Výcvik pro elinor(Arya)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Výcvik pro elinor(Arya)

Příspěvek od Jordi Linx »

Ossus, Akademie Jedi:
Seděla jsi v místnosti společně s dalšími dvěma younglingy, které jsi doposud neznala a hrála si s dřevěnou kostkou. No hrála, spíše jsi s ní kroužila vzduchem okolo sebe a různě jsi ji natáčela. Tvou pozornost však velice záhy upoutala dvojice příchozích, takže se kostka bez tvého dalšího zájmu poroučela k zemi a snažila jsi se zaslechnout co si nově příchozí navzájem říkají.
Alexi, opravdu si nejsem jistý, jestli je vhodné dávat Fay do této třídy.
pronesen očividně starší muž, kterého Arya už znala z dřívějška. Věděla, že to je mistr její matky a že má v oblibě jí neustále něco vytýkat.
Nezapomínáš, že já jsem tu starší, bratranče Drago ? A o Fay se neboj, je to inteligentní dívka. A jsem přesvědčen, že pokud bude v jiné třídě než Luke a Mace, tak jí to jenom prospěje.
odpoví Alex a i přestože zmíní, že je starší, tak na pohled vypadá minimálně o 30 let mladší. I z jeho pohybů vše naznačovalo o tom, že by měl být mladší. Alex nyní trochu ustoupí, takže se objeví třetí osoba, kterou je asi stejně stará dívka, jež šla doposud poslušně v jeho stínu.
Tohle bude tvá třída Fay, počkej než přijde váš instruktor. Já asi budu muset dokázat strejdovi Dragovi, že Alex Linx má prostě vždycky pravdu.
pronese k ní vřele Alex a úmyslně poškádlí Draga, který si jenom rezignovaně povzdechne. Fay jenom souhlasně přikývne a začnme se zvědavě rozhlížet po místnosti, než její pohled spočine i na tobě.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Ossus, Akademie Jedi

Zprvu to vypadalo, že jsem skončila v klučičí třídě... což je trochu problém, protože když je vám sedm, tak toho moc s kluky nenakamarádíte. Zabaví si všechny letadýlka a lodě, začnou si hrát na Rebely likvidující Palpatinovu temnou moc, a z vás udělají maximálně tak princeznu Leiu a nechají vás tvrdnout několik hodin pod stolem "v zajetí Žáby Hutta". A nelibě nesou, když se osvobodíte vlastními silami a napochodujete k Endoru, že jim pomůžete v boji za Republiku.
To je samé "holky v armádě nemají co dělat", "holky jsou ve válce použitelné snad míň než gizky", "Republika musí vyhrávat, takže za ni nemůžou bojovat holky" - a když prohlásíte, že tedy budete Darth Vader, aby měli nějakého protihráče, napřed souhlasí, ale když jim zneškodníte eskadru a porazíte v jedijském duelu, usoudí, že "s holkama se nedá hrát, všechno zkazí"...
Kluci jsou tedy zcela nepochopitelní, zabednění, a víc zábavy si člověk užije s dřevěnou kostkou. Možná není dobré přenášet si do nové třídy staré zkušenosti, ale jeden si nemůže zcela pomoct.
Takže příchod Fay se nedal interpretovat jinak než jako kamarádka na obzoru! Hurá!.

Ahoj. Já jsem Arya, usměju se na ni přátelsky.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Ossus, Akademie Jedi:
Oba Linxové pozorují, jak zcela suverénně přijdeš k Fay a zatímco Alex se přátelsky usmívá, tak Drago, kterého jsi již znala z dřívějška se trochu zakabonil.
Cítím nerovnováhu v Síle Alexi.
podotkne rozpačitě, ale Alex se jenom přátelsky zasměje.
Já zase vidím jednoho starého mrzouta ... ale pojďme. Fay, buď to hodná ano ? Mamka tě potom vyzvedne, protože já budu mít povinnosti.
pronese s úsměvem Alex, rozcuchá Fay její dlouhé vlasy a společně s Dragem odejdou, takže nyní stojíš sama naproti Fay. Než ti odpoví, tak si tě důkladně prohlíží možná až nečekaně dospělým výrazem.
Ahoj, já jsem Fay. Ty znáš strejdu Draga ?
pronese po chvilce průzkumu Fay a rukama si začne urovnávat rozcuchné vlasy, které měli bronzovou barvu a jejich délka výrazně přesahovala ramena. Přesto však nebyli svázané do nějakého culíku, ale jen volně rozpuštěné.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Ossus, Akademie Jedi:

Trochu. Je to mistr mojí mámy, odpovím podle pravdy. Tedy, byl, opravím se vzápětí.

No jo, máma už je nějakou dobu taky mistryně, neubráním se hrdému pousmání.

