Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Příspěvek od Phate »

Keren, místo útoku:

Vysoukala jsi se ze speederu a zažehla světelný meč. Pro někoho, kdo ho v životě neviděl to byl vždycky úžasný zážitek. Tedy pokud nestál na špatné straně. Majitel důlní společnosti i jeho řidič chvíli civěli na modrou čepel. Sereo potom zapadl na podlahu v zadní části a nevystrkoval hlavu.
Šofér zaujal místo mezi zbytkem zdi a zadní částí vozidla na pravé straně a kontroloval perimetr. V Síle nyní bylo plno vjemů od strachu, po odhodlání, zuřivou soustředěnost a všeobecný zmatek, který vypukl v okolí.

Z domu do kterého vběhla mistr Gyzadi byly stále slyšet výstřely. Sem tam některý vyletěl oknem do ulice a zasáhl protější dům.
Po pár vteřinách se zpoza rohu na tvé straně objevilo vozidlo místních policních složek a zastavilo nějakých deset metrů od vás. Z vozidla vyskákala čtveřice mužů a ty jsi vycítila, že se tě bojí.

"Zahoďte zbraně a dejte ruce nad hlavu!" zahulákal jeden z nich rozhodným hlasem. "Jste zatčeni za.." nedořekl větu, neboť do policejního vozidla narazila přepravní dodávka. Vůz porazil tři ze čtyř policistů. Z dodávky vyskákala pětice zamaskovaných útočníků a začla pálit z blasterových pušek. Dva policisté zemřeli ihned. Zbylým dvěma se ve všem zmatku podařilo zabít jednoho z útočníků, než sami podlehli palbě.

Kolem hlavy ti proletěl blasterový výboj z vašeho směru. Útočník, který byl nejblíž k vám padl na zem se sežehnutou dírou v masce z tvrdého plastoidu. Řidič se ukázal být velmi dobrým střelcem.
"Zvládneš odrážet jejich střely?" křikl na tebe a přemístil se na trochu lepší pozici trošku dál od tebe, ale né tak daleko abys ho nemohla krýt.
Zbylí útočníci se ukryli za zbytky policejního vozu a začali pálit vaším směrem.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Kyell
Učedník
Učedník
Příspěvky: 95
Registrován: 04.1.2017 12:22:44
Bydliště: Kashyyyk
Japan

Re: Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Příspěvek od Kyell »

Keren, místo útoku
Situace byla velmi chaotická. Blasterové střely lítaly sem a tam jako šílené, ale já musela zůstat soustředěná, pan Sereo byl prioritou. Scénář ve kterém se mu něco stane nepřicházel v úvahu. Štěstěna stála na naší straně a celkem zdatný řidič se rovně rozhodl, že se za bezpečnost svého pána bude prát zuby nehty.
Zkontrolovala jsem budovu, ve které zmizela mistr. Moc se mi nelíbilo, jak časté byly výstřely uvnitř budovy, ani to, že výstřely náhodně a často vylétávaly z oken.
Mou plnou pozornost si urval až dopraví prostředek, který se vyřítil zpoza rohu se čtveřicí pasažérů. Byla mi hned jasné, že mě berou jako hrozbu. Pokud jsem se nepletla, jednalo se o zdejší bezpečnostní složky.
"Počkejt.."
Nestačila jsem ani dokončit větu, světelným mečem jsem ani nehnula a objevilo se další vozidlo.
Do háje! Tohle bude ještě horší, než jsme si s mistrem myslely.
Zalamentovala jsem si v duchu a soustředila se na čtveřici policistů, nestačila jsem ujít ani dva kroky a bylo mi jasné, že jejich záchrana není možná. Cítila jsem, jak jejich těla chřadnou a síla se pomalounku vytrácí. Ucítila jsem nával zloby!
Nová pětice útočníků si rozhodně nebrala servítky, dva policisty zlikvidovali okamžitě, s dalšími dvěma se vypořádali hned po tom, co policisté stihli jednoho z jejich kumpánů sestřelit..
Mé smysly probudil až výstřel blasteru z řidičovy zbraně. Druhý z útočníků padl k zemi, další tři si našli krytí a začali pálit hlava nehlava.
Po prvotní nedůvěře jsem byla ráda, že tady se mnou řidič je a že je to velmi schopný střelec. Uchopila jsem rukojeť světelného meče tak, abych co nejlépe mohla vykrývat střely z blasterů a využívala při tom své celkem obstojné Soresu.
"Odrážení střel nechte na mě! Vy se postarejte o jejich eliminaci! Vynasnažím se Vám pomoct!"
Křikla jsem s trochu pootočenou hlavou k řidiči a ustoupila jsem pár kroku vzad a jeden doleva, abych byla co nejblíže pozici řidiče a mohla jej tak maximálně chránit, stejně tak jako chráním sebe a přitom mu nebránila v útoku. Já sama jsem se pak snažila odrážet střely zpět na útočníky.

