Bydliště: Nar Shaddaa
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Dash Spience »

Poškozený Acclamator, Chodby:

Cítil jsem se pěkně zmlácený a celá situace s Deggem potom, když reagoval dle mě zvláštně na moje seřvání tomu ještě pomohla. Nečekal jsme, že by mohl reagovat takto, když vezmu v potaz všechny jeho minulé reakce a podobně ,kdy reagoval absolutně odlišně. No, teď nebyl čas to řešit. Třeba se mi povedlo ho přivést k rozumu, i když to byla asi bláhová myšlenka. Když jsme ve vysílačce slyšel tým Dzeta, tak se mi ulevilo že aspoň někde se věci vyvíjejí podle plánu jak mají a jak chci, aby se vyvíjeli.
Výborně Dzeto. Postupujte vpřed, zajistěte hangár a pokud bude možné zajistěte ten transport. Vždycky mít loď navíc se hodí. Dávám Vám volnou ruku. V případě komplikací, si zavolejte o podporu. Konec.
Poslouchám, zprávy z můstku a musím pochvalně zamručet nad Etou, která se nyní dle mého názoru překonávala. Už jen proto, že jsme vydrželi první salvu, ač třeba nezasadili takové rány jako jsme zamýšleli.
Dobře Nute, podrbej za mě Ripa za uchem. To se mu povedlo. Dzeto míří do hangáru a já myslím, že můžeme zpátky na můstek. Hned jsme tam. Dobře Hookere, dohlédni na vypuštění toho vzduchu a uhašení ohně, když jsme dosud vykopali ty parchanty a plecháče, tak by byla pěkná ostuda, kdyby nám shořel pod zadkem.
Trošku opět vydechnu a pak se podívám na dříve seřvaného Degga.
Dobrá práce Deggu, ať mám osmažený zadek nebo ne. Pojď, ať jim pomůžeme a pošleme i ten zbytek řachanů do křemíkového nebe. Už jich mám tak akorát dost.
Usměju se na Degga a spolu s ním vyrazím na můstek. Jdu ostražitě, ale nepředpokládám už nějaké problémy.
,,Nepřítel mého nepřítele je stále ještě i můj nepřítel."

Alpha-63 Dash

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 3. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Jordi Linx »

Poškozený Acclamator, Chodby:
Po vyslechnutí reportů jsi měl pocit, že se vše přeci jen nakonec v dobré obrací a společně s Deggem jste vyrazili směrem na můstek, kdy člen komanda ještě spolknul poznámku, že pro jeho výbušniny nebude nikdy dostatek řachanů. I z můstku jsi obdržel potvrzení, že požáry jsou právě hašeny a tak ti nezbývalo nic jiného, než za mírného otřásání lodi vyrazit k nejbližšímu funkčnímu turbovýtahu, jenž by tě zavezl tam, kam potřebuješ.
Kupodivu fungoval hned první turbovýtah, tudíž jste vyrazili nahoru. Uprostřed cesty sice světla na chvilku pohasla a kabina se mírně zakolísala, turbovýtah však bez potíží vyjel až nahoru a během další chvilky jsi se s Deggem octnul na můstku, kde bylo nesmírně živo.
Rip aktivně bojoval se zbraňovým panelem a snažil se pálit na notně poškozenou separatistickou loď v průzoru před vámi, zatímco Nut zápasil se štíty a Hookerem se zbytkem palubních systémů. Ve třech mohli jen těžko ovládat celou loď, ale i tak zvládali docela dost systému. Pomyslné kormidlo bylo navíc ještě volné, stejně jako druhá hlavní palebná stanice, aktivní senzory nebo komunikace nebo obranné palebné stanice. Pak se dalo počítat o množství dalších konzolí, které sloužily jako pomocné a v současné době je nikdo neokupoval.
Zatracení parchanti, natočili se mi štítem a nemám dost kanónů na to, abych to procpal!
hudroval Rip a ani jsi nemusel mít helmu a aktivní komlink, abys věděl, že nejednomu z komand na jazyk vklouzlo slovo fierfek.
Začínají na nás soustředit palbu a já z těch štítů opravdu víc nevyždímu,
postěžoval si také Nut a snažil se také vymyslet zdánlivě nemožné. I ty jsi měl k dispozici výcvik v ovládání lodních systémů, takže jsi teoreticky mohl zastat některou z neobsazených pozic.
Co se fregaty naproti vám týkalo, tak prostor okolo můstku byl solidně zdecimován a bylo tam vidět spoustu míst po explozích. Značné poškození nejspíš utrpělo i ovládání lodi, která se sice pohybovala, ale pomalu a nemotorně. Hlavní zásah však dostaly hlavní nepřátelské baterie, díky čemuž jste měli palebnou převahu a dle všeho byli nepřátelé poškozeni ještě na několika místech. Zatím se však nic z toho nezdálo kritické.
Ehm, nejsou támhleto supi?
ukázal Degg skrz průzor a přešel k senzorům, aby se to pokusil potvrdit, ale tys stejně jako ostatní věděl, že to bylo zbytečné. Sice jich bylo jenom dvanáct, protože fregata třídy Munificient nesla hlavně pozemní síly, než letecké, ale i tak měli de facto volnou cestu k bombardování vaší lodi dle libosti, i proto, že obranné zbraně neměl nikdo pod kontrolou.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Dash Spience
Seržant
Seržant
Příspěvky: 985
Registrován: 09.9.2007 09:11:25
Bydliště: Nar Shaddaa
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Dash Spience »

