Jacen Ma'ase - Výcvik

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Jacen Ma'ase - Výcvik

Příspěvek od Lance Skywalker »

A long time ago, in a galaxy far, far away...

JACEN MA´ASE - EPIZÓDA 0

Píše sa rok 22 pred Bitkou o Yavin v ktorej povstalci na čele s Lukom Skywalkerom zničili prvú Hviezdu Smrti, smrtiacu zbraň Galaktického Impéria. V týchto dobách však žiadne Impérium neexistovalo. Galaxia stojí na ostrí noža. Atentát na senátorku Amidalu, pri pristávaní na Coruscante vyvolal obrovský rozruch vo všetkých kruhoch. Všetci od obyvateľov undercity, cez robotníkov v priemyselnej štvrti až po najvyššie senátne kruhy diskutovali na pár dní iba o jednom - kto stojí za týmto útokom. Niektoré podozrievali Obchodnú Federáciu, iní zase niektorých úradníkov či senátorov, dokonca ktosi obvinil z útok rád rytierov Jedi. Napriek tomu že šlo o klebety, rozruch vyvolal tento útok aj v najvyššej rade Jedi. Hrozba Temnej strany stále číha kdesi v temných kútoch Galaxie a najmocnejší majstri cítia, že nad rádom visí Damoklov meč.
Popri obrovských existenčných problémoch by sa zdalo že rada Jedi zabudne na mladého padawana, ktorý nedávno stratil majstra. No nestalo sa tak...

Coruscant, Chrám Jedi
Sedel si na posteli v tvojej izbe a pozeral si do prázdna. Zrazu sa otvorili dvere. Dnu vošiel mladý rytier Jedi, twi´lek s bledou pleťou a znudeným výrazom. Mal na sebe typické oblečenie rytierov v bledohnedej farbe bez plášťa a na opasku mu visel strieborný svetelný meč, očividne jednočepeľový.
"Si Jacen? Zrejme áno. Mám ťa okamžite priviesť k Rade. Tak si niečo obleč a poďme! Nemáme na toto čas!" povedal znudeným, no prísnym hlasom a zavrel automatické dvere. Netrpezlivo ťa čakal hneď pred nimi.
Viedol ťa rýchlym tempom celým chrámom až k veľkému výťahu v strede. Superrýchlym výťahom ste sa vyviezli celou strednou vežou až do sídla Rady na jej úplnom vrchole. Tam ste narazili na veľké dvojkrídlové dvere. Tu ťa zastavil.
"Budeš hovoriť iba keď ťa vyzvú a Majstrov budeš oslovovať úctivo. Rozumel si?" povedal ti prísne a čakal na tvoju reakciu.

Uživatelský avatar
Sealen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 157
Registrován: 03.1.2013 10:12:14

Re: Jacen Ma'ase - Výcvik

Příspěvek od Sealen »

Coruscant, Chrám Jedi
Seděl jsem na posteli a přemýšlel o svém dosavadním životě, když se otevřeli dveře a dovnitř vstoupil mladý rytíř, twi´lek, než jsem ho stihl pozdravit zeptal se mě jestli jsem Jacen a že, mě prý má přivést k radě tak abych se rychle oblékl, pak vyletěl z místnosti.
Tenhle se zřejmě netrápil s nějakým prvním dojmem.
Než se dveře zavřeli, tak jsem zaznamenal, že venku netrpělivě přešlapuje, tak jsem se rychle oblékl do své bílé padawanské róby a vyrazil ven ze svého pokoje.

Arogantní tupec, překvapuje mně že po tolika tisících letech řád stále nebyl schopen naučit své mladší členy zdvořilosti, na druhou stranu u mě se jim to také dosud nepodařilo hehe.

