Výcvik pro Kachona Gazliho (Shisco)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Neznámé místo, Dantooine

Poté, co skupina odsouhlasí nápad přečkání deště zvolna přecházejícího v letní bouřku si přetáhnu kapuci pláště přes hlavu, která však asi po dvaceti sekundách promokla skrz. Sluneční kotouč už se úplně schoval za obzor a jeho zbytkové světlo se vytrácelo v nadcházející noci.
Jdeme?
otočím se na Jadena, nasvíceného prvními blesky zpoza nedalekého lesem porostlého kopce.
Ideální počasí pro přátelský rozhovor,
poohlédnu se dozadu na už odcházejícího, nebo spíše odbíhajícího Teriana s Kraan.
Jadene?
oslovím ho za stále houstnoucího deště, doprovázeného silnějším a silnějším hřměním.
Co je s tebou, člověče? Poslední dobou vůbec nevypadáš ve své kůži.
Na Dantooine mě fascinuje, jak rychle se vždycky setmí. Ne jako na Coruscantu, kde se slunce velmi dlouho prodírá mezi mrakodrapy či na kterékoliv planetě, kde jsem kdy byl.
A už když jsme spolu dneska ráno bojovali, cítil jsem z tebe a viděl jsem ti na očích... No... Nevím, jak to popsat. Jako bych před sebou měl někoho jiného. Nebo když jsi s Kraan, jednou vypadáš, že bys jí snesl galaxii k nohám, a podruhé zase, že bys jí nejradši zarazil světelný meč do hrudi. Vím, ode mne, kterého nepřeřadili k zemědělským sborům jen proto, že je kvůli Mandalorianským válkám málo Jediů, to sedí.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Pedroidon
Kadet
Kadet
Příspěvky: 297
Registrován: 06.3.2010 19:12:07
Bydliště: Občas Tipoca City, nebo nějaký Acclamator, popřípadě Laťka.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pedroidon »

Neznámé místo, Dantooine

Ozářený Jaden přikývne,
Pojďme tedy.
odpoví ti a vydá se za tebou. Při tvých otázkách se lehce zachmuří, což ovšem mohlo být způsobeno tím, že právě uhodil blesk do stromu a ten dopadl s pořádným zaduněním.
No, já mám takovej pocit, že Mistr něco tuší.... jsem trochu ve stresu.
odpoví na tvou první otázku a chvíli si rozmyslí svou odpověď. Poté ti odpoví.
Znáš to, puberta... Změny nálady.... Ale Kraan snáším galaxii furt k nohám.... Asi jsi slyšel děvko, ale to bylo na fenu, jež na ni útočila a asi jsi vycítil, že jsem na ni trochu byl naštvanej, ale to jenom proto, že nepřišla na dohodnutou procházku... podruhé. Ale to už je v pohodě....
Odpoví zamyšleně a poté se na teb usměje.
To sedí, no, ale alespoň jsme se poučili že Sithská literatura je kulturní brak.
Ovšem při odpovídání nesleduje okolí a ty při mdlých posledních paprscích uvidíš otvor, který mohl být jeskynní. Ovšem na jejím pozadí se promítne stín...
Je to boj - Unknown

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Neznámé místo, Dantooine

No to mi povídat nemusíš, vím sám moc dobře, jaká je to sranda.
odvětím Jadenovi a zadívám se směrem k lesu poblíž, odkud se ozve zvuk lámání několika bleskem zasažených stromů.
Mistr něco tuší... A vadilo by mu to snad? Podle mě bychom se od lásky neměli odvracet, ale přijímat ji, opětovat a čerpat z ní sílu. Teď nemyslím z vášně, ale z lásky samotné. Jedi by jen měl být na pozoru, aby se nenechal zaslepit.
dopovím a pohledem prozkoumávám okolní krajinu, hledajíc místo nějakého úkrytu.
V nejhorším případě můžeš kopnout řád do prdele a stát se šedým Jedim, kdyby se jim to nelíbilo. Vandarovi se to kecá, když je jediný svého druhu ve známém prostoru, a Vrook? Ten si podle mne za svého mládí též svoje odmiloval.
Kdo ví, co vlastně zažil, když tak vytrvale říká, že to za to nestojí.
Brak, jo, to je to správné slovo. Ten Sithoun, co to naškrábal, moc slohu nepobral.
Stejně by mě zajímalo, kde to ten rodián v Khoondě vzal. Nebo radši to nechci vědět...
Našli jste něco?
zastavím se, pokynu Jadenovi, aby na mě počkal a naplním svou mysl dotazem určeným Terianovi.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Pedroidon
Kadet
Kadet
Příspěvky: 297
Registrován: 06.3.2010 19:12:07
Bydliště: Občas Tipoca City, nebo nějaký Acclamator, popřípadě Laťka.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pedroidon »