This is a new day, a new beginning.


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Příspěvek od Phate »

Keren, místo útoku:

Palba neustávala, až se mohlo zdát, že dodávka útočníků přijela napěchovaná náhradní municí. Trojice útočníků byla velice dobře kryta a řidič, byť se hodně snažil, zatím neměl štěstí. Díky svému dlouholetému výcviku jsi byla schopna odrážet většinu střel, které by vám mohly ublížit. Hodně z nich jsi byla schopná poslat zpět odkud přiletěly.
Ukázalo se také, že vozidlo pana Serea bylo té nejvyšší kvality, neboť střely jej poškodily pouze minimálně.

"Dlouho je neudržíme." křikl řidič, když zrovna měnil zásobník, načež vypálil několik dalších, přesně mířených ran. Byli jste v patové situaci a nemohli jste jistě vědět, že už nejsou na cestě nepřítelovy posily.
Z ničeho nic se ozvala rána, která vás překvapila úplně všechny. Z budovy, do které vběhla mistr Gyzadi, prolétl jedním z vrchních oken útočník se šlicem od světelného meče na hrudi. Chvíli ještě ječel, ale zemřel dřív než dopadl na zem. Tedy nedopadl přímo na zem, ale spadl na jednoho z můžu, kteří po vás pálili.

"Přípravte se!" ožil komlink Nyrininým hlasem. V momentě jsi se podívala na řidiče, který vypadal stejně nechápavě jako ty.
"Přípravit? Připravit na co?!" zahulákal, ale to už jste viděli, jak mistr vyletěla z okna a ladně přistála na střepech u dvou nehybných těl.
"Vzdejte se, dokud máte tu možnosti." řekla klidně s mečem připraveným k útoku. Dostalo se jí odpovědi v podobě několika rychlých výstřelů.
"Vaše volba." zklamaně a odevzdaně zadrmolila mistr a začala postupovat směrem k nim. To byla vaše šance jak se zapojit do boje a ukončit tenhle nepříjemný problém.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Kyell
Učedník
Učedník
Příspěvky: 95
Registrován: 04.1.2017 12:22:44
Bydliště: Kashyyyk
Japan

Re: Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Příspěvek od Kyell »

Keren, místo útoku
Střely lítaly sem a tam jako splašené, kdybych se snažila spočítat, kolik jich proletělo nebo i jen to, kolik jsem jich odrazila zpět, asi bych zklamala. Situace vypadala špatně, trojici útočníků se nedařilo zneškodnit a já spolu s řidičem jsme se pouze bránili, na útok jsme neměli ani pomyšlení.
Zatraceně, takhle to nepůjde donekonečna. Jakmile nám dojde munice, bude to už jen na mě a troufám si říct, že je sama nezvládnu. I když jejich střely zvládám odrážet, pokud budu muset i bojovat, nastane problém.
Jediné, co mě uklidňovalo, bylo to, že pan Sereo byl v bezpečí. Auto odolávalo jakémukoliv útoku, každá snaha auto nějak poškodit zanechala pouze zanedbatelný škrábanec. Alespoň prozatím byl tedy pan Sereo v bezpečí.
Řidič vyřkl nahlas to,co jsme oba moc dobře věděli. Jak z toho ale ven? Pokud nepříteli dorazí ještě další posily, budeme na tom opravdu špatně.
Můj myšlenkový tok přerušila hrozitánská rána a jekot nepředstírané agónie. Pozvedla jsem hlavu, ale to, co dopadlo na zem už bylo pouze bezvládné tělo, které zaměstnalo jednoho z útočníků. Mistr!
Mlčenlivý komlink se ozval a já zírala stejně překvapeně a zaskočeně na řidiče jako on zpět na mě. Na jeho otázku jsem stihla jen pohodit rameny, protože v ten samý okamžik už si to ladně mířila k zemi mistr.
Vypadalo to, že ona měla na rozdíl od nás situaci silně pod kontrolou. Cítila jsem z ní neochvějný klid a možná i něco jako velmi zarputilé odhodlání. Jednalo se o sekundy a v takové změti emocí jsem neměla moc času na to, abych se jimi hlouběji zabývala.
Chtěla jsem mistra informovat o situaci, ale vypadalo to, že to nebude potřeba.
Po výzvě ke kapitulaci jsem silně doufala, že se vzdají. Spolu s mistrem jsme měli jasně navrch. Bohužel se tak nestalo a nepřátele si zvolili boj. Ihned poté, co se k nim mistr rozešla jsem koukla na řidiče a hodila hlavou, aby se k nám rovněž přidal.
V jedné ruce jsem svírala světelný meč, který jsem měla připravený na odrážení blasterových střel a druhou jsem natáhla před sebe. Zaměřila jsem se na jiného útočníka, než ke kterému mířila mistr a pomocí síly jsem si začala pohrávat s jeho blasterem. Moc dobře jsem věděla, že nejsem v síle natolik silná, abych odhodila urostlého muže či ženu, ale samotný blaster byla úplně jiná kapitola. Takhle mu jej s trochou štěstí vyrvu ze sevření, pokud ne, minimálně mu znemožním mířit a střílet po mistrovi či řidiči.

