Samuel Sevill - Pros a bude ti dáno

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Tom Marx
Učedník
Učedník
Příspěvky: 47
Registrován: 06.10.2012 07:03:54

Re: Samuel Sevill - Pros a bude ti dáno

Příspěvek od Tom Marx »

Coruscant, Chrám Jedi

No, možná pomyslel jsem si když se mistr zmínil o mistru Winduovi. Má pozornost se nyní stočila k mému novému mistrovi, který začal mluvit o sobě.
Pobaveně jsem se usmál, při vzpomínce na jaké příběhy si pamatuji o Valethynu Farfallovi. Byl to zajímavý Jedi, to se musí nechat.
Pak se ale mistr Cidos zmínil o mém starém mistrovi. Při vzpomínce na něj se mi křečovitě stáhly svaly v obličeji. Zadíval jsem se na zem, nechtěl jsem dát na sobě nic znát. Podle mistra Yody je mu v síle líp, říkal že smrt je přirozená. Tak proč mi pořád nejde zapomenout, jak bych měl? Proč se mi pořád vrací staré vzpomínky? Proč pořád cítím takové prázdno? Správný Jedi by měl říct splynul se sílou, teď jemu líp a konec tak proč ne já?
Vešli jsme do zahrad a já se místo svým dotěrným myšlenkám začal znovu věnovat svému mistrovi. Řekl mi toho o sobě docela hodně, až jsem byl překvapený.
Uznale jsem se usmál.
Ještě mě zajímá elektronika, co se týče programů a tak chtěl jsem o sobě ještě něco doplnit.
A několik měsíců jsem byl komandérem 13. batalionu ale nevím jestli bych si to vybral jako životní cíl usmál jsem se.

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Coruscant, Chrám Jedi

Mistr Cidos povytáhnul obočí, když uslyšel tvou odpověď.
Co by sis tedy vybral za životní cíl? Notak povídej, co bys chtěl dělat? Co by tě naplňovalo?
Roztáhnul rukama obrovité listy velké košaté palmy, jež čněla mnoho metrů vzhůru, a udělal vám tak cestičku, abyste mohli projít.
Už je to jenom kousek, pojď, pronesl mistr, načež jste pokračovali chodbou postavenou z kamenů do sálu mnohem většího než ten předchozí, do Sálu tisíce fontán.
Tohle místo je naprosto úžasné, usmál se Indrick a upřel uchvácený pohled na vysoké hučící vodopády, ze kterých rostly všelijaké rostliny, liány a stromy, jako byste ani nebyli v Chrámu Jediů postaveném ze skla a oceli, nýbrž na okraji divočiny.
Jeho scenérie mě vždycky dostane.
Sál tisíce fontán měl své vlastní mikroklima a svůj vlastní ekosystém a vzduch zde byl velmi vlhký, ovšem ne tak, aby sis na to po chvilce nezvyknul.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Tom Marx
Učedník
Učedník
Příspěvky: 47
Registrován: 06.10.2012 07:03:54

Re: Samuel Sevill - Pros a bude ti dáno

Příspěvek od Tom Marx »

Coruscant, Chrám Jedi

Víte, já svůj životní cíl stále ještě hledám odpověděl jsem a nepřítomně jsem se zadíval do dáli.
Mistr mě pobídl k chůzi a za malý okamžik jsme stály v Sálu tisíce fontán.
Se zájmem jsem hleděl na obrovské vodopády, tyčící se vysoko do vzduchu a vydávající hlasitý hučivý zvuk padajících tun vody. Bylo tu dusno a vlhko jako v nějakém pralese, ale za chvilku už mi to ani nepřišlo. Spíš jsem nemohl odtrhnout oči od přírodního úkazu přede mnou.
Musel jsem s mistrem souhlasit, bylo to skutečně úžasné.

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Coruscant, Chrám Jedi

Mistr se na okamžik zatvářl zamyšleně a prohrábnul si rukama své zlatohnědé vlasy s kudrlinkami, aby mu nepadaly do obličeje.
Kdybych nebyl Jedi, asi bych se chtěl stát profesionálním zpěvákem nebo hudebníkem, řekl po chvilce, přičemž jste zamířili k malé planině uprostřed obrovského chrámového skleníku. Rostla tam vysoká tráva, nádherně zelená a voňavá, a v ní rozevřené květy rozličných pestrobarevných květin.
Ne, nebudu po tobě zas chtít, abys meditoval nebo se na cokoliv soustředil. Prostě si lehneme do trávy a budeme odpočívat.
S úsměvem se svalil na záda a pokynul rukou, abys následoval jeho příkladu. Uvolnil tělo s rukama podél boků a spokojeně zavřel oči.
Ach ano, to se bude dát zařídit, řekl si polohlasně pro sebe a spokojený výraz v jeho tváři se ještě prohloubil.
Myslím, že pro tebe mám překvapení. Ale budeš si muset ještě chvilku počkat, snad to stihnu do večera.

