Kehlian Agmeter - Čistí jako lilie

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Kehlian Agmeter - Čistí jako lilie

Příspěvek od Merthor »

Coruscant, Chrám Jediů, věž Nejvyšší rady

Mistrovi Turjovi už jsem nestihl odpovědět. Když tam stál sám mistr Yoda, bylo by velice nezdvořilé hrát nějakou šuškandu. Vlastně bych asi těžko hledal zcela adekvátní odpověď. tušil jsem, že má mistr pravdu, ale nemohl a nechtěl jsem si připustit, že by to mohlo ovlivnit mou schopnost splnit misi. Na druhou stranu nějaká silácká odpověď by byla ještě méně vhodná, protože by ve skutečnosti neprokázala vůbec nic z mého odhodlání, jestli ne spíše mou slabost.. Teď jsme měli předstoupit před radu a to byl obřad, ceremoniál, který měl svá přísná přesně stanovená pravidla. Každý v něm měl stanovenou svou roli a já jsem z ní nechtěl vypadnout ani špatným provedením úkolu, ani tím, že bych se před radou jakkoliv nevhodně zachoval. Chtěl jsem svého mistra i radu přesvědčit o tom, že mi můžou důvěřovat a spolehnout se na mě, ale toho nebylo možné dosáhnout slovy příslušejícímu některému z velkých mistrů, nýbrž činy a svým chováním. Neváhal jsem ani chvilku. Ještě jednou jsem si dodal odvahy, k čemuž mi velice pomohla mistrova přítomnost a pohnul se vpřed směrem za mistrem.
Kráčel jsem kousek za mistrem Turjou, způsobem, který v sobě skrýval směs odhodlané sebejistoty a zdvořilé pokory. U vchodu do jednací místnosti jsem se stejně jako všichni ostatní hluboce poklonil mistru Yodovi. Tedy tak hluboce, aby to vyjadřovalo, co největší úctu, nýbrž zároveň přiměřeně, aby toto gesto nevypadalo hloupě. Uprostřed sálu jsem udělal ještě krok blíž ke svému mistrovi a zůstal stát těsně za ním po jeho boku.
Přeletěl jsem očima částečně periferně všechny mistry, kteří se shromáždili v sále. Bylo jich tu opravdu hodně. Takže žádné výmysly, vypádá to opravdu hodně vážně. Tohle opravdu nebude žádná legrace, spíš šlušně velký úkol, uvědomil jsem si, že to co jsem se dozvěděl v náznacích je pravda.
Pohledem jsem ještě přejel k mistru Turjovi, koutkem oka zachytil Isadora a pak se opět zahleděl vpřed směrem na velmistra. Jinak jsem mlčel. Zaprvé rada s řečí ještě určitě neskončila a jen by to narušilo plynulý průběh jednání. Nesmím nic uspěchat, pokud se rada neobrátí přímo na mě. Pokud tak ale učiní, jsem připravený, musím být připravený.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Coruscant, Chrám Jediů, věž Nejvyšší rady

Mistr Rancisis se na svém hadím těle lehce vztyčil a říká:
"Jednomu z těch lidí, kteří byli uneseni, se podařilo utéct. Je to ten bývalý shockboxer Raymond Jundin a v těchto okamžicích se nachází v Sálech léčení v bactové nádrži. Mistryně Gallio?"
Tholothianská mistryně zamyšleně přejela rukou po povrchu své typické čelenky, z níž se jí spouštěly masité úponky.
"Od té doby, co jsme já a mistr Dossk našli pana Jundina na schodech, se v nádrži probral a dal nám několik dalších cenných informací. Je sice velmi slabý a po čase musel být opět ponořen do nádrže, stihnul nám však popsat místo, kde ho zajali, a částečně i způsob, jak se dostal ven, stejně jako cestu."
"Je ovšem vysoce pravděpodobné, že Bratrstvo by svou základnu okamžitě opustilo, než by při prozrazení její polohy uprchlíkem riskovalo razii," řekl mistr Windu poté, co si protáhnul jednoduchým cvikem krční páteř, až to zakřupalo.
"Hmm... S mistrem Windu já souhlasit musím," pokýval moudře hlavou mistr Yoda. "Však že Raymond uprchnul, únosci vědomi si býti nemusí."
"To je pravda," uznal Mace. "Každopádně je však budeme hledat. Rada se shodla na tom, že vzhledem ke své rasové příslušnosti jsou mistr Dossk s mistrem Mikarem nejvhodnější kandidáti na to, aby se pokusili Bratrstvo čistoty infiltrovat, zatímco jejich žáci, Padawan Gazli a Padawan Agmeter, budou fungovat jako vějičky."
Pak se mistr Yoda dlouze zadíval svýma velkýma hnědýma očima do tvých a zatřepal uchem.
"Kehliane, říci něco bys chtěl, hmmmm?"
Nemohl ses i přes to všechno ubránit pousmání, protože právě tímto způsobem Yoda pokládal otázky, když jsi byl ještě malý youngling a on tě učil základy zacházení se světelným mečem.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Kehlian Agmeter - Čistí jako lilie