Neznámé místo, Dantooine

Jaden na tvé filosofování kývá hlavou a po chvíli odpoví.
Zajímavé, pak bychom byli silnější a mohli vzdorovat i... spostě jiných věcí. Bez vášně, což by sice podle triangulární teorie lásky nebyla dokonalá láska, ale přátelská láska, což by nás ale i tak velmi posílilo.
přednáší nadšeně Jaden a poté ti odpoví i na tvé další prohlášení.
Kopnou řád do prdele.... Zajímavý nápad. Bohužel asi není uskutečnitelný, jelikož ,,Řád" je abstraktní pojem.
pokračuje Jaden v nadšené učitelské náladě,
S Vandarem máš pravdu, samozřejmě i s Vrookem, protože se povídá, že si, když byl mladý, našel jednu cool paničku, naštěstí to ututlal na soucit.
dopoví Jaden a ty ucítíš, že se dostává do nálady jak ho znáš.
Jo, máme jeskyni. Vidíte nás? Jsme tam, kde poletuje strom.
odpoví ti telepaticky Terian a u jeskyně, na kterou ses díval vzlétl malý stromek a zamával. Potom spadl.
Je to boj - Unknown

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Neznámé místo, Dantooine

Pokračuji v chůzi, načež zachytím, jak se v mé mysli vynoří Terianova odpověď a nad les vyskočí malý jehličnatý stromek, kymácejíc se v sílícím dešti.
Hele...
šťouchnu do Jadena a ukážu na stromek.
Zdá se, že jsme to našli.
Vykročím nejkratší cestou směrem ke zbytku skupiny, stále v duchu zpracovávaje to, co mi Jaden před chvílí řekl.
Ale ne, tys mě nepochopil. Já myslel ze své vášně sice nečerpat sílu jako Sithouni, ale přesto ji prožívat. Protože jsme sice Jediové, ale v první řadě myslící a cítící bytosti.
Postupně se přibližujeme lesem k Terianovi s Kraan. Cítím se trochu divně, protože jít lesem za sílící bouřky by se také mohlo šeredně vymstít.
Zdar. Tak se tam podíváme, ne?
pozdravím Teriana a jako první vkročím dovnitř do jeskyně. Trochu se rozhlédnu, jak mi to jen světlo z venku dovolí a spatřím mezi sesypanými kameny poházené množství suchých větviček. Pohlédnu na ně a zapřemýšlím, jak se sem dostaly, zda je sem nenanosili nějací tvorové.
Kteří by nás chtěli sežrat, pousměji se pro sebe a popojdu ještě trochu hlouběji.
Je to čistý! zvolám za sebe ke skupině.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Pedroidon
Kadet
Kadet
Příspěvky: 297
Registrován: 06.3.2010 19:12:07
Bydliště: Občas Tipoca City, nebo nějaký Acclamator, popřípadě Laťka.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pedroidon »

Jeskyně, Dantooine

Jaden přikývne, zamumlá,
Jasně jdem,
a poté zpracovával vaši filosofickou debatu. Poté ti odpoví.
Ale ne, ty jsi mě taky nepochopil... Já nemyslel čerpat sílu z vášně, já myslel z intimity a oddanosti nebo jak to je....
poté se zamyslí a po několika sekundách dokončí:
Myslící a cítící bytosti... Mohli bychom na to téma udělat x stránkovej referát, a napsat to Vrookovi.... Jo, přesně tak. Zajímalo by mě jak by reagoval.
Tou dobou už dobíháte k jeskyni, protože jak jsi správně postřehl, motat se v této bouřce lesem nebyla věc právě bezpečná.
Terian a Kraan vás pozdraví kývnutím a Terian i jenom odvětí:
Podívat se můžeš, my vás zatím vyhlíželi.
Ty si při tom také všimneš menší červené skvrny na Terianově rouchu.
Když si prohlížíš jeskyni, nenajdeš žádné živé tvory, snad kromě několika mravenců. Co ovšem najdeš, je několik hromádek (ano, toho) a nanošená sláma.
No, ne moc čistý.
řekne ti Kraan, když se postaví vedle tebe a shlédne to samé, co ty. To už se k vám ale přidává i Terian, jen Jaden stále vyhlíží do bouřky a něco kutí, ale nejde poznat co.
Sakra, to by mohl být problém. Co když se sem to zvíře vrátí?
zeptá se Terian a ty podle zápachu a rozložení určíš stáří hromádek na cca 5-6 dní.
Hele, ty máš iniciativu, ty rozhodni.
ozve se Kraan, ale Terian jen zakroutí hlavou.
Ne, já už jí mám dost, předávám velení Gazovi.
všichni se na tebe podívají, a přidává se i Jaden, takže jde vidět co dělal - vzal několik částí hořících stromů, a udělal menší oheň. Také jsi si všiml (jako by si toho šlo nevšimnout), že je pouze ve tričku a spodní části roucha. Nyní je pouze na tobě co uděláš.
Je to boj - Unknown

