Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Merthor »

Výcvik na základě Jordim udělené moderátorské výjimky uvedené v paragrafu 17 pravidel fóra

Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby

Jaká je pravá tvář klonových válek? Rozhodně ne příliš povzbudivá. Leckdy se nebojuje zcela čestnými prostředky, je potřeba řešit opravdu hodně problémů, napravovat spoustu škod. Každá bitva, každý ovládnutý systém přináší své objeti.
To si uvědomuje většina generálů z řad řádu Jediů. Ale kolik z nich nahlédne opravdu hlouběji pod povrch, hlouběji do skutečnosti v níž se často skrývá ještě horší podoba války, kde je možno najít ještě horší věci? Něco podobného se povede jen těm nejvnímavějším z nich, nebo těm, kterým k tomu dopomůže zvláštní souhra okolností. Problémem Cory Elson, rytířky ochraňující planetu Floris je, že se jí týká obojí a v takovém případě už není velký problém dostat se do nemalých potíží.

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

Pomalu, docela pomalu začínáš přicházet k sobě. Nevíš jak dlouho jsi byla v bezvědomí, víš jen to, že se k plnému vědomí probíráš poměrně těžce a stále ještě cítíš malátnost, stejně jako bolest hlavy. To může znamenat prakticky jen dvě věci.
Buď uplynula teprve relativně krátká doba od chvíle, kdy tě o zbytky vědomí připravila dobře mířená rána do hlavy, nebo tě nadopovali něčím silnějším a potom můžeš dobu po niž jsi byla v bezvědomí i to, co se mezi tím dělo odhadovat jen stěží.
Kolem dokola je jen hustá tma. Tma kterou zatím nic neprosvětluje, lumy, reflektory, prostě nic. Pouhým zrakem nic nevidíš.
Nemůžeš se pomocí něj hned a snadno zorientovat, ač by toho stejně asi nebylo moc, co bys mohla zjistit. Některé věci ale můžeš vnímat nebo možná i vidět, zvlášť pokud by ses chtěla pokusit něco o místě na němž se nacházíš zjistit s pomocí Sily.
O úplném tichu se totiž to samé, jako o tmě říct nedá. Začínáš vnímat zvuk. Tichý pravidelný zvuk. pulzování vycházející odněkud za tebou a z dalších míst okolo, kde pravděpodobně jsou podlaha a stěny ne příliš velké uzavřené místnosti.
Co ten zvuk vydává? Snad ho můžeš i rozpoznat. Snad je to charakteristická ozvěna pohonu nějaké lodi. Větší lodi, protože na menších lodích je tak možná společenská místnost a pár kajut. Ale to místo na kajutu moc nevypadá. Už to tak je. Vězení. Lodní vězení. Cela sloužící k zabránění snadnému útěku, k omezení pohybu. Hýbat se skutečně nemůžeš. V tom ti brání pouta, pevně tě přidržující na jednom místě u stěny cely. Možnost se byť jen pokusit o prudší pohyby vlastně o cokoliv je minimální.
Kromě toho tichého pravidelného tikání se zatím nic neděje. Máš šanci pokusit se něco zjistit, máš šanci přemýšlet o všem, co se stalo, co se děje i co se může stát. Máš šanci zaváhat. Dost času na to všechno.
Pak se přeci jen začne něco dít, ale i to co se odehrává je pomalé, jako by bylo omámené celé to prostředí kolem tebe.
Konečně se ozve jiný zvuk. Hlasy, tlumené hlasy, přibližující se k tobě odněkud zepředu. Pak někdo začne otvírat dveře.
Dovnitř vnikne první světlo. Pruh světla a rozšiřuj se jak se dveře otvírají víc a víc. Nakonec se otevřou úplně a vpustí dovnitř dostatek světla, aby ti přímo udeřilo do očí. V tom světle stojí muž.
Muž se zakrytou tváří stejně jako měli ti, kteří tě přepadli. Nevíš jestli je to jeden z nich. Ten samý. Nemůžeš to vědět.
Bylo to příliš rychlé a byli příliš nenápadně odění. A venku musí být ještě někdo další. Někdo komu patřil druhý hlas.
________________________________________
Začátek celkem obligátní a nijak extra rychlý. Doufám že se nám hra vydaří co nejlépe a taky, že bude bavit.
Jo a v případě jakýchkoliv připomínek, nebo námitek k reáliím ve hře jsem plně otevřený.
.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Atalon »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