Poškozený Acclamator, Chodby:

Bylo vidět, že když se i Eta dostane do krizové situace tak prostě skousne kraviny a jde do toho po hlavě s dobrými výsledky. Aspoň, že vím jak na ně. Zahrnout je množstvím úkolů a potom jedou jako šroubky. To je něco co se veliteli do budoucna určitě hodí. Pokud s nimi budu mít ještě co dočinění, tak už to konečně vím. Jediné co mě znervózňovalo tak byly ty otřesy, které třásly celou lodí. Vím, že lodě třídy Acclamator jsou výsadkové lodě a ve vesmíru něco vydrží, ale ne tolik kolik bych si představoval. Snažil jsem se jít co nejrychleji, ale už mi to tak dobře nešlo jako na začátku. Nějakým šťastným řízením osudu jsme se mohli hned prvním turbovýtahem dostat k můstku. Stál jsem opřený o stěnu a vydýchával se. Když výtah začal vibrovat a pohasínat, vzpomněl jsem si na výtahovou šachtu na Kaminu. Při obraně mého rodného města a mého domova jsme museli šplhat skrz takovou šachtu. Myšlenka na další takový šplh mě velmi děsila, protože teď už bych to asi nezvládl. Počkal jsem až se dveře otevřou a něčím co připomíná rychlý kulhavý krok se hrnu na můstek. Rychle se snažím seznámit se situací, která jak se zdá není nejlepší z možných, ale ani nejhorší. Musím říct, že tým Eta odvedl velmi dobrou práci na to jak omezené prostředky na to měla. Podívám se směrem k Deggovi a jeho konzoli. Měl pravdu a na loď se řítila letka Supů, což pro loď bez stíhací obrany a dostatečné posádky je dost nepříjemné. Musíme je udržet daleko od motorů a nejlépe celé lodi.
Tak jo. Deggu vezmi si konzoli obranných zbraní. Drž Supi co nejdál naší lodi a sestřel co jde. Musíme zabránit, aby nás ohlodávali a my furt museli udržovat štíty silné všude po lodi. Nute dostaň do štítů co jde. Odeber energii ze zbytku lodi, kde se nepohybuje Dzeta a nejsou pro nás důležité. Já nás za chvíli posunu a zaútočíme na jejich poškozenou část, takže i Ty Ripe si přijdeš na svoje. Hookera, pokud to je možné a budeš mít chvilku zaměř senzory na jejich loď najdi kriticky poškozená místa a pošli ke Rippovi do konzole. Já použiju druhou konzoli zbraní a zkusím rozstřelit tu jejich formaci. Mělo by se povést je trošku pošramotit. Potom nás potáhnu trošku k nim a dostanu nás na jejich poškozenou stranu.
Vydal jsem rozkazy a vrhnul jsem se ke konzoli zbraní. Chtěl bych zacílit střed jejich formace a jednu salvu vystřelit do jejich chumlu. Těžké zbraně nemají moc šanci proti malým stíhačkám, ale jakákoliv šance, abych snížil počty Supů je dobrá šance. Po výstřelu doprostřed té formace, bych rád ještě vystřelil ze zbraní na můstek té fregaty. Dobře vím, že to asi neprojde, ale zase to o něco ubere fregatě štíty a Ripp bude mít větší šance. Po výstřelech se přesunu ke konzoli kormidla. Snažím se natáčet loď tak, abych nastavoval nepřátelské palbě vždy jiný štít a nevyčerpával se tak pouze jediný. Budu se snažit loď dostat do pozice takové, aby jim Rip mohl pálit do oslabených částí.
Ukážeme těm bastardům co to znamená začít si s Komandy a jedním velmi naštvaným ARC!
,,Nepřítel mého nepřítele je stále ještě i můj nepřítel."

Alpha-63 Dash

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 3. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Jordi Linx »