Rychlým tempem jsme prošli celý chrám, až k výtahu v jeho středu. Beze slova jsme vyjeli nahoru na úplný vrchol prostřední věže, k sídlu rady. Zastavili jsme se až před velkými dvoukřídlovými dveřmi, když mi oznámil, že budu mluvit pouze když mě rada vyzve a že mistry budu oslovovat uctivě.
V relaci na jeho předcházející tvrzení jsem si ho změřil skeptickým pohledem.
No mohlo by to být horší, stále mě nenutí oslovovat jej uctivě
"Slyšel jsem vás"
Ale dělat budu co já uznám za vhodné.. možná je tohle vhodná chvíle na procvičení čtení motivů jen doufám že by to rada nepovažovala za urážející, další důvod proč bych se měl postarat o to aby se to nedozvěděli, když budu mít štěstí, dozvím se něco víc, koneckonců čím víc detailů budu schopen si zapamatovat tím líp
Netrpělivě přešlapuji před dveřmi.

"Passion, Peace, strength, knowledge, power, serenity, victory, harmony, freedom, the force."
"Welcome to Dromund Kaas, where freedom goes to die, and legends are forced on the galaxy."

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Jacen Ma'ase - Výcvik

Příspěvek od Lance Skywalker »

Coruscant, Chrám Jedi
Mladý twi´lek prikývol a Silou otvoril automatické dvere. Tie sa otvorili a vás zaliala vlna slnečného svetla, zapadajúceho slnka Coruscant Prime. Keď ste vošli, twi´lek ťa zastavil hneď pri dverách mávnutím ruky a so založenými rukami stál a sledoval scénu pred sebou. V miestnosti boli dvaja muži, zrejme rytieri Jedi, podľa oblečenia súdiac. Jeden z nich mal krátke vlasy a padawanský vrkôčik, oblečené mal čierne Jedijske oblečenie, druhý bol v bielom. Majster Windu, sediaci presne oproti dverám pokračoval v debate.
"...postaráte sa o jej bezpečnosť aby sa útok neopakoval. Dôrazne vás žiadam aby ste nezačínali žiadne vyšetrovanie! Je vám to jasné, Majster Obi-Wan?"
"Samozrejme Majster Windu, zariadime aby sa senátorke nič nestalo. Anakin!" opovedal Jedi v bielom a zavelil na svojho padawana. Obaja sa uklonili a prešli okolo vás ku dverám a turbovýťahu.
Keď odišli, mladý twi´lek odišiel spolu s nimi a nechal ťa s radou samotného. Prvý prehovoril Mace Windu.
"Myslím že tušíš prečo si sem prišiel. Často toto nerobíme, no v súčastnosti Rád potrebuje každého schopného Jedi. Preto sme sa rozhodli ti prideliť nového Majstra už teraz a nie až po dvoch mesiacoch, ako býva zvykom" povedal Windu. Mohol si z neho cítiť istú dávku nevraživosti a znudenosti, no zároveň si cítil že nie je nahnevaný na teba.
"Strata Majstra, nie je to čo trápi ťa. Pravdu mám?" prehovoril pomaly Majster Yoda. Mohol si z neho cítiť len obrovský príval Svetlej strany Sily, nič viac. Taká silná bola jeho energia.

Uživatelský avatar
Sealen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 157
Registrován: 03.1.2013 10:12:14

Re: Jacen Ma'ase - Výcvik

Příspěvek od Sealen »