Bolest hlavy, rozmazané obrysy. Spíš reflex než vůle otvírající oči.
Zkouška jak rychle dokáže dát mozek dohromady fakta.
Vždy mě překvapí jak rychle to jde, když jsou to informace co slyšet nechcete.
Zkouška svalů. Zkouška pohybu, rychlé ověření přítomnosti pout.
Čím dál lepší.
Opravdu rychlý způsob jak udělat z opice velký problém.
Teď co nejrychleji slepit vědomí, takové ty principy co říkají něco užitečnějšího než že jste v pěkným maléru.
Fakta.
Na Sílu je brzo, brzo nebo pozdě.
Zkusím svaly, hmat. Opatrně.
Ať jsem kdekoli, nejspíš si mě někdo ohlídá.
Rychlé ohmatání. Pevnost, tvar, zámky, připoutání, volnost pohybu. Takové ty užitečné maličkosti oddělující hranici pokusu o něco s uděláním něčeho.

Světlo.
Bodá do očí, ale aspoň oznamuje kde jsou dveře, osvětluje celu.
Dobrá příležitost se rozhlédnout. Uhnout přímému proudu světla a ještě něco zjistit.

Muž? Voják? Útočník?
Pozornost volá do zbraně.
Pozoruj ho!
Jasný povel sama sobě. Hledat způsoby, náznaky. Držení těla, způsob reakcí, jednání, to všechno může říct o člověku skoro tolik jako Síla.
Síla která si žádá účast. Ale tu jí nepovolím, ještě ne.

Mluvit se mi nechce.
Proč taky, pozvali si mě oni.
Počkám a pokusím se zaostřit, nechat oči přivyknout, zpevnit obrysy do detailů.

Tak uvidíme v jak velkém průšvihu jsme.

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Merthor »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

Dokud je tma, moc víc se ti nemůže podařit zjistit, tím spíš, že možnosti alespoň trochu se zorientovat s pomocí použití Síly nevyužiješ. Snad jediné co se opravdu dozvíš je, že s pokusem dostat se ze zřejmě dost pevných kovových pout to nejen špatně vypadá, ale také to vlastně nijak nedopadá. Pokud by se ti něco mohlo povézt, rozhodně to nebude teď v tomto stavu.
Dál můžeš oprávněně předpokládat, že i stěna cely je z pevného kovového materiálu, ale to je všechno do doby, než se otevřou dveře, dovnitř vnikne větší množství světla a ty si na něho trochu zvykneš. Potom už můžeš pozorovat, co je okolo tebe ale pro změnu jaksi není co pozorovat. Kromě tebe a zbylých prázných tří stěn ve tvém vězení nic není.
Ta místnost zřejmě s někým, kdo by potřeboval nějaký nábytek, nebo jiné vybavení moc nepočítá.
Zbývá se zaměřit na neznámého muže stojícího ve dveřích. Když vejde dovnitř zastíní trochu zdroj ostrého světla. To ti umožní podívat se přímo na něj a pořádně si ho prohlédnout.
Ze zakrytého obličeje vidíš jen oči. I podle nich se dá něco vyčíst. Tvrdý pohled těch dvou tmavých hndědch očí říká, že nepůjde o přátelský rozhovor. Ale na to, aby to člověk uhádl nemusí zrovna být jasnovidec a Sílu taky nepotřebuje.
Jinak je ten muž spíš vyšší, se širokými rameny a co se týče držení těla, to je docela sebevědomé, ale zařadit kam patří, jestli
je to třeba voják, nebo někdo jiný cvičený speciálně na špinavou práci zatím nedokážeš.
Maskovaný muž se nejdřív zastaví, pak udělá ještě dva krátké kroky směrem k tobě. Skoro až nestoudně si tě prohlíží.
Mimo jiné chce vidět i to, že jsi doopravdy při vědomí. Mlčí, dokud není spokojený s tím co vidí. Pak tě konečně osloví.
"Měla jste opravdu smůlu. To nebyl váš nejšťastnější den, že?" Mluví hrubým tónem mužského basovějšího hlasu. Nemůžeš říct, že by to muselo být proto, že je tak naštvaný, ale i konfrontační způsob jakým to řekne souhlasí s tím, co říkají oči a tón.
"Každopádně vaše poslání je u konce. Tentokrát jste šlápla vedle. Obrana planety je pěkná věc, ale nemůžete bránit vyšším záměrům. A když někdo strká prsty, kam nemá, může se mu taky stát, že přes ně dostane."
Na chvíli se odmlčí, aby ti význam těch slov mohl plně dojít. Pak se tě zeptá.
""Jestlipak tušíte důvod, proč jete tady? Uvědomujete si kolik komplikací jste zapříčinila a kolik jste toho ještě mohla zkazit?
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Atalon »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