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Jeskyně, Dantooine

Upřu pohled na Jadena a spolknu kletbu, která se mi už už drala na jazyk.
Jadene, já přece taky nemyslel čerpat sílu z vášně! Poslouchal jsi mne vůbec?
zvýším na něj hlas, neboť měl očividně zase hlavu v oblacích, když jsem s ním před pár chvilemi mluvil. Bližší prozkoumání podlahy jeskyně ukáže, že má slova o tom, že je to čisté, byla vzhledem k čerstvým výkalům nějakého stvoření poněkud unáhlená.
Co když se vrátí? Pokud tady něco žije, myslím si, že v takovém počasí to bude zalezlé v hlubinách jeskyně.
Jaden se mezitím někam vytratil a když se vrátil, svíral v levici kus klacku planoucí jako provizorní pochodeň, co může taktéž posloužit k rozdělání ohně v jeskyni a pod paží pravé ruky svíral vyvrácený pařez, který by měl po nějakou dobu vystačit na udržování ohně.. Posbírám pár klacíků, podložím je suchými stébly, kterých je zeme kolem plná a vyrovnám z nich základ ohniště. Naše opasky sice obsahují papírky chemického ohně, ale když se venku tak krásně blýská, není důvod toho nevyužít.
Už pro ten pocit... probleskne mi lebkou, když Jaden pochodní vatru zapálí. Mezitím si stihnul sundat skrz promočený plášť a tuniku a rozprostřel to k ohni. Následuji jeho příkladu a taktéž sedím v tílku a trenýrkách.
Myslím, že se všichni shodneme na tom, že tu přečkáme déšť, usušíme si věci a trochu se prospíme, přičemž jeden bude střídavě vzhůru a bude hlídat, zda nás nějaký predátor nepozve k večeři.
Až na drobný detail, a to takový, že my budeme ta večeře.
Poohlédnu se za sebe na celkem vzdálený vchod do jeskyně zaplněný černotou posetou bílými tečkami hvězd a posléze sáhnu do promočeného pláště pro pár výživných tyčinek. Hodím je ostatním a sám si vezmu také jednu, načež Kraan tu svoji zhltne málem i s obalem. Zbylí dva ji ani neotevřeli a už se snažili usnout.
Já třeba začnu. Dobrou noc, lidi a twi'leku.
A tak si pomalu, spokojeně přežvykuji u ohýnku, příměřeně příkládám a asi po dvou hodinách vzbudím Teriana, aby mne vystřídal. A noc se krátí, zatím bez jakýchkoli komplikací. Zatím...
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Pedroidon
Kadet
Kadet
Příspěvky: 297
Registrován: 06.3.2010 19:12:07
Bydliště: Občas Tipoca City, nebo nějaký Acclamator, popřípadě Laťka.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pedroidon »

Jeskyně, Dantooine

Už při vašem běhu do jeskyně zvedne i Jaden oči a odpoví ti, což ti sdělí, že pravděpodobně došlo k nedorozumění.
Ale já taky nemyslel... Jenom... Á, to je jedno.
Při vaší debatě ohledně možného vrácení zvířat odpovídá pouze Terian i když Kraan přikyvuje vám oboum.
To bude nejpravděpodobnější...
Po rozdání výživného jídla všichni zamumlají poděkování a v duchu děkují za nepromokavé obaly tyčinek.
Nicméně po tvé nabídce, že si vezmeš první hlídku na sobě ucítíš děkovné pohledy a trojité
Díky,
pročež s Terian po tvém a Jadenově vzoru také sundal část oblečení. Kraan po vás hodila pohled a zamumlala něco jako
Snad to uschne na mě.
A lehla si oblečena k ohni.
Poté jsi se odebral na hlídku. Uslyšel jsi něco, co mohlo být stejně tak poryv větru, jako zakopnutí o kámen. Dále něco, co by mohlo být rychlé zatřepetání křídly, stejně jako náraz do stromu. Něco, co mohl být pád stromu, ale i pád bytosti. Když se tyto zvuky zkombinovaly s přirozeným ozvučením bouře, vznikla směsice zvuků, na které jsi mohl reagovat, či také nemusel.
Je to boj - Unknown