Poškozený Acclamator, Chodby:
Jakmile ses dostal na můstek, tak jsi měl pocit, že tu byla tak trochu jiná Eta, než co jsi měl zatím možnost se setkat. Otázkou však bylo, jestli tohle všechno bude tak nějak stačit na to, abyste ustáli současnou situaci. Bez delšího váhání jsi začal vydávat rozkazy a Ety se jimi začala řídit.
Hooker začal regulovat systémy lodi tak, aby získal co nejvíce energie pro Nuta, jenž pracoval na převádění energie mezi štíty, které byly hlavní clonou před nepřátelskou palbou. Rip pokračoval v ostřelování nepřátelské lodi a zkoušel různé, na první pohled mnohdy hodně nahodilé vzorce, kam střílet, ale skulinku se mu nedařilo najít. To už jsi se ale věnoval druhé konzoli a využil jsi volné těžké kanóny k palbě do skupiny supí formace. A opravdu - první salva přinesla možná až nečekaný účinek, když odpařila dvě stíhačky a roztrhla zbytek formace, který se již rozdělil na dvě a zvolil volnější uskupení. Palbu na můstek ti potom už neumožňovala pozice kanónů a všechny ostatní, které tam mohly, již používal Rip, zatímco Degg začínal ovládat množství menších obranných laserů proti stíhačům. Přenechal jsi tedy zbylých deset supů jemu a sám se přesunul za kormidlo celé lodi, abys začal s manévrováním.
Pamatuje si někdo, jaký mají supi základní letový vzorec?
zeptal se Degg, zatímco se pouštěl do snahy o sestřelování stíhačů.
Co já vím, natáhnout krk a chcípnout? Hele, když vypustím odpad, tak budeme lehčí pro manévrování, ne?
zareagoval sarkasticky Hooker a vypustil odpadní šachtu, která obsahovala různý odpad, jenž se na lodi shromažďoval. Sice bývalo častější toto praktikovat při blízkém přeletu okolo hvězdy, aby bordel jen tak nepoletoval ve vesmíru, ale teď to bylo asi jedno.
Ha, jednoho jsem dostal ... počkat, tam nemůžu střílet, tak jaktože je poškozený?
zahudroval Degg a zuřivě manipuloval s konzolí, zatímco Hooker přeběhl k senzorům, aby splnil další část tvých rozkazů.
A nerozmáčkl jsi ho Mocí? Víš, jak to dělají Jediové?
vmísil se do hovoru Rip.
Houby moc, je to Síla ...
opravil ho Nut, když se Hooker začal zničehonic nepokrytě smát.
Deggu jsi nula, ten sestřel je můj, sundal jsem ho těmi odpadky!
prozradil příčinu vybuchnuvšího supa Hooker, který výpusť odpadu omylem trefil v tu dobu, kdy supi chtěli udělat kličku okolo zádi lodě a jeden z nich to nevybral včas. Svého kolegu tím rozhodil natolik, že Degg chvilku vypadal, jakoby právě někdo blasterem sestřelil Acclamatora.
Alpho-63? Tady Dzeta, droidi jsou uklizeni, ale nechali tu v hangáru pár těch svých dispenzerů a dokonce tu měli i nějaké výbušniny, další rozkazy? A ehm, jak jsme na tom s tou lodí, kterou můžeme pozorovat skrz silové pole hangáru?
narušilo tvé vnímání hovoru na můstku hlášení od druhého komanda, které oproti Etě fungovalo naprosto předpisově.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Dash Spience
Seržant
Seržant
Příspěvky: 985
Registrován: 09.9.2007 09:11:25
Bydliště: Nar Shaddaa
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Dash Spience »

Poškozený Acclamator, Chodby:

Po udělení rozkazů můstek fungoval troufl bych si říct zase o něco lépe jak předtím. Ne že by nefungoval, ale každý dělal něco a chyběl ten celkový koncept toho plánu. Postavil jsem se ke konzoli zbraní a snažil se u ní rychle zorientovat. Naštěstí náš výcvik byl opravdu dobrý a i když nepatřím mezi kmenové vojáky flotily, tak tohle bych měl zvládnout. Bylo to jako bych bral raketomet na mouchu, ale třeba se to ujme. Celá formace je lákavý cíl na to, aby se netrefila žádná z baterií. Je zvláštní střílet a necítit jak mi zbraň kope do ruky nebo ramena, ale musí se tomu nechat že je to stejně efektivní. Proud světla letí k supí formaci, do které se mi světe div se podařilo udělat dvě díry.
Jo! Nažerte se!
V té nestřežené chvilce radosti, kdy se zase o něco zvětší šance na přežití si může Eta všimnout, že i ARC jsou kloni jako oni. Bohužel všechna další děla v zorném úhlu lodi jsou mimo výseč a tak se přesunu k další konzoli, kde jak doufám snad ještě pohnu trochu s lodí. Poslouchal jsme na půl ucha Etu a snažil se dělat svou práci tak, abych nenaboural do té fregaty. Přeci jenom jako někdo, kdo to ovládání drží v ruce podruhé v životě si nemůžu moc vyskakovat. Musel jsem se smát když jsem poslouchal narážky na vypouštění odpadu a velmi mě překvapilo, že se zrovna tahle kravina ujala a poškodila jednoho ze supů.
Hookere, škoda že nestihneme vyprodukovat další odpad. Možná by se tahle bitva tak dala snáze vyhrát než spoléhat, že Degg něco trefí.
Přidám se do všeobecného veselí, protože asi jen tak se tady teď dá přežít. Sledoval jsem Degga, který vypadal opravdu rozhozeně.
Deggu! Jemu už odpad došel, ale Tobě obranné lasery ne! Tak s nima něco dělej a dorovnej skóre protože já vedu dva ku jednomu Hookrovu.
Zkusím to na Degga trošku po soutěžnicku. Pokud bude reagovat tak jak myslím, měl by trefit aspoň jednoho. Do toho všeho jsme poslouchal Dzetu. Koukal jsem na Hookera a v tom mě něco napadlo.
Dzeto, je možné aby jste tu výbušninu nastavili na dálkový odpal, nacpali jí do těch jejich plechovek a ty pak vyházeli ven? Uděláme z nich létající miny. Potom se vrátíte na můstek a pomůžete nám s řízením. V pěti to není žádná slast a aby ty miny fungovaly bude to chtít načasování. Kreativitě se meze nekladou, pokud do nich nacpete něco co udělá kolem lodi bordel takový, aby to zastavili sepáky bude to super. Aktuálně si stojíme, že se držíme, ale chce tu tu další ruce.
Odpovím Dzetě a podívám se k Ripovi.
Ripe zaměř se na zbraně. Koncentruj palbu všech klidně na jedno místo a postupně je otup na jednom boku. Budeme se jim pak u něj držet a rozsekáme je do šrotu.
Sakra ať to vyjde!
,,Nepřítel mého nepřítele je stále ještě i můj nepřítel."

