Ina (výcvik pro Jordiho)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

ISD Thor, cestou k pracovně kapitána Donnovana

Poručík Arvis pokrčil rameny a pokračoval v tom, co dělal prakticky celou dobu vaší známosti - prostě ti táhl prádelní koš a na nic zbytečného se neptal. Sice jsi měla dojem, že při zmínce o některých tajných záležitostech Impéria a svém stupni prověření si pomyslel něco velmi, velmi neslušného.

Turbovýtah vás dovezl na místo určení a vydali jste se směrem k pracovně, když se zpoza rohu vynořil kapitán Donnovan. Rázným krokem si to mířil směrem ke zdviži, když tu si náhle povšiml vašeho procesí a zatvářil se, jako by nutně, ale opravdu nutně potřeboval navštívit zubaře.
Arvis odložil zavazadlo a zasalutoval; jakákoli domluva ležela na vyšších šaržích, totiž na tobě a na kapitánovi lodi.

Kapitánko, zasalutoval ti Donnovan s kamenným výrazem a v hlavě mu šrotovalo, kde se mu na lodi vlastně bere ženská a jaké problémy to pro něj znamená. Cayovi věnoval jediný, a to dosti opovržlivý pohled, a ten si toho snažil nevšímat, přestože v něm z celé té situace pěnila krev.
Nejsem si vědom, že by se v mé posádce vyskytovala nějaká žena, a z toho důvodu žádám vysvětlení vaší přítomnosti na palubě Thora.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

ISD Thor, Paluby lodi:
Bez náznaku nějakého strachu nebo zaváhání odpovím na pozdrav kapitánovi lodi předpisovým zasalutováním a připojím sebevědomý úsměv.
Kapitáne Donnovane, jsem potěšena, že dobře znáte složení své posádky a svou přítomnost zde vám samozřejmě vysvětlím. Ale abychom to projednávali v soukromí vaší kajuty, postačí vám informace, že jednám v záležitostech IIA ?
odpovím mu pevným a sebevědomým tónem, který je členům IIA tak běžný. Jsem si jistá, že už někdy měl něco do činění se zástupcem IIA, a vždy takováto setkání neprobíhají zrovna nejlépe, pro ty druhé.
Jsem kapitánka Ida. Jinak nechci zpochybňovat důvěryhodnost poručíka Arvise, ale bohužel nemá dle záznamů potřebné oprávnění pro znalost informací, za jejichž účelem jsem vás vyhledala. A musm říct, že mám docela štěstí, když jste zrovna na odchodu ze své pracovny.
představím se, jak je nezbytné v podobných situacích a jasně podpořím náznak, že o tom chci mluvit za zavřenýma dveřma.
Snad se nebude vzpouzet, nerada bych vytáhla nějaké špinavé triky.
probleskne mi hlavou, než se se sebevědomým úsměvem podívám zpět na kapitána a sleduju jeho reakci, což mi může hodně napovědět.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

IDS Thor

Při zmínce o IIA se Donnovan zarazil, na chvíli se jeho pohled zastavil na Arvisovi jakožto jediném potenciálním zdroji problémů, který by mohl IIA zajímat - nebo alespoň jediném potenciálním zdroji problémů, o němž on jako velitel věděl.
Z jeho výrazu šlo nicméně dostatečně pochopit, že "nemá dle záznamů potřebné oprávnění pro znalost informací, za jejichž účelem jsem vás vyhledala" považuje za téměř nemístný eufemismus.
Jistě, madam, pojďte dál, obrátil se zpět ke své kanceláři a vyzval tě, abys jej následovala, načež Arvisovi blahosklonně udělil rozchod a přikázal odchod na ubykace. Nějak elegantně díky tomu opomenul koš na prádlo, protože setrval na chodbě do té doby, než poručík přivolal zdviž a odebral se splnit rozkaz.
Takže když jste se odebírali na poradu, k níž jsi Donnovana vyzvala, zůstala Bailyho zamaskovaná zásoba alkoholu na chodbě poblíž turbovýtahu.