This is a new day, a new beginning.


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Příspěvek od Phate »

Keren, místo útoku:

Všichni tři jste vyrazili do boje. Řidič opustil své útočiště, ale nevydal se vstříct útočníkům. Držel se za tebou a hlídal okolí speederu. Viděl, že máte situaci plně pod kontrolou a bezpečnost jeho zaměstnavatele pro něj byla stále prioritou.
Gyzadi vyrazila kupředu. Odrazila několik rychlých střel mířících jejím směrem a poté napřáhla ruku před sebe. Bližší z útočníků se odlepil od země a letěl vstříct světelnému meči. Uslyšela jsi rychlý bolestný výkřik. Tělo s rozťatou hrudí dopadlo na zem ke dvojici svých kumpánů.

Ty jsi mezitím své soustředění věnovala poslednímu útočníkovi a jeho zbraně. Natáhla jsi se v Síle a uchopila jeho zbraň. Kdyby jsi se s ním o ní fyzicky přetahovala, neměla by jsi šanci, ale takhle byla výhoda na tvé straně. Vyrvala jsi mu zbraň z ruky a zahodila jí kousek za sebe. Muž nevěřícně tikal očima mezi modrou a zelenou čepelí, které se k němu blížily.

Neváhal ani vteřinu a vytáhl vibronůž. Ten však nebyl urček k útoku. Otočil ostří proti sobě a s rozmachem zamířil k srdci. Špička čepele se zastavila několik milimetrů od jeho bundy. Muž vypadal jako v křeči. Mistr Gyzadi ho svírala pomocí Síly a nedovolila mu, aby ukončil svůj život.

Její meč pohasl. Sílou vyrvala vibronůž z křečovité pěsti.
"Skvělá práce." pochválila tě vlídně, když viděla jaké je tady dole situace. "Zkontroluj našeho hostitele a ať řidič zavolá policii." přiblížila se k muži a začala ho pacifikovat. Ten jenom zíral a mlčel.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Kyell
Učedník
Učedník
Příspěvky: 95
Registrován: 04.1.2017 12:22:44
Bydliště: Kashyyyk
Japan

Re: Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Příspěvek od Kyell »

Keren, místo útoku
Situace nabrala úplně nový spád. Mistr společně se mnou i řidičem vyrazila kupředu. Bylo mi předem jasné, že proti mistrovi nemají nejmenší šanci. Onen nešťastník, který se pokusil mistra zneškodnit si doslova přilétl pro smrt. Neubránila jsem se letmému zasyknutí, ten zvuk který světelný meč vydával, když doslova a do písmene projížděl lidský tělem mi nikdy nedělal dobře.
Já ale měla svých starostí dost. S pomocí Síly a velké dávky štěstí jsem byla schopna poslednímu útočníkovi vyrvat blaster z rukou a tím jej odzbrojit. Jeho pohled prozrazoval, že tohle skutečně nečekal. Nyní již nepotřebnou zbraň jsem odhodila stranou a blížila se spolu s mistrem k našemu cíli. Vytasený vibronůž nebyl pro naše světelné meče nejmenší problém. O co se ale útočník pokusil mi doslova vyrazilo dech.
Sebevražda?! Tohle přece normální nájemní zabijáci nedělají!
Zděsila jsem se a úplně jsem zkoprněla, než jsem si uvědomila, že k žádnému sebeobětování nedojde, jelikož to mistr zkrátka nedovolí.
S dlouhým očistným výdechem ze mě opadl tíživý a velmi nepříjemný pocit. Bylo po útoku. Můj světelný meč rovněž pohasl.
Na nic jsem nečekala a připevnila si jej zpět k opasku. Mistr svírala útočníka, aby ještě něco nevyvedl.
Na její výzvu jsem jen přikývla a cestou k autu jsem se zastavila u řidiče.
"Mockrát děkujeme za Vaši velkou pomoc. Vše už by mělo být v pořádku. Zavolejte prosím zdejší bezpečnostní složky, já zaběhnu pro pana Serea."
Poplácala jsem řidiče po rameni a rychlejší chůzí jsem došla až k autu. Pootevřela jsem zadní dveře speederu.
"Jste v pořádku pane Sereo? Situaci jsme zvládli, nyní Vám žádné bezprostřední nebezpečí nehrozí. Neublížil jste si při nárazu?"
Optala jsem se vlídně, zatímco jsem rozevírala dveře speederu na maximum, aby mohl pan Sereo ven ze svého dočasného úkrytu.

This is a new day, a new beginning.