Dobře, teď se hlavně nesmát.
Základní myšlenka celého rozhovoru, řekla bych. Ale minimálně toho uvítání.
To nebyl váš nejšťastnější den…
Zaparoduje mé podvědomí asi nejhorší vtip co jsem slyšela… no pár horších už jich bylo, ale ty za sebou netáhly zápach solidního průšvihu. A tohle si prostě tu chvilku panického smíchu prosí.

"Ovšemže vím proč jsem tady."
Odpovím zcela klidně a sebejistě. Proč také ne, nelžu, aspoň ne úplně.
"Otázkou je. Jestli víte proč tu jste vy?"
Zeptám se ho s chápavým pousmáním, jako by to byl on kdo právě sedí v cele bůh ví kde, jako by to byl on komu se rozkládá na spánku modřina.
Což mi okamžitě připomene prakticky dokonalý způsob jak si udělat přehled o čase. Stačí už jen najít něco čím zkontroluju její stav. Bolest, něco dost lesklého abych zahlédla svůj odraz, při nejhorším prostě přiložím spánek ke zdi.
Což vlastně není vůbec špatný nápad.
Zhodnotím a provedu.
Není nic lepšího než se na někoho koukat jako znuděné štěně rozvalené po zdi kvůli absenci polštáře.
Takhle bych se chovat neměla, není to hezké, ale co. Začali si oni.

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Merthor »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

"O tom není třeba pochybovat" odsekne maskovaný muž stejně strohým tónem jako před tím.
Navzdory tomu tónu přijde další krátká chvíle ticha. Tvá reakce ho zřejmě z míry zase tolik nevyvedla. Nemusel ji tak docela očekávat, to je sice pravda, ale žádné větší překvapení to za následek nemá. To je znát i z jistoty jeho odpovědi.
Nicméně stojí tam, mlčí a měří si tě. Přejíždí po tobě pohledem. Odhaduje, co bude dál, nebo si sám rovná myšlenky...
Možná že čeká nějako drobnou reakci od tebe.
Ty máš mezi tím. příležitost provést svůj záměr. Zjistíš, že asi nejrychlejší možnost opravdu bude pootočit hlavu a pokusit se přiložit spánek na stěnu. Když to uděláš, cítíš určitou odezvu. Lehké tepání, které skoro jako bys i slyšela. Není to zas tak vážné, protože jinak už žádné tepání ve spánku necítíš. Jen bolest hlavy. To by však stejně odpovídalo spíš první variantě, respektive tomu, že k setkání s útočníky došlo spíše pře menší, než před nějak zvlášť dlouhou dobou.
Neznámý se tvému počínání trochu pousměje. Pak naváže tam kde skončil a pokračuje v řeči.
"Já jsem tu proto, abych zajistil ono důrazné klepnutí, přes vaše nenechavé prsty a zabezpečil, že už nebudete moci nadělat škody a bránit vyšším záměrům. Ale pokud opravdu všechno víte, tak vám asi další podobnosti nemusím vysvětlovat. Že?"
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Atalon »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

Dobře, tak tohle byla hodně hloupá připomínka, protože už teď toho vím mnohem víc než bych chtěla.
Bleskne mi hlavou a neubráním se mírnému úšklebku a bohužel i odpovědi.
“Ehm vy… tohle …děláte dlouho?“

“No nic, myslím, že tady došlo, nebo v brzké době dojde k nedorozumění.“
Trochu se rozpovídám, protože je načase začít něco dělat.
“Tak co kdybyste sem zavolal toho co sedí za těmi kamerami a ušetřil nás ho?“
Mluvím upřímně, nebo aspoň dost na to aby to tak znělo.
I když myšlenky se toulají trochu jinde.
Třeba u reakcí toho na chodbě, na náš rozhovor.
Nebo u další přihlouplé žádosti mého těla, kterou tentokráte je už dost těžké odmítnout, ale přesto to udělám.
To poslední co teď potřebuju je začít do toho plést Sílu.