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Jeskyně, Dantooine

Sedím u ohniště a cítím se už unaveně, pomocí Síly se však osvěžuji a čerpám energii z okolí, abych udržel svou mysl bdělou. Člověk nikdy neví, co na něho kdy dostane chuť, když si jen tak ustele v jeskyni a proto bylo potřeba pozorně naslouchat, a to jak ušima, tak v Síle, zda se neblíží nebezpečí. Až na mě se celá skupina nacházela ve stavu uvolněného a hlubokého spánku, Jaden čas od času ze spaní pohladil Kraan po vlasech a něco zamumlal. Jednou si však spletl stranu a místo Kraan natáhnul ruku po Terianově lekku. Nijak ho to nevyrušilo, jen se přetočil na druhý bok a dál spokojeně chrápal.
Ta scénka mi vykouzlí na rtech úsměv, který zvolna přechází v tichý smích.
Mám mu to ráno říct? zauvažuji, když vtom mé uši zaregistrují nějaký blíže neurčitelný zvuk. Nemohl bych se považovat za Jediho, kdybych se automaticky nenatáhnul v Síle a nepokusil se odhalit potencionální hrozbu dříve, než ona odhalí mě.
Klídek, zvednu ze studené jeskynní podlahy nyní už zcela suchý plášť a obleču si jej. Nic živého. Mohl to být menší sesuv půdy nebo další spadlý strom.
Vcelku klidně zamířím k ústí jeskyně, vykouknu ven a když neuvidím nic podezřelého, opět se vrátím dovnitř.
Měl bych si dát pauzu, nebo mi přeskočí.
Teriane, vstávej, promluvím na svého twi'lekského přítele a lehce s ním zatřesu.
Už toho mám dost. Vystřídej mě, prosím tě, lehnu si na zem a zabalím se do pláště. Při usínání se nemůžu zbavit pocitů, že ačkoliv se okolí zdá být čísté, nemusí tomu být skutečně tak a mohou to být například droidi.
Nesmysl, co by tady dělali droidi? Fakt už začínám být paranoidní...
poklidně usínám a veškerá rizika nyní spočívají na Terianovi.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Pedroidon
Kadet
Kadet
Příspěvky: 297
Registrován: 06.3.2010 19:12:07
Bydliště: Občas Tipoca City, nebo nějaký Acclamator, popřípadě Laťka.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pedroidon »

Jeskyně, Dantooine

Po tvém paranoickém záchvatu jsi se vydal spát, avšak s menším pocitem zanedbání povinností, jelikož tvá hlídka skončila s ,,snad to nic nebude"
Už? Jo jasně..
Odpovídá Terian rozespale na tvé probuzení, které nebylo z nejpříjemnějších.
Něco zajímavého?
zeptá se tě a bez ohledu na odpověď si nasadí roucho a pouze přikývne.
Pokud odpovíš že ano, asi by řekl něco jako:
Jo, budu dávat pozor.
a pokud ne, pouze by přikývl.
Mimochodem, měl jsem menší sen... Byl jsem tady a nějaká mega myš se mi snažila utrhnou lekku... Divný..
řekne ještě nechápavě, počemž se vydá na hlídku. Tobě se ovšem otevírá několikero možností ke spaní. Buďto na Terianově místě, vedle Jadena nebo zaujmeš vlastní místo nebo si něco vymyslíš ameno by jsi mohl eventuálně spát vedle Kraan, ale nebyl jsi si úplně nejjistější, zda by ses nechoval trochu jako Jaden.
Je to boj - Unknown

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Jeskyně, Dantooine

Rozespalý Terian pomalu vstal ze země a ještě pomaleji se navléknul do pláště, na které předtím ležel.
Nic, co by stálo za řeč, odpovídám mu, zatímco si sedá k ohni a tak trochu tím i sám sebe uklidňuji.
Jen popadalo pár dalších stromů.
Popojdu dál od spící dvojice a též si rozložím improvizované místo ke spaní.
Myš? Utrhnout lekku? pousměji se a chvilku zaváhám, zda mu mám říct, co to vlastně bylo. Nakonec dospěji k názoru, že když si bude myslet, že to bylo jen ve snu, bude mu líp.
Zajímavé...
Zabalím se do pláště jako do spacáku a než se mi podaří usnout, jen tak ležím a přemýšlím.
Jaký je smysl celé téhle šaškárny? Už jsme všichni měli daleko obtížnější a nebezpečnější mise než najít za pár dní cestu k enklávě. Pokud by tohle udělali na Coruscantu a odvezli nás někam do spodních pater, byla by to o poznání větší sranda, prohání se mi hlavou a za okamžik se už nacházím ve stavu klidného a uvolněného spánku.

______________________________________________

Prosím probuď mne ráno nebo v případě nějaké "komplikace"
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“