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Příspěvek od Phate »

Keren, místo útoku:

Řidič na tvé poděkování pouze kývnul a stále kontroloval perimetr. Že jste vyřadili všechny přítomné neznamenalo, že je dobojováno, byť to podle situace na ulici vypadalo jinak. K místu útoku se začali scházet místní v doprovodu vzdálených sirén. To se blížily pořádkové služby ve větším počtu.

"Nic mi není, aspoň myslím. Určitě se nechám prohlédnout, ale těch pár odřenin a pohmožděnin snad přežiju." vysoukal se starší muž z vozu a ještě narychlo si prohmatal všechny končetiny, jestli ho šok z přepadení nepřipravil o bolest, která by byla indikátorem vážnějšího poranění.
"Oběma vám moc děkuji. Nebýt s vámi, nejspíš by už bylo po mě." opravdu upřímně poděkoval, když se přiblížila Gyzadi i s vězněm.
To už se ovšem přiřítila policie. Namířili na vás zbraně a začali obsazovat místo útoku, stejně jako dům, ze kterého na vás byla shozena socha.

"Jsem kapitán Veren, může mi někdo říct, co se tu u Síly stalo?" spustil rozezleně při pohledu na trosky aut a mrtvoly, které zde ležely. "Pan Sereo?" napřímil se a změnil tón jakmile poznal postaršího majitele společnosti. "Jste v pořádku? Co se stalo? Má to co dělat s posledníma nehodama, co se staly ve vaší společnosti?" dovtípil se rychle, ale stejně by si radši nechal celou situaci vysvětlit.

"Pokud dovolíte kapitáne," vložila se do hovoru mistr. "Mé jméno je Nyrin Gyzadi, jsem mistryní řádu Jedi. Spolu s panem Serem jsme byli napadeni při cestě na místo první nehody. Byla bych vám vděčná, kdyby jste převzali tohoto věžně a zavřeli ho v jedné z vašich dodávek. Má padawanka ho doprovodí." formálně se představila a začala víceméně rozdávat rozkazy. Kapitán rychle pokynul dvěma podřízeným, kteří převzali zajatce a vedli ho k jedné z dodávek, ve které byla zadržovací cela.
"Adrio bež s nimi a udržuj ho v bezpečí. Možná z něj zkus něco dostat." pokynula ti směrem k dodávce, kam jsi se rychle vydala. Posadila jsi se naproti malé cele opatřené silovým polem. Muž na tebe hleděl a čekal, co se bude dít.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Kyell
Učedník
Učedník
Příspěvky: 95
Registrován: 04.1.2017 12:22:44
Bydliště: Kashyyyk
Japan

Re: Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Příspěvek od Kyell »

Keren, místo útoku
Pomohla jsem panu Sereovi z auta a jen tak pro kontrolu jsem si jej přeměřila pohledem. On sám zkontroloval, jestli mu nějaká ta končetina nechybí. Vypadal v pořádku, otřesený ale v pořádku.
Na jeho poděkování jsem se mírně uklonila a tiše stála s rukama založenými za zády. Mistr mezitím přivedla našeho zpacifikovaného útočníka a chvilkový klid byl rázem tatam, jelikož se doslova odevšad vynořili policisté i odvážnější zvědavci.
Ani jsem se nepohnula, abych je k něčemu nevyprovokovala. Bylo mi jasné, že mistr se o vzniklý zmatek postará s elegancí a grácií jí vlastní. Nespletla jsem se.
Ostatně sami policisté ve vteřině zkrotli, když spatřili s kým jsme zde byli. O vše ostatní už se postarala mistr. Ihned poté, co se představila, dala jasně najevo, kdo je tady šéf. Sama bych se jí nechtěla plést do cesty, když si něco umanula, šla si za tím a někdy z ní šel celkem i strach. Asi jako před několika málo minutami, kdy se postarala o bandu útočníků.
Na její žádost jsem přikývla a společně se strážníky jsem následovala nyní už ne útočníka ale vězně. Cestou jsem ještě mírně kývla hlavou k řidiči, jelikož mi bylo jasné, že zde se naše cesty rozcházejí. Sama Síla nám ho poslala na pomoc.
Nechala jsem strážníky odvést jejich práci, čili zabezpečit vězně a při jejich odchodu jsem jim poděkovala.
"Mockrát děkuji, nyní se o vězně postarám sama."
Ujistila jsem strážníky a usadila se naproti malé cele. Mistrův rozkaz zněl jasně, měla jsem z něj něco vytáhnout, minimálně se o to pokusit.
Párkrát jsem se očistně nadechla a spustila jsem.
"Jak již bylo řečeno, mé jméno je Adria. Jsem padawanem mistra Gyzadi. Jaké je Tvé jméno?"
Nějak jsem tušila, že se nebude chtít se mnou vybavovat, mluvené slovo ale není jedinou formou komunikace. Jelikož jsem klidně seděla a byli jsme trošku stranou od toho velkého ruchu, měla jsem možnost zaměřit se na jeho pocity.
Cítila jsem velký strach, možná i vztek.
"Kdo vás všechny najal pro tuto práci? Předpokládám, že někdo hodně mocný nebo hodně bohatý, v nejlepším oboje.
A proč jsi se chtěl zabít?"