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Merthor »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

Náznaky makovaného obličeje onoho muže, HLAVNĚ jeho oči, jenž můžeš vidět nasvědčují, že se šklebí taky.
Samozřejmě nikterak přátelsky a tenhle způsob chování nenapovídá, že šlo o uhlazeného důstojníka, nebo snad někoho nadaného přirozeným uměním diplomacie. .
"Nemyslíte, že tohle zrovna není situace ve které se mě můžete vyptávat a klást požadavky?"
Tentokrát si je zcela jistý co a jak a tak okamžitě pokračuje.
A co se týče nedorozumění. Opravdu jste přesvědčená, že se jedná "jen o nedorozumění"?
Základní výmluva, že? Pokud si tedy přejete začít jménem a těmi základními informacemi.... Bránit vám nebudu."

Udělá ještě jeden krok blíž a trochu se uchechtne tomu co řekl, nebo možná tomu co řekne."
"Že byste přeci jen tak docela všechno nevěděla...?
Teda já si nemyslím, že by to bylo nedorozumění a vlastně to ani není můj problém. Prostě jsem splnil svůj úkol.
A teď... Teď už je to spíš váš problém."
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Atalon »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

Pokusím se na něj co nejmileji usmát.
“Řekla jsem že tu JDE O nedorozumění, ne že pouze o ně.“
Opravím ho klidně.
“A výmluva to není, jen upřímný pokus o usnadnění.
Koneckonců, jak jste sám řekl. Vy jste tu jen ten hodný aportující pes, někoho jiného.
Akorát místo novin jste přinesl mě.“

Tohle říct s chladnou rozumnou tváří chtělo hodně snahy, ale podařilo se.

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Merthor »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

"Dejte si pozor na to co říkáte. Nemuselo by se vám to vyplatit" zavrčí maskovaný muž. Označení za aportujícího psa se mu nemůže líbit a taky se mu nelíbí. Dokonce ho to očividně popuzuje. Vidíš jak sebou trochu trhne, jak se jeho ruka zatne v pěst a pak se začne dávat do pohybu. Rychle překoná vzdálenost, která ho ještě dělila od tebe. Jen nějaký ten krok.
Jeho ruka se začne rychle zvedat, ale, i když to tak v první chvíli vypadá, přímý úder to není. Zvonu roztáhne prsty a chytí tě jimi za bradu. Lehce zatlačí a pokusí se tě postupně přimět, abys pootočila hlavu. Tentokráte poněkud nedobrovolně ti ji stlačít v trochu jiném úhlu až na stěnu cely. Nic zvlášť nebezpečného, co by ti mohlo doopravdy ublížit, ani zvlášť příjemného.
"Sem tam se stane, že takový "aportující pes", není tak hodný a toho koho má aportovat, trochu pokouše!" rozkřikne se.
"A máte pravdu. Jste očekávána, takže je zbytečné, abych vám něco vysvětloval. Vysvětlovat a ptát se budou ještě jiní."
Pak je zase o něco spokojenější. Dokázal něco hlavně sám sobě, naznačil svou sílu a o něco takového jde těmhle placeným útočníkům především, kromě peněz samozřejmě. Ale úplně skončit zřejmě nemínil.
Naposledy upravil(a) Merthor dne 20.4.2014 16:43:14, celkem upraveno 3 x.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Atalon »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

Perfektní!
Jinak a dalším kyselým úšklebkem to komentovat prostě nejde. Žoldák udělá přesně to co chci, ale narovinu, může snad neudělat? Ukažte mi v Galaxii jediného žoldáka, který by se nerozzuřil když ho někdo nazve psem.
Samozřejmě že to není hezká taktika, ale co říct, jsem Jedi, ne svatá.
Počkám, vím že se pohne, už zaťatá pěst mě o tom ujistí.
Tohle není ten chladnokrevný typ a já do něj rýpla hodně.
Počkám, ale to neznamená, že se nepřipravím.
Na Síle je celkem zábavné, že většina Jedi se učí jí používat celkem reflexivně. Takový ten způsob, „kde to jsem? Co se děje? To je fuk, Síla mi to řekne.“ A hned se po ní natáhnou, jako by bez ní už nedokázali ani myslet.
Možná proto se mi tak líbilo pracovat na Florisu, vojáci neměli žádné síly, schopnosti, jen výcvik a kde nestačil, tam si prostě museli poradit.
V každém případě, když si to uvědomíte, dá vám to do ruky zbraň. Ona totiž Síla když se několikrát sama dožaduje o akci a vy jí to zatrhnete, většinou vůbec neprotestuje když jí pak pustíte.
A to co po ní chci je vlastně dost akademické cvičení.