_______________
Že to ale byl mor... Psát odpověď na školním počítači, kde se seká i psaní textu. Něco napíšeš a ono se to objeví až asi za 4 sekundy *blicí smajlík*
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Tom Marx
Učedník
Učedník
Příspěvky: 47
Registrován: 06.10.2012 07:03:54

Re: Samuel Sevill - Pros a bude ti dáno

Příspěvek od Tom Marx »

Coruscant, Chrám Jedi

Se zájmem jsem vyposlechl další informaci, kterou mi o sobě mistr zdělil. Čím víc toho o svém novém mistrovi budu vědět, tím líp.
Před námi se rýsovala rozkvetlá louka a mistr vypadal jako když cíl jeho cesty je právě ona. V paměti se mi vynořilo hned několik vzpomínek na podobná místa.
Nee, to snad ne, co obvykle znamená, když jdu s nějakým mistrem na krásnou, zelenou, rozkvetlou louku? Meditace, meditace a zase meditace. pomalu jsem začal rozhlížet po únikovém východu.
Nechcete tady meditovat, nebo tak něco, že ne? zeptal jsem se pro jistotu, abych odsud neutíkal zbytečně. Snažil jsem se aby můj hlas nebo výraz neříkal něco v to smyslu Prosím řekněte ne!, to by mi moc nepomohlo.
Po mistrově odpovědi se mi docela ulevilo, protože kdyby řekl ano, tak by tenhle náš první den nezačal zrovna nejlíp.
Uvědomil jsem si že stále ještě stojím, zatímco mistr už leží. Následoval jsem ho a vdechl vůni trávy.
Překvapení?? Jaké překvapení? pomyslel jsem si zvědavě. Mistrova věta mě zaujala.
No, kdyby mi to řekl teď, už by to žádné překvapení nebylo. Ale slovo chvilka a do večera si docela protiřečí.
Snažil jsem se nevypadat zvědavě nebo nedočkavě, ale nedočkavý a zvědavý jsem byl odjakživa a teď to platilo dvojnásob.

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Coruscant, Chrám Jedi

Jak jsi tam tak ležel a přemýšlel o tom, o jakém překvapení je asi řeč, usnul jsi klidným a příjemným spánkem.
Nic se ti nezdálo, nebo možná zdálo, ale když tě o blíže neurčitelnou dobu později probudil něčí dotyk, již sis to nepamatoval.
Samueli...
Otevřel jsi oči a spatřil černovlasou zelenookou lidskou dívku přibližně tvého věku, jak se nad tebou sklání.
Samueli, notak, vzbuď se, ty spáči. Jsi Samuel, že ano? Tvůj mistr ti vzkazuje, že v hangárech to na tebe čeká.
Podívala se ti do očí a mile se na tebe usmála, přičemž si zastrčila za ucho neposlušný pramínek vlasů. Usmívala se a zamrkala na tebe dlouhými řasami, ale v jejích očích jsi také viděl něco smutného, slabého, jako by se s tím už z velké části vyrovnala, ale pořád to tam bylo.
Jinak já se jmenuju Ramona, dodala a podala ti ruku. Při tom sis povšimnul, že se jí u pasu pohupuje světelný meč se zahnutou rukojetí. Na Djem So by musela být svalnatá, takže to znamená, že je praktikantka Makashi.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Tom Marx
Učedník
Učedník
Příspěvky: 47
Registrován: 06.10.2012 07:03:54

Re: Samuel Sevill - Pros a bude ti dáno

Příspěvek od Tom Marx »

