Výcvik pro elinor(Arya)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Ossus, Podzemní hala:
Pozorujíc Fay se světelným mečem jejího táty, jak ho tam možná tak trochu posvátně drží se ti dostane pohledu na jednu z několika dalších nerozbitých či nevybraných vitrýn, kde bylo k vidění i několik trochu modernějších světelných mečů.
Tak dobře, ustup ale trochu, ještě nejsem v ovládání téhle hračky natolik zběhlá.
varuje Fay, takže se rozhodneš o několik kroků ustoupit, než se Fay poprvé rozmáchne světelným mečem, jehož čepel až neuvěřitelně ladně proklouzne krajem vitrýny, který se oddělí a umožní vám tak přístup k světelným mečům. O jeden úder později se vám otevře i vitrýna s medailony a Fay světelný meč opět vypne a vrátí jej zpět do batohu.
Nečekala jsem, že to půjde tak lehce ... a to to není jeden z tátovo hlavních světelných mečů.
vydechne si nakonec Fay, když je dílo hotovo a natáhne se pro první z medailonů, který byl zelenavý a chvilku si ho prohlíží. Ty se mezitím chopíš prnvího světelného meče, který ti přijde pod ruku, jenomže zjistíš, že jeho zdroj energie je úplně na nule, což nebylo vzhledem k jejich dlouhému uskladnění asi nic nečekaného. Náhle však tvou pozornost upoutalo zajíknutí Fay, které doprovázelo upuštění drženého medailonu na zem a trochu vyděený výraz v jejím obličeji.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Ossus, Podzemní hala:

Tý jo... asi si tě adoptuju za mistra.
vyjádřím se k Fayinu dokonalému použití tajné zbraně a nechám jí právo prvního prohledání vitríny s medailony.

Jak se říká... kdo si hraje, nezlobí.
Předpokládám, že ten, kdo to vymyslel, měl bohaté zkušenosti s younglingy a světelnými meči, protože jakmile se mi dostala do ruky první zbraň, přestala jsem vnímat okolí a věnovala pozornost jenom elegantní stříbročerné rukojeti připomínající útočícího draka - pečlivě vyzdobené a zároveň natolik inteligentně, aby zdobení nepřekáželo efektivního držení. Podobal se tomu, kterým dle dokumentárních záznamů měl vládnout hrabě Dooku - ale byl mnohem hezčí! (a starší; tradice z něj přímo odkapávala...)
Takový světelný meč jsem vždycky chtěla! vydechla jsem v duchu a zcela automaticky zaujala základní střeh. Jakoupak bude mít asi barvu...? Ať je to stříbrná... prosím... stříbrná nebo modrá... nebo alespoň zelená...
Ve skutečnosti jsem měla takový neurčitý pocit, že se rozzáří do temně rudé, ale zdroj energie byl zcela vybitý.
Takže nic.
V tu chvíli Fay podivně škytla a cosi spadlo na zem.
Medailon.
Okamžitě jsem meč "vypla" (nakolik je možné vypnout zbraň bez zdroje energie) a otočila se k ní. Pohled na ni mě vyděsil pořádně, možná víc, než se lekla ona sama.
Fay? Co je? Jsi... jsi v pořádku?
Nutila jsem hlas, aby zněl co nejklidněji.
Nemůžeme panikařit... ne tady a teď!

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Ossus, Podzemní hala:
Fay náhle zmateně zamrkala a překvapeně se na tebe podívala, aby pak pohled na tebe střídala s pohledem na upuštěný medailon.
Jsem ... v pořádku ... aspoŇ myslím.
probere se Fay a překontroluje si části svého těla, aby shledala, že je opravdu v pořádku a poté vydechne a zahledí se na upuštěný medailon.
Tohle ... tohle bylo sakra divné ! Měla jsem pocit jako, že stojím úplně někde jinde a náhle se na mě valí velký balvan ... velký hnusně šedý balvan.
dostane ze sebe Fay, která není schopná své myšlenky nasměrovat pryč od svého zážitku, který se jí právě přihodil a který se nejspíš provazuje k onomu upuštěnému medailonu. Fay se k němu přikrčí, vytáhne rychle z batohu nějaký kus hadru, aby se medailonu nedotkla přímo a znova jej uchopí, tentokrát však bez následků.
Mám dojem ... že to nejsou obyčejný medailony. Chceš zkusit další ?
zeptá se trochu otřeseně a nejistá, jestli je připravena se do otevřené vitrýny natáhnout pro další medailon, kterým byl tentokrát ten červený.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Ossus, Podzemní hala:

Přikývnu, ale pro jistotu vylovím z batohu tabulku čokolády a podám jí ji.
Trocha energie navíc by ti určitě neuškodila, povzbudivě se na ni usměju. A jo, zkusím to.
Trochu váhavě vezmu do dlaně červený medailon.
...bojím...
Ale zrovna tohle si nemůžu dovolit.
Strach zabijí myšlení.
Přinutím se k ledovému klidu a nechám prsty šperk sevřít...

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Ossus, Podzemní hala:
Fay od tebe přijme tabulku čokolády a pomalu si dvakrát ukousne, zatímco pozoruje, jak se trochu vahávě přibližuješ k vitrýně, aby jsi pak rychlým pohybem uchopila medailon z červeného kovu a nervózně jsi čekala, co se bude dít. Jenže se nedělo nic, teda ti to alespoň nepřipadalo, že by se něco mělo dít. Otočila jsi se proto na Fay, aby jsi zarazila nad tím, co jsi viděla. Teda Fay byla na svém místě a ujídala čokoládu, jenže tempo, kterým ji ujídala bylo nesmírně pomalé. Pomalu jsi pozorovala, jak se tabulka čokolády přibližuje k jejím mléčně bílým zubům, jež se poté začali pomalinku zavírat, než se poprvé dotkly tabulky čokolády a pomalu se do ní zabořili, aby ji oddělily od zbytku tabulky. Ta se pak ke konci spíš odlomila, než že by ji celou odkousla, čímž se ti povedlo odhalit jeden z jejiích zlovyků, kdy Fay nedokousává celá sousta, ale vždy tak tři čtvrtiny a zbytek dolamuje. Nyní jsi na její tváři mohla hodně zpomaleně pozorovat, jak provádí žvejknutí. Výsledkem dosavadního pozorování bylo jedno, díky medailonu jsi všechno kolem sebe viděli mnohonásobně zpomaleně, zatímco sama jsi nebyla nijak omezována nebo zpomalována.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Ossus, Podzemní hala:

Od přívěšku jsem čekala leccos, nejspíš něco ošklivého, a tak mě zpomalený proud času docela zarazil.
Tak tohle je fakt divný.
Uvolním sevření a položím medailon k tomu zelenému.
Tenhle upravuje vidění, takže člověk vidí všechno jako na strašně zpomaleným záznamu v holoprojektoru, shrnu výsledek svého bádání.
Mohl by být užitečnej... sice ještě nevím na co přesně, ale něco se už vymyslí!
Jinak mám pokračovat v experimentech?

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Ossus, Místnost artefaktů:
Fay už se vyklepala ze svého šoku a trochu překvapeně poslouchala, co jsi jí prozradila o vlastnostech červeného medailonu. Mezitím dojedla čokoládovou tyčinku a sama přistoupila k vitrýně.
Teď to zkusím já ... doufám, že si zase nevyberu nějaký divný.
pronese Fay zachovávajíc střídavé pořadí a uchopí stříbrný medailon do ruky v níž ho chvilku drží. Překvapeně se rozhlíží kolem sebe a pak tě okolo obejde.
To je supééér efekt. Takový určitě nemají ani na holonetu.
pronese nadšeně Fay a zastaví se zase před tebou a medailon ti vtiskne do ruky, aby jsi mohla vidět to, co spatřila i ona. Jakmile jsi jej pevně sevřela, tak všechno začalo vydávat nějakou záři. Předměty, vitrýny a i kamenné zdi. Nejvíc bylo vidět takový lehký odstín záře, ale některé předměty zařili jasně bílou barvou. Nakonec jsi spočinula svým pohledem na Fay, která vypadala jako obrovská zářící osoba. Její barva byla nádherně bílá až by se dala přirovnat k nějakému andělu.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Ossus, Místnost artefaktů:

Úžasný!
vyhodnotím speciální efekt.
Zajímalo by mě, co to je. Nemohlo by to třeba zobrazovat Sílu?
Tahle myšlenka mě zaujala, a to HODNĚ. Bílá barva by mohla totiž znamenat stranu světlou. Takže není divu, že Fay svítí jako maják, pousměju se.
Vypadáš jako chodící světýlko, prohlásím směrem k Fay. Rozhodně záříš nejsilnějc z celý místnosti.
Zároveň mě napadá praktické využití tohoto medailonku - dalo by se s jeho pomocí zjistit, jestli mnou zabavený meč má nebo nemá tu rudou čepel, i když mu došly baterky.
Vysvětlím Fay svoji teorii a pak dodám: No, jestli má červenou čepel, patřil nějakýmu sithovi a bylo by na něm vidět něco jinýho než takový světlo. A pokud sithovi nepatřil, tak by svítil jako to ostatní, co je v místnosti. A nebo s ním nebude významnější Síla, a nepůjde to poznat. Jenže to si nemyslím. Světelný meč je... zatápám v paměti, jak to vlastně Tionne říkala Světelnej meč je obrazem toho, kdo ho používá a sestavil. Takže by měl bejt nějak viditelnej... jo, nemusí to tak bejt, ale mohli bychom to vyzkoušet na meči tvýho táty. VÍME, že je to velký mistr, a někoho světlejšího bychom na Ossu hledaly jenom hodně těžko. Takže pokud z jeho meče bude vyzařovat ta samá záře, na tý teorii něco bude. A budeme moct toho víc zjistit i o těch anonymních mečích, co byly ve vitríně... Jinak pořád bych tě chtěla adoptovat za mistra.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Ossus, Místnost artefaktů:
Fay jenom přikývne tvému nápadu a začne hledat v batohu světelný meč svého otce. Po chvilce jej přecejenom vytáhne a nastaví tak, aby jsi ho dobře viděla. Tvoje teorie se opravdu ukáže pravdivá, protože i meč sám o sobě vydá světlou záři, jako v případě Fay.
Adoptovat za mistra ? Že táta jednou prohlásil, že mě nabídne k adopci jako domácí zvířátko, to je ještě nějak unesla, ale že by jsi mě adopotovala zrovna za mistra ? Neříkám, že mě toho taťka hodně nenaučí, ale vždyť nejsem ani padawan.
pronese překvapeně Fay, zatímco se rozhodneš podívat na světelné meče, které jsi ulovila ve vitrýně. Všechny přecejenom nakonec vydávají jistou září, ale většina spíš onen neutrální odstín, který panuje všude okolo, možná lehce zabarvený do světla, ale nebylo to zasa tolik patrné.
A k těm mečům ... táta říkal, že ty jsou od přirozena neutrální. Aspoň to tak nějak tvrdil, když jsem tvrdila, že jsem ukořistila temný meč Vadera, takže bz něho už není tak mocný a moji bráškové ho mohou porazit ...
podotkne Fay, když si vzpomene na jednu z mnoha her, které absolvovala se svými bratry a jež byli velice často tematicky zaměřené na boj s Vaderem.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Ossus, Místnost artefaktů:

No jo, no, co naděláme... ale Vaderův meč by asi byl temnej, protože jeho nositel byl temnej a meč od něj pak mohl zbarvení v Síle pochytit. Něco jako meč tvýho táty je světlej, protože on je světlej.
uzavřu výzkum, sklidím meče a vrátím medailon Fay.
Ještě nám zbývají ty dva zlatavé... takže jdu na to, usměju se a natáhnu pro první z nich.
Jo, pokud jde o mistra - tak za prvé, jako mistra bych tě brala všemi deseti. Za druhé - oddíly věnující se výzkumům neznámých oblastí a bojující s temnými silami mají své velitele a Jedívky byly tvůj nápad. A navíc, když někam jdou dva Jediové, vždycky je jeden z nich mistr a druhý jeho padawan. Vzpomeň si na to, jak Qui-Gonn Jin a Obi-Wan Kenobi byli na Dantooine. Nebo jak Obi-Wan cestoval se svým padawanem.
Na chvíli zaváhám a pak ještě dodám: Navíc prostě jsi lepší a mám toho hodně, co se od tebe můžu učit.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Ossus, Místnost artefaktů:
Fay se při tvé poznámce o mistrech zamyslí, protože to určitě má něco do sebe.
To je sice pravda, ale když je potřeba tak občas chodí taky třeba dva mistři nebo i víc. Je jasný, že padawan musí provázet svého mistra, aby se něco od něj naučil. A co se týká Jedívek, ano založila jsem je, ale to ještě neznamená, že musím být v čele ... o tom můžeme třeba taky hlasovat.
brání se Fay nápadu s mistrem, protože si jako mistr vůbec nepřipadá. Ty se zatím zvědavě natáhneš po dalším medailonu a čekáš na případné efekty, jenže tentokrát se nic nedostaví. Pro jistotu si medailon přendáš i do druhé ruky, zkusíš zavřít oči a soustředit se, ale stále nic. Fay se mezitím natáhne pro ten poslední a ... ani ona nejeví žádnou známku toho, že by ten medailon něco dělal.
Tenhle je nějakej ... obyčejnej.
podotkne nakonec a prohlíží si ho zblízka, jestli tam třeba neodhalí nějaké tlačítko, kterým by se zapínal.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Ossus, Místnost artefaktů:

Tak tenhle taky nic nedělá, nahlásím výsledek průzkumu, ale pro jistotu se snažím ještě jednou zasoustředit, co když chybu dělám já...
Ale je možný, že budou dělat něco dohromady. Přece jenom, jsou DVA zlatý a ty ostatní ve vitríně byly každej jinej.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Ossus, Místnost artefaktů:
FAy přikývne k tvému nápadu a podá ti druhý zlatý medailon. Nejdříve si je dáš tak, aby byli oba vedle sebe a mohla jsi porovnat, jestli do sebe nějak nezapadají, ale už samotné nápisy na nich byli rozdílné a těžko jsi mohla nalézt vytvarování, které by oba medailony spojovalo. Přesto jsi je zkusila několikrát různě přiložit k sobě, aby se ti však nedostalo žádného efektu.
Třeba jsou jenom nějaký památkový nebo tak něco ... ale rozhodně je vezmeme s sebou.
rozhodne Fay a počká, až jí oba medailony předáš, aby je mohla schovat a vy jste se opět mohli posunout ve svém hledání. Obě se nyní rozhlédnete po zbytku místnosti, ale mnoho věcí tu už nenaleznete, protože většina vitrýn byla již dávno otevřena a artefakty z nich 'zachráněny' někým jiným. Jediné, co ještě zaujme vaši pozornost je velký obraz lidského Jedi, který držel triumfálně zvedlý světelný meč směrem k obloze.
To se mi nikam vejít nebude ? Půjdeme dál, nebo ho chceš zkusit nakrájet na kousky a vzít s sebou ?
navrhne Fay a vesele se zazubí, když si uvědomí, že by se mohla zova dostat ke slovu se světelným mečem svého otce.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Ossus, Místnost artefaktů:

Že by...?
Přistoupím blíž k obrazu.
Já nevím, Fay... jak bychom pak daly jednotlivé kousky zase dohromady? Věci rozkrájené světelňákem se spojují hodně těžko a udělat z toho puzzle...
Chvíli bych ho tu ještě nechala a vzít ho můžeme kdyžtak při návratu.

Kousek zase poodstoupím.
Nebo ho vzít za cíl druhé výpravy - propašovat ho zadním vchodem v celku.
Trochu zaváhám a pak se ke slovu dostane mé jacenoidní já. A jak jsme na tom vůbec se zatížením?

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Ossus, Místnost artefaktů:
Fay si potěžká svůj batoh a zapřemýšlí se nad možností dalšího zatížení svého batohu.
To s tým obrazem byl vtip, takový hezký obraz bych nerořezala ani, kdyby mě k tmu sithové nutili. Jinak, co se mých věcí týká, tak pár menších předmětů se sem ještě vejde a jak jsi na tom.
odpoví ti nakonec a i ona se zadívá na obraz, než po chvilce zamíří ke dveřím, aby z nich vyšla. I ty shledáš tuto místnost za prohlédnout a vyrazíš ven, aby jsi sledovala, jak Fay nakračuje k úzké římse, kde jsi předtím vytvořila z provazu zábradlí.
A navíc vždycky můžeme oželet zásoby. Sice nejsem zastánce vyhazování odpadu, kde jednoho napadne, ale v rámci vyššího dobra se to může přehlédnout. Navíc se to může vždycky uklidit později. Něco podobného aspoň říká táta o své pracovně.
dodá ještě Fay, než začne překračovat opatrným krokem římsu. Klade postupně nou před nohu, než po chvilce bez potíží dorazí na druhou stranu a zamává ti, že je vše v pořádku.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“