Nechám ho chytit mě za bradu, chci ho blízko. Dokonce si vyslechnu jeho velkolepí monolog, tedy aspoň jeho část.
Potřebuji, aby byl tak blízko. Spoutané ruce mi umožňují jen dost málo pohybu. Ale na to abych otočila dlaň vzhůru, přímo k jeho ruce, to stačit bude. Jistěže by celá paže byla lepší, ale co není, není a napjaté mám ruce tak jako tak.
“Víte co je na chytání Jedi špatnýho?“
Procedím rychle ale klidně, musím být klidná, soustředím se. Soustředím se na ruku, jeho ruku, tu kterou mě drží, její svaly, její hmotu.
Jedna z otázek co už jsem s mistrem kdysi řešila. Rozdrtit někomu krk, zlomit mu vaz myšlenkou, to je rozhodně špatné, temné. Ale ruka? Noha? I v souboji se světelným mečem se přece preferuje amputace, tak proč ne Silou.
Soustředím Sílu na loketní kloub a stisknu, pořádně. Chci aby v ní křuplo. Něco takového by tolik Síly potřebovat nemuselo. Klouby jsou poměrně jemná záležitost, vždyť kolik úsilí člověk potřebuje aby ho zlomil jen vlastní, fyzickou silou. Stačí zatlačit do protisměru.
“Že mají své triky.“
Odpovím na svou otázku, protože jsem si skoro jistá, že on mi odpovědět chtít nebude.
Teď se skutečně ukáže, v jak moc velkým průšvihu jsem.
Jestli je na téhle lodi někdo se Silou, tak aspoň rovnou zjistím o co tu jde, protože tohle zkrátka cítit musel.
Jestli ne…
Ano, vyhráno nemám, ale rozhodně zjistíme kolik toho dokáže rytířka Jedi .

Nevím, jak moc můj pokus o útok zabere, jak moc prostoru mi získá, ale můj plán už je v pohybu.
Minimálně ve věci žoldákovi ruky si věřím hodně. V dobré formě bych s ním mohla klidně hodit o zeď, takže hloupou ruku bych měla zvládnout i polomrtvá.
Otázkou je co půjde dál.
Pouta?
Neznám moc pout co by bez dodatečných opatření udrželi Jediho a počítám, že ta dodatečná opatření stojí na chodbě.
Je to trochu dilema.
Síla nebo Rozum
Rozhodnutí nechám na druhých.
Jestli se mi podaří způsobit na žoldákově ruce nějaké zranění, bez křiku se to neobejde. Křik znamená pozornost. Pozornost znamená akci. Akce znamená zbraně.
Přitáhnout blaster svede padawan…
Dobře tak ne úplně padawan, přeci jen většina vojáků se jich drží dost pevně a chce to škubnutí a tak… ale dobrá šance tu je. Zvláště v otevřených dveřích, zúženém prostoru kam se jich nevejde moc vedle sebe.
Bylo by fajn, moct prostě natáhnout ruku před sebe a… ale pouta jsou pouta a soustředit se na jejich otevření, by mohlo stát až moc Síly a pozornosti. Takže spíš hodlám natočit dlaně a nechat Sílu udělat co je třeba. Mezi přitažením meče a blasteru už takový rozdíl není a k tomu tolik volnosti zase třeba není.

Slyšet mě teď mistr tak by mi určitě něco řekl.
Jedijské názory na blastery jsou dost vyhrazené.
Ale v téhle situaci… na to upřímně kašlu.


-------------------------
Za takovou reakci se omlouvám, ale takový byl plán.

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Merthor »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