Příspěvek od Merthor »

Coruscant, Chrám Jediů, věž Nejvyšší rady

Jak rada mluvila a postupně odhalovala své záměry začínalo mi pomalu docházet o čem je řeč a co má rada v plánu podniknout. Přesně to do sebe zapadalo. Takový plán by mě taky musel okamžitě napadnout, jen kdybych měl jedinou informaci navíc. Možná, že ten nápad byl podvědovmě uložený a teď se mi prostě vynořil. Během výkladu jsem si pozorně všímal všech detailů a snažil se je zařadit do toho, co jsem věděl. Hlavou mi jako vítr prolétla celá řada myšlenek. Uvažoval jsem asi takto:
Pokud nám rada ukáže to místo, pak bychom ho měli najít. Jediná škoda je, že si zřejmě s s tím shockboxerem Jundinem nebude možné přímo promluvit, ale nevadí. Plán je úplně logický. I v případě, že by měl mistr Windu pravdu a oni se přestěhovali, pak nám takováhle taktika umožní udělat podle situace spoustu změn. S tou psychikou to taky nebude takový problém, pokud si s sebou budu moci vzít svůj světelný meč, .nebo, pokud nedostanu nějaká jiná přísná omezení v rámci utajení. Kdykoliv by potíže překročili zvládnutelnou úroveň, pak prostě bude stačit jeden pohyb a klíč k situaci budu mít ve vlastních rukou. Takže nezbývá než souhlasit. Jedině……to místo přepadení.
„Pokud dovolíte vážená rado……“ začal jsem vážně, hned, jak mě mistr Yoda oslovil a snažil se potlačit jakékoliv vedlejší projevy hlasu. „Z předchozích zmizení nemáme nic zcela potvrzené. Ani to, že bratrstvo používá pouze jedno místo přepadení. V takovém případě budeme odkázáni na to, že se budeme moci spojit.“ Znovu jsem letmo přehlédl celý sál a ještě co nejuctivěji dodal.
„A jakýkoliv omyl by mohl ohrozit další lidské životy." Na konci jsem nechal hlas trošku zeslábnout a plynule poklesnout. Dále jsem vpodstatě neměl co dodat, už proto, že to co jsem říkal zahrnovalo kromě konkrétní roviny spoustu dalších aspektů. Ten plán byl vymyšlený dobře, já jsem s ním souhlasil a tím na co jsem se ptal jsem si chtěl ujasnit některé body, které se mohli zdát slabinami tohoto plánu. Pak už jsem jen chtěl znát podrobnosti o místech o nichž se rada dozvěděla, ale rada snad myslela i na to, protože to všechno je dost dobře promyšlené. Případně snad ještě dostanu příležitost, abych se na to zeptal.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Coruscant, Chrám Jediů, věž Nejvyšší rady

Mistr Yoda uznale pokýval kulatou zelenou hlavou.
"Padawan Agmeter pravdu má. Komunikace klíčovým elementem býti musí, aby svůj úkol vyplnit jste mohli."
Hologram ikotchijského mistra Saeeseho Tiina se zavlnil, načež si mistr Tiin založil ruce na hrudi a povídá:
"Budeme ale muset vymyslet, co s vašimi světelnými meči. Zajisté je budete potřebovat, ale nesmí je u vás najít, protože i průměrný kultista pozná světelný meč, když ho uvidí. Padawanům stejně tak při zajetí... "
Mistr Tiin, když vyslovil slovo zajetí, naznačil prsty uvozovky.
"...seberou jejich komlinky," dodal. "A z nich nesmí nikdo poznat žádné napojení na Řád Jedi, jinak se velké ryby vyplaší a uplavou."
"Budeme se muset spolehnout na komunikaci prostřednictvím telepatie," řekl Isadorův mistr a tvůj mistr jej podpořil přikývnutím:
"Souhlasím."
Pak se o slovo opět přihlásila mistryně Gallia.
"Pan Jundin nám také řekl, že zajatce shromažďují, aby je všechny najednou rituálně zabili. Chystá se něco velkého a k takovéhle příležitosti přiletí i nejvyšší vůdci Bratrstva. Ty je potřeba zajmout živé."
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Kehlian Agmeter - Čistí jako lilie