Kapitánova pracovna působila dosti strohým dojmem; veškerou výzdobu tvořily pouze mapy navigačních tras, jedinou výjimku tvořil portrét císaře. Vybavení bylo veskrze jednoduché. Stůl, židle, datapad, tři pořadače datakaret... dále pak židle pro návštěvy, polička se čtyřmi hrnky a kávovar.
Dáte si kávu, madam? nabídl ti velitel lodi zdvořile, potlačuje jistou zvědavost, proč konkrétně jsi jej vlastně vyhledala.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

ISD Thor, Kapitánova kajuta:
Koš na prádlo i s jeho tekutým obsahem musím ponechat na jeho místě, i když mi je jasné, že by to později mohlo způsobit problémy. Ale alkohol i oděv jsou postradatelné, prioritou je získat na svou stranu kapitána. Popis od poručíka Arvise se shodoval s tím, co jsem mohla vidět v samotné pracovně kapitána. Než jsem se usadila, tak jsem si prohlédla portrét císaře, který stejně jako většina jeho portrétů vypadala mnohem lépe než skutečnost. Především jeho zvrásněný obličej a také jisté další vzhledové vady, které jsem mohla vypozorovat díky své časté přítomnosti v císařově blízkosti.
Ráda, můžete decentně osladit. Jinak jste nemusel poručíka tak přísně posílat pryč, byl mi velmi nápomocný a dělá čest vašemu mužstvu.
zahájím konverzaci zmínkou o jeho odeslání poručíka Arvise na ubikace, jako by za trest, což to mohlo v některých případech takto působit.
Každý kapitán má rád, když se mu chválí posádka, ale výjimka bývá u některých jedinců. Uvidím, jak odpoví a takhle zjistím, co si o Arvisovi myslí.
zauvažuju si pro sebe, zatímco pozoruju kapitána, jak připravuje kávu. Úmyslně nenačnu vážnější rozhovor a budu sledovat, jak se k tomu postaví kapitán Donnovan.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

ISD Thor, pracovna kapitána Donnovana

Velitel lodi při pochvalné zmínce o Arvisovi trochu zmateně povytáhl obočí; zřejmě mu to nějak nešlo dohromady.
Jsem rád, že mu pobyt na této lodi tak prospěl, že došlo k pozitivním změnám, odpověděl rozvážným stylem, nicméně se zdálo, že řeší, zda jsi to - zejména pak "byl velmi nápomocný a dělá čest vašemu mužstvu" nemyslela spíše jako ironii lehce zkombinovanou s urážkou jeho posádky.
Což byla jediná věta, kterou se hodlal k osoba poručíka vyjádřit, pokud bys sama nechtěla zjistit víc.
Zbytek přípravy kávy mlčel, a když ti podal hrnek až po okraj plný teplého (a lahodně vonícího) nápoje, stáhl se do bezpečných pozic za svým stolem.
Za co tedy vděčím návštěvě z IIA? obrátil se na tebe. Kupodivu jeho slova nevyzněla - jak by se dalo soudit z obsahu - ironicky či nezdvořile, ale spíše vojácky po způsobu válečných filmů. Nicméně se nedalo říct, že by kapitán Donnovan před tebou či před kýmkoli jiným hrál nějakou roli, nebo se záměrně stylizoval do takovéto úlohy. Prostě takový byl.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

ISD Thor, Pracovna kapitána:
S děkovným výrazem přijmu hrnek kávy, lehce jej sfouknu a usrknu, abych jej položila na kraj stolu a ze svého vřelého výrazu přešla na ten vážný s trochou hrozivosti. Nutnost, pokud máte hrát roli někoho z IIA, protože většina členů IIA na vyšších postech byla poněkud zvrhlá.
Důvodem mé návštěvy je jedno jméno - Bailly. Nathan Bailly, alespoň takhle si teď říká. Trochu praštěný bývalý příslušník IIA, který mým kolegům nějakou chvíli unikal, dokud na tu práci nenasadili mě. Podařilo se mi nalézt jeho stopu a zjistit po čem jde, což je tajná informace, ale díky tomu jsem byla schopna předvídat jeho další krok. Potom už to bylo jenom nahlédnutí, která loď Impéria bude v patřičné době na patřičném místě a zadrží jej. Vy jste mi navíc usnadnil tu práci v tom, že jste se držel regulí a nenechal se uplatit běžným chlastem, jako již někteří před vámi.
pronesu a úmyslně zmíním právě jeho výstup s Baillym, aneb byly to informace, čím IIA vždy vynikala a musela jsem v této hře působit stejně.
Takže jsem tady a vám se povedlo zadržet mého vězně, ještě přede mnou. Což se vám dá připsat jenom k plusu a určitě to bude zmíněno, až budu psát své hlášení.
dodám ještě a zmíním tím opět nepřímou pochvalu na předpisovost tohoto kapitána, protože dle všeho to je jeho největší slabina při sociálním jednání.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