Coruscant, Chrám Jedi

Nevím jak se mi podařilo usnout, ale po nějaké době, kterou neumím odhadnout, mě probral něčí hlas volající mé jméno.
Rychle jsem otevřel oči a zaostřil na obrys postavy před sebou. Když se mi podařilo zaostřit zjistil jsem, že je to tmavovlasá dívka přibližně stará jako já se zelenýma očima.
Celkem rychle na mě vychrlila vzkaz od mého mistra a já se jí při tom díval do těch jejích zelených očí. Bylo na ní něco zvláštního a já nedokázal zjistit co.
Jo, jasně, díky. odpověděl jsem jí zatímco jsem se sbíral ze země. Představila se mi jako Ramona. Říkat jí své jméno mi přišlo zbytečné, protože ho očividně znala. Stiskl jsem nabízenou ruku a usmál se.
Hm, pěkný meč. všiml jsem si zahnuté zbraně zavěšené na opasku. Uvědomil jsem si, že bych asi měl jít, tak jsem se na ní ještě jednou vděčně usmál a začal jsem přemýšlet o nejkratší cestě k hangárům. Nerad nechávám někoho čekat, ale stejně se stává že mám pořád málo času.

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Coruscant, Chrám Jedi

Společně s Ramonou jste vykročili ven z monumentálních zahrad směrem k hangárům. Sešli jste dolů po schodišti a napříč velkým sálem s vysokým stropem, kde se chodby křižovaly a kde stály sochy dávných Jediů v nadživotní velikosti se světelnými meči zvednutými k poctě, jste potkali samotného velmistra Yodu, jak se vybavuje s lidskou Jedijkou okolo 25 roků, vysokou hnědovláskou s vlasy zakroucenými do prstýnků jako u nějaké dávné princezny z holofilmů, zatímco za nimi se tetelí skupinka younglingů.
Dobrý den, mistře Yodo, pozdravila Ramona uctivě s drobným pukrletem malého zeleného mužíka opírajícího se o dřevěnou hůlku.
Ach, pozdravena buď, Ramono. I ty, Samueli, že tak vyrovnaného vidím tě, radost upřímnou já mám.
Ahoj, pousmála se ona rytířka Jedi a věnovala vám decntní úklonu hlavy.
Tohle Samuel Sevill a Ramona jsou, pozdravit staršího se sluší, hmmm? pronesl Yoda a zlehka zatřepal svým špičatým uchem, načež se někteří z younglingů tiše, bezelstně zachichotali jeho tolik typickému hlasu.
Dobrý den, mistryně Ramono. Dobrý den, mistře Seville, odrecitovali sborově děti.
Ramona se na tebe krátce podívala a pak přejela pohledem opět na velmistra.
Mistře Yodo, omlouváme se, ale máme naspěch. Naši mistrové nás očekávají.
Velmistr zaklepal hůlkou o podlahu a odvětil:
Zdržovat tedy nebudeme vás, dochvilnost ctností Jedie jest. Síla nechť provází vás.
Sbor younglingů za ním dodal:
Na shledanou, mistře Seville. Na shledanou, mistryně Ramono...
Děti v čele s rytířkou Jedi vám zamávali na rozloučenou, načež jste pokračovali k turbovýtahům, které vás dovezou k hangárům.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Tom Marx
Učedník
Učedník
Příspěvky: 47
Registrován: 06.10.2012 07:03:54

Re: Samuel Sevill - Pros a bude ti dáno

Příspěvek od Tom Marx »

Coruscant, Chrám Jedi

Společně s Ramonou jsme procházeli obrovským sálem. Slyšel jsem jak se zvuky našich kroků odrážely od stěn a rozléhaly se po celé místnosti, zatím co na nás z výše shlíželi sochy slavných Jediů. Přejel jsem obrovské sochy obdivným pohledem. Uprostřed křižovatky chodeb se mistr Yoda vybavoval s jakousi mladou Jedijkou zatímco za jejich zády postával hlouček younglingů.
Rád vás vidím, mistře Yodo. následoval jsem Ramonina příkladu a mírně se uklonil.
Na velmistrovo přivítání jsem pouze mlčel. Úklonou jsem pozdravil rytířku Jedi a pohledem jsem se vrátil zpět k velmistrovi.
Mistr Yoda právě vybízel younglingy k pozdravu.
Ahoj. pozdravil jsem děti a usmál jsem se. Ramona upozornila na mistry co na nás čekají u hangárů. Úklonou jsem se rozloučil a následoval Ramonu směrem k turbovýtahům. Byl jsem zvědavý o co vlastně jde.