Coruscant, Chrám Jedi
Nervózní, jako při každém setkání s Mistry rady...
Pomocí Síly twi´lek otevřel dveře. Zalila nás uklidnující vlna slunečního světla zapadajícho slunce.
Twi´lek se zastavil a naznačil mi abych počkal, než rada domluví s dvěma rytíři jedi, kteří právě mluvili s radou.
Přestože jsem se snažil neposlouchat cizí rozhovor, neubránil jsem se a se zájmem jsem si prohlížel jedie v bílém i jeho padawana.
Překvapilo mě když Mistr Windu se zjevným rozhořčením žádal aby nezačali s vyšetřováním na což následně odpověděl Jedi v bílem, z poslechu Mistr Obi-Wan, že se postarají o bezpečnost senátorky.
Bezpečnost senátorky? Pane jo tohle vypadá důležitě... Atentát na senátora? Zřejmě přímo tady na Coruscantu, je to až neuvěřitelné a kdo je vůbec tento Mistr Obi-Wan nebo jeho padawan? Nikdy jsem se s nimi nesetkal..
S úklonou opustili místnost spolu s mým arogantním přítelem, takže jsem s radou zůstal sám.
A je to tady, bud jsem něco provedl anebo mi už teď přidělí nového Mistra.. Anebo jsem něco provedl a proto mi chtějí přidělit nového Mistra ....takových možností....
Předstoupím před radu a ukloním se.
První mě oslovil Mistr Windu, Že prý tuším proč mě předvolali.
No ve skutečnosti....
Opravdu mi chtějí přidělit nového Mistra.
Hurá dopadlo to dobře, tedy v závislosti na tom kdo to bude..
Probleskla mnou myšlenka, že by to mohl být třeba ten arogantní twi´lek a nevědomky jsem se otřásl.
Že prý řád potřebuje každého schopného Jedie, to je trochu nadsázka pro padawana ve čtrnácti letech, ne že by taková pochvala od Mistra Windua nepotěšila
Zdá se, že je Mistr Windu rozčílený zajímavé..
V tom se mě Mistr Yoda zeptá zdali mne trápí ztráta mého Mistra.
"Ne Mistře, netrápí smrt je přirozenou součástí života, jak jste sám řekl raduji se za ty kteří splynou se Sílou."
A navíc jsem ho stejně neměl rád.
Přes má slova i mé myšlenky cítím že to o čem chci sám sebe přesvědčit není zcela pravda a že se Mistr možná úplně neplete.

"Passion, Peace, strength, knowledge, power, serenity, victory, harmony, freedom, the force."
"Welcome to Dromund Kaas, where freedom goes to die, and legends are forced on the galaxy."

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Jacen Ma'ase - Výcvik

Příspěvek od Lance Skywalker »

Coruscant, Chrám Jedi
"Nový majster teraz pridelený ti bude. Majster Quinlan Vos, tvojím Majstrom sa stane" povedal Majster Yoda a pohodlne sa oprel o svoje kreslo. Vtom sa však na druhej strane sály postavil Majster Plo Koon a prehovoril ráznym tónom.
"Majster Yoda, pri všetkej úcte. Majster Vos je mocný Jedi, avšak sám len nedávno dokončil výcvik svojho minulého padawana a isté... záležitosti, ktoré by som nerád spomínal ma nútia oponovať tomuto rozhodnutiu" povedal rázne, no úctivo Plo Koon.
"Posaďte sa, Majster Koon. Rada rozhodla" povedal prísne Windu a zdôraznil posledné dve slová. Plo Koon sa uklonil a usadil sa naspäť do kresla. Windu pokračoval.
"Majster Vos ťa bude čakať o dve hodiny v kozmoporte južnej veže Chrámu. Všetky ďalšie informácie ti dodá on. Zbal si veci a počkaj naňho. Môžeš ísť" povedal v skratke Windu a naznačil ti aby si odišiel. Na to sa viacerí Majstri postavili a rada sa pomaly rozišla do bočných dverí naľavo a napravo od tých ktorými si prišiel ty. Holografická projekcia majstrov ako Ki Adi-Mundi skončila a v momente keď sa za tebou zavreli dvere, v miestnosti zostal iba Plo Koon a Majster Yoda.

Uživatelský avatar
Sealen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 157
Registrován: 03.1.2013 10:12:14

Re: Jacen Ma'ase - Výcvik

Příspěvek od Sealen »