Příspěvek od Merthor »

Coruscant, Chrám Jediů, věž nejvyšší rady

Uznání od mistra Yody by mi určitě ještě trochu zvedlo sebevědomí, kdyby jej nezmrazil následující rozhovor, při kterém jsem nevěděl, kam dřív otočit oči a o čem přemýšlet dřív. Bez světelného meče jsem si takovou misi nedokázal vůbec představit. To by potom situace byla hodně zoufalá. I takhle nevíme, co nás vlastně přesně čeká.
Vůbec jsem ale netušil, co se světelnými meči udělat, jak o tom hovořil mistr Tiin.
I použití telepatie dělalo celou věc složitější. Ne že by to nešlo, ale mistrovi se to snadno mluvilo. Rozhodně to bude daleko méně pohodlné a možná i účinější, než použití komlinků.
A vydat se těm lotrům do rukou? Taky to asi bude nezbytné. Teoreticky bylo lepší zvolit úskok, který by nedošel tak daleko, ale taková finta by pomohla zatknout pár řadových členů a rada chce samozřejmě pohlaváry. Než jsem se dostal opět ke slovu, vytanula mi na mysli ještě další myšlenka.
„Souhlasím, že je to velká příležitost, ale velký počet vězňů se stejně dobře může obrátit proti nám. Ostatní zajatci nebudou ozbrojeni. Bratrstvo by toho mohlo chtít využít.Zabránit tomu taky může být problém.“ Promluvil jsem opět formálně, třeba, že jsem musel trochu pracovat na tom, abych trochu zklidnil vlastní myšlenky.
„A pokud rada dovolí, chtěl bych poprosit o označení míst, o nichž mluvil pan Jundin. Rád bych se na ně podíval.“
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Coruscant, Chrám Jediů, věž Nejvyšší rady

"Napadlo mě, jak to můžeme udělat s těmi světelnými meči," rozzářily se oči tvému mistrovi.
"Pokračujte, mistře Mikare," pobídnula nosaurianského mistra Jedi mistryně Yaddle a Turja se jal objasnit vám všem svůj plán:
"Padawani se mohou obléct jako technici a své světelné meče ukrýt do astromechanického droida, kterého budou mít s sebou, až je chytí,"
Mistr Dossk souhlasně pokýval hlavou a rozeklaným jazykem ochutnal vzduch.
"Jak můžeme vědět, že tam ten droid ještě bude, až ho bude zapotřebí? A co když je v něm někdo objeví?" přemýšlel nahlas mistr Windu a opřel si lokty o stehna, aby si mohl dlaněmi podepřít bradu.
"To se nestane," ujišťoval vysokánský mistr Yarael Poof. "Cítím, že neobjeví."
"Plán toť vskutku smělý jest, hmmmm..." okomentoval velmistr Yoda, "však že, jak má, vyjde, pevně přesvědčen já jsem, neboť v kuráž a vynalézavost Padawanů věřím."
"Dobrá tedy," prohlásil mistr Windu, představený Řádu, a vyvolal s pomocí ovládacího panelu zabudovaného ve své židli holografickou projekci Coruscant City, s Chrámem Jediů zabíraným půdorysně shora přímo uprostřed mapy.
"Coruscanťané tomu místu říkají Rokle. Rokle byly ještě před sto lety oblastí vzkvétajícího průmyslu a strojírenských podniků, v současné době je téměř opuštěná - až na pár výrobních hal, které jsou stále ještě v provozu."
Pohled se přesunul z Chrámu Jediů o značný kus dál, na místo, které shora opravdu díky enormním výškovým rozdílům jednotlivých komplexů a kosmodrapů připomínalo jakési kaňony nebo propasti.
A potom se kus Roklí, jeden z těch, co byly položené úplně nejníže, žlutě obtáhnul, načež mistr Windu dodal:
"A právě v této části Roklí byl Raymond Jundin naposledy spatřen. Nic bližšího nevíme."
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Kehlian Agmeter - Čistí jako lilie