Alpha-63 Dash

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 3. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Jordi Linx »

Poškozený Acclamator, Chodby:
Bitva byla v plném proudu a sám ses nebál trochu si přisadit do okolního dění, když jsi popíchnul Degga, kčemuž se přidal i relativně posměšným tónem Hooker. Degg si něco zamumlal pro sebe a začal se soustředit na svou práci, stejně jako ostatní kloni, byť devět zbývajících stíhačů rozhodně nebylo lehkými cíly ani pro obranné zbraně.
Zatím ses rozhodl věnovat řízení a hlášení od Dzety, které tě přivedlo k zajímavému nápadu využití "zbytků" po separatistickém vybavení. Podělil ses o něj s Dzetou, aby následovala chvilka mlčení, kdy se nejspíš radili mezi sebou.
Provedeme Alpho-63, budeme schopni dát dohromady čtyři slušné miny, které by tu fregatu mohly pocuchat. Ale dálkové odpálení bude problém, na to nejsme vybaveni, máme tu pouze časovače. Tedy, nemáme tu dálkové na větší vzdálenost jak pěti set metrů,
odpověděl vůdčí Dzeta, aby přinesl drobnou trhlinu do tvého plánu, s nímž jsi přišel. Komplikace tedy byla především v tom, jak výbušniny správně odpálit, než že by byl problém s jejich přípravou.
Deggu, napadlo tě, že ti supi létají podle nějakého vzorce? Protože moje štíty docela dostávají, tak by ses mohl soustředit na to,
postěžoval si Nut, kterému u štítu přibývalo stále více práce, zatímco Degg zatím neslavil doposud jediný sestřel. Opět si něco zamumlal pod helmu, chvilku dováděl na konzoli, když o něco později zamumlal něco Hooker.
Ehm, to máš jednoho, osm zbývá. Asi si fakt odskočím na záchod, abych vyprodukoval víc odpadu. Přece ho nenechám mít víc sestřelů, než mám já,
zamumlal nespokojeně Hooker, jakoby ho vůbec netrápilo, že je v ohrožení loď, na které se právě nacházel.
Zkus přetížit nějaké senzory, když budou přelétávat okolo, třeba tím nějakého zase sundáš,
zahihňal se Rip, když vypálil další dávku, tentokrát přímo do některé z funkčních baterií fregaty, aby jeho rána prošla a opět o něco ochromila palebnou sílu nepřítele. Jistý podíl na tom však měl i pohyb acclamatoru, který už docela slušně letěl vpřed.
Tý jo, šéfe, nechcete lítat okolo nich, když jsou takhle chromí? Ten můstek asi nepropálím, dokud budou mít nějaké štíty,
poznamenal Rip po chvilce a tys mohl pozorovat, že z motorů jsi mohl vymáčknou ještě třikrát tolik výkonu co nyní. Rozhodně by to nebylo srovnatelné s manévrováním stíhače, ale proti fregatě pohybující se tempem klatooinského slimáka, to bylo výrazný rozdíl.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Dash Spience
Seržant
Seržant
Příspěvky: 985
Registrován: 09.9.2007 09:11:25
Bydliště: Nar Shaddaa
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Dash Spience »

Poškozený Acclamator, Chodby:

Snažil jsem se manévrovat Acclamatorem, zatímco se Dzeta pravděpodobně radila. To co jsem se dozvěděl mi neudělalo zrovna velkou radost, ale člověk nikdy nemá to co by chtěl. Pokud je vzdálenost jen nějakých pět set metrů mohlo by to dost nepříjemně pocuchat Acclamator, který je už tak dost pomlácený. Nastavení časovače by nemuselo být tak těžké, kdyby se spočítala trajektorie, po které letí nepřátelská fregata a ty miny se prostě házely před ní. Kdyby hrozilo, že jí přeletí tak prostě jenom minu rozstřílíme a výsledek bude stejně efektivní.
Dzeto, připravte výbuch těch min na časovače i na dálkové odpalovače. Jeden nikdy neví, co se bude hodit. Ta fregata se pohybuje díky těm bojům řekl bych po stálé dráze. Nahážeme jim ty miny do cesty. Věřím, že tu zvládneme vypočítat jak rychle letí a na jak dlouho nastavit časovač. Zkusíme to s jednou minou a případně budeme vyhazovat další jak se osvědčí ta první. Připravte jednu minu a připravte se na nastavení a vyhození. Pokud by jste mohli postrádat jeden pár rukou, tak na můstku se bude hodit.
Odpovím Dzetě a podívám se po můstku. Eta se typicky dobře bavila, i když se už ukazují první znaky toho jak stres na tým působí a už to nejsou takoví pohodáři jak vypadali předtím. Aspoň, že ten stres na ně opravdu nějak působí a vypadají už jako řádoví členové komand.
Pánové v této chvíli se berou jakékoliv návrhy, které nás a naší Archu udrží naživu.
Zarazil jsem se, protože jsme si uvědomil že vlastně nevím jak se ten Acclamator jmenuje.
Ví někdo jak se ta loď jmenuje?
Prohodím jen tak do můstku, protože ani ARC neví všechno.
Hookere přejdi k senzorům a zjisti z nich, čas pro vyhození té miny. Když budeš už u senzorů tak se zaměř na ty jejich stíhačky a vyzjisti ten vzorec. Až budeš mít výpočet pošli ho Dzetě. Až vyhodíme minu já nakopnu motory toho koně a vzdálíme se od nich co to půjde. Výbuch by nás neměl zasáhnout a pak se vrátíme nakopeme je do zadku. Ripe ty pokračuj v palbě do jejich baterií. Až to bouchne, budeš pálit do místa u kterého to bouchlo. Štíty by tam pravděpodobně budou přetížené a pár salv z turbolaserů by je mohlo dorazit. Třeba se pak vzdají.
Snad to vyjde. V tom množství smetí a palby by si neměli všimnout, že jsme něco vypustili. Po výbuchu se s lodí můžu rychle vrátit nebo případně vmanévrovat tak, abych jim zabránil v úniku, i když toho asi stejně už nejsou schopní. Očima těkám k chronometru, kolik ještě zbývá do příletu flotily.
,,Nepřítel mého nepřítele je stále ještě i můj nepřítel."