Nechtěla jsem na něj vysypat hromadu otázek najednou, proto jsem položila jen pár a zaměřila se na jeho auru. Pokud nebude chtít mluvit, alespoň takto z něj budu schopna něco vyčíst.

This is a new day, a new beginning.


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Příspěvek od Phate »

Keren, místo útoku:

Díky obezřetnosti mužů a žen zákona byla dodávka odstavena kousek od místa útoku a ve směru, odkud k vám neproudily davy čumilů. Většina lidí z okolí byla vystrašená a schovaná, dokud nebude po všem. Měla jsi tedy možnost lépe se soustředit a splynout se Sílou, která ti mohla v mnohém pomoct.

Nakonec asi bude muset, protože muž na tvou otázku vůbec nereagoval. Nervózně těkal očima na tebe a ven z dodávky. Byl poměrně mladý, urostlý a bylo vidět, že tohle řemeslo už nějakou dobu vykonává.
Sáhla jsi po Síle a snažila se vyčíst mužovo rozpoložení. Opravdu se bál a byl hodně naštvaný. Po chvilce soustředění jsi zjistila, že strach nemá z tebe, nebo z mistra Gyzadi, ani z policistů. Bál se někoho jiného. A vztek? Vztek měl na sebe, že nedokázal splnit úkol a nepovedlo se mu ani připravit se o život, aby nemusel čelit kdo ví čemu.

Když jsi položila další otázky, trhl hlavou a podíval se na tebe. Jeho vztek narůstal a nyní ho všechen soustředil na tebe.
"Ty nemáš ani ponětí co se děje, holčičko! Myslíš, že se strachy poseru z těch vašich jediskejch triků? Leda hovno! Už teď sem mrtvej... Měli ste mě kurva nechat abych se zabil." začal křičet, ale svůj výlev dokončil hlasem plným odevzádní a smíření.
"Neměli jste sem letět." řekl ještě a složil hlavu do rukou.
Teď, když to vypadalo, že nemá co ztratit, mohla jsi na něj trochu zapůsobit a zkusit ještě něco zjistit.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Kyell
Učedník
Učedník
Příspěvky: 95
Registrován: 04.1.2017 12:22:44
Bydliště: Kashyyyk
Japan

Re: Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Příspěvek od Kyell »

Keren, místo útoku
Vězeň nespolupracoval, alespoň ne hned, což jsem jaksi předpokládala. Rozhodně jsem nemohla říct, že by mě to překvapilo. Proto jsem se pokusila využít svého nadání a dostat se k informacím jinak. Skrze Sílu.
Chvíli mi to zabralo, ale nakonec jsem začala vnímat vězňovy emoce. Potvrdila jsem si to, co jsem si myslela. Jen mě překvapilo, že strach ani hněv nepociťoval vůči mě či mistrovi, ale někomu či něčemu jinému.
Jak jsem si myslela, tohle nebudou jen tak nějací nájemní lovci nebo zabijáci.
Po další dávce otázek se ale vězeň rozohnil a vše se chystal vybít na mě. To bylo moc dobře, protože tímto výlevem začal komunikovat a ukázal tak, že není zatvrzelý a můžu se mu dostat pod kůži. Trochu mě překvapilo, co po mě vyštěkl, ale nehodlala jsem se nechat zaskočit nebo oblomit. Ještě malou chvíli jsem byla ticho a poté jsem zahájila svůj tah zase já.
"Pokud tomu nerozumím, můžeš mi pomoct tomu porozumět."
Pomaloučku jsem se zvedla a ještě pomaleji jsem se přemístila k silovému poli. Abych s vězněm mohla mluvit tváří v tvář.
"Já ani můj mistr tady nejsme proto, abychom tady někomu naháněli strach. Jak jsi sám řekl, už teď by jsi měl být správně mrtvý, ale nejsi. Protože jsme ti v tom zabránili."
Pronesla jsem neutrálním hlasem, prozatím jsem nechtěla na vězně nijak naléhat, spíše zkusit, jestli se chytne na udičku, kterou mu nadhodím, pokud ne, přitvrdím.
"Kdybychom byly k ničemu, tak už je pan Sereo mrtvý společně s námi. Ale jak to vše dopadlo? My nemáme ani škrábnutí, zatímco ty jsi jediný, kdo přežil. Skutečně si myslíš, že jsme tak neschopní?"
Hodila jsem otázku do éteru a chviličku mu nechala na to, aby si to mohl promyslet, nebo ještě lépe, aby ho tato otázka trochu nahlodala.
"Podívej se na to logicky. Jsi jediný kdo přežil. Pokud utečeš, najde si tě ten, kdo tě najal a zabije tě. Ale pokud nám pomůžeš, pak my půjdeme po tom, kdo tě bude a věř tomu, že tě bude chtít zabít. Jinak řečeno, můžeš v této situaci jenom získat."
Nadhodila jsem a šla si opět sednout zpět na svou původní pozici. Jakmile jsem se usadila, opět jsem se zaměřila na auru vězně.
"Vaše skupinka byla povražděna mým mistrem, skutečnost, že někdo přežil lze bez problému zatajit. Za to ale budeme potřebovat, aby jsi do jisté míry spolupracoval."
Dodala jsem ještě to poslední, co jsem chtěla. Pokud nebude úplně zabedněný, měl by se chytit šance. Bohužel zde se ale nejednalo o klasického nájemného lovce, protože ti jsou jednodušší, lační jen po penězích a jakmile mají příležitost, vezmou do zaječích. Tohle nepovedené harakiri bylo jen potvrzením toho, že tento problém bude mnohem větší, než jsme si s mistrem původně myslely.