Coruscant, Chrám Jedi
Rada se rozhodla přidělit mě k mistru Quinlanu Vosovi.
Quinlan Vos!!!
Můj nový Mistr bude Quinlan Vos!!!
Slyšel jsem o něm, že je velmi kontroverzní Jedi, tohle by mohlo být velmi zajímavé...
V tom vstal Mistr Plo Koon, s námitkou vůči tomuto jmenování..
Nějaké záležitosti, které by Mistr Plo nerad připomínal? Co to znamená?
Nenene nechci skončit s někým jako byl můj minulý Mistr.. Mistr Vos je mnohem zajímavější člověk..
K mé radosti však Mistr Windu přerušil námitky Mistra Plo. S tím, že rada se již rozhodla.
Mám se za dvě hodiny setkat s Mistrem Vosem v kosmoportu jižní věže, kde mi dá další informace, nemohu se dočkat tohoto setkání.
"Děkuji radě za toto moudré rozhodnutí"
Následně mi Mistr Windu řekl, že mohu odejít a rada se začala rozcházet.
Zajímalo by mne co myslel Mistr Plo tou záležitostí, kterou by nerad připomínal..
Asi bych se ho mohl zeptat.. Ale na to bude čas později
Rychle se vyřítím z místnosti směrem k výtahu, sjedu do svého pokoje a sbalím si pár drobností do svého batohu. Seberu svůj batoh a rozeběhnu se k kosmoportu v jižní věži, cestou se snažím ignorovat pohledy všech přihlížejících s jednou myšlenkou.
Můj nový Mistr je Quinlan Vos!!!
Zastavím se až v kosmoportu jižní věže a netrpělivě vyhlížím svého Mistra.

"Passion, Peace, strength, knowledge, power, serenity, victory, harmony, freedom, the force."
"Welcome to Dromund Kaas, where freedom goes to die, and legends are forced on the galaxy."

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Jacen Ma'ase - Výcvik

Příspěvek od Lance Skywalker »

Coruscant, Chrám Jedi
Od veľkej republikovej lode typu Pelta sa k tebe blížil vysoký mladý kiffar s dlhými čiernymi dredami. Trochu sa uškŕňal a nastavil ti ruku s pozdravom.
"Quinlan Vos. A ty budeš zrejme Jacen Ma´ase. Teší ma" predstavil sa a trochu sa poobzeral dokola.
"Rada rozhodla že budem tvojím novým majstrom. Asi ťa zaujíma prečo sme práve tu. Totiž táto kráska," ukázal na loď triedy Pelta pred vami, "nás odvezie na našu prvú misiu. Moje menovanie Majstrom ma zaskočilo počas prípravy na misiu a tak som sa rozhodol že ťa vezmem so sebou. Predstavujem ti Jedi Majsterku T´ra Saa" povedal Vos a ani si si nevšimol odkiaľ, ale zjavila sa pri vás Netijská žena s bledohnedou pokožkou a tmavohnedými vlasami, pripomínajúcimi konáre vŕby. Tvár na ktorej boli iba oči a ústa sa uprela na teba.
"Rada ťa spoznávam, Jacen," prehovorila hlbokým a trochu strašidelným hlasom.
"Tak na čo čakáme? Prosím nastúpte. Vyrážame na Devaron" povedal Quinlan Vos a obom vám ukázal smerom do lode.

Uživatelský avatar
Sealen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 157
Registrován: 03.1.2013 10:12:14

Re: Jacen Ma'ase - Výcvik

Příspěvek od Sealen »

Coruscant, Chrám Jedi
Zpozoroval jsem jak se ke mě blíží vysoký mladý kiffar s dlouhými černými dredy přicházející směrem od fregaty třídy Pelta.
To musí být on! Quinlan Vos! Konečně!
Cítím jak mě zalil studený pot a pomalu mě opouští sebevědomí zatímco ke mě Mistr Vos kráčí.
Ušklíbl se, podal mi ruku na pozdrav a spolu s představením se zeptal zdali jsem skutečně Jacen.
"Ano pane.. chci říct Mistře.. totiž chci říct je pro mě ctí sloužit vám.. tedy těším se na vaše vyučování.. "
Sklopím zrak a cítím jak mé tváře ztmavnou trapností situace.
Zatraceně! To je první dojem!!!
Mistr se mě najednou zeptal zdali se divím proč jsme zrovna tady a oznámil mi, že jak už vím bude mým novým Mistrem.
Poté ukázal na onu loď a oznámil mi, že NÁS odveze na naši první misi, jelikož ho jeho jmenování Mistrem zaskočilo během přípravy na misi a tak se rozhodl, že mě vezme sebou.
Tato novinka mě opět vyvede z klidu až málem radostí poskočím, nakonec se však ovládnu.
"Ano prosím Mistře vemte mě s sebou! Udělám co budete chtít a rozhodně vás nezklamu!"
V tom se přede mnou odnikud objevila nějaká Netijská žena s dlouhými tmavohnědými vlasy, až jsem sebou škubnul překvapením.
Mistr Vos ji hned představil jako Mistrini řádu, jménem "T´ra Saa".
Také mě pozdravila svým hlubokým atypickým hlasem, jenž ve mě vzbudil pocit děsu tak že jsem nebyl ani schopen odpovědět.
Mistr Vos, zřejmě vycítil trapnost situace a popohnal nás do opodál stojící fregaty, vstříc naší misi která nás čeká na planetě tisíce řek, Devaronu.