Zamžourám za odcházejícími Jedii a pak mi to nedá a poznamenám: Máš prima tátu.

--------------------------------------------------------------------
omlouvám se za krátkou odpověď :)

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Ossus, Akademie Jedi:
Když zmíníš, že strejda Drago cvičil tvojí mamku, tak se na Fayině tváří objeví takový soucitný výraz, který se ale hned vypaří, když přejde řeč na jejího tátu.
Táta je super, jednou budu skvělá Jedi jako je on. A nejlepší je, když s někým bojuje, je tak neuvěřitelně rychlý, že vypadá jako světlá šmouha. Ale nejlepší je jeho vyprávění o Jediích staré republiky a o překrásné mistryňi, podle níž mě pojmenovali.
rozpovídá se nadšeně Fay, když její rozpovídání se přeruří příchozí osoba, kterou není nikdo jiný, než vaše vyučující. Tentokrát jí je Tionne Solusarová, která je proslulá svou péč o mladé adepty řádu Jedi, mezi něž se řadí všichni přítomní.
Dobrý den, mládeži. Usaďte se na svá místa, ať můžeme začít. Posledně jsme si vyprávěli o místech, kde stáli různé akademie v nichž sídlili rytíři Jedi a učili se tam mnozí mladí adepti jako jste i vy. Dnes bych vám ráda vyprávěla o jedné stavbě, která také patila rytířům Jedi a byla dokonce zde na Ossusu. Ví někdo, o kterou budobu se jedná a k čemu sloužila ?
zahájí hodinu Tionne a sama se usadí do meditační polohy a trpělivě čeká, jestli se někdo z přítomných younglingů nepříhlásí, zatímco Fay jenom zklamaně vydechne, protože se teď nemůže podělit o některé z vyrávění svého otce o rytířích z doby před impériem.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Ossus, Akademie Jedi, před začátkem vyučování

Přikývnu a nadšeně se zaposlouchám do Fayiných historek, protože můj táta ze zásady o podstatné části mých předků nevypráví s poukazem, že to počká, až bude mít jistotu, že zcela chápu kodex - nebo mu rozumím alespoň do té míry jako on.

(Tsss... jako by snad na kodexu bylo něco složitého k pochopení. Prostě Jedi chrání spravedlnost a nevinné, a pokud se padouch nepolepší dobrovolně, přiměje ho k tomu Silou a světelným mečem.
Nutno dodat, že z nějakých důvodů tohle táta za správnou odpověď nepovažuje a nějak mi není jasné proč.)


Ossus, Akademie Jedi, po příchodu Tionne do třídy

Příchod mistryně Tionne značně narušil Fayinu přednášku, což znamenalo jediné - totiž že ji nahradí vlastní.
Jenže příběhy o Jediích jsou MNOHEM zajímavější než vyprávění, kde kdy v galaxii byla která školka... pomyslím si trochu rozmrzele.
V každém případě se pohodlně uvelebím na podlaze a poslouchám, co bude následovat.
Při interaktivní otázce zbystřím pozornost.
O tom jsem už něco slyšela... že by knihovna...?
Trochu váhavě zvednu ruku.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Ossus, Akademie Jedi:
Tionne přelétne pohledem po svých žácích a když si pohotově všimne, že se hlásíš jako první, tak tě vyzve k odpověďi. Trochu nejistým hlasem vyslovíš svou doměnku a Tionne souhlasně přikývne.
Ano, správná odpověď Aryo. Měla jsem opravdu na mysli Velkou Knihovnu Jedi, která byla na této planetě před více než 4000 lety. Bylo zde uschováno mnoho vědomostí a atefaktů a mnoho Jedi zde hledalo moudrost těch nejzkušenějších mistrů Jedi, kteří zde pobývali. Základem knihovny byla čtveřice věží, kdy každá obshovala vědomosti z jiného období historie Republiky. Pod těmito věžemi bylo další množství pater s různými záznamy a čítárnami. Bohužel se však knihovna nezachovala celá a v tom, co bylo doposud objeveno bylo odhaleno jen málo z minulosti řádu, ale i celé Republiky. Ještě dnes je v ruinách knihovny mnoho neprobádaných chodeb. I proto, že je velice nebezpečné tam nyní chodit vzhledem k možnosti zhroucení některých částí. Proto byla ustanovena čestná hlídka u známého vchodu do ruin knihovny.
vysloví Tionne strohá slůvka chvály a okamžitě přejde ke svému výkladu a dokáže, že patří mezi nejlepší vypravěčky řádu. Pohlédneš letmo na Fay, která také výkladu naslouchala, ale když se k tobě otočí, tak v její tváři spatří takový nevinný výraz maskující nápad.
Co děláš, až skončí výuka ?
špitne směrem k tobě se znatelným nadšením ve svém dívčím hlásku.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Ossus, Akademie Jedi:

Zajímavá otázka.
Dneska by měl přiletět táta a plánoval to tak, aby si mě mohl vyzvednout po škole. Ale jestli Fay míří směrem k průzkumu knihovny, tak... tak... tak... SUPER!