Maskovaný muž by určitě chtěl pokračovat a rozhovor ukončit po svém, ale k tomu už se nedostane. Nedovolíš mu to.
Tvůj plán vychází v celku dobře. Usměrnit Sílu tě stojí značné soustředění, ale cítíš její proud cítíš jak se dává do pohybu.
Víš, že to dokážeš a co se musí stát. A taky že se to stane. Hlasitý výkřik.... suché prasknutí a další výkřik.....
Žoldákova ruka povolí stisk a ochabne. Její majitel odklopýtá dozadu. Je řádně překvapený. Drží se za ruku a neví, co dělat.
Tohle rozhodně nečekal a už vůbec není na vývoj takové situace připravený.
"Tohle tě přijde draho!" zasýpá rozzlobeně, ale v jeho hlasu je ještě něco jiného. A stejně tak i v jeho chování.
To je všechno co k tomu může říct. Nemá se ani tomu, aby znovu zkoušel to samé. Snad je to jen respekt.
Nebo to možná taky má i jiný důvod. Důvod, který ti naznačí i to co se ozve někde z chodby z poza dveří, kam tak docela nevidíš, i když ti muž, kterému jsi zlomila ruku z části uhnul z cesty a možná přemýšlí, jestli se klidit, jestli se má osobně pomstít, nebo co, že to má vlastně dělat. Hlas zřejmě patřil tomu druhém, jehož reakce sis před tím přála vidět.
"Ta Jedi zřejmě dělá problémy, pane.... Ano, říkal jste, že..... ale....
Ano počkáme."

To v co jsi doufala se tedy tak docela nesplnilo. A pokud by mělo jít o posily do tvé cely, které by měly situaci napravit, okamžitě se nekonají. Místo nich zvítězil spíš opatrnější přístup. Jedna z možností, proč to tak je, která se na nabízí je, že to tak je na základě vydaných pokynů.
Co bude následovat není tak docela jasné. Můžeš si být jistá, že něco následovat bude. Že to nezůstane jen tak, že se to bude řešit rázně.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Atalon »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

Hmm… Někdo tu má rozum a ne jen svaly. Zajímavé.
Zhodnotím situaci kterou zaslechnu z chodby a nezbyde mi, než přehodnotit původní plán, který přeci jen počítal s jistou solidaritou mezi žoldáky.

No. Když nechtějí jít na návštěvu.
Uvolním Sílu, teď už není důvod jí nějak omezovat a zjištění některých věcí o mé situaci mi teď přijde víc než vhod. Ale zase jí nenechám se volně potulovat po lodi, na to jí nemám dost a v cele má ještě práci.
Teď mi stačí, když mi zjistí jaká je situace na chodbě a kolik mám času na to další.

Tím dalším jsou samozřejmě pouta. Kus kovu k držení Jediho snad nikdy nestačil, ne to co v historii drželo Jedie v poutech byla další opatření. Většinou uživatel Síly v černé pláštěnce, který dával situaci sejmutí pout celkově jiný rozměr.
Už proto hodlám využít situace, a absence takových dodatečných prostředků v místnosti.
Dřív než se tu objeví.
Protože odmítám uvěřit, že by byl někdo tak pošetilý a chytil Jediho, aniž by na to byl připravený.
Samozřejmě… jedna věc je být připravený a druhá uspět.
Se Silou na pouta nehodlám šetřit i kdyby mě to mělo stát zbytky sil, zbavit se jich se mi vyplatí. Hodlám to tedy udělat rázově, žádné šolíchání, posbírat Sílu a zjistit jak pevné zámky a řetězy jsou, crash testem.

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Merthor »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

Okolnosti se pro tebe zdají být příznivé i nadále. Maskovaný muž dál ustupuje a vycouvá z místnosti. Za současných okolností, kdy i on zřejmě slyšel hlas toho druhého z chodby mu jedna zlomená ruka stačí a nekoleduje si o další zlomeninu.
To ti poskytne možnost, aby ses mohla s pomocí Síly soustředit na své bezprostřední okolí. Situace kolem tebe je jednoduchá. Nákladový prostor lodi, nebo jeho část tvoří prostory pro bezpečné "uschování" některých osob.
Lodní vězení obsahuje celkem tři menší cely s tím, že pokud by se jednalo o méně nebezpeční osoby, než je Jedi, mohl by se jich do jedné takové cely vejít o dost větší počet, než je jeden vězeň. Dvě cely nacházející se vedle té tvé jsou prázdné.
Pak chodba pokračuje ještě malý kousek dál a končí Jedinými dveřmi. Naproti řadě trojích dveří vězeňských místností se nachází ještě malý výklenek se základní bezpečnostní technikou.Přesně jak jsi odhadovala u panelu ve výklenku stojí druhý maskovaný muž, Očima sleduje displej možná že právě nějaké ty kamery.
Ani pouta by pro tebe opravdu neměla být žádným problémem. Jindy, v přídě jiného vězně by se dalo říct, že je to víc než dobré opatření. Pevná pojistka proti otevření zámku se v hrubé fyzickou silou ve většině případů0 opravdu nedá otevřít.
A Síla? Loď nebylo speciálně vybavena pro zajímání Jediů, takže samozřejmě ano.
Opat je třeba správným způsobem usměrnit proud Síly, opět je potřeba soustředit se.
Ale pak už se brzy dostaví výsledek. Dvoje kokové cvaknutí ti zajistí, že máš volné ruce. A to už se rozhodně počítá.
Ještě si podobným způsobem vyprostíš z pout i nohy, což doprovází další vlna Síly další cvaknutí a tím se relativně osvobodit.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Atalon »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