This is a new day, a new beginning.


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Příspěvek od Phate »

Keren, místo útoku:

Začala jsi dobře snahou zacílit na můžovou touhu přežít. Ten se na tebe podíval skrze kmitající zadržovací pole, ale stále mlčel. Přemýšlel, jaké má asi šance tohle celé přežít v případě, že by s vámi spolupracoval. I přes to se jeho vyznění v Síle nezměnilo a stále na tebe působil odevzdaným dojmem, smířený s faktem, že je jeho smrt pouze otázkou času.

"Je mi to jasný, jestli mám zdechnout, tak vám můžu všechno dost dobře říct, co?!" spustil konečně. "Ale víš co, holčičko?Seru na vás! Na tebe i na tu druhou." pokračoval rozčíleně.
"Že ste sundaly nás nic neznamená, tohle prostě nemůžete vyhrát. Takže chcípnu s vědomím, že díky mě zdechne i párek Jediů, co pozabíjely hodně mých přátel." hněv doprovázel škodolibým úsměvem. V Síle se jeho podoba nepatrně změnila a smíření nahradila nefalšovaná radost.

V ten moment se ve dveřích ododávky objevila Gyzadi oprašujíc si špinavé, zaprášené roucho. Dosedla vedle tebe a než stačila něco říct, ozvala se rána. Vysoký pisklavý zvuk. Muži naproti vám se protočily oči a jeho tělo se sesunulo na podlahu. Aspoň tak, jak mu cela dovolila. Podlaha se začala zbarvovat krví. Na stěně dodávky byla díra po vysokorychlostním průbojném projektilu, který se vašemu vězni zavrtal do mozku.

"Všichni schovat!" zakřičela Nyrin zatímco vyskakovala z vozu. Zažehnutý meč v rukou a sledovala okolí, jestl inezahlídne odkud vyšel výstřel a jestli střelec ještě není na místě. Další rána ovšem nevyšla.
"Zatraceně. Doufám, že se ti podařilo z něj něco vytáhnout." konstatovala a zároveň se tě ptala, co všechno jsi se dozvěděla. Zdálo se, že v nejbližších chvílích žádně nebezpečí nehrozí.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Kyell
Učedník
Učedník
Příspěvky: 95
Registrován: 04.1.2017 12:22:44
Bydliště: Kashyyyk
Japan

Re: Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Příspěvek od Kyell »

Keren, místo útoku
Vězeň nevypadal, že by se mu chtělo spolupracovat. Nezbývalo než doufat, že jej nalomím a podaří se mi z něj něco dostat. Jak jsem si myslela, nebyl to obyčejný zabiják, tohle byla jiná třída. Bohužel já s takovýmito živly neměla zkušenosti a diplomacie nelze uplatnit všude. Jen tam, kde je vůle a jistá míra inteligence, čímž jsem si zde nebyla úplně jistá.
Nevycítila jsem v něm žádnou změnu, pořád byl stejně klidný, smířený, což mi nahánělo strach. Připadalo mi, že ví něco o čem já nemám ani ponětí, přesně jak tvrdil a to ve mě vyvolávalo svíravý pocit.
Další křik a nadávky, to bylo moc dobře. Dostávala jsem se k němu, i když mluvil jinak, otevíral se. Jediné co jsem teď potřebovala byla správná volba slov a čas, abych jej dokázala pořádně nalomit.
Zaznamenala jsem ve vězni i jistou radost.
Co to? Radost! Tohle je divné...
Jelikož má mysl pracovala na plné obrátky, tak nějak podprahově jsem vnímala, že dorazila i mistr, ale centrem mé pozornosti byl vězeň. Kdyby někdo mohl sledovat, jak jej zkoumám pomocí Síly ze všech stran a úhlů ve snaze něco zjistit, myslel by si o mě, že jsem asi skutečný blázen.
V tom se ozvala hlasitá rána! Jeden kratičký okamžik a vše se začalo vytrácet, veškeré spojení se Silou, veškerá podstata lidského života.
"Ne! Ne! Ne, to ne!"
Zaječela jsem a cukla sebou, sledovala jsem vytrácejí se vězňovu auru, jeho tělo se složilo k zemi jak nejlépe mohlo, nebo spíše jak nejvíce mu bylo dovoleno a já moc dobře věděla, co to znamená. Proto ta radost, proto ten pocit nadřazenosti. Byl totiž oprávněný.
Mistr bleskurychle vyskočila ven a snažila se varovat ostatní. Chtěla jsem zkusit vycítit toho, kdo to udělal, ale byla jsem až moc zaskočená. Navíc má empatie nefunguje na dálku a už vůbec nefunguje jako nějaký radar, bohužel. Možná někdy v budoucnu.
Proto jsem jen mlčky seděla se svěšenými rameny a zírala jsem na podlahu.
Z letargie mě probral až mistrův hlas. Pomalu jsem se zvedla a už z povzdechu muselo být mistrovi jasné, že tenhle výslech nedopadl.
"Omlouvám se, mistře. Nepodařilo se mi z něj dostat nic kromě toho, že věděl, co ho čeká. Až moc dobře věděl, že zemře. Jediné, co nám tenhle pokus o výslech dal, je potvrzení, že tohle bude skutečně mnohem větší problém, než jsme si prvně myslely."
Odvětila jsem polohlasem mistrovi a pohledem sjela k bezvládnému tělu, které barvilo do ruda stékající tělní tekutina.