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Coruscant, Chrám Jedi

Zvláštní, prohodila Ramona, když stiskla tlačítko na rámu výtahových dveří a ty se vzápětí zasunuly do stěny, abyste mohli nastoupit a vyjet nahoru do míst, kde jsou hangáry.
Všiml sis, jak nám říkali mistře, mistryně? S tím, kolik nám je, už nás vnímají jako stařečky.
O pár úderů srdce později se kabina zastavila a Ramona vykročila ven naznačujíc, abys ji následoval. Propletli jste se chodbami kolem mnoha hangárů až k tomu správnému, označenému jako Grek-4.
Jakmile jste vstoupili, naskytla se vám podívaná na astromechanické droidy svištící po hangáru sem a tam a hlavně na mistra Cidose stojícího zády k vám a čelem ke dvěma zbrusu novým stíhačkám Delta-7B Aethersprite, přičemž jedna byla světle modrá s výrazným stříbrným emblémem Řádu de facto přes celý stroj, přičemž "křídla" spočívala na křídlech a "špice" se táhla prostředkem přes příď. Druhá stíhačka byla nalakovaná duhově oranžovou barvou s podobným pruhovým vzorem, jako měl na své stíhačce mistr Plo Koon.
Tyhle právě sjely z linky na Kuatu, otočil se na vás mistr se širokým úsměvem a uviděl jsi, jak Ramona vytřeštila oči a jak jí spadla čelist.
Na modré Delta sedmičce byla nakreslená dvě velká a výrazná aurabeshová písmena Senth jako iniciály tvého jména a ještě o kus dál, přímo nad nad lasery, stálo úhledným aurabeshovým písmem Sepíku, jestli tohle čteš, můžeš začít ječet. Na druhé Deltě byl Resh jako iniciála Ramonina jména.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Tom Marx
Učedník
Učedník
Příspěvky: 47
Registrován: 06.10.2012 07:03:54

Re: Samuel Sevill - Pros a bude ti dáno

Příspěvek od Tom Marx »

Coruscant, Chrám Jedi

Nastoupil jsem do výtahu a pozoroval zavírající se dveře.
Máš pravdu, je to zvláštní. Nejsme až o tolik starší aby nám tak museli říkat. zamyslel jsem se.
Nevšiml jsem si že vypadám tak staře. Snad.
Turbovýtah se zastavil a já rychle dobíhal Ramonu. Prošli jsme bludištěm chodeb až jsme došli k tomu správnému hangáru. Jen co jsem vešel dovnitř, prosvištěl kolem mě astrodroid, který si zřejmě spletl hangár se závodní dráhou. Podíval jsem se na Ramonu a spatřil čiré překvapení na její tváři. Podíval jsem se směrem kterým se dívala ona.
Páni. vytřeštil jsem oči. Chvíli jsem jen stál jako socha.V tu chvíli by mě mohli zarámovat a pověsit na zeď a spletli by si mě s obrazem. Zíral jsem na tu stíhačku a nebyl jsem schopný pohybu ani dalšího slova.
Nevěřícně jsem se podíval na mistra.
To si ze mě snad dělá srandu, to snad nemyslí vážně,... coo???? na tváři se mi střídal tázavý výraz s výrazem překvapeným a šokovaným. Čekal jsem že mi teď mistr řekne, že to byl jenom vtip.

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Coruscant, Chrám Jedi

Mistr Cidos k tobě přišel a zamával ti rukou před očima, aby se ujistil, jestli jsi v pořádku.
"Notak, haló, je tam někdo?" zasmál se bezelstně a položil ti ruku na rameno.
"Ne, nedělám si šprťouchlata," pokynul ke stíhačkám. "Ta modrá je tvoje, Samueli, a ta oranžová tvoje, Ramono. A dneska přišla nová stíhačka i mně, jako náhrada za tu, kterou jsem sešrotoval před týdnem v bitvě o Thule. A to znamená-"
Mistr byl přerušen disharmonickým zatrylkováním onoho astrodroida, kterého jste prvně spatřili při svém vstupu.
"Vrať se do stíhačky, R3. Co jsem chtěl říct? Ach ano - a proto si dneska uděláme letecký den, abyste si ty Delty ošahali a mohli se zapojit do leteckých bitev jako podpora."
O bitvě o Thule jsi slyšel, ztráty Republiky byly toho dne velmi těžké, avšak podařilo se zničit jakousi superzbraň separatistů.
"Nasedat," a přeběhnul opodál za vaše stíhačky, aby nasednul do té své, která byla stříbrné barvy ještě z výroby. Pak, až se jeho černý astromech vznesl na tryskách do výše a zasadil se do socketu do droida na mistrově stíhačce, se mistr vyhoupnul do kokpitu a zaklapnul za sebou víko.
Tvůj astromech byl nabarvený namodro a byl rovněž ze série R3, nesl označení R3-A7. Když jsi poprvé nastoupil do své nové Delty, R3 zahvízdal na uvítanou a řídící panel ožil barevnými světélky.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Tom Marx
Učedník
Učedník
Příspěvky: 47
Registrován: 06.10.2012 07:03:54