Příspěvek od Merthor »

Coruscant, Chrám Jediů, věž nejvyšší rady

Podobně jako mistr Dossk, také já jsem plánu svého mistra vehementně přikyvoval a většina toho co zaznělo v komentářích ostatních mi mluvila přímo z duše, zejména pak mi imponovala povzbudivá slova velmistra Yody.Podělkoval jsem mu lehkou úkolnou hlavy. Plán s z droidem byl hodně odvážný a i důvtipu k tomu všemu bude určitě zapotřebí dost, ale bez určitého rizika to nepůjde zcela jistě. Mistr Turja mě měl dobře přečteného. Pokud bylo potřeba do něčeho praštit, aby to vyřešilo nějakou situaci, nikdy jsem to neváhal udělat, i když to znamenalo riziko. VIda k čemu všemu může sloužit takový droid.
Když pak převzal opět slovo mistr Windu, málem jsem se předklonil a upřel veškerou svou pozornost k projekci, kterou mistr vyvolal. Snažil jsem se vrýt do paměti všechny detaily, které jsem z tohoto pohledu mohl zachytit. Pěkné místo k přepadávání. To místo by klidně mohlo být vybrané schválně, blesklo mi hlavou.
„Děkuji mistře Windu“ vyslovil jsem opětovně pokývav hlavou nad tím, co jsem zjistil..
„Myslím, že to stačí. To místo si vezmeme jako střed a pokud se nic nestane tam, tak se budeme v té oblasti motat co nejvíc dokola ve zvětšujících se kruzích.Pokud to místo mají pod dohledem, někdo si nás tam musí všimnout. A protože jsou tam výrobní haly, nikomu nebude divné, že s sebou máme droida. Uděláme všechno proto, aby mise byla úspěšná.“ Svými posledními slovy jsem vlastně dodatečně odpověděl i mistru Yodovi.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Coruscant, Chrám Jediů, věž Nejvyšší rady

Mistr Windu stiskem tlačítka na ovladači zabudovaném v jeho křesle deaktivoval projekci.
"To by mělo být všechno, co jsme vám chtěli říct. Má někdo z vás nějaké přípomínky nebo se chce ještě na něco zeptat?"
"Na to, co nevíme, ptát se potřeba je, neb nedostatek informací osudným mohl by se stát," prohodila hlavou mistryně Yaddle sedící přímo vedle velmistra Yody.
Mistr Khai'leb Dossk se poškrábal na šupinatém čele a rozeklaným jazykem ochutnal vzduch: "Máme aspoň představu o tom, jak velké Bratrstvo čistoty může být?"
"Okolnosti ukazují na to, že máme co do činění jen s místní organizací,"odvětila v mžiku mistryně Gallia. "Doufáme, že se Bratrstvo ještě nestihlo rozšířit z Coruscantu."
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Kehlian Agmeter - Čistí jako lilie

Příspěvek od Merthor »

Coruscant, Chrám Jediů, věž Nejvyšší rady

Otázky? Samozřejmě, že se můžeme ptát na spoustu věcí a může nám to pomoci k úspěchu, ale na druhou se rozhovor po té, co překročíme určitou hranici již přesouvá z části na pole spekulací. Napadl mě vlastní postřeh k tomu, co říkala mistryně Yaddle. Mistr Dossk však ve mně asocioval ještě jeden dotaz. Když už jsme se začali točit kolem Bratrstva čistoty jako takového, můžou některé okolnosti hrát větší roli, než pouhá početnosti bratrstva. Proto jsem přednesl ještě jeden dotaz……poslední.
„Předpokládáte, že se můžeme v nějakém omezeném rozsahu setkat s nějakými silovými schopnostmi ze strany Bratrstva čistoty?“
Člověk nikdy neví, i když samozřejmě zdaleka ne všichni se kterými se na misích potkáváme ovládají sílu. Nepředpokládal jsem, že bychom se v tomhle ohledu střetli s rovnocenným soupeřem, ale v nějaké omezené míře ……..
Další otázky jsem v podstatě neměl. Pokračování plánu se stejně bude muset doladit dle konkrétních okolností.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Coruscant, Chrám Jediů, věž Nejvyšší rady