Abych byla upřímná, něco takového bych od ní nečekala, protože se tvářila až příliš vzorně.

Vpodstatě nic až tak důležitého, aby to nešlo změnit, odpovím šeptem, ale uvažuju, že bych si zaskočila kouknout se na tu knihovnu.
Přece jenom se snažím zachovat neutrální tón, protože předpokládám, že by mistři nebyli z takového soukromého samostudia příliš nadšení a nejsem si zcela jistá, nakolik můžu Fay doopravdy věřit v TAKOVÝCHTO věcech. A navíc bylo docela možné, že měla jiný nápad...

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Ossus, Akademie Jedi:
Když zmíníš knihovnu, tak se Fay přátelsky usměje, což vypadá dle všeho velice pozitivně. Rychle se nyní otočí, protože vaším směrem pohlédne mistryně Tionne a bylo skutečně otázkou, zda-li vás spatřila nebo ne, ale ničemu tomu nenasvědčovalo. Fay se náhle přihlásila s dotazem a Tionne ji umožnila přikývnutím promluvit.
Vy jste už byla v knihovně, mistryně Tionne ?
zeptá se Fay zvídavým tónem a Tionne se na ni vřele usměje, ostatně jak se usmívá na všechny younglingy.
Ano několikrát jsem tam byla, abych pomáhala s hledáním záznamů, ale nikdy jsme se nedostali dál než do prvních dvou pater. Výše nebo níže to tehdy nebylo možné a také jsme na to neměli čas. Ale i tak se nám podařilo zjistit mnoho užitečných informacé, včetně samotného původu knihovny, kterou nechal vystavět Odan-Urr. Odan-Urr byl velice vzdělaný Jedi, který zasvětil svůj život studiím mnoha historických událostí. Abych se vám přiznala, tak mě v mnohém inspiroval. Tak mě napadá, máte vůbec někoho kdo vás insporuje, kdo je vaším vzorem ? Co třeba ty Aryo ?
odpoví nejprve mistryně Tionne, aby se opět zdlouhavě rozvyprávěla, čímž sama odvedla pozornost od plánu, který se vám pomalu skládal společně s Fay.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Ossus, Akademie Jedi:

Uf. Tak tohle bylo o fous, pomyslím si, když se Tionne zadívá směrem k nám a posléze se dá do odpovídání na Fayinu otázku.
Která se stočí nečekaným a pro nás vpodstatě výhodným směrem - a dotaz zamaskuje coby nevinnou zvědavost.

Jacen Solo, odpovím bez zaváhání, a z dřívějších Jediů... Qui-Gonn Jin.
Na chvilku zaváhám, jestli by nebylo zcela poctivé doplnit i ještě jedno jméno navíc, ale usoudím, že snad ani ne.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Ossus, Akademie Jedi:
Mistryně Tionne si vyslechne tvou odpověď a hlavně při jménu Qui-Gonna se trochu zamyslí.
No Jacen je v poslední době opravdu populární. A o Qui-Gonn Jinovi vím pouze z vyprávění mistra Linxe. Tak by mě zajímalo, kdo je tvým vzorem Fay ?
zeraeguje na tvou odpověď Tionne a po krátkém zhodnocení se zeptá Fay na její vzor či idol, jak by možná bylo pro dívku v jejím a vlastně i tvém věu lepší říci.
Samozřejmě taťka, protože je nejsprávnější. A potom ještě mistryně Fay, protože byla inteligentní, krásná a procestovala obrovské množství světů.
pronese možná tak trochu očekávánou odpověď hrdě Fay a Tionne se nad tím usměje. Ponechá ji bez dalšího komentáře a zeptá se dalšího studenta, který nečekaně vznese jméno Lukea Skywalkera v současnosti nejvýše postaveného Jedi. Fay se k tobě nakloní, aby s tebou zase mohla chvilku mluvit, když se pozornost Tionne upírala někam jinam.
Vyrazíme, až skončí hodina ?
špitne potichu, takže ji můžeš slyšet jenom ty. Než ji odpovíš, tak zaslechneš odpověď jednoho z nejmladších členů třídy, který za svůj vzor označí Hana Sola, stejně jako jej mylně označí za Jediho. Jako důvod obdivu k tomuto muži uvede, že umí používat Sílu tak, aby měl nejrychlejší loď v celé galaxii a nikdy neprohrál v Sabaccu.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Ossus, Akademie Jedi:

Jasně, odpovím stejně (ne)hlasitě.
Vzápětí - při odpovědi posledního spolužáka - se rychle kousnu do rtu, abych nevypískla smíchy, ale stejně se neubráním určitému pousmání. Radši skloním hlavu a tvářím se, že mě poněkud zaujal kus plastového letadýlka válejícího se tak dva kroky od mé osoby.
V každém případě by mě zajímala reakce mistryně Tionne, ale pořád hypnotizuju letadýlko.
A protože správný Jedi by měl vzdorovat zlomyslnosti všemi způsoby, začnu se na to torzo hračky pomalu, nenápadně soustředit a milimetr po milimetru ji posunovat svým směrem.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Ossus, Akademie Jedi:
Naštěstí nejsi jediná, kdo si uvědomí zásadní omyl posledního younglinga a několik dětí se začne smát, než je Tionne zarazí výhružným gestem.
Maduine, Han Solo není Jedi a nepoužívá Sílu, ale odpověď je přesto správná, protože jsem se neptala na to, který Jedi je váš vzor, ale kdo je váš vzor. Tedy tou osobou nemusí být nutně Jedi, takže by jste se měli všichni stydět za svou krátkozrakost.
vytkne hbitě Tionne všem posměváčkům a tentokrát se pousměje Fay, která se předtím Maduinovi nesmála. Děti nasadí smutné výrazy, jak to dovedou často mladá zvířatka, zatímco Fay tomu přestane věnovat pozornost a chvilku tě sleduje. Potom se nakloní a přitáhne si další hračku, která se válela nedaleko. Byla to figurka wookieho, ale její hnědé nabarvení už bylo z půle oprýskané.
Táta říká, že Sílu nemám používat na každou maličkost. Prý pak budu silnější celkově. Nevím, jak přesně to myslí, ale zatím měl vždycky pravdu.
podotkne Fay, zatímco k ní zezadu dojde Tionne a čeká, až si Fay všimne, že byla zpozorována.
Fay Linxová, mohu vědět, proč nedáváš pozor na výuku ?
pronese přísně Tionne, když si i Fay uvědomí to podezřelé ticho a opatrně se otočí k vaší lektorce.
Protože jste plísnila ty, kteří byli oškloví vúči Maduinovi a já nebyla ?
pronese nevinným dětským hláskem, načež Tionne obrátí oči v sloup, zakroutí hlavou a vrátí se na své původní místo.
Jak vidím, tak pro dnešek už hodinu ukončíme. Kdo tu čeká na vyzvednutí rodiči nebo někým jiným, tu může počkat, ostatní mohou jít.
pronese rezignovaně Tionne, jakoby ji Fayina nepozornost nějak odradila od dalšího vyučování v dnešní hodině. Fay si jenom šťastně vydechne, že nebude nijak potrestána.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Ossus, Akademie Jedi:

Tohle není plýtvání na maličkost, to je trénink! odpovím směrem k Fay. Sebeovládání, dodám v duchu.
A vůbec nejde o to, že by Han Solo NEBYL uživatel Síly, spíš... že by měl používat Sílu k věcem jako vylepšování lodi a vyhrávání v pazzaku, vyjádřím se šeptem k Tionnině kritice.

Vzápětí si Tionne všimne naší nepozornosti a Fay prokáže, že je opravdu Jedi mnoha tváří - což v tuhle chvíli znamená především konec výuky.
Skvělé, můžeme vyrazit za dobrodružstvím!

Narovnám se, trochu se protáhnu a rozhlédnu po kolektivu. Nějak se mi nechce organizovat plány před celou, do věci nezasvěcenou třídou a tak hodlám čekat, až se to tu poněkud vyprázdní.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Ossus, Akademie Jedi:
Fay se rozhlédne po většině yougnlingů, kteří tu hodlají čekat na svůj doprovod, zatímco odešel jenom jeden. Nakonec se rozhodne již déle nečekat, uchopí tě za ruku a s nevinným dívčím úsměvem věnovaným Tionne tě tak trochu vytáhne ze třídy do prázdné chodby, kde se zastaví asi deset metrů od dveří, takže vás nikdo nemůže slyšet.
Doufám, že sis to nerozmyslela, protože tohle bude vzrůšo. Ale ještě musíme vymyslet, co by jsme mohli potřebovat s sebou. Co kdyby jsme třeba něco objevili ?
pronese nadšeným hlasem Fay, která se výpravy nemůže dočkat stejně jako ty.
Určitě budeme potřebovat nějaké světlo a nějakou brašnu na věci, co najdeme.
začne uvažovat nahlas, když si obě společně uvědomíte, že metr za váma stojí třetí osoba. Po opatrném otočení se v tí poznáte fanoušeka 'Jediho Hana Sola' Maduina.
Kam se chystáte ?
pronesl trochu pisklavým hláskem Maduin, který nešel přehlédnout díky svým zrzavým kudrnatým vlasům.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“