"Passion, Peace, strength, knowledge, power, serenity, victory, harmony, freedom, the force."
"Welcome to Dromund Kaas, where freedom goes to die, and legends are forced on the galaxy."

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Jacen Ma'ase - Výcvik

Příspěvek od Lance Skywalker »

Coruscant, Chrám Jedi
Spolu s Vosom ste nastúpili do lode a vchod sa za vami zavrel. O chvíľu ste počuli štartovanie motorov a cítili ste, ako sa loď odlepila od zeme a naberala výšku.
Došli ste spolu všetci traja do spoločenskej miestnosti lode. Quinlan Vos si sadol do jedného z kresiel a trochu si vydýchol. Majsterka T´ra Saa však zostala stáť a pozrela na Vosa.
"Pôjdem do svojej kajuty a budem oddychovať. Majster Vos, Jacen" pozdravila vás a odišla kamsi do útrob lode. Quinlan Vos sa iba pousmial a ukázal na kreslo oproti tomu svojmu.
"Vyzerá to tak že sme tu zostali sami. To je perfektná príležitosť trochu sa o tebe dozvedieť" prihovoril sa ti hneď, ako si si sadol.
"Teraz by si mi mohol povedať koľko máš rokov, odkiaľ pochádzaš, prípadne čokoľvek o sebe čo by som mal vedieť. Tiež sa ťa chcem spýtať kam by si chcel svojím tréningom smerovať a aké máš plány keď sa staneš Rytierom Jedi?" spýtal sa ťa Quinlan Vos nejaké otázky a z vnútra svojho plášťa vybral malú bielo-červenú krabičku. Boli to cigarety. Jednu z nich vytiahol a zapálil si ju ocelovým zapaľovačom. Vyfúkol obláčik hustého bieleho dymu a jemne pohol prstami. Oblak sa sformoval do gule. Bola to planéta - Coruscant s prekvapivými detailami. Quinlan Vos sa usmial a vyzeral byť omnoho uvolnenejší a veselší ako predtým. Tu a tam si poťahoval z cigarety a pozorne ťa počúval.

Uživatelský avatar
Sealen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 157
Registrován: 03.1.2013 10:12:14

Re: Jacen Ma'ase - Výcvik

Příspěvek od Sealen »

Atmosféra Coruscantu, Fregata třídy Pelta
Mistr Vos sedící v jednom z křesel si oddechl. Mistrině T´ra Saa upřela své žluto-zelené oči na Mistra Vose a oznámila nám, že nás opustí a půjde do své kajuty, takže jsme v místnosti zůstali jen sami dva.
Opět mě začalo pomalu opouštět sebevědomí a cítil jsem rostoucí knedlík v mém krku.
Mistr Vos se usmál a ukázal mi abych se posadil do křesla.
Zaraženě jsem sledoval jak si Mistr Vos vytahuje cigaretu a zapaluje ji zapalovačem.
Vyfoukl oblak dýmu a jemně pohnul prsty.
Najednou se oblak zformoval do podoby Coruscantu s velmi překvapivými detaily.
Super trik! Asi použil sílu, když pohnul rukou..
Jednou se tohle taky naučím..

Mistr mi pověděl, že se o mě chce dozvědět víc.
Rychle jsem začal odpovídat na Mistrovi otázky, abych vyhověl jeho přání.
"Je mi 13 let, totiž vlastně už 14, narodil jsem se na planetě Dorin což je naše domovská planeta jak víte, měl jsem se stát mudrcem Baran Do, ale nakonec jsem skončil u řádu Jedi vlastně jsem se nikdy nedozvěděl proč, ale jsem rád že to dopadlo tak jak to dopadlo.
Já..."