Alpha-63 Dash

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 3. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Jordi Linx »

Poškozený Acclamator, Můstek:
Komplikace s plánem tě ani nijak výrazně nepřekvapili, každopádně to nebylo nic, co by tě přimělo upustit od prvotního plánu. Pouze jsi jen přistoupil k jisté modifikaci, kterou jsi se rozhodl sdělit týmu Dzeta, zatímco jsi tak nějak pokračoval v manévrování s lodí. To nebylo nic jednoduchého, ale tak nějak se ti to dařilo a i díky tomu byla nyní pod palbou jiná část štítu než prve, což určitě Nutovi usnadnilo práci.
Ehm, Alpho-63, nejsem si jist, jestli budeme mít čas na to prolétávat okolo a vypouštět minu po mině. Bylo by lepší je vypustit všechny najednou,
ozval se velitel Dzety a dovolil si nesouhlasit s novou změnou v plánu.
A proč to prostě na tu loď nepřilepěj? Třeba žvejkačkou,
poznamenal Rip, zatímco dál neúspěšně ostřeloval fregatu separatistů. Hooker se mezitím přesunul a pokoušel se zjistit něco více o Acclamatoru, který byl nyní vaším hostitelem.
Jo, dostal jsem ho!
zaradoval se Degg, když konečně zaznamenal úspěch a opět o něco odlehčil zátěži, kterou supí stíhači obtěžkávali vaši loď. Navíc to bylo ještě před tím, než by mohl Hooker něco svému kolegovi odeslat.
Veliteli, tohle je Fierceless, kdysi pod velením kapitána ... vlastně to už je jedno. A ten vzorec se bude ještě nějakých pět minut počítat,
prozradil Hooker, když se Degg zaradoval znova, jakmile dosáhl druhého úspěšného zásahu, což znamenalo, že nejspíše upravil svou strategii palby.
Parchanti, rozptýlili formaci, teď můžu vzorec pro prostorovou baráž zase zrušit!
zahudroval Degg, který tak prozradil metodu svého úspěchu, kdy v jednotlivých sektorech nastavil kanóny tak, aby prostě společně najednou vypálily do prostoru a něco ze skupiny holt trefili.
Ehm, veliteli, Dzeta-90 navrhnul možnost připevnění magnetických lapačů, když ho motivoval někdo z Ety tou svou poznámkou. Navrhuje provázání min a připevněné lapačů na první, poslední a prostřední. Mělo by nám to zabrat pět minut,
ozval se znoval velitel Dzet a předložil svou modifikaci návrhu plánu, zatímco ty ses blížil k zádi separatistické fregaty. Do příletu posil zbývalo zhruba ještě půl hodiny, ale čas to byl orientační, protože to mohli stihnout dřív či později.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Dash Spience
Seržant
Seržant
Příspěvky: 985
Registrován: 09.9.2007 09:11:25
Bydliště: Nar Shaddaa
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Dash Spience »

Fierceless, Můstek:

Manévrovat s takovýmhle vehiklem není něco co bych chtěl dělat pravidelně. Velet a snažit se, nepraštit do té druhé lodi touhle je velice veselá záležitost. Poslouchal jsme námitky Dzety, které byly oprávněné, ale stále jsme měli větší loď a stále držící štíty. Trochu jsem se usmál, když jsem slyšel nápad se žvýkačkou. Představil jsem si Ripa, jak žvýká žvýkačku za žvýkačkou a snaží se oblepit naší minu.
To je pravda Dzeto, ale myslím že hybnost máme stále dobrou. Ovšem souhlasím s Vaším nápadem. Nevíme kdy se sem přiřítí ještě něco jiného.
Otočil jsem se na Degga, který se radoval. Deggova radost znamenala o pár laserových starostí méně pro Nuta, což v celkovém pohledu znamenalo velkou výhru pro nás všechny. Přidal jsme zase trochu šťávy do motorů, abych nás zrychlil a rychleji dostával z palebných úhlů fregaty. Přitom jsem se konečně dozvěděl, na jaké to lodi vlastně jsem. Její jméno jsem předtím neslyšel, teda neznám ani jméno kapitána, ale rozhodně si on a jeho muži nezasloužili zemřít tak jak zemřeli. Čestně v boji je rozhodně lepší, jak vytaženi ven do prázdna a chladu vesmíru.
Dobře Hookere, pracuj na tom dál. Deggu když jsi přišel na tohle přijdeš i na něco jiného než Ti Hooker pošle ten vzorec. Už teď je to na štítech cítit.
Povzbuzuji osádku můstku a poslouchám přitom Dzetu. Jejich inovace se mi velmi líbila a proč jí nezkusit. Pět minut, je chvilka to by jsme měli vydržet.
Dobře Dzeto udělejte co půjde. Hookere zkus navázat spojení s tou fregatou. Zkusím je donutit se vzdát, teda spíše zabavit.
Čas, který potřebuje Dzeta a Hooker zkusím využít takto. Loď nepřítele je poškozená a i když se drží jeto jen otázka času. Pokud přijde o stíhačky, tak už bude kompletně bezbranná. Pokud se Hookerovi podaří navázat kontakt odešlu tuto zprávu.
Separatistické fregatě, tady velitel Republikové lodi Fierceless. Nabízím Vám možnost kapitulace. Odvolejte stíhačky, vypněte zbraně a štíty, jinak budete zničeni.
Pošlu směrem k fregatě a neočekávám odpověď. Přeci jenom stále je to celkem vyrovnané, ale třeba se jim v hlavě rozsvítí. Pokud teda nemají na můstku Neimoidiany, kteří se bez tak své lodi nevzdají.
,,Nepřítel mého nepřítele je stále ještě i můj nepřítel."