Zbavená pout, byl zvláštní pocit. Nestěžovala jsem si, ale překvapená jsem rozhodně byla.
Žádná bezpečnostní jednotka? Žádné elektrické šoky v řetězech? Žádný sith ve dveřích?
Čekat od života to nejhorší asi není nejlepší způsob, ale v některých chvílích to dost pomáhá.
Zvlášť když se proberete do takového…
Nezbývá než pokrčit rameny a pokračovat v plánu.
Plánu?
Ano, můj plán počítal s mnoha věcmi, které prostě nepřišli, takže to co z něj bylo teď byla spíš jeho lepidlem spojená mozaika, ale pořád to bylo lepší než nedělat nic.
Tak jo…

Možná bych měla prostě vystartovat ze dveří. Mistr by to už touhle dobou určitě udělal, ale právě to byl jeden z důvodů proč jsem si vybrala odlišnou cestu.
Dojdu do středu cely a svezu se do meditačního sedu. Meditace otvírající vnímání, doplňující energii, regenerující tělo a sílu, to teď potřebuji ze všeho nejvíc.
Navíc je to skvělý způsob jak se připravit…
Vnímání okolí při stavu meditace a Síla procházející celým mým tělem mi umožní reagovat ve vteřině, nebo možná i dřív na cokoli. Na pohyb ve dveřích, ne nebezpečí, na nepřítele. A když nic z toho nepřijde, doplním alespoň své síly.
Ještě naposledy se ujistím, že sedím čelem k jedinému východu a vchodu, než zavřu oči a ponořím se do Síly. Nechám svou mysl vnímat jí, laskat se jí, procházet jí srze mne, do mě. Cítit kolem sebe život, energii, pocity, myšlenky, emoce, lidi, prostor, sebe.

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Cora Elson - Za dobrotu skoro až do záhuby (Atalon)

Příspěvek od Merthor »

Vězeňská cela, někde na palubě neznámé lodi

Místo využití možnosti pokračovat v útěku se rozhodneš využít praktického přínosu meditační techniky.
Ve tvé mysli se brzy začnou objevovat různé vjemy. Skoro všude se totiž dá něco cítit a na téhle lodi je to zrovna tak.
U některý věcí zjistíš pouze jejich části u jiných dozvíš víc. Ale to je také při použití Slly docela běžné.
Cítíš větší prostor kolem sebe. Pokud se jedná o loď, můžeš soudit, že se nacházíš v její zadní části a že i když je několikanásobně větší, než je prostor lodního vězení, přeci jen to není žádný obrovský kolos. Spíš středně velká běžná loď.
Na palubě lodi je kromě tebe celkem deset osob. Všichni až na jednu z nich někde v předu jsou muži. u většiny z nich bys mohla něco postřehnout. Osm z těch vědomí ale není nijak výrazných. Poněkud z nich vystupují dost smíšené pocity žoldáka, kterému jsi zlomila ruku a jehož hlas jsi zaslechla ještě před tím ,než jsi začala meditovat. Nejspíš nadává na rizika povolání.
A pak tu je ještě něco. Něco čeho si prostě nejde nevšimnout a co přitahuje pozornost daleko víc, než všechno ostatní.
Mysl posledního vědomí, jednoho z mužů je zvláštní. I když je poněkud uzavřená, jsi schopná vycítit, že je to uživatel Síly a že jsi tuto mysl už někdy cítila. Vnímáš na ní něco povědomého. Charakteristický podpis někoho s kým ses nejen setkala, ale koho jsi musela znát, s kým jste si vyměnili něco víc, než lhostejnost. To vědomí se k tobě blíží. Už je relativně blízko.
V další chvíli se otevřou dveře na konci chodby a ozvou se kroky.

___________________________________________________
Tentokrát bych se za překvapivý protitah a jistou změnu měl omluvit já. Ale taky mám plán.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“