Tvůj dotaz mistra Yodu nejprve zarazil. Pak s pro něj typickým zamručením začal přemýšlet, škrábaje se při tom na bradě špičatými drápy své tříprsté ruky
"Hmmm... Těžké otázky dáváš, Kehliane. Temná strana všechno skrývá..."
Yoda si s Yaddle pohledem vyměnil několik nevyřčených myšlenek.
"Vyloučeno není to," prohlásila Yaddle.
"Upřímně pochybuji o tom, že by se do podobných záležitostí zapletl někdo, koho cvičili Jediové," procedil sebejistě mistr Plo Koon skrz svou protikyslíkovou masku.
"Obezřetně zvolená slova," pokýval hlavou mistr Windu. "Za mě je odpověď ne, v Bratrstvu nepůsobí nikdo, kdo ovládá Sílu."
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Kehlian Agmeter - Čistí jako lilie

Příspěvek od Merthor »

Coruscant, Chrám Jediů, věž Nejvyšší rady

Takže jsem se příliš nespletl, pomyslel jsem si lehce pobaveně, v souvislosti se svými předchozími myšlenkami o tenké tenkém ledě na nějž se může rozhovor dostat, jak postupně zaznívaly odpovědi, jednotlivých členů rady, jež se od sebe poměrně hodně lišily. Odlišnosti pokryli značnou škálu možností, proto jsem raději svůj úsudek neopravoval a ponechal jej zhruba v polovině pravděpodobnostní škály. Pokud by měl pravdu mistr Windu, bylo by samozřejmě všechno jednodušší.
Další otázky mě už tolik netrápily, vyčerpal jsem to nejdůležitější, co jsem měl na srdci a tak jsem z další úklonou hlavy a slovy „Děkuji, další otázky již nemám“ ukončil vlastní část rozhovoru. Následně jsem se rozhlédl po ostatních třech členech výpravy. Někdo jiný klidně mohl ještě nějaký dotaz mít.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Coruscant, Chrám Jediů, věž Nejvyšší rady

"I ty, Mace, obezřetná slova jsi zvolil," prohlásil velmistr Yoda a usmál se.
"Dobrá tedy," řekl mistr Rancisis na tvé prohlášení o tom, že již nemáš dalších dotazů, a zavlnil se na svém hadím těle.
"Mistře Mikare, mistře Dossku, ani vy se už nechcete na nic zeptat?" dotázal se opět mistr Windu, představený Řádu.
Tvůj i Isadorův mistr svorně zavrtěli hlavami.
"V tom případě prohlašuji zasedání za ukončené. Můžete jít. A nechť vás všechny provází Síla."
Holografická projekce mistra Saeese Tiina zablikala a zmizela, a i ostatní členové Rady Jediů se začali zvedat ze svých míst.
Členové Rady, každý s uctivou úklonou ve dveřích, opustili kruhový zasedací sál.
Jakmile byli všichni ostatní členové Rady venku, Yoda poklepal svou hůlkou o podlahu a povídá:
"Turjo, Khai'lebe, než mise vaše započne, s vašimi učedníky mezi šesti očima pár slůvek prohodit chtěl bych."
Mistrové přikývnuli na srozuměnou a vzdálili se z doslechu, aby na vás počkali u turbovýtahů. Když se za nimi zavřely dveře zasedacího sálu, Yoda se podíval na Isadora:
"Padawane Gazli, co na krku to máš, hmmm?"
Isador v jediné sekundě viditelně zblednul jako chameleon, když mu malý zelený mistr ukázal špičatým prstem na krk, na místo, kde mu zpod tuniky koukal onen cucflek, kterého sis všimnul, když za tebou brzy ráno přišel do pokoje.
"Romantický cit ušlechtilý jest, však pro Jedie obrovské nebezpečí znamenat může. Že není vášní, nutno na paměti mít. Před vábením temné strany na pozoru oba dva mít se musíte," řekl s vážným tónem v hlase, až z toho skoro mrazilo v zádech. Hned nato ale pokračoval naopak laškovnějším hlasem.
"Že mistrové upjatější toho nevšimnuli si, veliké štěstí ty máš. Zakrýt pečlivěji své modřiny příště bys měl," dokončil a zachichotal se.
Isador měl srdce až v krku, ale poté, co velmistr pronesl svá poslední slova, se trochu uklidnil a s hlubokým úlevným výdechem ze sebe vykoktal:
"Ehhh... Děkuji, mistře Yodo."
Na několik sekund v sále zavládnulo hrobové ticho, načež velmistr zatřepal uchem a obrátil se k tobě.
"Kehliane, strach v průběhu zasedání v tobě cítil jsem. Když povíš mi o něm, společně něco vymyslet můžeme."
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Kehlian Agmeter - Čistí jako lilie