Alpha-63 Dash

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 3. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Jordi Linx »

Fierceless, Můstek:
Kreativita Dzeta ti nakonec i vytrhla nepříjemný trn z paty, když sami navrhli relativně zajímavé řešení s využitím výbušnin, což ses jim rozhodl bez většího prodlení odsouhlasit a mohl jsi tak přesunout pozornost zpět na můstek a tamější dění. Akorát jsi zaregistroval Deggův úspěch a rozhodl se ho povzbudit v jeho snažení, když konečně dosáhl toho, co se tobě nebo Hookerovi povedlo odlišným způsobem už předtím.
Možná bude lepší, když si vezmeš granáty, vlezeš si do okna a budeš je po nich házet, až budou prolétat kolem,
zaculil se Rip, který na chvíli přestal pálit, aby si pohrál s nastavením hlavních zbraní. Ostatní mezitím dále pokračovali na svých stanovištích, tedy s výjimkou Hookera, který sem tam přecházel mezi konzolemi.
No bude si muset poradit, rozhodil mi vzorec, ale aspoň jsem nastavil na senzorech varování, takže bude vědět víc dopředu, kdy se mu mihnou okolo které baterie,
poznamenal Hooker předtím, než se začal věnovat komunikační konzoli a po chvilce ti dal zelenou pro nahrání zprávy. Jakmile jsi skončil, tak ji odeslal k nepříteli. Ty ses mezitím dostával z zádi fregaty, kde byly štíty stále skoro v plné síle, což mohl být i jeden z důvodu, proč Rip přestal pálit.
Máme tu odpověď, hned vám ji pustím ...
začal něco namačkávat na konzoli, když se před vámi otevřel holoobraz a na něm byl v republikové uniformě někdo s hodností kapitána.
... sektor je v klidu a nezaznamenali jsme žádnou sepáckou aktivitu. I tak mě ale víc děsí všichni ti kloni, ne že by nebyli dobří, ale ... možná jsou až moc dobří, jeden jako druhý. Mám problém je od sebe odlišovat. Neříkám, že jsou to špatní lidi, ale ... nějak si nemůžu zvyknout, že to jsou lidi. To je hrozné, občas si připadám, jako bych velel nějaké sepácké fregatě řízené droidy ...
mluvil dotyčný, než ho Hooker utnul a omluvně si zakašlal.
Ehm, nějak se mi sem připletl jeden z prvních záznamů kapitána lodi, hned to napravím ..
omluvil se Hooker a po několika stiscích konečně nechal přehrát správnou zprávu.
Vaše žádost o kapitulaci se zamítá. Matematicky nemáte šanci vyhrát. Pokud kapitulujete a prozradíte vitální informace, budete pouze uvězněni a o vašem osudu bude rozhodnuto později,
promluvil z protější strany taktický droid.
To určitě počítali kalkulačkou z dob staré republiky,
podotknul Nut, když si i on našel chviličku, aby věnoval pozornost sepácké odpovědi.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Dash Spience
Seržant
Seržant
Příspěvky: 985
Registrován: 09.9.2007 09:11:25
Bydliště: Nar Shaddaa
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Dash Spience »

Fierceless, Můstek:

Slyšel jsem Ripa jak navádí Degga a v té chvíli jsem se zarazil. Otočil jsem se na Degga jestli si opravdu nevezme granáty a nepůjde je házet ven po těch droidech. Možná by to bylo účinnější, když vím co s výbušninami dovede. Naštěstí dál stál u své konzole a snažil se střílet z laserových děl.
Ripe nech si ty blbé narážky, ještě vezme Ty granáty a pak nebudeme mít co dělat, protože by ty supáky vyřídil a až přiletí flotila vypadalo by to jako strašení. Já jsme viděl co dokáže udělat s něčím co dokáže bouchnout a znova to takhle zblízka vidět nechci.
V tu chvíli jsme si uvědomil, že loď se neotřásá z palby turbolaserových děl, protože mlčí. Rip se vrtal v konzoli a pravděpodobně něco nastavoval. U jiného bych se neptal proč nestřílí, protože vím že jsme v místě kde má fregata stále silné štíty a bylo by to plýtvání energií.
Ripe děje se něco nebo chystáš něco co je a asi i mě překvapí?
Zeptám se Ripa a věnuji se dál řízení. Hookerovu poznámku přejdu bez komentáře, ono udělal aspoň něco. Pokud bude teď Degg vědět kam mu aspoň letí dříve má zase o pár procent větší šanci a to se počítá. V tuhle chvíli bylo dění na můstku vlastně klidné jakoby se nic nedělo. Největší práci měl Degg s odrážením stíhaček a jinak šlo vlastně jen o rutinní vedení lodi určitým směrem. Kdybych venku neregistroval sepáckou fregatu byl by to krásný výlet. Než jsem se vzpamatoval, tak byla zpět odpověď.
Díky Hookere, tak to pusť.
Řeknu, ale následně nevidím to co jsme očekával že uvidím. Nějakého načepýřeného Neimoidiana v těch jejich směšných kloboucích nebo někoho podobného, ale viděl jsem kapitána republiky. Podle toho co říkal, kapitána této lodi. Byl to muž asi čtyřiceti letý. S krátkými vlasy a ostrými rysy. Podle toho co říkal, nás vlastně bral jako roboty. Evidentně si nemohl zvyknout na stejné tváře a nevěděl jak s námi jednat. Což bylo pro mě něco nového, protože zatím jsem se nesetkal s nikým komu by jsme přišli takto divní. Ovšem je fakt, že moje známosti nemají dalekého rozsahu. Ovšem kdyby se kapitán lépe podíval na klony kterým velel, tak by jistě viděl že nejsou stejní. Jiné vlasy, mimika, styl mluvy, styl pohybu. Všechno jenom né stejnotvárnost. Pokud se oprostí od vidiny stejné tváře, tak každý z bratrů je jedinečný. Najednou to skončilo a objevil se taktický droid, který nám spočítal naše šance.
Díky Hookere, už jsem se lekl že válčíme s Republikovou fregatou. Další vysílání už není nutné. Ten plecháč se stejně nevzdá. Myslel jsem, že tam má někoho živého. Tak jo, vypočti mi nejlepší trajektorii kudma jim tam hodit naší minu. Máš pravdu Nute. Tenhle plecháč pamatuje ještě mistra Yodu younglingem.
Použiji přirovnání, které jsem slyšel od techniků na lodi, než mě sem odvezli. Prvně jsem to nepochopil, protože jsem nacionále jediů neznal, ale najít si o něm něco nebylo těžké. Usmál jsme se vlastnímu vtipu a čekal na koordináty a potvrzení připravenosti od Dzety, pokud budou připravení jdeme na to. Shodit minu a rychle pryč, ať nás nechytí exploze.
,,Nepřítel mého nepřítele je stále ještě i můj nepřítel."

Alpha-63 Dash

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 3. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Jordi Linx »

Fierceless, Můstek:
Využil jsi chvilky, abys provedl rutinní kontrolu lodi a stavu věcí. Tvé narážce na to, že by Degg byl opravdu schopen jít po supech házet granáty se většina Ety zasmála, tedy samozřejmě s výjimkou dotyčného, který se jen s o to větší vervou pral s nalítávajícími supy. Chvilku na to následoval otřes poté, když se supům povedlo něco zasáhnout a poškodit na Fierceless nějakou jeho součást. Všichni se po sobě zmateně podívali, ale nikdo nic neříkal, že by došlo k poškození na jejich úseku.
Tak se jim povedlo ustřelit nám nějakou anténu, ale to nám je teď stejně k prd...
chtěl nahlásit Hooker, když Degg vítězoslavně zavískl na oslavu dalšího zásahu.
A tenhle byl na dálku!
dodal k tomu, než se vrátil ke své práci.
V podstatě nechávám vychladnout turbolasery. Jak jsem střílel za studena, tak dostaly trochu zabrat a rád bych měl za chvilku ještě čím střílet,
vysvětlil nenápadně Rip a bylo jasné, že váš prvotní útok si nesl značné následky do vaší bojeschopnosti.
Chvilku poté jsi dostal informace o novém kurzu, které nechal propočítat Hooker a ukazovaly ti velice, ale opravdu velice těsně křížení kurzu se separatistickou lodí. Takhle jsi nebyl schopen odhadnout, o kolik se budete míjet, ale něco ti říkalo, že by to mohlo být jen o pouhé desítky metrů.
Tady Dzeta-04, jsme připraveni na váš rozkaz. Nadrátovali jsme si i ovládání trysek, takže budeme moci s balíčkem omezeně manévrovat,
ohlásil se velitel druhého týmu komand a nahlásil ti, že další část vašeho útoku je připravena. Podle trajektorie, kterou ti připravil Hooker se mohli dostat do vhodné pozice pro vypuštění za dvě minuty a deset sekund, každopádně ti neušlo, že trajektorie zahrnuje i otočení lodi v ose.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Dash Spience
Seržant
Seržant
Příspěvky: 985
Registrován: 09.9.2007 09:11:25
Bydliště: Nar Shaddaa
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Dash Spience »

Fierceless, Můstek:

Byl jsem rád, že i přes všechny problémy které prozatím máme se Eta dokáže smát a na Degga měla moje poznámka takový účinek jaký jsem chtěl. Začal se o to více snažit a to pro supy znamenalo velké problémy s vyhýbáním se palbě a znesnadněním palby na loď. Ač je pravda, že trefit něco tak ,,malého" jako Acclamator není zrovna těžké, ale spíše šlo o to nenechat je zaměřit důležité části lodi. Tento proud domněnek mi přerušil otřes lodi a jasně znatelný výbuch v jedné ze sekcí lodi. Možná se začíná naplňovat to pořekadlo o unaveném štěstí. Rychle jsem proletěl svoje panely, jestli nedostal zásah některý z motorů nebo pohonných trysek. Můj úsek to nebyl a tak jsem zvedl hlavu a podíval se po ostatních. Nikdo z nich nevypadal ztrápeně, ale to Eta nevypadá nikdy v žádném případě. Až se ozval Hooker s nevýznamnou anténou. Teda chtěl než mu do toho skočil Degg s jeho velikánskou radostí. No jeho radost moje radost. Třeba už pomohlo to Hookerovo nastavení.
Tak ještě ten zbytek Deggu a bude to vyřízené. No na lodi je asi všechno významný Hookere, ale pokud nás to výrazně neomezuje máš recht. Uzavři okolní sekce a nech to plavat.
Další hlášení bylo od Ripa. Podle toho co říkal, úvodní palebná sekvence asi poškodila zbraně nebo moc zahřála, což teď v krizových momentech není něco co bych chtěl slyšet.
No Ripe hlavně ať máme čímkoliv střílet. Helmama tu loď neumlátíme.
Vyhodil jsem si před sebe kurz, kterým musíme letět, aby jsme mohli vyhodit naší minu. Vyvalil jsme oči a četl si údaje ještě jednou, protože to co jsem viděl se mi ani za mák nelíbilo. Minout loď o pouhých pár desítek metrů nebude něco co bych chtěl dělat s pilotním kurzem a zdravou lodí, natož teď.
Výborně Dzeto. Připravte se na vyhození min do dvou minut. Hookere budeš časoměřič. Dáš vědět Dzetě kdy to má vyhodit. Nute připrav se přizpůsobit štíty proti výbuchu. Ripe pokud budou děla schopná palby, pal na místo kde to bouchne. Mohly by jim bliknout štíty a to by bylo pár ran pro nás navíc.
Já budu mít jinou práci.
Pomyslím si, když rozdám úkoly abych už se nemusel na nic jiného než řízení lodi soustředit. Otáčení lodi kolem své osy nebude žádná sranda a já to musím zvládnout sám bez bližších zkušeností.
Ať při nás stojí všichni svatí!
,,Nepřítel mého nepřítele je stále ještě i můj nepřítel."

Alpha-63 Dash

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 3. Mise pro Dash Spience(Alpha-63 'Dash')

Příspěvek od Jordi Linx »

Fierceless, Můstek:
Pomyslná houpačka s vývojem situace se neustále přehupovala ze strany na stranu, jednou přišla lepší zpráva, jednou horší a jednou jsi nemohl říci, jestli to bylo dobře nebo špatně. Dění jsi samozřejmě neponechával bez komentářů, aniž sis uvědomoval, jak odlišné tohle bylo od běžného profilu misí, které jsi musel absolvovat. Cesta vlka samotáře proti skupinové spolupráci proti společnému nepříteli.
V tvém případě by to s tou helmou šlo těžko,
neodpustil si Rip zpětnou poznámku a jen těžko jsi mohl nezahlédnout pobavené úsměvy ve tvářích zbytku týmu Eta, který tu byl s tebou na můstku. Nic dalšího však už nikdo z nich neřekl a chystali se na nadcházející chvíli. Totéž ti potvrdila i Dzeta s informací, že jsou připraveni provést plán.
V tom momentě s lodí otřásla mírná exploze, která však dle všeho nepocházela z lodi samotné, jen byla v její blízkosti. Pár vteřin na to se začal Hooker opět nehorázně smát, sotva popadal dech. Získal si tak nebývalou pozornost všech přítomných.
Mám další zářez, chtěl jsem odvzdušit zasaženou část, ale místo toho jsem omylem odpálil záchranný modul a sundal jsem jednoho ze supů,
prozradil nadšeně Hooker, který tak dohnal tvoje skóre v počtu sestřelených supů, aniž by se nějak výrazněji snažil je doopravdy ničit.
To si ze mně dělá srandu, proč se vlastně snažím. To opravdu bude lepší, když půjdu házet granáty z okna,
zalamentoval Degg, ale od své konzole se nevzdálil, jen do ní párkrát zuřivě uhodil. Než ho vztek přešel a otočil se k Hookerovi s vítězoslavným úsměvem.
Takhle se to dělá, amatére!
prozradil, že jeho bušení přineslo nečekaný účinek, který byl víc štěstí než cokoliv jiného.
Klid, nezapomeňte, že tu loď chceme celou, ne že ji rozložíme na součástky s kterými budeme sestřelovat stíhačky ...
povzdechl si Nut a pokusil se situaci uklidnit, zatímco ty ses musel již plně věnovat manévru, který si Hooker vynutil svou trasou.
A pane, je možné, že ta trasa je +- 5% nepřesná,
nezapomněl dodat Hooker, když jsi loď už otočil v ose a začal prolétat nazpět pod fregatou. V ten moment už ti bylo jasné, že těch pár metrů rezervy tu nevyjde a s nepřátelskou lodí se škrtneš bokem. Krátce potom pak mělo následovat vyhození vašeho balíčku.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“