ISD Thor, kapitánova pracovna

Pochvalné zmínky dělaly kapitánovi bezpochyby dobře. Narozdíl od představy, že jiní imperiální důstojníci byli schopni nechat se uplatit... chlastem. Při tomto pomyšlení se mu dělalo vskutku nevolno.
Předpokládám, že budete chtít toho muže vydat, stejně jako zabavené zásoby alkoholu...?
Upřeně se na tebe zadíval a nepatrně se usmál.
Čím dřív ta metla imperiální armády zmizí z mojí lodi, tím budu klidnější, pokud se jedná o morálku mužstva. Některé slabší povahy by zajisté byly v pokušení dát se do užívání omamných a psychotropních látek.
A pokud jde o Bailyho, je zcela váš.

Všimla sis, že se mu podstatně ulevilo, že ze situaci, kdy jeho loď byla objektem pozornosti tajných imperiálních služeb, vyšel Thor i s posádkou tak lehce. Patrně se za tu myšlenku vzápětí hluboce zastyděl, přece jenom, oba jste ve službách Impéria a svou armádní kariérou usilujete o prospěch a rozvoj nesčetných světů pod císařovou vládou, a tak doplnil prosté: Je ještě něco, co bych pro vás mohl udělat?

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

ISD Thor, Pracovna kapitána:
Po svém proslovu si znova usrknu z připraveného nápoje a čekám s vážným výrazem na kapitánovu odpověď, která mi hraje přesně do karet. Alespoň do těch, které jsem si sama rozdala a s nimiž nemůžu být spokojenější.
Jste velice pozorný kapitáne a něco mi říká, že v budoucnu by jste mohl myslet i na vyšší pozice, než jste doposud. A jsem velice ráda, že mi Baillyho předáte i s usvědčujícím materiálem. Bylo by možné si vzít i jeho loď ? Jak jsem již říkala, nalodila jsem se při poslední zastávce Thora a nemám k dispozici vlastní loď. Alespoň se tak nebudete muset zabývat tím, co s tou jeho kocábkou.
přitakám ke kapitánovo rozhodnutí a nabídnu mu i řešení zbavení se Baillyho kocábky tím, že mi ji předá. Přesto si na tváři ponechám výraz, že ještě něco zvažuju, což byla i pravda.
A určitě by se mi hodil i schopný pilot, třeba poručík Arvis. V mé přítomnost vystupoval vzorně a rád bych si ho proklepla, ledaže by jste měl důvodné námitky. Pochopím samozřejmě, pokud by byl nepostradatelný pro vaši posádku.
dodám ještě a nasadím zvídavý výraz.
Pokud jsem ho odhadla dobře, tak by měl být ještě rád.
promyslím si již pro sebe a čekám, na Donnovanu reakci.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

ISD Thor, kapitánova pracovna

Při zmínce o možné nepostradatelnosti poručíka Arvise měl kapitán Donnovan co dělat, aby se nezatvářil kysele.
Ten frachťák je vám pochopitelně zcela k dispozici a pokud jde o poručíka... jste si jistá, že byste si raději nechtěla pročíst předem jeho personální složku?
Zdálo se, jako by mu imperiální svědomitost nedovolila Arvise jen tak převelet pod tvou odpovědnost, pokud nebudeš plně obeznámena s tím, co je zač.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

ISD Thor, Pracovna kapitána:
Při zmínce o osobní složce významně povytáhnu obočí, abych se pokusila hrát překvapenou. Přecejenom samotný Cay mi již naznačil, že jeho minulost nemusí být že tak světlá a že pokud mě opravdu zajímá, tak ať si to najdu ve složce.
Personální složku ? Mluvíte o něm, jako 'omylem' zničil hvězdný destruktor třídy Imperial týden před inspekcí lorda Vadera.
pronesu se zájmem nahlas a sleduju výraz kapitána.
To opravdu muselo být něco významného.
probleskne mi hlavou a znovu se zaměřím na kapitána, protože tahle věc mě přecejenom zajímá a to z více důvodů.
Mohl by jste mi to objasnit, nebo nejlépe poskytnou onu osobní složku poručíka ? Připouštím, že jste navnadil mou zvědavost. A především z vystupování poručíka bych od něho něco ... hodně špatného nečekala.
dodám ještě a snažím se zapůsobit trochu naivně. K tomu si vyžádám záznamy, takže Arvisovo temná minulost mi bude brzy odhalena.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

