Kane Aderyn - Polibek Bestie (Waylin)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Kane Aderyn - Polibek Bestie (Waylin)

Příspěvek od Elinor Rahl »

Neznámo kde:

Vesmír se smrskne do jediného bodu, do černé díry táhnoucí se... všude. Jako by najednou nebylo nahoře a dole,Tera, tohle vězení. Chvíli je pouze nekonečná bílá. A strach, čiré zděšení se propalující napříč celým vědomím.

Nevadí mi, že tady umřu. Z větší části jsem mrtvý, to, co přežilo rozkaz 66, je jen popel, hromádka kostí a rozbitá tkáň. Nic životaschopného. Ale...

Teřin hlas probleskuje do sterilně bílé temnoty a ani nedokážu zavřít oči.
Tohle není hra, tak nějak ze zvyku a rezignaci navzdory.
Tohle je...

...stejné, jako když Jax vyvázl z prakticky už utažené smyčky, protože se změnil galaktický režim.
Ne. Horší.
V jedné věci má pravdu. Nebylo to hraní si na hrdinu. A na ostatních mi doopravdy nezáleželo. Byla to povinnost, poslední samozřejmá věc, která se dala udělat. Já byl uvnitř prakticky mrtvý. Oni měli šanci přežít. Tohle není o složitém rozhodování. To je, když se slabý kus odpojí od stáda, aby je nezdržoval. Snadná kořist pro predátory. Prostor pro poslední boj, šance padnout se zbraní v ruce.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Kane Aderyn - Polibek Bestie (Waylin)

Příspěvek od Atalon »

Neznámo kde:

Tera tě sleduje skoro jako zlatou rybičku v akváriu, ale vzhledem k jejímu nesmazatelnému výrazu divoké kočky je celkem jasné za jakým účelem. Účelem který se daří.
Ale, rytíř to nevěděl?
Síla nenapovídala?
Nebo jsi to jen nechtěl slyšet?

Její slova zní.
Zní skrze temnotu, skrze světlo. Proráží všechno co se jim postaví do cesty.
Zní všude kolem tebe, zní v tvých uších, zní v tvé hlavě.
Není to Síla i kdybys byl ve stavu to zjišťovat.
Je to stejné jako její zpěv.
Je to něco před čím nejde utéct.
Nechtěl jsi přijít o naději?
O sny?
O ty své ideály?

Její hlas bouří, víří, směje se sarkasmem někde uvnitř tebe.
Jaký je to pocit?
Jaké je to cítit?
Jaké je vědět, že to co z tebe zbylo jen pár pater od tebe čeká na smrt?
Že se to na ní těší?

Její úsměv se zhroutí do satanského šklebu.
Že oni se jí dočkají a ty ne?

Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Kane Aderyn - Polibek Bestie (Waylin)

Příspěvek od Elinor Rahl »

Neznámo kde

Pohyb.
Sotva znatelný, jako když do sebe začnou zapadat dílky puzzlí.

Pocit?
Porážka.
Naprostá, absolutní prohra.
Někde v hloubce, za prázdnotou, za naprostou beznadějí, zůstává... vztek? slabounký plamínek nenávisti? skleněná drť ze vzdoru? Nevím. Je to neskutečně vzdálené. Jako cokoli, co není Teřin hlas.

Měl bych...
Snad...
Jakékoli soustředění je najednou neskutečně namáhavé. Věc několika formalit, obyčejného zmobilizování sil. Banalita. Ve chvíli, kdy mysl není rozpitvaná na krvavé cáry. Netřesu se. Zatím. Protože to přijde, až dostanu prostor se zhroutit do sebe.

Udělat cokoli.
Najít jakýkoli pevný bod.
Tohle... i prohrát se dá se zbytky důstojnosti.

Napřímit se a zkusit zaostřit pohled na Teru dá práci. Spoustu práce.
"Takže?"
Vlastní hlas mi zní cize. Chybí mu jakýkoli náznak tónu či výrazu.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Kane Aderyn - Polibek Bestie (Waylin)

Příspěvek od Atalon »

Neznámo kde:

Tera už se směje s plných plic, temně, hluboce, naplněně.
Vida, ještě to dýchá.
Její pohled je tak nadřazený až pálí, tam uvnitř.
Takže?
Takže co?
Už víš proč mi říkají Bestie?


Tera se klidně položí na podlahu a začne se protahovat jako by se právě probouzela z hlubokého osvěžujícího spánku, plného sladkých snů.
No?
Otočí k tobě hlavu s tím hltavým pohledem.
Připravený?

Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Kane Aderyn - Polibek Bestie (Waylin)

Příspěvek od Elinor Rahl »

Neznámo kde:

Sotva znatelně přikývnu.
Na oboje.
Dřív by byly otázky.
Teď je... ticho.
Touha se stočit do klubíčka, nebýt. Nepřivolávat jakoukoli pozornost. Nechat vesmír, ať prostě a jednoduše zapomene. Že jsem kdy byl. Že tu jsem pořád. Že...

Chvíli si Teru prohlížím. Baví se.
Matně si uvědomím, že kdyby mě Jax vnímal v Síle - nebo aspoň v tuhle chvíli viděl -, velmi by jej to potěšilo.
Je mi to jedno.
Rozhodně pro nejbližších několik... minut? hodin? dní?

Prostě to skonči. Nějak. Definitivně.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Kane Aderyn - Polibek Bestie (Waylin)

Příspěvek od Atalon »

Neznámo kde:

Teřin smích zvoní jako alderranské rolničky.
Nechtěl bys aspoň vědět k čemu?
Znovu se k tobě obrátí pohledem, tentokráte si ale sedne a její smích zmizí.
No ale jak chceš.

Rukou máchne ke dveřím, jednoduché gesto, pár ohnutých prstů prolétajících vzduchem.
Jemné zasyčení dveřního mechanizmu. Takřka okamžité.
A tam, tma v těch dveřích, tam v tom prostoru malé předsíňky běloby.
Tam stojí mladá dívka.
Nemůže jí být víc než čtrnáct. Má dlouhé blond vlasy a nevinou tvář s velkýma modrýma očima plnýma strachu. Má na sobě jen lehkou, jednoduchou, bílou tuniku a kolem krku elektronický obojek.
A v rukou, v rukou lehce napřažených před sebou cosi nese.

Vykročí. Je bosá a její kroky na studené podlaze lehce mlaskají.
Jde k tobě. Pohled zapíchnutý půl metru před sebe a nejistý krok.
Zastaví se necelého půl metru vedle tebe a poklekne.
Teď už vidíš, co nesla.
Spojené napřažené ruce ti podávají temnou dýku.

Zabij jí.
Teřin příkaz je bez barvy, bez emocí. Jen rozkaz o nepodstatné banalitě.
Dívce se po tvářích skutálí dva proudy slz. Nevydá ale ani hlásku, ani se nepohne.

Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Kane Aderyn - Polibek Bestie (Waylin)

Příspěvek od Elinor Rahl »

Neznámo kde

Prázdnota a všeprostupující strach.
Z tohoto místa.
Z Tery.
Z toho... co...
Snažím se přimět mozek k další aktivitě. Nefunguje. Odmítá, cokoli. Jede jen "záložní obvod", automatické pozorování, nahrávání faktů, běžné funkční analýzy.

Test? Zkouška? - Nepředpokládá splnění.
Začínají se mi třást ruce.
Bylo by rozumné, aby...
Pohled se zaostřil na dýku. Zcela iracionálně působí jako lano uprostřed divokého proudu.
Záměr? Bezpochyby ano.

Donutím se vykročit. Překvapuje mě, že tělo nevypovídá poslušnost.
Zima a strach.
Víc možností, ale jen jedna má reálnou šanci na úspěch. Nejspíš si ji Tera také hlídá, ale vzhledem ke vzdálenostem a úhlům... by stačilo prostě jen obrátit čepel. Zasáhnout vratnicovou žílu a část vnitřních orgánů je příliš rychlá věc na to, aby mě dokázala zastavit. Šance přežít minimální. Nic elegantního, nic... pohodlného... jenže o to lepší "šance na útěk".
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Kane Aderyn - Polibek Bestie (Waylin)

Příspěvek od Atalon »

Neznámo kde:

Účel a možnost zapadli do svých pozic na šachovnici. A čepel dělá prostředníka.
Jediný rychlý pohyb a…

Je to jako by se místností přehnala bouře, uragán nesoucí sebou temnotu. Někde na pozadí slyšíš panický řev dívky. Někde na pozadí vidíš dýku mizící z tvé ruky.
Ale všude cítíš chlad, mráz lezoucí po kostech přimrazující každou tvou buňku k bodu v prostoru.
Cítíš to, ten strašidelný tón. Trhá ti uši, trhá i tebe.
Zabraňuje ti v jediném pohybu, v jediné reakci.