Re: Samuel Sevill - Pros a bude ti dáno

Příspěvek od Tom Marx »

Coruscant, Chrám Jedi

Zamrkal jsem a upřel jsem tázavý pohled na svého mistra, který zjevně mluvil za vše. Uklidnilo mě vědomí že ta stíhačka je opravdu moje.
Cože? My v nich dneska poletíme? Tak to je úžasný! alarmovalo mi v hlavě, zatímco jsem se ohromeně díval jak mistr mizí v kokpitu své nové stíhačky.
Nejistě jsem se vydal ke své Deltě, jako by to byla jen iluze, co se může během vteřiny rozplynout. Obešel jsem jí a přejel prsty po jejím povrchu. Ucítil jsem pod prsty hladký, chladný kov.
Zabiju, rozsekám na milion kousků a rozeseju po celé galaxii toho, kdo mi to škrábne. pomyslel jsem si.
A jestli si jí škrábnu nebo rozbiju sám, připravím si pro sebe nějaký podobný osud. ušklíbl jsem se a vlezl do kokpitu.
Řídící panel se barevně rozzářil, jen jsem za sebou zavřel víko.
Páni usmál jsem se. Tak tohle je paráda.

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Coruscant, Chrám Jedi

Usadil ses do kokpitu a připoutal se k sedačce, tak, jak ti to Jediská esa, lektoři létání, vtloukali do hlavy - aby tě přetížení nemohlo vrhnout proti kokpitu a rozmáznout tě tak jako mouchu na čelním skle vznášedla.
Malý komunikační displej v rohu ožil a z reproduktoru se ozval hlas mistra Cidose.
"Takže, jdeme na to. Jako na simulátoru, nejprve se ohlásíme. Začnu já jako velitel útvaru:
Bravo Jedna, zahajuji předletovou kontrolu systémů."

Ty jsi byl Bravo dvě, Ramona Bravo tři. Bylo zvykem, že v číslování měly přednost stíhačky Jediů a teprve po nich případní ostatní piloti, tedy v dnešních dobách v drtivé většině kloni.
"Vždycky, pokud nejste v situaci, kdy jde vyloženě o sekundy," pokračoval mistr poté, co jste se s Ramonou ohlásili, "musíte předletovou kontrolu systémů provést, protože když se na to vykašlete a uděláte studený start, tak než se motory stihnou zahřát, bude stíhačka - nebo jakákoliv loď - reagovat podstatně hůř, a to vás v bitevní vřavě může stát i život.
Věci se mají takhle: Poletíme na jeden z coruscantských měsíců, na Centax-2, kde provedeme bojové cvičení."

Na průhledném holografickém displeji, který pokrýval průzor kokpitu, jsi spatřil, jak ikona znázorňující mistrův stíhač změnila barvu z oranžové na zelenou.
"Bravo jedna, připraven. Všechny systémy svítí zeleně."
"Bravo tři, připravena," na to Ramona a i její stroj se ti rozsvítil.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Tom Marx
Učedník
Učedník
Příspěvky: 47
Registrován: 06.10.2012 07:03:54

Re: Samuel Sevill - Pros a bude ti dáno

Příspěvek od Tom Marx »

Coruscant, Chrám Jedi

Rychle jsem se připoutal. Rozhodně jsem nechtěl pozdravit přední sklo.
Bravo dvě, zahajuji předletovou kontrolu systémů. ohlásil jsem. Vyslechl jsem si mistrovy rady a cíl naší cesty.
Dobře, tak vzhůru na Centax-2. Počkat, co si mám představit pod pojmem bojová cvičení? prolétlo mi hlavou. Mistrova oranžová ikonka na mém holografickém displeji, se zeleně rozsvítila.
Bravo dvě, připraven. odpověděl jsem a sledoval jak se rozzářila i poslední, Ramonina ikona.

Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“