Na chvíli jsem zaváhal, zdali bych se s tímhle měl Mistru svěřit.
"Já chtěl bych vědět, znát, jak ochránit spravedlnost, demokracii a její principy. Za všech okolností a pokud to bude nutné za všech obětí. Chtěl bych se stát rytířem Jedi, abych mohl chránit principy republiky a spravedlnosti."
Všemi prostředky.

"Passion, Peace, strength, knowledge, power, serenity, victory, harmony, freedom, the force."
"Welcome to Dromund Kaas, where freedom goes to die, and legends are forced on the galaxy."

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Jacen Ma'ase - Výcvik

Příspěvek od Lance Skywalker »

Orbit Coruscantu, loď Frostcrawler
Quinlan Vos ťa pozorne počúval a z obláčikov dymu vytváral rôzne obrazy vo vzduchu a nechával ich zmiznúť a rozplynúť sa. Na konci tvojej reči spozornel a zarazil sa. Vyfúkol oblak dymu a pozrel ti priamo do očí.
"Toto nie je správny prístup k poslaniu rádu Jedi," povedal vážne a trochu sa zamračil, "túžba po moci, nech už má slúžiť na akýkoľvek ušlachtilý účel, je cesta k Temnej strane, to si zapamätaj. Ale som rád že si mi to spomenul" dodal a zase sa usmial a znova si potiahol z cigarety.
"Možno ťa zaujíma prečo cestujeme na Devaron. Je to vskutku veľmi zaujímavá misia. Povolala nás tam senátorka Elsah´sai´Moro. Je mojou starou známou... tak som sa tejto misie ujal. Majsterka Tra´Saa je náš doprovod" povedal trochu záhadne majster Vos.

Uživatelský avatar
Sealen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 157
Registrován: 03.1.2013 10:12:14

Re: Jacen Ma'ase - Výcvik

Příspěvek od Sealen »

Orbit Coruscantu, loď Frostcrawler
Po mé řeči se Mistr Vos zarazil a podíval se mi přímo do očí, řekl že tenhle přístup není správný k poslání řádu a trochu se zamračil.
Trochu mě mrzelo, že se mnou Mistr nesouhlasil, ale nakonec má asi pravdu.
Prý rád že jsem mu to řekl.. Rád proč ? Aby si na mě mohl dávat pozor? No uvidíme..
Naučte mě tedy Mistře prosím správnému přístupu k řádu a k mým povinnostem.
Dobrý nápad je znát všechny úhly pohledu.
Zrovna když jsem se chystal zeptat se Mistra jaká je vlastně naše mise řekl mi, že se letíme setkat na Devaron se senátorkou Elsah´sai´Moro, ovšem proč neřekl.. Zato však řekl, že je Mistrině Tra´Saa "náš doprovod", at už to znamená cokoliv..
Upřu na Mistra pohled skrze svoji masku, nechápajíc jeho narážku.
Doprovod? Co tím myslíte Mistře?
Starou známou? Nikdy jsem o této senátorce dřív neslyšel, co mohla mít společného s rytíři Jedi?
A jestli se smím zeptat, jak jste se vlastně seznámil s Devaronianskou senátorkou?

"Passion, Peace, strength, knowledge, power, serenity, victory, harmony, freedom, the force."
"Welcome to Dromund Kaas, where freedom goes to die, and legends are forced on the galaxy."