This is a new day, a new beginning.


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Příspěvek od Phate »

Keren, místo útoku:

Gyzadi, stále se rozhlížejíc po okolí, povzdechla a zamyslela se. Že nešlo pouze o konkurenční boj se zdálo být čím dál tím pravděpodobnější, ale vzhledem k tomu, že byl útok vedený na majitele firmy Sereo, nedala se tato alternativa vyloučit. Co bylo nadmíru jasné byl fakt, že jste nestály proti tlupě najatých záškodníků, ale profesionálům, kteří moc dobře vědí, co dělají.

"Neomlouvej se. Dostat něco z profesionála by bylo složité i pro někoho s více zkušenostmi." konejšila tě mistr trochu a měla pravdu. Nehledě na fakt, že muž byl mnohem vyděšenější ze svého zaměstnavatele, než z vás.
"Vida, odvoz. Měly bychom doprovodit pana Serea do bezpečí." ukázala na tři vozidla, která zastavila kousek od ohrazeného úseku.

"Pokud dovolíte, rád bych pokračoval, kde jsme skončili." vložil se do toho Sereo, nyní obestoupený čtveřicí ochránců. "Je potřeba tohle všechno vyřešit." nenechal se přerušit. Na místě se otočil a vydal se k prvnímu z vozů.
"Jak si přejete, ale nemyslím si, že jet o dvakát bezpečné." snažila se Gyzadi trochu zmírnit těžařovo rozhodnutí, ale marně.
"Pojď a řekni mi, co všechno ti ten muž řekl. Cokoliv ti připadalo důležité. Možná bychom se mohly něčeho chytit." pokynula ti směrem k vozu. Usadily jste se naproti vašemu hostiteli a i ten teď bedlivě poslouchal, zatímco se vůz rozjel směrem k místu nehody speederu, kde přišla o život Nareen Lisa.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Kyell
Učedník
Učedník
Příspěvky: 95
Registrován: 04.1.2017 12:22:44
Bydliště: Kashyyyk
Japan

Re: Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Příspěvek od Kyell »