Ticho.
Tvé tělo se bezděčně zhroutí, uvolněné z neviditelných řetězů vedle dívky klepající se bolestí i děsem. K nohám ženy v rudých šatech, nohám bestie stojící nad tebou a svírající dýku, tvou dýku, tvé vykoupení.

Tak snadné to nebude.
Ještě jsme ani nezačali.

Vrtí hlavou s tím svým výchovným pohledem.
Řekla jsem zabij jí!
Opraví tě důrazně a jediným pohledem tu nebožačku vytáhne zpět na kolena.
Teď už natahuje neskrývaně a třese se po celém těle, přesto jen zavře oči a zůstane tak.
Čeká.
No tak?!
Pobídne tě Tera rázně a natáhne k tobě ruku s dýkou.
Dává si ale dobrý pozor, abys musel vstát minimálně do kleku, abys na ní dosáhl. Blíž k ní.
Nadosah. Přesto je klidná. Kamenná. Jediné živé jsou na ní ty oči.
Oči které se topí v extázi zábavy.

Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Kane Aderyn - Polibek Bestie (Waylin)

Příspěvek od Elinor Rahl »

Neznámo kde

Na zemi. Zase.
Nevím, jak to Tera dělá. A odmítám se zabývat, proč, hlouběji rýpnout do té lepkavé prázdnoty stahující mě ke dnu. Do beznaděje, ponižující jistoty, že si skutečně ohlídá, abych neumřel - dřív, než mi to dovolí.
Nevidím jasně, nechci vidět, přemýšlet, taktizovat. Takže nepotřebuji… omluvu. Vím, že dívka je mrtvá, že byla mrtvá dávno předtím, než jsme se setkali. Že jí ublížím víc neuposlechnutím „rozkazu“. Nezáleží mi na tom. Tohle by bylo snad relevantní předtím. Když věci dávaly smysl.
Teď vidím, vnímám, dvě věci.
Nechci Teru poslechnout. Prostě nechci. Může mě donutit, ale bez boje to nepůjde. Zoufalého, zbytečného boje, který všechno jen prodlouží. Chce si hrát? Čas zjistit, že i myši koušou. Zvlášť myši v koutě.
Chci… zmizet. Umřít. Nebýt. Ne, aby zmizela bolest a ty další věci. Chci zmizet já.
Vztek a nenávist. Pomáhají. Drží vědomí pohromadě, zatím, co racionální myšlení si odskočilo pro popcorn. Podle něj to může dopadnout jediným způsobem. S v tuhle chvíli snad jediným možným protitahem. V tuhle chvíli… pozoruje, snad s podobným zájmem jako Tera. To, co zbylo na dně. Je to… dost… zoufalé… aby stisklo pomyslnou spoušť? Dost… silné… rozhodnuté… aby to dokázalo dotáhnout do konce?
Přinutím se zvednout. Ne na kolena, ne se postavit. Posadím se, pohled upřený na Teru. Nepřibližuji se, neoddaluji, zachovávám mezi námi stejnou vzdálenost. Pár vteřin se na ni jen dívám. Nepředstavuji si, jak by byl osvobozující pocit jí zlomit vaz nebo přejet ostřím dýky po krku – ale v očích se zlomky té představy stejně odrazí.
„Proč. Proč bych to měl dělat.“
Musím se soustředit na vlastní hlas. Netřese se, je… jenom chladný.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Kane Aderyn - Polibek Bestie (Waylin)

Příspěvek od Atalon »

Neznámo kde:

Teře se takřka zableskne v očích. Není to ale hněv, právě naopak.
Hm… Výborně, takže ještě máš vůli bojovat.
Je to konstatování a mělo by být temné chladné, kousající, ale není. Je vřelé takřka přátelské a především odsouvá dýku z dosahu.
Tak, teď už tě bude zajímat co bude dál, nebo zase rezignuješ?
Podřízených k likvidaci mám ještě dost.
Vlastně jsi tak málem skončil i ty, právě teď.

Tera pohledem sklouzne k dívce, která teď imituje sochu tak věrně, že začíná skoro modrat.
Její pohled je ale stejně nezúčastněný, jako by se dívala na židli, nebo věšák.
No, zpátky do práce.
Prohodí a klidně se odvrátí.
Vzpomínáš ještě na naší debatu o kaggathu?

Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Kane Aderyn - Polibek Bestie (Waylin)

Příspěvek od Elinor Rahl »

Neznámo kde:

Když tomu chce říkat takhle...
Ostatní věci sice zaznamenám, ale nemám potřebu na ně reagovat. Jsou to poznámky, v tuto chvíli především rozptylující hlavní proud pozornosti.
Zpátky do práce. V duchu spolknu poznámky o čímsi workholismu. A o tom, že ji její práce zjevně baví. Sarkasmus rozptyluje. A rozhodně nepomáhá.

"Jistě. Ztráta paměti se nekoná."
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Kane Aderyn - Polibek Bestie (Waylin)

Příspěvek od Atalon »

Neznámo kde:

Ale, vrací se nám smysl pro humor…
Rýpne si Tera spokojeně a přimhouří oči.
…to je dobře, bude se ti hodit.

Víš, zatím co jsi tu vyspával, jsem přemýšlela.
A měla bych pro tebe nabídku…

Mezi prsty si klidně pohrává s dýkou, zatímco tě po oku pozoruje.
…myslím, že by tě mohla zajímat.

Řekni, chtěl by jsi jí zachránit život?
Ohlédne se k dívce která po tobě okamžitě hodí štěněčíma očima.
Jí a mnoha dalším?
Pokračuje klidně, podbízivě.

Samozřejmě by to nebylo jen tak.
Ale…

Na chvíli se zamyslí.
…jak to vy Jedi říkáte….
Špičku dýky si opře o bradu a hodí po tobě vyzývavým pohledem.
Ach ano. Musel by jsi dělat co bude třeba.

Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Kane Aderyn - Polibek Bestie (Waylin)

Příspěvek od Elinor Rahl »

Neznámo kde

Racionalita se málem zadusí popcornem. Test se odkládá na... neurčito? Rozhodně se nelze ubránit pocitu dobře připravené scény. Až příliš dobře připravené scény. Kdybych Teru nezačal nenávidět předtím, teď by toho dosáhla.

"Potom, co jsem ti říkal, že nerad lezu do zjevné pasti.
Potom, co jsi mi před chvílí otloukla ze všech stran o hlavu.
Potom, co..."


V hlase zní hněv, neskrývaný a čirý.
Pramínky nenávisti se slévají do jednoho řečiště.
Tohle není těžké chápat.

"Dobrý výpočet. Víš, že tohle nemohu odmítnout."

Dobrý výpočet? Proklatě dobrý. Potom, co sebrala, co se dalo, vrací náznak naděje. V něčem, co... co mě drželo na nohou většinu klonových válek. Co mě dostalo sem, na tohle místo. Netoužím po ničem tolik, jako po tom, abych ji mohl poslat i s návrhem ke všem sithům. Nemůžu. Nejde to. Někde v žumpě se topí ideály a v jejím návrhu vidí... možnost se pouze pořádně nalokat sraček. Nechtějí umřít.

"Ta Bestie opravdu není nevýstižná."
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Atalon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1210
Registrován: 28.3.2010 17:29:34
Bydliště: Psst! To je tajný

Re: Kane Aderyn - Polibek Bestie (Waylin)

Příspěvek od Atalon »

Neznámo kde:

Tera se směje z plna hrdla, ale na tom nezáleží. Její smích, jak chce černý, jak chce sarkastický, jak chce vítězný, není pořád ničím v poměru k pohledu dívky vedle tebe. Pohledu oddanosti, vděčnosti, naděje života.
Já tě varovala.
Její oči tančí zběsilou na zběsilou sonátu válečného tance, když se na tebe podívá.
Ale neboj. Nebude to tak zlé jak si myslíš.
Jen taková malá… řekněme hra.


Její pohled opět sklouzne k dívce po tvém boku a ta se jen při něm schoulí skoro do klubíčka.
Odteď je tvoje.
Dokud budeš ve hře, bude žít.
A kdo ví, když budeš hrát dobře, mohou k í přibít další.
Prosté, ne.

Její slova jsou konejšivá, ale její pohled čiší vzrušením a skoro až krvelačností.

Tak co?
Zahrajeme si Kanee?

Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Kane Aderyn - Polibek Bestie (Waylin)

Příspěvek od Elinor Rahl »

Neznámo kde

"Bude to horší?" odtuším.

Snažím se to příliš nevnímat, ten pohled oddaného štěněte.
Nedělám to kvůli ní. Jen kvůli... sobě. Kvůli tomu, čím jsem byl.Tohle je taky až zoufale povědomé.
Tera ví, že ji nemohu odmítnout. Ale pravidla chci slyšet. Předem, než budu zcela souhlasit.

"A tvoje pravidla jsou...?"
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“