ISD Thor, kapitánova pracovna

Stručně řečeno... Cay Arvis v pozici velitele letky narušil subordinaci velení při bojovém nasazení, a dopustil se vážného překročení vojenského řádu slovním napadením velícího důstojníka celé operace mající za cíl dobytí Nar Shaddaa, což mělo negativní dopad na udržení morálky.
Podle paragrafů měl správně skončit před vojenským soudem a nemělo se to zamést pod koberec jeho degradací a převelením... jinam.

Donnovanova odpověď byla pronesena ledovým tónem, z nějž vyplývalo, že podle kapitána si osoba takovéhoto formátu nezasluhovala pražádné shovívavosti, o sympatiích ani nemluvě.
Při těch slovech se natáhl pro datakartu, cosi ti na ni přehrál - a pak se zarazil. Vzápětí naťukal na datapad několik pokynů a z tiskárny se vyšoural had potištěných foliopapírů. Ty pak Donnovan secvakl a předal ti je.
Nevím, jestli máte k dispozici datapad, vzhledem k povaze vašeho poslání, tak jsem vám to radši vytiskl, abyste mohla zjistit detailnější informace. Obávám se totiž, že vás budu muset opustit, mám své povinnosti. Omlouvám se, že vás nemohu pustit na svůj pracovní datapad, ale předpisy jsou předpisy.
Předpokládám, že vydání Bailyho by se mohlo odehrát až za nějakou dobu. Kdybyste měla hlad - no, do jídelny bezpochyby trefíte, a kdybyste ji nechtěla navštívit z důvodů utajení, řekněte desátníkovi Berkleymu, aby vám připravil nějaké sendviče. Měl by se nacházet v sousední místnosti, ve štábu.
Měl bych vám být znova zcela k dispozici za dvě hodiny a dvacet šest minut, ale nyní mne opravdu musíte omluvit.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

ISD Thor, Pracovna kapitána:
Začnu se zvedat zároveň s kapitánem, čímž vyjádřím pochopení pro jeho pracovní povinnosti. Zároveň si nezapomenu převzít vytištěné foliopapíry s informacemi, které mi kapitán poskytnul.
O důvod víc si prověřit, jestli si z toho vzal svou lekci kapitáne Donnovane. Jistě víte, že chyby se u IIA, stejně jako při spolupráci s námi netolerují. A chtěla jsem ještě podotknout, že pokud byl rozkaz tehdejšího poručíkova nadřízeného v rozporu nejlepších zájmů Impéria, tak by se dala jeho ... vzpurnost omluvit. U Nar Shaddaa se objevilo více problémů, než můžete být obeznámen. A omluvte mě, pokud jsem vás zdržovala, informace od vás si projdu co nejdříve a nemám potíže s tím, abych se stravovala ve vaší jídelně. Poté vás vyhledám a dořešíme detaily předání Baillyho, takže to papírování, aby bylo vše podle předpisů.
odpovím mu jasným a pevným hlasem a vykráčím z jeho místnosti jako první, abych se na chodbě začala rozhlížet po oné bedně, kterou zde Arvis byl nucen předtím odložit. Pokud bude na svém místě, tak ji uchopím a vydám se s ní do prostor hangáru, kde mám v plánu ji na příhodné místo(nejlépe do lodi) odložit a vydat se dál do jídelny.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

ISD Thor

Zdálo se, že kapitán Donnovan nad tím z tohoto úhlu pohledu ještě neuvažoval, protože se zatvářil vyloženě udiveně-tázacím způsobem. V každém případě doceňoval tvůj názor na Arvise už proto, že pro něj znamenal šanci, jak se legálním způsobem minimálně dočasně zbavit podřízeného, z nějž neměl zrovna nejlepší pocit.
Pokrčil tedy rameny a zamířil si po svém, konkrétně k výtahu, a očekával, že společný kus cesty absolvujete spolu.
Pokud šlo o bedně, ležela na místě a nezdálo se, že by s ní bylo cokoli špatně; nicméně když jsi ji zvedla, uvědomila sis, že je podezřele lehká. Aby také ne - její obsah byl nyní zcela alkoholuprostý.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