Příspěvek od Merthor »

Coruscant, Chrám jediů, věž nejvyšší rady

Rozhovor s mistrem Yodou, ke kterému se schylovalo po skončení zasedání, mě vrátil, do stavu, v němž jsem se nalézal, když mi Isador přišel zvěstovat, co je nového. Kdyby nás viděl čtvrtý pár očí, jeho majitel by se možná nepokrytě usmíval. Já nikoliv, shodně s Isadorem jsem upadl do stavu nervózního očekávání, co bude následovat a přesto, že se rozhovor nejdříve týkal více Isadora, nebylo mi do smíchu, protože jsem si docela dobře dokázal představit, jak se cítí. Dobře jsem udělal, neboť, bych si při jiné reakci pěkně naběhl, po té, co se palba primární pozornosti mistra Yody obrátila na mě.
Jako ráno, také nyní jsem bojoval, abych co nejrychleji získal nad sebou bezvýhradnou kontrolu. Nechtěl jsem mistru Yodovi nic zamlčet a to i v kontrastu s tím, že mě to, co zaznělo v průběhu zasedání dalo slušnou dávku jistoty. Po krátké zaváhání jsem spustil, čím dál plynuleji a rozhodněji.
„Mistře Yodo,……. Když mi Isador přinesl nejnovější zprávy….. Já, zjistil jsem, že mi to není lhostejné. Mísily se ve mně pocity překvapení, naléhavosti a nutilo mě to přemýšlet o tom, co se stalo. Mistr Turja, mi říkal, že by tento úkol mohl zatížit mou psychiku. Ale já ….. opravdu jsem připravený, ho splnit.“
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Coruscant, Chrám Jediů, věž Nejvyšší rady

Yoda se ti upřeně podíval do očí a pronesl:
"Věřit v sebe více ty musíš. Nadějným mladým Jediem ty jsi, a arogance a sebevědomí dvě rozdílné věci jsou. Draka, jenž svou sílu zná, máloco zastavit může. A že misi svou ty i Isador oba na jedničku splníte, neochvějně já věřím."
Velmistr pokýval hlavou a podíval se na Isadora a pak opět na tebe.
"A když o tom, Kehliane, přemýšlel jsi, na co přišel jsi, hmmm? Zvědavému skřítkovi nepovíš to?"
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Kehlian Agmeter - Čistí jako lilie

Příspěvek od Merthor »

Coruscant, Chrám Jediů, věž nejvyšší rady

Takže ne pokárání, to je dobré. S tím vědomím šla nervozita, téměř jako na houpačce zase o něco málo dolů. Pohled mistra Yody strhl i mé oči, aby se instinktivně stočili směrem k Isadorovi. Velmistr musel určitě uhodnout, že jsme měli podobné myšlenky a asi proto si přál mluvit s námi oběma. To, že si s Isadorem dobře rozumíme není žádné velké tajemství. Když se pohled mistra Yody vrátil ke mně, o něco sebejistěji jsem jej opětoval a jal se vysvětlit své myšlenky. Nebyly to žádné filozofické úvahy, leč docela výstižné shrnutí myšlenkových pochodů během rozhovoru s Isadorem.
„Příčí se mi, že Bratrsvo čistoty vede útoky proti lidem. Shodli jsem se s Isadorem, že se nás to docela týká. Pak jsem si ale říkal, že oni asi ještě nepotkali nikoho, koho by nemuseli zvládnout. Byl bych se mistra zeptal, jestli se toho smím zúčastnit, aby ta zmizení skončila a také jsem říkal, že by se mělo rychle jednat, nevěděl jsem ovšem, že mistr Turja už nás oba přihlásil."
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“