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Jacen Ma'ase - Výcvik

Příspěvek od Lance Skywalker »

Hyperpriestor, Loď Frostcrawler
Počas vášho rozhovoru sa rozhučali hyperpohonové motory a loď plynule bez komplikácií prešla do hyperpriestoru, ani ste si to poriadne nestačili všimnúť. Leteli ste modrým tunelom obrovskou rýchlosťou, no na lodi to nebolo nijako poznať vďaka posilňovačom gravitácie. Quinlan Vos práve zahasil cigaretu v malom popolníku na stole a napil sa z pohára vody, ktorú mu priniesol droid.
"Ako som poznal Elsah? Bolo to pred pár rokmi na Utapau a chcela ma zabiť", povedal Vos a nahlas sa schuti zasmial.
"Vieš niečo o planéte Devaron? Vlastne asi nie. Totižto Devaron je veľmi uzavretá spoločnosť, napriek tomu že je členom Galaktickej Republiky. Na Devarone totiž rešpektujú iba ženy a dokonca aj muži devaroniani sú striktní feministi. Majsterka Tra´Saa je s nami preto, lebo senátorka Elsah´sai´Moro je jej dobrá priateľka, a vďaka nej budeme na Devarone vítaní a získame prístup k senátorkám" vyrozprával ti a trochu sa natiahol na pohodlnom kresle.
"Chceš sa spýtať ešte niečo?" spýtal sa.

Uživatelský avatar
Sealen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 157
Registrován: 03.1.2013 10:12:14

Re: Jacen Ma'ase - Výcvik

Příspěvek od Sealen »

Hyperprostor, Loď Frostcrawler
Chtěla vás zabít!? Vyjeveně jsem se podíval na Mistra Vose.
Tomu nerozumím, před pár lety znamená v době kdy byli v řádu, ale proč by..? Přece by se nějaký Mistr zmínil, nebo bych to dokázal vyhledat v archivech..
Nevěřícně koulím očima, avšak po chvíli jsem se přestal trápit a zeptal se Mistra.
Se vší úctou Mistře pokud jsou Devaroniané striktní feministé nebudou brát naši přítomnost jako ofenzivní? Nestačilo by tedy poslat samotnou Mistrini Tra´Saa? Nebo snad očekáváte potíže?
Proč mi nechce říct nic konkrétního!!?

"Passion, Peace, strength, knowledge, power, serenity, victory, harmony, freedom, the force."
"Welcome to Dromund Kaas, where freedom goes to die, and legends are forced on the galaxy."

Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Jacen Ma'ase - Výcvik

Příspěvek od Lance Skywalker »

Hyperpriestor, Loď Frostcrawler
Vos sa len zasmial nad tvojím zmätením a začal hovoriť.
"Bolo to asi pred piatimi rokmi. Na Utapau som sprevádzal skupinu diplomatov, ktorí jednali o spoplatnení obchodných ciest do Huttského vesmíru. Elsah bola vtedy členkou celogalaktického odboja proti hromadnej militarizácií ktorú republika začala v roku 3625. Po jednom z rokovaní som uvidel skupinku protestujúcich s ktorými mala miestna polícia poriadne problémy. Pomohol som im potlačiť demonštrácie, no jedna z demonštrantiek na mňa zaútočila nožom celkom nečakane a nebyť ich rýchleho zásahu mohlo sa jej to podariť.. predsa len bolo to dávno. Potom sme sa stretli na Coruscante asi pred rokom a ona už bola senátorka" zakončil Quinlan Vos a tebe sa zdalo že ti nepovedal všetko, no mohol si vycítiť že o tom nechce hovoriť.
"Na misiu ideme preto, lebo bola pridelená mne a Tra´Saa sa láskavo ponúkla že nás odprevadí. Viac konkrétnych informácií sa dozvieš na mieste v pravý čas" povedal Vos a postavil sa zo stoličky. "Ak dovolíš, teraz sa musím porozprávať s pilotom. Až do pristátia máš voľno" dodal pri odchode z kajuty.

___________________________________________
Poznámka: Rok 3625, ktorý ti uviedol Quinlan Vos je v skutočnosti rok 3625 od Coruscantskej Zmluvy (cca 3653BBY), ktorá ukončila vojnu medzi Galaktickou Republikou a Sithským Impériom. V post-Rusanskom odbdobí sa často používa na udávanie dátumu práve tento milník. Nemohli by povedať že žijú v roku 22BBY keď ešte žiadna bitka o Yavin nebola. Rok 3652, ktorý ti Vos povedal, je vlastne rok 28 pred bitkou o Yavin.

Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“