ISD Thor, Chodba:
To, že tu nebude alkohol, to jsem tak trochu i očekávala, ale problém s jeho výskytem v posádce si pak bude muset vyřešit Donnovan sám, což mi působilo trochu škodolibou radost. Přecejenom Donnovano přespřílišné dodržování předpisů už hraničí se zdravým rozumem. Každopádně koš si vezmu, protože o oděv nemusím přijít, když k tomu není dobrý důvod.
Není to sice společenský šat za sta kreditů, ale když si na něj při práci jednou zvyknu, tak se s ním těžko loučí.
pomyslím si a zamířím do hangáru k Baillyho lodi s cílem pokračovat podle již připraveného plánu. Tam si najdu vhodné místo, kde koš odložím tak, aby si jej nikdo jen nevšimnul a nechal jej tak na pokoji. Má další cesta pak má vést do jídelny, kde si při lehčím jídle, tedy pokud si jej budu moci vybrat, sednu někam bokem od ostatních a začnu se věnovat čtení fóliopapírů, abych zjistila, co se veřejně píše o Cay Arvisovi.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

ISD Thor, jídelna

Být jedinou ženskou na hvězdném destruktoru plném mužů bylo vskutku zajímavé - a jeden by si připadal jako rarita. K obědu jsi dostala jakési obligátní těstoviny s omáčkou připomínající něco mezi rajčatovým protlakem a houbovým gulášem a k tomu čtyřnásobnou porci salátu s na večeři připraveným čerstvým pečivem, z čehož bylo vidět, že i kuchyňská služba hodlala si tě řádně předcházet.
Sílažel, znamenalo to i jistou nevýhodu, a to... nedostatek soukromí. Ne že by si někdo odvážil - ne při pohledu na kapitánské výložky - přisednout k tvému stolku, ale zaujaté mužské pohledy jsi prostě cítila. Trochu se změnily poté, co do jídelny přišla skupinka stormtrooperů. Najednou jsi nebyla vnímána především jako hezká ženská, která, kdyby nebyla nadřízená, by byla tak žádoucí ke sbalení, ale přece jen nebudou svádět šéfovou, mohlo by jí to být nepříjemné a nikomu se nechce čistit kartáčkem na zuby záchody - ale všichni si ulevili, že nakonec nepřekonali obavy z možných nepříjemných důsledků.

Během celé doby jsi tedy měla možnost pročíst si složku Caye Arvise.
Působila... rozporuplným dojmem.
Cayovy výsledky z akademie byly skvělé, rozhodně byl nejlepším v ročníku, ačkoli řada poznámek působila spíše skeptickým a shazujícím dojmem. Zdálo se, že na část Nového Řádu měl své osobité náhledy, které se poněkud rozcházely s náhledy řádného velení.
Hned po ukončení byl začleněn do jednotky nasazené v boji a rychle se osvědčil; zhruba rok a půl od nasazení byl převelen k elitnějším strojům než byly klasické TIE fightery, a u nich pokračoval ve své dosti zářivé kariéře až po bitvu o Nar Shaddaa. Několikrát byl vyznamenán za odvahu v boji a když jsi procházela detaily jednotlivých akcí, občas ses divila, jak to vlastně mohl všechno přežít.
Pokud šlo o onen zlom, nevědět, co to bylo za bitvu a co vlastně se tam odehrálo, z tónu reportu bys usoudila, že Cay svou neukázněností a tím, že ignoroval část přímých rozkazů (a části nadřízených vzkázal, co si o těch rozkazech myslí, což následně ovlivnilo morálku), se významně podílel na porážce Impéria. Se znalostí skutečnosti jsi mohla spíš odhadovat, že zachránil podstatné části své letky život, a to, co předváděl v bitvě, Impériu dělalo spíš čest než ostudu. Přesto bylo převelení teď už poručíka Arvise zdůvodněno stylem, tónem a argumentací, které by odpovídaly spíš osobě, jež by měla být správně vyexpedována před vojenský soud. Poslední Cayův nadřízený se ve zdůvodnění převelení a degradace dosti vyřádil, a zjevně mu na tom hodně záleželo - zdálo se totiž, že část jiných velitelů letectva z oné bitvy se snažila celý proces zastavit. Nicméně Rathel Weird si prosadil svou, a to na celé čáře.

Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“