Keren, místo útoku
Jediný možný zdroj informací byl pryč a bylo to z větší části moje vina. Připadala jsem si jako budižkničemu, i když se mě snažila mistr trochu konejšit. Měla jsem to více promyslet, měla jsem být chytřejší... Měla jsem být schopnější, kdybych uměla ovládat svou empatii, mohli jsme se toho dovědět více. Ale bohužel, nedozvěděli.
Se sklopenou hlavou jsem následovala mistra zpět k panu Sereu, který byl přesvědčen, že musíme dokončit to, co jsme začali. Z části jsem s ním souhlasila, z druhé části jsem zase souhlasila s mistrem, jelikož to bylo velké riziko. I když byla velmi mizivá šance, že po takto nepovedeném atentátu se pokusí útočníci provést hned další. Když už nic tak jsme získali čas, ale ztratili moment překvapení. Tak jako tak jsem tomu chtěla přijít na kloub a byla jsem vděčná, že je pan Sereo tak zapálený a odvážný. Jsou lidé, kteří by se po takovémto útoku zavřeli do svého sídla a obklopili se po zuby ozbrojenou armádou. Tohle naštěstí nebyl ten případ.
Následovala jsem tedy mistra a pana Serea až do nově přistavených vozů, nasedli jsme a teď to bylo na mě. Cítila jsem, jak mě mistrovy oči doslova provrtávají skrz na skrz a čekají, co ze mě vypadne. Přála bych si, abych toho mohla povědět více. Zhluboka jsem se nadechla a spustila.
"Hned poté, co jsem vězně vyzvala k řeči, tak sen a mě utrhl. Křičel, že vůbec nemáme tušení o co tady jde a že jsme sem neměly vůbec jezdit."
Věnovala jsem pohled mistrovi, která pravděpodobně chápala, co tím myslím.
"Hned od začátku mu bylo jasné, že když nedokázal spáchat sebevraždu, dokoná jeho dílo někdo jiný. Což jasně vypovídá o tom, že se jednalo o profesionály. Nechtěli zanechat stopy a i když jsme se k někomu z jejich lidí dostali, raději ho sami zlikvidovali."
Trošku jsem znervózněla a poposedla jsem si na sedačce.
"Snažila jsem se nalomit jeho vůli, ale bohužel jsem neměla dostatek času nebo jsem nebyla dostatečně přesvědčivá, to už se nyní nedozvíme. Ale ten muž byl celou dobu smířený s tím, že zemře. A malou chvilku před tím, než jej zastřelili jsem z muže vycítila nezměrnou radost. Neříkám to proto, že bych chtěla rozebírat jeho nálady, ale ta radost byla spíš výsměch. Měl radost z toho, že z něj nic nedostaneme a že má tím pádem navrch, protože těsně po tom mu prolétla tělem kulka. Což mě ale přivádí k myšlence, jak mohl vědět, že za pár okamžiků zemře? Projektil byl vystřelen zezadu, nemohl nic tušit. Nebo by správně neměl, tak jak to mohl vědět?"
Dokončila jsem svůj monolog a podívala se na pana Serea i mistra. Než stačili cokoliv říct, doplnila jsem ještě své vyprávění.
"V každém případě bych jeho slova nebrala na lehkou váhu. Skutečně netušíme, co se zde děje."
Mistr ze mě mohla vycítit, že mám na srdci ještě něco dalšího, ale to už jsem v přítomnosti pana Serea nechtěla rozebírat, jak jsme si řekly na začátku, nemůžeme nikomu věřit.

This is a new day, a new beginning.


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Adria Drayven - Ozvěny minulosti

Příspěvek od Phate »

Okolí města Keren:

Vozidla se rozjela a ty jsi měla poslední možnost pohledět na škodu, kterou záškodnická skupina způsobila. Byl to nepěkný šrám na tváři jinak krásného města. Dozajista se místní radní pokusí vrátit ulici do původního stavu už kvůli turistické atraktivitě okolí.
Pan Sereo i Nyrin bedlivě vyslechli jak probíhal tvůj rozhovor se zavražděným nepřítelem. Dosud jste nevěděli jak se jmenuje. Neměl u sebe žádné doklady a jeho profil nebyl v žádné dostupné databázi.

"To všechno zní trochu děsivě. Všechno to co se děje mi příjde jako něco víc, než pouhá snaha zničit konkurenci." ujal se slova pan Sereo, jehož výraz byl plný obav. Někdo útočil na jeho rodinu, rodinné dědictví a zaměstnance, kterých si společnost Sereo velmi vážila.
"S tím mohu jedině souhlasit." dala mu Gyzadi zapravdu a současně na tebe kývla, aby ti dala najevo, že si později promluvíte v soukromí. "Nemyslím si, že věděl kdy přesně zemře. Spíš byl smířený s vlastní smrtí a očekával jí každou vteřinou. Jeho radost je vcelku vysvětlitelná. Málokterá žoldácká skupina fungující za hranou zákona má nás Jedie v lásce." hovořila směrem k tobě.
To už se ridič, potažmo osobní bodyguard jménem Arol, jak jste se cestou k vozidlu dozvěděly, zaparkoval vůz na okraji ohraničeného výseku, kde se udála nehoda.

Okolí hlídala čtveřice po zuby ozbrojených mužů patřících k Sereovým bezpečnostním silám, které najal po prvním incidentu. Sečkali jste v autě, než muži z prvního vozu zkontrolují situaci. Když se všechno zdálo být v pořádku, vystoupili jste z vozu a vydali se k tomu co zbylo z landspeederu Nareen Lisy.

"Nechali jsme všechno jak jsme to našli." osvětlil Arol situaci. "Až na těla, samozřejmě." dodal ještě trochu rozpačitě, když vás vedl ke speederu, který byl do půlky přední kapoty zaražen v zemi. Podle brázdy, kterou vozidlo udělalo, bylo jasné, že se několikrát přetočilo, narazilo do země a posledních patnáct metrů rylo zem před sebou. Zastavil ho až větší kámen, do kterého speeder narazil. Vnitřek byl celý od krve. Nebyl to hezký pohled. Muži se rozestavěli okolo, tohle už znovu vidět nepotřebovali. I pan Sereo se držel v uctivé vzdálenosti.
"Co ti ten muž ještě řekl?" zeptala se zničeho nic mistr, když prohlížela spáleniny u motoru na pravé straně vozidla.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“